TCA w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 15:34   #1
safarii1550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 29

TCA w domu


Cześć Dziewczyny

czy któraś z Was ma doświadczenie w samodzielnym wykonywaniu kwasu TCA? Zastanawiam się nad 12,5%, ale trochę się boję, bo opinie są różne (w tym i takie, ze wiąże się to z dużym ryzykiem, chociaż takie opinie odnozą się głownie do wyższych stężeń).
Do tej pory miałam wykonywane u dermatologa kwasy glikolowy i Jessnera (o ile ten pierwszy wogóle nie zadzialal! zero reakcji mojej skóry, to po tym drugim leciutkie łuszczenie.

Jak sądzicie, wykonywać samodzielnie? 12% to duże stężenie?
safarii1550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:56   #2
agigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: TCA w domu

ja wykonywalam sama w domu chyba 30 % ( nie pamietam do konca w razie czego edytuje) ale na malutkim skrawku skóry a dokladnie na skroni patyczkiem do uszu
leciutko szczypalo na poczatku zbielalo, na nastepny dzien zbrazowialo i potem schodzila w tym miejscu skóra z 2 tyg i byla zarózowiona
agigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 19:28   #3
safarii1550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 29
Dot.: TCA w domu

miałaś jakieś komplikacje, blizny? czy zadowalający efekt
a wogóle przyzwyczajałaś twarz przed TCA?
safarii1550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 22:05   #4
agigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: TCA w domu

sprawdzilam tca 20 % jednak

nie mialam żadnych komplikacji, przez ok tydzien w ogole nie dotykalam tego miejsca ani niczym nie smarowałam i unikalam slonca to bylo jakoś zeszlą zimą więc kaptur na głowe i promienie nie docieraly


ale o efektach tca ostatecznie nie moge za bardzo powiedzieć bo wtedy speelingowalam dosłownie skrawek 1cm na 1cm na spróbowanie czy mam uczulenie czy nic sie nie stanie ..itd
chciałam potem zrobic caly twarz itd.. ale mam problem z naczynkami na policzkach i boje sie ze taki peeling to poglebi..a potem przyszla wiosna, lato to wolalam nie ryzykowac
może niedlugo sprobuje znowu ale np na calej skroni:P

a wczesniej peelingowalam cere kwasem migadłowym w wysokich stezeniach
agigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:18   #5
safarii1550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 29
Dot.: TCA w domu

nikt więcej nie ma doświadczeń z kwasami?
safarii1550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:49   #6
myszka8816
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: TCA w domu

Witam serdecznie czytałam także dużo o kwasie tca zdecydowałam zrobić sobie go w domu stężenie 20% na blizny potrądzikowe na policzku punktowo patyczkiem do uszu zmywałam wodą z szarym mydłem po ok 3 minutach ,wygląda to tak zbielenie naskórka później z ciemnienie zasinienie mały obrzęk który znikł po czasie powoli złuszcza się skóra jest to dzień trzeci używam maści z witaminą a i filtrów 50 +

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

przyzwyczajałam wcześniej skórę różnymi pilingami domowymi
myszka8816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 21:15   #7
myszka8816
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: TCA w domu

z dnia na dzień jest coraz lepiej strupki schodzą pod spodem różowa skóra podejrzewam że na jednym zabiegu się nie skończy,ale na razie odpuszczam drugi raz jesień-zima .chyba mogę polecić choć uważajcie każdy ma inną cerę i zależy od ilości nałożeń warstw oraz stężenia za pierwszym razem szału nie będzie ale jeśli ktoś nie miał nic do stracenia jak ja warto zaryzykować.pozdrawiam i życzę powodzenia z usuwaniem blizn potrądzikowych i nie tylko
myszka8816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 17:56   #8
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: TCA w domu

Zabiegi TCA w stężeniu 25% wykonuje sobie sama w celu spłycenia blizn potrądzikowych. Dziś jestem już po drugim zabiegu. Po pierwszym buzia była ładnie odświeżona, ale niestety blizn nie ruszyło. Kilka dni po zabiegu jestem czerwona, skóra jest ściagnięta. Potem powoli się łuszczy. Po około tygodniu jest już całkowicie normalna.
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-29 18:56:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.