Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 09:28   #4051
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Ależ Ty jesteś uparta. Powinnaś zmienić swój tok myślenia o 180 stopni! Zdrowe włosy to nie włosy po Dove, Loreal, Syossach i tym podobnych. One potrzebują jedzenia i wody a nie kolejnej porcji swetrów, kurtek i płaszczów - tak działają silikony, tworzą powłoczkę na włosie udając, że włoski są cacy i och ach. Ale nie będę Cie zmuszać do niczego. hihi
odżywki już kupiłam więc patrzę co z tego będzie. wątki dalej czytam, planuję spróbować z drożdżami, olejkami <indyjskimi też> no i tabletki. kilka sposobów domowej roboty też wykorzystam Syossa chce tylko do OMO swoją drogą a teraz siedzę z balsamem fryzjerskim na głowie.

a swoją drogą stwierdziłam, że użyję Ms. Potter z keratyną, którą znalazłam w linku z opisem OMO - keratyna to naturalny składnik włosa, więc myślę, że niszczyć nie powinno.

Edytowane przez dianesullivan
Czas edycji: 2012-01-27 o 09:31
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:31   #4052
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: włosy - POMOCY !

ale do OMO ma byc lekka odzywka na poczatek, z najprostszym skladem, a na koniec rowniez odzywka lekka, bez zadnych silikonow. czego tu nie rozumiesz? tego syossa to nawet nie kupuj, bo to sie naprawde mija z celem.
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:34   #4053
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
odżywki już kupiłam więc patrzę co z tego będzie. wątki dalej czytam, planuję spróbować z drożdżami, olejkami <indyjskimi też> no i tabletki. kilka sposobów domowej roboty też wykorzystam Syossa chce tylko do OMO swoją drogą a teraz siedzę z balsamem fryzjerskim na głowie.
Do OMO używamy kosmetyków bez silikonów, więc Syoss odpada. Poza tym nakładając takie ilości silikonów w tych wszystkich używanych przez Ciebie odżywkach nie widzę sensu nakładania olejów, bo one nie przedostaną się do włosa. Albo przenikną tylko w niewielkim stopniu a wtedy nie będziesz zadowolona z efektów bo najzwyczajniej w świecie wszystko wydłuży się w czasie i w końcu Ci się znudzi czekanie.
Naprawdę przemyśl swój sposób postępowania w dbaniu o włosy bo skoro piszesz że jesteś w takiej desperacji i chcesz im pomóc, to zrób to w końcu z sensem.

Edit
aagusiaa88 widząc AG u Ciebie w podpisie od razu widzę siebie Bo to moje inicjały
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM

Edytowane przez ania smerfetka
Czas edycji: 2012-01-27 o 09:38
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:48   #4054
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Do OMO używamy kosmetyków bez silikonów, więc Syoss odpada. Poza tym nakładając takie ilości silikonów w tych wszystkich używanych przez Ciebie odżywkach nie widzę sensu nakładania olejów, bo one nie przedostaną się do włosa. Albo przenikną tylko w niewielkim stopniu a wtedy nie będziesz zadowolona z efektów bo najzwyczajniej w świecie wszystko wydłuży się w czasie i w końcu Ci się znudzi czekanie.
Naprawdę przemyśl swój sposób postępowania w dbaniu o włosy bo skoro piszesz że jesteś w takiej desperacji i chcesz im pomóc, to zrób to w końcu z sensem.
niestety masz racje bo dopiero pteraz zauażyłam, że balsam stapiz, który zamówiłam przez internet też ma sylikom. Dove aktualnie nie używam, chcę zobaczyć jak będą moje włosy reagować na inne rzeczy. Planuję kupić kilka rzeczy z tych z listy do OMO. i będę używać maski którą kupiłam, bo ona, w przeciwieństwie do balsamu nie ma w składzie sylikonu.
jakich rzeczy używasz do włosów ? bo, że piłas drożdże gdzies mi się chyba przewinęło
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:05   #4055
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
niestety masz racje bo dopiero pteraz zauażyłam, że balsam stapiz, który zamówiłam przez internet też ma sylikom. Dove aktualnie nie używam, chcę zobaczyć jak będą moje włosy reagować na inne rzeczy. Planuję kupić kilka rzeczy z tych z listy do OMO. i będę używać maski którą kupiłam, bo ona, w przeciwieństwie do balsamu nie ma w składzie sylikonu.
jakich rzeczy używasz do włosów ? bo, że piłas drożdże gdzies mi się chyba przewinęło
Tak, piłam drożdże i pokrzywę. Obecnie znów jestem przy pokrzywie, niebawem kończę miesięczną kurację.
Ja swoją przygodę z PRAWDZIWĄ pielęgnacją, a nie taką udawaną, też w zasadzie stosuję od niedawna. Dużo czytałam na tych wszystkich wątkach i pomału zaczynałam łapać o co chodzi i co z czym się je i w jaki sposób
Olejowanie zaczynałam od oliwy z oliwek. Później był winogronowy z biedronki i ryżowy.Przewinął się olejek Alterra z Rossmanna ale mi akurat nie podpasował i potwornie skołtunił mi włosy.
Co do mycia i odżywek to wypróbowałam dopiero BabyDream szmpon dla dzieci i Uniwersalny żel BD (ten z pompką). U mnie pierwszym O w OMO są albo oleje, albo ta odżywka Isana z babassu o której już pisałam wcześniej. Po myciu natomiast nakładałam właśnie Garnier avocado i karite a obecnie Alterra morela i pszenica. W dni kiedy nie myję psikam włosy sprayem z Ziaji odbudowującym bo skład ma dobry. Jeśli chodzi o końcówki to po myciu na suche włosy idzie najpierw olej koko w malutkiej ilości a na to serum, np Biovax z wit. A+E.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM

Edytowane przez ania smerfetka
Czas edycji: 2012-01-27 o 10:07
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:17   #4056
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Tak, piłam drożdże i pokrzywę. Obecnie znów jestem przy pokrzywie, niebawem kończę miesięczną kurację.
Ja swoją przygodę z PRAWDZIWĄ pielęgnacją, a nie taką udawaną, też w zasadzie stosuję od niedawna. Dużo czytałam na tych wszystkich wątkach i pomału zaczynałam łapać o co chodzi i co z czym się je i w jaki sposób
Olejowanie zaczynałam od oliwy z oliwek. Później był winogronowy z biedronki i ryżowy.Przewinął się olejek Alterra z Rossmanna ale mi akurat nie podpasował i potwornie skołtunił mi włosy.
Co do mycia i odżywek to wypróbowałam dopiero BabyDream szmpon dla dzieci i Uniwersalny żel BD (ten z pompką). U mnie pierwszym O w OMO są albo oleje, albo ta odżywka Isana z babassu o której już pisałam wcześniej. Po myciu natomiast nakładałam właśnie Garnier avocado i karite a obecnie Alterra morela i pszenica. W dni kiedy nie myję psikam włosy sprayem z Ziaji odbudowującym bo skład ma dobry. Jeśli chodzi o końcówki to po myciu na suche włosy idzie najpierw olej koko w malutkiej ilości a na to serum, np Biovax z wit. A+E.
ja sie dopiero ucze lapac dlatego wszystko czytam i próbuję jakoś ogarnąć a na półce mam dużo sylikonu. Wyszło na to, że z mojej kolekcji 3 rzeczy są tak naprawdę jego pozbawione + 2 spreje do włosów - z jedwabiem i rermoizolacyjny. z tym, że drugi musi mieć jakis alkohol czy coś bo niego wysusza włosy ;/
Biovaxa kupie na pewno bo chce zastosować go właśnie na końcówki
A włosy miesięcznie mniej wiecej ile ci rosną ?
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 10:24   #4057
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
ja sie dopiero ucze lapac dlatego wszystko czytam i próbuję jakoś ogarnąć a na półce mam dużo sylikonu. Wyszło na to, że z mojej kolekcji 3 rzeczy są tak naprawdę jego pozbawione + 2 spreje do włosów - z jedwabiem i rermoizolacyjny. z tym, że drugi musi mieć jakis alkohol czy coś bo niego wysusza włosy ;/
Biovaxa kupie na pewno bo chce zastosować go właśnie na końcówki
A włosy miesięcznie mniej wiecej ile ci rosną ?
To jest trudne pytanie Dlatego że nigdy wcześniej nie mierzyłam przyrostu. Jak piłam drożdże to w miesiąc urosły mi 2 cm. Podobnie było przy pokrzywie. Ile rosły bez tych wspomagaczy nie mam pojęcia, ale na pewno nie tyle.

Edit
Zapomniałam o najważniejszym! Odnośnie mojej pielęgnacji to raz na 2 tygodnie myję włosy szamponem z SLS, ale wciąż bez silikonów. Obecnie stosuję Eva Natura z rumiankiem. Taki zabieg stosuje się po to by oczyścić włosy z tego co się na nich nadbudowało, bo również oleje i odżywki z proteinami mogą obciążyć włosy.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM

Edytowane przez ania smerfetka
Czas edycji: 2012-01-27 o 10:44
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 11:13   #4058
Katalonha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość

No i co do jedwabiu możesz go dostać tutaj :
http://www.multidrogeria.pl/Strona-glowna%281,,%29.aspx
ja zamówiłam dwa 15 ml opakowania i zobaczymy czy faktycznie jak przyjda przesuszą mi włosy czy też nie .
Dziękuję, ja nie zamawiam przez neta bo na jedwab są zarąbiste promocje w mojej ulubionej apteko drogerii superpharm czasem z kartą nawet po 3 zł idzie zapłacić za jeden . Ostatnio nawet w douglass kupiłam 2 za grosze
Katalonha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:36   #4059
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
To jest trudne pytanie Dlatego że nigdy wcześniej nie mierzyłam przyrostu. Jak piłam drożdże to w miesiąc urosły mi 2 cm. Podobnie było przy pokrzywie. Ile rosły bez tych wspomagaczy nie mam pojęcia, ale na pewno nie tyle.

Edit
Zapomniałam o najważniejszym! Odnośnie mojej pielęgnacji to raz na 2 tygodnie myję włosy szamponem z SLS, ale wciąż bez silikonów. Obecnie stosuję Eva Natura z rumiankiem. Taki zabieg stosuje się po to by oczyścić włosy z tego co się na nich nadbudowało, bo również oleje i odżywki z proteinami mogą obciążyć włosy.
właśnie mnie zmotywowałaś do picia drożdży pokrzywę też spróbuję ale pierwsze drożdże Gdyby mi rosły 2 cm byłabym szczęśliwa, bo na razie to jest ok. 1cm - 1,5


**
zrozumiałam już o co chodzi z tymi silikonami. Przeczytałam kilka rzeczy i dają one tyle co nic bo 'działają' na włosy od zewnątrz, nie pozwalając innym rzeczom dostać się do ich środka.;/

Edytowane przez dianesullivan
Czas edycji: 2012-01-27 o 12:24
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 13:11   #4060
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
nie wystarczy na pewno Moja kolekcja odżywek i mask liczy już 11 sztuk ale będę jeszcze kupować inne. Szukam też najlepszych tabletek na włosy (gdzieś czytałam wypowiedź fryzjerki, która poleca Capivit) i muszę dowiedzieć się więcej o Vaxie, bo na niego też się czaję Na pewno wypróbuję kilka domowych sposobów i planuję wygrzebać nieco produktów z linków bo taki miałam cel zakładając ten wątek
jeśli chodzi o waxa... polecam polskiego Biovax.. ten zagraniczny ma nie ciekawy skład.
Cytat:
Napisane przez aaurinko Pokaż wiadomość
Ja miałam podobnie. Mi pomogły szampon i odzywka Johna Freidy. Z tymże myję głowę co 2 dni i za każdym razem stosuję odzywkę.

Stosuję wersje brilliant brunette ( taki mam kolor włosów ) ale jest tez wersja full repair. Nie wiem jak jest z jej dostępnością w PL.

Co do ceny tych produktów to się nie przerażaj, mi szampon i odzywka starczają na około 3 miesiące a włosy ma podobnej długości co Ty.

Jeszcze jedną rzeczą którą mogę polecić to jedwab do włosów ( używałam chyba z Joanny) z tym ze jak nakładasz odżywkę i jedwab to włosy sa strasznie "ciężkie" po tym.
nie polecam johna friedy, od niego miałam straszne uczulenie... po drugie jest napakowany silikonami, więc nie wiem czy tak pomógł, silikony zamaskowały zniszczenia i tyle
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 13:16   #4061
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

dianesullivan, czytaj składy! Ja mam wrażenie, że jak tylko ktoś napisze w tym wątku nazwę jakiegoś produktu to Ty już postanawiasz to kupić. Akurat większość osób uważa, że Syoss to straszny shit.
Słuchaj się osób, które siedzą w temacie (a akurat anie smerfetkę kojarzę z tych bardziej wartościowych wątków), poczytaj blogi dziewczyn, które pielęgnują włosy od dawna, a nie dajesz się omamiać nazwami drogeryjnych produktów.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 14:07   #4062
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Tak, piłam drożdże i pokrzywę. Obecnie znów jestem przy pokrzywie, niebawem kończę miesięczną kurację.
Miesięczna kuracja pokrzywą to trochę mało lepiej robić tak 2-3 miesieczną i potem przerwa
Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
niestety masz racje bo dopiero pteraz zauażyłam, że balsam stapiz, który zamówiłam przez internet też ma sylikom. Dove aktualnie nie używam, chcę zobaczyć jak będą moje włosy reagować na inne rzeczy. Planuję kupić kilka rzeczy z tych z listy do OMO. i będę używać maski którą kupiłam, bo ona, w przeciwieństwie do balsamu nie ma w składzie sylikonu.
jakich rzeczy używasz do włosów ? bo, że piłas drożdże gdzies mi się chyba przewinęło
Nie wszystkie odżywki sktóre mają silikony są od razu złem wcielonym Akurat stapiz jest jedną z niewielu która pomimo slikonów w składzie ma też sporo dobrych, odżywczych substancji także spokojnie 1-2 razy w tyg możesz jej sobie używać
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:08   #4063
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Miesięczna kuracja pokrzywą to trochę mało lepiej robić tak 2-3 miesieczną i potem przerwa


Nie wszystkie odżywki sktóre mają silikony są od razu złem wcielonym Akurat stapiz jest jedną z niewielu która pomimo slikonów w składzie ma też sporo dobrych, odżywczych substancji także spokojnie 1-2 razy w tyg możesz jej sobie używać
Ale odżywki z silikonami i szampon z silikonami to gruba przesada
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:09   #4064
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Szampon z jedwabiem? Szampon ma oczyszczać włosy, a nie jeszcze je oblepiać
Chyba trochę pomyliłaś dwie rzeczy - jedwab w szamponie to nie jedwab w znaczeniu serum silikonowe, tylko jedwab jako proteina taka jaką można np. TU kupić w "czystej" postaci
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:13   #4065
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Chyba trochę pomyliłaś dwie rzeczy - jedwab w szamponie to nie jedwab w znaczeniu serum silikonowe, tylko jedwab jako proteina taka jaką można np. TU kupić w "czystej" postaci
Tak, ale szampony z jedwabiem najczęściej są takie tylko z nazwy i mają silikony w składzie Trzeba byłoby zobaczyć po nazwie konkretnego szamponu, ale wydaje mi się, że chodzi raczej o coś takiego niż o czysty jedwab
Mi się jedwab hydrolizowany zdarzało wrzucić do maski, ale i tak do szamponu bym go nie dała, bo szampon dla mnie ma zadanie oczyścić włosy, od odżywiania i regeneracji jest odżywka i maska
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:16   #4066
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Tak, ale szampony z jedwabiem najczęściej są takie tylko z nazwy i mają silikony w składzie Trzeba byłoby zobaczyć po nazwie konkretnego szamponu, ale wydaje mi się, że chodzi raczej o coś takiego niż o czysty jedwab
Mi się jedwab hydrolizowany zdarzało wrzucić do maski, ale i tak do szamponu bym go nie dała, bo szampon dla mnie ma zadanie oczyścić włosy, od odżywiania i regeneracji jest odżywka i maska
Nie koniecznie, np.szampony Stapiz z jedwabiem nie mają silikonów

Choć ja się generalnie zgadzam z Tobą ze szampon jest od mycia i sama od kilku lat stosuje takie najprostsze, bez silikonów i najlepiej bez SLS i SLES
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:31   #4067
Katalonha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o waxa... polecam polskiego Biovax.. ten zagraniczny ma nie ciekawy skład.
Kurcze a moja fryzjerka mówiła zupelnie na odwrót- żeby koniecznie kupowa.ć zagraniczny bo polski to shit
Katalonha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:37   #4068
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Nie koniecznie, np.szampony Stapiz z jedwabiem nie mają silikonów

Choć ja się generalnie zgadzam z Tobą ze szampon jest od mycia i sama od kilku lat stosuje takie najprostsze, bez silikonów i najlepiej bez SLS i SLES
Zależy czego używa
Chociaż ja właśnie jestem też za najprostszym składem, choć sama używam SLS, bo moje prościaki się bez niego nie umieją obyć

Cytat:
Napisane przez Katalonha Pokaż wiadomość
Kurcze a moja fryzjerka mówiła zupelnie na odwrót- żeby koniecznie kupowa.ć zagraniczny bo polski to shit
Mimo że używam SLS w szamponach (choć Fitomed ma go daleko z składzie i zawsze myję tylko skalp) to nigdy bym nie nałożyła zagranicznego Biovaxa z SLSem na pół h
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:37   #4069
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez Katalonha Pokaż wiadomość
Kurcze a moja fryzjerka mówiła zupelnie na odwrót- żeby koniecznie kupowa.ć zagraniczny bo polski to shit
To głupoty gadała tzw. zagraniczny Wax ma wysoko w składzie silny detergent który może wywoływać podrażnienia, a nawet być zanieczyszczony substancjami rakotwórczymi

Jak Wax to zdecydowanie ten Polski (Biovax, firmy L'biotica) lub firmy Beauty Formulas
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 14:47   #4070
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
To głupoty gadała tzw. zagraniczny Wax ma wysoko w składzie silny detergent który może wywoływać podrażnienia, a nawet być zanieczyszczony substancjami rakotwórczymi

Jak Wax to zdecydowanie ten Polski (Biovax, firmy L'biotica) lub firmy Beauty Formulas
dokładnie fryzjerki powinny przestudiować nasze wątki
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 14:53   #4071
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
dokładnie fryzjerki powinny przestudiować nasze wątki
Te fryzjerki, z którymi się spotkałam nie wiedziały o włosach zbyt wiele, dzięki temu miałam przez 3 lata niszczone degażówkami włosy
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 15:04   #4072
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Miesięczna kuracja pokrzywą to trochę mało lepiej robić tak 2-3 miesieczną i potem przerwa


(...)
Wiem że to trochę krótko. Poprzednio piłam 3 miesiące, ale mi pokrzywa wypłukuje magnez. I wpływa na przesunięcie @, dlatego nie chcę przesadzać z kuracją.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 16:00   #4073
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: włosy - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Te fryzjerki, z którymi się spotkałam nie wiedziały o włosach zbyt wiele, dzięki temu miałam przez 3 lata niszczone degażówkami włosy
Nie wspominając o tym, że robią wielkie oczy jak coś wspomnisz o olejowaniu.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 03:22   #4074
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
zrozumiałam już o co chodzi z tymi silikonami. Przeczytałam kilka rzeczy i dają one tyle co nic bo 'działają' na włosy od zewnątrz, nie pozwalając innym rzeczom dostać się do ich środka.;/
Jak już setki razy było pisane i to w różnych tematach : silikony to nie jest wcielone zło . Nie należy demonizować . Trzeba spróbować . Wystarczy np. raz w miesiącu oczyścić z nich włosy i będzie ok.
Silikony nie tworzą nieprzepuszczalnej warstwy.
Silikony chronią również włos przed mechanicznymi uszkodzeniami .


Cytat:
Napisane przez Jigoku
Akurat większość osób uważa, że Syoss to straszny shit.
I ja do tej "większości" należę .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 14:36   #4075
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Jak już setki razy było pisane i to w różnych tematach : silikony to nie jest wcielone zło . Nie należy demonizować . Trzeba spróbować . Wystarczy np. raz w miesiącu oczyścić z nich włosy i będzie ok.
Silikony nie tworzą nieprzepuszczalnej warstwy.
Silikony chronią również włos przed mechanicznymi uszkodzeniami .



I ja do tej "większości" należę .
wiem, że nie tworzą, poczytałam trochę o nich, znalazłam kilka 'lżejszych', łatwiejszych do zmycia (na szczęście w swoich ze stapiz mam właśnie te ) i te, które można usunąć różnymi detergentami.

Jigoku - wreszcie zaczęłam czytać składy, dopiero kiedy naczytałam się tutaj różnych rzeczy. I najwięcej w kosmetykach jest alkoholi ;/ np. przestraszyła mnie moja 'odżywko-maska' z Dove, bo roiło się w niej od nich;/
Stwierdziłam, że kupie sobie chyba olejek Amla (nie wiem czy można napisać tak czy lepiej Amlę, Amly ), na pewno będę piła drożdże, od jutra - liczę, że coś to da. Kupię tabletki ze skrzypem i zastanawiam się nad herbatką pokrzywową Jedno co mam dobre w swoich kosmetykach to odżywkę z głupiej Joanny - ma normalny skład i jest wymieniona jako nadająca się do OMO i tak też jej używam.

I znalazłam w domu pewien szampon, jeżeli napiszę wam jego skład powiecie mi coś o nim ?;>


Co do Syoss - to jest shit, wystarczy spojrzeć na ich farby już się przekonałam trochę na ten temat. A z drugiej storny użyłam L'oreala Casting Creme Gloss do ostatniej koloryzacji, żeby pozbyć się odrostów i przyciemnić włosy (ciemniejsze farby mniej niszczą). Wybrałam ta bo nie niszczy aż tak włosów amoniakiem. Fakt, nie zniszczyła ale miała trzymać się 28 myć - włosy farbowałam ponad 2 miesiące temu a kolor jest niemalże identyczny więc też mam mieszane uczucia.;]

Edytowane przez dianesullivan
Czas edycji: 2012-01-28 o 14:39
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 14:57   #4076
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

a moge wiedziec dlaczego syossy to szity akurat slyszalam inne zdanie na ten temat jak rowniez widzialam wlosy po uzyciu tej farby ..
co do alkoholi to nie wszystkie sa zle bo sa tez tzw alkohole tluszczowe np cetearyl alkohol czy behenyl alkohol czy myristyl alkohol
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 15:11   #4077
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

kiedy ja pofarbowałam włosy Syossem zaraz przed samym koncem wakacji to we wrzesniu( w połowie) miałam już ten sam kolor szybko nie było widać sladu farbowania, włosy z dnia na dzień były coraz bardziej podobne do poprzedniego koloru. i nie tylko mnie spotkała taka przygoda z tą firmą.
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 16:32   #4078
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
Stwierdziłam, że kupie sobie chyba olejek Amla (nie wiem czy można napisać tak czy lepiej Amlę, Amly )
Olejek Amla/Amlę
Chociaż Amli ja nie polecam, przynajmniej tej firmy Dabur. Ma w składzie głównie parafinę.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 16:37   #4079
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Olejek Amla/Amlę
Chociaż Amli ja nie polecam, przynajmniej tej firmy Dabur. Ma w składzie głównie parafinę.
Która lepsza?
Ja właśnie chciałam jakiegoś indyjskiego dla odmiany spróbować i właśnie w tą Amlę celowałam
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 16:38   #4080
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Która lepsza?
Ja właśnie chciałam jakiegoś indyjskiego dla odmiany spróbować i właśnie w tą Amlę celowałam
Nie wiem która jest bez parafiny. Trzeba by zapytać dziewczyn z watku olejowego.
Ja takiej bez parafiny nie używałam, ale ponoć lepsza jest niż da Dabura. Ale i droższa.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.