wstęp do pracy z polaka (pilne) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-20, 16:33   #1
martyna_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 19

wstęp do pracy z polaka (pilne)


witam. czy znajdzie się tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc w napisaniu wstępu do pracy maturalnej z polaka. temat to: kobiety polskich utworów romantycznych, co je dzieli, a co łączy? . niestety ja jestem ścisły umysł i jak próbowałam napisać cokolwiek kończyło się to klapą i wyrzuceniem kartki do kosza.
z góry dziękuję
martyna_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:09   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

"kobieto, puchu marny ...."

albo coś z Grażyny
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:13   #3
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

no to masz przykład laski z wertera, zosia w panu tadeuszu, kobieto jest tego mnostwo
a pozatym błagam, praca z "polaka" ja nie wiem ale wydaje mi sie ze z człowieka nie zbyt wiele mozna wskrzesić
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:19   #4
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Wstęp, z tego co pamiętam, powinien być krótki i zarysowywać, o czym będziesz mówić. Możesz zacząć od przedstawienia epoki:
"Romantyzm to epoka w historii kultury i literatury, która w Polsce trwała od... do... (nie chce mi się sprawdzać, a nie pamiętam). Dzielił się on na trzy okresy: fascynacji naturą, fascynacji miłością i oddaniem ojczyźnie. W czasie fascynacji miłością romantycy w specyficzny sposób przeżywali miłość (wypisz najważniejsze informacje). Wiele uwagi poświęcali także opisywaniu swoich kochanek. W mojej prezentacji chcę przedstawić, jakie były kobiety polskich utworów romantycznych, a także udowodnić, że było wiele kwestii, które je łączyło, ale istniały także różnice w ich kreacji."
Podkreślone to przedstawienie tezy, która u mnie brzmi "Kobiety w polskich utworach romantycznych wiele łączyło, ale też wiele dzieliło". Jeśli masz inną tezę, to zmień to podkreślone

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Dziewczyny, ale Autorka wątku nie pyta o pomoc w dobraniu lektur, ale o napisanie wstępu Lektury już pewnie ma
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2010-04-20 o 17:20
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:33   #5
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

A to w google nie znalazłaś inspiracji? Pełno tam prac o podobnej tematyce to i wstęp wyłuskasz.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:53   #6
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Cytat:
Napisane przez martyna_19 Pokaż wiadomość
witam. czy znajdzie się tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc w napisaniu wstępu do pracy maturalnej z polaka. temat to: kobiety polskich utworów romantycznych, co je dzieli, a co łączy? . niestety ja jestem ścisły umysł i jak próbowałam napisać cokolwiek kończyło się to klapą i wyrzuceniem kartki do kosza.
z góry dziękuję
To Cię raczej z niczego nie tłumaczy.

Pomóc, ale jak?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 19:04   #7
martyna_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 19
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Jeanne90 dziękuję. Owszem, masz rację, literaturę podmiotu , jak i przedmiotu już mam, chodziło mi tylko o to, aby ktoś mnie nakierował, pokazał co można napisać w takim wstępie, bo najgorzej zacząć.
martyna_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 19:07   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Cytat:
Napisane przez martyna_19 Pokaż wiadomość
witam. czy znajdzie się tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc w napisaniu wstępu do pracy maturalnej z polaka. temat to: kobiety polskich utworów romantycznych, co je dzieli, a co łączy? . niestety ja jestem ścisły umysł i jak próbowałam napisać cokolwiek kończyło się to klapą i wyrzuceniem kartki do kosza.
z góry dziękuję
Zarty sobie stroisz ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 19:14   #9
picnic
Rozeznanie
 
Avatar picnic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 563
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Cytat:
Napisane przez martyna_19 Pokaż wiadomość
Jeanne90 dziękuję. Owszem, masz rację, literaturę podmiotu , jak i przedmiotu już mam, chodziło mi tylko o to, aby ktoś mnie nakierował, pokazał co można napisać w takim wstępie, bo najgorzej zacząć.
Wstęp zawiera m.in. tezę, wokół której kręci się cała praca, jak więc mogłaś wybrać literaturę nie mając określonej tezy??

Poza tym uważam, że nikt Ci tu nie powinien dyktować wstępu... To twoja praca, podobno matura to egzamin "dojrzałości"
picnic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 19:43   #10
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Cytat:
Napisane przez picnic Pokaż wiadomość
Wstęp zawiera m.in. tezę, wokół której kręci się cała praca, jak więc mogłaś wybrać literaturę nie mając określonej tezy??
To akurat nic dziwnego. Tezę dziewczyna ma w sumie postawioną w temacie, a do niej można dopasować wszystko.

Cytat:
Poza tym uważam, że nikt Ci tu nie powinien dyktować wstępu... To twoja praca, podobno matura to egzamin "dojrzałości"
Matura kiedyś nazywała się "egzaminem dojrzałości", teraz już nie. Poza tym ta nazwa to bzdura, bo niby w jaki sposób ma sprawdzać dojrzałość? Matura to czytanie ze zrozumieniem i pisanie wypracowania według wzoru.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 15:01   #11
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Czyli mamy zrobic zadanie za Ciebie... ? W sumie to mature?
Miałaś na to 8 miesięcy!
Skoro masz literature przedmiotu i podmiotu, to znaczy, ze resztę też możesz zrobic
Zresztą od czego masz polonistkę?

Pozdrawiam
Umysł Ścisły, który sam pisał mature ;]
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 00:13   #12
martyna_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 19
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Moją polonistkę?
Gdybym jeszcze miała z nią jakiś kontakt.
Nie ma jej w szkole od półtora miesiąca.
Zero zastępstw. Czyli "o wszystko martw się sama"

Nie chcę, aby ktokolwiek napisał mi pracę. I nie burzcie się wielce, że chcę się kimś wyręczyć, bo tak nie jest. Czy napisałam "szukam kogoś kto napisze mi prace za pieniądze" ? Chyba nie. Prosiłam o pomoc. Więc może lepiej będzie jak niezainteresowane osoby zaczną zajmować się tym co chcą robić, a nie od razu naskakują na innych.
martyna_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 05:40   #13
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

A podobno być "humanistą" to taki pikuś
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 11:09   #14
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: wstęp do pracy z polaka (pilne)

Napisz tak jak potrafisz.

Do zdania matury ustnej z polskiego naprawdę nie potrzeba wiele. Jak sama piszesz, jesteś umysłem ścisłym, więc wnioskuję, że nie wiążesz swojej przyszłości ze studiami na kierunkach humanistycznych, a co za tym idzie nie potrzebujesz wyniku wybitnego, bo o ile dobrze wiem, do rekrutacji na kierunkach technicznych/przyrodniczych nie jest potrzebny wysoki wynik z polskiego. O ile do czegokolwiek jest potrzebny.

Rozumiem, że każdy by chciał mieć rewelacyjne wyniki, ale bez przesady. Napisanie wstępu to nie jest jakaś trudna sprawa, chyba w szkole też pisaliście wypracowania? Spróbuj we wstępie postawić konkretne pytania, chyba już myślałaś o czym chcesz napisać, do czego nawiązać, do jakich postaci? Spróbuj skonstruować pracę na zasadzie pytanie- odpowiedź. Jeśli nie idzie Ci teraz pisanie wstępu, to chociaż pomyśl nad pytaniami jakie mogłabyś w nim zawrzeć. Później przejdź do rozwinięcia, odpowiedzi, może pomysł przyjdzie z czasem. Wstęp całościowy można napisać później, z resztą nie musisz silić się na coś wybitnego i szukać nadzwyczajnych formuł, czasami lepiej napisać prosto niż kombinować.
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.