Zgolić się na łyso? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-09, 18:32   #1
istiria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Question

Zgolić się na łyso?


Witam. W dzieciństwie miałam anemię i sporo łysych placków na głowie. Mimo, że zaczęły odrastać nadal były liche. Chodzę do 2kl gimnazjum i wyniki mam dobre. Na początku zaczęłam je prostować. Są kręcone, strasznie się puszą i niestety delikatne przez co wyglądałam jak baran Przez prostownice sporo mi wypadło i łyse placki powróciły. Nie dość, że mam duże czoło i jeszcze zakola mnie przywitały. Nie wiem co robić, nie chcę być w dorosłości łysa Zmierzam zgolić się z tyłu i po bokach, a górę zostawić by to jakoś przykryła. Są kręcone i jak to będzie odrastać? Nie wiem co mam zrobić.


istiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 18:26   #2
azi98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: Zgolić się na łyso?

[QUOTE=istiria;72721601]Witam. W dzieciństwie miałam anemię i sporo łysych placków na głowie. Mimo, że zaczęły odrastać nadal były liche. Chodzę do 2kl gimnazjum i wyniki mam dobre. Na początku zaczęłam je prostować. Są kręcone, strasznie się puszą i niestety delikatne przez co wyglądałam jak baran Przez prostownice sporo mi wypadło i łyse placki powróciły. Nie dość, że mam duże czoło i jeszcze zakola mnie przywitały. Nie wiem co robić, nie chcę być w dorosłości łysa Zmierzam zgolić się z tyłu i po bokach, a górę zostawić by to jakoś przykryła. Są kręcone i jak to będzie odrastać? Nie wiem co mam zrobić.

Konsultowalas sie z lekarzem w sprawie lysienia? Moze jest jakies rozwiazanie na to? Ahh nie mam zadnej wiedzy na temat lysienia ale dam Ci kilka rad i to co ja robie na moje wlosy, moze chociaz troche Ci pomoze

Dobrym krokiem dla Ciebie bylaby rezygnacja z uzywania ciepla na wlosy (prostownice, lokowki, suszarki itd) to bardzo niszczy wlosy przez co sie lamia i wypadaja. Uzywaj delikatnych szamponow (bez silikonow, chemikaliow) babydream z Rossmann jest w przystepnej cenie, a jesli masz wiekszy budzet to polecam Ci poszukac np. na Ebay/ Allegro/ekologicznych sklepach, dobrych, naturalnych szamponow (takich niestety w drogeriach nie znajdziesz). Obchodz sie z wlosami 'delikatnie' np. podczas czesania zeby ich przez przypadek nie lamac.

Sprobuj tez co tydzien olejowac wlosy i skalp, np olejem kokosowym/oliwa z oliwek (olejow do wyboru masz pod dostakiem) A przy okazji lekko masuj skalp zeby pobudzic cebulki wlosow. Ja zwykle zostawiam olej na wlosach na jakies 5 godzin albo na noc, ale dobrze jest potrzymac nawet godzinke.

Warto tez zaczac pic 'skrzypokrzywe'(zaparz skrzyp i pokrzywe w jednym kubeczku) i jesc siemie lniane przez co najmniej 2 miesiace, dzieki temu wlosy powinny mniej wypadac i zacznie ich wiecej rosnac.

Sciecie/zgolenie wlosow to musi byc Twoja decyzja, jesli uwazasz, ze bedziesz sie z tym dobrze czula to zrob to, jesli nie, nic na sile. Poszukaj inspiracji w internecie na modne, krotkie fryzury moze cos Ci wpadnie w oko a miedzy czasie zacznij przywiazywac wieksza uwage do pielegnacji wlosow, gwaranture Ci, ze za kilka miesiecy zobaczysz roznice.

Ahh trzymam kciuki zeby kondycja wlosow Ci sie poprawila!!
azi98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 08:30   #3
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Zgolić się na łyso?

W przypadku wypadania, najlepiej udać się do trychologa, ew. do dermatologa w celu diagnozy.
Jeżeli Ci nie po drodze, skorzystaj z suplementów, tabletek (przykładowe biotebal, vitapil etc). Jednak one również działania mają różne, zależy od tego jakie braki maż w organizmie.


Polecam zacząć stosować wcierki (z kozieradki, jantar, z kropli żołądkowych), u mnie po nich nastąpił wysyp babyhair.


Jaką dietę stosujesz, wzbogacasz dania w minerały, witaminy etc. Poneiważ najwięcej zależy od kondycji organizmu.


Jeżeli twoje włosy są w okropnym, to w przypadku olejowania nie używaj oleju kokosowego, który najlepiej służy włosom średnioporowatym i na pewno nie przetrzymuj go zbyt długo na włosach, ponieważ potrafi je przesuszyć.
Na początek spróbuj oleju lnianego, ze słodkich migdałów, sezamowego, arganowego. Poczytaj wątek o olejowaniu, oleje najlepiej przetestować na własnych włosach.


Aby wzmocnić działanie masek i odżywek możesz dodawać do nich łyżeczkę miodu.
Jw. wspomniano używaj tylko delikatnych szamponów, zrezygnuj z używania produktów do stylizacji włosów na ciepło.


Polecam zakup grzebienia z szerokim rozstawem zębów.


U mnie olejowanie dało ogromne efekty, po 4 miesiącach z naprawdę widziałam poprawę, olejowałam włosy przed każdym umyciem.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 19:26   #4
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Zgolić się na łyso?

Możesz sobie podgolić włosy o ile będziesz to robić regularnie, dopóki nie będą dłuższe niż ok. 2 cm nie powinny się kręcić
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 20:26:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.