Wybór LO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-24, 22:42   #1
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332

Wybór LO


Mam pytanie do przyszłych (lub też obecnych) licealistek. Czym kierowałyście się rpzy wyborze liceum??
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:47   #2
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Dot.: Wybór LO

przede wszytskim opinia, progiem punktowym i poziomem ludzi jacy tam uczeszczaja, oprocz tego jezykami bo a wybralam Lo jezykowe i wynikami uczniow zdajacych egzamin maturalny oraz iloscia ktora dostala sie pozniej na studia/nie liczy sie dla mnie w ogole czas dojazdu czy znajomi czy wyglad szkoly pozdr!
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:49   #3
i_n_e_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 823
Dot.: Wybór LO

Ja kierowałam się:
1. dojazd ( żeby nie tracić zbyt dużo czasu)
2. miejsce w rankingu ( pod tym kątem ustawiałam też kolejność od najlepszego do najsłabszego)
3. opinie o szkole ( pytałam znajomych, szukałam forum tych liceum w internecie, np na gronie)

To chyba było najważniejsze, a czy dobrze wybrałam zobacze we wrześniu
i_n_e_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:50   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Wybór LO

Niczym. Jestem w szkole 6-letniej (gimnazjum+liceum)
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:53   #5
k_maUa
Raczkowanie
 
Avatar k_maUa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 226
GG do k_maUa
Dot.: Wybór LO

Ja w sumie profilami. Ale i tak zostałam w liceum przy gimnazjum do ktorego chodzilam..WIadomo....Wie się gdzie zapalić, z kim iść na impreże, jak zrobić zeby sie nie narobic:P i inne uroki zycia licealisty:P
k_maUa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:55   #6
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
Dot.: Wybór LO

Ja właśnie mam dylemat (wlasciwie przez cale wakacje) czy dobrze wybrałam. Dostałam sie wszedzie Do tego co narazie jestem zapisana mam blisko i znam kilka osob i chya tylko tyle plusow. W innych dwoch znam mase osob ktore lubie, ale sa troszke dalej. Z lenistwa wybrałam te najblizsze. No i jeszcze nie mam pewnosci ze ebde sie uczyc mojeog ukochanego jezyka
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:01   #7
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Wybór LO

Co sie stało to sie nie odstanie. Ale nie martw sie ważne, że będziesz miała się do kogo odezwać i blisko, a z tym językiem to zawsze kursy zostają
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 23:11   #8
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
Dot.: Wybór LO

Lub zmiana szkoły, o której coraz więcej myśle
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:12   #9
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Wybór LO

sugerowalam sie:
- miejscem w rankingu
- zasłyszanymi opiniami o szkole, relacjami uczniów
- profilami
- dojazdem
- i..no dobra,przyznaję: tym, kto z moich znajomych tam sie wybiera
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:14   #10
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Wybór LO

no i tym czy w łazience są lustra i papier toaletowy
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:14   #11
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
Dot.: Wybór LO

Trzeba przyznac, ze kibelki to bardzo ważna rzecz
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 23:18   #12
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Wybór LO

O tak ... szczególnie jak są koedukacyjne
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:19   #13
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332
Dot.: Wybór LO

Hehe .... u mnie się jeszcze nie spotkałam OFICJALNIE z takimi
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:20   #14
Angel_ek
Rozeznanie
 
Avatar Angel_ek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 990
Smile Dot.: Wybór LO

ja poszłam na 'dni otwarte' i pierwsze co mnie w tej szkole spodobało to właśnie szkoła budynek, dobry sprzęt, klasy itp. Atmosfera , luźna tj sobie wyobrażałam moje LO, później profil i opinie. Chociaż każdy mówi co innego, ci co tam chodzą bardzo chwalą szkołę inni trochę mniej. Jedyny minus jaki wymieniają to że w pierwsze półrocze uczyli się przemieszczania po szkole ale fajnie też bo wf jest na pływalni [zaraz obok lo] zreszta wszedzie trzeba się uczyc tyle ze jestem leniwa.
Angel_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:48   #15
i_n_e_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 823
Dot.: Wybór LO

Właśnie zapomniałam o profilu a to jedna z najważniejszych rzeczy, jeszcze raz
1.dojazd
2.profil
3.ranking
4. opinie
Teraz jest dobrze
i_n_e_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:35   #16
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Wybór LO

Najpierw kierowałam sie ukochanym profilem Jeden z niewielu w województwie. Myślałam, że to mi da spore szanse na wyjazd na studia za granicę. Niestety, poziom okazał się jak w zawodówce, toteż w lutym zdecydowałam się isc do dużo lepszej szkoły, niestety miejsca były tlyko na profilu biol-chem Nie jest to mo wymarzony kierunek, ale decyzji nie żałuję. Ciężko jak cholera, ale wiadomo, albo się uczysz i masz jakieś szanse (w każdym rzzie większe niż w gorszych skzołach) albo zdajesz maturę na 30%... I nie chce mi się wierzyć, że nie ważne gdzie chodzisz do skzoły, wszędzie możesz się uczyć. Jaaaasne, tlyko ze to odbiera motywację takie warunki "nieuczone".
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:42   #17
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: Wybór LO

Ja kierowałam się
- profilem który mnie interesuje
- tym gdzie idzie moja przyjaciółka ( w tym przypadku akurat nie było problemu bo ona ma niemal identyczne zainteresowania )
- opinią o szkole
- wielkością szkoły
- poziomem nauczania
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:49   #18
martaa65
Rozeznanie
 
Avatar martaa65
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dziura
Wiadomości: 661
Dot.: Wybór LO

Sugerowalam sie :

* dojazdem (Liceum musialo byc w moim miescie - mam ok. 2 km do przejscia, wiec jest w porzadku )
* poziomem nauczania (nie mogl byc za wysoki, bo nie dalabym sobie rady, ani tez za niski bo w koncu musze sie czegos nauczyc )
* Iloscia osob w szkole - 33 klasy w szkole (im wiecej tym lepiej )
* opinia znajomych i nauczycieli
Staralam sie tak wybrac, zeby byc z moja najlepsza qmpela w klasie i sie udalo
__________________
o O o O o O o O o O o O o O o O
O o O o O o O o O o O o O o O o
o O o O o O o O o O o O o O o O
O o O o O o O o O o O o O o O o
martaa65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:58   #19
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Wybór LO

U mnie zagrała ambicja: wybrałam liceum, które straszy samym wyglądem i o którym słyszałam, że jest w nim naprawdę ostro. Myślałam, że będzie gorzej, ale po 2 latach stwierdzam, że albo ja jestem taka wybitnie uzdolniona (buahaha), albo trafiłam na świetnych nauczycieli, bo z takich "upiorów" to mam chyba tylko jednego. Dostałam się do wszystkich 3 szkół, i cieszę się, że wybrałam właśnie tą. Jestem na profilu biol-chem, i BIOL to rzeczywiście jest, bo mam nauczycielkę "z pasją"
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 10:59   #20
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wybór LO

Moze ja jako byla licealistka tez sie wy[owiem? Z tego co pamietam, kierowalam sie profilem, rankingiem, dojazdem, opinia.

Ale potem okazalo sie, ze tak naprawde ranking niewiele mowi o szkole, profile sa raczej luzno traktowane (bylam w kl jezykowej, uczylam sie z rozszerzonego podrecznika do matmy ) I teraz wiem, ze jesli ktos chce sie nauczyc, to nauczy sie tak czy inaczej...
Moja szkola nie byla z 1 dziesiatce, raczej juz w trzeciej dostalam sie na 5 kierunkow studiow, dosyc obleganych - lae to nie zasluga szkoly do ktorej poszlam tylko mojej wlasnej pracy...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 12:53   #21
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Wybór LO

No to ja też się wypowiem, mimo że w tym roku skończylam liceum.

Nie kierowałam się dojazdem ani znajomymi ani nawet opiniami (a tych wiele i bardzo różnych..ale przewaga złych - że to przereklamowana szkoła, że same snoby itd). W sumie to ważny był wysoki poziom i wysokie miejsce w rankingach Ach ten przerost ambicji... Nie przeraziły mnie nawet tradycje tej szkoły (np. mundurki)
Nie żałowałam ani odrobinkę tej decyzji!! Byłam sama w obcym miejscu, z obcymi ludźmi, zdana tylko na własne siły i w pełnej gotowości do nocnego wkuwania (którym nieraz mnie straszono....). Poziom okazał się jak dla mnie w sam raz, znajomi - fantastyczni!!!!, nauczyciele też spoko Teraz czuję wielki smutek, że musiałam opuścić moje kochane LO
Rozumiem Twoje obawy, bo teraz zaczynam studia, i czasami też mam napady lęku panicznego - jak to będzie, czy dobrze wybrałam itd
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 13:27   #22
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Wybór LO

Ja wybierając szkołę 3 lata temu kierowałam się tylko tym, że szkoła była daleko od mojego domu, blisko centrum, więc mogłam <a w sumie to mogłabym> sobie czasem do niej nie trafić. Wynik mojego egzaminu gimazjalnego był bardzo dobry, więc byłam pewna, że się dostanę, ale tak się nie stało. Trafiłam do innej szkoły <niedaleko domu>, tam gdzie chodziłam do gimnazjum, byłam załamana, a teraz się cieszę, szkoła jest na dość wysokim miejscu w rankingach, ma wysoki pozim. Zdałam mature i dostałam się na wymarzone studia . Tak więc nie ma tego złego....
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 13:39   #23
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Question Dot.: Wybór LO

Cytat:
Napisane przez Angel_ek
ja poszłam na 'dni otwarte' i pierwsze co mnie w tej szkole spodobało to właśnie szkoła budynek, dobry sprzęt, klasy itp. Atmosfera , luźna tj sobie wyobrażałam moje LO, później profil i opinie. Chociaż każdy mówi co innego, ci co tam chodzą bardzo chwalą szkołę inni trochę mniej. Jedyny minus jaki wymieniają to że w pierwsze półrocze uczyli się przemieszczania po szkole ale fajnie też bo wf jest na pływalni [zaraz obok lo] zreszta wszedzie trzeba się uczyc tyle ze jestem leniwa.
Angl-ek jestes moze moja droga z krk??
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 14:33   #24
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: Wybór LO

Cytat:
Napisane przez lexie
Ale potem okazalo sie, ze tak naprawde ranking niewiele mowi o szkole, profile sa raczej luzno traktowane (bylam w kl jezykowej, uczylam sie z rozszerzonego podrecznika do matmy ) I teraz wiem, ze jesli ktos chce sie nauczyc, to nauczy sie tak czy inaczej...
Moja szkola nie byla z 1 dziesiatce, raczej juz w trzeciej dostalam sie na 5 kierunkow studiow, dosyc obleganych - lae to nie zasluga szkoly do ktorej poszlam tylko mojej wlasnej pracy...
potwierdzam w 100%. ja też w tym roku skńczyłam liceum. moja szkoła w rankingach jaset zwykle wysoko i ma opinie dobrego lo ale z doświadczennie wiem że w tych "lepszech" liceach nie jest zbyt słokdo. wysoki poziom u mnie oznaczał kucie bez przerwy i to z przedmiotow tóre teraz do niczego mi nie potrzebne. praktycznie nie byłonie zawalobych sprawdzianami tygodni i łikendy też mi nieraz "miło" na nauce upływało bo miałam mieć 5 klasówek i w tygodniu ciezko by było wyrobić. poluzowali nam dopiero w ostatnim semestrze przed ,maturą. a przy maturze na nic mi się zdało że godziny slęczaam nad fizyką, czy biologią... teraz jak wspominam to nie żałuje wyboru szkoły ale tylko ze względu na fajnych ludzi których tam poznałam. także nie zawsze opłaca się wybierania renomowanych liceów bo tak jak lexie napisała najważniejsza jest nasza praca i jak ktos się chce uczyć to może się wybić nawet po pozornie kiepskiej szkole. a przynajmiej w lo ma więcej czasu dla siebie
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 15:02   #25
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Wybór LO

Jako licealistka (jeszcze...w tym roku matura...)mogę powiedzieć, że przy wyborze szkółki kierowałam się przede wszystkim miejscem w rankingu ( w moim mieście jest w pierwszej trójce), opiniami ludzi, którzy ją skończyli oraz profilami. Jako typowa humanistka szukałam takiego też profilu a w mojej szkole wyglądał on najbardziej interesująco. Nie kierowałam się natomiast oddaleniem szkoły od domu (od czego jest komunikacja...)- rozumiem jednak, że dla osób z mniejszych miejscowości dojazd może być kłopotliwy...Nie patrzyłam też na to, gdzie idą moi znajomi- wręcz przeciwnie- chciałam zacząć wszystko od początku, być totalnie anonimowa Pozdrawiam wszystkie Przyszłe Licealistki Liceum to fajna sprawa, ja już niedługo kończę i trochę mi szkoda Na początku bardzo się bałam, ale jeśli traficie na fajnych ludzi- wszystko minie
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 15:18   #26
BaByCaKe
Zadomowienie
 
Avatar BaByCaKe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wybór LO

Niczym bo szkołe wybrał mi tatuś i mamusia Ja głosu nie miałam :[ . Chciałam iść do słabszej szkoły, a jestem w jednej z najlepszych , ale w sumie też są tego plusy... Ale it ak krew mnie zalewa jak pomysle, że to nie był mój wybór :[ Wrrrrrrrr
__________________
BaByCaKe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 15:44   #27
(karolinka)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 411
Dot.: Wybór LO

ja tez w tym roku stalam przed takim wyborem i coraz czesciej mysle o zmianie profilu i szkoly.... jestem na politechnicznym-mama mi "podpowiedziała". a ze skzola to tak było: 1dojazdy-mieskzam na wsi wiec to w duezje mierze decydowalo. 2-moj brat tam chodzil, 3szkola z tradycjami, wszystkim znana, szpan i wypas..., 4-miasto,
ide do tej szkoly jako jedyna ze swojego gim i troche mi smutno ze nie bede miala kogos mi bliskiego, znanego ale co tam... nie mozna miec wszystkiego...
__________________
żegnam
(karolinka) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 16:45   #28
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Wybór LO

ja wybralam ta o ktorej mowiono ze jest z tradycjami i jest najlepsza bla bla bla.... w sumie nie zaluje ze do niej poszlam... gorzej z profilem... bo wybralam humanistyczny a po 2 latach i zblizajacej sie maturce zaluje ze nie poszlam na matematyczny... w gimnazjum to sie bylo ze wszystkiego dobrym a tu po tym profilu nie za bardzo mam perspektywy na wyzsze uczelnie...:/
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 16:51   #29
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Wybór LO

Meesha dlaczego? Ja zawsze myślałam, że humanistyczny jest najbardziej wszechstronny a co za tym idzie otwiera wiele możliwości. Co ja mam powiedzieć na plastycznym?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:06   #30
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: Wybór LO

Ja wybrałam to liceum, w którym jest najwyższy poziom nauczania (oczywiście w moim mieście, bo nie chciałam dojeżdżać). Przeżyłam już w nim rok , jest trochę ciężko, ale da się żyć
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.