Uwaga OSZUST na allegro! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 17:28   #1
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684

Uwaga OSZUST na allegro! :(


Drogie dziewczyny, zakaldam ten watek(nie wiem cyz juz taki nie istnieje) bo mam juz tego dosc Strata kasy i czasu! Na dodatek nerwowo wysiadam. Po raz kolejny zostalam oszukana na allegro! Razem, to juz bedzie spora kasa a wcale nie cierpie na jej dostatek.

Proponuje abysmy pisaly tutaj ostrzezenia jezeli ktoras z nas ktos oszuka.

Ja zaczynam .. 2 sytuacje

1)Uzytkownik: stelcia_lca
Oszukano mnie na laczna kwote 70paru zl. Osoba oferowala ubrania z lini JAPAN STYLE (!!! uwaga..bo wiele z was je kupuje!) Kazala 2 tygodnie czekac na przesylke.. minal miesiac.. towaru nie ma za to jest na jej koncie ponad 100 negatywnych komentarzy z taka sama sytuacja.






2)Druga sytuacja, pozwolicie iz przytocze, po czym wkleje maila ktorego dzisiaj dostalam od jednego z uzytkownikow allegro. Jakis czas temu zakupilam u vegi_ss lalki barbie. Oczywiscie..po licznyhc kretactwach nie zobaczylam lalek. Cala sprawa trqwala od wrzesnia do listopada roku 2008 w efekcie dostalam zwrot pieniedzy.

Oto fragment maial ktory dzisiaj dostalam:
Treść wiadomości:
Witam
Proszę się nie gniewać za tego maila i doczytać do końca, ponieważ jest to bardzo ważna sprawa, która może Panią/Pana zainteresować. Chciałabym przestrzec Panią przed oszustką, która grasuje na Allegro i sprzedaje po bardzo atrakcyjnych cenach wyroby takich wytwórni jak Warmet i Imago Artis.
Ta Pani miała kilka kont na allegro min: "Leszczynek22", "Basset_Sonia", "vegi_ssj". Wszystkie oczywiście zostały zablokowane, z powodu wielu negatywnych komentarzy od użytkowników, którzy wygrali, zapłacili i nie otrzymali towaru, który rzekomo zaginą na poczcie. Ta Pani lubi umawiać się na sprzedaż biżuterii poza Allegro, więc nie wiadomo ile ludzi tak naprawdę oszukała. Oczywiście ja także zostałam oszukana przez tę Panią. Zapłaciłam za kilka rzeczy 1000 zł. Niestety ani wyrobów, ani zwrotu pieniędzy nie otrzymałam do dnia
dzisiejszego. Najciekawsze jest to, że ta Pani wymyśla niestworzone historię np. że kurier DHL nie pojawił się u niej przez
trzy tygodnie, co jest oczywiście nie możliwe. Wczoraj na Allegro pojawiła się aukcja tej Pani ( numer aukcji :662536776, proszę szukać w zakończonych). Znajdowały się tam rzeczy, które
kupiłam od niej 1,5 miesiąca temu i które oczywiście jak pisałam wcześniej nie otrzymałam. Zauważyłam również wiele wyrobów, które ta Pani wcześniej sprzedawała, na różnych kontach, a później rzekomo ginęły na poczcie i otrzymywała przez to negatywne komentarze.

Sprawdzilysmy - konta i dane sie zgadzaja! Działała jakieś dwa tygodnie temu pod nickiem Basset_Sonia, obecnie konta użyczyła jej najprawdopodobniej znajoma " Pacyfistka_2008"

Ta pani dziala w taki sposob iz wystawia towar, dochodzi do transakcji.. kupujacy przelewa pieniadze an jej konto. Po miesiacu gdy towaru nadal nie ma zwraca sie do allegro o spor w efekcie czego pani oddaje kase! To chyba jakas forma darmowego kredytu?! Inaczej tego nie potrafie nazwac. PANI MA CO MIESIAC WPLYW GOTOWKI I NIE PLACI OD NIEJ ZADNYCH ODSETEK. Co z tego ze oddaje.. czy to jest uczciwe?

Edytowane przez Tyris
Czas edycji: 2009-06-15 o 17:32
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:39   #2
iminka
Raczkowanie
 
Avatar iminka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

przez takie rzeczy można stracić wiele nerwów, ja narazie nie miałam takich sytuacji na szczęście
iminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:57   #3
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Warto przed zakupem zrobić dokładny przegląd komentarzy wystawionych na profilu użytkownika. Szczególnie tych negatywnych...
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:03   #4
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez Jioanna Pokaż wiadomość
Warto przed zakupem zrobić dokładny przegląd komentarzy wystawionych na profilu użytkownika. Szczególnie tych negatywnych...

obawiam sie ze na tym pierwszym koncie z japan fashion byly same pozytywy w ilosci 250 wiec spokojnie zamawialam.
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:08   #5
miamore999
Zakorzenienie
 
Avatar miamore999
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 4 121
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

myślę, że fajny pomysł z tym wątkiem
ja na szczęście jeszcze się nie nacięłam ( puk puk) na jakiegoś oszusta...
__________________
Ola
12.03.2011
miamore999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:10   #6
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Warto zebrać się i złożyć zawiadomienie o przestępstwie na policji, ważne aby było ponad 20 osób /nie pamiętam dokładnie, ale musi być powyżej kikunastu osób oszukanych/ aby taka skarga miała swój "ciężar właściwy" i została potraktowana poważnie przez "władzę". Najlepiej gdyby zgłosiła to osoba zamieszkała w miejscu zamieszkania tej oszustki/ oszusta. Nie można takich rzeczy puszczać płazem i pozwalać żeby ktoś regularnie zarabiał na złodziejstwie - bo przecież tym jest kradzież Twoich pieniędzy.

Kiedys miałam taki przypadek - zapłaciłam i nigdy nie otrzymałam zakupionej rzeczy, razem ze mną kilka osób; radzę wydrukować/zapisać jak najszybciej wszelkie dane dotyczące tych transakcji.
To było 3 lata temu ale wtedy allegro po jakimś czasie /niezbyt długim/ usunęło WSZELKIE DANE użytkownika z portalu razem z naszymi komentarzami zresztą. To było wybitne świństwo ... Zatuszowali to tak gdyby sytuacja nigdy nie miała miejsca
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:20   #7
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość
obawiam sie ze na tym pierwszym koncie z japan fashion byly same pozytywy w ilosci 250 wiec spokojnie zamawialam.
z tego co napisałaś wyżej miała ona 100 negatywnych...

Ja dzieki Bogu do tej pory nie zostałam oszukana..
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 18:34   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez Jioanna Pokaż wiadomość
Warto przed zakupem zrobić dokładny przegląd komentarzy wystawionych na profilu użytkownika. Szczególnie tych negatywnych...
Tylko że nieraz w przypadku niezadowolenia z transakcji obie strony nie wystawiają żadnych komentarzy, bo jak Ty wystawisz negatywa sprzedawcy, to on "odda" Tobie i w rezultacie będziesz mieć "plamę na honorze". Zaglądasz więc w historię komentarzy i widzisz 200 pozytywów, podczas gdy Sprzedawca zasłużył na 3x więcej negatywów, tylko ludzie wstydzili się wystawiać.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-06-15 o 18:35
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:40   #9
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Ja też zamawiałam na allegro u kogoś kto sprzedawał ubrania Japan Style. Nie dość że czekałam ponad miesiąc na przesyłke to jedną z bluzek przysłał w złym kolorze (chciałam żółtą a przysłał ochydną zieloną :/). Potem nawet nie odpisywał na maile z prośbą wymiany koloru.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:40   #10
miamore999
Zakorzenienie
 
Avatar miamore999
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 4 121
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Tylko że nieraz w przypadku niezadowolenia z transakcji obie strony nie wystawiają żadnych komentarzy, bo jak Ty wystawisz negatywa sprzedawcy, to on "odda" Tobie i w rezultacie będziesz mieć "plamę na honorze". Zaglądasz więc w historię komentarzy i widzisz 200 pozytywów, podczas gdy Sprzedawca zasłużył na 3x więcej negatywów, tylko ludzie wstydzili się wystawiać.
to niestety smutna prawda komenty na all nie zawsze są wiarygodne...
__________________
Ola
12.03.2011
miamore999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 19:21   #11
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Super wątek.
Nie zostałam oszukana w taki sposób, że straciłam kasę ale trafił mi się ostatnio typ który doliczał sobie na kosztach wysyłki 10 zł.Dla mnie to dużo.Powiedział, że to na priorytet a wysłał paczkę ekonomiczną która doszła po 12 dniach od wpłaty.
To maxyhurt pl.Odradzam zakupy u tego pana!!!
__________________
Jak się dba-tak się ma
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 20:08   #12
sintagma
Wtajemniczenie
 
Avatar sintagma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MySpace:)
Wiadomości: 2 424
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

a ja chciałam kiedyś kupić u niej sukienki wspaniały pomysł z tym wątkiem
__________________
Don’t you wanna know me?
Be a friend of mine.
I’ll share some wisdom with you.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 21:08   #13
ma-rzena
Raczkowanie
 
Avatar ma-rzena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 283
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

ja tez na razie nie (120 zakupów), ale warto przeglądać wątek i wiedzieć co i jak może Cię spotkać i temu zapobiegać
__________________
Trzecia książka o Sooki Stackhouse się zaczyna czytać
ma-rzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 21:59   #14
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

wątek jak najbardziej ok Tym bardziej że sporo zamawiam z allegro.

Ja miałam taki przypadek że tata zamowił telefon za 800zł a dostał ... WAZELINĘ sprawa od razu trafiła na policję, gościa nie złapano bo IP było z jakiejś uczelni ale pieniądze zostały zablokowane na poczcie i je odzyskał
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 23:17   #15
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

O jak fajnie że taki temat akurat się pojawił

Mam problem, a właściwie nie ja, ale mój młodszy brat - otóż dzieciak ma założone konto na jakiejś stronce z grami do PSP, można na niej kupować gry. Sęk w tym, że na stronce przyjmują płatności tylko od niektórych banków, niestety nikt od nas z rodziny nie ma w tych bankach konta. Na allegro jedna Pani oferuje uzupełnienie tego konta za 8 zł (czyli jeśli chcesz na koncie z grami psp mieć 100 zł, wygrywasz aukcję i wpłacasz na jej konto 108 zł). Tej Pani należy podać nazwę i hasło użytkownika, a ona załatwia resztę. Na aukcji pisze, żeby po transakcji zmienić hasło. Mój brat wygrał aukcję tej Pani, wpłacił jej 108 zł, podał nazwę i hasło konta na stronce z grami, pieniądze pojawiły się na koncie PSP, więc dał tej Pani pozytywny komentarz, po czym przez dwa dni nie wchodził na net, i niestety okazało się, że z jego konta na PSP ktoś kupił sobie gry, i zużył praktycznie całą kasę. Młody po całej tranzakcji nie zmienił hasła na tych grach PSP, i tu jest jego głupota :/ Ale hasło znała tylko ta Sprzedająca na allegro, i teraz nie wiemy co z tym fantem zrobić - dla 15letniego dzieciaka 100 zł to kupa kasy (zresztą chyba dla wszystkich ), a baboń się chamsko wypiera i do tego opryskliwie pisze... moja mama do niej dzwoniła, to baba omal jej nie sprzezywała, że pewnie młodsze dziecko się mojemu bratu włamało, a do tego brat nie zmienił hasła - ale u nas nie ma żadnych młodszych dzieci, a na aukcji nie pisało 'zmień hasło albo ukradniemy Ci kasę'. W chwili obecnej Sprzedająca wycofała aukcje z tymi 'doładowaniami'. Doradźcie mi co zrobić, czy zgłaszać to na allegro, i czy są jakieś szanse na odzyskanie tych pieniędzy, zwłaszcza że młody już wystawił pozytywny komentarz, czy dalej kłócić się ze Sprzedającą? Widzę że na allegro są teraz jakieś 'spory', na czym to polega? Ja niestety konta na all nie mam, i nie wiem jak załatwia się takie sprawy :/ Help, please

P.S. Oczywiście konto allegro z którego kupował mój brat należy do mojego taty
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 08:02   #16
Nilfina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 85
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Wątpie szczerze ze cos sie uda z tym haslem i bratem. Sam podal haslo obcej osobie, nie zmienil go potem. Wystawil pozytywa czyli ze wszystko ok. Jak ktos sie przyczepi to powie "dzieciak wykorzystal kase a teraz chcialby dostac darmowe cos". Wiele wg mnie w tej transakcji przemawia na jego niekorzysc niestety, tak to z zewnatrz wyglada.

Ale zastanawiam sie tak, czy oferowanie takich uslug na allegro jest zgodne z regulaminem? Jakies obroty kasa... Dziwne to mi sie wydaje troche. Warto dokladnie poczytac regulamin allegro, bardzo czesto trafia sie na aukcje ktore mozna zglosic bo sa z nim sprzeczne np. wybierz sobie kolor wylicytowanego blyszczyka - kazda aukcja powinna byc osobno. Moze wiec i na takie posrednictwo finansowe jest jakis "paragraf".
Nilfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 08:28   #17
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Można by z tego wątku zrobić wątek redakcyjny i w pierwszym poscie utworzy listę sprzedawców oszustów (caly czas w miarę zbierania danych ją edytowac), tak jak jest np czarna lista fryzjerów...

Bo nikomu nie bedzie sie chialo sprawdzac calego watku jak rozrośnie się do kilkudziesięciu stron.
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 08:36   #18
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Można by z tego wątku zrobić wątek redakcyjny i w pierwszym poscie utworzy listę sprzedawców oszustów (caly czas w miarę zbierania danych ją edytowac), tak jak jest np czarna lista fryzjerów...

Bo nikomu nie bedzie sie chialo sprawdzac calego watku jak rozrośnie się do kilkudziesięciu stron.
popieram


Ja ostatnio co raz częściej robię zakupy na allegro ale nie zdarzył mi się jeszcze żaden przypadek w którym nie dostałam towaru czy kasy. Owszem raz się zdarzyło że od użytkownika dostałam jedną rzecz za mało, ale szybko została dosłana.
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 08:39   #19
miamore999
Zakorzenienie
 
Avatar miamore999
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 4 121
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

warto też wziąć pod uwagę fakt, że nie tylko sprzedający mogą być nieuczciwi... na allegro tez jest masa pseudokupujących, którzy licytują/kupują a potem nie płacą i wykręcają się sianem. sama miałam dwa takie przypadki.
__________________
Ola
12.03.2011
miamore999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 08:43   #20
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez Nilfina Pokaż wiadomość
Wątpie szczerze ze cos sie uda z tym haslem i bratem. Sam podal haslo obcej osobie, nie zmienil go potem. Wystawil pozytywa czyli ze wszystko ok. Jak ktos sie przyczepi to powie "dzieciak wykorzystal kase a teraz chcialby dostac darmowe cos". Wiele wg mnie w tej transakcji przemawia na jego niekorzysc niestety, tak to z zewnatrz wyglada.

Ale zastanawiam sie tak, czy oferowanie takich uslug na allegro jest zgodne z regulaminem? Jakies obroty kasa... Dziwne to mi sie wydaje troche. Warto dokladnie poczytac regulamin allegro, bardzo czesto trafia sie na aukcje ktore mozna zglosic bo sa z nim sprzeczne np. wybierz sobie kolor wylicytowanego blyszczyka - kazda aukcja powinna byc osobno. Moze wiec i na takie posrednictwo finansowe jest jakis "paragraf".
No właśnie ja też mam wątpliwości, czy uda się odzyskać :/ Ale myslałam żeby napisać do allegro, żeby zwracali uwagę na aukcję tego użytkownika, bo może więcej osób jest w podobnej sytuacji, albo było, i nie ma jak tego udowodnić - bo może akurat już kilka osób im zgłosiło coś podobnego, albo zgłosi? Zastanawiam się też, czy mogę napisać do tego sklepu z grami, czy mogą sprawdzić IP osoby, która dokonywała zakupów gier z konta brata, tylko czy oni mogą mi je podać?
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:25   #21
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez miamore999 Pokaż wiadomość
warto też wziąć pod uwagę fakt, że nie tylko sprzedający mogą być nieuczciwi... na allegro tez jest masa pseudokupujących, którzy licytują/kupują a potem nie płacą i wykręcają się sianem. sama miałam dwa takie przypadki.
Też tak miałam ale słyszałam, że jak często będzie się wysyłać formularz zwrotu prowizji to allegro bezpodstawnie zawiesi konto Kilka osób już tak miało.

Ja zostałam tylko raz oszukana, wpłaciłam i nie dostałam towaru.
Ale miałam też mnóstwo innych wnerwiających sytuacji


Elliannia

Napisz koniecznie do allegro,zgłosiłabym też sprawę na policję, przynajmniej można się dowiedzieć, bo na to paragrafy są. Ja bym nie darowała tej oszustce. Wiadomo Twój brat trochę głupio postąpił no ale dzieciaki są często naiwne. Takich aukcji nie powinno być, od razu widać, że babka coś kręci.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:55   #22
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Aby uniknąć takich sytuacji TRZEBA CZYTAĆ KOMENTARZE!
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:55   #23
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Powiem wam tak.. sprawe mozna spokojnie zglaszac na policje, nalepiej wlasnie po kilka osob..bo gdy na jedna osobe wplynie skarga na oszustwo powyzej 2,5tysiaca to taka sytuiacja jest traktowana przez policje jako powazne wykroczenie i podlega ostrzejszej karze. Wiem to dokladnie bo mam znajomego w specjalnej jednostce policji zajmujacej sie wlasnie wyludzeniami na allegro!

Co do komentarzy.. sprawa z japan style wygladala tak, iz osoba ta miala ponad 200 pozytywow.... jak sie potem okazalo w wiekszosci z zakupu czegos. Oczywiscie, wchodzi sie an czyjes konto.. zaglada..ale nikt wnikliwie nie czyta kazdego komenta. Nagle posypaly sie negatywy bo ludzie czekali po miesiac na rzeczy...... wtedy wrocilam do pozytywnych komentarzy i odkrylam ze ta osoba wlasciwie niewiele sprzedala w ciagu ostatniego polrocza. Czekam z tym do konca tygodnia..potem ide na policje ech..


NIedawno tez mialam niemila sprawe. Pokusialm sie o bielizne w bardoz atrakcyjnej cenie. Zamowilam.. dodatkowo jeszcze jeden biustonosz poza aukcja. Rzeczy przyszly. ku mojemu zdziwieniu w zupelnie innych rozmiarach albo bez metek. Ale sorry skoro ja nosze duze A/male B to chyba widze roznice w miseczce C czy nawet D :/ !! Napisalam szybciutko, ospiali zeby odeslac. ODESLALAM! Oczywiscie an swoj koszt!! Wiec nie bralam priorytetu. Czekalam miesiac.. jeden..drugi...trzeci!!! W koncu napislaam do nich... a oni mi odpisali ze nic o sprawie nie wiedza Jeszcze zaczeli klamac ze nic u nich nie kupowalam! Cale szczescie ze jestem przezorna i trzymam cala dokumentacje mailowa na skrzynce. Otrzymalam od nich negatywa.. jeszcze w komentazu pod spodem przedstawili tak sytuacje ze wyszlam na idiotke! Odpisali mi maila ze moge sobie zlozyc skarge na poczte.. oni maja to gdzies bo nic nie dostali



DZIEWCZYNY TO MOZE ZROBMY TAK..ZE PISZCIE DO MNIE PRV Z EWENTUALNYMI NICKAMI I BEDE JE ZAMIESZCZAC W 1 POSCIE ABY FAKTYCZNIE WSZYSTKO BYLO CZYTELNE.. CO WY NA TO?
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:29   #24
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Zgłaszam to do allegro, jeszcze raz zerknęłam na aukcję i pisze na niej coś takiego :

Specyfika doładowania wymaga podania
e-maila oraz hasła do konta.
Możesz tymczasowo zmienić hasło-
jeśli nie wiesz jak to zrobić zadzwoń na pewno pomogę.

Babka pisze MOŻESZ, co nie znaczy że musisz - i pisząc do allegro będę to zaznaczać
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:25   #25
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Moim zdaniem to nic im nie udowodnisz ale probuj. Ja bym zrobila inaczej.. zlozyla bym do adminow serwisu z grami skarge ze baba prowadzi taka dzialalnosc (bogaci sie na ich dobrach). Po 1.. jak dobrowolnie podajesz komus swoj login i haslo to juz nikt nie moze z tym nic zrobic! Jest to pierwsza i najwazniejsza swietosc na wszystkich serwisach, forach, pocztach, grach on-line! Co ci moga pomoc admini serwisu z grami? Popros ich zeby srawdzili ip osoby tora logowala sie an konto twojego brata... jezeli to to samo co babki z allegro to masz pewnosc ze ona cie okradla(bo jest to kradziez.. nawet nie oszustwo :?)
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 18:20   #26
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Ja zamówiłam ten sweterek czarno biały
http://www.allegro.pl/item638748653_...nowy_styl.html
zdecydowanie nie polecam, na szczescie dogadalam się z tą pania i zwrociła mi pieniążki. Sweterek całkiem inaczej wyglada na tych fotkach przerobionych całkoiwcie w photoshopie, gdy otworzyłam przesyłkę bardzo sie zdenerwowałam.. Sweter nie jest warty nawet 15 zł, strasznie brzydki materiał a co było najgorsze to że czarny materiał był poszyty białymi szwami ktore wychodziły na zwenątrz i gdyby się sweter ubrało to było by widać białe nici wychodzące w miejscach szwów.. masakra

Kiedyś też zamówiłam sukienkę taką ze złotymi wstwkami chyba atena sie nazywala i tez była reklamowana przez tę blond spaloną modelke z photoshopa gdy dotarła do mnie to szok..

Ja juz nie zamawiam ubran na allegro, tym bardziej ostrzegam przed zamawianiem tych ubran reklamowanych własnie przez te "spaloną blondyne" większość inaczej wyglada w realu
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:23   #27
Nilfina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 85
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Pomysl z lista osob w 1 poscie dobry, ale to ja bym raczej robila opisy tutaj kto kogo jak oszukal i w pierwszym poscie podajac nicka z allegro linkowala go do postu z odpowiednim opisem.
Nilfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:37   #28
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Cytat:
Napisane przez miamore999 Pokaż wiadomość
to niestety smutna prawda komenty na all nie zawsze są wiarygodne...
to fakt .
ja wystawiłam facetowi NEUTRALNY,bo nie zmienił wielkości obrączki w zamówieniu mimo,że pisałam prośbę mailem.pomyliłam rozmiar.
napisałam,że przesyłka doszła na czas,jednak sprzedawca wysyła automatycznie nie zwracając uwagi na dodatkowe prośby. i co?
ja równiez dostałam NEUTRALNY,choć kasę zapłaciłam ,a obrączki nie odesłałam

oj było już parę takich kombinatorów,ktorzy wysyłali cos innego,niż wystawiali..
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 10:34   #29
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Ja zamówiłam już parę razy ciuchy i jak na razie wszystko było ok. Najeczęściej zamawiałam na aukcjach gdzie jest ta dziewczyna
http://www.allegro.pl/item653115789_...li_pepper.html
i wszystko było w jak najlepszym porządku. Teraz oczekuję kolejnych 3 bluzeczek, mam nadzieję że się nie zawiodę
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:48   #30
majcia00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 552
Dot.: Uwaga OSZUST na allegro! :(

Ja ostatnio wygrałam ( w piatek) aukcję telewizora do sypialni po naprawdę okazyjnej cenie i napisałam do gościa że zadzwonie do niego po weekendzie żeby sie umówić na odbiór. Dzwonie w poniedziałek a facet mówi, że nie rozumie bo telewizor w sobote został odebrany przeze mnie .
Okazało się że zadzwoniła babka podała mój nick i dane dostępne na allegro zapłaciła i odebrała telewizor poprostu mi go ukradła.
Byłam tak zdziwiona że aż sie roześmiałam i potraktowałam gościa z żartem no bo co on winien i kto by sie spodziewał że ktoś jest zdolny do czegoś takiego.
A sprzedawca tak sie zmartwił całą sytuacją że zaproponował mi lepszy telewizor po takiej samej cenie co ten pierwszy.
Jak wiać i takie sytuacje mają miejsce
majcia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.