Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-18, 00:26   #1
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720

Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???


zawsze miałam gładką skórę i walczyłam jedynie z porami na nosie, reszte miałam w najlepszym porządku, gdyz z natury skórę mam suchą, aż do momentu, gdy zachciało mi sie kuracji Jovitem i teraz mam za swoje - czoło zapchane na maksa, a wypukłości jak masyw górski

oczywiście Juvit odstawiłam, ale teraz nie mam pojęcia czym oczyścić czoło
mechaniczne oczyszczanie u kosmetyczki mnie przeraża, bo moja skóra fatalnie takie zabiegi znosi, więc nawet nie biorę tego pod uwagę, może znacie jakis sposób, bo ja sama chyba na nic nie wpadnę
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 12:58   #2
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Madlaine, a czy rozcienczalas Juvit woda destylowana, czy kladalas solo? Ja solo klade tylko pod oczy (z dodatkiem kapsulki wit E Tokovitu) i jest ok.
Pytam, bo sie zastanawialam czy rozcienczony tez moze zapchac.

Mysle, ze juz go odstawilas przede wszystkim, dalabym skorze troche odpoczac - lagodny zel/mleczko zmywane przegotowana woda, bezalkoholowy tonik (+ moze kwasowy Lysanel jako kuracja by Ci czolko ladnie oczyscil? Dodatkowo dziala jeszcze antybakteryjnie i leczy ladnie wypryski), dobry jest leciutki krem Oceanica z serii Young z niacinamide.
Na dzien tylko filtr (emulsja Avene, jest swietna), korektor miejscowo i skrobia/puder, ktory znasz i wiesz ze Cie nie zapycha.
Dobrze bedzie tez oczyszczala glinka zielona (byle zraszac woda i nie pozwolic zaschnac w skorupe) albo jeszcze lepiej blotko Apisu - nie wysusza, raz, dwa w tygodniu.
Mozesz potraktowac tez wypryski olejkiem z drzewka herbacianego lub rownie antyseptycznym olejkiem manuka (mniej smierdzi pasta do butow niz herbaciany).
Do kosmetyczki jesli juz bym poszla to nie na mechaniczne oczyszczanie - moze jakis piling enzymatyczny w polaczeniu z maseczka sciagajaca i czyms co spowoduje szybsze gojenie skory. Oczyszczanie mechaniczne moze teraz tylko zaostrzyc stan zapalny!
Duzo pij a Juvit zuzyj wewnetrznie!
Trzymaj sie tez cieplo,bo wiem jak to jest, kiedy sie chce jeszcze lepiej a wychodzi niestety dokladnie odwrotnie...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 14:15   #3
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Juvit wcina moja córa, więc strata żadna
stosowałam sam pod oczy i na początku tez sam na reszte twarzy, ale że się średnio wchłaniał zaczęłam stosować razem z woda przegotowną, potem przestałam, bo mi puchła skóra pod oczami, no i wysypało czoło. A potem ten stan doprawiłam jeszcze kremem Iwostin i teraz juz musze powalczyć.

stosuje glinki, maseczki błotne, peelingi enzymatyczne, maseczke z płatków owsianych, uzywam do mycia żelu Schellera, płynu Sensibio H2O i na koniec Benzacne, z olejkiem z drzewa herbacianego próbowałam, ale zero efektów, mam wrażenie, że moja skóra się do niego juz dawno przyzwyczaiła

Najlepsze efekty widze chyba po Tormentiolu nakładanym na noc, tyle że to kłopotliwe, bo jak zasnę wyciera się troche w poduszkę i włosy.
Stosowałam Skinoren z nadzieja , że pomoże i trochę pomógł, ale mi drazni skórę i potwornie ściąga, czego nie jestem w stanie znieść.


Lysanel własnie zamierzałam zakupić, może rzeczywiście pomoże

dzięki
jutro porozmawiam jeszcze z moja kosmetyczką, może podpowie jakis mniej inwazyjny zabieg.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 14:51   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Koniecznie jakiś krem z kwasem. Stuprocentowo dobrze likwiduje u mnie takie rzeczy Brevoxyl stosowany przez pewien okres czasu, znakomicie złuszcza i oczyszcza, no ale wysusza trochę i nie jest najzdrowszym pod słońcem skladnikiem dla skóry.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 17:09   #5
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

A może jeszcze dwa razy w tygodniu maseczka aspirynowa? Mnie bardzo pomaga na wszelkie grudki, nierówności itp. - potem jeszcze trochę kremu Dermalibour i jest lepiej
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 17:51   #6
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Sylwiasta, jakiej konkretnie emulsji z filtrem Avene używasz? Ja w tej chwili używam filtra Biodermy i właśnie mi się kończy. Chetnie wypróbuje Avene.
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 19:09   #7
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
A może jeszcze dwa razy w tygodniu maseczka aspirynowa?
Całkowicie się zgadzam

Cytat:
jeszcze trochę kremu Dermalibour i jest lepiej
Tu się nie zgadzam dermalibour to ciężki, odżywczy krem - jeśli Mad jest podatna na zapychanie - po maseczce aspirynowej dermalibourem może się pozatykać do reszty...
Co bym jeszcze dodała?
Jak Smoczyca - kwasy. BHA najlepiej więc tu się kłania wzmiankowany już Lysanel
No i serum z wody i proszku na przyszłość już tylko
Nie martw się Mad, kwasy szybko oczyszczą Ci pory i będzie OK
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-18, 21:02   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
Napisane przez elorelei
Sylwiasta, jakiej konkretnie emulsji z filtrem Avene używasz? Ja w tej chwili używam filtra Biodermy i właśnie mi się kończy. Chetnie wypróbuje Avene.
Avene emulsja spf 50 + (juz nie ma w tytule "matowa") ostatnio placilam 46 zl/50 ml:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10249
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 21:18   #9
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Tu się nie zgadzam dermalibour to ciężki, odżywczy krem - jeśli Mad jest podatna na zapychanie - po maseczce aspirynowej dermalibourem może się pozatykać do reszty...
Co bym jeszcze dodała?
Jak Smoczyca - kwasy. BHA najlepiej więc tu się kłania wzmiankowany już Lysanel
No i serum z wody i proszku na przyszłość już tylko
Nie martw się Mad, kwasy szybko oczyszczą Ci pory i będzie OK
Madlaine, za pamieci, do witaminy C zawsze woda TYLKO DESTYLOWANA a nie przegotowna! Kwas askorbinowy w kontakcie z jonami metali traci swoje wlasciwosci antyoksydacyjne i robi nam dokladnie odwrotnie - wylapuje i wiaze wolne rodniki - Basia ten proces b. wyraznie opisala na Biochemii U.

Dermalibour jest najlepszy u mnie, jesli chodzi o takie podskorne, bolace gule, ktore jeszcze sie nie kwalifikuja do 'zoperowania'. Po kilku dniach smarowania (na noc na takie miejsce przyklejam plasterek - ale to rozwiazanie tylko, kiedy TZ podrozuje ) gula jest juz zdecydowanie mniejsza i w stanie zaniku.
Ostatnio smarowalam sie nim nawet 1-2 noce w tygodniu przy wysuszeniu i napieciu poDiacnealowym - pomogl baaaaardzo.

Maseczka aspirynowa i owszem, mozesz tez nakladac ja w formie skoncentrowanej na wyjatkowo czerwony wyprysk.
Osobiscie jestem tez za tonikiem Lysanel i atakiem zmasowanym - przed dniem "0" wyskoczyla mi niespodzianka na policzku i po 2gim dniu potraktowania jej 2 razy dziennie tonikiem i Delmalibourem na noc, jest w fazie agonalnej

Jesli kwasy to maseczki osuszajace ogranicz do minimum (raz na tydzien) i nawilzaj buzie jakims prostym kremem, ktory Cie nie wypryszcza.

Jeszcze chwila cierpliwosci i bedzie dobrze, tylko nie majstruj przy "niedojrzalych" krostach!
Osobiscie jestem zwolenniczka chirurgicznego traktowania tych, ktore juz "dojrzaly" (ale niektore potrafily mi siedziec dluuuugo pod skora i mam kilka trudnych do zlikwidowania czerwonych sladow po "wchlonietych" ) - jednorazowa igielka, zdecynfekowac, zoperowac, znow zdezynfekowac i nalozyc Tribiotic, przykleic plasterek i isc spac.
Potem mozesz wspomagac gojenie podsuszajacym Tormentiolem (naklej sobie plasterek ). I oczywiscie stosowac filtr, zeby nie zostaly brzydkie slady.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 21:33   #10
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Dzięki kochane

aspirynową stosuję obowiązkowo, Dermalibour na podskórne rogi jest u mnie idealny, ale tylko miejscowo, bo ostatnio zauwazyłam, że tez zaczął zapychac połozony na większe powierzchnie i musze skorygowac mu ocene na KWC

zreszta po odstawieniu moich tabletek jest znacznie gorzej z cera, a ja myslałam, że one były przyczyną musze pogadać z ginekologiem

Lysanel zakupiony, więc będę walczyć
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 22:21   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Dermalibour jest najlepszy u mnie, jesli chodzi o takie podskorne, bolace gule, ktore jeszcze sie nie kwalifikuja do 'zoperowania'. Po kilku dniach smarowania (na noc na takie miejsce przyklejam plasterek - ale to rozwiazanie tylko, kiedy TZ podrozuje ) gula jest juz zdecydowanie mniejsza i w stanie zaniku.
Ostatnio smarowalam sie nim nawet 1-2 noce w tygodniu przy wysuszeniu i napieciu poDiacnealowym - pomogl baaaaardzo.
No właśnie, mam identyczne odczucia też nie rozstaję się z Dermalibourem, właśnie świetnie się sprawia w przypadku takich bolesnych cyst. Nie zaobserwowałam zapychania gdy smarowałam całą brodę. Dermalibour u mnie też doskonale się sprawdza przy zaognionych stanach alergicznych, nakładam czasem na naprawdę duże połacie skóry i jest bardzo ok, cudowny krem!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-18, 22:36   #12
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Mnie Dermalibour na szczęście nie zapycha (tfu, tfu, na psa urok!), dlatego go poleciłam. Mnie pomaga na wiele dolegliwości: opryszczkę, rany trudno gojace się, przesuszenia, krostki i inne niespodzianki, likwidowowanie śladów po pryszczach i operacjach na nich wykonywanych...Omnibus jednym słowem
Żałuję tylko, że tak późno go odkryłam.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 12:16   #13
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Madlaine, a może dodawałaś do Juvitu witaminy E Tokovitu? Bo ja zauważyłam zapychanie właśnie, jak zaczęłam ją dodawać . Wystraszyłam sie i odstawiłam, a juvit używałam sam. Chyba to nie jest najlepiej, bo Basia b. często pisała, żeby dodawać wit. E. Co o tym powiecie dziewczyny?
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:41   #14
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Rhiannon nie stosowałam Tokovitu, więc nic nie pomogę

rozpoczęłam stosowanie Lysanel i mam nadzieje na poprawę
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:55   #15
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Madlaine, a może dodawałaś do Juvitu witaminy E Tokovitu? Bo ja zauważyłam zapychanie właśnie, jak zaczęłam ją dodawać . Wystraszyłam sie i odstawiłam, a juvit używałam sam. Chyba to nie jest najlepiej, bo Basia b. często pisała, żeby dodawać wit. E. Co o tym powiecie dziewczyny?
Dodanie wit E ma za zadanie zwiększać właściwości antyoksydacyjne mieszanki. Zaś sam w sobie jest komedogenny - dla skłonnych do zapychania cer najbezpieczniejsze jest stężenie ok 1%
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 20:25   #16
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Madlaine, to ja sądziłam, że może znajdę innego winowajcę Twoich problemów niż Juvit i to ja miałam nadzieję pomóc
Dzięki Piti za odpowiedź. Może kiedyś jeszcze spróbuję.
Pozdrawiam!
Madlaine, powodzenia w walce o piękną buźkę!
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 21:02   #17
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Dzięki Piti za odpowiedź. Może kiedyś jeszcze spróbuję.
Pozdrawiam!
Nie ma za co. A co spróbujesz?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 21:47   #18
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Chyba Juvit nie wewnetrznie
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 12:17   #19
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

tak, kurację Juvit + wit. E , ale to dopiero, jak skończę Active C XL, z którego nata bene jestem zadowolona . przepraszam za niezbyt jasne formułowanie swoich myśli .
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-20, 14:09   #20
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
tak, kurację Juvit + wit. E , ale to dopiero, jak skończę Active C XL, z którego nata bene jestem zadowolona . przepraszam za niezbyt jasne formułowanie swoich myśli .
przestań, Rhiannon, proszę bardzo! To ja chyba jestem gamoń - popatrz - Sylwiasta zrozumiała przecież!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 15:19   #21
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Czytalam miedzy wierszami, Piti
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 20:28   #22
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Avene emulsja spf 50 + (juz nie ma w tytule "matowa") ostatnio placilam 46 zl/50 ml:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10249

Dzięki Sylwiasta za namiary
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 14:41   #23
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Zapchane czoło po Juvicie, czym wyleczyć ???

Też mialam kiedys taki problem, tyle że mi zapchal czoło jakiś podkład (już nie pamiętam jaki) Byłam u dermatologa i przepisał mi Differin w kremie i Clindacne w żelu.Naprawde mi pomogło, i to w miare szybko - polecam ten zestawik.Najpierw żel i po kilkunastu mionutach krem. Działa
marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.