Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-11, 00:14   #1
AliceSK
Raczkowanie
 
Avatar AliceSK
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31

Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds


Na youtubie można znaleźć mnóstwo filmików z dźwiękami podprogowymi. Mają one na celu pomóc w różnorakich sprawach, począwszy od polepszenia koncentracji, skończywszy na zmianie koloru oczu. Generalnie jest masa filmików dotyczących zmian wyglądu (twarz, sylwetka, kolor skóry itp) i zawsze mnie bawi to, że ludzie w to wierzą. Słyszałyście o praktykowaniu takich metod? Jedyne co trzeba robić, to słuchać odpowiedniej muzyki/dźwięków zawierających pozytywne afirmacje. Problem pojawia się, gdy ktoś celowo wplata w to jakieś negatywne afirmacje, podobno później ludzie mają przez to bóle głowy i inne nieprzyjemne odczucia. O ile jestem w stanie uwierzyć, że niektóre dźwięki faktycznie mogą pozytywnie wpłynąć na koncentrację, o tyle zmiana rysów twarzy wydaje się niemożliwa. ALE, ostatecznie bawimy się tutaj z mózgiem, więc może wiecznie wmawiając coś sobie, osiągniemy to? Jestem ciekawa czy któraś z Was kiedykolwiek o tym słyszała lub praktykowała.
AliceSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 11:43   #2
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Cytat:
Napisane przez AliceSK Pokaż wiadomość
Na youtubie można znaleźć mnóstwo filmików z dźwiękami podprogowymi. Mają one na celu pomóc w różnorakich sprawach, począwszy od polepszenia koncentracji, skończywszy na zmianie koloru oczu. Generalnie jest masa filmików dotyczących zmian wyglądu (twarz, sylwetka, kolor skóry itp) i zawsze mnie bawi to, że ludzie w to wierzą. Słyszałyście o praktykowaniu takich metod? Jedyne co trzeba robić, to słuchać odpowiedniej muzyki/dźwięków zawierających pozytywne afirmacje. Problem pojawia się, gdy ktoś celowo wplata w to jakieś negatywne afirmacje, podobno później ludzie mają przez to bóle głowy i inne nieprzyjemne odczucia. O ile jestem w stanie uwierzyć, że niektóre dźwięki faktycznie mogą pozytywnie wpłynąć na koncentrację, o tyle zmiana rysów twarzy wydaje się niemożliwa. ALE, ostatecznie bawimy się tutaj z mózgiem, więc może wiecznie wmawiając coś sobie, osiągniemy to? Jestem ciekawa czy któraś z Was kiedykolwiek o tym słyszała lub praktykowała.

Wierzę, że w pewnym stopniu to może pomóc. Ale nie korzystałabym z YouTube'a, tylko bardziej sprawdzonych źródeł.


Może motywacyjnie, tak jak piszesz na koncentrację, poprawę samopoczucia.


Ale na pewno nie zdziała nic więcej, nie wyleczy choroby, nie zmieni rysów twarzy, bez jaj.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 11:58   #3
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Ja czasami słucham na you tube muzyki "synchronizującej półkule mózgowe" i czuję wtedy taki lekki ucisk z boku głowy i skupienie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:27   #4
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Czy jest jakis potwierdzony przyklad zmiany koloru oczu?
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:37   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Pierwsze udokumentowane badanie na temat przekazu podprogowego okazało się całkowicie sfałszowane. Jak to się rozwinęło dalej, to nie śledziłam.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 15:25   #6
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Nie słyszałam nigdy o czymś takim, ale w sumie wierzę w zmianę wyglądu twarzy. W takim sensie, że ona w zależności od emocji wygląda trochę inaczej. Twarz zrelaksowana, wkurzona, ból, radość i tak dalej... Czy to też nie tak, że oczy mogą zmieniać swoją barwę pod wpływem emocji (wydawać się ciemniejsze lub jaśniejsze)? Także to jest prawdziwe. Ale oczywiście pewnie ktoś to przełożył na "posłuchaj tego, a będziesz mieć mniejszy nos i oczy zielone zamiast brązowych", co jest totalną głupotą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 17:32   #7
AliceSK
Raczkowanie
 
Avatar AliceSK
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Czy jest jakis potwierdzony przyklad zmiany koloru oczu?
Haha, nie sądzę

Cytat:
Pierwsze udokumentowane badanie na temat przekazu podprogowego okazało się całkowicie sfałszowane. Jak to się rozwinęło dalej, to nie śledziłam.
Mimo, że teoretycznie coś nie powinno działać, to zawsze zostaje efekt placebo. No i tutaj też przychodzi mi na myśl książka "sekret" i wszystko z tym związane, bo jednak chodzi tutaj o przyciąganie czegoś myślami. Jeśli słuchamy specjalnych afirmacji, bo chcemy, by np. nasz ex do nas wrócił (tak, takie też tam można znaleźć), to wydaje mi się, że może to zadziałać ze względu na ciągłe myślenie o tym itd. Czy działa to pojęcia nie mam, ale wyobrażam sobie, że być może coś by się udało.
AliceSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 20:43   #8
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Czy jest jakis potwierdzony przyklad zmiany koloru oczu?
i najważniejsze... można sobie wybrać kolor? zawsze chciałam mieć intensywnie zielone
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 20:58   #9
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Cytat:
Napisane przez AliceSK Pokaż wiadomość
Haha, nie sądzę







Mimo, że teoretycznie coś nie powinno działać, to zawsze zostaje efekt placebo. No i tutaj też przychodzi mi na myśl książka "sekret" i wszystko z tym związane, bo jednak chodzi tutaj o przyciąganie czegoś myślami. Jeśli słuchamy specjalnych afirmacji, bo chcemy, by np. nasz ex do nas wrócił (tak, takie też tam można znaleźć), to wydaje mi się, że może to zadziałać ze względu na ciągłe myślenie o tym itd. Czy działa to pojęcia nie mam, ale wyobrażam sobie, że być może coś by się udało.


„Sekret” to literacka fikcja, która ludziom w nią wierzącym wyrządziła wiele złego. Taki rodzaj myślenia nazywa się magicznym i zalicza do błędów, jakie popełnia nasz umysł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 00:33   #10
AliceSK
Raczkowanie
 
Avatar AliceSK
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
„Sekret” to literacka fikcja, która ludziom w nią wierzącym wyrządziła wiele złego. Taki rodzaj myślenia nazywa się magicznym i zalicza do błędów, jakie popełnia nasz umysł.
O, a to ciekawe. Nigdy się nie wgłębiałam w ten temat, ale wiem, że był na to szał swego czasu. Moja przyjaciółka kupiła raz książkę i była zachwycona, ale raczej szybko jej przeszło, bo kilku tygodniach nie wspominała już o tym niczego. Kurcze...ja wierzę w energię, która tworzymy. Uważam, że mózg może zmienić wiele w naszym życiu, ale pisząc to, mam wrażenie, że to właśnie brzmi jak magia. Czy wierze, że pozytywne myślenie może nam pomóc w osiągnięciu jakichś celów? I tak i nie. Tak, bo pozytywna atmosfera, którą ktoś tworzy, wpływa pozytywnie na inne osoby. W ten sposób ludzie mogą lubić nasze towarzystwo, co może się też przenieść na lepsze możliwości np. dotyczące pracy. Z takim pozytywnym podejściem jest też łatwiej nie dać się małym porażkom i ciągle iść do przodu. Z drugiej strony też nie wierzę, bo to, że będę chciała wygrać w lotto i będę o tym wiecznie myśleć, no to raczej niczego nie zmieni. Tutaj co prawda można dać kontrargument i stwierdzić, że wygranej nie da, ale może wpadłabym na jakiś pomysł na zarabianie pieniędzy i właśnie to da mi te "miliony". Ale to takie dość naciągane...
AliceSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 08:32   #11
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Cytat:
Napisane przez AliceSK Pokaż wiadomość
O, a to ciekawe. Nigdy się nie wgłębiałam w ten temat, ale wiem, że był na to szał swego czasu. Moja przyjaciółka kupiła raz książkę i była zachwycona, ale raczej szybko jej przeszło, bo kilku tygodniach nie wspominała już o tym niczego. Kurcze...ja wierzę w energię, która tworzymy. Uważam, że mózg może zmienić wiele w naszym życiu, ale pisząc to, mam wrażenie, że to właśnie brzmi jak magia. Czy wierze, że pozytywne myślenie może nam pomóc w osiągnięciu jakichś celów? I tak i nie. Tak, bo pozytywna atmosfera, którą ktoś tworzy, wpływa pozytywnie na inne osoby. W ten sposób ludzie mogą lubić nasze towarzystwo, co może się też przenieść na lepsze możliwości np. dotyczące pracy. Z takim pozytywnym podejściem jest też łatwiej nie dać się małym porażkom i ciągle iść do przodu. Z drugiej strony też nie wierzę, bo to, że będę chciała wygrać w lotto i będę o tym wiecznie myśleć, no to raczej niczego nie zmieni. Tutaj co prawda można dać kontrargument i stwierdzić, że wygranej nie da, ale może wpadłabym na jakiś pomysł na zarabianie pieniędzy i właśnie to da mi te "miliony". Ale to takie dość naciągane...
Działanie mózgu jest w ogóle niesamowite i nawet naukowcy nie wiedzą jeszcze wszystkiego na jego temat. Mnie to bardzo inspiruje. Zresztą nawet sama zdolność do rozwijania się, uczenia różnych rzeczy. To jest coś, na co totalnie mamy wpływ i co może odmienić życie. Więc jeśli ktoś chce coś zmienić naprawdę się da. Pod warunkiem, że nie będzie to takie głupkowate siedzenie i myślenie "no dobra, chcę teraz mieć brązowe oczy, duży biust i żeby X się we mnie zakochał".
Sposób myślenia ogromnie wpływa na zachowanie. Komunikujemy się na mnóstwo sposobów. Podobno gdy się uśmiechamy na twarzach patrzących na nas osób automatycznie uruchamia się naśladowanie tej sekwencji ruchu (nawet jeśli nie widać, mięśnie się jakoś uruchamiają i wysyłają sygnały do mózgu, dzięki czemu możliwa jest empatia i kontakt na bardziej zaawansowanym poziomie, bo jakby "odczuwamy" tę minę i związane z nią emocje). Ogólnie chciałabym więcej wiedzieć o mózgu i myślę, że w przyszłym roku będę szukać sobie różnych książek na jego temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 17:08   #12
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Co do dźwięków podprogowych to kiedyś słuchałam czegoś takiego jak I-doser. Są to różne szumy, które mają w swojej częstotliwości takie dźwięki, które oddziałują na mózg w taki sposób, że czujemy się jak po marihuanie, extasy, bądź dźwięki wywołujące orgazm Najlepiej to słuchać je na słuchawkach i się mocno skupić. Uważam, że dużo dźwięków podprogowych jest w reklamach jak i dużo obrazów. Jest to tak zwana percepcja podprogowa, czyli nieświadome odbieranie bodźców.
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-24, 05:36   #13
lulakial
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 1
Dot.: Dźwięki podprogowe/Subliminal sounds

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Działanie mózgu jest w ogóle niesamowite i nawet naukowcy nie wiedzą jeszcze wszystkiego na jego temat. Mnie to bardzo inspiruje. Zresztą nawet sama zdolność do rozwijania się, uczenia różnych rzeczy. To jest coś, na co totalnie mamy wpływ i co może odmienić życie. Więc jeśli ktoś chce coś zmienić naprawdę się da. Pod warunkiem, że nie będzie to takie głupkowate siedzenie i myślenie "no dobra, chcę teraz mieć brązowe oczy, duży biust i żeby X się we mnie zakochał".
Sposób myślenia ogromnie wpływa na zachowanie. Komunikujemy się na mnóstwo sposobów. Podobno gdy się uśmiechamy na twarzach patrzących na nas osób automatycznie uruchamia się naśladowanie tej sekwencji ruchu (nawet jeśli nie widać, mięśnie się jakoś uruchamiają i wysyłają sygnały do mózgu, dzięki czemu możliwa jest empatia i kontakt na bardziej zaawansowanym poziomie, bo jakby "odczuwamy" tę minę i związane z nią emocje). Ogólnie chciałabym więcej wiedzieć o mózgu i myślę, że w przyszłym roku będę szukać sobie różnych książek na jego temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Is Subliminal Sound a fun soundboard?
lulakial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-24 06:36:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.