Czy powiedzieæ jej o tym? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2024-05-06, 11:40   #1
Madisja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomo¶ci: 11

Czy powiedzieæ jej o tym?


Hej Dziewczyny

By³am w zwi±zku z facetem 3 lata. Bardzo mi siê podoba³, seks by³ super, poczucie bezpieczeñstwa itd. Ale by³a to sinusoida, raz bardzo dobrze a raz bardzo ¼le. ¬le by³o przez alkohol, a raczej wysoce rozwiniêty alkoholizm przez ostatni rok zwi±zku. Awantury, obojêtno¶æ i chlanie. Dobrze by³o raczej na pocz±tku, albo w okresach kiedy nie pi³. Zostawi³am go, po wielu nieudanych próbach pomocy.

Mimo tego pó¼niej, ca³y czas siê spotykali¶my, porozmawiaæ itd. 2 miesi±ce po naszym zerwaniu poszed³ na 2 miesiêczny odwyk.
Je¼dzi³am do niego, wozi³am mu rzeczy, nie by³a to ''relacja przyjacielska'', bo ca³owali¶my siê i inne rzeczy.. wielokrotnie. Pó¼niej po odwyku je¼dzi³am do niego do domu, ok. co drugi dzieñ. Pogadaæ, na papierosa, przytuliæ siê itd.

Oko³o tygodnia temu dowiedzia³am siê, ¿e od pó³ roku jest w zwi±zku... ona ma status na facebooku, a on ''wolny'. Ale wiem, ¿e je¼dzi, ¶pi, pozna³ j± z rodzin± itd. Ta dziewczyna te¿ jest po przej¶ciach z alkoholem i narkotykami, wiêc wiedzia³a jak go przekonaæ do odwyku lub podzia³a³a po prostu ''nowa osoba'' lub jej historia. Ale generalnie powiedzia³ mi, ¿e to ona go wyci±gnê³a z na³ogu i zale¿y mu na niej.

A ja... zmarnowa³am pó³ roku ¿ycia. Pyta³am go wielokrotnie czy jest w zwi±zku, k³ama³. Czy mnie dalej kocha - k³ama³. Wycisza³ mnie na weekend, potem opowiada³ niestworzone historie czemu nie odbiera³. Jestem w rozsypce. Nie ¶piê, prawie nie jem. Ca³y czas my¶lê o tym. Bêdê potrzebowaæ psychologa. I my¶lê sobie... czy j± ostrzec? Czy jej powiedzieæ o tym. On nigdy nie bra³ odpowiedzialno¶ci za swoje czyny. Mo¿e w koñcu dobry moment? Co s±dzicie?
Madisja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-06, 12:26   #2
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomo¶ci: 1 384
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Nikt nie kaza³ Ci po rozstaniu je¼dziæ do niego i sypiaæ z nim, wiêc nie mo¿na powiedzieæ ¿e zmarnowa³ Twój czas. Na co w ogóle liczy³a¶ po rozstaniu pytaj±c go czy kogo¶ ma i dalej Ciê kocha? On jest nieodpowiedzialny i nieszczery, ale Ty te¿ bardzo naiwna skoro uwierzy³a¶ we wszystkie jego bajeczki, trochê cierpisz na w³asne ¿yczenie bo wmawia³a¶ sobie niewiadomo co.
Jak chcesz to powiedz jego obecnej partnerce. Nie zdziw siê, je¶li oni siê pogodz±, a Ty wyjdziesz na tê, która rozwala zwi±zek.
Aelora jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-06, 12:39   #3
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Ja bym siê z ni± skontaktowa³a i jej powiedzia³a. Je¶li mia³abym jeszcze jego smsy, maile czy g³osówki, wys³a³abym jej wszystko.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-06, 18:47   #4
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 297
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Cytat:
Napisane przez Madisja Poka¿ wiadomo¶æ
I my¶lê sobie... czy j± ostrzec? Czy jej powiedzieæ o tym. On nigdy nie bra³ odpowiedzialno¶ci za swoje czyny. Mo¿e w koñcu dobry moment? Co s±dzicie?
To jest sprawa pomiêdzy nimi. Mo¿e chwilowo odwet przyniesie Ci ulgê, ale d³ugoterminowo nie rozwi±¿e ¿adnego Twojego problemu.

Przykro mi, ¿e zosta³a¶ oszukana. Skup siê na tym, ¿eby zadbaæ o siebie, przep³akaæ tê stratê i ustaliæ sobie jakie¶ "wy¿sze standardy", dziêki którym znajdziesz kogo¶, kto bêdzie w pe³ni zaanga¿owany w relacjê.
Alegory jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-06, 18:52   #5
xfrida
Rozeznanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 525
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

mysle ze nie ma sensu,znajdz sobie jakies inne zajecie ,tobie to nie pomoze a jemu zaszkodzi ,po co ?
idz swoja droga niech oni siedza razem mialas szczescie ze znalazl inna ,zycie z takim facetem to jak zycie na tykajacej bombie
__________________
z wizazem od 12.2004

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2024-05-06 o 18:53
xfrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-14, 12:15   #6
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomo¶ci: 267
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Ja bym to po prostu zostawi³a, chyba ¿e chêc odwetu bêdzie ci faktycznie wierciæ dziurê w brzuhu.
Cordianka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-14, 12:58   #7
CiemnookaTajemnica1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomo¶ci: 222
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Nie ma to jak rywalizowaæ o alkoholika na odwyku i przegraæ..
moim zdaniem poprostu to zostaw

A ogólnie to odnajd¼ poczucie warto¶ci w sobie jak mo¿na w ogóle chcieæ byæ z kim¶ takim ?
CiemnookaTajemnica1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2024-05-14, 13:45   #8
anatomiaswiadomosci
Przyczajenie
 
Avatar anatomiaswiadomosci
 
Zarejestrowany: 2024-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Hej Madisja, przykro mi, ¿e masz takie do¶wiadczenia

Cytat:
Napisane przez Madisja Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem w rozsypce. Nie ¶piê, prawie nie jem. Ca³y czas my¶lê o tym. Bêdê potrzebowaæ psychologa. I my¶lê sobie... czy j± ostrzec? Czy jej powiedzieæ o tym. On nigdy nie bra³ odpowiedzialno¶ci za swoje czyny. Mo¿e w koñcu dobry moment? Co s±dzicie?
Odniosê siê do tego, co tutaj napisa³a¶. Piszesz, ¿e jeste¶ w rozsypce i, jak rozumiem, potrzebujesz teraz zaj±æ siê sob±, skoro piszesz, ¿e potrzebujesz psychologa (to wspaniale, ¿e szukasz wsparcia, szczerze kibicujê ). W czym Ci pomo¿e ostrzeganie kogokolwiek? Jak to siê ma do wsparcia siebie i pomocy sobie?

Nie wiem te¿ czy tak jest, sprawd¼ czy to, co napiszê jako¶ z Tob± rezonuje, ale brzmi to, jakby¶ chcia³a go w jaki¶ sposób ukaraæ za to, ¿e tak Ciê potraktowa³. Czy jeste¶ pewna, ¿e ona o Tobie nie wiedzia³a?

I czy, gdyby¶ odwróci³a sytuacjê, i jaka¶ by³a dziewczyna przysz³a do Ciebie ostrzegaæ Ciê przed Twoim partnerem, to zaufa³aby¶ nieznajomej, czy cz³owiekowi, z którym spotykasz siê od pó³ roku i z którym co¶ Ciê ³±czy?

Zostawiam Ciê z tymi pytaniami i ¿yczeniami zadbania o sam± siebie
__________________
Marta. Psycholo¿ka, terapeutka i trenerka Technik Wolno¶ci Emocjonalnej
Pasjonatka szerzenia ¶wiadomo¶ci i rozwoju. Na³ogowa rozkminiaczka
anatomiaswiadomosci jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-19, 19:28   #9
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 8 659
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Jak zrywasz z facetem , to po kiego dalej utrzymujesz z nim kontakt, odwiedzasz go , okazujesz uczucie , zajmujesz siê nim ? To rzadko wychodzi na dobre komukolwiek . Mo¿e jeste¶ osoba bombarduj±c± mi³o¶ci± ? Dla niektórych na d³u¿sz± metê to mêcz±ce.
Spotka³ kogo¶, z kim siê lepiej dogaduje , nie powiedzia³ ci, k³ama³ . Mo¿e mu by³o Ciebie po prostu ¿al i czeka³ na odpowiedni moment by ci powiedzieæ, mo¿e nie mia³ odwagi Ciê zraniæ a mo¿e mu by³o z tym po prostu wygodnie . Nie ma co rozkminiaæ tematu a tym bardziej mieszaæ siê do jego aktualnego zwi±zku . Zajmij siê sob± , przepracuj traumê ,¿ycie trwa dalej i mo¿e cie jeszcze wiele dobrego spotkaæ. Id¼ do dobrego psychologa , pomo¿e ale pamiêtaj , ¿e mo¿e te¿ zwróciæ ci uwagê na Twoje minusy czy zachowania utrudniaj±ce relacje partnerskie. Psycholog nie ma ciê ¿a³owaæ tylko pomóc zachowuj±c dystans . I nie szukaj zbyt szybko nowego zwi±zku bo postrzegasz rzeczywisto¶æ przez pryzmat niedawnych z³ych do¶wiadczeñ, najpierw siê otrz±¶nij, nabierz dystansu .
__________________
Trzeba rozmawiaæ a nie czekaæ , a¿ siê kto¶ domy¶li , co masz w g³owie .
ROZ-ter-KA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-20, 11:45   #10
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomo¶ci: 420
Dot.: Czy powiedzieæ jej o tym?

Te¿ mi siê wydaje, ¿e zostawienie tego za sob± bêdzie dobr± form± pomocy samej sobie i lepszym gruntem pod terapie.
Sweet_Judi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2024-05-20 12:45:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.