Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-04, 20:29   #2341
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Bicki Pokaż wiadomość
AniaM69 Wielkie dzięki. Gdybym znalazla coś konkretnego nie zadawalabym pytania.
A czego konkretnego szukasz? Cały ten wątek od początku do końca jest o zabiegach eksfoliacji roznymi kawasami m.in migdalowym i salicylowym
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:02   #2342
Bicki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A czego konkretnego szukasz? Cały ten wątek od początku do końca jest o zabiegach eksfoliacji roznymi kawasami m.in migdalowym i salicylowym

W sumie to jestem noga w tym temacie i mozecie sie teraz posmiac :P Zgłupiałam po wizycie u dermatologa, bo pytalam sie o zabiegi wlasnie kw. migdalowym itd a on mi powiedzial ze proponuje mi zabieg raczej eksfoliacji ale mociejszy na moja twarzyczke, wiec poprostu zglupialam :/
Dzieki za odp
Bicki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 15:03   #2343
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Możesz nie nawilżać, to Twoja decyzja. Spróbuj również nie podlewać kwiatków, w wolnej chwili porównaj efekty

Jak zdobędziesz peg, podam przepis.

Nie, inny glikol do peelingu na PEGu 400 nie może być użyty.
PEG stosowany jest m.in. przy leczeniu oparzeń, łatwo więc można sobie wyobrazić jego łagodność.
W połączeniu z dość inwazyjnym kwasem, użycie pegu powoduje, że kwas robi swoje bez przykrych następstw w postaci podrażnień i wzmożonego złuszczania, a
każdy inny rozpuszczalnik salicyla (alkohol, glikol etylenowy bądź butylenowy) wręcz przeciwnie.
Piszę na podstawie własnych doświadczeń, wypróbowałam wszystkie rozpuszczalniki.
Aniu mozesz podac przepis na salicyla koncze domowy tonik aspirynowy i mam chrapke na peeling salicylowy w celu oczyszczenia facjaty ja posiadam http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
mam nadzieje ze o ten Peg chodzi
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 15:04   #2344
mukoli
Raczkowanie
 
Avatar mukoli
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 58
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam

Chciałabym dziś ukręcić peeling migdałowy. W przepisach podaję się np. 1ml kwasu migdałowego. A on jest w proszku. Jak powinnam przeliczać gramy na mililitry. Czytałam już wątek i wiem, że była już odpowiedź na to pytanie. Ale dziś dostałam paczuszkę i z niecierpliwości nie chce mi się przeglądać całego wątku.
Czy mógłby ktoś być tak miły i napisać mi przepis na tonik 5%. Chodzi mi konkretnie o proporcje bo na mazidłach pisze jak go wykonać, ale nie piszę ile trzeba dodać kwasu migdałowego i hialuronowego. Potrzebowałabym również przepis na peeling (i tu też chodzi mi o proporcję).

Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałam Jak wykonam peeling to napiszę jakie są efekty.
mukoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 17:46   #2345
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam serdecznie, jestem dwa dni po yellow pellu. mogę opisać wrażenia i zabieg krok po kroku- jak to kogoś interesuje.

Teraz jestem na etapie złażenia skóry- odchodzi spektakularnie :/. I będzie jeszcze obłazić.

Zastanawiam się czym się smarować, na początku kazano mi wazeliną, potem filtrem.

Jako zosia-samosia drugiego dnia przerzucałam się na ulubiony hydrolat migdałowy (skora krzyczy-pić!) z żelem hial. i olejem z wiesiołka->piekło mnie przez 5 minut. Następnym razem dałam hydrolat (ulga), żel hial(ulga) i olej tamau eco(brak pieczenia!!!). Mimo wszystko czułam się wysuszona. Na noc na to napsikałam hydrolat i szybko wazelinę. było lepiej.

dziś nałożyłam filtr avene 50 w pomarańczowym opakowaniu (czyli niemineralny?) skrobię i minerały EDM, bo musiałam wyjść.

teraz siedzę z:
=hydrolat,żel,tamau
=bepanthen(jedyny aktualnie nawilżacz który nie robi mi krzywdy) piekło
=i SVR mineralnym barwiącym filtrem (fuj, co za kolor!!! miałam kiedyś próbkę, ale nie pamiętałam że jest tak nietwarzowy) piekło.

moje pytania do zaawansowanych biochemiczek:
- czy wprowadzić Cicalfate? nie wysuszy nowej skóry?
- czy nadal natłuszczać wazeliną/tamau?
- z zapasów biochemicznych mam pantenol 75%, NMF, olej jojoba, jakieś różne oleje itp może coś mi podpowiecie.

jaki filtr kupić? siedzę generalnie cały tydzień w domu. myślałam o jakimś mineralnym- bo pod minerały. Może na razie Avene do miejsc wrażliwych ten 15ml? Byłam dziś w dwóch aptekach- nie mają Avene- wycofali je do sieciówek- muszę zamówić z sieci.

pozdrawiam serdecznie!!

edit: znalazłam filtr avene mineralny 25spf i krem do miejsc szczególnie wrażliwych (pod oczy). Zobaczymy czy się polubimy )
__________________

Edytowane przez martagg
Czas edycji: 2009-02-07 o 19:56 Powód: dodatek
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 22:49   #2346
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Aniu mozesz podac przepis na salicyla koncze domowy tonik aspirynowy i mam chrapke na peeling salicylowy w celu oczyszczenia facjaty ja posiadam http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
mam nadzieje ze o ten Peg chodzi
Effa, niestety to nie ten glikol, PEG to polietylenowy a ten to propylenowy. W mazidłach jest z kolei g. butylenowy, nieco łagodniejszy od propylenowego, ale do peg-u mu daleko.
Peeling możesz zrobić na bazie któregoś z ww glikoli lub na alkoholu.

I tak, na 5 ml zajzajera o mocy 15/20/25% mieszamy odpowiednio (w ml):

- glikol propylenowy - 4,44/4,24/4,03
- kwas salicylowy - 0.56/0,76/0,97

- glikol butylenowy - 4,45/4,26/4,06
- kwas salicylowy - 0,55/0,74/0,94

- glikol polietylenowy - 4,35/4,13/3,90
- kwas salicylowy - 0,65/0,87/1,10

- alkohol etylowy 95,6% - 4,56/4,40/4,24
- kwas salicylowy - 0,44/0,60/0,76

czyli na przykład:
żeby otrzymać 5ml mieszanki g.propylenowy z kwasem salicylowym o stężeniu 20% należy połączyć 0,76 ml kwasu i 4,24 ml glikolu, a w stężeniu 15% na bazie spirytusu 0,44 ml kwasu i 4,56 ml spirytu, itp.

Mieszać najlepiej w gorącej kąpieli, bo salicyl to trudny przeciwnik, mnie raz rozpuszcza się bosko, innym razem za nic nie chce.
Robię tak: wlewam do szklanej butelki odmierzoną ilość rozpuszczalnika, wsypuję kwas i potrząsam, wstawiam zakręconą flaszkę do szklanki z gorącą wodą i co jakiś czas potrzepuję nią energicznie

Aha, kwas odmierzamy upychając go w strzykawce; przy małych ilościach najlepsza jest taka chudzieńka ale dokładna dla cukrzyków.



Cytat:
Napisane przez mukoli Pokaż wiadomość
Witam

Jak powinnam przeliczać gramy na mililitry.
Mukoli, nie przeliczaj, wrzuć kwas do strzykawki, ściśnij i będziesz miała upragnione mililitry

Cytat:
Napisane przez mukoli Pokaż wiadomość
Czy mógłby ktoś być tak miły i napisać mi przepis na tonik 5%.
Tak jak w mazidłach napisano:
15 ml wody, 3,6 ml zelu hialuronowego i 1,25 ml kwasu. Wszystkie składniki odmierzysz spokojnie strzykawką

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
witam serdecznie, jestem dwa dni po yellow pellu. mogę opisać wrażenia i zabieg krok po kroku- jak to kogoś interesuje.
Pisz, pisz Marta, tu co chwilę ktoś o coś kwaśnego pyta, więc na pewno się przyda kolejne doświadczenie

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
moje pytania do zaawansowanych biochemiczek:
- czy wprowadzić Cicalfate? nie wysuszy nowej skóry?
- czy nadal natłuszczać wazeliną/tamau?
- z zapasów biochemicznych mam pantenol 75%, NMF, olej jojoba, jakieś różne oleje itp może coś mi podpowiecie.
Cicalfate jest świetny, nie powinien Cię wysuszyć. Cynk ładnie podgoi a woda termalna nawilży i ukoi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nie szczypie

Ja bym natłuszczała nadal, ale nie wazeliną; wypróbuj może lanolinę (nie zapycha większości populacji), nieodzowny w takich chwilach bywa znany powszechnie na wizażu krem sutkowy z Rossmanna. Ma półpłynną konsystencję, więc łatwo go nakładać bez niepotrzebnego naciągania świeżej skóry.
Panthenol możesz nawet w skrajnych przypadkach nakładać bezpośrednio z butelkim czyli 100%, działa świetnie, łagodzi podrażnienia, choć w takiej formie potrafi mooocno szczypnąć. Poza tym panthenolem możesz tuż przed aplikacją wzbogacać wszystkie używane gotowce
Oleje po zabiegu to IMHO za mały kaliber. Zostaw je do ekspresowych serów z hialuronem na później.
Tamanu możesz używać zawsze i wszędzie. Świetnie odburacza, leczy wypryski i podrażnienia.

Ponadto z kremów polecam dziecinne Alantany, Linolantany i inne Linomagi z apteki (z pantenolem, alantoiną, cynkiem).

Moim osobistym hitem jest tłusta emulsja nocna z Ava Mustela

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-07 o 23:24
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 02:00   #2347
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Question Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja mam może takie dyletantskie pytanko ! Jutro będę po raz pierwszy robić sobie kwas migdałowy i wszyscy piszecie tu że po zabiegu trzeba natłuszczać i nawilżać. A co z mycieeeeem??? Jak wogule oprócz smarowania pielęgnować skórę i w jaki sposób te skórki złażą, czy trzeba jakos ten proces wspomagać?? Chociaż podejżewam że na mojej skórze to raczej nic się nie będzie działo bo już tyle przeżyła, że nawt na początek to 20% śmiało można by było dać. Ale z racji, że może na drugi dzień będę musiała wyjść na dwór, to na wszelki wypadekk sobie zaaplikuję na twarz 15%, a 20 na dekolt
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 10:54   #2348
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość
A ja mam może takie dyletantskie pytanko ! Jutro będę po raz pierwszy robić sobie kwas migdałowy i wszyscy piszecie tu że po zabiegu trzeba natłuszczać i nawilżać. A co z mycieeeeem??? Jak wogule oprócz smarowania pielęgnować skórę i w jaki sposób te skórki złażą, czy trzeba jakos ten proces wspomagać?? Chociaż podejżewam że na mojej skórze to raczej nic się nie będzie działo bo już tyle przeżyła, że nawt na początek to 20% śmiało można by było dać. Ale z racji, że może na drugi dzień będę musiała wyjść na dwór, to na wszelki wypadekk sobie zaaplikuję na twarz 15%, a 20 na dekolt
Peeling zmywasz letnią wodą z mydłem w kostce, wiadomo - skoro jest kwas musi być i zasada dla neutralizacji.
Zamiast mydła można także zobojętnić wodę dodatkiem odrobiny sody oczyszczonej.
Póżniej nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie.
Skórki złażą same z siebie. Możesz podczas mycia ruchami kolistymi masować i to trochę przyspieszy linienie. To samo poczas smarowania, tłusty krem albo olej jakiś i delikatnie rolujesz.
Pamiętaj, że skóra na dekolcie jest delikatniejsza niż na twarzy i szyi. Znane tu są przypadki podrażnień w tym miejscu - przy zupełnym braku reakcji na kwas skóry twarzy i szyi, więc ostrożność yber alles
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 12:27   #2349
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Peeling zmywasz letnią wodą z mydłem w kostce, wiadomo - skoro jest kwas musi być i zasada dla neutralizacji.
Zamiast mydła można także zobojętnić wodę dodatkiem odrobiny sody oczyszczonej.

zalecacie zmywanie roztworem zasadowym. trochę mnie to niepokoi z kilku powodów.
po 1. Zasadą też można się poparzyć.
po 2. podczas łączenia zasady z kwasem wydziela się ciepło-dodatkowy czynnik drażniący
po 3. medycznie rzecz ujmując poparzenia kwasem zmywa się bardzo dużą ilością wody, nie zasadą.
po 4. woda jest z "zasady" obojętna, nie trzeba jej zobojętniać

Ale może to jakieś lekarskie zalecenie? Napiszcie proszę skąd taka szkoła zmywania. pozdrawiam
__________________

Edytowane przez martagg
Czas edycji: 2009-02-08 o 12:28
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 15:12   #2350
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
zalecacie zmywanie roztworem zasadowym. trochę mnie to niepokoi z kilku powodów.
po 1. Zasadą też można się poparzyć.
po 2. podczas łączenia zasady z kwasem wydziela się ciepło-dodatkowy czynnik drażniący
po 3. medycznie rzecz ujmując poparzenia kwasem zmywa się bardzo dużą ilością wody, nie zasadą.
po 4. woda jest z "zasady" obojętna, nie trzeba jej zobojętniać

Ale może to jakieś lekarskie zalecenie? Napiszcie proszę skąd taka szkoła zmywania. pozdrawiam
Ad.1
Zasadą można się poparzyć tak samo jak i kwasem, dlatego mówię o mydle, które ma odczyn zasadowy albo o sodzie oczyszczanej a nie o sodzie kaustycznej. Poza tym, czymże jest peeling chemiczny jak nie kontrolowanym oparzeniem??

Ad. 2
A kto tu mówi o łączeniu kwasów i zasad???
Sądziłam (wybacz martagg jeśli nie należysz do tej grupy), że większość z wizażanek, które to czytają nauczono we wczesnym dzieciństwie mycia i wiedzą jak to techniczne wykonać, więc nie wiem skąd twoje wątpliwości. Nie sądzę, żeby ktoś sypał sobie sodę na zakwaszoną twarz albo też okładał ją precyzyjne płatkami mydlanymi a tylko tak widzę połączenie kwasu i zasady w omawianym przypadku.

Ad. 3
Czy podczas zabiegu kwasami lekarz polewał ci twarz "bardzo dużą ilością wody" czy użył jakiegoś płynu neutralizującego?

Ad. 4
Nie zrozumiałaś skrótu myślowego? Przykro mi...
W każdym razie "obojętną" wodą to można myć nogi, a do zmycia kwasu i przywrócenia równowagi płaszcza hydrolipidowego potrzebne jest wyrównanie pH skóry, ktore książkowo powinno wynosić ca 5,5.
Kwas ma pH 1-3 a zasada powyżej 7,5.
Zmycie kwasu z twarzy to nie to samo co przetarcie lustra. Kwas wnika w głębsze warstwy naskórka i wciąż pracuje, dlatego należy go neutralizować. Przekwaszenie destabilizuje równowagę skóry. W warunkach domowych alkaliczny roztwór do woda z mydłem lub sodą.

Podsumowując, szkoła zmywania pochodzi z lekcji chemii na poziomie szkoły podstawowej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-08 o 15:53
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 15:32   #2351
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Effa, niestety to nie ten glikol, PEG to polietylenowy a ten to propylenowy. W mazidłach jest z kolei g. butylenowy, nieco łagodniejszy od propylenowego, ale do peg-u mu daleko.
Peeling możesz zrobić na bazie któregoś z ww glikoli lub na alkoholu.
AniaM69 jestem pod wielkiem wrazeniem nie tylko twojej determinacji w dazeniu do prefekcyjnej buzki,ale takze wiedzy i jej wszechstronnosci
co to Pegu-u to gdzie nabyc ten wlasciwy?? stosuje aktualnie differin i chcialabym z salicylem bez zadnych wiekszych ekstrawagancji czyli buraka i jakis luszczen, bo jak na razie nic mi sie nie dzieje i jestem zadowolona
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 15:50   #2352
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
AniaM69 jestem pod wielkiem wrazeniem nie tylko twojej determinacji w dazeniu do prefekcyjnej buzki,ale takze wiedzy i jej wszechstronnosci
co to Pegu-u to gdzie nabyc ten wlasciwy?? stosuje aktualnie differin i chcialabym z salicylem bez zadnych wiekszych ekstrawagancji czyli buraka i jakis luszczen, bo jak na razie nic mi sie nie dzieje i jestem zadowolona
Effa, dziękuję

Ze zdobyciem pegu jest kłopot. Kiedyś na innym forum organizowano zagraniczną akcję zakupową, bo zdobycie go u nas w logicznych ilościach (innych niż beczka) graniczy z cudem. Ja zostałam obdarowana tymże.

Możesz spróbować połączenia gl.butylenowy + kwas salicylowy o mocy 15% i zobaczysz jak zareagujesz; w najgorszym przypadku zrzucisz trochę skóry, a gruczoły łojowe nieco odblokujesz. Zawsze możesz zacząć od pleców

EDIT:
Przyszła mi do głowy alternatywa dla Ciebie Effa - kwas LHA (kwas-lipohydroksylowy).

Jest łagodniejszy od salicylowego a jego działanie jest skuteczniejsze w stężeniu 5-10% niż BHA przy stężeniu 30% i wyższym.
Tu poczytaj http://www.zrobsobiekrem.pl/?245,l.h...pohydroksylowy
Kupiłam go jakiś czas temu i nie zdążyłam wypróbować. W tym tygodniu strzelę peeling LHA 5% i dam znać. Z opisu wygląda łagodnie, pażywiom - uwidim.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-08 o 18:28
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 19:17   #2353
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Effa, dziękuję

Ze zdobyciem pegu jest kłopot. Kiedyś na innym forum organizowano zagraniczną akcję zakupową, bo zdobycie go u nas w logicznych ilościach (innych niż beczka) graniczy z cudem. Ja zostałam obdarowana tymże.

Możesz spróbować połączenia gl.butylenowy + kwas salicylowy o mocy 15% i zobaczysz jak zareagujesz; w najgorszym przypadku zrzucisz trochę skóry, a gruczoły łojowe nieco odblokujesz. Zawsze możesz zacząć od pleców

EDIT:
Przyszła mi do głowy alternatywa dla Ciebie Effa - kwas LHA (kwas-lipohydroksylowy).

Jest łagodniejszy od salicylowego a jego działanie jest skuteczniejsze w stężeniu 5-10% niż BHA przy stężeniu 30% i wyższym.
Tu poczytaj http://www.zrobsobiekrem.pl/?245,l.h...pohydroksylowy
Kupiłam go jakiś czas temu i nie zdążyłam wypróbować. W tym tygodniu strzelę peeling LHA 5% i dam znać. Z opisu wygląda łagodnie, pażywiom - uwidim.
dzieki AniaM69 jestes chodzaca skarbnica wiedzy
koniecznie daj znac jak po peelingu bo brzmi bardzo zachecajaco,napalilam sie na niego i chyba zamowie w tym tygodniu
znalazlam tam tez kwas kojowy czy mialas jakies doswiadczenie z tym kasem?? chodzi mi o wybielanie plam a dokladnie plamy pigmentacyjnej

a moze ktoras z was drogie forumowiczki miala doswiadczenie z kwasem kojowym??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 20:20   #2354
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

sluchajce dziewczyny-zauwazylam,ze piszecie duzo o stezeniach,mieszaniach kwasu,o wylince itp.,a prawie wogole o efektach-czyli czy ten kwas faktycznie tak super dziala i czy cera sie po nim poprawia?!chce sprobowac stad to pytanie,a kolejne to czy jezeli poloze kwas we wtorek,do soboty sie wszystko unormuje?z gory dzieki za odp.pozdro
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 20:26   #2355
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

po pierwsze dzięki za doradzenie kosmetyków. dopiero teraz na spokojnie przejrzałam wątek.


Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Ad.1
Zasadą można się poparzyć tak samo jak i kwasem, dlatego mówię o mydle, które ma odczyn zasadowy albo o sodzie oczyszczanej a nie o sodzie kaustycznej. Poza tym, czymże jest peeling chemiczny jak nie kontrolowanym oparzeniem??
no właśnie jest poparzeniem, a zastanawiałam się czy zmywanie go wodą o odczynie zasadowym nie robi dodatkowej szkody w postaci kolejnej drażniącej substancji.

Cytat:
Ad. 2
A kto tu mówi o łączeniu kwasów i zasad???
Jak to kto mów o łączeniu kwasów i zasad? Ci którzy zalecają neutralizowanie kwasu roztworem zasady.

Cytat:
Sądziłam (wybacz martagg jeśli nie należysz do tej grupy), że większość z wizażanek, które to czytają nauczono we wczesnym dzieciństwie mycia i wiedzą jak to techniczne wykonać, więc nie wiem skąd twoje wątpliwości.
no, widac nikt mnie nie nauczyl mycia, więc mam wątpliwości ale i wielkie szczęscie, że Ty mnie nauczysz

Cytat:
Nie sądzę, żeby ktoś sypał sobie sodę na zakwaszoną twarz albo też okładał ją precyzyjne płatkami mydlanymi a tylko tak widzę połączenie kwasu i zasady w omawianym przypadku.
Mi się wydaje, że nawet jak są to roztwory rozcieńczone wodą, to na twarzy łączysz kwas z zasadą. Nie rozumiem dlaczego sądzisz że to połączenie zachodzi tylko na "sucho" (nowatorska technika mi przypisywana- obkładanie). A jeśli nie "widzisz" tej reakcji, to po co dodawać to mydło??
Cytat:

Ad. 3
Czy podczas zabiegu kwasami lekarz polewał ci twarz "bardzo dużą ilością wody" czy użył jakiegoś płynu?
wydawało mi się że wodą, ale może jakimś płynem o określonym pH?

Cytat:
Ad. 4
Nie zrozumiałaś skrótu myślowego? Przykro mi...
W każdym razie "obojętną" wodą to można myć nogi, a do zmycia kwasu i przywrócenia równowagi płaszcza hydrolipidowego potrzebne jest wyrównanie pH skóry, ktore książkowo powinno wynosić ca 5,5.
Kwas ma pH 1-3 a zasada powyżej 7,5.
a ile dajecie tego mydła na miskę wody by zakończyć zabiegi na 5,5 a nie na przykładowo 8czy 9?

Cytat:
Zmycie kwasu z twarzy to nie to samo co przetarcie lustra. Kwas wnika w głębsze warstwy naskórka i wciąż pracuje, dlatego należy go neutralizować.
Życzę aby woda z mydłem nie wnikała głębiej niż sama woda po takim zabiegu.

Cytat:
Przekwaszenie destabilizuje równowagę skóry. W warunkach domowych alkaliczny roztwór do woda z mydłem lub sodą.
nadal nie rozumiem dlaczego dużą ilością wody o pH 7 nie zneutralizujesz kwasu... Moim zdaniem jest to w warunkach domowych bezpieczniejsze niż alkaliczna woda z mydłem.
Cytat:
Podsumowując, szkoła zmywania pochodzi z lekcji chemii na poziomie szkoły podstawowej.

Pozdrawiam.
w takim razie nie odrobiłam lekcji, a ta była kwaśna. pozdrawiam
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:50   #2356
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

eeee... nałożyłam kwas migdałowy 20% na 30 min.. i żadnych efektów, poza ściągniętą skórą przez jakiś czas..żadnego łuszczenia, pieczenia itd

No i co mam zrobić żeby był efekt łuszczenia? Może dodać alkoholu do kwasu?

Jak myślicie .. bo w następny piątek chcę powtórzyć kwasik
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 10:33   #2357
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zsrr23 Pokaż wiadomość
eeee... nałożyłam kwas migdałowy 20% na 30 min.. i żadnych efektów, poza ściągniętą skórą przez jakiś czas..żadnego łuszczenia, pieczenia itd

No i co mam zrobić żeby był efekt łuszczenia? Może dodać alkoholu do kwasu?

Jak myślicie .. bo w następny piątek chcę powtórzyć kwasik
A kiedy nałożyłaś?
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 10:49   #2358
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Thumbs up Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja jestem po wczorajszym pilingu Najśmieszniejsze jest to, że nie wiem jakie stężenie mi się udało, bo hlupnełam zadużo wody i dodałąm potem kwasu na oko, żeby chociaż trochę zwiększyć stężenie. Myśle że coś pomiędzy 10-15% mi jednak wyszło. Dodam że rozpuściłam w spirytusie salicyłowym i na koniec dodałam ciut sody bo coś mi głupiej do głowy strzeliło, że zmniejsza PH, a jest przecież odwrotnie, no i miąłam dobrze 3, a zrobiłam chyba trochę więcej. No i efekt taki, że trzymałam ze 20 minut, szczypało na twarzy zupełnie minimalnie i to raczej zasługa dokładnego oczyszczania twarzy i się rozgrzania. Po zmyciu (twarz umyłam samą wodą w nadziei że chociaż to jakoś nasili jego działanie, a resztę z mydłem) skóra najpierw była taka normalna, wcale nie sciągnięta, ale oczywiście odrazu nałożyłąm olej z czarnuszki (z dodatkiem spiruliny, jedwabiu i ekstraktu z pokrzywy). Za jakąś godzinę poczułam że skura się napina i trochę później musiałam jeszcze raz smarować olejkiem, a na noc jeszcze krem. Dzisiaj się obudziłam z leciutko widocznym miejscami zaczerwienieniem i napiętą skórą nawet zmarszczki na czole się rozgłądzili (szkoda że napewno tymczasowo), ale już skóra się nie prosiła tak o wilgoć. Przetarłam tonikiem i nałożyłam znowu krem. Za chwilę idę na dwór, to położe jescze krem z filtrem i podkład. Złuszczania chyba tez nie będę miała, ale jak na pierwszy raz to jestem zadowolona z oczyszczenia porów i wygładzenia skóry.
Dekolt i plecy tylko po zmyciu posmarowałam raz olkiem i więcej nic i nic nie odczuwam, tak sobie minimalnie się podsuszyło, ale gorzej niż na twarzy. Może rzeczywiście jest różnica czy się zmywa samą wodą, czy z mydłem hmm

Ale to tylko początki eksperymentów ....
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 13:08   #2359
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
A kiedy nałożyłaś?
Nałożyłam po południu w zeszły piątek
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 13:38   #2360
anadiomena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Kupiłam na allegro kwas migdałowy 40%.
Moje spostrzeżenia:
buzia - trzymałam ok.7 minut, bez pieczenia, ani zaczerwienienia, skórka odrobinę się luszczy, bez przesady, makijaż można spokojnie zrobić i nie widać bardzo odłażącej skóry, za to efekt przyjemny: buzia rano delikatniejsza, kolor wyrównany. Oczywiście gdy się przyjrzę, to nadal nie jest rewelacyjnie, ale myślę że po kilku zastosowaniach będzie naprawdę spekakularny efekt!

Za to plecy..
Kwas położyłam 2 razy - raz na 10 minut - przysuszył tylko największego 'syfa' i ogólnie może na dzień, dwa troszkę wygadził, ale potem jazda od nowa..
Drugi raz trzymałam kwas z pół godziny - efekt też nie piorunujący.

Z buzią sobie radzi świetnie, z plecami gorzej ;-(

Teraz kupię na mazidłach bo chyba taniej wyjdzie.
anadiomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 13:41   #2361
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zsrr23 Pokaż wiadomość
Nałożyłam po południu w zeszły piątek
Widocznieś oporna na migdalenie się

Jeśli nie widzisz efektów, nałóż ponownie w piątek i:
- albo zwiększ stężenie o 5%
- albo rozpuść kwas w wódce zamiast w wodzie
- bezpośrednio przed - przetrzyj skórę wódką, żeby ją dobrze odtłuścić.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-09 o 13:43
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 13:44   #2362
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Widocznieś oporna na migdalenie się

Jeśli nie widzisz efektów, nałóż ponownie w piątek i:
- albo zwiększ stężenie o 5%
- albo rozpuść kwas w wódce zamiast w wodzie
- bezpośrednio przed - przetrzyj skórę wódką, żeby ją dobrze odtłuścić.
Dzięki serdeczne połączę kwas z wódką
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 18:58   #2363
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

przepraszam,ze ponawiam,ale nikt mi nie odp-zauwazylam,ze piszecie duzo o stezeniach,mieszaniach kwasu,o wylince itp.,a prawie wogole o efektach-czyli czy ten kwas faktycznie tak super dziala i czy cera sie po nim poprawia?!chce sprobowac stad to pytanie,a kolejne to czy jezeli poloze kwas we wtorek,do soboty sie wszystko unormuje?z gory dzieki za odp.pozdro
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 19:51   #2364
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Xenaaa, mam kłopot, żeby odpowiedzieć jednym zdaniem, bo u mnie poprawa stanu skóry to efekt synergistycznego działania kwasów i retinoidów.
Ja tu dość obszernie opisywałam swoje i syna ekscesy kwasowe i nie tylko.

Sporo eksperymentowałam i dziś moja pielęgnacja opiera się na:
1. filtrach
2. Atredermie
3. kwasie salicylowym.
4. tanich kosmetykach o krótkich, naturalnych składach.

Po prawie trzech latach bycia "biochemiczką" mogę pochwalić się:

- zupełnym brakiem zmarszczek (lwią zredukowałam do zera!),
- likwidacją zamkniętych zaskórników na brodzie i upartych czarnych kropek na nosie,
- wyraźnym zmniejszeniem rozszerzonych porów (operacja w toku),
- brakiem tendencji do nękających mnie kiedyś gul, wyprysków. kaszek i innego draństwa,
- likwidacją wstrętnych posolaryjnych przebarwień na policzku

Ile w tym udziału kwasów a ile retinoidów, filtrów czy suplementów i prostych, tanich kosmetyków z Rossmanna - nie wiem, ale warto walczyć.

Moim największym sukcesem jest widok gęby mojego syna, który z pryszczatego chłopaka z początkiem wklęsłych blizn na wiecznie czerwonej facjacie stał się młodzieńcem, któremu niejedna babeczka może dziś pozazdrościć cery.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 19:56   #2365
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Xenaaa, mam kłopot, żeby odpowiedzieć jednym zdaniem, bo u mnie poprawa stanu skóry to efekt synergistycznego działania kwasów i retinoidów.
Ja tu dość obszernie opisywałam swoje i syna ekscesy kwasowe i nie tylko.

Sporo eksperymentowałam i dziś moja pielęgnacja opiera się na:
1. filtrach
2. Atredermie
3. kwasie salicylowym.
4. tanich kosmetykach o krótkich, naturalnych składach.

Po prawie trzech latach bycia "biochemiczką" mogę pochwalić się:

- zupełnym brakiem zmarszczek (lwią zredukowałam do zera!),
- likwidacją zamkniętych zaskórników na brodzie i upartych czarnych kropek na nosie,
- wyraźnym zmniejszeniem rozszerzonych porów (operacja w toku),
- brakiem tendencji do nękających mnie kiedyś gul, wyprysków. kaszek i innego draństwa,
- likwidacją wstrętnych posolaryjnych przebarwień na policzku

Ile w tym udziału kwasów a ile retinoidów, filtrów czy suplementów i prostych, tanich kosmetyków z Rossmanna - nie wiem, ale warto walczyć.

Moim największym sukcesem jest widok gęby mojego syna, który z pryszczatego chłopaka z początkiem wklęsłych blizn na wiecznie czerwonej facjacie stał się młodzieńcem, któremu niejedna babeczka może dziś pozazdrościć cery.

wow brawo

ja wlasnie tez widze u siebie fajne efekty kiedy lacze retinoidy z kwasami i chyba musze sie tego trzymac. I coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze w kosmetyce sa najlepsze
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 20:07   #2366
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
wow brawo

ja wlasnie tez widze u siebie fajne efekty kiedy lacze retinoidy z kwasami i chyba musze sie tego trzymac. I coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze w kosmetyce sa najlepsze
...i filtry, i filtry...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 23:29   #2367
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A jakich używaćie kremów z filtrami po zabiegu? Bo mój się okazał strasznie za suchy na drugi dzień po zabiegu , całkowicie naturalny, i specjalnie go kupiłam właśnie po to! I teraz nie wiem co robić, znowu wykładać porządną kasę? I na co właściwie??
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 23:47   #2368
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

AniaM69 zlozylam zamowienie na kwas LHA tak jak polecalas.Daj znac jak tam peeeling?? i kojowy sobie tez zakupilam a co tam jak szalec to szalec hehe te zakupy uzalezniaja tyle fajnych rzeczy tam znalezc mozna a ciezko sie oprzec pokusie hmm chyba z torbami pojde jak tak dalej bedzie
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 00:25   #2369
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość
A jakich używaćie kremów z filtrami po zabiegu? Bo mój się okazał strasznie za suchy na drugi dzień po zabiegu , całkowicie naturalny, i specjalnie go kupiłam właśnie po to! I teraz nie wiem co robić, znowu wykładać porządną kasę? I na co właściwie??
A jakiż to kremik niewdzięczny taki Manjushka?
Ja nie jestem miarodajna bo mnie wszystkie filtry służą.
Pełne spektrum mam na koncie i każdy da się jakoś (lepiej lub gorzej) ujarzmić Może spróbuj pod serum nakładać jakieś serum olejowe z hialuronem i activesami? Nie dość, że nawilży to jeszcze poprawi wchłanialność fultra?

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
AniaM69 zlozylam zamowienie na kwas LHA tak jak polecalas.Daj znac jak tam peeeling?? i kojowy sobie tez zakupilam a co tam jak szalec to szalec hehe te zakupy uzalezniaja tyle fajnych rzeczy tam znalezc mozna a ciezko sie oprzec pokusie hmm chyba z torbami pojde jak tak dalej bedzie
Nic nie mów na temat zakupów półproduktów, szlag trafia bo wszystko by się przydało

LHA jeszcze nie robiłam bo kończę łuszczenie poatredermowe, jutro zapodam.
Kwasu kojowego nie używałam, bo ja szczęśliwie bez przebarwień kobita jestem, ale plotki chodzą, że potrafi uczulić. Wypróbuj na jakimś dyskretnym kawałku na wszelki słuczaj. Ładne ma recenzje u łaciatych
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 00:48   #2370
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[QUOTE=AniaM69;10905887]A jakiż to kremik niewdzięczny taki Manjushka?
Ja nie jestem miarodajna bo mnie wszystkie filtry służą.
Pełne spektrum mam na koncie i każdy da się jakoś (lepiej lub gorzej) ujarzmić Może spróbuj pod serum nakładać jakieś serum olejowe z hialuronem i activesami? Nie dość, że nawilży to jeszcze poprawi wchłanialność fultra?



Krem Bio Ochrony SPF 25 UVA 17 zakupiałam sobie ostatnio na Biolanderze. Używałam go 2 dni przed kwasem i w sumie OK nie przesuszał (nie wiem jak przy dłuższym stosowaniu będzie), ale efekt był, jak po kremie matującym, po dobrym nawilżaniu na noc zupełnie dobry (przynajmniej pierwsze wrażenia), ale po tym kwasie, to masakra, brzydko wyglądałam z podkładem i taką naciągniętą i suchą skurą, robili się mi widoczne zmarszczki wokół ust i na czole od totalnego braku elastyczności skóry.
Myślałam nad tym, żeby dać najpierw olejek, ale nie wiedziałam jak ta masa razem z podkładem będzie wyglądać, a czasu na eksperymenty nie było. 2 godziny przed tym przetarłam twarz łagodnym tonikiem i posmarowałam kremem (dobrym) i jak już wstałam to już bez zbędnych zabiegów nałożyłam odrazu krem SPf i za parę minut podkład.

Wogóle chciałabym wiedzieć jakie jeszcze są dobre naturalne kremy z filtrami! Także czekam na opinie i podpowiedzi! O tych na nie, też warto się upominać, żeby innym już nie wpaść!
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.