oszukano mnie na obrączkach.Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 11:02   #1
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Angry

oszukano mnie na obrączkach.Co robić?


Drogie Wizazanki, pomożcie co mogę zrobić? Oszukano mnie na obrączkach. Miały być, a nie ma. Oszukano nie tylko mnie. W salonie jubilerskim spotkalam duzo par, tylko awantury, wrzaski. Co chwile tylko slysze- beda jutro, beda pojutrze i za kazdym razem inna wymowka. Wierzylam ze beda dzis,ale oczywiscie ich nie ma. Pojechalam do salonu, bylo zamkniete! Pod salonem powtorzyla sie sytuacja-nerwy, placze, wymiana nr tel. Dodam,ze czekalam na nie 3 miesiace. Jako ze byly na specjalne zamowienie musialam zaplacic calosc. Komorka szefa nie przyjmuje juz poczty glosowej.
Ostatnio powiedziano mi,ze dostane rekompensate 500zl i zwrot kosztu dojazdu 50zl. Juz nie chce tych obraczek. Uslyszalam pod salonem,ze jakas para,ktora dostala swoje miesiac po czasie, poszla na wycene,bo osunął się diament. Oszukano ich na wadze złota. Z diamentem tez jest cos nie tak,ale nie pamietam dokladnie.
Nie wiem co robic. Chce zamowic jak najszybciej gdzie indziej. Dostac zwrot pieniedzy i duzo wieksza rekompensate niz 500zl,bo chce zamowic w kruku,a tam obrączki są droższe. Tym razem chcę mieć pewność, że będą.
Nie wiem jak się podaje kogos do sądu. Chyba takie coś dużo kosztuje. NIe wiem czy będzie mi się to opłacać. Nie wiem gdzie mogę to zgłosić i jak mogę uzyskać pomoc.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:33   #2
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

A dostałaś jakiś dowód wpłaty tej kasy co ja wpłaciłaś?
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:53   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
Drogie Wizazanki, pomożcie co mogę zrobić? Oszukano mnie na obrączkach. Miały być, a nie ma. Oszukano nie tylko mnie. W salonie jubilerskim spotkalam duzo par, tylko awantury, wrzaski. Co chwile tylko slysze- beda jutro, beda pojutrze i za kazdym razem inna wymowka. Wierzylam ze beda dzis,ale oczywiscie ich nie ma. Pojechalam do salonu, bylo zamkniete! Pod salonem powtorzyla sie sytuacja-nerwy, placze, wymiana nr tel. Dodam,ze czekalam na nie 3 miesiace. Jako ze byly na specjalne zamowienie musialam zaplacic calosc. Komorka szefa nie przyjmuje juz poczty glosowej.
Ostatnio powiedziano mi,ze dostane rekompensate 500zl i zwrot kosztu dojazdu 50zl. Juz nie chce tych obraczek. Uslyszalam pod salonem,ze jakas para,ktora dostala swoje miesiac po czasie, poszla na wycene,bo osunął się diament. Oszukano ich na wadze złota. Z diamentem tez jest cos nie tak,ale nie pamietam dokladnie.
Nie wiem co robic. Chce zamowic jak najszybciej gdzie indziej. Dostac zwrot pieniedzy i duzo wieksza rekompensate niz 500zl,bo chce zamowic w kruku,a tam obrączki są droższe. Tym razem chcę mieć pewność, że będą.
Nie wiem jak się podaje kogos do sądu. Chyba takie coś dużo kosztuje. NIe wiem czy będzie mi się to opłacać. Nie wiem gdzie mogę to zgłosić i jak mogę uzyskać pomoc.
Przykra sytuacja, ale kto płaci za niedźwiedzia, który jeszcze w kniei
Z odzyskaniem pieniędzy też pewnie będą problemy.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:58   #4
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Też właśnie sie zdziwiłam, ze zapłaciłaś z góry. Nie ma znaczenia czy specjalnie robione dla Wa czy nie. Można było wpłacić tylko zaliczkę czy zadatek (w zależności co kto preferuje). Jeżeli nie masz dowodu wpłaty to tak naprawdę nie możesz nic zrobić właścicielowi sklepu bo nie udowodnisz mu, ze w ogóle zamówienie złożyłaś. Ale jeżeli dowód jakiś masz to będzie na pewno łatwiej.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:10   #5
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Oczywiście, że mam dowód wpłaty, nawet mam tez taki ręcznie wypisany z pieczątkami, podpisami itd że to jest całość wpłacona. Data odbioru jest też napisana. I oczywiście wszystkie dane tych obrączek i moje. Wytłumaczono mi, że muszę wpłacić całość, bo jeśli np. zadatek wynosiłby 300-500zł, to później pary nie zgłaszają się, bo przez 3 miesiące oczekiwania można się rozmyślić co do wzoru. I oni nie mają co zrobić z tymi obrączkami pozmienianymi indywidualnie. Wydawało mi się to logiczne.

Nie jestem głupia i nie zamówiłam obrączek w niewiadomo jakim maleńkim saloniku na obrzeżach miasta. Z tego co mi wiadomo w moim mieście są 2 salony, w tym jeden na najbardziej znanej ulicy. Wystawiaja sie na targach ślubnych tuż obok kruka i aparta od 2 lat (bo wczesniej nie wiem) nagrodami na targach są ich obrączki. I wcale nie są tańsze niż u Aparta lub Kruka. Po prostu znalazłam tu wzór, który mi odpowiadał i mogłam z nim zrobić cuda na kiju.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:15   #6
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Jeżeli masz dowód wpłaty to powinno być łatwiej, tyle tylko, ze na pewno będzie to się ciągnęło dość długo.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:23   #7
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Jeżeli masz dowód wpłaty to powinno być łatwiej, tyle tylko, ze na pewno będzie to się ciągnęło dość długo.
mój TŻ powiedział, że ma czas i ze jak dla niego to moze trwac nawet i 2 lub 3 lata, szczególnie, że wiadomo czyja jest wina i mamy tez inne osoby,ktore zostaly potraktowane tak jak my.
Obraczki juz wybralam u Kruka
Interesuja mnie tylko koszty tego calego podawania do sadu uitd i jak to sie powinno zalatwiac? Ile moze wynosić odszkodowanie od 1600zł za obrączki? Bo to ze zwroca mi ich koszt to jestem pewna na 100%
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 12:35   #8
anika222
Zakorzenienie
 
Avatar anika222
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 953
GG do anika222
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

no ja nie uwazam zebym była głupia..... a zamawialam swoje obrączki w malutkim jubilerze naprawde malutkim salonie i zostały wykonane prefekcyjnie.

chyba sie trochę rozpędziłas

nie zawsze te małe salony to złodzieje a chyba tak uważasz...
__________________
-----------------------------------
Razem: 13.01.2003 --- 27.09.2008 --- 19.09.2009


"tylko spokój nas uratuje..piiiiip...
anika222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:43   #9
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez anika222 Pokaż wiadomość
no ja nie uwazam zebym była głupia..... a zamawialam swoje obrączki w malutkim jubilerze naprawde malutkim salonie i zostały wykonane prefekcyjnie.

chyba sie trochę rozpędziłas

nie zawsze te małe salony to złodzieje a chyba tak uważasz...
Nie chciałam nikogo urazić tym co napisałam. Miałam tylko na myśli, że nic nie wskazywało na to, że powinnam się niepokoić. I wcale nie uważam, że małe salony to złodzieje, wręcz przeciwnie Ci jubilerzy zazwyczaj sami ręcznie robią obrączki i z pewnością wkładają więcej serca niż maszyna od Aparta. Gdybym znała jakiś mały salon albo ktoś poleciłby mi,to mogłabym w takim kupić,bo niby czemu nie.
Jednak przyjechalam na studia do wiekszego nieznanego miasta i szukalam w salonach znanych mi np.z targów ślubnych lub od znajomych.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:51   #10
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

okkk kasiu bardzo mi przykro ;/ co to za salon wogóle, bo na myśl od razu jak napisałaś o targach to przyszli mi terpiłowscy, ale u nich takie herezje?

jeśli podacie ich do sądu i wygracie to koszty procesowe itd pokrywają oni, wy zapąłcicie za prawnika
__________________

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2009-08-28 o 12:52
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:41   #11
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
eśli podacie ich do sądu i wygracie to koszty procesowe itd pokrywają oni, wy zapąłcicie za prawnika
WYdaje mi się, że chyba raczej wygramy-termin minal,bylo zaplacone,a obraczek nie ma. Zastanawiam sie tylko czy bedzie nam sie to oplacalo tzn biorac pod uwage ile sa warte obraczki (1600zł) a ile ten prawnik. A moze dostaniemy jakies zadośćuczynienie/odszkodowanie? Przeciez nie moze tak byc,ze tylko zwroca nam za obraczki i ze tak powiem zostane z niczym.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 13:54   #12
Ironiaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Londyn ale sercem Edinburgh
Wiadomości: 144
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
WYdaje mi się, że chyba raczej wygramy-termin minal,bylo zaplacone,a obraczek nie ma. Zastanawiam sie tylko czy bedzie nam sie to oplacalo tzn biorac pod uwage ile sa warte obraczki (1600zł) a ile ten prawnik. A moze dostaniemy jakies zadośćuczynienie/odszkodowanie? Przeciez nie moze tak byc,ze tylko zwroca nam za obraczki i ze tak powiem zostane z niczym.
Niestety Kasienko tak może byc. W formie odszkodowania mogą Ci jeszcze zaplacic za prawnika.
Ja mialam sytuacje z wakacjami, że zapłacilismy ze znajomymi wiekszosc kwoty za 2 tygodniowy pobyt nad morzem. Po czym się okazało, że hotel jest dokładnie taki jak w folderach ale to nie jest hotel Pana któremu placilismy i że wakacji nie ma. Facet wyrolowal w ten sposob ponad 40 osob i zwinal się za niemiecka granicę. Proces trwal 2 lata po czym oddano nam tylko kase ktora zaplacilismy.
Nie spodziewaj się odszkodowania, nawet minimalnego.
Nie żebym chciała urazic czy cos, bo ja wiem że to przykra sprawa szczegolnie na krótko przed ślubem. Ale ludzie dostaja po pare tysiecy zlotych odszkodowania za bledy w sztuce lekarskiej, spowodowanie poteznych strat itp... wiec raczej za to ze rzemieślnik nie wykonał obrączek na czas nie otrzymasz potężnej sumy.
Ja tutaj bym się raczej cieszyła samą perspektywą nagłośnienia tego i narobienia facetowi "koło dupy" żeby innych nie wyrolował w ten sposób.

A i jeszcze jedno licz się z tym, że to przedsiębiorca, z kapitałem pieniężnym. Jak sama wspominałas pojawia sie na targach ślubnych więc raczej nie należy do tych rzemieślników którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Podejrzewam, że jeśli dojdzie do procesu to będzie miał dobrego prawnika, a dobrzy prawnicy wygrywaja nawet trudne sprawy.
Możesz skontaktowac się z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oni mają w większych miastach rzeczników. Tam może zdołacie sie dowiedziec jak wyglada sprawa od strony prawnej i czy sa jakies szanse.

W kazdym razie powodzenia i ubolewam nad calym stresem (sama wiem jak to jest jak Ci ktoś "wałka" wykręci na kilka dni/tygodni przed slubem).
__________________
"Wierność psa zależy niekiedy od wytrzymałości smyczy"


Edytowane przez Ironiaaa
Czas edycji: 2009-08-28 o 13:59
Ironiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:58   #13
kasiaweronika
Raczkowanie
 
Avatar kasiaweronika
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: NL/ heemskerk
Wiadomości: 145
Wyślij wiadomość przez MSN do kasiaweronika Send a message via Skype™ to kasiaweronika
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
Drogie Wizazanki, pomożcie co mogę zrobić? Oszukano mnie na obrączkach. Miały być, a nie ma. Oszukano nie tylko mnie. W salonie jubilerskim spotkalam duzo par, tylko awantury, wrzaski. Co chwile tylko slysze- beda jutro, beda pojutrze i za kazdym razem inna wymowka. Wierzylam ze beda dzis,ale oczywiscie ich nie ma. Pojechalam do salonu, bylo zamkniete! Pod salonem powtorzyla sie sytuacja-nerwy, placze, wymiana nr tel. Dodam,ze czekalam na nie 3 miesiace. Jako ze byly na specjalne zamowienie musialam zaplacic calosc. Komorka szefa nie przyjmuje juz poczty glosowej.
Ostatnio powiedziano mi,ze dostane rekompensate 500zl i zwrot kosztu dojazdu 50zl. Juz nie chce tych obraczek. Uslyszalam pod salonem,ze jakas para,ktora dostala swoje miesiac po czasie, poszla na wycene,bo osunął się diament. Oszukano ich na wadze złota. Z diamentem tez jest cos nie tak,ale nie pamietam dokladnie.
Nie wiem co robic. Chce zamowic jak najszybciej gdzie indziej. Dostac zwrot pieniedzy i duzo wieksza rekompensate niz 500zl,bo chce zamowic w kruku,a tam obrączki są droższe. Tym razem chcę mieć pewność, że będą.
Nie wiem jak się podaje kogos do sądu. Chyba takie coś dużo kosztuje. NIe wiem czy będzie mi się to opłacać. Nie wiem gdzie mogę to zgłosić i jak mogę uzyskać pomoc.
.. kasia przykra sprawa z tymi obraczkami , tym bardziej że oczekiwane były tak długo .
My nie mamy jeszcze a slub 12-stego, może podasz na priv logo firmy która tak postępuje. A swoja drogą jaki oni z tego maja biznes ..szarpią nerwy narzeczonym + bliskim , jak i sobie / a zadatek czy całość i tak muszą zwrócić ... zadzwiającą mają taktykę. NO I NAJWAZNIEJSZE , W TAKIEJ PRAKTYCE TRACĄ POTENCJALNYCH KLIJENTÓW .
Trzymam za to że znajdziesz wyjście z tej sytuacji, a winowajcy zostaną solicie ukarani .

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
WYdaje mi się, że chyba raczej wygramy-termin minal,bylo zaplacone,a obraczek nie ma. Zastanawiam sie tylko czy bedzie nam sie to oplacalo tzn biorac pod uwage ile sa warte obraczki (1600zł) a ile ten prawnik. A moze dostaniemy jakies zadośćuczynienie/odszkodowanie? Przeciez nie moze tak byc,ze tylko zwroca nam za obraczki i ze tak powiem zostane z niczym.

Koszty procesu cywilnego zazwyczaj pokrywa strona przegrana. W tej sytuacji bardzo przejżysto pokazane jest, kim on jest.
Myślę ze dobry prawnik powinien wygrać jakies drobne odszkodowanie za straty moralne .

BO JAK ZAUFAĆ KOLEJNYM I KOLEJNYM - myslę że jak by sie uparł mozna byłoby to podciagnąć pod mobbing publiczny ..
__________________
Serce obawia się cierpień,
żadne serce nie cierpiało nigdy,
gdy sięgało po swoje marzenia



Edytowane przez kasiaweronika
Czas edycji: 2009-08-28 o 13:59 Powód: błędzior
kasiaweronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:14   #14
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Wizażanki dziękuję za odpowiedzi. Odchodzę już od zmysłów przez tą sytuację. Mama mi powiedziała,ze im weicej problemów przed ślubem , tym szczesliwsze małżeństwo. Wiem wiem , chciała mnie pocieszyc, ale udało się jej.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:57   #15
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

oj współczuję serdecznie tych przykrości.

My mieliśmy podobną sytuację, tyle że wpłaciliśmy tylko zaliczkę 100zł i na całe szczeście nie oddaliśmy naszego złota - mieliśmy oddać je w rozliczeniu po wykonaniu obrączek.
Czas oczekiwania 3-4tyg, oczywiście z poślizgami. W końcu były i nie wiadomo jakim cudem moja była za mała. Pani oczywiscie wciskała różne śpiewki. Tyle ze ja miałam rozmiar na kartce inny, a zrobili mi inny. Twierdziła ze to żadna różnica.
Mieli powiększyć, zapomnieli. Pomysleliśmy do 3razy sztuka. Powiększyli moją, idziemy zobaczyć a moja była totalnie 'zniszczona', totalnie matowa i wyglądała jak po iluśtam latach noszenia i otwierania nią piwa
pani mi próbowała tłumaczyć ze to normalne, i z tą drugą TZ zrobi się tak samo, jak i z obrączką z wystawy-wzornika. Tyle że ta z wystawy była tak samo błyszcząca, jak TŻ
Jedyne wyjście - mogą mi zrobić nową za 4tyg. Czyli odbiór wypadałby tuż przed ślubem, i jakby wyszła do to musiałabym wziąć bo zostalibyśmy bez obrączek.

Podziękowaliśmy za takie rozwiązanie. Oddała nam zaliczkę.
Dodam ze to tez bardzo znany i chwalony salon w mieście
i tez nie byliśmy jedyną oszukaną parą.

No i obrączki zamówiliśmy gdzie indziej. Wyszło nas sporo taniej, i były gotowe w 5 dni.
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:47   #16
blueeye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Zgłoś to w najbliższym komisariacie policji, toż to czysta sprawa zakończona ao, a oszczędzasz na prawniku
__________________
razem od stycznia 2004
zaręczyny 18.05.2007
ślub 26.09.2009
blueeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 23:56   #17
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

froggie - widzę, że nie tylko ja , że tak powiem źle trafiłam . A w 5 dni kupilas obraczki w jakims sieciowym sklepie czy w prywatnym jubilerze?
Powiedziano mi w Kruku,ze w 3-5 dni niektóre modele dadzą radę ściągnąć z Warszawy.

blueeye - w jaki sposob oszczedze na prawniku? bo nie rozumiem.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 06:25   #18
blueeye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

złożenie doniesienia na nieuczciwego sprzedawcę daje ci prawo skorzystania z pomocy organów ścigania - prokuratora bądź policjanta. Składając zeznanie w komisariacie, wszczyna się postępowanie, które następnie po prokuratorskim zatwierdzeniu może swój finał miec w sądzie i zakończyc się ao (aktem oskarżenia). Jakby nie było efekt masz ten sam... Często jest też tak, że "postraszenie" zeznaniem powoduje że gotówka wróci do Ciebie
__________________
razem od stycznia 2004
zaręczyny 18.05.2007
ślub 26.09.2009
blueeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 08:36   #19
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
froggie - widzę, że nie tylko ja , że tak powiem źle trafiłam . A w 5 dni kupilas obraczki w jakims sieciowym sklepie czy w prywatnym jubilerze?
Powiedziano mi w Kruku,ze w 3-5 dni niektóre modele dadzą radę ściągnąć z Warszawy.
hmm zamówiliśmy u jubilera zajmującego się tylko i wyłącznie obrączkami.
nasze są z kolekcji stelmacha.
sieciówki typu kruk, yes itp omijałam szerokim łukiem; raz ze dla nas nie mieli nic ciekawego, dwa kompetencja osób tam pracujących pozostawia wiele do zyczenia, no i cena - okropnie zawyzone,a jakość wcale nie lepsza
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 12:21   #20
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez blueeye Pokaż wiadomość
złożenie doniesienia na nieuczciwego sprzedawcę daje ci prawo skorzystania z pomocy organów ścigania - prokuratora bądź policjanta. Składając zeznanie w komisariacie, wszczyna się postępowanie, które następnie po prokuratorskim zatwierdzeniu może swój finał miec w sądzie i zakończyc się ao (aktem oskarżenia). Jakby nie było efekt masz ten sam... Często jest też tak, że "postraszenie" zeznaniem powoduje że gotówka wróci do Ciebie
no w tym przypadku akurat nie bardzo bo takie rzeczy rostrzyga sie na gruncie prawa cywilnego, więc prokuratorowi nic do tego
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:06   #21
blueeye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

niby tak, ale i tak nadzoruje to prokuratura - akurat mam w tym doświadczenie
__________________
razem od stycznia 2004
zaręczyny 18.05.2007
ślub 26.09.2009
blueeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 21:48   #22
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Dziewczyny dziekuje za odpowiedzi. Juz pewna para zglosila sie na policje. Dzis salony byly zamkniete. BYlam w okolicy ok10, pozniej ok 12. Po obiedzie zadzwonilam i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu odebrano w salonie telefon-godzina 14:55. Powiedziano mi,ze salon jest otwarty do 15. Nie zdazylabym dojechac. Zapytalam czemu wczoraj bylo zamkniete i Pani znowu miala wymowke (ze niby odrabiali wolne 15stego). Jak powiedzialam ze ja dzwonie w sprawie takich a takich obraczek przestala sie tlumaczyc. Powiedziala ze nie wie czy w poniedzialek bedzie otwarte czy szef nie zadzwoni do niej rano zeby nie otwierala i ze jak chce to szef ma byc we wtorek w salonie.
Wiec wybiore sie tam i w poniedzialek i we wtorek. Jak nikogo nie zastane to chyba pozostanie mi tylko policja. Wolalabym odebrac pieniadze dobrowolnie ze tak powiem jak najszybciej u źródla. Tamta para podala mnie na policji jako swiadka. Bede Was inforomowac
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 23:14   #23
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Kasiu my na swoje obrączki zamiast niecałe 2 tygodnie czekaliśmy przeszło 3 i odbieraliśmy w ostatnim tygodniu przed ślubem. Najpierw po tygodniu od złożenia zamówienia wydzwaniałam do nich bo nie dostaliśmy potwierdzenia zamówienia i był już czas na przymiarkę. A potem przez 3 dni poszukiwałam obrączek i nikt przez telefon nie umiał mi powiedzieć gdzie się podziało nasze zamówienie. A co lepsze przymiarka była by zbędna gdyby wpisali takie rozmiary jak im kazaliśmy zapisać ale oni wiedzieli lepiej i moja była za duża a mojego męża za mała. Porobili zmiany o 0,5 rozmiaru (teoretycznie) a nadal 1 jest za duża a 2 za mała, ale dają się nosić.

Dziś cieszę się, że problem z obrączkami mamy za sobą - bo to najwięcej nerwów. I powiem tak jeśli ktoś zamawia od Lisieckiego - to jedyną radą jest dzwonić, dzwonić i jeszcze raz dzwonić i pilnować terminów. Ja więcej nic tam nie zamówię mimo, iż robotę maja ładną.

Kasiu podaj nazwę firmy i miejscowość, to tylko dla nich kiepska reklama ale widać maja się czego wstydzić. Uważam że czasem warto podać nazwę i opisać co kto sknocił.
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 12:09   #24
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez 81gosia Pokaż wiadomość
Kasiu podaj nazwę firmy i miejscowość, to tylko dla nich kiepska reklama ale widać maja się czego wstydzić. Uważam że czasem warto podać nazwę i opisać co kto sknocił.
Jubiler Matkowski Szczecin.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 12:28   #25
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

tak sobie mysle to jest straszne chamstwo, że ludzie sie tak nieodpowiedzlanie zachowują , zabiłabym własciciela. z ciekawości ile kosztowały Wasze obrączki ??
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 21:39   #26
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

1600zł, ale kupowalismy na targach ślubnych (była promocja -20 lub -25% nie pamietam dokladnie). W kazdym badz razie cena bardzo zblizona,zeby nie powiedziec,ze identyczna jak za podobne obraczki w sieciowych jubilerach.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 22:50   #27
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

usunięte przez moderatora
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną



Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2009-08-31 o 16:42 Powód: reklama
czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 12:58   #28
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

czarna_kawa80 - wlinku ktory wkleilas nie widze obraczek

U mnie dzis sprawa wyglada tak,ze salon oczywiscie zamkniety i telefony milcza. A mialoby niby byc otwarte... Ciekawe czy do dnia mojego slubu dam rade trafic na otwarty salon.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 16:41   #29
jozia
Zadomowienie
 
Avatar jozia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 162
GG do jozia
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
mój TŻ powiedział, że ma czas i ze jak dla niego to moze trwac nawet i 2 lub 3 lata, szczególnie, że wiadomo czyja jest wina i mamy tez inne osoby,ktore zostaly potraktowane tak jak my.
Obraczki juz wybralam u Kruka
Interesuja mnie tylko koszty tego calego podawania do sadu uitd i jak to sie powinno zalatwiac? Ile moze wynosić odszkodowanie od 1600zł za obrączki? Bo to ze zwroca mi ich koszt to jestem pewna na 100%
Moim zdaniem sprawe w sądzie masz wygraną. I jeśli wygrasz sprawe to osobą którą sądzisz musi zapłacić za Twojego prawnika jak również za calość sprawy sądowej.
jozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 21:20   #30
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: oszukano mnie na obrączkach.Co robić?

Napisz polecony do właściciela sklepu z żądaniem zwrotu całości kwoty, gdyż odstępujesz od umowy. kwota ma być wpłacona do dnia xxx na rachunek bankowy yyyy. Po tym terminie kierujesz sprawę do sadu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.