Pytanie do mam z UK - żłobek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-03, 21:22   #1
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244

Pytanie do mam z UK - żłobek?


W lutym muszę wrócic do pracy i niestety nie mogę liczyć na pomoc żadnej z babć w opiece nad synkiem. Pozostaje nam zapisać małego do złobka i tu pojawia się mały problem. Koszty...
W naszej okolicy ceny wachają się od 600 d0 800 funtów miesięcznie za osmiogodzinną opiekę. To dużo dla nas , bo zarabiamy po 1000 funtow (to taka głupia kwota, za dużo by mieć jakies zasiłki a wcale nie kokosy, gdy utrzymuje się dom tylko we dwoje).

I tu moje pytanie, ile wy płacicie za złobek i czy można się ubiegać o jakieś dofinansowanie? Słyszałam jedynie, ze pracodawca moze zwrócic częśc podatku dochodowego na poczet zlobka, ale to nie są duze kwoty .

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Napiszcie jeszcze, proszę, jak wasze dzieci znoszą pobyt w żłobku. Czy bardzo chorowały, jak z językiem, itd.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 20:58   #2
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Ja kiedyś pracowałam z matką trójki dzieci, dwójka wysyłana była do żłobka, bo mama pracowała full time.

Pytałam jej wtedy z ciekawości kto zajmuje się dziećmi skoro oboje z mężem pracują.
I ona właśnie powiedziała mi, że dwójka oddawana jest do żłobka, za które płacą spore pieniążki, ale większość oddaje im państwo. Jeżeli się nie mylę powiedziała, że dostają jakoś 80-90% zwrotu.

Niestety nie mam już z nią kontaktu.

Idź do Job Centre, może tam pomogą?
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 16:35   #3
a.k
Raczkowanie
 
Avatar a.k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastwood
Wiadomości: 72
GG do a.k
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Witajcie
Ja się troszkę orientowałam bo chcę iść do pracy i wysłać swoją dwuletnią córkę do żłobka.Jeśli dostajecie np.working tax credit lub child tax credit to musicie do nich zadzwonić i się zapytać o te dofinansowanie.Zależy na kogo się trafi.Jak ja dzwoniłam to pani mi powiedziała że nic nie może mi powiedziec jeśli nie ma jakiegoś numeru referencyjnego pracodawcy.Natomiast moja koleżanka jak dzwoniła,trafiła na dosyć fajną i pomocną babkę,która jej mniej więcej wyliczyła ile dostanie dofinansowania do kwietnia(okres rozliczeniowy).Normalne że w nowym okresie rozliczeniowym dostanie pewnie mniej bo zarobki wyjdą większe.
Zapomniałam dodać że jeśli będziecie tam dzwonić i się pytać o dofinansowanie to musicie podac nazwę przedszkola,adres no i ich jakiś numer,który bardzo jest ważny(nie pamiętam jak on się nazywa)
pozdrawiam
__________________
daleko,a zarazem blisko
a.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:27   #4
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Dzięki za info . Przynajmniej wiem, ze jest jakas szansa na sensowne dofinansowanie. Znajomi z pracy, zarówno anglicy i polacy, mówili, że tylko jakieś grosze sie dostaje.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:33   #5
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Kiedyś czytałam jeszcze o ulgach dla dzieci emigrantów.
Chodziło o to by te dzieciaki chętniej chodziły do przedszkola, szybciej łapały język, integrowały się a potem miały łatwiej w szkole.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 21:51   #6
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Dzięki za info . Przynajmniej wiem, ze jest jakas szansa na sensowne dofinansowanie. Znajomi z pracy, zarówno anglicy i polacy, mówili, że tylko jakieś grosze sie dostaje.
Szansa jest i to bardzo duża tylko że chyba troszkę za póżno się tym zainteresowałaś skoro mały ma za miesiąc iść do żłobka. Nam załatwienie benefitów zajeło prawie pół roku i wcale nieprawda że to są jakieś grosze, bo jest tak
po pierwsze
musisz mieć Child Benefit to jest odpowiednik naszego rodzinnego jeśli nie masz koniecznie się tym zainteresuj na tej podstawie możesz starać się o kolejne benefity
po drugie
jeśli obecnie nie pracujesz a pracuje tylko twój partner przysługuj ci zapewne Tax Credit i Child Tax Credit to dwa podstawowe benefity pierwszy przyznawany jest w zależności od dochodu nie wiem jak to jest w przypadku trzyosobowej rodziny,ale w przypadku dwójki dzieci przysługuje gdy roczny dochód nie przekracza 15ooo funtów
I właśnie częscią składową Tax Credit jest child care czyli dofinansowanie na opieke nad dzieckiem w przeczkolu czy żłobku.Mój synek poszedł do żłobka gdy miał 2,5 roku w tym czasie mieliśmy już przyznany Tax Credit , Child Tax Credit i Child Benefit zadzwoniłam do nich i poinformowałam o tym że mały idzie do żłobka.Musiałam mieć dokładne informacje o tym danym żłobku(niestety jakie dokładne to już nie pamiętam)i otrzymałam to dofinansowanie za żłobek. W tym czasie płaciłam 80 funtów tygodniowo a oni zwacali i zwracają mi 80% z tego.
Poza tym nie wiem czy to obowiązuje w całej Angli ale tu u nas jest tak że gdy dziecko skończ 3 latka przysługuje mu 15 darmowych godzin tygodniowo w przeczkolu(płacę tylko za lunch)
Mój mały chodzi już do angielskigo przedszkola 1,5 roku i je uwielbia najchętniej poszedłby nawet w sobotę i niedziele,wiem że jednak nie zawsze tak jest to zależy od przedszkola tak jak w Polsce jedno jest lepsze a drugie gorsze,dlatego musisz dokładnie się rozejżeć i zrobić wywiad nie chcę być złym prorokiem ale znalezienie miejsca w środku roku szkolnego w dobrym przedszkolu nie będzie łatwe
życzę powodzenia
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 13:36   #7
a.k
Raczkowanie
 
Avatar a.k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastwood
Wiadomości: 72
GG do a.k
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Nie zgodzę się z Tobą jagodowy smak. Z tego co zrozumiałam to założycielka postu ma już te benefity co każdy z nas lub ich część. Na dofinansowanie z przedszkola nie czeka się długo jeśli masz nawet tylko child tax credit.Koleżanka czekała tylko tydzień i zaraz w poniedziałek miała kasę już na koncie.Owszem długo się czeka jeśli nie posiadasz żadnych benefitów,ponieważ oni nie mają Twoich danych i zanim to wszystko powprowadzają i sprawdzą to długo schodzi.
Żeby się starać o child care element trzeba mieć:
-tax credit number przedszkola.
-adres i nazwę
życzę powodzenia
ps.nie jestem pewna,ale jeśli rodzina posiada wysokie zarobki i nie dostaje nawet child tax creditu to dofinansowanie jej nie przysługuje.
__________________
daleko,a zarazem blisko
a.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 18:29   #8
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez a.k Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z Tobą jagodowy smak. Z tego co zrozumiałam to założycielka postu ma już te benefity co każdy z nas lub ich część. Na dofinansowanie z przedszkola nie czeka się długo jeśli masz nawet tylko child tax credit.Koleżanka czekała tylko tydzień i zaraz w poniedziałek miała kasę już na koncie.Owszem długo się czeka jeśli nie posiadasz żadnych benefitów,ponieważ oni nie mają Twoich danych i zanim to wszystko powprowadzają i sprawdzą to długo schodzi.
Żeby się starać o child care element trzeba mieć:
-tax credit number przedszkola.
-adres i nazwę
życzę powodzenia
ps.nie jestem pewna,ale jeśli rodzina posiada wysokie zarobki i nie dostaje nawet child tax creditu to dofinansowanie jej nie przysługuje.
Masz rację na dofinansowanie nie czeka się zbyt długo jeśli posiada się Tax Credit lub Child Tax Credit ja po zgłoszeniu faktu czekałam naprawdę niedługo.Inna sprawa jeśli nie posiadasz żadnych benefitów ....
Ja osobiście mam znajomych o dość wysokich zarobkach którzy mimo to dostali zwrot za przedszkole,myślę że zawsze warto spróbować
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 21:13   #9
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
W lutym muszę wrócic do pracy i niestety nie mogę liczyć na pomoc żadnej z babć w opiece nad synkiem. Pozostaje nam zapisać małego do złobka i tu pojawia się mały problem. Koszty...
W naszej okolicy ceny wachają się od 600 d0 800 funtów miesięcznie za osmiogodzinną opiekę. To dużo dla nas , bo zarabiamy po 1000 funtow (to taka głupia kwota, za dużo by mieć jakies zasiłki a wcale nie kokosy, gdy utrzymuje się dom tylko we dwoje).

I tu moje pytanie, ile wy płacicie za złobek i czy można się ubiegać o jakieś dofinansowanie? Słyszałam jedynie, ze pracodawca moze zwrócic częśc podatku dochodowego na poczet zlobka, ale to nie są duze kwoty .

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Napiszcie jeszcze, proszę, jak wasze dzieci znoszą pobyt w żłobku. Czy bardzo chorowały, jak z językiem, itd.
to moze ja pomoge
po pierwsze chetnie polece,lub odradze zlobek w naszym miescie. nie zebym byla ekspertem,ale w kilku bylam, bo pomagalam znajomym,ktorzy nie mowia po angielsku. plus mam kilka koleżanek studentek,ktore mialy praktyki w zlobkach.
wcale nie zabralas sie za pozno za starania o dofinansowanie. moj synek poszedl do zlobka rok temu we wrzesniu,a ja wszystko zalatwilam tydzien pozniej.
u nas wygladalo to tak,ze nie mielismy working tax,sprawdzilam sobie w komputerze czy nam sie bedzie nalezalo jak synek zacznie zlobek i odpowiedz byla ,ze tak. nie interesowalo nas bardzo ile mi pomoga,bo i tak wyboru nie mielismy. dofinansowanie dostaje prawie kazdy.z tego co mi kolezanka ostatnio pisala, to na pare musicie zarabiac powyzej 67.000,zeby sie niekwalifikowac.
co do tego dzwonienia i pytania ile dostaniecie, to roznie to bywa. kilka osob juz sie żaliło,ze nie chca udzielic takiej informacji. mozesz probowac do skutku,az ktos w koncu Ci wyliczy, lub poda chociaz przyblizona sume.
dodam jeszcze tylko od siebie,ze bardziej kalkuluje sie wrocic na pol etatu.
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2010-01-08 o 21:16
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 22:36   #10
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Jeszcze raz dzieki dziewczyny. Dużo mi pomogłyscie. Fakt, pozno sie za to zabralismy, ale tez troche trwaly 'pertraktacje' z babciami . Ostatecznie chyba przyjadą wymiennie do konca maja, więc zyskalismy wiecej czasu na znalezienie zlobka.
Child tax credit i child benefit juz mam. Maatra, my mieszkamy teraz w Płn. Walii i tam bedziemy szukac zlobka (Buckley, Ewloe, Hawarden). Jezeli znasz jakis dobry złobek w tej okolicy, to będę bardzo wdzieczna za informacje .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 07:49   #11
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dzieki dziewczyny. Dużo mi pomogłyscie. Fakt, pozno sie za to zabralismy, ale tez troche trwaly 'pertraktacje' z babciami . Ostatecznie chyba przyjadą wymiennie do konca maja, więc zyskalismy wiecej czasu na znalezienie zlobka.
Child tax credit i child benefit juz mam. Maatra, my mieszkamy teraz w Płn. Walii i tam bedziemy szukac zlobka (Buckley, Ewloe, Hawarden). Jezeli znasz jakis dobry złobek w tej okolicy, to będę bardzo wdzieczna za informacje .
my tez na pierwsze 3 miesiace powrotu do pracy,zaangazowalismy babcie i kolezanke
w hawarden wiem,ze jest bardzo dobra szkola podstawowa,ale o zlobkach nie wiem nic. moge popytac...
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 16:33   #12
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
o zlobkach nie wiem nic. moge popytac...
Plsss....
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:10   #13
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Dziewczyny czyli jeśli ja pracuję na pół etatu, a mój TŻ-et na cały to także możemy się starać o dofinansowanie przedszkola? Bo moje dzieci chodzą już do przedszkola, co prawda tylko na 3 godziny dziennie, ale za młodszego musimy płacić bo nie skończył jeszcze 3 lat.
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:10   #14
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dziewczyny czyli jeśli ja pracuję na pół etatu, a mój TŻ-et na cały to także możemy się starać o dofinansowanie przedszkola? Bo moje dzieci chodzą już do przedszkola, co prawda tylko na 3 godziny dziennie, ale za młodszego musimy płacić bo nie skończył jeszcze 3 lat.
możesz, ja mam taką samą sytuację i dofinansowanie dostałam
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 11:41   #15
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez jagodowy smak Pokaż wiadomość
możesz, ja mam taką samą sytuację i dofinansowanie dostałam
Dzięki za odpowiedź A powiedz mi jeszcze, Twoje dziecko chodzi na 8 godzin?
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:46   #16
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź A powiedz mi jeszcze, Twoje dziecko chodzi na 8 godzin?
Moje dziecko chodzi na 6 godzin dziennie
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 15:24   #17
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez jagodowy smak Pokaż wiadomość
Moje dziecko chodzi na 6 godzin dziennie

Oooo, dobrze wiedzieć ! Myślałam, że tylko na 4 lub 8 godzin mozna sie zapisać. Ale sama jeszcze nie robiłam rozeznania w żlobkach, wiem tylko z relacji znajomych. 6 godzin to byłaby wymarzona sytuacja .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 07:22   #18
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Oooo, dobrze wiedzieć ! Myślałam, że tylko na 4 lub 8 godzin mozna sie zapisać. Ale sama jeszcze nie robiłam rozeznania w żlobkach, wiem tylko z relacji znajomych. 6 godzin to byłaby wymarzona sytuacja .
To jest tak:
albo wykupujesz cały dzień albo pół.
Jeśli pół dnia kończy się w danym żłobku o 14, to musisz dziecko odebrac dziecko o 14. Jeśli chciałabyś odbierać dziecko o 16 (to albo dopłacasz za dodatkowe godziny- a to są duże stawki) albo wykupujesz cały dzień.


Poza tym warto sprawdzić raporty Ofsted. (na ich stronie możesz znaleźć przedszkola/ żłobki, które cię interesuja).
I naprawdę warto iść z wizytą.
Na co patrzeć ?
Na to, czy możesz przyjść bez zapowiedzi, czy musisz się umówić.
Jaka jest czystość w żłobku
Jaki jest system notowania wszelkich wypadków
Jakie zajęcia dziecko ma w ramach oferty żłobka
Jakie dzieci są w żłobku
Czy budynek jest piętrowy czy nie
Czy drzwi do części kuchennej są zabezpieczone by dziecko tam nie weszło
W jakim wieku są pracownicy
Jak zachowują się pracownicy, gdy tam jesteś
Jakie jest menu
Itd.





My zmieniamy przedszkole.
Pierwsze zrobiło dobre (choć nie fantastyczne wrażenie) i niestety bardzo się zawiedliśmy. Teraz przed wyborem kolejnego zrobiłam konkretny wywiad i udało się znaleźć.


Powodzenia
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 19:37   #19
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Jeśli dostaję child benefit to przysługuje mi becikowe w Polsce (poród w Pl) ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 19:59   #20
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
To jest tak:
albo wykupujesz cały dzień albo pół.
Jeśli pół dnia kończy się w danym żłobku o 14, to musisz dziecko odebrac dziecko o 14. Jeśli chciałabyś odbierać dziecko o 16 (to albo dopłacasz za dodatkowe godziny- a to są duże stawki) albo wykupujesz cały dzień.
to zalezy od zlobka. ja wykupilam 30 min wczesniej, plus godzina ekstra,place za to 4,5f wiecej,wiec nie jest zle.
bylam w kilku zlobkach w moim miescie i oni tacy elastyczni juz nie byli. niektorzy nawet nie chcieli sie zgodzic na pol godziny ekstra,od razu kazali placic za caly dzien

wrocilam z urlopu,jutro wracam do pracy i zaczne wywiad w sprawie zlobkow w Twoich okolicach kotiko

************************* ******
ja ekstra uwage zwracalam na :
nie podowanie sokow do posilkow
nie solenie posilkow
zdrowe menu (zero frytek,nic smazonego itp)
czy pokój do spania jest osobno oddzielony

nie pisze tu o rzeczach typu ile Pan na jedno dziecko,doswiadczenie, bo to byla lista obowiazkowych pytan. mozesz znalesc je w internecie i wydrukowac, pozniej tylko sobie odchaczac
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 09:44   #21
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Dzięki dziewczyny za bardzo cenne rady . Teraz już nie czuję się taka zielona . Luna mam nadzieję, że tym razem dobrze traficie ze złobkiem .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 14:20   #22
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Tez mam pytanko. Tak czytam i sie zastanawiam, czy przedszkole /zlobek jest darmowy od 3 roku zycia??
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:49   #23
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Tez mam pytanko. Tak czytam i sie zastanawiam, czy przedszkole /zlobek jest darmowy od 3 roku zycia??
Przedszkole/żłobek nigdy nie jest darmowy w UK. Od 3 roku zycia dziecko może jednak iść do szkoły na 2,5h dziennie i to jest darmowe.

Są też darmowe dwugodzinne play-grupy, ale nie znam szczegółów, bo nigdy z tego nie korzystałam.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:53   #24
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Pytanie do mam z UK - żłobek?

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Przedszkole/żłobek nigdy nie jest darmowy w UK. Od 3 roku zycia dziecko może jednak iść do szkoły na 2,5h dziennie i to jest darmowe.

Są też darmowe dwugodzinne play-grupy, ale nie znam szczegółów, bo nigdy z tego nie korzystałam.
Dzieki
Juz zdazylam sie dowiedziec ze od 3 roku zycia jest 15h darmowych. A kiedy zaczyna sie szkola tzn w jakim wieku??
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.