Co robić po dwudniowym obżarstwie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-12, 22:19   #1
ahaps
Przyczajenie
 
Avatar ahaps
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28

Co robić po dwudniowym obżarstwie?


Niestety, stało się...
Weekend spędziłam głównie na jedzeniu i piciu.:/ Fakt, był bardzo ważny powód do świętowania, ale to mnie nie rozgrzesza.
Zwykle trzymam się do 1500 kcal dziennie, natomiast ostatnie 2 dni to był koszmar... nawet przestałam liczyć kalorie... wiem tylko, że na wadze jest o ponad 2 kilo więcej. Czy to jest w ogóle możliwe w tak krótkim czasie? Choć z drugiej strony, jedząc słodycze, karkówkę i pijąc alkohol nie powinnam się chyba dziwić. A już prawie osiągnęłam moją wagę na ten miesiąc.

Moje pytanie brzmi... co teraz? Mam po prostu wrócić do normalnego odżywiania czy zaserwować sobie kilka dni z 1000 kcal? Dodam, że chodzę na fitness (3 x w tygodniu) i ciężko mi ćwiczyć, jak zjem te 1000 kcal. :/

Jak myślicie, ile czasu zajmie mi zrzucenie tych 2 kilo?
ahaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 05:52   #2
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

zeby przytyc 2 kilo musialabys zjesc 14000 kcal ponad zapotrzebowanie.Waga pokazuje wiecej pewnie na skutek dostarczenia wiekszej ilosci tresci pokarmowej,wody.Za kilka dni pewnie pokaze dawna wage,jak sie wszystko w organizmie ustabilizuje. Potraktuj te 2 dni jako podkrecenie metabolizmu. Na pewno nie przechodz na 1000 kcal,tylko sobie spowolnisz metabolizm.Jedz co najmniej te 1500,zwlaszcza ze cwiczysz Pomysl, czym sa 2 dni w porownaniu do ilosci dni ,w ktorych jestes na diecie.

Nie przejmuj sie i dalej zdrowo sie redukuj,zycze powodzenia
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 11:51   #3
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Cytat:
Napisane przez ahaps Pokaż wiadomość
Niestety, stało się...
Weekend spędziłam głównie na jedzeniu i piciu.:/ Fakt, był bardzo ważny powód do świętowania, ale to mnie nie rozgrzesza.
Zwykle trzymam się do 1500 kcal dziennie, natomiast ostatnie 2 dni to był koszmar... nawet przestałam liczyć kalorie... wiem tylko, że na wadze jest o ponad 2 kilo więcej. Czy to jest w ogóle możliwe w tak krótkim czasie? Choć z drugiej strony, jedząc słodycze, karkówkę i pijąc alkohol nie powinnam się chyba dziwić. A już prawie osiągnęłam moją wagę na ten miesiąc.

Moje pytanie brzmi... co teraz? Mam po prostu wrócić do normalnego odżywiania czy zaserwować sobie kilka dni z 1000 kcal? Dodam, że chodzę na fitness (3 x w tygodniu) i ciężko mi ćwiczyć, jak zjem te 1000 kcal. :/

Jak myślicie, ile czasu zajmie mi zrzucenie tych 2 kilo?
użyć wyszukiwarki i przestać histeryzować
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 20:29   #4
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

po tak duzej dawce kcl nie mozesz drastycznie obnizyc kcl bo to sie odbije jojo poczekaj kilka dni az waga sie ustabilizuje
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 13:38   #5
Alfa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 71
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Jak przeczytałam tytuł, to pierwsze co pomyślałam 'odpokutować'
ale tak serio, czy wypróżniasz się normalnie? Jeśli tak, to nie powinnaś panikować tak jak piszą dziewczyny, za kilka dni się wszystko ustabilizuje.
Alfa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:39   #6
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

miałam przez weekend dokładnie to samo - obżarstwo, obżarstwo i jeszcze raz obżarstwo :/ na dodatek tydzień wcześniej miałam taki okres, że jadłam tylko jeden posiłek dziennie (wiem wiem.. ) Jestem na redukcji. Udało mi się już zrzucić 4 kg, ale teraz po tym okropnym weekendzie ciągle mam pełny i wywalony do przodu brzuch i ciągłe wzdęcia. Już nie wiem co mam robić żeby mi pomogło? jem suszone śliwki, codziennie owsianke z otrębami na śniadanie i nic. Wczoraj wzięłam tabletkę ziołową na przeczyszczenie, ale nie przeczyściła mnie, tylko poszłam do wc z normalnym stolcem ale podejrzewam, że to była jakaś 1/10 tego co we mnie zalega. Dziś rano obudziłam się z w miarę płaskim brzuszkiem, ale po śniadanku złożonym z owsianki i 2 śniadanku złożonym z 2 kromek i miseczki czereśni znów mam to samo :/ brzuch okropny i wielki i wzdęty. Co zrobić, żeby było znów tak jak powinno? PS. dodam, że jak jadłam tak jak na redukcji przystało to chodziłam do wc średnio co 2 dni i nie miałam takiego wielgaśnego brzucha, który doprowadza mnie do szału :/
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:22   #7
Alfa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 71
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Ja piję betaven, już gdzieś na forum pisałam... Bo jak np. czasem mnie najdzie wieczorem, to zamawiam kebaby, piwo albo cola i oglądam tv
a później się męczę.. Bo to ani nie komfortowe, ani nie wygodne.
Ja jestem szczupła, ale brzuch mam czasem tak wzdęty, że mnie szlag trafia, bo ani bluzki obcisłej nie założę, a teraz jak ciepło i się w krótkim paraduje, to brzuch wciągam..
Piję betaven z mlekiem, staram się unikać napadów obżarstwa i jest lepiej.. Ale jeszcze przydałoby się poćwiczyć czasem
bo mnie do szału doprowadza, jak mnie mój TŻ z uśmiechem po brzuszku klepie 'mój Ty głodomorze..' ...
Alfa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 20:12   #8
Savvy
Przyczajenie
 
Avatar Savvy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Miałam podobną sytuację. Moim zdaniem powinnaś dodać jakieś ekstra ćwiczenia, np. na wieczór, kiedy masz więcej czasu dla siebie. Wiem, że się nie chce, że gorąco itd, itd, no ale może jakaś delikatna kawcia 3 w 1 na pobudzenie?
W moim przypadku jest tak: po kilkudniowej wyżerce (też wtedy nie liczę kalorii) zaczynam ostro ćwiczyć, ale nie schodzę z ok. 1500. Waga spada jak zaczarowana. W sumie... nie wiem, może to zasługa herbaty Slim Figura "Spalanie", a może i spartańskich ćwiczeń, typu 300 brzuszków każdego wieczoru... no ale działa! Mam nadzieję, że trochę pomogłam
Savvy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 18:38   #9
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Zaglądałyście do tematu założonego przeze mnie?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=347012
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2009-07-17 o 18:40
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 09:16   #10
ahaps
Przyczajenie
 
Avatar ahaps
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Wielkie dzieki za wszystkie rady. Część wcieliłam w życie. A oto efekty. Nie było łatwo! Minął ponad tydzień, a ja dopiero teraz powróciłam do mojej poprzedniej wagi. Fakt, że w międzyczasie miałam koleną "małą wpadkę", no ale magistra nie broni się codziennie. Musiałam ze wszystkimi znajomymi to oblać. :P
Co robiłam, by powrócić do wagi?
1. Jadłam tyle, co wcześniej (zgodnie z Waszą radą).
2. Ćwiczyłam... poszłam dodatkowo na siłkę.
3. Bardzo dużo piłam płynów... oczywiście wody, żeby te wszystkie toksyny wypłukać z organizmu. W pracy mamy wodę Eden i była ostatnia butla, która baaardzo szybko się skończyła i każdy dziwił się, dlaczego.
4. Przez 2 dni robiłam sobie swój sposób na "szybki kibelek". Wstawałam rano i robiłam sobie dosyć mocną kawę i piłam ją na pusty żołądek. Dosłownie po połowie kubka leciałam do ubikacji. Wiem, że to nie jest zdrowe, ale musiałam pozbyć się tego wszystkiego z żołądka, a do herbatek przeczyszczających czy tym bardziej tabletek, nie jestem przekonana.
W każdym razie dużo czasu mi to zajęło. Ważne jednak, że się udało. Do nastęnego razu... :P
ahaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 15:47   #11
cherryblossomgirl
Przyczajenie
 
Avatar cherryblossomgirl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 19
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

ja robie sobie w takich sytuacjach odtrutke czyli przez 3 dni maksymalnie ograniczam jedzenie. polecam. ja czuje sie po takim oczyszczaniu fantastycznie... i przy okazji te 2 kg tez zgubisz jem owoce, świeże i suszone, jakies sucharki itp. i pije soki (nie za duzo) oraz duuuzo wody. sprobuj kiedys - szczegolnie, ze sama piszesz ze masz baniaki z edenem w pracy. nie musisz dzwigac hihi
__________________
--->Do you know when you look at me
It is a salvation
I've been waiting for you so long <---
cherryblossomgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 20:57   #12
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Mam pytanie trochę z innej beczki, ale zadam je w tym wątku.
Orientujecie się co się dzieje po zjedzeniu na raz ok 2000 kcal, czy organizm jest w stanie spalić te kalorie ?? czy tez np. magazynuje i zamienia w tłuszczyk ??
Chodzi mi o takie jednorazowe "obżarstwo" załóżmy w godzinach porannych, bez pozostałych posiłków.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 20:21   #13
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Mam pytanie trochę z innej beczki, ale zadam je w tym wątku.
Orientujecie się co się dzieje po zjedzeniu na raz ok 2000 kcal, czy organizm jest w stanie spalić te kalorie ?? czy tez np. magazynuje i zamienia w tłuszczyk ??
Chodzi mi o takie jednorazowe "obżarstwo" załóżmy w godzinach porannych, bez pozostałych posiłków.
up
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 20:33   #14
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Co robić po dwudniowym obżarstwie?

nie ma szans, żeby to wszystko przyswoił. Funkuś, to było naprawdę wiele razy mówione - nie da się przytyć od jednorazowego obżarstwa. A nawet jeżeli, to tylko 'na chwilę', kilogram, który zniknie po kilku dniach.

[co jest? ]
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.