Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-25, 10:27   #1
jasminka0144
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7

Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011


Wiem, że pisałam już w kilku wątkach, ale stwierdziłam, że chyba potrzebny mi będzie własny. wypatrzylam sobie w internecie sukienke moich marzen. szybko okazalo sie ze to terani i kosztuje 725 zł + przesyłka ;/
moje nadzieje jednak nie zgasly i poszlam do krawcowej. okazalo sie ze uszyje mi ją bez problemu za nieduże pieniądze. kazała mi jedynie skompletowac wszystkie potrzebne rzeczy. material, dodatki etc. i tu pojawil sie problem. nie moge znalezc takich dodatkow. juz nie mowie ze ma to byc identyczne z oryginalem ale zalezy mi na zachowaniu wygladu sukienki. czy ktoras z was ma jakies pomysly, oprocz rady "poszukania w necie", bądz "pojscia do pasmanterii"- bo juz to robilam. bardzo prosze o pomoc :conf used: :conf used:
oto link do sukienki
http://www.bellaboutique.com/store/p...t=250&page=133


jesli ktorakolwiek z Was moglaby mi pomoc bylabym bardzo bardzo wdzieczna

jesli i Wy macie jakies pytania co do tematu tego wątku to piszcie ;P razem jakoś zawsze będzie lepiej rozwikłać problemy
jasminka0144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 11:22   #2
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011

na powiększonym zdjęciu są 2 sukienki. która to Twoja? powiększyłam, bo chciałam się przyjrzeć koronce w pasie na głównym zdjęciu, ale teraz nie wiem, czy o tą Ci chodzi. jeżeli podobnej koronki nie ma w pasmanterii, to albo zamów u którejś z dziewczyn frywolitkujących, albo u szydełkujących - mówię o tej pierwszej sukience z głównego zdj. do tego - dobrze nie widać ale domyślam się - są doszyte perełki albo koraliki mleczne. to na pewno kupisz na allegro najtaniej, bo pasmanterie zdzierają strasznie na takich duperelkach. poza tym materiał jest marszczony przy szyciu, więc trzeba go będzie odpowiednio więcej zamówić, żeby marszczeń było wystarczająco dużo, satyna albo coś podobnego tylko mniej błyszczącego. myślę, że nawet bez identycznej koronki w pasie przy takim kroju będziesz miała bardzo podobną sukienkę. wystarczy nawet jakaś inna, czarna, poprzyszywasz perełki i różnica będzie niewielka. ALE koronka frywolitkowa jest piękna, i pasowałaby tu tylko koszty już inne niż tej z pasmanterii. z szydełkową podobnie. obie muszą być robione na wymiar, bo skrócić - uciąć się nie da. tyle moich pomysłów odnośnie tej pierwszej sukienki. wszystko zależy od krawcowej - czy utrzyma fason i sposób marszczenia - bo to "robi" tą sukienkę.
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 11:23   #3
Cecilia89
Zadomowienie
 
Avatar Cecilia89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011

Wydaje mi się, że sukienka nie jest trudna do uszycia. Może zapytaj krawcową, u której chcesz zamówić tę sukienkę, gdzie mogłabyś kupić dodatki?
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje." - Gabrielle Chanel
Projekt PRAWO JAZDY (30/30)
Urodziłam ślicznego, zdrowego bobaska
Cecilia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 19:42   #4
ornellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 98
Dot.: Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011

Ja też szyje sukienkę i będąc u krawcowej, która wymierzyła ile materiału mam kupić, zapytałam gdzie najlepiej się udać. Poleciła mi jedną z hurtowni i tam kupiłam wszystko - było bardzo dużo kolorów, rodzai materiałów i takich pierdułek właśnie do sukienek. Za materiał zapłaciłam niecałe 70 zł
Głównie chodziło mi o koronkę bo to ona zdobi moją sukienkę i trafiłam na bardzo ładną.
Więc są 2 możliwości albo hurtownie albo bieganie po całym mieście ze sklepami z materiałami i dodatkami - na pewno coś wybierzesz, dobierzesz tak że będzie pasowało do ideału.
Dla mnie kupowanie w necie to kupowanie kota w worku.
__________________
ornellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 14:41   #5
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011

Właśnie mi sie wydawało, że nie jest tak łatwo zachować marszczenie identyczne z oryginałem. Bo taki gnieciono-falowany efekt to cała uroda tej sukienki, więc musi być zrobiony perfekcyjnie. Ale skoro krawcowa się podejmuje to znaczy, że jest naprawde dobra.
Ja mam traumę w związku z szyciem sukienki na studniówkę bo miała być elegancka, zwiewna, długa suknia a wyszedł smutny habit. Miałam pecha.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 15:40   #6
Izmaa
Raczkowanie
 
Avatar Izmaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. Podlaskie
Wiadomości: 150
Dot.: Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Właśnie mi sie wydawało, że nie jest tak łatwo zachować marszczenie identyczne z oryginałem. Bo taki gnieciono-falowany efekt to cała uroda tej sukienki, więc musi być zrobiony perfekcyjnie. Ale skoro krawcowa się podejmuje to znaczy, że jest naprawde dobra.
Ja mam traumę w związku z szyciem sukienki na studniówkę bo miała być elegancka, zwiewna, długa suknia a wyszedł smutny habit. Miałam pecha.

hmm masz jeszcze czas do studniówki, może możesz coś z nią jeszcze zrobić?? albo po prostu zainwestuj w dodatki
__________________
Jeśli się boisz utyć, wypij przed jedzeniem setkę. To usunie uczucie strachu
Izmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 16:00   #7
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Szycie sukienki u krawcowej- studniówka 2011

Cytat:
Napisane przez Izmaa Pokaż wiadomość
hmm masz jeszcze czas do studniówki, może możesz coś z nią jeszcze zrobić?? albo po prostu zainwestuj w dodatki
Studniówke mam już za sobą, nieco podratowałam biżuterią, ale nieufność do krawcowych została. Moja wizja sukni w głowie następnie pozorne porozumienie z krawcową i w końcu efekt bardzo przeciętny- od tej pory wolę kupowac gotowe kreacje.
Dobra, zaufana krawcowa z wyczuciem stylu to skarb!
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.