Ciąża mimo pigulek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-21, 10:05   #1
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577

Ciąża mimo pigulek?


pigulki to jedna z najbardziej skutecznych metod antykoncepcyjnych, ale zawsze jest jakies "ale". i w zwazku z tym mam pytanko, czy ktoras z mam zaszla w ciaze po mimo stosowana pigulek? albo czy moze znacie takie przypadki wsrod rodziny, znajomych, jestem ciekawa jak czesto zdarzaja sie takie "wpadki". nie chodzi mi o dane statystyczne bo o tym mozna sobie poczytac w necie, ale jak to jest w realu. jezeli juz byl watek na ten temat to z gory przepraszam ale moglam go przegapic.

mam nadzieje, ze kiedys tez bede mama ale na razie musze czekac stad to pytanko

pozdrawiam wszytkie mamusie
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:28   #2
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ciąża mimo pigulek?

Dane statystyczne są najbardziej miarodajne.
To, że nagle na wizażu ujawni się 10 dziewczyn na pigułkach z czego 5 mamuś - nie znaczy, że nagle skuteczność pigułek spadła do 50 %. I odwrotnie.
Skuteczność pigułek jest bardzo wyskoka a ten odsetek występujących jednak ciąż podobno najczęściej wypływa z niezachowania rygoru przyjmowania pigułek typu ominięcie czy spóźnienie się z jakąś pigułką, problemy trawienne, wymioty itd.
Ewentualnie możesz spróbować zabezpieczać się dodatkowo np. prezrewatywą.
I najważniejsze - zapamiętać, że czasami, mimo pozornie zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa sex = ciąża.
__________________
Córeczka wizażanki potrzebuje Twojej pomocy !!!
POMÓŻ KAROLINCE !!!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:45   #3
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Ciąża mimo pigulek?

do tej pory zazwyczaj oprocz pigulek zabezpieczalam sie z moim ukochanym wlasnie dodatkowo prezerwatywa, ale juz przekonalam sie ze seks bez gumki jest o wiele bardziej przyjemniejszy .
tylko problem tkwi w tym ze jeszcze nie do konca przekonalam sie do tabletek, wiem ze ryzyko istanieje zawsze, a jak bede o tym myslec to popadne w obled.
nie zdarzylo mi sie nigdy ominac tabletki, czasami jednak spozniam sie o 1-2 h, ale nie wiem czy taka roznica w czasie tez jest znaczaca czy raczej chodzi o wieksze opoznienia ??
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 11:06   #4
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Ciąża mimo pigulek?

Jesli stosujesz sie do instrukcji podanych na ulotce naprawde pigulka jest w bardzo pewnym zabezpieczeniem ... natomiast jesli zapominasz brac pigulek, masz goraczki, bierzesz antybiotyki pijesz zbyt duzo alkoholu dzialanie pigulek spada stad biora sie te tzw przypadkowe ciaze jak wspomniala Marcelina73 moja siostra brala pigulki i stosowala sie do tego jak napisane i do tej pory nie zaszla w ciaze ....
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 11:11   #5
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Ciąża mimo pigulek?

moja kuzynka zaszła w ciążę przy tabletkach

ja biorę od 5 lat i nic i żadna z koleżanek, które biorą też nie ma dzidzi.
ale rozumiem Twoje obawy, bo na początku, przez kilka miesięcy też się stresowałam.
teraz to nawet mogłyby mnie zawieść...
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 11:30   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ciąża mimo pigulek?

zazwyczaj zachodzac w ciaze podacza pigulek wynika z niedbalosci w braniu lub poprostu sile natury

ja znam 1 taki przypadek ale dziewczyna nie brala regularnie,jeden zapominała ,przesuwala ,skracala branie i bum przyznala sie do tego po 5 latach.

ja bralm przez 4 lata nigdy nie stosowalismy w tym czasie gumki i nigdy nie mialam podejrzen ciążowych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 16:52   #7
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ciąża mimo pigulek?

Najważniejsze nie zapomnieć pierwszych siedmiu. Pózniej można cuda robić jak nie dopuścisz do owulacji to nic się nie stanie.Herbatki przeczyszczające nie są wskazane.
Swoją drogą ja brałam pigułki i może zapomniałam o jednej przez jakieś 5 lat.Zawsze miałam strach że zapomniałam i czasem dwa razy dziennie sprawdzałam opakowanie. Systematyczność nie jest taka trudna. Wystarczy brac o jednej godzinie, wpisać alarm w telefon itp, i jakoś samo idzie
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.