Odzyskać formę po ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-16, 12:17   #1
amelial
Rozeznanie
 
Avatar amelial
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 955

Odzyskać formę po ciąży


Mam pytanie do wizażanek, które dużo przybrały na wadze w czasie ciąży i udało im się nadwagę zrzucić. Jak tego dokonałyście, specjalne ćwiczenia? dieta (przy karmieniu cycem)? kosmetyki ujędrniające ciało, jakie?
ja przy wzroście 165 cm, ważyłam przed ciążą 58 kg i bardzo mi ta waga odpowiadała. Prawie 5 miesięcy minęło od porodu ważę 67.2 kg i chciałabym wrócić do swojego rozmiaru sprzed ciąży. Dodam że w 41 tygodniu ciąży ważyłam 82 kg...
amelial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 12:36   #2
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Już i tak w sumie sporo kg ci zeszło.
Myślę,że najlepiej po prostu uważać na to co się je,nie tak bardzo kalorycznie,może jakieś ćwiczenia,spacery. I waga powinna stopniowo lecieć w dół.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 13:40   #3
amelial
Rozeznanie
 
Avatar amelial
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 955
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Już i tak w sumie sporo kg ci zeszło.
Myślę,że najlepiej po prostu uważać na to co się je,nie tak bardzo kalorycznie,może jakieś ćwiczenia,spacery. I waga powinna stopniowo lecieć w dół.
a co na przykład z brzuchem? bo wisi mi skóra (z gruba warstwa tłuszczu)
czy zwykłe brzuszki wystarczą?
amelial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 14:38   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez amelial Pokaż wiadomość
a co na przykład z brzuchem? bo wisi mi skóra (z gruba warstwa tłuszczu)
czy zwykłe brzuszki wystarczą?
A próbowałaś już brzuszków?
Ja generalnie nigdy nie miałam problemów z wagą czy brzuchem. Sama z siebie doszłam do tego jak wyglądałam przed ciąża. Głównie chodziło mi o to,żebyś powoli małymi krokami dochodziła do wymarzonej wagi i sylwetki. Bo za szybko nie jest zbyt zdrowo i te wszystkie diety cud też nie są dobre.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 18:41   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Już i tak w sumie sporo kg ci zeszło.
Myślę,że najlepiej po prostu uważać na to co się je,nie tak bardzo kalorycznie,może jakieś ćwiczenia,spacery. I waga powinna stopniowo lecieć w dół.
Liczenie kalorii nie do końca jest dobrym rozwiązanie, jeśli się nie patrzy na zawartość węgli, białaka i tłuszczy w diecie. Ogranicenie kalorii moze skończyć się efektem jojo.

Cytat:
Napisane przez amelial Pokaż wiadomość
Mam pytanie do wizażanek, które dużo przybrały na wadze w czasie ciąży i udało im się nadwagę zrzucić. Jak tego dokonałyście, specjalne ćwiczenia? dieta (przy karmieniu cycem)? kosmetyki ujędrniające ciało, jakie?
ja przy wzroście 165 cm, ważyłam przed ciążą 58 kg i bardzo mi ta waga odpowiadała. Prawie 5 miesięcy minęło od porodu ważę 67.2 kg i chciałabym wrócić do swojego rozmiaru sprzed ciąży. Dodam że w 41 tygodniu ciąży ważyłam 82 kg...
Dobrze zbilansowana dieta i cwiczenia to podstawa. Praca nad brzuchem to głównie dieta.
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A próbowałaś już brzuszków?
Ja generalnie nigdy nie miałam problemów z wagą czy brzuchem. Sama z siebie doszłam do tego jak wyglądałam przed ciąża. Głównie chodziło mi o to,żebyś powoli małymi krokami dochodziła do wymarzonej wagi i sylwetki. Bo za szybko nie jest zbyt zdrowo i te wszystkie diety cud też nie są dobre.

Brzuszki nie powodują zmniejszenia oponki.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 19:38   #6
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Liczenie kalorii nie do końca jest dobrym rozwiązanie, jeśli się nie patrzy na zawartość węgli, białaka i tłuszczy w diecie. Ogranicenie kalorii moze skończyć się efektem jojo.


Brzuszki nie powodują zmniejszenia oponki.
Kazdy kogo znam i sie odchudza to patrzy jednak na kalorie rowniez.

Mam kolezanki,ktore cwiczac brzuszki dorobily sie ladnego brzucha.

Wiec na co dzialaja "brzuszki" wedlug ciebie?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 19:44   #7
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Kazdy kogo znam i sie odchudza to patrzy jednak na kalorie rowniez.

Mam kolezanki,ktore cwiczac brzuszki dorobily sie ladnego brzucha.

Wiec na co dzialaja "brzuszki" wedlug ciebie?
Również to nie znaczy tylko. Samo liczenie kalorii niewiele daje, ale to już pisałam wcześniej.
A to, że ludzie się często odchudzają głupio to zupełnie inna sprawa.

Nie ma opcji, by tłuszcz spalić brzuszkami, ja sie rozwijac nie będę, najlepiej zajrzeć do działu fitness.
Brzuszki działają na mięśnie brzucha, a nie na tkankę tłuszczową.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 20:16   #8
domik86
Raczkowanie
 
Avatar domik86
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 71
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez amelial Pokaż wiadomość
Mam pytanie do wizażanek, które dużo przybrały na wadze w czasie ciąży i udało im się nadwagę zrzucić. Jak tego dokonałyście, specjalne ćwiczenia? dieta (przy karmieniu cycem)? kosmetyki ujędrniające ciało, jakie?
ja przy wzroście 165 cm, ważyłam przed ciążą 58 kg i bardzo mi ta waga odpowiadała. Prawie 5 miesięcy minęło od porodu ważę 67.2 kg i chciałabym wrócić do swojego rozmiaru sprzed ciąży. Dodam że w 41 tygodniu ciąży ważyłam 82 kg...
Jakbym czytała o sobie
Miałyśmy i mamy identyczne "wymiary"
Ja już jestem prawie 9 miesięcy po porodzie i niestety waga zatrzymała się na tych 67, mimo że udało mi się już zrzucić do 65. Najlepsze i najgorsze zarazem w moim przypadku jest karmienie piersią. Plusy - właśnie tak najwięcej ubyło, minusy - nie jestem w stanie narzucić sobie rygorystycznej diety, bo w moim przypadku był problem z laktacją.
Najłatwiej odchudzać się unikając słodyczy i wystrzegając się tłustych potraw.
A co do fałdki - ćwiczenia kardio, bieganie, skłony i brzuszki.
Wiem, wiem.. łatwiej powiedzieć niż zrobić
domik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 10:16   #9
amelial
Rozeznanie
 
Avatar amelial
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 955
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez domik86 Pokaż wiadomość
Jakbym czytała o sobie
Miałyśmy i mamy identyczne "wymiary"
Ja już jestem prawie 9 miesięcy po porodzie i niestety waga zatrzymała się na tych 67, mimo że udało mi się już zrzucić do 65. Najlepsze i najgorsze zarazem w moim przypadku jest karmienie piersią. Plusy - właśnie tak najwięcej ubyło, minusy - nie jestem w stanie narzucić sobie rygorystycznej diety, bo w moim przypadku był problem z laktacją.
Najłatwiej odchudzać się unikając słodyczy i wystrzegając się tłustych potraw.
A co do fałdki - ćwiczenia kardio, bieganie, skłony i brzuszki.
Wiem, wiem.. łatwiej powiedzieć niż zrobić
Ja miałam takie postanowienie, ze względu na karmienie piersią, że będę karmić do 6 miesiąca, później odstawiać pierś i dopiero dieta. Gdzieś jednak przeczytałam, że najłatwiej jest schudnąć do 6 miesiąca po porodzie, a później już znacznie trudniej. Więc zaczęłam coś robić już teraz. Diety rygorystyczne jak piszesz, nie wchodzą w grę - problem z mlekiem plus nasze zdrowie. Staram sie unikać słodyczy, jem zbożowe ciasteczka jak chcę coś słodkiego, tyle że już na nie patrzeć nie mogę Jem gotowane na parze lub na wodzie, czasami jakieś smażone też się nawinie.
Próbowałam skakać na skakance, ale jakoś ciężko było, może to przez nadwagę plus duże piersi to i zaraz kręgosłup bolał. Narazie chodzę tylko na długie spacery z małym. On zazwyczaj wtedy sobie śpi w wózku, a ja maszeruję szybkim krokiem, chociaż godzinę dziennie. Tyle, że pogoda już się pogarsza...
Nie chcę pozostać przy tej wadze, szkoda mi mojej szafy. Mam sporo ubrań, które chciałabym jeszcze nie raz założyć. Niektórych jeszcze ani razu nie miałam na sobie... A jak sobie pomyślę, że miałabym to wszystko wyrzucić i kupować dwa rozmiary większe to po pierwsze taniej mi wyjdzie schudnąć, a po drugie, no żadna z nas nie lubi kupować większych rozmiarów niż ten co miała wcześniej...
Póki co, jestem dobrej myśli, zobaczymy co będzie dalej...
Jak ktoś ma porady to słucham.

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

A co do sporu brzuszki kontra oponka, to nawet jeśli brzuszki nie eliminują oponki, to nadają kształt. Robię brzuszki od około 2 tygodni, mimo, że jest duży zapas tkanki tłuszczowej pod skórą to kształt brzucha wygląda znacznie lepiej niż zanim ćwiczyłam...
amelial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 12:20   #10
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Ja w ciązy przytyłam prawie 20 kg, choć pod koniec woda się mi zatrzymywała w organizmie. Schudłam karmiąc piersią, ale bez żadnych diet. Nigdy nie liczyłam kalorii. Pewnie w dużej mierze przyczyniła się dieta, bo unikałam smażonego, tłustego, słodkiego i długie spacery- co najmniej 1,5 - 2 godziny dziennie. Do tej pory wyznaję zasadę, że nie ma złej pogody, tylko najwyżej nieodpowiednie ubranie Istnieją tez pokrowce i folie na wózek
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 14:04   #11
amelial
Rozeznanie
 
Avatar amelial
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 955
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Ja w ciązy przytyłam prawie 20 kg, choć pod koniec woda się mi zatrzymywała w organizmie. Schudłam karmiąc piersią, ale bez żadnych diet. Nigdy nie liczyłam kalorii. Pewnie w dużej mierze przyczyniła się dieta, bo unikałam smażonego, tłustego, słodkiego i długie spacery- co najmniej 1,5 - 2 godziny dziennie. Do tej pory wyznaję zasadę, że nie ma złej pogody, tylko najwyżej nieodpowiednie ubranie Istnieją tez pokrowce i folie na wózek
Fajna zasada
Boję się, że dziecko mogłabym przeziębić chodząc w taką pogodę na dwór...
amelial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 16:15   #12
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez amelial Pokaż wiadomość
Fajna zasada
Boję się, że dziecko mogłabym przeziębić chodząc w taką pogodę na dwór...
Choruje się głównie od wirusów i bakterii, a nie z zimna Wychłodzony organizm ( chodzi mi wychłodzenie organizmu, a nie to, że jest zimno na dworze) może być bardziej osłabiony przez co podatny na nie, ale to trzeba się odpowiednio ubrać. Z drugiej strony nie ma też co przegrzewać. Trzeba się hartować.

Co do wagi to ja się nie zgodzę z tymi 6 miesiącami. Mnie na początku trudniej było zrzucić, ale właśnie po tych 6 miesiącach, jak skończyłam karmić moja waga zaczęła bardziej reagować na ćwiczenia ( pomimo, że ćwiczyłam rzadziej) czy ograniczenie slodyczy. Moja mama miała podobnie - wróciła do wagi po pół roku. Nie ma na to reguły.
Także ja proponuję ćwiczyć, ograniczyć słodycze, nie objadać się wieczorami, wrzucić na luz i dać sobie czas
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 19:56   #13
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Odzyskać formę po ciąży

Hej, ja podczas ciazy przytylam 20kg, jedyne co po ciazy robilam to codzienne spacerki z mala, i po nie calych 5 miesiacach waylam znowu 42kg. Wiec mysle, ze takie codzienne spacery min.30 min dziennie powinny pomoc. No i pry cwiczeniach tez na pewno szybciej sie zrzuci kg. Pozdrawiam i zycze powodzenia


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 16:12   #14
zosius
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

ja na razie mam pas ściągający, to polecam zwłaszcza na wiszący brzuch jeśli jest jeszcze wcześniej to się powinien wchłonąć, zdrowe żywienie także, ruch no i ja mam pytanie kiedy można zacząć ćwiczyć?
zosius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:24   #15
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Ja ani po pierwszej ciąży, ani po drugiej w zasadzie nic specjalnego nie robiłam. W pierwszej mało bo +12kg i samo zleciało chyba w 2-3 tygodnie, w drugiej już było gorzej bo +17kg i niestety zlatywało i nadal zlatuje już 7 miesiąc ale nie jest źle, do wagi sprzed dzieci brak mi jakieś 2kg.

Stosowałam dużo ujędrniaczy, balsamów z kofeiną, okłady z fusów z ekspresu do kawy Niestety skóra na brzuchu jest mocno rozciągnięta i obwisła, raczej już tak zostanie. Masaże i kremy pomogły mi po 2 ciąży pozbyć się wianuszka rozstępów otaczających mój pępek - praktycznie wszystko zeszło. Z diet to tylko MŻ

Póki jestem ubrana wyglądam b. dobrze jak na 2 dzieci, gorzej jak się rozbiorę, biust smętny wiszący i ze skóry na brzuchu spokojnie dało by się uszyć torebkę mieszczącą A4
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:48   #16
zosius
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

a jakie kremy stosowałaś na rozstępy że pomogły?kupowałaś w sklepie czy chodziłaś do kosmetyczki?
zosius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:55   #17
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez zosius Pokaż wiadomość
a jakie kremy stosowałaś na rozstępy że pomogły?kupowałaś w sklepie czy chodziłaś do kosmetyczki?
Najzwyklejsze kremy jak np. nivea soft, nie chodzi o krem, tylko o to żeby regularnie masować i natłuszczać skórę
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 14:09   #18
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

po jakim czasie po cc można zacząć ćwiczyć?
konkretnie chodzi mi o Chodakowską
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:45   #19
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Mam około 162 cm, w 12 tc ważyłam 58 kg. W ciąży przytyłam w sumie 16 kg (w dniu porodu waga stanęła na 74 kg). Jestem obecnie równo 3 tyg po porodzie i waga sama mi spadła o 11 kg. Świadomie nie robię nic w tym kierunku. Ale prawda jest taka, że przy dziecku jem mniej, mam ruch, "latam" po domu jak poparzona, gdy dziecko śpi i mam wtedy chwile dla siebie. Jeśli chodzi o karmienie to przykładam pierś, ale niestety muszę też dokarmiać MM. Obecnie nosze pas poporodowy, w brzuchu zeszło mi 16 cm. Odnośnie formy porodu, czytałam na necie, że podobno po cc trudno odzyskać brzuch sprzed ciąży. Ja miałam nieplanowaną cc i spokojnie mogę powiedzieć, że jest to możliwe.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja ani po pierwszej ciąży, ani po drugiej w zasadzie nic specjalnego nie robiłam. W pierwszej mało bo +12kg i samo zleciało chyba w 2-3 tygodnie, w drugiej już było gorzej bo +17kg i niestety zlatywało i nadal zlatuje już 7 miesiąc ale nie jest źle, do wagi sprzed dzieci brak mi jakieś 2kg.

Stosowałam dużo ujędrniaczy, balsamów z kofeiną, okłady z fusów z ekspresu do kawy Niestety skóra na brzuchu jest mocno rozciągnięta i obwisła, raczej już tak zostanie. Masaże i kremy pomogły mi po 2 ciąży pozbyć się wianuszka rozstępów otaczających mój pępek - praktycznie wszystko zeszło. Z diet to tylko MŻ

Póki jestem ubrana wyglądam b. dobrze jak na 2 dzieci, gorzej jak się rozbiorę, biust smętny wiszący i ze skóry na brzuchu spokojnie dało by się uszyć torebkę mieszczącą A4
Co to jest dieta MŻ?

Nie mów tak
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 17:11   #20
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość




Co to jest dieta MŻ?
pewnie chodzi o mniej zrec
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:14   #21
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
pewnie chodzi o mniej zrec
Aaaa
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 20:00   #22
zosius
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

myślę że jeśli tylko się chce schudnąć i coś się z tym robi oczywiście rozsądnie to jest to możliwe, pas jak najbardziej, kremy o natłuszczaniu to wiedziałam nawet na cellulit to działa, ale myślałam że może miałaś jakieś zbawienne kosmetyki więc nawilżanie/natłuszczanie skóry, dieta, ruch i wszystko da się zrobić
zosius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 08:56   #23
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Jeśli masz motywację to żadnego problemu z rzuceniem wagi nie powinnaś mieć,
dieta plus ćwiczenia,
przy czym ta pierwsza to zdecydowanie większa część sukcesu.

A co do ćwiczeń to idź poczytaj na Fitness.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 20:29   #24
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
pewnie chodzi o mniej zrec
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 21:34   #25
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez Doradca NowaFarmacja_pl Pokaż wiadomość
SPAM
Moze reklamuj sie gdzie indziej..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-09-29 o 22:01 Powód: spam
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 21:46   #26
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez DoradcaNowaFarmacjapl Pokaż wiadomość
SPAM
Znowu?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-09-30 o 22:39
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 16:57   #27
Giaconda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

O formę to w zasadzie można, może nawet wypada, dbać nawet podczas samej ciąży. To też możliwe. Teraz mają być zajęcia dla przyszłych mam w warszawskim Centrum Stworzonym dla Zdrowia, właśnie pod kątem aktywności fizycznej. Jutro będzie pomiędzy 10 a 16 szkoła rodzenia, ale w między czasie też (10:30-12:30) zajęcia gimnastyczne i porady fizjoterapeutyczne oraz joga (13:00-16:00). Pojutrze też coś ma być (odnośnie do stresu podczas ciąży). Można skorzystać, jeśli ktoś ma możliwość dojazdu albo jest z wawy.
Giaconda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 14:31   #28
amelial
Rozeznanie
 
Avatar amelial
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 955
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Udalo mi sie zejsc do 64kg, jeszcze troche przede mna... W zasadzie nic specjalnego nie robie, poza 15 min intensywnym cwiczeniem wieczorem, jesli dziecko mi na nie pozwoli, spaceruje okolo 1h dziennie, jem jak zawsze, moze mniejsze porcje. Wlasciwie mieszcze sie juz w swoj rozmiar sprzed ciazy tylko cialo jest malo jedrne i rozwleczone jak u starszej kobiety, przez to ubrania zle na mnie leza.
A jak u innych mam u ktorych zrzut wagi tez sie wlecze...?
amelial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 14:58   #29
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez amelial Pokaż wiadomość
Udalo mi sie zejsc do 64kg, jeszcze troche przede mna... W zasadzie nic specjalnego nie robie, poza 15 min intensywnym cwiczeniem wieczorem, jesli dziecko mi na nie pozwoli, spaceruje okolo 1h dziennie, jem jak zawsze, moze mniejsze porcje. Wlasciwie mieszcze sie juz w swoj rozmiar sprzed ciazy tylko cialo jest malo jedrne i rozwleczone jak u starszej kobiety, przez to ubrania zle na mnie leza.
A jak u innych mam u ktorych zrzut wagi tez sie wlecze...?
Ja mam synka 16 miesięcznego, karmię nadal piersią, przytyłam w ciąży 23 kg i niestety 5 kg ciągle do mnie wraca...

Ważyłam przed 55 kg, a teraz mam ok. 60. W wakacje udało mi się osiągnąć 58 kg nawet. Chodakowska+siłownia+bieg anie. Ale wraz z zimą wszystko wróciło

Od 2 dni walczę z Chodakowską, diety nie będę stosować (ograniczę słodycze). Zobaczymy co wywalczę
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 15:12   #30
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Odzyskać formę po ciąży

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Ja mam synka 16 miesięcznego, karmię nadal piersią, przytyłam w ciąży 23 kg i niestety 5 kg ciągle do mnie wraca...

Ważyłam przed 55 kg, a teraz mam ok. 60. W wakacje udało mi się osiągnąć 58 kg nawet. Chodakowska+siłownia+bieg anie. Ale wraz z zimą wszystko wróciło

Od 2 dni walczę z Chodakowską, diety nie będę stosować (ograniczę słodycze). Zobaczymy co wywalczę
dieta to 70% sukcesu spróbuj diety z niskim indeksem glikemicznym, albo niskowęglowodanowej.
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-24 14:08:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.