Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 19:38   #4801
CoJaTutajRobie1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Unhappy Suche męskie włosy help me ...

Witam otóż jestem chłopakiem o dość młodym wieku. Po czym widać chyba. Co najgorsze moje włosy to dno SIANO. Pytałem się mamuśki czy coś z nimi można zrobić lecz jednym zdaniem zostałem olany, więc przełamałem się i chciałbym spytać się o radę tutaj co należy wykonać. Są szorstkie i mocno zniszczone, w dodatku pojawił się niedawno łupież. A stosowałem na włosach wszystko tak jak to robiłem zawsze. W tym czasie i w tym wieku te włosy zaczęły mnie denerwować. Gdy będę musiał wrzucę nawet zdj tego SIANA. Prosiłbym o jak najszybszą pomoc, najlepiej jakieś domowe sposoby i nie drogie xd Dziękuje i pozdrawiam. Jeżeli ktoś będzie mogł pomóc ..
CoJaTutajRobie1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 23:33   #4802
LovelySmile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Trudne początki, HELP

Cześć Dziewczyny! Mam do Was mega pytanie. Otóż moja historia jest następująca. Mam bardzo zniszczone włosy, obawiam się, że są spalone, gdyż głupia nie znając chociażby najmniejszych podstaw odpowiedniej pielęgnacji codziennie katowałam je prostownicą. Po prostu jedynie po takim "zabiegu" uznawałam je za możliwe do pokazania na zewnątrz Po półtora roku "przyzwyczaiły się" do prostownicy i wysokiej temperatury przez co nawet po niej wyglądały okropnie. Wiem, że to był ogromny błąd. Dodatkowo wykryto u mnie anemię oraz mam podejrzenie łojotokowego zapalenia skóry, lecz wizytę u dermatologa mam dopiero pod koniec miesiąca. I tutaj moje pytanie: czy da się je odratować, czy konieczne jest ścięcie? Ok. 3 tygodnie temu byłam u fryzjera w celu podcięcia końcówek, do tego od ok. miesiąca rozpoczęłam pielęgnację:
-olejowanie
-używanie szamponów b/s
-odżywianie maskami i odżywkami
-od czasu do czasu wcieram seboradin
Jak dbać o włosy przy anemii? Niestety bardzo ucierpiały, straciłam połowę moich włosów
Wstawiam kilka zdjęć, niestety flesz uniemożliwia ich rzeczywiste odzwierciedlenie, ale można zauważyć zniszczenia, w rzeczywistości tak się nie błyszczą
Baardzo proszę o porady, może miałyście podobny problem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN3090.jpg (41,4 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3091.jpg (65,6 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3117.jpg (71,9 KB, 62 załadowań)
LovelySmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 16:28   #4803
LovelySmile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Dot.: Trudne początki, HELP

Cytat:
Napisane przez LovelySmile Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Mam do Was mega pytanie. Otóż moja historia jest następująca. Mam bardzo zniszczone włosy, obawiam się, że są spalone, gdyż głupia nie znając chociażby najmniejszych podstaw odpowiedniej pielęgnacji codziennie katowałam je prostownicą. Po prostu jedynie po takim "zabiegu" uznawałam je za możliwe do pokazania na zewnątrz Po półtora roku "przyzwyczaiły się" do prostownicy i wysokiej temperatury przez co nawet po niej wyglądały okropnie. Wiem, że to był ogromny błąd. Dodatkowo wykryto u mnie anemię oraz mam podejrzenie łojotokowego zapalenia skóry, lecz wizytę u dermatologa mam dopiero pod koniec miesiąca. I tutaj moje pytanie: czy da się je odratować, czy konieczne jest ścięcie? Ok. 3 tygodnie temu byłam u fryzjera w celu podcięcia końcówek, do tego od ok. miesiąca rozpoczęłam pielęgnację:
-olejowanie
-używanie szamponów b/s
-odżywianie maskami i odżywkami
-od czasu do czasu wcieram seboradin
Jak dbać o włosy przy anemii? Niestety bardzo ucierpiały, straciłam połowę moich włosów gdzien
Wstawiam kilka zdjęć, niestety flesz uniemożliwia ich rzeczywiste odzwierciedlenie, ale można zauważyć zniszczenia, w rzeczywistości tak się nie błyszczą
Baardzo proszę o porady, może miałyście podobny problem?


Dodam jeszcze jedno zdjęcie przy innym świetle i tutaj już widać zniszczenia. Poza tym końcówki się rozdwajają i gdzieniegdzie pojawiają się białe kuleczki. Nie mam pojęcia czego potrzebują: protein, nawilżenia? Moim marzeniem są dłuugie i zdrowe włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-05-14 15.42.57.jpg (86,4 KB, 76 załadowań)
LovelySmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 16:35   #4804
LovelySmile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Dot.: Suche męskie włosy help me ...

Cytat:
Napisane przez LovelySmile Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Mam do Was mega pytanie. Otóż moja historia jest następująca. Mam bardzo zniszczone włosy, obawiam się, że są spalone, gdyż głupia nie znając chociażby najmniejszych podstaw odpowiedniej pielęgnacji codziennie katowałam je prostownicą. Po prostu jedynie po takim "zabiegu" uznawałam je za możliwe do pokazania na zewnątrz Po półtora roku "przyzwyczaiły się" do prostownicy i wysokiej temperatury przez co nawet po niej wyglądały okropnie. Wiem, że to był ogromny błąd. Dodatkowo wykryto u mnie anemię oraz mam podejrzenie łojotokowego zapalenia skóry, lecz wizytę u dermatologa mam dopiero pod koniec miesiąca. I tutaj moje pytanie: czy da się je odratować, czy konieczne jest ścięcie? Ok. 3 tygodnie temu byłam u fryzjera w celu podcięcia końcówek, do tego od ok. miesiąca rozpoczęłam pielęgnację:
-olejowanie
-używanie szamponów b/s
-odżywianie maskami i odżywkami
-od czasu do czasu wcieram seboradin
Jak dbać o włosy przy anemii? Niestety bardzo ucierpiały, straciłam połowę moich włosów
Wstawiam kilka zdjęć, niestety flesz uniemożliwia ich rzeczywiste odzwierciedlenie, ale można zauważyć zniszczenia, w rzeczywistości tak się nie błyszczą
Baardzo proszę o porady, może miałyście podobny problem?
Cytat:
Napisane przez CoJaTutajRobie1 Pokaż wiadomość
Witam otóż jestem chłopakiem o dość młodym wieku. Po czym widać chyba. Co najgorsze moje włosy to dno SIANO. Pytałem się mamuśki czy coś z nimi można zrobić lecz jednym zdaniem zostałem olany, więc przełamałem się i chciałbym spytać się o radę tutaj co należy wykonać. Są szorstkie i mocno zniszczone, w dodatku pojawił się niedawno łupież. A stosowałem na włosach wszystko tak jak to robiłem zawsze. W tym czasie i w tym wieku te włosy zaczęły mnie denerwować. Gdy będę musiał wrzucę nawet zdj tego SIANA. Prosiłbym o jak najszybszą pomoc, najlepiej jakieś domowe sposoby i nie drogie xd Dziękuje i pozdrawiam. Jeżeli ktoś będzie mogł pomóc ..
do tej pory też walczyłam z "łupieżem" a lekarz stwierdził że może to być łojotokowe zapalenie skóry. Nizoral i inne lecznicze mikstury nie pomagały. Radziłabym się przejść do dermatologa. Może to wynik złej diety? Więcej np. NNKT? Wiem, że ma to ogromne znaczenie przy utrzymaniu włosów w dobrej kondycji, ponieważ widzę po swoich niedoborach (anemia), że zrobiło się rzadkie sianko :<
LovelySmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 19:02   #4805
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche męskie włosy help me ...

Cytat:
Napisane przez CoJaTutajRobie1 Pokaż wiadomość
Witam otóż jestem chłopakiem o dość młodym wieku. Po czym widać chyba. Co najgorsze moje włosy to dno SIANO. Pytałem się mamuśki czy coś z nimi można zrobić lecz jednym zdaniem zostałem olany, więc przełamałem się i chciałbym spytać się o radę tutaj co należy wykonać. Są szorstkie i mocno zniszczone, w dodatku pojawił się niedawno łupież. A stosowałem na włosach wszystko tak jak to robiłem zawsze. W tym czasie i w tym wieku te włosy zaczęły mnie denerwować. Gdy będę musiał wrzucę nawet zdj tego SIANA. Prosiłbym o jak najszybszą pomoc, najlepiej jakieś domowe sposoby i nie drogie xd Dziękuje i pozdrawiam. Jeżeli ktoś będzie mogł pomóc ..
Nie napisałeś jakiej są długości i czego używasz do mycia, bo rozumiem, że poza szamponem niczego nie stosujesz.
Podstawa to odpowiedni szampon i odżywka. Możliwe, że Twoje włosy są po prostu przesuszone i wystarczy jakiś nawilżający kosmetyk.
Domowych metod do takich włosów raczej nie polecam, zwłaszcza popularnej maski z żółtka, bo na już przesuszonych włosach można się po niej dorobić jeszcze większej tragedii. Domowe metody można sobie testować na włosach doprowadzonych do porządku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 20:04   #4806
LovelySmile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Dot.: Suche męskie włosy help me ...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie napisałeś jakiej są długości i czego używasz do mycia, bo rozumiem, że poza szamponem niczego nie stosujesz.
Podstawa to odpowiedni szampon i odżywka. Możliwe, że Twoje włosy są po prostu przesuszone i wystarczy jakiś nawilżający kosmetyk.
Domowych metod do takich włosów raczej nie polecam, zwłaszcza popularnej maski z żółtka, bo na już przesuszonych włosach można się po niej dorobić jeszcze większej tragedii. Domowe metody można sobie testować na włosach doprowadzonych do porządku.
maska z żółtka na out?! chodzi o przeproteinowanie? bo do tej pory używałam a siemię lniane? ostatnio zrobiłam żel i są dziwnie sztywniejsze, bardziej łamliwe, ręce opadają.
LovelySmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 10:00   #4807
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche męskie włosy help me ...

Cytat:
Napisane przez LovelySmile Pokaż wiadomość
maska z żółtka na out?! chodzi o przeproteinowanie? bo do tej pory używałam a siemię lniane? ostatnio zrobiłam żel i są dziwnie sztywniejsze, bardziej łamliwe, ręce opadają.
Tak, maska z żółtka na przesuszonych włosach jest trochę ryzykowna. Zazwyczaj na włosach, które nie potrzebują/nie lubią takich protein efekt bywa piorunujący i można sobie wyrwać pół czupryny próbując rozczesać kopkę kruchego i sztywnego siana. Piszę o tym, bo przez wiele osób żółtko jest uznawane za cudowną receptę na wszystko a niestety nie każdemu służy. Lepiej taką maskę przetestować na włosach, które nie wołają o ratunek.

Skoro Tobie pasuje, to używaj na zdrowie, dobrze, że Twoje włosy lubią tak łatwo dostępne źródło protein A siemię tak u niektórych działa. Widocznie nie jest dla Ciebie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-05-15 o 10:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 11:11   #4808
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Suche męskie włosy help me ...

Cytat:
Napisane przez LovelySmile Pokaż wiadomość
maska z żółtka na out?! chodzi o przeproteinowanie? bo do tej pory używałam a siemię lniane? ostatnio zrobiłam żel i są dziwnie sztywniejsze, bardziej łamliwe, ręce opadają.
A czemu chcesz proteinować? Spróbuj może olejować? Nie będą sztywne
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 11:49   #4809
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Włosy mam w dobrym stanie, ale wysokoporowate. Mają skłonność do przesuszenia. Szukam jakiejś odzywki b/s, najlepiej w sprayu, albo serum, które ochroni moje włosy przed szybką utratą koloru (rudego) i przed przesuszeniem.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 16:43   #4810
smerfetta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Ratunku! Włosy łamia się w połowie długosci, blond, co robic???

Moje naturalne włosy to cos takiego: http://www.harpersbazaar.com/cm/harp...Marant-lgn.jpg

Potem miałam farbowane na ciemny brąz ( wychodziły czarne) szamponami koloryzującymi z palette. Zapragnęłam miec jasniejsze( bo w ciemnych wygladalam jak kostusia- mam jasna cerę, niebieskie oczy), przeszłam dekoloryzację. Teraz mam taki blond:
http://www.we-dwoje.pl/p/a_i/24/24/0.../m_2_27160.jpg

Odrosty farbuję farbą" skandynawski blond" z palette, gdyz inna farba nie ruszy moich włosów i miałyby rudosci. Baaaardzo ciezko rozjasniaja mi sie odrosty, na kolor złoty zawsze mi sie tylko udaje. Odrosty farbuję co 2 i pół miesiąca. Stosuje odżywki itd. I tak juz rok. Jeszcze po dekoloryzacji miałam włosy za łopatki, a teraz mam lekko za ramiona! Same się łamią w połowie długosci, jetem tym załamana... Z kazdym czesaniem nie dosc ,że właśnie łamią się w połowie długosci, to jeszcze wypadaja I zaczęły nadmiernie przetłuszczac sie przy skórze głowy Boję się,że włosy przez to łamanie drastycznie skrócą się na długosci Końcówki to susz straszny Nie moge patrzec w lustro, mam juz 3 cm odrostu. Rzuca sie to w oczy. Dziewczyny poradzcie cos Nie chce juz tego cholernego blondu, który zmaltretował mi włosy Co robić? Zafarbowac na inny kolor, a potem nie farbowac juz? Ale jak? Jaka farba?
smerfetta23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 17:10   #4811
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Ratunku! Włosy łamia się w połowie długosci, blond, co robic???

Cytat:
Napisane przez smerfetta23 Pokaż wiadomość
Moje naturalne włosy to cos takiego: http://www.harpersbazaar.com/cm/harp...Marant-lgn.jpg

Potem miałam farbowane na ciemny brąz ( wychodziły czarne) szamponami koloryzującymi z palette. Zapragnęłam miec jasniejsze( bo w ciemnych wygladalam jak kostusia- mam jasna cerę, niebieskie oczy), przeszłam dekoloryzację. Teraz mam taki blond:
http://www.we-dwoje.pl/p/a_i/24/24/0.../m_2_27160.jpg

Odrosty farbuję farbą" skandynawski blond" z palette, gdyz inna farba nie ruszy moich włosów i miałyby rudosci. Baaaardzo ciezko rozjasniaja mi sie odrosty, na kolor złoty zawsze mi sie tylko udaje. Odrosty farbuję co 2 i pół miesiąca. Stosuje odżywki itd. I tak juz rok. Jeszcze po dekoloryzacji miałam włosy za łopatki, a teraz mam lekko za ramiona! Same się łamią w połowie długosci, jetem tym załamana... Z kazdym czesaniem nie dosc ,że właśnie łamią się w połowie długosci, to jeszcze wypadaja I zaczęły nadmiernie przetłuszczac sie przy skórze głowy Boję się,że włosy przez to łamanie drastycznie skrócą się na długosci Końcówki to susz straszny Nie moge patrzec w lustro, mam juz 3 cm odrostu. Rzuca sie to w oczy. Dziewczyny poradzcie cos Nie chce juz tego cholernego blondu, który zmaltretował mi włosy Co robić? Zafarbowac na inny kolor, a potem nie farbowac juz? Ale jak? Jaka farba?
najlepiej będzie jak zafarbujesz ostatni raz całe na kolor najbardziej zbliżony do naturalnego, możesz to zrobić np. w salonie fryzjerskim skoro boisz się farb drogeryjnych (tu akurat się nie dziwię ) a potem będziesz juz tylko pielęgnować i dbać
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 20:09   #4812
LovelySmile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Dot.: Suche męskie włosy help me ...

Olejuję, olejuję tylko niestety nadal bardzo suche są, ale może to kwestia czasu i cierpliwości :< .. no i strasznie ciężko zmywa się te oleje, nawet po 2. razie czuję zapach oleju
LovelySmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:11   #4813
maartin28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Zniszczone włosy, kosmetyki

Moim problemem są zniszczone włosy. Kiedyś suszyłam i prostowałam je codziennie. Teraz tylko czasem dosuszam (zimnym powietrzem) jeśli same nie zdążą wyschnąć a muszę wyjść, dodam, że nadal myje je codziennie. Są strasznie suche, mocno wypadają i są sianowate. Chodzi o to, że szukam odpowiedniego szamponu, odżywki i maski lub innych specyfików, które mi pomogą. Słyszałam, że w kosmetykach nie powinno być silokonów jednak sprawdzająć w drogerii skład najczęściej wszyskie je mają.. Macie jakieś sprawdzone kosmetyki, które przywrócą moim włosom normalny stan?
maartin28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 07:21   #4814
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Lovelysmile a moze musisz olej zmienic moze masz wysokoporowate wlosy albo nisko i musisz miec odpowiedni olej. Albo cos z proteinowaniem.. Na jednym blogu ostatnio widzialam jak dziiewczyna zmienila drugiej wlosy z suchego pudla dla tafle lustra...
Ja olejowalam wlosy kokosowym i bylo mizernie, potem zmienilam na olej do masazu Alterra z Rossmanna bylo lepiej ale wciaz szukam idealu poki co kasy brak wiec nie probuje nowych ale tez z braku laku kremuje wlosy :P
Ostatnio w ☠☠☠☠☠☠☠☠iie mialam krem antycellulitowy delii i fajny sklad mial wiec jako ze celllu nie mam to postanowilam go dawac na wlosy no i byly swietne w dotyku!

Teraz mi sie krem skonczyl to biore inne

Dobrze zmywa mi szampon Syoss w przezroczystej butli ma napis silicon free i jest wydajny


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 13:49   #4815
LovelySmile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Lovelysmile a moze musisz olej zmienic moze masz wysokoporowate wlosy albo nisko i musisz miec odpowiedni olej. Albo cos z proteinowaniem.. Na jednym blogu ostatnio widzialam jak dziiewczyna zmienila drugiej wlosy z suchego pudla dla tafle lustra...
Ja olejowalam wlosy kokosowym i bylo mizernie, potem zmienilam na olej do masazu Alterra z Rossmanna bylo lepiej ale wciaz szukam idealu poki co kasy brak wiec nie probuje nowych ale tez z braku laku kremuje wlosy :P
Ostatnio w ☠☠☠☠☠☠☠☠iie mialam krem antycellulitowy delii i fajny sklad mial wiec jako ze celllu nie mam to postanowilam go dawac na wlosy no i byly swietne w dotyku!

Teraz mi sie krem skonczyl to biore inne

Dobrze zmywa mi szampon Syoss w przezroczystej butli ma napis silicon free i jest wydajny


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
taktak, mam wysokoporowate włosy niestety.. a olejowałam kokosowym, rycynowym, lnianym, oliwą z oliwek, ryżowym i efekty dosyć mizerne.. chciałam kupić arganowy lub kerastase eliksir, ale też może być zero rewelacji na krem bym nie wpadła musi mieć jakiś szczególny skład? na pewno wypróbuję, dzięki zmywać próbuję babydream, ale marnie to wychodzi
LovelySmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 13:57   #4816
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez LovelySmile Pokaż wiadomość
taktak, mam wysokoporowate włosy niestety.. a olejowałam kokosowym, rycynowym, lnianym, oliwą z oliwek, ryżowym i efekty dosyć mizerne.. chciałam kupić arganowy lub kerastase eliksir, ale też może być zero rewelacji na krem bym nie wpadła musi mieć jakiś szczególny skład? na pewno wypróbuję, dzięki zmywać próbuję babydream, ale marnie to wychodzi
Może nie trafiłaś na odpowiedni olej albo metodę, ale też może być, że nie zobaczysz zadowalających rezultatów.
Spróbuj przed zmyciem położyć na olej odżywkę, powinno być łatwiej go usunąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 21:45   #4817
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Patrzcie tutaj, wlosy sianowate, choc i tak mniej niz u mnie i zastosowane "leczenie"

http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...y-syberii.html

efekt mnie powalil


Kurcze ja ostatnio tez cos nie moge dobrac sobie pielegnacji :/ walcze z puchem i suchoscia..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 10:14   #4818
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Hej Może coś poradzicie na moje włosiska? Sa w nienajlepszej formie.Najgorzej przeszkadza mi,że łapią każdą wilgoc i robią się od tego sianowate(tak jakby wilgoc wyciągała z nich wodę) odstaje mnostwo takich małych kłaczków.
Olejuję je różnymi olejami, nakładam maski, oczywiście pielęgnacja bez silikonów,łagodne szampony i takie tam,nie suszę , nie farbuję, nie prostuję.Nie używam żadnego serum na końcówki, może to mój błąd? Bsrdzo się plączą niestety.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 10:47   #4819
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Hej Może coś poradzicie na moje włosiska? Sa w nienajlepszej formie.Najgorzej przeszkadza mi,że łapią każdą wilgoc i robią się od tego sianowate(tak jakby wilgoc wyciągała z nich wodę) odstaje mnostwo takich małych kłaczków.
Olejuję je różnymi olejami, nakładam maski, oczywiście pielęgnacja bez silikonów,łagodne szampony i takie tam,nie suszę , nie farbuję, nie prostuję.Nie używam żadnego serum na końcówki, może to mój błąd? Bsrdzo się plączą niestety.
no właśnie i wydaje mi się że to jest ten błąd, bo silikony zabezpieczają przed "wyparowaniem" wilgoci z włosów. Włosy trzeba jakoś zabezpieczć, jeśli nie silikony (bo jesteś CG ???) to odrobina oleju po umyciu (jako odżywka b/s) też może spełnić te funkcje
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 12:10   #4820
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

byłam ostatnio w sephorze na poradach ekspertów. I wypróbowałam sobie kosmetyki do włosów Rene Furterer wlosy po nich cudne...... miałam z linii okara dla blondynek szampon, plus fluid wygładzający i odżywka w sprayu okara. Po niczym nie miałam takich włosów. Wygładzone i błyszczące, lśniące, nie obciążone. Na pewno kupię. tylko cena... ;(
jeszcze jest seria karite do suchych włosów, maska mnie bardzo kusi.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 13:14   #4821
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
byłam ostatnio w sephorze na poradach ekspertów. I wypróbowałam sobie kosmetyki do włosów Rene Furterer wlosy po nich cudne...... miałam z linii okara dla blondynek szampon, plus fluid wygładzający i odżywka w sprayu okara. Po niczym nie miałam takich włosów. Wygładzone i błyszczące, lśniące, nie obciążone. Na pewno kupię. tylko cena... ;(
jeszcze jest seria karite do suchych włosów, maska mnie bardzo kusi.
ja mam właśnie tą maskę, nie powiem... niezła chociaż za tą cenę powinna mnie powalić a tego nie zrobiła
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 16:55   #4822
BlueShamrock
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 109
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Dziewczyny pomocy!
Włosy mam niezniszczone, były zaniedbane teraz poświęcam im dużo uwagi i systematycznie karmię. Nie mam tendencji do plątania, no...nie miałam. Jako tako się nie plączą, chlap odżywki i jest miodzio, ale.... robią się supły! Tak, takie najzwyklejsze supły na pojedynczych włosach! Nie idzie tego rozplątać, a jak się uda to włos jest połamany, póki co nie znalazłam innego wyjścia niż ucięcie tego nieszczęsnego włosa, jakieś porady?
BlueShamrock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 18:44   #4823
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
no właśnie i wydaje mi się że to jest ten błąd, bo silikony zabezpieczają przed "wyparowaniem" wilgoci z włosów. Włosy trzeba jakoś zabezpieczć, jeśli nie silikony (bo jesteś CG ???) to odrobina oleju po umyciu (jako odżywka b/s) też może spełnić te funkcje
mam wlosy wysokoporowate z tego co zauwazylam. ale nietore silikony ciezko zmyc z wlosa, a niestety w jedwabiach do wlosow sa tylko one
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 07:58   #4824
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Patrzcie tutaj, wlosy sianowate, choc i tak mniej niz u mnie i zastosowane "leczenie"
Tjaaa, bo jak "wysuszone na okrągłej szczotce" mogą się puszyć.
Co nie ujmuje zalet rosyjskim kosmetykom. Sama używam do włosów od paru miesięcy tylko tych z serii od Babuszki Agafii i Natura Siberica. Jestem zadowolona. Ale takich cudów : z puchu - tafla, niestety nie robią. Inne serie nie bardzo moim włosom pasowały.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
mam wlosy wysokoporowate z tego co zauwazylam. ale nietore silikony ciezko zmyc z wlosa, a niestety w jedwabiach do wlosow sa tylko one
Nie zgadzam się. Wszystko zależy od szamponu. Nawet te zakwalifikowane przez Wizaż do grupy : bez kija nie podchodź, łatwo można zmyć czymś z syntetycznymi detergentami SLS lub SLES.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 09:02   #4825
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
mam wlosy wysokoporowate z tego co zauwazylam. ale nietore silikony ciezko zmyc z wlosa, a niestety w jedwabiach do wlosow sa tylko one
tak ale zazwyczaj to cyclosiloxane (albo jakaś forma cyklo- np: cyclopenthasiloxan ) a cykliczne odparowują same po niedługim czasie i dimeticon/ -ol który zmywa się za pomocą SLeS. Ja już pisałam sama używam sporo silikonów (w różnych serach czy odżywkach, które zawierają z reguły te dwa), żeby właśnie zabezpieczyć włosy przed wysuszeniem, zniszczeniem i puszeniem i nie ma mowy u mnie o jakimś nadbudowaniu czy przeciążeniu, ale tak jak pisze jeśli boisz się silikonów to włącz oleje
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 10:51   #4826
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
tak ale zazwyczaj to cyclosiloxane (albo jakaś forma cyklo- np: cyclopenthasiloxan ) a cykliczne odparowują same po niedługim czasie i dimeticon/ -ol który zmywa się za pomocą SLeS. Ja już pisałam sama używam sporo silikonów (w różnych serach czy odżywkach, które zawierają z reguły te dwa), żeby właśnie zabezpieczyć włosy przed wysuszeniem, zniszczeniem i puszeniem i nie ma mowy u mnie o jakimś nadbudowaniu czy przeciążeniu, ale tak jak pisze jeśli boisz się silikonów to włącz oleje
ale ja używam olejów, ale u mnie nie robią efektu wow.Chyba muszę powrócic do silikonów.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-20 o 10:52
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 11:00   #4827
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
ale ja używam olejów, ale u mnie nie robią efektu wow.Chyba muszę powrócic do silikonów.
no niestety oleje nie sa tak skuteczne
ja miałam okres "odstawienia" silikonów , włosy stały się wtedy jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia. Wróciłam przepraszając je solennie

Edytowane przez jukaba
Czas edycji: 2013-05-20 o 11:01
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 13:27   #4828
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
no niestety oleje nie sa tak skuteczne
ja miałam okres "odstawienia" silikonów , włosy stały się wtedy jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia. Wróciłam przepraszając je solennie
a polecasz cos konkretnego z silikonami?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 13:53   #4829
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Suche, sianowate włosy - co zrobić, jak układać POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
a polecasz cos konkretnego z silikonami?
uwielbiam TO , serum Matrix Sleek Look też jest fajne
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 15:05   #4830
Tareczka
Przyczajenie
 
Avatar Tareczka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cześć,
Czy możecie polecić mi kosmetyki nawilżające do włosów? Stosowałam szampon i odżywkę Artego, ale nie jestem zadowolona. Czy w drogeriach jest szansa na jakieś dobre kosmetyki? Na fryzjerskie nie mam teraz funduszy
Tareczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.