Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-22, 09:33   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Exclamation

Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc


Witam wszystkich:-)
Mam problem z moimi pazurkami od kad tylko pamieta. Zawsze byly miekkie i rozdwajaly sie. Teraz zaczynaja robic mi sie "zadziorki", tzn paznokcie hacza sie o wszystko a zwlaszcza o odziez i pozniej musze je krociutko obcinac, a marza mi sie dlugie i mocne paznokcie. Doszlo juz do tego, ze nie ruszam sie z domu bez pilnika do paznokci.
Robilam juz chyba wszystko zeby poprawic ich kondycje: lykalam skrzyp polny, witaminy, uzywalam odzywek roznego rodzaju: z wapniem, keratyna, lanolina, pylem diamentowym, ostatnio kupilam aktywny utwardzacz do paznokci Kelly... wydalam na nie majatek i zadnej poprawy. Przez pewien czs spozywalam tez zelatyne i smarowalam paznokcie olejem z kapsulek witaminy A+E, ale tez nie bylo zadnych rezultatow. I jak powinnam pilowac takie slabe paznokcie? Uzywm papierowego pilnika i piluje je w jedna strone na okraglo, czy jest cos jeszcze co powinnam robic? Dodam tylko, ze w odroznieniu od paznokci mam bardzo zdrowe i ilsniace wlosy. Dlaczego wiec mam takie slabe paznokcie?
Moze ktos ma jakis sprawdzony sposob na moje problemy? Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.
Pozdrowionka
Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 16:26   #2
kasiawin
Raczkowanie
 
Avatar kasiawin
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 63
GG do kasiawin
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Poleciłam koleżance która miała podobny problem, prosty domowy sposób kuracji oliwnej.
Przez pierwsze 2-3 tygodnie należy pazurki moczyć ok10-15 min w ciepłej oliwie z oliwek (oczywiście nie może być gorąca bo się poparzysz) i kolejne 15-30 min należy posiedzieć w rękawiczkach. Cały proces powtarzała 2-3 razy w tygodniu. Później oczywiście zmniejszasz ilość razy w tygodniu w zależności od zmian które zauważysz. Jest to coś podobnego do zabiegów parafinowych tylko w domowych warunkach. Jej pomogło i jest z tego powodu szczęśliwa. Mam nadzieję, że to pomoże również Tobie. Pozdrawiam
kasiawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 21:01   #3
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Dziękuje Ci kasiawin za porade, napewno sprobuje moczyc paznokcie w oliwie z oliwek, tak jak napisalas. Dam znac jakie to przynioslo efekty.
Pozdrawiam i wesolych swiat
Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 21:20   #4
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Cytat:
Napisane przez kasiawin
Przez pierwsze 2-3 tygodnie należy pazurki moczyć ok10-15 min w ciepłej oliwie z oliwek (oczywiście nie może być gorąca bo się poparzysz) i kolejne 15-30 min należy posiedzieć w rękawiczkach.
Co do oliwy z oliwek to się zgadzam. Poza tym możesz kupić (najlepiej w aptece) jakiś preparat to smarowania paznokci najlepiej z witaminami E i A, ale pamietaj - smarując paznokcie nie zapominaj o ich nasadzie - miejsce, w kaształcie półksiężyca, gdzie wyrastają spod skóry jest odpowiedzialne za ich wzrost i kondycję, więc kurację trzeba zacząć od tego właśnie półksiężyca. Jeżeli będziesz go regularnie "odżywiać" to powinnaś osiągnąć swój cel
Pzdr
cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 21:25   #5
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

cookie jaki polecasz najlepszy preparat z witaminami AiE?? ja do tej pory stosowalam "maśc ochronna z witamina A"
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 21:37   #6
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Szczerze mówiąc to nigdy nie miałam problemów z paznokciami (poza tym że jak byłam mała to je notorycznie obgryzałam ) Co jednak do tych preparatów to moge polecić Capivit A+E (chyba tak to się pisze ) lub tran (sposób mojej babci) z tym że kapsułek nie połykać tylko - że tak powiem - rozwalić i płynem, który jest w środq tych kapsułek, nacierać ten właśnie półksiężyc. Moja mama miała dokładnie ten sam problem co Tereskaa i pomogło. To wypróbowany sposób więc radzę spróbować

P.S: ma.ko a Tobie ta maść ochronna pomogła?
cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 10:40   #7
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Od kilku dni smaruje juz paznokcie witamina A+E, jest jakby troche lepiej. Kupilam sobie taka zwykla witamine A+E w kapsulkach (pani farmaceutka powiedziala, ze jest dokladnie taki sam sklad jak w Capivit A+E tylko ze jest tańsza - ok 5zł za 30 kapsulek). Wymyslilam sobie fajny pomysl na smarowanie paznokci. Zamiast rozbijac kapsulke robie w niej cieniutka ingielka dziurke i nacieram kapsulka paznokiec wyduszajac stopniowo zawarty w kapsulce olej. Ma to ta zalete, ze przy takim stopniowym wyduszaniu oleju nie pobrudze sie zabardzo:-) . Zazwyczaj jedna kapsulak starcza mi na paznokcie z obu dloni, reszte kapsulki po rpostu zjadam;) .
Mocze juz tez paznokcie w oliwie i czekam na efekty:-) .
Pozdrowionka.
Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-24, 12:09   #8
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Powodzenia!
a jak ci oliwa nie pomoze mozesz moczyc w żelatynie (łyzka stlówa-dwie do goracej wody, rozpuścic , poczekac chwile az ostygnie i moczyc cdziennie ok 20 minut). Mi kiedys oliwa nie pomagała, a zelatyna.. juz po tygodniu zauważyłam róznicę!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 22:18   #9
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Cytat:
Napisane przez Tereskaa
Od kilku dni smaruje juz paznokcie witamina A+E, jest jakby troche lepiej. Kupilam sobie taka zwykla witamine A+E w kapsulkach (pani farmaceutka powiedziala, ze jest dokladnie taki sam sklad jak w Capivit A+E tylko ze jest tańsza - ok 5zł za 30 kapsulek). Wymyslilam sobie fajny pomysl na smarowanie paznokci. Zamiast rozbijac kapsulke robie w niej cieniutka ingielka dziurke i nacieram kapsulka paznokiec wyduszajac stopniowo zawarty w kapsulce olej. Ma to ta zalete, ze przy takim stopniowym wyduszaniu oleju nie pobrudze sie zabardzo . Zazwyczaj jedna kapsulak starcza mi na paznokcie z obu dloni, reszte kapsulki po rpostu zjadam .
Mocze juz tez paznokcie w oliwie i czekam na efekty .
Pozdrowionka.
jak sie nazywa ten preparat?? napisz nam o s wich efektach
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 22:54   #10
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Cytat:
Napisane przez madziaaakk
jak sie nazywa ten preparat?? napisz nam o s wich efektach
To jest zwykla witamina A+E, nie ma nazwy. Jak poprosisz w aptece o zwykla witamine A+E to farmaceutka bedzie wiedziala o co chodzi.
Dodam jeszcze, ze efekty jej stosowania przerosly moje najsmielsze oczekiwania - jest rewelacyjna!!! Paznokcie rosna jak szalone i sa bardzo twarde. Tu sie nawet nimi chwale: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=1#post1135990

Jeszcze raz wielkie dzieki dziewczyny.
Pozdrawiam
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 22:56   #11
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Nawracajacy Problem Z Paznokciami, Prosze O Pomoc

Zapomnialam dodac, ze tego fantastycznego efektu dopelnilo stosowanie odzywki :bomba witaminowa" Killys i moczenie w cieplej oliwie z oliwek, jest to troche uciazliwe, ale warto!!!
Jeszcze raz pozdrowionka dla wszystkich
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.