Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-06, 13:17   #1681
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Prosze o analize tej odzywki-czy rzeczywiscie bedzie zapobiegac wypadaniu wlosow?

Sunsilk Anti-Caida (Anti-Fall) Conditioner
Water (Aqua), Cetaryl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, Dimethiconol, Quaternium 18, Potassium Chloride, Fragrance (Parfum), Hydroxyethyl Cellulose, Propylene Glycol, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, TEA Dodecylbenzene Sulfonate, Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Opuntia Tuna Extract (Prickly Pear), Red 33 (CI 17200), Blue 1 (CI 42090)

Nalozylam ja dopiero raz-swietnie wygladza wlosy-jeden minus jest-chyba mnie podraznia cos w niej bo po nalozeniu od razu mailam 2 wypryski u nasady skory wlosow-ktory skladnik mogl to zrobic?
Czy jezeli bede nakladac na same wlosy(nie skore glowy) to mozna w ten sposob uniknac podraznienia?
Bardzo słaba odżywka, jak na moje wymagania. Właściwie nie ma w niej nic, oprócz oleju słonecznikowego, a i ten jest dopiero pod koniec składu, w towarzystwie kosnerwantów, a więc jest go mało . Jest tu również ekstrakt z opuncji figowej, ale to już w ogóle jakieś resztki
Składniki pogrubione/czarne mogły przyczynić się do ładnego wyglądu włosów - to kondycjoner i silikony.

Do podrażnienia mogło przyczynić się kilka składników: silikony [zapychają] lub konserwanty [podrażniają/oznaczone czerwonym] a nawet barwniki [Blue, Red].
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 13:30   #1682
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
I jeszcze chcialabym wiedziec co sadzicie o skladzie tego szamponu( pokonczylo mi sie wszystko do wlosow i chce sprobowac czegos nowego)

Giovanni Tea Tree Triple Treat Shampoo
Aqua (Purified Water), Tea Tree (Melaleuca Alternifolia) Oil, Peppermint (Mentha Piperita) Oil, Eucalyptus (Eucalyptus Officinalis) Oil, Rosemary (Rosmarinus Officinalis) Extract, Nettle (Urtica Dioica) Oil, Thyme (Thymus Vulgaris) Oil, Birch Leaf (Butela Alba) Oil, Chamomilla (Anthemis Nobilus Flower), Clary (Salvia Sclarea), Lavender (Lavandula Angustifolia), Coltsfoot Leaf (Tussilago Fargara), Yarrow (Achillea Millefolium) Oil, Mallow (Malya Sylvestris), Horsetail (Equisetum Arvense) Oil, Soybean Protein (Glycine Soja), C12 14 Olefin Sulfonate (Coconut Derived), Cocamidopropyl Betaine, Tocopherol (*Vitamin E), Trace Minerals, Citric Acid (Corn), Sodium Hydroxymethyl Glycinate, Sodium Chloride (Sea Salt), Grapefruit Seed (Citrus Derived)

Dziekuje
Wow ależ cudo!!!
Mieszanina ekstraktów i olejków eterycznych działających antyseptycznie, oczyszczająco i regulująco na skórę głowy.
Detergenty są również bardzo łagodne
Coś fantastycznego
Szkoda, że pewnie niedostępny na naszym rynku...
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 13:35   #1683
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Sawa87 Pokaż wiadomość
Witam Kobitki
Pod lupę Joanna szampon fryzierski z ceramidami (nie znalazłam analizy składu an forum)

Aqa,Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide DEA, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Glycol Distearate,Polyquaternium-7,Laureth 10, Glycosphingolipids, Disodium EDTA, Parfum, Limonene,Citric Acid, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Dziękuje z góry za odszyfrowanie ;-*
(mam nadzieje ze literówek nie strzeliłam oczy mnie bolą musiałam z butli przepisywać)
Hm... dość słaby kosmetyk. Poza oczyszczeniem raczej niewiele zrobi dla włosów. Wszystko zależy od tego, jakie stężenie mają glikofosfolipidy odpowiedzialne za odżywienie [pełnia również funkcje zmiękczające], ale jak dla mnie jeden składnik odżywczy w całym składzie [w dodatku szamponu profesjonalnego] to stanowczo za mało.
Konserwanty dodatkowo mogą wywołać niepożądane reakcje skórne.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 15:39   #1684
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ponaglam swoją prośbę
__________________

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-02-06 o 11:58 Powód: Podbicie postu do analizy.
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 17:27   #1685
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Spokojnie kuseczko Jest kolejka lol. A dziewczyny to nie maszyny i tez nie dadza rady uporac sie ze wszystkim. Lepiej zrobic cos bardzo dobrze (napisac wiecej o produkcie, skladzie, wplywie), niz byle co
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 20:52   #1686
Natya84
Przyczajenie
 
Avatar Natya84
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
No to zabieram się za zaległości.

Paul Mitchell - Instant Moisture Daily Shampoo

Wygląda interesująco. Dość odżywczy, jak na szampon. Zawiera panthenol, całkiem sporo , oraz kilka wyciągów ziołowych - biały imbir, aloes, rumian rzymski, henna, jojoba i rozmaryn, oraz jakieś "zsyntetyzowane" [?] algi. Wszystkie te składniki będa działały odzywczo i nawilżająco.

Oprócz składników uznawanych za naturalne w szamponie znalazły się tez elementy, które ja nazywam odżywczą chemią [samo pogrubienie] - one działają kondycjonująco, odżywiają włosy, wygładzają je i ułatwiają ich rozczesywanie.

Dziękuję ślicznie za analizę

Podzielę się przy okazji krótkim spostrzeżeniem na temat tego szamponu, bo zużyłam już całą butelkę... i zmieniłam na inny. Mi bardzo wysuszył włosy, a nie nawilżył, rozczesywanie było koszmarem, no i włosy nie wyglądały poza tym na specjalnie odżywione Aż dziwne, skoro ma tyle "dobrych" składników... Może coś moim włosom się jednak nie spodobało?

Edytowane przez Natya84
Czas edycji: 2009-01-06 o 20:54 Powód: zabrakło nazwy szamponu :/
Natya84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 10:29   #1687
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
L' OREAL Professionnel Density Advanced, szampon p. wypadaniu włosów

Proszę o przeanalizowanie składu tego szamponu., ponieważ nie znalazłam analizy.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PPG-5CETETH-20, Cocamide Mipa, Glycerin, Disodium Cocoamphodipropionate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Octylacrylamide Butylaminoethyl Methacrylate Copolymer, PEG- 55 Propylene Glycol Oleate, Sodium Methylparaben, Propylen Glycol, Polyquaternium-10 DDM Hydantoin, Niacinamide, Lecithin, Pyridoxine HCI, Linaool, Methyl Cocoate, Coumarni, Sodium Cocoate, Safflower Glucoside, Limonene, Parfum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szampondensity.jpg (11,3 KB, 6 załadowań)
trinee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 14:03   #1688
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez alexz johnson Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Moge prosic o analize składu Balsamu do ciała nawilżającego Soraya Summer Slim caffeine&aloe vera ? (Może się nada na włosy?)

Aqua, Glycine Soja (Soyabean) Oil, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Isononanoate, Propylene Glycol, Ceteareth-12, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol. Shea butter (Butyrospermum Parkii), Ceteareth-20, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Caffeine,. Tocopherol[/B], Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Hydantoin , Methylparaben, Propylparaben, Parfum Hydroxyisoheksyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Alpha - Isomethyl lonone, Lilalool.
Wygląda zachęcająco, dość nawilżająco
Glycine soja ma dość szerokie zastosowanie w pielęgnacji włosów - odżywia, nawilża, ma działanie zmiękczające.
Masło shea znane jest ze swoich właściwości odżywczych.
Aloes również, a dodatkowo to znany nawilżacz.
Kolejnym dobrym składnikiem jest witamina E.
Inne pożyteczne składniki - wyboldowane.
Trzeba uważać na skórę głowy ze względu na konserwanty, wśród nich zwłaszcza DMDM jest "złośliwy", niektórzy źle reagują na parabeny.
Ale na same włosy jak najbardziej skład mi pasuje
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 14:07   #1689
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

[1=6a7e0cf2eda2bda4316abe8 4f76a420338a84d81_65555cc f31198;9635359]Moje dzisiejsze nabytki. Szukałam prostej odżywki do mycia włosów, jednak chyba nie znalazłam. Bardzo proszę o analizę.

Hegron, Creme Voeding, Odżywka do włosów bez spłukiwania (była analizona tylko do spłukiwania- sprawdzałam.)
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Alphaisomethyl, Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid
[/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

Ta odżywka jest bardzo prosta w składzie i właściwie mało odżywcza, ze składu wynika, że powinna nawilżyć włosy.
Behenoyl PG-Trimonium Chloride - pełni funkcję odzywczą i jest antystatykiem.
Reszta składu to zapachy i konserwanty.
W sumie nic szczególnego, za to powinna nadawać się do mycia.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 14:12   #1690
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

[1=6a7e0cf2eda2bda4316abe8 4f76a420338a84d81_65555cc f31198;9635359]Moje dzisiejsze nabytki. Szukałam prostej odżywki do mycia włosów, jednak chyba nie znalazłam. Bardzo proszę o analizę.


Forte Sweden, Romantic Professional, Balsam do włosów

Składniki: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone Copolyol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, 2- Bromo- 2 Nitropropane-1,3- Diol, Citric Acid.
[/QUOTE]
Ta odżywka w sumie również jest bardzo prościutka w składzie .
Stanowi mieszaninę: emolientu, kondycjonera, lekkiego silikonu i odżywczego jedwabiu. Jeśli jest go ok 3-4% to skład byłby nawet całkiem, całkiem.
Ale w rzeczywistości trudno przewidzieć, jak zachowa się na włosach.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 11:02   #1691
slonko:)
Raczkowanie
 
Avatar slonko:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 74
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo prosze o analize.

INCI: Deionised Water, Stearalkonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium 7, Cetyl Alcohol, Hydroxyethyl Cellulose, Stearyl Stearate, Quaternium 80, Hydrolysed Keratin, Amino Acids, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Disodium, EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol
__________________


22.09.09
slonko:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 12:29   #1692
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez slonko:) Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize.

INCI: Deionised Water, Stearalkonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium 7, Cetyl Alcohol, Hydroxyethyl Cellulose, Stearyl Stearate, Quaternium 80, Hydrolysed Keratin, Amino Acids, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Disodium, EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol
trzeba podać dokładną nazwę i opis kosmetyku
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 17:57   #1693
slonko:)
Raczkowanie
 
Avatar slonko:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 74
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
trzeba podać dokładną nazwę i opis kosmetyku
ale ta odzywka nie ma nazwy...znalazlam ja na jakies stronce z naturalnymi kosmetykami i chcialabym sie przekonac czy naprawde jest taka dobra

a tu opis ze stronki:
Luksusowa skoncentrowana odżywka do włosów, która wzmacnia, dodaje blasku i regeneruje włosy . Bogata w keratynę i składniki zachowujące swoje własciwości przez długi czas a bez sztucznych konserwantów. Odzywka ta ma postac koncetratu i może być bazą pod specjalistyczne kosmetyki do włosów

w ogole warto ja kupywac?
__________________


22.09.09

Edytowane przez slonko:)
Czas edycji: 2009-01-08 o 17:59
slonko:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-08, 19:20   #1694
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Post Coco Mask- Profis

Któraś z Was używała tej maski o cudnym zapachu?
Jej skład:
Skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, propylene glycol, coconut (cocos nucifera) extract, parfum, imidazolidinyl urea, citric acid, glyceryl stearate, PEG-60 hydrogenated castor oil, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-glikolem.html
Co o niej sądzicie?
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:12   #1695
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
prosiłabym do zanalizowania garnier fructis - odżywka wzmacniająca sprężyste loki

według etykiety zawiera wzmocniony aktywny koncentrat z owoców: fruktoza+glukoza, witamina B3+B6, kwasy owocowe AHA, regenerujące lipidy

doszukałam się jednego lekkiego silikonu na początku składu - amodimethicone, czy są gdzieś jeszcze poukrywane?

jak na moje oko - laika - wydaje się dość odżywcza (często powtarza się słowo extract :P) i tu moje pytanie: nadaje się jako maska pozostawiona na ok 20 minut?

skład: aqua/water, cetearyl alcohol, potato starch modified, amodimethicone, behentrimonium chloride, nacinamide, saccharum offcinarum/sugar cane extrat, trideceth-12, chlorhexidne dihydrochloride, limonene, camelia sinesis/ camelia sinesis leaf extract, linalool, benzyl salicylate, 2-olemido-1,3-octadecanediol, pyrus malus/apple fruit extract, persea gratissima/avocado oil, pyridoxine hcl, cetyl esters, methylparaben, citric acid, cetrimonium chloride, citronellol, butylphenyl methylpropional, citrus limonum/ lemon peel extract, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, prunus armeniaca/apricot kernel oil, hexyl cinnamal, parfum/ ragance (fl C24734/1)
Faktycznie, wydaje się być odżywcza i można pokusić się o pozostawienie tego kosmetyku w roli maski.
Z tymi kwasami to polemizowałabym - raczej wyciągi z trzciny cykrowej, jabłka i cytryny, ale to nie są typowe "prawdziwe" kwasy.
Z tymi regenerującymi lipidami to też szału nie ma - raptem jeden składnik, ale za to nie potrzeba go w dużych stężeniach. Można w tą kategorię podciągnąć jeszcze olej avocado, który znajduje się w skłądzie.
Wskazane przez producenta witaminy są.

Amidomenthicone - fakt jest silikonem, ale lekkim i można powiedzieć, odżywczym [szerzej pisała o nim Truskawkowawiosna w tym wątku ]

Na końcu składu na niebiesko wyróżniłam inny związek z tej grupy - on pełni rolę emulgatora.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:19   #1696
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
Proszę o analizę odżywki [B]Farouk, CHI, Keratin Mist
Wiki1988 już ją zanalizowała

Cytat:
Napisane przez noell88 Pokaż wiadomość
Seboradin, Balsam do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania, Niger z czrną rzodkwią, firma inter fragrances

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Pinus Oil, Calamus Extract, Hypericum Extraxt, Raphanus Nigra Extract, Coriander Oil, Citric Acid, Tea Tree Oil, Thymol, CI 17200

sklad wydaje mi sie bardzo przyjemny, ale oddaje go w rece profesjonalistek moje wlosy z doswiadczenia bardzo sobie ten balsam chwala-trzymany 10 min daje niezly blysk!
Balsam ma skromny, ale i ładny skład.
Na początku nawilżacze i kondycjoner, potem esencja balsamu czyli ekstrakt z czarnej rzepy, tataraku oraz olejki eteryczne z sosny, kolendry i drzewa herbacianego.
Odżywkę z takim składem z powodzeniem można kłaść również na skórę głowy, [z wyjątkiem przypadków alergii na dane skłądniki], odżywi cebulki, może także regulować pracę gruczołów łojowych.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:40   #1697
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie Wizażanki
jestem tu nowa szukałam szukałam i nigdzie nie znalazłam analizy odżywki do włosów, chodzi o:

Oriflame, Multi Recharge Conditioner for dry/damaged hair
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1562

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie Wizażanki
jestem tu nowa szukałam szukałam i nigdzie nie znalazłam analizy odżywki do włosów, chodzi o:

Oriflame, Multi Recharge Conditioner for dry/damaged hair
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1671

Nieładnie tak oszukiwać
A tyle razy prosiłam
Pierwszy post będzie skasowany, podbity traktuję jako pierwsze zgłoszenie analizy.

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Szukałam, nie znalazlam, więc pytam

Oriflame - szampon do włosów kręconych CURLY AND SMOOTH

Skład: Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, coco-glucoside, sodium chloride, glycol distearate, laureth-4, parfum (fragrance), hydroxypropyltrimonium hydrolyzed corn strach, 2-bromo-2nitropropane-l,3-diol, panthenol, formic acid, tocopheryl acetate, peg-35 castor oil, slik aminoacids, citrik acid, phenoxyethanol, zinc aspartate, copper aspartate, manganese aspartate, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, imidazolidinyl urea, propylparaben, isobutylparaben, benzoic acid.
Właściwie ciężko mi jednoznacznie określić ten szampon, ale widzę w nim potencjał odżywczy.
Hydroxypropyltrimonium hydrolyzed corn strach jest składnikiem regulującym lepkość kosmetyku, ale posiada również właściwości nawilżające [poprzez zatrzymanie wilgoci] i odżywcze.
Witamina B5, E, jedwab oraz pierwiastki [cynk, miedź, mangan] służą regeneracji i odżywieniu.
Wrażliwe głowy może jednak podraznić z uwagi na zawartość zestawu SLES+sól oraz konserwanty.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:46   #1698
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez willy wonka Pokaż wiadomość
Witam, rosilabym o analize skladu tej maseczki
Kallos, Maska z pszenicy i wit. E+F

aqua, cetearyl alcohol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, lauridimonium hydoxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, sodium cocoyl glutamate, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, methylisoothiazolinone, parfum, CI 19140, CI 14720, CI 16255, CI 73015, CI 28440

z gory bardzo dziekuje
Ładny krótki i treściy skład. Początek to standardowo emolienty i kondycjoner. Zawiera proteiny, prawdopodobnie pszeniczne, sądząc po nazwie.
Wymienionych witamin niestety nie ma, chyba, że zamysłem producenta było iż z założenia pszenica z założenia je zawiera. Ale nazwa w tym zakresie myląca.
Odżywienie włosa wspomaga magnesium nitrate.
*Isothiazolinonyy mogą przeszkadzać wrażliwcom.

Ale ogólnie dobrze jest
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 12:05   #1699
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez olunek Pokaż wiadomość
bardzo prosze o opinie o tej masce do wlosow czy faktycznie jest taka organic po uzyciu moje wlosy ( bardzo zniszczone )sa jak nowe odzywione lsniace, miekkie niemniej jednak jestem ciekawa co o niej sadzicie z gory wielkie dziekuje

farouk CHI Olive Nutrient Therapy Treatment Paste
Odżywcza Regeneracja Oliwkowa


sklad:

olea europaea(olive)leat extract*, cetearyl alcohol*(cocout or palm), cetyl esters*(cocout), dicetyldimonium chloride, olea europea(olive)fruit oil*\**, behentrimonium chloride, amodimethicone, olive oil PEG-7, esters*, dimethicone, hydrolyzed silk*, guar hydroxypropylitrimonium chloride*, vinegar*(aplle cider), tocopheryl acetate( vit E acetate)*vit a palmitate*panthenol*, phenylyimethicone, anthemisnobilis flower oil**, cymbopogon schoenantus oil**, geranium maculatum oil**, origanum majoranaleaft oil**, pepermint oil**, basil oil**, thyme extract**, nasturium officinals extract**, trigonellafoenum-graecumseed extracts**, nettle extract**, orange peel oil**, jasminofficinale flower extract**, lime oil**, lemon peel oil**, polysorbate60, octoxynol-40,i solaureth-6, propylene glycol, hydrolyzed wheat protein*, hydrolyzed wheat starch*, benzophenone-4, sodium benzotriazolyl butyl phenol sulfonate, buteth-3, tributl citrate, phenoxyetanol, caprytyt glycol, hexylane glycol,tetrasodium EDTA***, potasium sorbate***, chlorophylin-cooper complex*

* natural sourca
**certified organic
***food grade


Odżywcza Oliwkowa Kuracja Regenerująca nie zawiera parabenu.
Zawiera organiczne olejki eteryczne z certyfikatem jakości, naturalne oleje i specjalny zestaw regenerujący.
Odbudowuje suche i zniszczone, osłabione trwałą ondulacją lub farbowaniem włosy.
Kuracja rekonstruuje, odnawia i odpowiednio nawilża włosy, które po jej zastosowaniu nabierają miękkości i świetlistego blasku.
Stosowanie: po umyciu szamponem nanieś sporą ilość Oliwkowej Kuracji Regenerującej i rozprowadzić równomiernie na włosach. Zostawić na ok.3 minuty, po czym spłukać. Dla zwiększenia intensywności zabiegu, zostawić maskę na włosach przez ok. 15 minut. Można ogrzewać włosy suszarką lub zawinąć w gorący ręcznik. Spłukać.

Linia Odżywcza Terapia Oliwkowa charakteryzuje się czystym zapachem, który zawiera olejek z palczatki cytrynowej.
Mieszanka organicznych olejków składa się z bazylii, rumianku, geranium, palczatki cytrynowej, majeranku i mięty pieprzowej.
Mieszanka naturalnych ekstraktów zawiera pokrzywę, tymianek, rzeżuchę i kozieradkę.
Naturalny organiczny olej zawiera czystą oliwę z oliwek pochodzących z naturalnych plantacji oraz ziarno czarnego kminku i działający przeciwzapalnie olejek tamanu.
Wyciąg z liści drzewa oliwnego, naturalna substancja przeciwutleniająca i antybakteryjna, zawiera 10% oleuropeiny, potężnej substancji fitoodżywczej.
Bardzo, bardzo treściwa, bogaty skład, producent nie rozminął się z prawdą.

Co do jej organiczności - na pewno w dużym stopniu zawiera składniki powszechnie uznawane jako naturalne/pozyskiwane z naturalnych źródeł. Pozostaje wierzyć, że organic
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 12:30   #1700
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Nieładnie tak oszukiwać
A tyle razy prosiłam
Pierwszy post będzie skasowany, podbity traktuję jako pierwsze zgłoszenie analizy.
przepraszam to był pierwszy i ostatni raz więcej to się nie powtórzy
to wszystko przez tą moją niecierpliwość a teraz za karę poczekam sobie jeszcze dłużej
pozdrawiam Estelle
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:25   #1701
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Co sądzicie o tym szamponie- czy wysusza, obciąża i czy jest dobry dla loków?


Schauma odbudowa i pielęgnacja


Aqua.Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Parfum, Laureth-4, Dimethicone, Hydrogenatet Castor Oil, Polyquaternium-7, Niacinamide, Panthenol, PEG-12 Dimethicone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Glycerin, PEG-14M, Coumarin, Cocos Nucifera Extract, CI 16255, CI 47005



Ale się napisałam, mam nadzieję, że pomożecie
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!

Edytowane przez dusia139
Czas edycji: 2009-01-15 o 07:00
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 14:05   #1702
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jeśli kiedyś ktoś przyjdzie na ten wątek, mam nadzieję, że napisze coś niecoś o tym żelu do włosów, jaki może miec na nie wpływ, czy wysusza itd.
Dodam, co już na tym wątku mówiłam zresztą, że mam kręcone włosy.

GEL STYLE

Składniki wg INCI
Aqua, Propylene Glycol Carbomer, PEG-25 PABA, Laureth- 10 Triethanolamine, Panthenol, Parfum, Metyloisothuasolinene
CI 191401625542080
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!

Edytowane przez dusia139
Czas edycji: 2009-01-15 o 06:58
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 15:20   #1703
Milunia150
Rozeznanie
 
Avatar Milunia150
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: prawie Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

A ja mam nadzieje że ktoś mi powie co nieco na temat tego szamponu..


ZIAJA Ziajka Szampon dla dzieci i niemowląt.
Skład (INCI)
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, Propylene Glycol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid.
__________________


Edytowane przez Milunia150
Czas edycji: 2009-01-14 o 17:46
Milunia150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 23:02   #1704
Klaudiusia17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 979
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analize : Joanna Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania

Skład: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide DEA, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-10, Raphanus Sativus Extract, Equisetum Arvense Extract, Alcohol Denat., Glycogen, Glycerin, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Edytowane przez Klaudiusia17
Czas edycji: 2009-01-21 o 19:45
Klaudiusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 13:35   #1705
alau
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam,
super wątek!
Jestem pełna podziwu dla wizażanek tak obeznanych w owych składach...
ja powoli zaczynam się wgryzać w tematykę.. przyznam, najbardziej pociągają mnie kosmetyki naturalne..

kupiłam ostatnio w sklepie naturalnym taką odżywkę pokrzywową i lakier do włosów.
co o nich sądzicie?

Lotion do włosów z pokrzywy - PROVIDA
Skład

alcohol, aqua, urtica dioica, menthol, sulfated castor oil, gaultheria procumbens, pogostemin patchouli, melaleuca alternifolia, camphor, limonene (naturalne olejki eteryczne)

Lakier do włosów Natural Styling - SANTE
Skład

Alcohol*, Aqua (Water), Shellac, Glycerin, Parfum (Essential Oils), Lawsonia Inermis (Henna) Extract*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Potassium Hydroxide, Linalool, Geraniol, Citral, Limonene


Czy ten alcohol to dobry składnik?
Z góry dziękuję za pomoc!!
pozdrawiam!!
alau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 23:31   #1706
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę tego "cuda":

Artego, FRUITREE COCONUT, maska nawilżająca

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Ricinus Communis, Cetrimonium Chloride, Cocos Nucifera, Myristyl Alcohol, Ceteareth-3, Triticum Vulgare, Petrolatum, Citric Acid, Hydrogenated Lard, Parfum, DMDM Hydantoin, Linalool, Coumarin, Sodium Lauryl Sulfate

(Przyznam, że zdziwił mnie ten SLS na końcu składu )
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-19, 07:16   #1707
bmadziaa
Raczkowanie
 
Avatar bmadziaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 454
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ja poproszę o przeanalizowanie dwóch składów; nie są to odżywki do włosów, a kremy do rąk, ale może nadadzą się na włosy..

1. krem glicerynowy O.L.A Cosmetics:

aqua, glycerin, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol and ceteareth-20, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, stearic acid, isopropyl palmitate, dimethicone, tocopheryl acetate, fragnance, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, limonene, linalool, citral, CI 19140.

2. krem JOLA BARLON

aqua, glycerin, isopropyl palmitate, propylene glicol, ceteareth-12, tocopheryl acetate, dimethicone, triethanoloamine, carbomer, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, limonene, citral
__________________
szczęście jest blisko...
bmadziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 21:28   #1708
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analizę mojego nowego nabytku
Kaaral Baco Silk hydrolized post colour cream:
Aqua, Myristyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Hydrogeneted Stearyl Olive Esters, Parfum, Bis (C 13-15 Allkoxy), PG Amodithicone, Polyquaternium - 7, Hydrolized Silk Protein, Hydrolized Rice protein, Imidazolidinyl Urea, Methylchloroisithiazolino ne, Methylosothiazolinone, Lactic Acis, Tetrasodium EDTA
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 10:48   #1709
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Seba Med, pH 5.5, Szampon do codziennej pielęgnacji włosów

Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, PG-120 Methyl Glucose Dioleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Parfum, Polyquaternium-10, Sodium Citrate, Sorbic Acid

Chcialam poprosic o analize wyzej wymienionego specyfiku. Wpisywalam do wyszukiwarki w opcji "przeszukaj watek" a tym oto watku, oraz w watku z lista zanalizowanych kosmetykow, no i nie znalazlam.

Z gory dziekuje!

Polecila mi ten szampon fryzjerka. Podobno swietnie wplywa na kondycje skory glowy.
Wracam do gry

Szampon wygląda na łagodny , nie powinien podrażniać, chyba, że ktoś musi uważać na konserwanty.
Pomimo pewnej zbieżności w nazwach z SLS - Sodium Lauryl Sulfoacetate - jest łagodnym, niedrażniącym detergentem, nie wnikającym w skórę z powodu dużej wielkości cząsteczki.
Disodium Laureth Sulfosuccinate - to również łagodny detergent, dobry dla wrażliwych skór.
PG-120 Methyl Glucose Dioleate - to emolient, ma też właściwości kondycjonujące.
Nie zawiera dodatków odżywczych.
Raczej niewysuszający, nadaje się do codziennej pielęgnacji. Taki "apteczny" w dobrym tego słowa znaczeniu
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 11:00   #1710
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Kasia132` Pokaż wiadomość
Przepraszam jestem tu laikiem ale "małymi kroczkami do celu..."
A co powiecie na taki skład:

Goldwell, Regulation, Shampoo Deep Cleansing (szampon głęboko oczyszczający)

Skład: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-18 GLYCERYL OLEATE/COCOATE, YOGURT POWDER, ZINC PCA, URTICA DIOICA, CHAMOMILLA RECUTITA, PANTHENOL, ALLANTOIN, ISOPROPYL MYRISTATE, DISODIUM EDTA, QUATERNIUM-80, GLYCOL DISTEARATE, LAURETH-4, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM.

Czy równie dobrze spisze się omawiany już wcześniej:
Farmona, Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym a za niższą cenę(dziewczyna napisała, że śmiało może służyć za szampon oczyszczający z silikonów...)
a co z oczyszczaniem skóry głowy i innymi "takimi" pozostałościami po codziennych zabiegach?
Co do Goldwella, wygląda składowo na dobry szampon.
Będzie oczyszczał z silikonów z innymi pozostałościami też powinien sobie poradzić, gdyz zawiera jesten "ostrzejszy" detergent.
Substancje zaznaczone pogrubioną czcionką będą pozytywnie wpływać na kondycję włosa oraz regulować pracę skóry głowy.

Skład Farmony jest nieco uboższy.

Aktualizacja
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-05-05 o 09:37 Powód: Znacznik aktualizacyjny
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.