święta z TŻ.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-16, 14:13   #1
*karolcia*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 41
Smile

święta z TŻ....


Na początku chciałabym przywitać wszystkich.

Mój problem polega na tym, że idą święta, a ja chciałabym je spędzić z TŻ. Jesteśmy razem od 3 lat, nie mieszkamy razem i w święta zawsze on u siebie w domu z rodziną, ja u siebie ze swoj rodziną... Nie wiem czy to dobry pomysł i jak zareagują rodzice kiedy wigilii nie spędziłabym w domu a byłam w pierwszy dzień świąt. Jak to jest u Was w takich sytuacjach?
*karolcia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 14:22   #2
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: święta z TŻ....

my jesteśmy już razem 5 lat a od kilku miesiecy razem mieszkamy. święta spędzamy odobno, ze swoimi rodzinami nad czym specjalnie nie ubolewam, bo nie lubię świąt i ich obchodzenie traktuje jako przykry obowiązek wobec rodziny. wiadomo, najchętniej spędziłąbym święta w domu z konkubentem na leniuchowaniu ale nie mam potrzeby wspólnego świętowania.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 14:24   #3
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: święta z TŻ....

My nawet jak nie mieszkalismy razem, a bylismy juz w "poważnym" związku wieczór Wigilijny spędzaliśmy przez pierwszą część z jego rodzina a potem z moja lub odwrotnie.

Co prawda mieszkaliśmy od siebie 20 minut drogi. Nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania przy dużych odległościach.
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 14:26   #4
izaxxx
Raczkowanie
 
Avatar izaxxx
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 116
GG do izaxxx
Dot.: święta z TŻ....

Chyba juz lepiej zebys na Wigilie byla ze swoja rodzina, a w pierwszy dzien u TŻ? Albo podzielisz czas na dwie Wigilie, jesli to mozliwe.
izaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 14:40   #5
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: święta z TŻ....

My mieszkamy razem,więc tegoroczne święta będą inne bo spędzimy je sami,czyli tylko ja i tż z dala od rodziny.Tak wyszło,tak postanowilismy.Jesli nie mieszkalibysmy razem,to zapewne Wigilie kazdy byłby u siebie w domu rodzinnym,a w pierwszy dzień świąt u mnie,a drugi dzień swiąt spędzilibysmy u niego (albo odwrotnie),myśle że tak byśmy to rozwiązali.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 14:47   #6
nie jestem samaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: święta z TŻ....

ja jestem z Moim TZtem 0d ponad 5 lat, gdy jeszcze nie mieszkalismy razem kazdy z nas spedzal Wigilie w swoim domu po czym pozniej Tz do mnie przyjezdzal. natomiast w te swieta najpierw zjemy kolacje z moja rodzina a pozniej jedziemy na nastepna Wieczerze do rodziców TZta
nie jestem samaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 14:51   #7
LoveU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 98
Dot.: święta z TŻ....

A my Wigilię spędzamy osobno, ze swoimi rodzinami, a pierwszy czy drugi dzień świąt On przyjeżdża do mnie,albo ja do Niego.Na wspólną Wigilię jeszcze będzie czas.
LoveU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 15:25   #8
dziewczyneczka89
Wtajemniczenie
 
Avatar dziewczyneczka89
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 559
Dot.: święta z TŻ....

ja z tz spedzamy osobno Wigilie ale po kolacji albo ja jade do niego polamac sie oplatkiem albo on do mnie
__________________
Mąż i żona
They lived happily ever after ...
dziewczyneczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 16:04   #9
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: święta z TŻ....

W pewnym momencie związku staje sie oczywiste, że Wigilię spędza się raz u jednej rodziny, raz u drugiej. Na początku mojego chodzenia z chłopakiem Wigilię spędzalismy na ogół osobno, potem on ze względu na swoja pracę (miewał dyżury i w Wigilię i w Boże Narodzenie) spędzał ja u nas. Potem jak dostał wolne na całe święta, pojechalismy do niego do domu (ponad 4 godziny jazdy, więc daleko).

Jeśli mieszkacie dość daleko od siebie i nie ma możliwości być u jednej rodziny na np. czwarta, a u drugiej na szóstą, to nier ma nic złego w Wigilii u niego, a święta u Ciebie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 16:09   #10
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Napisane przez tala Pokaż wiadomość
My nawet jak nie mieszkalismy razem, a bylismy juz w "poważnym" związku wieczór Wigilijny spędzaliśmy przez pierwszą część z jego rodzina a potem z moja lub odwrotnie.

Co prawda mieszkaliśmy od siebie 20 minut drogi. Nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania przy dużych odległościach.
u mnie tak samo bylo
zreszta przed ostatnim eksem, byl jeszcze jeden, ktory tez przychodzil na swieta, wiec jesli masz mozliwosc (i rodzice sie zgodza, bo nie wiem ile masz lat) to zrobcie wlasnie tak, ze troche u Ciebie, troche u Niego.
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 16:31   #11
Karolciaa535
Przyczajenie
 
Avatar Karolciaa535
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Poznań-Gorzów Wlkp
Wiadomości: 19
Dot.: święta z TŻ....

Na początku to witam wszystkich Jestem tu nowa ale obiecuje ze bede sie udzielala

Więc jezeli chodzi o spedzanie czasu w Wigilie z ukochanym to ja problemu nie mam jestesmy od3 lat razem przy czym mieszkamy w zupelnie innym miescie razem mieszkajac juz d ponad 1,5 roku. Kiedy wracamy do domu to generalnie dzielimy sie do tej pory zawsze wychodzilo tak ze on mial kolacje szybciej wiec szlismy do niego po czym lecielismy do mnie rodzice nic na przeciwko nie mieli wrecz sie cieszyli i ciesza nadal jedynym minusem bylo to ze nie idzie zjesc podwojnej kolacji
Karolciaa535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 16:34   #12
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: święta z TŻ....

U mnie no problem bo wszyscy blisko siebie- 2 wigilie jednego dnia
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:06   #13
*karolcia*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 41
Dot.: święta z TŻ....

Flofferek mam 21 lat więc wiek nie jest problemem.
Martwiło mnie czy rodzice nie mieliby coś przeciwko gdybym im powiedziała, że tym razem nie spędze świąt w domu z nimi. Najgorzej przełamać pierwsze lody. A tak wogóle to bardzo dziękuje za odpowiedzi
*karolcia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:15   #14
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: święta z TŻ....

hmmm to jak zareagują twoi rodzice to możesz wiedzieć tylko i wyłącznie ty, no bo kto inny? To ty ich znasz i wiesz jaki mają stosunek do wigili. Niektórzy uważają to za największą uroczystość w roku i gromadzą całą rodzinę, a inni siadaja do stołu na 30 min albo wcale.

Ja jestem z TŻ-tem juz ponad trzy lata i bardzo chcielibyśmy spędzić razem, ale ja nie wyobrażam sobie zostawić mojej najblizszej rodziny w trzy (!) osoby, a TŻ nie wyobraża sobie rezygnować z ogromnej trzydziestoosobowej ceremonii jaką jest u nich wigilia. No i spędzamy osobno
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:18   #15
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
hmmm to jak zareagują twoi rodzice to możesz wiedzieć tylko i wyłącznie ty, no bo kto inny? To ty ich znasz i wiesz jaki mają stosunek do wigili. Niektórzy uważają to za największą uroczystość w roku i gromadzą całą rodzinę, a inni siadaja do stołu na 30 min albo wcale.

Ja jestem z TŻ-tem juz ponad trzy lata i bardzo chcielibyśmy spędzić razem, ale ja nie wyobrażam sobie zostawić mojej najblizszej rodziny w trzy (!) osoby, a TŻ nie wyobraża sobie rezygnować z ogromnej trzydziestoosobowej ceremonii jaką jest u nich wigilia. No i spędzamy osobno
u nas bylo tak samo
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:58   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: święta z TŻ....

Wypadalo by poczekac na zaproszenie a z drugiej strony rodzice zarowno twoi jak i TŻ powinni wam zaproszenie przedstawic .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:21   #17
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: święta z TŻ....

my spędzamy Wigilię osobno. tak było 2lata temu, tak było w ostatnie święta i tak będzie niestety i w tym roku. spotkamy się w 1 lub 2 dzień świąt. a gdy już razem zamieszkamy to...nie wiem, chyba będziemy spędzali świeta wszyscy razem, my + rodzice z obu stron, bo nie wyobrażamy sobie tego, żebyśmy mieszkając razem spędzali Wygilię osobno ani tego, że zostawiamy rodziców samych sobie w ten wieczór....
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:01   #18
zaminka
Raczkowanie
 
Avatar zaminka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 107
Dot.: święta z TŻ....

My święta spędzamy zawsze razem nie mieszkamy razem. 2 lata temu spędzaliśmy je u mnie w domu, rok temu u TŻ a w tym roku znowu u mnie, ale wieczorem pojedziemy do znajomych i robimy sobie "wigilie" w gronie znajomych. Bardzo się ciesze ze w taki sposob spędzamy święta bo to jest naprawde super
zaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 09:30   #19
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: święta z TŻ....

My robiliśmy tak, że Wigilie każde spędzało ze swoją rodziną a potem w pierwszy dzień świąt on przyjeżdżał do mnie. Od ślubu jeździmy raz do jego rodziny, raz do mojej na Wigilie, a resztę świąt jakoś staramy się podzielić, tak żeby odwiedzić wszystkich i żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony.

Chociaż męczy mnie to, najchętniej chciałabym święta spędzić w swoim domu a nie tułać się... Jednak mąż się nie zgadza, bo u niego w rodzinie zawsze w święta jeździło się do babci i on nie wyobraża sobie, żeby nie miał zaprosić całej swojej rodziny na wigilię (co z kolei jest u nas niemożliwe bo mam za małe mieszkanie, po prostu 30 osób mi się nie zmieści nawet gdybym bardzo chciała...) dlatego skoro oni nie mogą do nas, to znaczy, że my musimy do nich. Mnie nie bardzo odpowiada sposób spędzania świąt jaki praktykuje rodzina mojego męża... no ale trudno, nie można mieć wszystkiego.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 09:43   #20
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: święta z TŻ....

Mieszkamy z TŻ razem, ale moja rodzina zbiera się w 13-16 osób na Wigilii w domu jednej z ciotek lub wynajętej lesniczówce (tam świętujemy całe 3 dni)

Pierwszy rok - spedzaliśmy osobno Wigilię.
Drugi rok - TŻ przyjechał do lesniczówki w pierwsze święto
Trzeci rok - TŻ przyjedzie w Wigilię koło 10 wieczór.

W mojej rodzinie Wigilie i święta celebruje się uroczyscie i bardzo rodzinnie.
U TŻ Święta kończą się sprzątnięciem ze stołu resztek kolacji wigilijnej, potem jest gapienie się w TV.
Dlatego woli przyjechać do mnie.

Po slubie chyba nic się nie zmieni. Bedziemy spedzać osobno.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2008-12-17 o 09:45
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 09:51   #21
bluegirl85
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 442
GG do bluegirl85
Dot.: święta z TŻ....

Jestem z moim Tż 3,5 roku. Mieszkamy w jednej miejscowości. Zawsze spędzamy święta razem - jego mama zawsze robi Wigilię względnie wcześnie, moja mama względnie późno - więc najpierw "zaliczamy" kolację świąteczną u niego, potem u mnie. Dni świątecznie spędzamy - jeden u mnie, drugi u niego.
__________________
Drapieżna i słodka jak biały tygrys i czarna kotka....
bluegirl85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 10:24   #22
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Po slubie chyba nic się nie zmieni. Bedziemy spedzać osobno.


wybacz, po prostu nie mieści mi się to głowie. zawsze wydawało mi się, że kiedy jak kiedy ale po ślubie to małżonkowie są sobie najbliżsi i cokolwiek postanowią w sprawie spędzania świąt to będą wtedy razem.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:08   #23
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: święta z TŻ....

Ja jakoś wolę Wigilię spędzać tylko z rodziną, ale jestem z TŻ 4 miesiące wiec nawet głupio byłoby go zapraszać na ten wieczór.

Problem mam inny: TŻ przyjedzie do mnie wieczorem w pierwszy dzień Świąt i zostaje na noc a następnego dnia u mnie wszyscy idą do kościoła na Mszę - wszyscy u mnie są wierzący, natomiast TŻ nie. I nie wiem czy ciągnąć go mimo wszystko do koscioła czy dać mu spokój...
Nie mogę rodzicom powiedziec ze jest niewierzący bo wole uniknąć problemów, które na pewno by się pojawiły...
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:17   #24
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość


wybacz, po prostu nie mieści mi się to głowie. zawsze wydawało mi się, że kiedy jak kiedy ale po ślubie to małżonkowie są sobie najbliżsi i cokolwiek postanowią w sprawie spędzania świąt to będą wtedy razem.
Ale dlaczego? A jeśli oni chcą spędzić je sobie osobno, to co w tym złego, jeśli tak postanowią?

Powiem ci, że tylko przed ślubem człowieka cieszy perspektywa przebywania z drugą osobą bez przerwy. Po jakimś czasie to się robi nudne i czasem nawet by się chciało partnera gdzieś zostawić po drodze do mamy...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:36   #25
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ale dlaczego? A jeśli oni chcą spędzić je sobie osobno, to co w tym złego, jeśli tak postanowią?

Powiem ci, że tylko przed ślubem człowieka cieszy perspektywa przebywania z drugą osobą bez przerwy. Po jakimś czasie to się robi nudne i czasem nawet by się chciało partnera gdzieś zostawić po drodze do mamy...
nie mówię, że to cos złego tylko, że sobie tego nie wyobrażam. nie jestem osobą, która cieszy się na myśl o spędzaniu dosłownie kazdej chwili z chłopakiem/narzeczonym/mężem, lubię mieć margines prywatności, ale święta to taki czas, który rodzina powinna spędzać razem, skoro to możliwe. a małżonkowie sa jednak dla siebie najbliższą rodziną.

oczywiście, każdy spędza Wigilię i swięta tak jak uzna za stosowne
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:43   #26
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ale dlaczego? A jeśli oni chcą spędzić je sobie osobno, to co w tym złego, jeśli tak postanowią?

Powiem ci, że tylko przed ślubem człowieka cieszy perspektywa przebywania z drugą osobą bez przerwy. Po jakimś czasie to się robi nudne i czasem nawet by się chciało partnera gdzieś zostawić po drodze do mamy...
Ale chyba nie podczas świąt?

Mam ostatnio wrażenie,że na wizażu wstydem j est przyznanie się do tego,że się spędza z TŻ dużo czasu, jest się szczęśliwym itp.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:47   #27
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Po slubie chyba nic się nie zmieni. Bedziemy spedzać osobno.
No ale "wolność Tomku w swoim domku"

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Powiem ci, że tylko przed ślubem człowieka cieszy perspektywa przebywania z drugą osobą bez przerwy. Po jakimś czasie to się robi nudne i czasem nawet by się chciało partnera gdzieś zostawić po drodze do mamy...
Moim zdaniem jest 360 innych dni w roku na to Święta to święta, nie po to zakłada się własną rodzine, żeby co - święta spędzać osobno A jak pojawi się dziecko to jak Twoim zdaniem będzie to wyglądać Bedą je dzielić na pół Albo będą się Nim wymieniać co roku

Zresztą niech każdy robi jak chce, byleby był szczęśliwy
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2008-12-17 o 11:50
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:52   #28
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: święta z TŻ....

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
No ale "wolność Tomku w swoim domku"



Moim zdaniem jest 360 innych dni w roku na to Święta to święta, nie po to zakłada się własną rodzine, żeby co - święta spędzać osobno A jak pojawi się dziecko to jak Twoim zdaniem będzie to wyglądać Bedą je dzielić na pół Albo będą się Nim wymieniać co roku

Zresztą niech każdy robi jak chce, byleby był szczęśliwy
ja też myślę, że nie po to zakłada się własną rodzinę, żeby potem na święta zostawiać żonę/męża i iść na kolację do mamy..... my z TŻ zdecydowaliśmy, że z momentem zamieszkania na swoim, nawet przed ślubem, nie będzie takiej sytuacji, ze spędzamy święta oddzielnie. i albo bedziemy szli na wigilię do moich rodziców, albo do niego, albo właśnie zrobimy ta, że spędzimy ją wszyscy wspólnie
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 12:07   #29
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: święta z TŻ....

moj TZ na swieta wyjezdza z rodzicami ja zostaje u siebie w miescie. takze w swieta sie nawet nie zobaczymy. ale zadne z nas chyba nie rozpacza z tego powodu. Gwiazdka to takie typowo rodzinne swieto. razem spedzamy urodziny, sylwestra itp.
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 12:12   #30
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: święta z TŻ....

Michiru i Mooonia oraz:
Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest 360 innych dni w roku na to Święta to święta, nie po to zakłada się własną rodzine, żeby co - święta spędzać osobno A jak pojawi się dziecko to jak Twoim zdaniem będzie to wyglądać Bedą je dzielić na pół Albo będą się Nim wymieniać co roku
Zależy jak na to popatrzeć. Dla mnie jest 360 innych dni w ciągu roku kiedy mogę mężowi okazywać, że jesteśmy rodziną i spędzać z nim czas, obeszła bym się bez wigilii jakby co Akurat ja spędzam święta z mężem ponieważ tak chcemy oboje, ale rozumiem osoby, które wolą święta spędzać osobno chociażby ze względu na różne upodobania czy przyzwyczajenia. Fajnie, że jesteście przywiązane do tradycji wyniesionych z domu, ale nauczcie się też trochę tolerancji dla innych zwyczajów. Gdyby któraś z was wyszła za innowiercę to też zmuszała by go do Wigilii u mamusi, bo "mąż to mąż i w święta ze mną ma być"?

Ja bardzo niemiło wspominam święta z rodziną mojego męża i chętnie wysyłałabym go tam samego, w tym czasie spotykając się ze swoimi bliskimi. Nie robię tak tylko dlatego, że nie chciałabym mojemu mężowi sprawiać przykrości, a wiem, że było by mu przykro gdyby wiedział, że nie cierpię spędzać czasu z jego rodziną... Nie przeszkadza mi natomiast, a wręcz bardzo mnie cieszy kiedy on spędza święta z moją rodziną, wtedy czuję, że mam wszystko i wszystkich tych, których tak bardzo kocham i których towarzystwo jest mi potrzebne do szczęścia.

Skąd wy jesteście takie pewne, że po waszych ślubach święta z rodziną męża będą takim cudownym, rodzinnym wydarzeniem? A może okaże się, że obfitują w kłótnie, albo że tak na prawdę to nikt was tam nie lubi? Albo że nie odpowiada wam ich sposób na spędzanie świąt, ich podejście?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.