Przedawkowanie żelaza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-20, 06:13   #1
lori20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 44

Przedawkowanie żelaza


Witam dziewczyny piszę do Was ponieważ mam wątpliwości odnośnie preparatów żelaza. Jestem w 26 tygodniu ciąży i ciagle spada mi hemoglobina ciaze zaczynałam z wynikiem 13,8 obecnie mam juz hemoglobine 11,5 lekarka stwierdzila ze to nie jest jeszcze jakas anemia ale poniewaz jest ciagla tendencja spadkowa to kazala mi brac dodatkowe żelazo polecila mi actiforte z dawka 60 mg zelaza przy czym w aptece nie bylo tego preparatu wiec pani sprzedała mi preparat Żelazek ktory takze ma 60 mg żelaza i dodatkowo witamine C i stad moje watpliwosci bo oprocz tego mam brac normalnie witaminy ktore biore caly czas czyli vita miner prenatal i mowilam lekarce ze je biorę i ze tam tez jest zelazo i ona wie o tym ale mimo wsztstko boje sie ze moge przedawkowac zelazo i zaszkodzic maluszkowi co o tym myslicie czy jest takie ryzyko? Moze macie podobne sytuacje prosze o odpowiedz bo sie martwie a naspetna wizyte mam dopiero 2 czerwca i bede sie zamartwiac do tej pory

Edytowane przez lori20
Czas edycji: 2015-05-20 o 06:15
lori20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 07:35   #2
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Przedawkowanie żelaza

Cytat:
Napisane przez lori20 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny piszę do Was ponieważ mam wątpliwości odnośnie preparatów żelaza. Jestem w 26 tygodniu ciąży i ciagle spada mi hemoglobina ciaze zaczynałam z wynikiem 13,8 obecnie mam juz hemoglobine 11,5 lekarka stwierdzila ze to nie jest jeszcze jakas anemia ale poniewaz jest ciagla tendencja spadkowa to kazala mi brac dodatkowe żelazo polecila mi actiforte z dawka 60 mg zelaza przy czym w aptece nie bylo tego preparatu wiec pani sprzedała mi preparat Żelazek ktory takze ma 60 mg żelaza i dodatkowo witamine C i stad moje watpliwosci bo oprocz tego mam brac normalnie witaminy ktore biore caly czas czyli vita miner prenatal i mowilam lekarce ze je biorę i ze tam tez jest zelazo i ona wie o tym ale mimo wsztstko boje sie ze moge przedawkowac zelazo i zaszkodzic maluszkowi co o tym myslicie czy jest takie ryzyko? Moze macie podobne sytuacje prosze o odpowiedz bo sie martwie a naspetna wizyte mam dopiero 2 czerwca i bede sie zamartwiac do tej pory
ja w ciąży oprócz normalnych witamin brałam Tardyferon, który ma 80 mg żelaza. Skoro lekarz stwierdził potrzebę zażywania, to zażywać trzeba. Jeśli nie masz zaufania do lekarza, to go zmień.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 07:44   #3
lori20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 44
Dot.: Przedawkowanie żelaza

Dzięki za odpowiedz mam zaufanie do swojego lekarza prowadzi mnie od początku ciąży i jestem zadowolona ale lekarz to tylko człowiek ma prawo sie pomylic dlatego wolałam sie upewnić i zapytac o doświadczenia innych dziewczyn poza tym znalazłam w internecie że maksymalna dawka w ciazy to 50 mg wiec można jednak sie zmartwic trochę nie sądzisz? Internet pisze jedno lekarze mowią drugie wiec wiesz jeszcze raz dzięki za odpowiedź

Edytowane przez lori20
Czas edycji: 2015-05-20 o 07:46
lori20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 08:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.