Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-05, 21:32   #1
iwkalip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1
GG do iwkalip

Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????


Kochane kobitki, jaki macie sposób na wrastające włoski na nogach po depilacji.
iwkalip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-05, 22:10   #2
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: wrastające włoski

Czesty peeling a do mycia szorstka myjka lub szczotka. Ja peeling robie sola kuchenna i nic mi nie wrasta
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-11, 18:49   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: wrastające włoski

sprawdzonego nie mam, ale wszyscy polecają regularne pilingi oraz masarze.......
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-26, 20:27   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Od kilku tygodni mam ogromny problem: wrastające włoski na nogach. Przez nie moje nogi są oszpecone mnóstwem małych czerwonych krostek. To paskudztwo nie zniknęło nawet wtedy, gdy na kilkanaście dni zaprzestałam golenia nóg. Do tej pory otrzymywałam porady, że należy bardzo mocno trzeć nogi szorstką gąbką albo nakłuć krostkę wysterylizowaną igłą i wyciągnąć wrastający włosek. Próbowałam tych metod i NIC NIE DZIAŁA,a nawet powoduje nasilanie sie krostek. Ja już nie wytrzymam, przez to nie mogę nosić krótkich spódnic i shortów!!!!! Jestem wściekła! Mam nadzieję, że kosmetyczka i inne dziewczyny przeczytają mój post i mi cos na to poradzą.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-26, 21:48   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Czy dobrze zrozumiałam: od ostatniej depilacji kilka tygodni temu stale masz na nogach krostki spowodowane wrastającymi włoskami i nic na nie nie działa? Jesli tak, to wygląda na zapalenie mieszków włosowych. Pojdź do dermatologa- prawdopodobnie dostaniesz antybiotyk.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-27, 06:52   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Może nie od razu antybiotyk......

Ja zaczełam stosować (przede wszystkim na rogowacenie okołomieszkowe, ale na wrastające włoski też) XERIAL z serii SVR i widzę pozytywne efekty.....

Przeczytaj artykuł z serii "biochemia urody" - "Lato już niebawem"...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-27, 07:08   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do Anmi - Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Anmi - mogłabyś przybliżyć ten produkt?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-08-27, 07:20   #8
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: xerial

xerial jest w KW, o tutaj:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1453
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-27, 07:42   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: xerial

Dzięki za podpowiedź!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-27, 08:50   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do Anmi - Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Zobacz też na stronie www.svr.pl - są ładnie opisane ich kosmetyki.

Nie są najtańsze - xerial 30 kosztuje ok. 35,- 38,- zł. Dostepne tylko w duzych aptekach.

Zużyałam pól opakowania, ale widzę pozytywne efekty, skóra jest głasza, znikają chrostki, zaczerwienia itp.....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-27, 10:50   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Bradzo Wam dziękuję za odpowiedzi, muszę sie bliżej zaiteresować tym XERIALem. A teraz coś dla innych zainteresowanych rozwiązaniem tego problemu: przeszukałam forum i znalazłąm nastęopujące leki na to zapalenie mieszków włosowych: ampułki Maystar (łagodzą podrażnienia, opóźniają odrost włosów); płyn Folisan; domowy odpowiednik tego płynu, zrobiony z 1 lub 2 tabletek aspiryny rozpuszczonych w 1/4 szklanki ciepłej wody + gliceryna (ilość na oko) i to wszystko przelac do buteleczki z ciemnego szkła; Penaten - krem dla niemowląt (łągodzący, kojący); można równiex podrażnione miejsca zaraz po goleniu smarować oliwką dla niemowląt, a w ramach peelingu, który podobno też pomaga, używać żelu pod prysznic NIVEA z peelingiem. Te powyższe sposoby i leki zostały przeze mnie przepisane ze wszystkich postów na tym forum dotyczących problemów z wrastającymi włoskami.

ps. Jeszcze raz baaaaaaaardzo Wam dziękuję za odpowiedzi [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-29, 13:30   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Od 2 dni wypróbowuję jeden w wymienionych wyżej sposobów: domowy odpowiednik Folisanu. Zrobiłam go z odpowiednika 2 tabletek aspiryny (moja mama jest farmaceutka i przyniosła mi z pracy 2 saszetki aspiryny w proszku, każda odpowiada jednej tabletce), 1/4 szklanki ciepłej wody destylowanej i z gliceryny. No i wyszła mi taka zawiesina, w której pływały malutkie kawałeczki aspiryny. W każdym razie wczoraj posmarowałam sobie tym nogi 4 razy, a dzisiaj 2 i powiem Wam, że większość krostek zniknęła.!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 14:57   #13
agnieszka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 14
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Ja używam depilatora Brauna z nakładką do masażu nic nie wrasta, żadnych krostek, nie muszę myśleć o nogach częściej niż raz na dwa tygodnie. Może warto już zrezygnować z golenia?
agnieszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-30, 10:28   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Agnieszko,
ja od lat uzywam depilatora (Silkepil) i od lat mam wrastajace wloski, z ktorymi jest coraz gorzej, i ani peelingi, ani, masci, ani oliwki, nic nie pomaga. Nie mam czerwonych krost, tylko czarne kropki. Wloski po prostu sa za slabe, depilator ich nie wyrywa tylko lamie tuz przy skorze. To co zostaje, odrasta albo "normalnie" albo wlasnie wrsatjac w skore. Nie wiem czy wiecie o co chodzi, ale juz bardziej obrazowo nie moge!I co zrobic z czyms takim???Maszynka dfo golenia odpada, moja skora fatalnie ja znosi((
agnieszka napisał(a):
> Ja używam depilatora Brauna z nakładką do masażu nic nie wrasta, żadnych krostek, nie muszę myśleć o nogach częściej niż raz na dwa tygodnie. Może warto już zrezygnować z golenia?

agnieszka napisał(a):
> Ja używam depilatora Brauna z nakładką do masażu nic nie wrasta, żadnych krostek, nie muszę myśleć o nogach częściej niż raz na dwa tygodnie. Może warto już zrezygnować z golenia?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-30, 10:41   #15
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Ja też mam ten problem. Parę miesięcy temu wydepilowałam sobie nogi i do tej pory mam na skórze czerwone krosteczki z włoskami w środku. Żadne peelingi mi nie pomagają, nawet chwyciłam za igłę, żeby je wydostać (brr!), ale boję się, że zostaną blizny. Po prostu ta metoda depilacji nie nadaje się dla każdego, chociaż od golenia też mam podrażnienie... I co tu zrobić? Zarosnąć?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-04, 14:46   #16
Kanina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 4
GG do Kanina
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Ja również używam depilatora, ostatnio byłam na "wosku" u kosmetyczki, powiedziala, ze nie ma skutecznego lekarstwa na wrastające włoski, że to zależy od grubości włosa itd. Ale póki co ja się nie poddaję [img]icons/icon7.gif[/img] Na pewno przetestuję wszystko co polecacie [img]icons/icon7.gif[/img]
Kanina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 12:06   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wrastające włoski - już nie mogę, próbowałam wszystkiego!!!

Ja niestety borykam się z tym problemem już od kilku lat. Na samym początku używałam kremów do depilacji i efekty były super, żadnych problemów, ale coś mnie podkusiło, żeby kupić elektryczny depilator, no i zaczęło się... Nie pomogło odstawienie depilatora, przerzucenie się na depilację woskiem, powrót do depilacji chemicznej. Chwilami skóra wygląda lepiej tzn. niewiele włosków wrasta, a momentami (np teraz) koszmarnie - łydki w czerwone kropki + krostki. Nie pomaga codzienne szorowanie ostrą rękawicą, smarowanie Panthenolem, Xerial również niewiele dał. Ale najokropniejsze są ślady, które zostały po usuwaniu wrośniętych włosków...Najgorsze, że dermatolodzy rozkładają ręce i twierdzą, że na wrastanie włosów nie ma lekarstwa. Czekam z niecierpliwością na kolejne rady [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-07, 17:18   #18
wafel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 20
wrastające włoski

CZY ZNACIE JAKIEŚ WYPRÓBOWANE SPOSOBY ABY WŁOSKI NA ŁYDKACH PO GOLENIU NIE WRASTAŁY?
wafel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 13:17   #19
agawe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 71
Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

Co mam zrobić gdy wlosy ktore depiluje wrastaja mi w skóre i nie moge i ponownie wyrwać? Bardzo prosze o jakies rady! Czy to naormalne i jak to zlikwidowac ?
z gory dzieki!
agawe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-14, 14:04   #20
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Re: Wrastające włosy!! Pytanie!!

Powinnaś regularnie robić peeling miejsc depilowanych, to spowoduje, że usuniesz obumarły naskórek i włoski będą mogły się przebić przez skórę. Dobrą metodą zapobiegającą wrastaniu jest depilacja włosków zgodnie z ich wzrostem. Pamiętaj również o balsamach czy emulsjach po depilacji. pozdrawiam
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 14:29   #21
agawe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 71
Re: Wrastające włosy!! Pytanie!!

Wielkie dzięki!!
agawe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-26, 22:20   #22
Keriel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1
wrastające włoski

Mam problem z wloskami wrastajacymi po depilacji. Czy znacie jakieś skuteczne sposoby, peelingi na pozbycie sie ich?
Keriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 17:20   #23
anna86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 41
wrastające włoski - pomocy

Proszę o informacje w sprawie pozbycia sie wrastających włosków na nogach czy można z tym problemem np. zgłosić sie do kosmetyczki, a jakie są domowe sposoby????????????
anna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 19:45   #24
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

Cześć dziewczyny! mam taki problem - otóż po depilacji nóg depilatorem, bądź też po ogoleniu ich, mam taką dziwną przypadłość - gdy włosy zaczynają odrastać, to tak ok. połowa z nich wrasta mi pod skórę! To okropne!! Tworzą się takie jakby krostki, a w środku, jak się podrapie, jest włos. Czasem zdarza się, że krostek nie ma, lub ich nie zauważę i potem musze wyciągać te wrośnięte włoski za pomocą szpilki, bo są juz takie długie!! Stosuję pilling podczas kąpieli, mam też taką szorstką gąbkę i szoruję nią nogi, ale to nic nie daje!!! Help!!!
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 20:50   #25
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Re: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

Nie jestes sama! Tez mam taka przypadłość i z żalem musiałam zrezygnować z depilowania nóg. Nic mi na te wrastajace włoski nie pomaga, a nogi wyglądaja nieładnie. Uznałam, że nic się nie da poradzić. Wolę częściej golić nogi, niż mieć czarne plamki i krostki z powodu wrośnietych włosków. Po prostu chyba taka nasza uroda. Nie próbowałam jeszcze depilacji woskiem. Może po woskowaniu nie wrastają?

Pozdrawiam!
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-16, 11:11   #26
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Re: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

Hmm, szczerze mówiąc, to na moje nogi chyba nie ma rady.. Woskiem niekiedy robię, ale efekt jest ten sam jak po depilatorze Co do golenia, to sprawa jest bardziej skomplikowana. Otóż jeżeli nie golę nóg zbyt często, to po tym zabiegu prze jeden dzień wyglądają ładnie. Ale niestety czasem trzeba to robić często, np. latem. Wtedy, jakiś czas po ogoleniu, moje nogi pokrywają się czerwonymi krostkami. Najgorzej jak założę spodnie czy coś innego, co przylega do skóry, to jakiś koszmar. A potem, jak włosy zaczynają odrastać jest jeszcze gorzej, bo te krostki nadal są i sędzą albo bolą. Myślałam, że to uczulenie, ale przecież czasami [co prawda rzadko] krostki się nie zjawiają, zazwyczaj są, gdy przez kiklka dni z rzędu golę nogi [wtedy wogóle mam problem z ich ogoleniem, bo z podrażnionych miejsc leci mi krew]
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 11:20   #27
Aluska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4
Paskudne krostki. Wrastające włoski

ja takie krostki zaczelam miec odkad depiluje/gole nogi. To jest problem wyrastajacych wloskow. Czasem sa zbyt slabe zeby przebic sie przes skore. Ja tez juz probowalam wszyskiego, ale malo co mi pomaga. Zaczynam sie zastanawiac tylko dlaczego kazdy poleca depilacje jako cudowny sposob pozbycia sie wloskow a przy okazji nie powie jaki jest potem problem z ich wrastaniem w skore. Tym bardziej nie ma mowy o tym zeby ktos podal chocby prosty przyklad rozwiazania takiego problemu...Ja jak narazie staram sie codziennie je porzadnie szorowac ostra gabka z gruboziarnistym peelingiem i to w minimalnym stopniu pomaga, reszte trzeba jakos usunac np wyciskajac...niestety. Ale kto wyciska to wie jak potem nogi wygladaja. Pozdrawiam wszystkie wizazanki
Aluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 19:58   #28
Fioletka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4
Thumbs down Wrastające po depilacji włoski-help!!!!!!!

Jak ograniczyc wrastanie włosów po depilacji?? Mam z tym poprostu dramat!!!!!!!!!!! a jak sie ich pozbyc gdy juz wrosną pod skore, zeby nie bylo blizn.. bo mam ich sporo.. znowu nie pokaze sie tego lata na plazy
Fioletka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:03   #29
Maja2d
Raczkowanie
 
Avatar Maja2d
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Wrastające włoski po depilacji...

Mam pytanie, czy można jakoś zapobiec wrastaniu włosków po depilacji i jak się pozbyć już istniejącego problemu?
Z góry dziękuję za pomoc
Maja2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:09   #30
Maja2d
Raczkowanie
 
Avatar Maja2d
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Wrastające włoski po depilacji...

Przepraszam, nie zauważyłam że troszkę wyżej jest temat depilacji. Już tam zaglądam.
Maja2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.