Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 10:24   #1
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325

Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)


Zakładam własny wątek, ponieważ chcę tu zgromadzić osoby podobne do mnie. Zalezy mi na tym, abyśmy prowadziły podobny tryb życia (studia, praca, mało czasu..). Dzięki podobnemu celowi będziemy mogły łatwiej porównywać nasze rezultaty

Fajnie, gdybyśmy sie dobrze poznały, bo zależy mi na Was

Mam nadzieję, że Was to nie przerazi, ale chciałabym wprowadzić kilka zasad
1. Nie chudniemy poniżej 50 kg (chyba, że ktoś ma poniżej 160 cm wzrostu...)
2. Nie jemy mniej niż 1200 kcal dziennie
3. Ćwiczymy conajmniej 3 razy w tyg. po 30 minut.
4. Jemy min. 4 posiłki dziennie
5. Białkowa kolacja przed snem

Jest ktoś chętny ???? Dacie sobie radę ????
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 11:53   #2
moogie
Przyczajenie
 
Avatar moogie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 6
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

......

Edytowane przez moogie
Czas edycji: 2012-01-15 o 20:37 Powód: Nieaktualne
moogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 11:59   #3
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Moogie bardzo się cieszę, ze jesteś A już myślałam, że wszystkich przeraziłam ;-) Ja ważę ok 60 kg i moim marzeniem jest przede wszystkim pozbycie się wałeczków na brzuchu i oklapniętej, tłustej pupy. Myślę, że 7 kg wystarczy Ach, zapomnialam dodać... za ok 3 tyg. będę miała 24 lata, mam 169 cm wzrostu. Studiuję 2 kierunki i pracuję.

Masz jakis plan diety ? Rokład ćwiczeń?
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:12   #4
CAMA07
Raczkowanie
 
Avatar CAMA07
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 231
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Witam. Ja też się przyłączam!!!
Mam 23 lata, 167 cm wzrostu, 58 kg.Mam mało czasu-studiuję i pracuję.
Zależy mi na buzbyciu się brzuszka, wyszczupleniu ud i ramion. Obawiam sie tylko, że w pierwszej kolejności ubędzie mi w biuscie
Chcę schudnąć do 52 kg, bo z taką wagą czuję się najlepiej.
CAMA07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:19   #5
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Moja Carmelova jak zawsze mądra i bierzcie dziewczyny z niej przykład! Powieście sobie gdzieś nad łóżkiem to 5 punktów i na pamięć mi je wkuwać!

A Ty ile teraz ważysz , że na dietę? Przeciez Ty już taka piękna, że piękniejsza być nie możesz.
edycja:
Okej, doczytałam już Ale kochana 53 kg to nie za mało? Przy 170 cm?
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2009-01-03 o 12:25
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:25   #6
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cama07 witamy i o postanowienia dietkowe pytamy

Marzeniątko niestety po utracie cm i kg dzięki SB znowu wróciłam do złych nawyków. Zmienił mi sie tryb życia i wiem, że na plaży nie potrafię już leżeć Ważę ok 60 kg. Czasem 59 czasem 61. I gratuluję modkowania. Zupełnie mi umnął ten Twój awans (wstyd!)

A może ktoś dzisiaj załóżmy o 19:00 ma ochotę ze mną poćwiczyć dwie ośmiominutówki ?
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:27   #7
moogie
Przyczajenie
 
Avatar moogie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 6
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Na pewno taki plan, może dołączę jeszcze jakieś elementy:

- 5 posiłków dziennie
- max 1200 kcal dziennie
- rezygnuję z: słodyczy, białego pieczywa, makaronów, smażonych potraw
- 40 minut ćwiczeń dziennie, plus szóstka Weidera (już mnie boli )
- 2 litry wody niegazowanej między posiłkami, plus czerwona i zielona herbata zamiast wszelkich innych

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy
moogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 12:34   #8
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Witam!

Mogę dołączyć?
Zaczęłam odchudzanie.. dziś rano ale oczywiście nie jest to moje pierwsze podejście.

To może coś o mnie:
27 lat, pracuję, zajmuję się też chałupą (dziećmi na szczęście narazie nie, mam jedno duże - męża, który zresztą też POWINIEN się odchudzać ) gotować nie znoszę, ćwiczyć zresztą też nie... Mam około 170 wzrostu i 54-55 kg ale idealna waga dla mnie to 51-52. Moja 'naturalna' waga to około 60 kg a wtedy wszystko idzie mi w uda i biodra... Nie chcę znowu się zapuścić, tak jak ostatnio - we wrześniu przed wakacjami ważyłam już 51 kg ale oszołomiona sukcesem przestałam ćwiczyć i zaczęło się podjadanie - chipsy, mnóstwo białego pieczywa, coca cola, tłusty ser, zero warzyw itp. W efekcie nie mieszczę się w ukochane spodnie :P

Moje postanowienia:
6 razy w tygodniu 45 min ćwiczeń, hula hop, brzuszki, ciężarki, aeroby na uda
dieta w stylu SB, dużo warzyw, zero pieczywa ;(
przestrzeganie ćwiczeń co 2-3 dzień i zdrowe odżywianie na wieki wieków amen ;(

Na śniadanie już wciągnęłam pieczone plastry pomidora z mnóstwem przypraw i serem żółtym (dwa cieniutkie plastereczki, słowo daję), niestety obiad będzie raczej w restauracji - ale mają tam potrawy wegetariańskie. A teraz zmykam robić się na bóstwo i do teatru na Upiora - trzeba się troszkę odchamić raz na rok
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:41   #9
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Cama07 witamy i o postanowienia dietkowe pytamy

Marzeniątko niestety po utracie cm i kg dzięki SB znowu wróciłam do złych nawyków. Zmienił mi sie tryb życia i wiem, że na plaży nie potrafię już leżeć Ważę ok 60 kg. Czasem 59 czasem 61. I gratuluję modkowania. Zupełnie mi umnął ten Twój awans (wstyd!)

A może ktoś dzisiaj załóżmy o 19:00 ma ochotę ze mną poćwiczyć dwie ośmiominutówki ?
Dziękuję

No nic, to życzę Ci kochana powodzenia
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 13:00   #10
CAMA07
Raczkowanie
 
Avatar CAMA07
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 231
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

hmm dietkowe postanowienia (na początek):
-siłownia 3 razy w tyg (będzie ciężko, bo zbliża się sesja - ale czego się nie robi dla uśmiechu przed lustrem)
-wszędzie gdzie to możliwe na piechotkę (marszem do pracy i z pracy-15 minut w jedną stronę)
-będę wstawała wcześniej i jadła śniadanko
-5 posiłków dziennie
-rezygnuję z pieczywa, ryżu, makaronu...
-rezygnuję ze słodyczy i fast foodów
-ograniczam owoce (jem ew. rano do śniadanka)
-przestawiam się na produkty zawierające dużo białka (tuńczyk, chudy biały ser, pierś z kurczaka)
-piję min. 1,5 litra wody niegazowanej plus zieloną herbatkę
-min. 2 x w tyg. jem szpinak
-stosuję regularnie kosmetyki antycellulitowe i masaż pod prysznicem

...ufffff tyle na początek
CAMA07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 13:13   #11
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Redhaired Witch zapraszamy

Widzę Dziewczyny, że zrozumiałyście o co mi chodzi Nie mamy problemów z nadwagą. Nie mamy wiekszych problemów z samoakceptacją. Chcemy po prostu czuć się lżej i wyglądać piękniej, prawda? Dlatego nie będziemy się głodzić, bo wisząca skóra nie ma nic wspólnego z estetyką. Więc ćwiczymy, ćwiczymy i jeszcz eraz ćwiczymy
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 19:22   #12
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Redhaired Witch zapraszamy

Widzę Dziewczyny, że zrozumiałyście o co mi chodzi Nie mamy problemów z nadwagą. Nie mamy wiekszych problemów z samoakceptacją. Chcemy po prostu czuć się lżej i wyglądać piękniej, prawda? Dlatego nie będziemy się głodzić, bo wisząca skóra nie ma nic wspólnego z estetyką. Więc ćwiczymy, ćwiczymy i jeszcz eraz ćwiczymy
Trzy razy tak!

A co do szpinaku to uwielbiam i z pewnością znajdzie się w moim menu częściej niż 2 razy w tyg, hehe.
Zresztą dziś na obiado-kolację były naleśniki ze szpinakiem, pychotka. Miałam co prawda pomysł, żeby zamiast naleśników wybrać rukolę z serem i winogronami ale w sumie jadłam dziś tylko skromne śniadanie (nie było czasu na nic więcej) więc chyba bym zeszła z głodu na tej sałacie.

Obiecuję już jutro zacząć ćwiczyć, dziś obiecałam maraton filmowy ale bez chipsów!
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 20:02   #13
zuuzuushii
Raczkowanie
 
Avatar zuuzuushii
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 91
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cześć dziewczyny!

Jestem jak najbardziej za!
Mam 24^^lat
Też studiuję, zajmuję się domem i pracą tak więc naprawdę nie mam wiele czasu.
66 kg na 160 cm. Nie wiem jak to się stało moja waga się strasznie waha /57-65/ jeszcze niedawno (z 3 lata temu) ważyłam 52 kg a teraz waga wymknęła mi się spod kontroli. HORROR
Wszystko przez te studia i siedzący tryb życia
Chociaż chodziłam do siłowni i wiem, że to nawet działało (chociaż nabawiłam się na niej tej wiszącej skóry), to wiem, że teraz przez sesją nie ma szans na to abym znalazła na nią czas Ale po sesji obiecuję, ze sie wybiorę. A teraz po prostu poćwiczę w domu chociaż same brzuchy i uda.

Nie mam pojęcia jaką dietę ale chyba wrócę do tego co znam- bez weglowodanów!
zuuzuushii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 23:30   #14
Nightwind
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

hej!!
Ja tez chce sie przylaczyc!
Mam 24 lata, 158 cm wzrostu i 57 kg . Dalej tak byc nie moze. W ciagu 3-4 m-cy przytylam ponad 5 kg Sama nie wiem jak to sie stalo. Co prawda nigdy nie nalezalam do tych ultraszczuplych, a nawet szczuplych, ale za rok biore slub i chcialabym do tego czasu schudnac i zatrzymac nowa figure na dluuugo. Potrzebuje nie tyle wsparcia jako takiego, co pomocy w ukladaniu posilkow i systematycznosci. mam prace siedzaca i w zwiazku z tym odzywiam sie raczej zle, a po pracy to juz w ogole... damy rade?
__________________
Odchudzam się
SB/faza I/dzień 14


57...56...55...54...53...52...51 ...50...49
czas odchudzania: 5.01.2009 - ?
Nightwind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 23:38   #15
CAMA07
Raczkowanie
 
Avatar CAMA07
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 231
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez nightwind Pokaż wiadomość
hej!!
Ja tez chce sie przylaczyc!
Mam 24 lata, 158 cm wzrostu i 57 kg . Dalej tak byc nie moze. W ciagu 3-4 m-cy przytylam ponad 5 kg Sama nie wiem jak to sie stalo. Co prawda nigdy nie nalezalam do tych ultraszczuplych, a nawet szczuplych, ale za rok biore slub i chcialabym do tego czasu schudnac i zatrzymac nowa figure na dluuugo. Potrzebuje nie tyle wsparcia jako takiego, co pomocy w ukladaniu posilkow i systematycznosci. Mam prace siedzaca i w zwiazku z tym odzywiam sie raczej zle, a po pracy to juz w ogole... Damy rade?
Pewnie, że damy radę!!!
tak wogóle to jak się odżywiasz? jesz śniadania?
CAMA07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:11   #16
paulinka_22
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 889
GG do paulinka_22
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Dziewczyny ja też się do Was przyłączę,jestem już na wątku o odchudzaniu styczniowym,ale Wasz bardziej do mnie pasuje pod względem wiekowym Mam 25 lat,160 cm i 54 kg wagi i nie czuję się z tym dobrze,bo moja waga-przy której i wyglądam i czuję się rewelacyjnie to 48 kg.Teraz tylko ograniczam kalorie-nie jest fast foodów,chipsów,słodyczy i innych śmieci,a od 12.01 przechodze na dietę SB,już raz pomogła mi ładnie schudnać.
Z utrzymaniem wagi nie mam z reguły problemow,ale rozpusciłam się w te wakacje,we wrześniu miałam egzaminy na aplikację i studia doktoranckie,więc przez 3 mce siedziałam,jadłam i uczyłam się...praktycznie zero ruchu I wychodowałam brzuszek i tłuste udka A jeśli chodzi o ćwiczenia-to w domu zaczęłam od wczoraj (własnie czuję zakwasy...) tamilee webb i trochę chodzę na stepperku.
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych!!!

paulinka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:24   #17
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez zuuzuushii Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Jestem jak najbardziej za!
Mam 24^^lat
Też studiuję, zajmuję się domem i pracą tak więc naprawdę nie mam wiele czasu.
66 kg na 160 cm. Nie wiem jak to się stało moja waga się strasznie waha /57-65/ jeszcze niedawno (z 3 lata temu) ważyłam 52 kg a teraz waga wymknęła mi się spod kontroli. HORROR
Wszystko przez te studia i siedzący tryb życia
Chociaż chodziłam do siłowni i wiem, że to nawet działało (chociaż nabawiłam się na niej tej wiszącej skóry), to wiem, że teraz przez sesją nie ma szans na to abym znalazła na nią czas Ale po sesji obiecuję, ze sie wybiorę. A teraz po prostu poćwiczę w domu chociaż same brzuchy i uda.

Nie mam pojęcia jaką dietę ale chyba wrócę do tego co znam- bez weglowodanów!
Cytat:
Napisane przez Nightwind Pokaż wiadomość
hej!!
Ja tez chce sie przylaczyc!
Mam 24 lata, 158 cm wzrostu i 57 kg . Dalej tak byc nie moze. W ciagu 3-4 m-cy przytylam ponad 5 kg Sama nie wiem jak to sie stalo. Co prawda nigdy nie nalezalam do tych ultraszczuplych, a nawet szczuplych, ale za rok biore slub i chcialabym do tego czasu schudnac i zatrzymac nowa figure na dluuugo. Potrzebuje nie tyle wsparcia jako takiego, co pomocy w ukladaniu posilkow i systematycznosci. mam prace siedzaca i w zwiazku z tym odzywiam sie raczej zle, a po pracy to juz w ogole... damy rade?
Cytat:
Napisane przez paulinka_22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też się do Was przyłączę,jestem już na wątku o odchudzaniu styczniowym,ale Wasz bardziej do mnie pasuje pod względem wiekowym Mam 25 lat,160 cm i 54 kg wagi i nie czuję się z tym dobrze,bo moja waga-przy której i wyglądam i czuję się rewelacyjnie to 48 kg.Teraz tylko ograniczam kalorie-nie jest fast foodów,chipsów,słodyczy i innych śmieci,a od 12.01 przechodze na dietę SB,już raz pomogła mi ładnie schudnać.
Z utrzymaniem wagi nie mam z reguły problemow,ale rozpusciłam się w te wakacje,we wrześniu miałam egzaminy na aplikację i studia doktoranckie,więc przez 3 mce siedziałam,jadłam i uczyłam się...praktycznie zero ruchu I wychodowałam brzuszek i tłuste udka A jeśli chodzi o ćwiczenia-to w domu zaczęłam od wczoraj (własnie czuję zakwasy...) tamilee webb i trochę chodzę na stepperku.
Ooo super, że jest nas coraz więcej Czyli wracamy do formy Laseczki! Dopiero wstałam, więc śniadanko przede mną. Już mi TŻ robi 3 kromeczki Wasy z pomidorkiem, kaparami, oliwkami i szynką z kurczaka. Mniami

wczoraj trzymałam się ładnie cały dzień, ale na obiad zrobiłam rybę z nowego przepisu (w mleku kokosowym) i wyszło takie obrzydlistwo, że musiałam wyrzucić i zjeść to co było w lodowce Czyli surówkę z pekinki i kilka frytek Należą mi się baty :/

Uważacie, że łatwiej Wam się będzie zmobilizować, jak zrobię tabelkę? Może niektórym z Was pomaga to, jak zobaczą różnicę w obwodach Czekam na opinie
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 11:25   #18
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Witam nowe koleżanki!

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Uważacie, że łatwiej Wam się będzie zmobilizować, jak zrobię tabelkę? Może niektórym z Was pomaga to, jak zobaczą różnicę w obwodach Czekam na opinie
Ja zawsze robię sobie dokładną tabelkę w Excelu a potem wgapiam się w kolumienki i analizuję Bóg wie co. Nie tyle waga co właśnie obwody mnie motywują - a na moich udach nawet 1 cm robi różnicę

Dziś ambitny plan:
śniadanie - serek wiejski z rzodkiewkami
2 śniadanie - pieczone pomidorki z serem
obiad - krewetki z jakimś chińskim sosem, dla mnie bez niczego, dla TŻ z ryżem
kolacja - 2 jajka na twardo

i nieszczęsne ćwiczenia.. o 13 to przy okazji pooglądam Jak dobrze wyglądać nago, może mnie do czegoś zainspiruje
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 12:03   #19
Nightwind
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Jem sniadania i w ogole jakas tam wiedze na temat odchudzania mam. Potrafie udzielac rad innym, ulozylam diete mojej mamie, dzieki ktorej schudla...ale jesli idzie o mnie to juz masakra. mam podejrzenie Hashimoto, wiec moze dodatkowo to wina tarczycy ze tak tyje. Wkrotce bede wiedziec. Nie mniej jednak sama juz nie wiem co i jak powinnam robic. Czy powinnam sie skupic na ograniczonej kalorycznosci posilkow czy na odpowiedniej ilosci bialka, wegli itd? Z kalorycznoscia nie jest tak zle, rzadko przekraczam 1500. wiec czemu tyje? Probowalam kiedys SB, ale zle sie czulam, brak energii, zawroty glowy. Wy tez tak mialyscie? Ja zaczynam odchudzanko od jutra. Mam plytke Tamilee Webb wiec bede sie tez ruszac w domku. Tylko blagam, doradzcie jak sie zywic?? Staram sie jesc regularnie, 4-5 nieduzych posilkow, kolacja na dlugo przed spaniem...
Przyznam szczerze ze kedy ubywa mi w obwodach to wtedy sie motywuje do dalszej pracy... wazenie i mierzenie raz w tygodniu.
__________________
Odchudzam się
SB/faza I/dzień 14


57...56...55...54...53...52...51 ...50...49
czas odchudzania: 5.01.2009 - ?
Nightwind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 13:13   #20
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez Nightwind Pokaż wiadomość
(...) Czy powinnam sie skupic na ograniczonej kalorycznosci posilkow czy na odpowiedniej ilosci bialka, wegli itd? Z kalorycznoscia nie jest tak zle, rzadko przekraczam 1500. wiec czemu tyje? Probowalam kiedys SB, ale zle sie czulam, brak energii, zawroty glowy. Wy tez tak mialyscie? (...)
Niestety nie doradzę bo specjalnej wiedzy z zakresu dietetyki nie mam. Osobiście próbowałam i SB i diet 'głodowych' typu 700 kcal. Nie miałam ani zawrotów głowy, ani nie było mi słabo, zimno itp. itd. Powiedziałabym, że miałam nawet więcej energii niż normalnie... Oczywiście po dietach głodówkowych wypadały mi włosy, zatrzymał się okres więc dziękuję, postoję. A klasyczna SB mnie znudziła, nie mam cierpliwości do skrupulatnego sprawdzania co wolno a czego nie i komponowania na tej zasadzie potraw.
Ze swoich doświadczeń mogę dodać, że utrzymywałam wagę na diecie białkowej z ograniczeniem węglowodanów bez liczenia kcal, 5-6 posiłków dziennie i ćwiczenia.
Właśnie, ćwiczysz regularnie?
Do pracy przecież możesz brać serek wiejski, jajka na twardo czy jakieś sałatki więc nie wykręcaj się
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 17:49   #21
kwakwa_1
Rozeznanie
 
Avatar kwakwa_1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 677
GG do kwakwa_1
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

to może i ja się dołącze??? a raczej powrócę ze spuszczoną głową bo byłam tu gdzieś i rok temu z tego samego powodu i Carmelovą i Marzeniątko pamiętam...

w tamtym roku chudłam z 78 i doszłam do 67 a w tym zaczynam od 73,6 a mam zamiar zatrzymać się na 65 ) wzrost 179cm a lat to kurcze już 25/26 ;((

na początek porzuciłam moje ukochane słodyczki i białe pieczywko ...ech...
codziennie robię 8 minut , chodze na taniec ( 1,5 godz.) i konie...a powrócić muszę do callaneticsu min. 2 razy w tygodniu bo widziałam po tym fajne rezultaty...

słowem wstyd straszny bo znów się zapuściłam...a miało być tak pięknie - zmiana nawyków żywieniowych i takie tam ;((
to co przyjmiecie mnie??? Carmelova czy ja Cię nie mam na naszej klasie?? Przecież ty wyglądasz SUPER
__________________
73 -> -> ->
Dunkanka od
...zanim groszki i róże pocałują się znów przez płot...
kwakwa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 18:22   #22
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Redhaired Witch zapraszamy

Widzę Dziewczyny, że zrozumiałyście o co mi chodzi Nie mamy problemów z nadwagą. Nie mamy wiekszych problemów z samoakceptacją. Chcemy po prostu czuć się lżej i wyglądać piękniej, prawda? Dlatego nie będziemy się głodzić, bo wisząca skóra nie ma nic wspólnego z estetyką. Więc ćwiczymy, ćwiczymy i jeszcz eraz ćwiczymy

To jest wątek dla mnie! Szukałam takiego i na dietetyce i na fitnessie, ale nigdzie się nie odnalazłam...

Pierwsze 5 pktow... idealne! Podstawa podstaw
Co do powyższego cytatu... idealnie!!

Coś o mnie...

studiuje dziennie, pracuje na pełen etat, jestem zmotoryzowany tytan pracy jak to określił mój kolega Codziennie przychodzę strasznie zmęczona do domu, a przede mną sesja, na szczęście tylko dwa egzaminy, ale za to w letniej 8

Generalnie zaczęłam już od pt, ale na 100% od jutra, ponieważ brak było produktów w lodowce. dziś ostatni posiłek skazańca. Podwójny obiad. jeden u TŻ, drugi po powrocie do domu... krokiety z mięsem i barszczyk czerwony... Jestem full.

Co do diety... Zakładam 4 posiłki dziennie, więcej niestety nie jestem w stanie wcisnąć, a jabłko to nie posiłek Mam zajęcia od 7-8 rano do ok 13-14, i od 13-14 do 20 pracuje... po sesji, czyli pod koniec stycznia zapisuje się z powrotem na siłownie Będą to 3 treningi siłowe w tygodniu plus jak się da 3-4razy spinning i kickboxing w tygodniu. Weekendy przeznaczam na nartki, spotkania ze znajomymi, spotkanie z lubym lub... prace

Już ułożyłam parę posiłków, generalnie będę się trzymać około 10 gotowców i wymiennie je jeść, tak będzie prościej!

A będzie to:
-jajecznica z 3 jaj+warzywa (lub gotowane jaja) =>zazwyczaj na śniadanie
-twaróg chudy z jabłkiem startym i orzechami włoskimi (na uczelni)
-pierś z kurczaka pieczona z pesto w razowej kanapce z warzywami
-wołowina mielona z sosem a'la truskawa czyli ze smażonymi pieczarkami, cebula, bazylia, majerankiem i sosem pomario (z pomidorów) na oliwie
-czasami w pracy za pewne będzie mozzarella z pomidorem

I jak czas pozwoli, to wpadnie jakaś cielęcinka, rybsko czy coś.

Treningi siłowe całego ciała, po treningu zapewne jakieś aero lub interwał... gdzieś muszę jeszcze zmiescic czas na przyjemności! Solar, kosmetyczka etc.

Dużo tego, ale uda się Moja pupa i brzuch nie sa ostatnio najlepszej jakości

Także carmelova, już Ci dziękuję za ten wątek! Buziaki***

I chyba już coś pisałaś na ten temat... dobrym pomysłem będzie zestawienie cotygodniowe... co prawda wstydzę się przeokropnie swoich wymiarów ale co tam.


PS. za 3 dni kończę 22 latka, mam 170cm wzrostu i ważę 68.5kg
Celem jest waga ok 58-60kg, podniesienie pupska, żyłka na bicepsie i jakiś sixpack na brzuszku:P
__________________

Edytowane przez truskawaa
Czas edycji: 2009-01-04 o 18:26
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 18:51   #23
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Witam Was wszystkie
Świetny wątek
Mam nadzieję że mogę się przyłączyć
Coś o mnie?
Mam 158 cm wzrostu i ważę 57 kg...jak widziałam u niektórych to się za głowę chwytają...ja uważam że jest nieźle ze mną dopiero co od wakacji schudłam bo wczesniej ważyłam 68 a nawet kiedyś 72...także chyba waga 57 nie jest źle
Ale chciałabym ważyć 50 kg lub 45 taka waga jest dla mnie najlepsza
-Postanowiłam ćwiczyć z wami codziennie 30 minut...
-Nie jeść nic już po 18
-Jeść 5 razy dziennie ale w małych ilościach
-zero słodyczy
-zero fast foodów
-ogranicze ziemniaki oraz makarony
Pomożecie mi? Mam bardzo słabą silną wolę...proszę o wsparcie

Noi dodam że mam 21 lat i studiuję...i nie pracuję póki co może młoda ale myślę że mnie przygarniecie

Edytowane przez Blondyna20
Czas edycji: 2009-01-04 o 18:54 Powód: Dopiska:)
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:01   #24
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Blondyna20 poczytaj troszkę o odżywianiu i 10 przykazaniach dietetycznych

niejedzenie po 18 to straszny straszny mit, ostatni posiłek 1-2h przed snem białko+tłuszcze lub czysto białkowy Najlepiej twaróg chudy/półtłusty, kazeina najwolniej się rozkłada i starcza "paliwa" na całą noc
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:32   #25
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Carmelova, również jestem z Grodu
Gdzie chodzisz/chodziłaś na siłkę czy fitness?
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:51   #26
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez truskawaa Pokaż wiadomość
To jest wątek dla mnie! Szukałam takiego i na dietetyce i na fitnessie, ale nigdzie się nie odnalazłam...

Pierwsze 5 pktow... idealne! Podstawa podstaw
Co do powyższego cytatu... idealnie!!

Coś o mnie...

studiuje dziennie, pracuje na pełen etat, jestem zmotoryzowany tytan pracy jak to określił mój kolega Codziennie przychodzę strasznie zmęczona do domu, a przede mną sesja, na szczęście tylko dwa egzaminy, ale za to w letniej 8

Generalnie zaczęłam już od pt, ale na 100% od jutra, ponieważ brak było produktów w lodowce. dziś ostatni posiłek skazańca. Podwójny obiad. jeden u TŻ, drugi po powrocie do domu... krokiety z mięsem i barszczyk czerwony... Jestem full.

Co do diety... Zakładam 4 posiłki dziennie, więcej niestety nie jestem w stanie wcisnąć, a jabłko to nie posiłek Mam zajęcia od 7-8 rano do ok 13-14, i od 13-14 do 20 pracuje... po sesji, czyli pod koniec stycznia zapisuje się z powrotem na siłownie Będą to 3 treningi siłowe w tygodniu plus jak się da 3-4razy spinning i kickboxing w tygodniu. Weekendy przeznaczam na nartki, spotkania ze znajomymi, spotkanie z lubym lub... prace

Już ułożyłam parę posiłków, generalnie będę się trzymać około 10 gotowców i wymiennie je jeść, tak będzie prościej!

A będzie to:
-jajecznica z 3 jaj+warzywa (lub gotowane jaja) =>zazwyczaj na śniadanie
-twaróg chudy z jabłkiem startym i orzechami włoskimi (na uczelni)
-pierś z kurczaka pieczona z pesto w razowej kanapce z warzywami
-wołowina mielona z sosem a'la truskawa czyli ze smażonymi pieczarkami, cebula, bazylia, majerankiem i sosem pomario (z pomidorów) na oliwie
-czasami w pracy za pewne będzie mozzarella z pomidorem

I jak czas pozwoli, to wpadnie jakaś cielęcinka, rybsko czy coś.

Treningi siłowe całego ciała, po treningu zapewne jakieś aero lub interwał... gdzieś muszę jeszcze zmiescic czas na przyjemności! Solar, kosmetyczka etc.

Dużo tego, ale uda się Moja pupa i brzuch nie sa ostatnio najlepszej jakości

Także carmelova, już Ci dziękuję za ten wątek! Buziaki***

I chyba już coś pisałaś na ten temat... dobrym pomysłem będzie zestawienie cotygodniowe... co prawda wstydzę się przeokropnie swoich wymiarów ale co tam.


PS. za 3 dni kończę 22 latka, mam 170cm wzrostu i ważę 68.5kg
Celem jest waga ok 58-60kg, podniesienie pupska, żyłka na bicepsie i jakiś sixpack na brzuszku:P
Super że komuś się podoba to co wymysliłam Masz bardzo ciekawe jadlospisy, troszkę jak II faza SB Jajka są bardzo pożywne, a z warzywkami to już super! Kurczak z pesto - super pomysł, chyba zgapię, bo kocham takie jedzonko

Co do fitnessu, to zaczynam po sesji (2 kierunki dziennie UJ + praca na pelny etat = wykończenie) . Dzisiaj poszłam obejrzeć mój przyszły klub i jestem zachwycona Od lutego bedę biegać na ćwiczenia do pure health & fitness w Galerii Kazimierz. Wszystko nowiutkie, otwarcie było w piątek


Cytat:
Napisane przez Blondyna20 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie
Świetny wątek
Mam nadzieję że mogę się przyłączyć
Coś o mnie?
Mam 158 cm wzrostu i ważę 57 kg...jak widziałam u niektórych to się za głowę chwytają...ja uważam że jest nieźle ze mną dopiero co od wakacji schudłam bo wczesniej ważyłam 68 a nawet kiedyś 72...także chyba waga 57 nie jest źle
Ale chciałabym ważyć 50 kg lub 45 taka waga jest dla mnie najlepsza
-Postanowiłam ćwiczyć z wami codziennie 30 minut...
-Nie jeść nic już po 18
-Jeść 5 razy dziennie ale w małych ilościach
-zero słodyczy
-zero fast foodów
-ogranicze ziemniaki oraz makarony
Pomożecie mi? Mam bardzo słabą silną wolę...proszę o wsparcie

Noi dodam że mam 21 lat i studiuję...i nie pracuję póki co może młoda ale myślę że mnie przygarniecie
Zapraszamy do nas Ale te pogrubione punkty mi się nie podobają Kolację trzeba jeść białkową nawet pół godziny przed snem, żeby nie zwalniać sobie przemiany materii, a taką normalną 3 h przed snem.

Uciekam spać, bo jutro na 8 do pracy a w czwartek pierwszy egzamin. Trzymajcie się Dziewczyny.

PS. a może jutro pomierzymy się i podamy swoje wymiary w: talii, brzuchu, biodrach, udzie ??? W końcu podobno dobrze robić nowe rzeczy w poniedziałek


EDIT: przeoczyłam starą dobrą znajomą (kwa_kwa )Przepraszam No cóż, jednak Ty też nie dasz rady wrócić na SB? Ja próbowałam i nic A co do naszej klasy to jak sie nazywasz? Albo podaj chociaż inicjały, ale bardzo prawdopodobne, tworzyłyśmy fajny plażowy team

Edytowane przez carmelova
Czas edycji: 2009-01-04 o 21:57
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:11   #27
Nightwind
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Ja od jutra wszystko zaczynam wiec napewno podam wymiary. Pewnie spale sie ze wstydu ale coz...
__________________
Odchudzam się
SB/faza I/dzień 14


57...56...55...54...53...52...51 ...50...49
czas odchudzania: 5.01.2009 - ?
Nightwind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:18   #28
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez Nightwind Pokaż wiadomość
Ja od jutra wszystko zaczynam wiec napewno podam wymiary. Pewnie spale sie ze wstydu ale coz...
im wiecej mamy teraz cm, tym większą różnicę zobaczymy
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:21   #29
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez truskawaa Pokaż wiadomość
Blondyna20 poczytaj troszkę o odżywianiu i 10 przykazaniach dietetycznych

niejedzenie po 18 to straszny straszny mit, ostatni posiłek 1-2h przed snem białko+tłuszcze lub czysto białkowy Najlepiej twaróg chudy/półtłusty, kazeina najwolniej się rozkłada i starcza "paliwa" na całą noc
Ok Się robi Będę jadła coś białkowego Dziękuję za radę
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:25   #30
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Masz 20-30 lat? Chcesz schudnąć 5-10 kg? To jest wątek dla Ciebie :)

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Super że komuś się podoba to co wymysliłam Masz bardzo ciekawe jadlospisy, troszkę jak II faza SB Jajka są bardzo pożywne, a z warzywkami to już super! Kurczak z pesto - super pomysł, chyba zgapię, bo kocham takie jedzonko

Co do fitnessu, to zaczynam po sesji (2 kierunki dziennie UJ + praca na pelny etat = wykończenie) . Dzisiaj poszłam obejrzeć mój przyszły klub i jestem zachwycona Od lutego bedę biegać na ćwiczenia do pure health & fitness w Galerii Kazimierz. Wszystko nowiutkie, otwarcie było w piątek




Zapraszamy do nas Ale te pogrubione punkty mi się nie podobają Kolację trzeba jeść białkową nawet pół godziny przed snem, żeby nie zwalniać sobie przemiany materii, a taką normalną 3 h przed snem.

Uciekam spać, bo jutro na 8 do pracy a w czwartek pierwszy egzamin. Trzymajcie się Dziewczyny.

PS. a może jutro pomierzymy się i podamy swoje wymiary w: talii, brzuchu, biodrach, udzie ??? W końcu podobno dobrze robić nowe rzeczy w poniedziałek
Obiecuję kolację będę jadła białkową
Co do wymiarów ja już chyba mam podane
Łatwiej by było jakby każda miała tak jak ja w podpisie
Cóż ja i tak chyba mam najgorsze wymiary ale czego się tu wstydzić taka jestem i już,ważne że mam chęci coś z tym zrobić
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.