UŚ a magisterka z filologii polskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-16, 11:44   #1
olciatg
Raczkowanie
 
Avatar olciatg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 84
Exclamation

UŚ a magisterka z filologii polskiej


Hej Studiuję filologię polską, ale nie na US-iu. Jestem teraz szczęśliwie na 3 roku Na magisterkę chciałabym iść do Katowic i stąd moje pytanie - czy któraś z Was była kiedyś w takiej sytuacji, jak ja? (nawet nie chodzi konkretnie o mój kierunek, bo chodzi mi o całą procedurę) Czy wygląda to tak, jak przy składaniu papierów na licencjat? A jakie są szanse dostania się i od czego ono zależy (słyszałam różne wersje, np. średnia ocen, ocena z dyplomu, uczelnia)? A może są tutaj polonistki, które szczęśliwie "przeszły eliminacje"?
Wiem, że jeszcze niby dużo czasu do lipca czy sierpnia, ale wolałabym wiedzieć o całej procedurze już teraz..

P.S. Nie znalazłam takiego lub podobnego wątku, więc założyłam nowy. Jeśli jednak takowy istnieje - proszę o linka.
__________________
7.09.2008!
7.05.2011!!
14.06.2014!!

...mieszkanie...
olciatg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 12:09   #2
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: UŚ a magisterka z filologii polskiej

Cytat:
Napisane przez olciatg Pokaż wiadomość
Hej Studiuję filologię polską, ale nie na US-iu. Jestem teraz szczęśliwie na 3 roku Na magisterkę chciałabym iść do Katowic i stąd moje pytanie - czy któraś z Was była kiedyś w takiej sytuacji, jak ja? (nawet nie chodzi konkretnie o mój kierunek, bo chodzi mi o całą procedurę) Czy wygląda to tak, jak przy składaniu papierów na licencjat? A jakie są szanse dostania się i od czego ono zależy (słyszałam różne wersje, np. średnia ocen, ocena z dyplomu, uczelnia)? A może są tutaj polonistki, które szczęśliwie "przeszły eliminacje"?
Wiem, że jeszcze niby dużo czasu do lipca czy sierpnia, ale wolałabym wiedzieć o całej procedurze już teraz..

P.S. Nie znalazłam takiego lub podobnego wątku, więc założyłam nowy. Jeśli jednak takowy istnieje - proszę o linka.
To może sprawdź na stronie uczelni, jak wyglądała rekrutacja na ten rok? Rekrutacja na drugi stopień wygląda prawie tak samo .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:09   #3
wezyrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: UŚ a magisterka z filologii polskiej

Na UŚ-iu nie dostaje się punktów za ukończenie danej uczelni, czyli wszyscy absolwenci bez względu na ukończoną uczelnie czy tryb są w takiej samej sytuacji.
Kiedy ja starałam się o przyjęcie na SM to punkty były liczone za ocenę z dyplomu (nie z pracy licencjackiej, ale tą wyliczaną za egzamin licencjacki+średnia ocen) i oceny z konretnych przedmiotów (różne w zależności od katedry) oraz za rozmowę kwalifikacyjną (ta miała najmniejszy wpływ). Z tym, że ja studiowałam inny kierunek.
Ze strony UŚ dowiedziałam się, że podczas rekrutacji na filologię brne są pod uwagę tylko wyniki uzyskane na dyplomie licencjackim. Tutaj link: http://www.us.edu.pl/uniwersytet/pra.../WFIL_cz_I.pdf Jeśli chcesz się upewnić, to przy najbliższej wizycie w Katowicach pogadaj z osobami, które są teraz na I SM.

Edytowane przez wezyrka
Czas edycji: 2010-02-16 o 17:20
wezyrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 14:32   #4
Madame_Kitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 227
Dot.: UŚ a magisterka z filologii polskiej

Cytat:
Napisane przez olciatg Pokaż wiadomość
Hej Studiuję filologię polską, ale nie na US-iu. Jestem teraz szczęśliwie na 3 roku Na magisterkę chciałabym iść do Katowic i stąd moje pytanie - czy któraś z Was była kiedyś w takiej sytuacji, jak ja? (nawet nie chodzi konkretnie o mój kierunek, bo chodzi mi o całą procedurę) Czy wygląda to tak, jak przy składaniu papierów na licencjat? A jakie są szanse dostania się i od czego ono zależy (słyszałam różne wersje, np. średnia ocen, ocena z dyplomu, uczelnia)? A może są tutaj polonistki, które szczęśliwie "przeszły eliminacje"?
Wiem, że jeszcze niby dużo czasu do lipca czy sierpnia, ale wolałabym wiedzieć o całej procedurze już teraz..

P.S. Nie znalazłam takiego lub podobnego wątku, więc założyłam nowy. Jeśli jednak takowy istnieje - proszę o linka.

U mnie składanie papierów na magisterkę wyglądało tak samo jak na licencjat. Rekrutacja odbywała się na podstawie średniej ocen z dyplomu. Na mojej uczelni nie było brane pod uwagę na jakiej uczelni wcześniej się studiowało- liczył się tylko dyplom. Jeśli ktoś wcześniej studiował zaocznie również mógł składać dokumenty na dzienne i był traktowany tak samo jak reszta. Tak więc powodzenia )
Madame_Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.