Udreka z karmieniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 16:49   #1
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578

Udreka z karmieniem


Moj synek ma 6 tygodni. Od urodzenia karmilam go piersia, bardzo czesto i konsekwentnie.
Jednak wiecznie sie nie najadal i potrzebowal piersi nawet i co pol godziny (ssal od 30 do 60 minut), wiec dokarmialam go czasem NANem z butelki. Wszystko bylo ok, ale od kilku dni karmienie to horror: maly zlapie piers, wezmie 3-4 lyki i nagle robi sie czerwony i zaczyna wrzeszczec i sie prezyc, odchyla sie jak najdalej od piersi. Placz z glodu to pikus w porownaniu z krzykiem przy piersi! Czesto nawet nie chce sprobowac, od razu krzyczy straszliwie..

Probowalam odstawiac butelke, karmic na spiaco, zmieniac pozycje, wyciskac kilka kropli zeby mleko lecialo szybciej, odciagac recznie pare ml, zeby lecialo mu wolniej, wyczyscilam mu nosek... Nie uzywam perfum , perfumowanych mydel, nie jem ostrych przypraw, przystawiam go prawidlowo , spokojnie i pelna dobrej woli.
Synek jest glodny i placze, dopoki nie dostanie NANu. Nie ma kolki ani bolu ucha.
Jak mam wrocic do karmienia?? A moze kupic laktator i juz zawsze dawac mu swoje mleko, ale z butelki? A moze moje mleko sie do niczego nie nadaje? Dodam, ze jego waga urodzeniowa to 5100 gram, teraz wazy 6 kg. Domyslam sie, ze potrzebuje wiecej jedzenia, niz ja moge mu dac...
Poszlam dzis po pomoc do przychodni, ale nie mieli dla mnie czasu. Pomozcie

Aha, ssie czasem smoczka, ale zdecydowanie moze bez niego sie obyc, czesto mu nawet z buzi wypada i nie ma histerii.

Edytowane przez jenta
Czas edycji: 2011-07-19 o 16:51
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:03   #2
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Moj synek ma 6 tygodni. Od urodzenia karmilam go piersia, bardzo czesto i konsekwentnie.
Jednak wiecznie sie nie najadal i potrzebowal piersi nawet i co pol godziny (ssal od 30 do 60 minut), wiec dokarmialam go czasem NANem z butelki. Wszystko bylo ok, ale od kilku dni karmienie to horror: maly zlapie piers, wezmie 3-4 lyki i nagle robi sie czerwony i zaczyna wrzeszczec i sie prezyc, odchyla sie jak najdalej od piersi. Placz z glodu to pikus w porownaniu z krzykiem przy piersi! Czesto nawet nie chce sprobowac, od razu krzyczy straszliwie..
Może ma kolki? (często atakują przy karmieniu, bo podczas ssania uruchamia się praca jelit)
Może przyzwyczaił się, że nie trzeba ciągnąć i samo leci (z butelki)?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:28   #3
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Udreka z karmieniem

przede wszystkim to normalne ,ze na poczatku chcial jesc tak czesto,noworodki tak maja dokarmiani moglo spowodoac to,ze masz mniej pokarmu ,dalsze dokarmianie tylko to poglebi. Twoje mleko na pewno nie jest do niczego,jest najlepszym z mozliwych pokarmow dla dziecka. Słaby pokarm czy czy brak pokarmu to mit.
Ja bym obstawiala kolkę.Nasila sie wlasnie w 6 tygodniu.

Sama mam coreczke,dzis konczy rowno 6 tygodni i tez przechodzimy ten koszmar,tylko u nas u podstaw kolki lezy problem z trawieniem laktozy.
Ja bym poswiecila pare dni,dawala piers kiedy tylko dziecko zechce,a jesli dokarmisz to i tak popracowalbym latatorem,zeby pobudzac laktacje.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:39   #4
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Udreka z karmieniem

Moim zdaniem, podstawowy bład był taki, ze podałas mleko modyfikowane i to ci w znaczny sposób zaburzyło laktacje, która jeszcze sie rozkreca - przeciez piszesz, ze twój synek ma zaledwie 6 tygodni. Zmniejsza się popyt, to i podaz też mniejsza. Bzdura jest to, ze dziecko się nie najda, ze zły pokarm - po rpostu na poczatku tzreba dostosowac laktacje do dziecka, czyli przystawiac dziecko na żadanie, a wkrótce samo sie ureguluje. U róznych dzieci róznie to trwa. U nas było jakies 4-5 miesiecy. Przez pierwszy miesiac młody ssał przez pół dnia. Co 15 minut po 40-45 minut.
Poza tym, synek zauwazył, ze z butli lep[iej leci, to po co ma sie z cycem meczyc?
Róze tez sa opinie na temat smoczka, ale ja uwazam, ze on takze znacznie zaburza laktację - no bo po coś ten odruvch ssania jest, a nawet jesli po nic, to warto wykorzystać cheć ssania właśnie po to, by rozkrecic laktację i zamiast smoczka dawac piers.

Jedyna rada to - moim zdaniem - całkowite zapzrestanie podawania butli - jeśli chcesz oczywiscie karmic piersia.

Edytowane przez Jaatkaa85
Czas edycji: 2011-07-19 o 18:42
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:04   #5
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Udreka z karmieniem

Jeśli chcesz karmić piersią to odstaw butelkę i mleko modyfikowane, połóż się z dzieckiem do łóżka na dwa dni i przystawiaj na żądanie. Dziecko sobie naprodukuje mleka ile potrzebuje i sie uspokoi
Aha, dziecko może być w samej pieluszce, Ty z staniku, ważny jest też kontakt skóra do skóry.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 07:27   #6
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Udreka z karmieniem

Miałam ten problem z pierwszą córką. moja mama która odchowała dwoje dzieci, jak patrzyła co młoda robi przy piersi, sama prawie ryczała i łapała się za głowę.
Lekarz stwierdził że najprawdopodobniej chodzi o pęcherzyk powietrza w żołądku, które dziecko połyka ssąc pierś. Ten pęcherzyk poboduje ból brzuszka. No i po paru karmieniach dziecko kojarzy pierś z bolącym brzuchem i rzuca się już na początku.
Współczuję ci, bo to koszmarny stres - przystawiasz dziecko a ono jak na komendę dostaje histerii, wygina się i odwraca głowę jak może

Lekarz kazał przerywać co chwilę karmienie i odbijać ten pęcherzyk.
Natomiast przed karmieniem robić masaż - układać dziecko na pleckach, siąść obok i masować jakby się wałkowało ciasto (ucisnąć nadgarstkiem jeden bok, przesunąć dłoń na brzuszek i z drugiej strony ucisnąć palcami drugi boczek - i powtarzać; a potem dziecko na brzuszek i całą dłonią przejeżdżać po pleckach z góry na dół uciskając lekko - takie głaskanie solidniejsze.

U nas nie wiem czy to jakoś pomagało mocno, ale masowałam. Pzeszło po jakimś czasie.

Wytrzymaj, potem będziesz karmić bez problemów... małe przewody pokarmowe jednak doskonałe nie są
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2011-07-20 o 07:31
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:00   #7
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Udreka z karmieniem

Ale dziecko moze też płakać, bo dostało już butle i denerwuje sie, ze z piersi tak szybko nie leci.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 09:22   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Udreka z karmieniem

Jak też dlatego, że jest nadwrażliwe na laktozę czy białko krowie. Powodów tysiące, niestety :/
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 13:28   #9
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Ale dziecko moze też płakać, bo dostało już butle i denerwuje sie, ze z piersi tak szybko nie leci.
To pierwsze ,co mi przyszło na myśl...Pamiętam jak położna mówiła,że najlepiej nie mieć w domu butelki żeby nas nie korciło. Faktem jest ,żę z butli łatwiej się pije....
Też bym chyba starała się odrzucić butlę i karmić tylko piersią. A nie masz przy szpitalu poradni laktacyjnej, do której możesz zadzwonić? Mozę by coś doradzili????
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 13:59   #10
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Udreka z karmieniem

Hmm wlasnie butelke mam taka ze musi z niej ssac i sie napracowac, problemem moze byc ksztalt: smoczek od butelki jest dlugi i latwo zlapac... Ale dawalam rade karmic tak i tak, na zmiane, i nie bylo problemow przez tyle czasu...

Kupilam laktator i zaczelam regularnie odciagac. Widze ze ciezko mi to mleko schodzi, moze dlatego maly sie niecierpliwi?
Chetnie bym go przystawiala jak najczesciej do piersi, problem w tym ze on juz na poczatku zaczyna krzyczec i nic z tego, obawiam sie ze juz za pozno...

Kolki raczej wykluczam. Po moim mleku dostaje drobnej wysypki, ktorej nie ma po NANie, ale w przychodni zapewnili mnie ze to sprawka moich hormonow i to naturalna rzecz, ktora minie.
Mieszkam w Norwegii i nie ma tu osobnych poradni laktacyjnych, tylko idzie sie z tym po prostu do tej samej przychodni gdzie sie wazy i szczepi. Tylko teraz jest sezon urlopowy i siedzi tam jedna pielegniarka ktora robi wszystko, i nie moglam juz czekac bo maly glodnial. Mam swoja wizyte dopiero 5 sierpnia, wczesniej sie nie wcisne
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:30   #11
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Hmm wlasnie butelke mam taka ze musi z niej ssac i sie napracowac, problemem moze byc ksztalt: smoczek od butelki jest dlugi i latwo zlapac... Ale dawalam rade karmic tak i tak, na zmiane, i nie bylo problemow przez tyle czasu...

Kupilam laktator i zaczelam regularnie odciagac. Widze ze ciezko mi to mleko schodzi, moze dlatego maly sie niecierpliwi?
Chetnie bym go przystawiala jak najczesciej do piersi, problem w tym ze on juz na poczatku zaczyna krzyczec i nic z tego, obawiam sie ze juz za pozno...

Kolki raczej wykluczam. Po moim mleku dostaje drobnej wysypki, ktorej nie ma po NANie, ale w przychodni zapewnili mnie ze to sprawka moich hormonow i to naturalna rzecz, ktora minie.
Mieszkam w Norwegii i nie ma tu osobnych poradni laktacyjnych, tylko idzie sie z tym po prostu do tej samej przychodni gdzie sie wazy i szczepi. Tylko teraz jest sezon urlopowy i siedzi tam jedna pielegniarka ktora robi wszystko, i nie moglam juz czekac bo maly glodnial. Mam swoja wizyte dopiero 5 sierpnia, wczesniej sie nie wcisne
Butelka choćby nie wiem jak skomplikowana podobno ma się nijak do piersi. PIcie z piersi to sztuka. Picie z butelki jest zawsze łatwiejsze i to znacznie.
Może odbijaj Go częściej, jak radzą dziewczyny.Może to rzeczywiście powietrze w brzuszku?Wpisałam w google "dzieko płacze podczas karmienia piersią" i wyskoczyło mnóstwo wątków. I rady typu"może rozszerzyłąś swoją dietę o coś czego dziecko nie toleruje, może to pleśniawki, może to kolka". Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
A nie możesz zadzwonić do jakiejkolwiek poradni laktacyjnej w Polsce? Możę podsuną jakieś rozwiązanie?
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 14:35   #12
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość

Kupilam laktator i zaczelam regularnie odciagac. Widze ze ciezko mi to mleko schodzi, moze dlatego maly sie niecierpliwi?
Chetnie bym go przystawiala jak najczesciej do piersi, problem w tym ze on juz na poczatku zaczyna krzyczec i nic z tego, obawiam sie ze juz za pozno...
Laktator nie jest żadnym wyznacznikiem, są kobiety, które nie ściągaja nic a mleko tryska z piersi na wszystkie strony.
Jak mój synek marudził przy karmieniu (u nas za szybko mleko leciało i nie mógł dobrze złapać, ale to nie tylko to), to dawałam do possania swój mały palec. wkładasz dziecku palec do buzi, opuszkiem celujesz w podniebienie, tam jest takie wgłębienie gdzie ten palec sie wpasowuje dziecko ssie i się uspokaja nieco, wtedy wyjmujesz palec i próbujesz przystawić do piersi, jak się uda to fajnie, jak nie to znowu palec. u mnie podziałało, nie zawsze od pierwszego razu, ale w końcu się udawało
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:35   #13
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Udreka z karmieniem

moze byc tak ja piszesz - kształt smoczka powoduje ze mleko łatwiej ssać

ja miałam to samo tylko ze od razu po urodzeniu, 4 dni nie miałam pokarmu a pozniej to juz młody za zadne skarby piersi nie chciał, cwaniak z butli najadał sie bez problemu i jak go probowałam przystawiac to cały oddział słyszał ze karmię takiej dostawał histerii

probowałm przez dwa tygodnie , pozniej odpusciłam, nie miałam ani siły ani czasu cały dzien lezec z dzieckiem przy piersi, zreszta i tak nie chciał sie zassac, powodem mogło byc tez to ze mam malutkie brodawki, u nas to rodzinne, mama miała nas 4 i zadnego nie dała rady karmic, podobno moja babcia tez 2 swoich dzieci nie karmiła piersią
pokarmu tez miała tyle co kot napłakał, przez cały dzien czasem odciagłam 5o ml, mnoze by sie to rozkreciłoa no ale...


mnie osobiscie najbardziej wkurza nagonka na matki które z takich czy innych powodów nie chca karmic piersia, kurcze jestesmy wolnymi ludzmi, same mamy prawo zdecydowac co dla nas i naszych dzieci lepsze, wolałam najedzonego mm, usmiechnietego maluszka, niz wzeszczacego , głodnego histeryka z kolka, bo proby karmienia powodował mu kolki, przy karmieniu butla kolek nie miał wcale

jak masz chec i czas to próbuj, jak nie to odpuść i ciesz sie zadowolonym , najedzonym dzieckiem, na mm dzieci tez sie prawidłowo rozwijaja
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........

Edytowane przez lucyAS
Czas edycji: 2011-07-20 o 14:37
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:58   #14
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Udreka z karmieniem

Kolka to na pewno nie jest - kolka nie pojawia się w trakcie karmienia... więc jeden plus.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2011-07-20 o 20:28
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 19:58   #15
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Udreka z karmieniem

też obstawiam, że to wina butelki to bardzo częsty schemat, który w pierwszych tygodniach prowadzi do zakończenia karmienia piersią.
Jeśli bardzo, naprawdę bardzo zależy Ci na karmieniu piersią, to przystawiaj dziecko jak najczęściej, może w końcu się przekona. W tzw. międzyczasie odciągaj laktatorem, żeby podtrzymywać produkcje. I jak najmniej butelki, mm podawaj tylko wtedy, gdy już naprawdę musisz
Trzymam kciuki, żeby się udało
PS. Używacie smoczka do uspakajania?
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 20:19   #16
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
jestesmy wolnymi ludzmi, same mamy prawo zdecydowac co dla nas i naszych dzieci lepsze, wolałam najedzonego mm, usmiechnietego maluszka, niz wzeszczacego , głodnego histeryka z kolka

amen

__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 05:52   #17
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Hmm wlasnie butelke mam taka ze musi z niej ssac i sie napracowac, problemem moze byc ksztalt: smoczek od butelki jest dlugi i latwo zlapac... Ale dawalam rade karmic tak i tak, na zmiane, i nie bylo problemow przez tyle czasu...

Kupilam laktator i zaczelam regularnie odciagac. Widze ze ciezko mi to mleko schodzi, moze dlatego maly sie niecierpliwi?
Chetnie bym go przystawiala jak najczesciej do piersi, problem w tym ze on juz na poczatku zaczyna krzyczec i nic z tego, obawiam sie ze juz za pozno...

Kolki raczej wykluczam. Po moim mleku dostaje drobnej wysypki, ktorej nie ma po NANie, ale w przychodni zapewnili mnie ze to sprawka moich hormonow i to naturalna rzecz, ktora minie.
Mieszkam w Norwegii i nie ma tu osobnych poradni laktacyjnych, tylko idzie sie z tym po prostu do tej samej przychodni gdzie sie wazy i szczepi. Tylko teraz jest sezon urlopowy i siedzi tam jedna pielegniarka ktora robi wszystko, i nie moglam juz czekac bo maly glodnial. Mam swoja wizyte dopiero 5 sierpnia, wczesniej sie nie wcisne
Mi też ciezko schodzi laktatorem - wypróbowałam trzech, a mimo tego po godzinie sciaganie naleciało 30 ml, a karmie piersia 14 miesiecy i nigdy nie sciagnęłam wiecej niz 30 ml.
Co do butelek i smoczków - jak by nie reklamowali, to zadna nie przypomina nawet ludzkiej piersi.
Moim zdaniem, jedynarada jest zapzrestanie podawania mleka modyfikowanego - jesli chcesz karmic.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 06:02   #18
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Udreka z karmieniem

lepiej jednak nie odpuszczaj karmienia piersią. dziecko nie ma żadnych przeciwciał i lepiej żeby było chronione chociażby przez kilka mcy.

podejrzewam, że musisz coś zmienić w diecie. może w ramach testu jedz przez tydzień same gotowane marchewki i kurczaka, plus mało nabiału i zobacz, czy coś się zmieni. nabiał jest gazotwórczy, nie wiem, może pierś mu się kojarzy z bólami brzucha. a może jest coś w smaku mleka, albo zapachu, co mu nie odpowiada. ja bym jednak obstawiała dietę. też miałam problemy z karmieniem związane z kolką, ale jakoś się udało. trzeba też pilnować dobrej pozycji karmienia, jeżeli jest kolka, to nie należy karmić na leżąco. ale w sumie nic nie piszesz o kolce. moja darła się zawsze o 18 przez 2 godziny.
zastanów się nad swoją dietą, nie jedz surowych owoców i warzyw, bo są gazotwórcze, najlepiej jakiś kleik, kurczak, zobacz czy to w ogóle kwestia diety, czy może czegoś innego. jak będziesz dokarmiać butelką, to dziewczyny mają rację, że zaraz możesz uznać karmienie za zakończone, bo raz że laktacja się zahamuje, a dwa że mały wybierze butlę i tyle. ja to wspominam z rozrzewnieniem chwile bliskości z dzieckiem, ale jeżeli masz dosyć, to przecież nic na siłę.
na pocieszenie powiem, że ja też karmiłam początkowo non stop, wcale nie co 3 godziny. ale po mcu to się unormowało.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:01   #19
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Laktator nie jest żadnym wyznacznikiem, są kobiety, które nie ściągaja nic a mleko tryska z piersi na wszystkie strony.

Ja tak miałam. Z laktatora (a miałam Madela) nie leciało prawie nic, a karmiłam synka rok i dwa miesiące.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 15:43   #20
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Udreka z karmieniem

Moj maluch nie ma kolki, malo placze i praktycznie zawsze udaje sie znalezc przyczyne i mu pomoc, chocby zgasic lampke w pokoiku.
Odciagam laktatorem co 3-4 godziny i pomalu leci coraz wiecej; po calej nocy udalo mi sie napelnic 100 ml, ale po poludniu juz tylko 25 ml.

Odciagniete mleko chetnie wypija z butelki i nic mu sie dzieje.
Naprawde chetnie bym go zaczela znowu przystawiac, ale boje sie ze znowu sie zacznie to samo, bo on reaguje na piers jak diabel na swiecona wode.

Edytowane przez jenta
Czas edycji: 2011-07-21 o 15:47
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:09   #21
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Odciagniete mleko chetnie wypija z butelki i nic mu sie dzieje.
Naprawde chetnie bym go zaczela znowu przystawiac, ale boje sie ze znowu sie zacznie to samo, bo on reaguje na piers jak diabel na swiecona wode.
Jeszcze jedna rzecz: w karmieniu piersią ważne jest nastawienie, karmienie zaczyna się w głowie. Jeśli boisz się przystawiać dziecko, bo reaguje histerycznie, to sama sie nakręcasz, spróbuj myśleć pozytywnie, może nie od razu że będzie fajnie i pięknie, ale że dasz radę uspokoić dziecko i przystawić ponownie
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:57   #22
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Udreka z karmieniem

Wiem, ale czasami nielatwo sie nie stresowac, szczegolnie kiedy TZ ciagle gada zebym dala sobie spokoj i podawala mm i ciagle slysze ze to moje mleko nie wystarcza, jest za chude, takie owakie.

Co do "terroru laktacyjnego" to zauwazylam to na innych forach W Norwegii tego raczej nie ma, sposob karmienia to wybor matki.
Przyznam ze karmienie piersia ogolnie to wygoda, np. kiedy bralam malego do siebie do lozka nad ranem, karmilam na lezaco i oboje tak zasypialismy (dopoki pieluszka byla sucha)
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:46   #23
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Udreka z karmieniem

Jenta, nie poddawaj się, to piękne chwile z maluchem.
ja przynajmniej nie miałam problemu, żeby ją uspokoić. cycek działał zawsze. postaraj się rozgryźć problem. może ma jednak kolki - dobrze działa infacol. dziecko przy kolkach pręży się i to co Ty piszesz, to u nas tak było, że wrzeszczała przy piersi. coś musiało być w mleku, od czego bolał ją brzuch, albo zapach, nie wiem, ale ja zmieniłam dietę i podałam infacol i szybko się poprawiło. ona miała bóle brzucha tylko mc.
zresztą fajnie się tak poprzytulać z maluchem.

a jeżeli masz już naprawdę dość, to odpuść i sobie nie wyrzucaj. tylko na mleko będziecie wydawać z 200 zł miesięcznie. ja to w szoku byłam, że tyle mleka trzeba nakupić w 6 mcu. nam idzie już z 300 zł na samo mleko miesięcznie. karmiłam 5 mcy.
acha, przeczytałam też w książce, bo mam masę tych książek, że to co Ty piszesz to jednak gazy vel kolka. pomyśl, że nie będziesz musiała gotować non stop butelek. ja na początku chodziłam poparzona, jak wyjmowałam te butelki z garnka. i będziesz miała zawsze jedzonko przy sobie
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 23:27   #24
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 165
Exclamation Dot.: Udreka z karmieniem

Dziecko też musi się nauczyć ,i dostosować.
Głownie nie składać broni !I wszystko będzie dobrze

Edytowane przez 5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf
Czas edycji: 2012-08-20 o 16:23
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:52   #25
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Udreka z karmieniem

zaraz uslyszysz,ze jestes terrorystka laktacyjna
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 16:46   #26
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Udreka z karmieniem

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
zaraz uslyszysz,ze jestes terrorystka laktacyjna
terrorystka dobra rzecz!
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 17:27   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Udreka z karmieniem

jaatko, jak dla kogo, nikt przymusu nie lubi i jak terrorystka mordę za przeproszeniem po młodej matce drze, to ja bym do pionu ustawiała
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 17:32   #28
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Udreka z karmieniem

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;28292582]jaatko, jak dla kogo, nikt przymusu nie lubi i jak terrorystka mordę za przeproszeniem po młodej matce drze, to ja bym do pionu ustawiała [/QUOTE]

trochę w temacie, a trochę może poza: juz mnie wkurza ta pseudo poprawność, że nic nie można powiedzieć w temacie karmienia piersią, bo zaraz terrorystka, bo matki karmiące mm się obruszają, ale jak ktoś jedzie po matce karmiącej to już jest ok (bo wg kogoś za długo karmi czy np karmi na ławce w parku)
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 18:17   #29
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Udreka z karmieniem

Ale ja raczej miałam na myśli te realne terrorystki w odniesieniu do mnie. Żadna przesada nie jest dobra, gadanie do matki chcącej karmić piersią, by dobie odpuściła, bo mleko słabe i takie tam - też jest złe.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 18:27   #30
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Udreka z karmieniem

a racja, racja

ja jestem za tym, żeby każdy karmił tak,jak chce, ale do tego musi być jakaś świadomość ogólna, dostęp do wiedzy, a nie kwiatki typu "mam słaby pokarm" czy "dziecko płacze daj butelke bo głodne"
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.