Wysyłka na zły adres (allegro) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 15:43   #1
eura28
Raczkowanie
 
Avatar eura28
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 212

Wysyłka na zły adres (allegro)


Jakiś czas temu sprzedałam coś na allegro, kupujący od razu wpłacił pieniążki i następnego dnia nadałam paczkę. Przy adresowaniu wygrzebałam maila od allegro informującego o zakończeniu aukcji i z danymi kupującego, oraz przepisałam stamtąd adres. Po 2 tygodniach dostałam wiadomość z pretensjami, gdzie jest towar - odpisałam, że został wysłany dzień po wpłacie i dodałam skan potwierdzenia nadania. Potem na wypadek prześledziłam sytuację i się okazało, że w formularzu PayU faktycznie był podany inny adres... Paczka dziś do mnie wróciła. Co najlepiej teraz zrobić, po prostu nadać ją drugi raz (i płacić z własnej kieszeni po raz 3 koszty wysyłki...)?

To moja wina, czy jego? W PayU podał inny adres, ale z drugiej strony wcześniej ja dostałam wiadomość od Allegro z jeszcze innym adresem, który wyświetla mi się także na koncie w danych kupującego obok listy zakończonych aukcji...

Najlepsze jest to, że kupujący po mojej odpowiedzi, że wysyłka była następnego dnia nic nie odpisuje, a dziś wróciła do mnie paczka...
eura28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 16:03   #2
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez eura28 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu sprzedałam coś na allegro, kupujący od razu wpłacił pieniążki i następnego dnia nadałam paczkę. Przy adresowaniu wygrzebałam maila od allegro informującego o zakończeniu aukcji i z danymi kupującego, oraz przepisałam stamtąd adres. Po 2 tygodniach dostałam wiadomość z pretensjami, gdzie jest towar - odpisałam, że został wysłany dzień po wpłacie i dodałam skan potwierdzenia nadania. Potem na wypadek prześledziłam sytuację i się okazało, że w formularzu PayU faktycznie był podany inny adres... Paczka dziś do mnie wróciła. Co najlepiej teraz zrobić, po prostu nadać ją drugi raz (i płacić z własnej kieszeni po raz 3 koszty wysyłki...)?

To moja wina, czy jego? W PayU podał inny adres, ale z drugiej strony wcześniej ja dostałam wiadomość od Allegro z jeszcze innym adresem, który wyświetla mi się także na koncie w danych kupującego obok listy zakończonych aukcji...

Najlepsze jest to, że kupujący po mojej odpowiedzi, że wysyłka była następnego dnia nic nie odpisuje, a dziś wróciła do mnie paczka...
Twoja wina, Ty się pomyliłaś, spisałaś złe dane. Po to się wypełnia po zakupach na allegro (podczas wyboru sposobu wysyłki) formularz dostawy, aby sprzedający wysłał na wpisany tam adres, a nie na jakiś inny, z allegro, z przelewu, gdzieś znaleziony.
Wyślij na dobry adres. Ty ponosisz koszty wysyłki.
Możliwe też, że nie dostaniesz pozytywnego komentarza, w końcu z Twojej winy kupujący czeka na przedmiot ponad dwa tygodnie. Zależy w zasadzie od jego dobrej woli.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-03-03 o 16:06
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 16:28   #3
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Tak, nadać jeszcze raz, jak najszybciej, za swoje pieniadze i najlepiej priorytetem..kupujący przez twoją pomyłkę czeka bardzo długo na towar... żadna w tym jego wina, w końcu napisał adres do wysyłki( przecież ktoś mógł założyć konto wcześniej a później się przeprowadzić ,lub zamawiał dla kogoś innego itp )

Edytowane przez sowaaaaa
Czas edycji: 2014-03-03 o 16:31
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 16:44   #4
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Tego bym się nie spodziewała- sprzedający wysyła pod zły adres i zastanawia się, czy powinien ponieść koszty ponownej wysyłki. Do czego ten świat zmierza...
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:08   #5
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Niestety tak jak dziewczyny napisały.Jest to Twoja wina,po to jest okienko wiadomości do sprzedającego żeby można było np.zmienić adres dostawy.Koszt oczywiście ponosisz Ty i przepraszam by się przydało dla Kupującego.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:26   #6
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Też bym przeprosiła i wysłała jeszcze raz, bo to ewidentnie Twoja wina niestety..
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:51   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

no nie wiem. przecież w allegro można ustawić opcję dostawy na inny adres niż jest tam umieszczony. ja mam konto bankowe założone na adres domu rodzinnego, a nie mieszkam tam od kilku lat. jak dla mnie sprawa nie jest jednoznaczna, ale pewnie bym wysłała towar na swój koszt w tym momencie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 17:59   #8
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no nie wiem. przecież w allegro można ustawić opcję dostawy na inny adres niż jest tam umieszczony. ja mam konto bankowe założone na adres domu rodzinnego, a nie mieszkam tam od kilku lat. jak dla mnie sprawa nie jest jednoznaczna, ale pewnie bym wysłała towar na swój koszt w tym momencie.
A dla mnie jest, skoro korzysta się z PayU to sprzedający powinien się zapoznać z wiadomością od kupującego
Zamawiam sporo na allegro na rózne adresy i nazwiska i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś nie uwzględnił adresu z payu. Ewidentnie wina sprzedającej, powinna wysłać na swój koszt
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 18:11   #9
monia1707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 383
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Miałam podobną sytuację z tym, że to ja byłam kupującym. Sprzedający wysłał paczkę na adres z ustawień, a nie na adres jaki podałam w formularzu. paczka wróciła do sprzedającego, i została ponownie wysłana już na dobry adres (koszty ponownej wysyłki poniósł sprzedający). Sprzedający przeprosił, a ja nie wystawiłam negatywnego komentarza, mimo że czekałam na paczkę prawie miesiąc. Takie rzeczy się niestety zdarzają, trzeba tylko umieć przyznać się do błędu.
monia1707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 18:19   #10
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no nie wiem. przecież w allegro można ustawić opcję dostawy na inny adres niż jest tam umieszczony. ja mam konto bankowe założone na adres domu rodzinnego, a nie mieszkam tam od kilku lat. jak dla mnie sprawa nie jest jednoznaczna, ale pewnie bym wysłała towar na swój koszt w tym momencie.

Co dokładnie nie jest dla Ciebie jednoznaczne?
Kupuję przedmiot, wypełniam formularz dostawy, płacę. Po coś się te rubryczki chyba uzupełnia? Przecież jeśli Sprzedający wysłał na inny adres to jest to tylko i wyłącznie jego pomyłka, niedopatrzenie lub nieznajomość zasad.
Tak jak napisałaś, adres z allegro/przelewu może być nieaktualny, można też zamówić coś dla mamy, siostry, koleżanki z pracy i podać jej adres, a sprzedający powinien dany przedmiot tam właśnie wysłać.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Tego bym się nie spodziewała- sprzedający wysyła pod zły adres i zastanawia się, czy powinien ponieść koszty ponownej wysyłki. Do czego ten świat zmierza...

Przepraszam, ale rozbawiło mnie to bardzo.
Świat się nie kończy, bo ktoś nie zna zasad sprzedaży na allegro/pomylił się i szuka winowajcy.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 18:28   #11
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no nie wiem. przecież w allegro można ustawić opcję dostawy na inny adres niż jest tam umieszczony.
No właśnie i kupujący to właśnie zrobił, tylko wizażanka nie dopatrzyła i wysłała na zły.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 18:54   #12
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Nie ma tu niczego niejednoznacznego, bo po to w Allegro się wypełnia formularz płatności i dostawy żeby sprzedawca miał czarno na białym gdzie co wysłać. Autorka wątku z rozpędu przepisała zły adres, zamiast przejrzeć korespondencję i zapoznać się z zasadami obowiązującymi na Allegro.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:13   #13
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Odebrać paczkę z poczty, zawinąć w dodatkowy papier, aby został dowód na poprzednią wysyłkę i wysłać jeszcze raz. Następnie powiadomić Kupującego o wysyłce i przeprosić.

Trudno, pomyłki się zdarzają, jesteśmy tylko ludźmi.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:32   #14
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no nie wiem. przecież w allegro można ustawić opcję dostawy na inny adres niż jest tam umieszczony..
no właśnie to kupujący zrobił " W PayU podał inny adres"

szybka wysyłka priorytetem i trochę dobrej woli kupującego i autorka może nie otrzyma negatywa )
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 08:46   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

nie chodziło mi o podanie innego adresu przez PayU tylko typowo w ustawieniach konta na allegro.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 10:30   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Niektórzy sprzedający są pod tym względem "fajni" - paczka idąca do mnie rzekomo 2 tygodnie i wracająca, bo "listonosz powiedział, że adres nieznany". Taaa, jasne. Po prostu się wysłać zapomniało. Na szczęście za "drugim" razem już doszła.

Zdarzyło się również, że wysłano mi paczkę nie na adres, który podałam (chciałam do pracy, aby listonosz nie zostawiał sąsiadowi), ale na inny (główny, że tak powiem, czyli domowy). Jednak tu nie miałam pretensji (komentarz był pozytywny), bo to aktualny adres. Więc ja tu jednak widzę małą winę kupującego, że sobie adresów nie aktualizuje, a na koncie można to zrobić. Jednak to nie przekreśla winy sprzedającego, że wysłał nie pod adres, na który życzył sobie kupujący.

Pozostaje niezwłocznie (jeszcze dzisiaj) wysłać tą paczkę pod właściwy adres - nie czekając na odpowiedź kupującego, który pewnie poszedł robić na poczcie awanturę. Nauczka na przyszłość.

Ps. Ktoś mi właśnie w ostatniej chwili sprzątnął fajny płaszczyk sprzed nosa, mogłam dać wyższą cenę minimalną.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-03-04 o 10:33
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 11:32   #17
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Więc ja tu jednak widzę małą winę kupującego, że sobie adresów nie aktualizuje, a na koncie można to zrobić.
Ale niektórzy korzystają z dwóch adresów. Np. ja zamawiam czasami coś do domu rodzinnego, a czasami na obecny adres zamieszkania i bez sensu jest to aktualizować co chwilę, bo robię to na zmianę. Zawsze jednak wypełniam formularz i uważam, że sprzedający powinien na to zwracać uwagę.

Autorko, wina leży po Twojej stronie i to Ty ponosisz koszt za ponowną wysyłkę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 11:52   #18
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale niektórzy korzystają z dwóch adresów. Np. ja zamawiam czasami coś do domu rodzinnego, a czasami na obecny adres zamieszkania i bez sensu jest to aktualizować co chwilę, bo robię to na zmianę. Zawsze jednak wypełniam formularz i uważam, że sprzedający powinien na to zwracać uwagę.

Autorko, wina leży po Twojej stronie i to Ty ponosisz koszt za ponowną wysyłkę.
Skoro korzysta z dwóch, to czemu paczka wróciła? No chyba, że rzeczywiście pod drugim się nie pojawia tygodniami i lokal stoi pusty (i nie ma kto odebrać). Tak, czy inaczej oczywiście, że to wina sprzedającego, ale ja zrozumiałam, że tamten adres jest totalnie nieaktualny, a nadal go ma w ustawieniach konta.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 12:01   #19
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Skoro korzysta z dwóch, to czemu paczka wróciła? No chyba, że rzeczywiście pod drugim się nie pojawia tygodniami i lokal stoi pusty (i nie ma kto odebrać). Tak, czy inaczej oczywiście, że to wina sprzedającego, ale ja zrozumiałam, że tamten adres jest totalnie nieaktualny, a nadal go ma w ustawieniach konta.
Akurat w przypadku kupującego, to możliwe, że nie używa tego adresu. Ale chodziło mi ogólnie o sam fakt różnego adresu dostawy i tego w danych na allegro
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 16:48   #20
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Właśnie jestem z takiej sytuacji jak odbiorca paczki. Mieszkam w Warszawie, a na allegro mam wpisany adres domu rodzinnego. Oczywiście w formularzu zapłaty zmieniłam adres na Warszawę. Dziś dostaję telefon od brata, że w domu czeka paczka na mnie. I nie wiem jaki komentarz w tej sytuacji wystawić sprzedającemu, bo akurat za tydzień wybieram się w rodzinne strony i spokojnie odbiorę paczkę (ok 100 km od wawy), ale co w sytuacji gdybym się tam nie wybierała, gdyby to było 500 km?
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 21:02   #21
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Kupiłam na allegro przedmiot, w przelewie ode mnie był podany adres, ten sam adres wpisałam w formularzu kontaktowym plus dodatkowo ten adres wpisałam pod adresem do wysłania. Sprzedający wysłał jednak nie wiedzieć czemu przedmiot pod adres firmowy (mam go również wpisany w swoich danych na allegro, są po prostu dwa: domowy i firmowy). Oba adresy dzieli wiele kilometrów, tam mnie nie ma, nie mam jak tego odebrać. Czy sprzedający może powiedzieć mi, że jeśli paczka do niego wróci, to on nie wyśle mi jej ponownie, bo wysłał mi na adres, który widnieje w allegro i to nie jego wina? Pytam, bo kontakt z tym sprzedającym jest ciężki, rzadko odpisuje, a kupiłam od niego, bo miał dużo komentarzy i same pozytywne. Co w sytuacji, gdyby sprzedający faktycznie odmówił ponownej wysyłki? Czy allegro jakoś w takim przypadku działa?

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2014-08-08 o 21:04
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 09:46   #22
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wysyłka na zły adres (allegro)

Dodam tylko, że formularz z nowym adresem wypełniłam płacąc przez PayU, w korespondencji ze sprzedającym mam ten formularz normalnie z tym adresem do wysyłki, który napisałam. Sprzedający nie odpowiada na maile.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-09 10:46:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.