Zakupy ze stylistką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-06, 09:52   #1
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139

Zakupy ze stylistką


Od jakiegoś czasu przeglądam w internecie oferty zakupów ze stylistką i wymianie garderoby na nową.Nie ukrywam,że bardzo mnie to interesuje,i w nieokreślonej przyszłości pewnie się zdecyduje.Mam dość dziwny styl,czasami nie wiem co powinnam kupować a co nie.Stąd moje pytanie,czy któraś z Wizażanek korzystała z pomocy stylistki?? Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 10:27   #2
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Zakupy ze stylistką

Stylistki w Polsce... niestety możesz trafić na taką, która nie trafi w ogóle w Twój gust, a wolę ubierać się po swojemu niż kazać komuś mnie ubierać
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 12:15   #3
EjjSenioritta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 178
Dot.: Zakupy ze stylistką

Jakby mnie taka stylistka miała ubrać na wzór co niektórych blogerek to ja podziękuję Jedynie chętnie bym się dowiedziała jakie kolory do mnie pasują,bo może mam co do tego mylne wyobrażenie,chociaż niekoniecznie bym odeszła od moich ulubionych kolorów gdybym się dowiedziała,że mi nie pasują

Edytowane przez EjjSenioritta
Czas edycji: 2011-06-06 o 12:16
EjjSenioritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 12:25   #4
dressy
Zadomowienie
 
Avatar dressy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 229
Dot.: Zakupy ze stylistką

ja bym sie nie zdecydowala na takie zakupy. sama dobrze wiem w czym dobrze wygladam i w czym sie dobrze czuje, a jezeli naprawde mam problem to zawsze moge poradzic sie przyjaciolki albo mojego faceta
__________________
the best things in life are free...
the second best are EXPENSIVE.

-coco chanel
dressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 12:50   #5
aleksandraWalter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Wink Dot.: Zakupy ze stylistką

Dziewczyny ja sie z Wami nie zgodze W Poslce wciaz nie jest doceniana rola stylistki a raczej to, jak moze pomoc (dobra oczywiscie) rada profesjonalisty. Moja przyjaciolka zajmuje sie ta branza od lat.Prawda jest ,ze stylisci w Polsce sa rozni Ale dobry stylista to skarb. Pamietam,ze bylam w szoku kiedy dowiedzialam sie, ze przez kilka lat i, oczywiscie, nosilam sukienki, ktore burzyly proporcje mojej sylwetki etc. Fajnie, jesli potraficie sie siwetnie ubrac bez pomocy)tylko kobiety, ktore ja mijam na ulicy, wydaja sie, najczesciej, niestety, nie miec o tym zielonego pojecia....
aleksandraWalter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:07   #6
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Zakupy ze stylistką

Cytat:
Napisane przez aleksandraWalter Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja sie z Wami nie zgodze W Poslce wciaz nie jest doceniana rola stylistki a raczej to, jak moze pomoc (dobra oczywiscie) rada profesjonalisty. Moja przyjaciolka zajmuje sie ta branza od lat.Prawda jest ,ze stylisci w Polsce sa rozni Ale dobry stylista to skarb. Pamietam,ze bylam w szoku kiedy dowiedzialam sie, ze przez kilka lat i, oczywiscie, nosilam sukienki, ktore burzyly proporcje mojej sylwetki etc. Fajnie, jesli potraficie sie siwetnie ubrac bez pomocy)tylko kobiety, ktore ja mijam na ulicy, wydaja sie, najczesciej, niestety, nie miec o tym zielonego pojecia....
Wiele razy widziałam na ulicy ludzi ubranych wprost okropnie, nic nie pasowało do sylwetki, tu brzuch wyłaził, tu coś było za małe, za duże. Nie każdy interesuje się modą i nie każdy ma jakiekolwiek pojęcie o tym jak się ubierać. Niektórzy nawet mają to głęboko gdzieś ja nie patrzę na innych z wyższością, może pomyślę sobie czasami "boże w co ona się ubrała", ale na pewno nie wytknęłabym tego komuś, bo to chyba tej osoby sprawa, a nie moja. Nikt nie powiedział, że mamy chodzić jak modelki wszystkie od stóp do głów idealnie ubrane i wystylizowane. Każdy ma prawo do wyboru
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:31   #7
dag0503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zakupy ze stylistką

komentarze typu: "ja wolę się sama ubierać, bo wiem w czym mi dobrze" są, uważam nie na miejscu.
gdyby osoba rozpoczynająca wątek wiedziała, czuła, miała pewność żadna stylistka/ stylista nie byłby potrzebny.
zakupy same w sobie super pomysł. problem pojawia się dopiero w chwili wyboru kompetentnej osoby. ci znani, którym byśmy zaufały są raczej niedostępni, a ci mało medialni nie pokazują co potrafią, więc jest to kupowanie kota w worku...
najlepiej byłoby poczytać o doświadczeniach osób, które już na takich zakupach były.
przydałby się jakiś ranking, czy coś na jego podobieństwo.

więc kto z was był? z jakim stylistą? ile zapłacił i co dostał w zamian?

ja np byłam na warsztatach określających typy urody u p. barbary zytki i mogę ją polecić. cena 100zł za osobę. analiza kolorystyczna przeprowadzona dobrze, sporo teorii i przykładów. potrzebowałabym może tylko trochę więcej indywidualnego kontaktu. wyszłam z bazą danych, opisem i próbkami materiałów w pasujących dla mnie kolorach.

zastanawiam się też czy wybrać się z nią na wspomniane zakupy... może wy kogoś polecicie?
dag0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-25, 18:54   #8
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zakupy ze stylistką

Odkopuję wątek po 8 latach i zastanawiam się, czy obecnie zakupy ze stylistką uznawane są za wymysł i coś zbędnego?

Po ponad roku ograniczonej aktywności i pracy zdalnej moja stroje oraz zapał do wyglądania dobrze wołały o pomoc. Stawałam przed szafą i kompletnie nie miałam się w co ubrać, we wszystkim wydawało mi się (całkiem słusznie) że wyglądam źle, nieelegancko, jakoś nieswojo. Tak się wkurzyłam, że w końcu zdecydowałam się na zakupy ze stylistką. I... jestem zachwycona!usługa warta każdej złotówki. Odświeżyłam swoją garderobę, przetestowałam rzeczy, których nigdy do tej pory nawet nie przymierzałam (jak garnitury w stylu casualowym) i skończyłam z ponad 20 nowymi częściami garderoby, które super do siebie pasują i mogą być do siebie swobodnie dobierane, tworząc stylizacje na różne okazje.
Bardzo fajna opcja dla osób, które są niepewne swojego stylu, często wracają z zaplanowanych zakupowo z pustymi rękami, bo nic się nie podoba lub nic nie pasuje i które wiecznie mówią "nie mam się w co ubrać".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 19:39   #9
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Zakupy ze stylistką

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek po 8 latach i zastanawiam się, czy obecnie zakupy ze stylistką uznawane są za wymysł i coś zbędnego?

Po ponad roku ograniczonej aktywności i pracy zdalnej moja stroje oraz zapał do wyglądania dobrze wołały o pomoc. Stawałam przed szafą i kompletnie nie miałam się w co ubrać, we wszystkim wydawało mi się (całkiem słusznie) że wyglądam źle, nieelegancko, jakoś nieswojo. Tak się wkurzyłam, że w końcu zdecydowałam się na zakupy ze stylistką. I... jestem zachwycona!usługa warta każdej złotówki. Odświeżyłam swoją garderobę, przetestowałam rzeczy, których nigdy do tej pory nawet nie przymierzałam (jak garnitury w stylu casualowym) i skończyłam z ponad 20 nowymi częściami garderoby, które super do siebie pasują i mogą być do siebie swobodnie dobierane, tworząc stylizacje na różne okazje.
Bardzo fajna opcja dla osób, które są niepewne swojego stylu, często wracają z zaplanowanych zakupowo z pustymi rękami, bo nic się nie podoba lub nic nie pasuje i które wiecznie mówią "nie mam się w co ubrać".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak z ciekawosci, ile mniej wiecej ta usluga kosztowala? Byl jakis ograniczony czas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 21:28   #10
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zakupy ze stylistką

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawosci, ile mniej wiecej ta usluga kosztowala? Byl jakis ograniczony czas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W najdroższym polskim mieście 700zł.
Czas był ograniczony, ale przeze mnie. Stylistka mówiła, że spędza z klientami tyle czasu, ile potrzebują bez modyfikacji ceny. Ze mną była trochę ponad 5 godzin, a wspominała też o 10-godzinnych zakupach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-26 22:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.