Magazyny kulturalne, miesięczniki literackie - co nowego, co warto, czego nie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-26, 21:50   #1
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233

Magazyny kulturalne, miesięczniki literackie - co nowego, co warto, czego nie...


O ile wzrok i wyszukiwarka mnie nie mylą Nie ma na tym forum podobnego tematu. Pozwoliłam sobie założyć taki wątek, ponieważ odnoszę wrażenie, że czytanie magazynów kulturalnych w każdej możliwej postaci jest mało popularne - o dziwo, nawet wśród studentów polonistyki.

Jestem ciekawa do jakich magazynów dotyczących współczesnego życia kulturalnego sięgacie...? I czy sięgacie? A jeśli nie, to dlaczego? Czy uważacie, że magazyny takie wydawane w formie plików byłyby lepszym rozwiązaniem...?

Mam nadzieję, że Ci, którzy czytają jakieś magazyny tego typu podzielą się ze mną swoimi wrażeniami na ich temat. Czekam na sugestie po co warto sięgnąć i dlaczego...? No i myślę, że wątek mógłby się przyjąć jako 'reklama' tego, co ciekawego pojawiło się w prasie na bieżąco. Tylko błagam - wtedy, kiedy jest jeszcze do kupienia w kioskach - chyba, że ktoś ma możliwość zeskanować i przesłać...

Sama studiuję kierunek kulturoznawczy na polonistyce właśnie. Często sięgam po "Lampę" - bardziej z ciekawości, niż z konkretnego powodu. Jestem głodna nowinek w literackim świecie Kolekcjonuję "Literaturę na świecie" i tą też gorąco polecam...Często sięgam po "Dekadę literacką", "Zeszyty Literackie", "Twórczość"...W zależności od zawartości
Posiadam jedyne egzemplarze czasopisma "Opowieści", które powstało ok. 2 lata temu i miało ambicje prezentować twórczość zupełnie nieznanych autorów obok tych, którzy mają już wyrobione nazwiska. Pomysł jak się domyślam upadł, bo po zdobyciu numerów, które posiadam nie udało mi się zdobyć już żadnych następnych.
Często zaglądam na stoisko z magazynami kulturalnymi, choć bardziej przystaje do nich hasło "sztuka".

Czekam na wasze pytania i na rozwój wątku.
Pozdrawiam!
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.