Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty? - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-07, 14:29   #1921
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

dobrze wiedzieć, że w biuście mierzymy na wdechu

Na wdechu wychodzi mi ok. 92-93 więc wg kalkulatora powinnam nosić 65F lub 60 G. Więc, zakładając, że trzeba wziąć o rozmiar większą miseczkę 65G powinno być dobre
Na razie nie chce kupować 60, bo chcę się powoli przerzucać z 70

Mam prośbę do dziewczyn, które mają/miały staniki M&S.
Mam na kompie trochę zdjęć tych staników. Wrzucę je do wątku i prosiłabym o opinie dot. obwodu, wielkości miseczki, rozmiaru, który kupiłyście i waszych wymiarów. Staniki M&S maja fajne wzornictwo i są tanie.
Dlatego myślę, że bedzie to pomocne nie tylko dla mnie
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:45   #1922
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
bo obwod sie wyciaga i rozciaga. kupisz np. 75 w obwodzie a po tyodniu noszenia zrobi sie niego 80 cm. A ja w biuscie zmierzysz sie ciasno to miska moze okazac sie za cisna i bedzie bulkowac. Nie kupuje sie za malych misek. Bo przeciez nie moze ona dusic twojego biustu.
ale co ma biust do rozciagliwości tylnej taśmy stanika? To ma wpływ na dobranie odpowiedniego wymiaru pod biustem, ale nie miski...
Nie mierzę się ciasno, ale luźno -nie robilam tego na pełnym wdechu ale normalnie.
Siedzę sobie teraz w moim bryt. 30G i jak zrobię taki ogrooomny wdech jak przy pomiarze to bułkuje... chyba każdy dobry rozmiarowo w misce stanik przy mega wdechu zrobi bułki... Jeśli byśmy brały staniki takie, które na maksymalnym (czyli takim nie dokonca naturalnym, bo noramlnie oddycha się płycej) wdechu nie bułkują, to przy normalnym noszeniu byłby luz w misce. I jaka w tym logika?
Tak samo wg mnie troche nielogiczne jest przeliczanie misek tylko na obwody, bo zmienia się głębokość... Mówi się, że np. przy polskiej rozmiarówce przechodząc z 60F na 65 bierzemy miskę D, bo niby na taki sam obwód w biuście... ale sama miska jest inna - mniejsza. Effuniak nawet kiedyś pisała, że w Polsce takie same miski mają staniki o jedno oczko rozmiarowe. Identyczne. Czyli 60F ma identycznę miskę, co 65E i 70D. W Polsce daje się do nich te same miski, a doszywa różne paski tylnie..
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 16:35   #1923
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Wydaje mi się, że w biuście wcale nie trzeba się mierzyć na wdechu, a już na pewno nie na maksymalnym. Na lekkim wdechu tak, luźno tak, ale raczej nie na maksymalnym.
Najważniejsze to żeby w biuście zmierzyć się luźno i nie na maksymalnym wydechu.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 16:38   #1924
cashmere
Zakorzenienie
 
Avatar cashmere
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 455
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
dobrze wiedzieć, że w biuście mierzymy na wdechu

Na wdechu wychodzi mi ok. 92-93 więc wg kalkulatora powinnam nosić 65F lub 60 G. Więc, zakładając, że trzeba wziąć o rozmiar większą miseczkę 65G powinno być dobre
Na razie nie chce kupować 60, bo chcę się powoli przerzucać z 70

Mam prośbę do dziewczyn, które mają/miały staniki M&S.
Mam na kompie trochę zdjęć tych staników. Wrzucę je do wątku i prosiłabym o opinie dot. obwodu, wielkości miseczki, rozmiaru, który kupiłyście i waszych wymiarów. Staniki M&S maja fajne wzornictwo i są tanie.
Dlatego myślę, że bedzie to pomocne nie tylko dla mnie
Mam 3 staniki M&S więc jeśli będzie Cię interesował któryś z tych co mam to na pewno pomogę
__________________
jesteśmy małżeństwem


jestem mamą
cashmere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 16:58   #1925
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez niezapaominajka1990 Pokaż wiadomość
A ja wam powiem,ze wy musiscie być jakies bogate ż tyle pieniędzy na te biustonosze wydajecie 6-7 stanikow do dupy to chyba kupa kasy?Niestety tyle kasy az nie mam i kupiłam dziś na bazarku 75D jest dobrzeA nie jakies 75H ,trudno nie ebde sama jest nas az 70% ,ktore zle noszą,
75D zamiast 75G? Na pewno nie jest dobrze . Ja bogata nie jestem, ale do bielizny przywiązuję dużą wagę i na nią mogę dużo wydać kosztem innych wydatków. Poza tym nietrafione staniki można oddać do sklepu/sprzedać.
Moja współlokatorka np. (jej rozmiar biustu to mniej więcej 65G/+- dwa rozmiary) nosi bazarowe staniki 85C w których wygląda tragicznie (piersi sięgają jej do pępka a obwód do szyi i w ogóle żyją swoim życiem), co z tego, że wydaje dużą kasę na bluzki, sweterki, tuniki, koszule, jak w każdej wygląda źle, grubo (mimo, że jest chuda), obwiśle.
Mojej babci kupiłam stanik z Fantasie, ktory jak założy to wygląda na 10kg szczuplejszą i dużo zgrabniejszą.
Dla mnie biustonosz to podstawa ubrania, w źle dobranym, nawet najładniejsza bluzka nie będzie się dobrze prezentować. (ta opinia nie potwierdza się przy małym biuście, ale przy większym zawsze).

Cytat:
Wydaje mi się, że w biuście wcale nie trzeba się mierzyć na wdechu, a już na pewno nie na maksymalnym. Na lekkim wdechu tak, luźno tak, ale raczej nie na maksymalnym.
Najważniejsze to żeby w biuście zmierzyć się luźno i nie na maksymalnym wydechu.
na wdechu, ale takim normalnym (czyli oddychając normalnie) - ważna też jest wyprostowana sylwetka.
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 17:32   #1926
niezapaominajka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Okej luizaAle prosze cie o pomoc mozesz poszyukac jakiegos klasycznego białęgo biustonosza odpowiedniego dla mnie?do hm 100 złotych?
niezapaominajka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 17:34   #1927
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Dziewczęta mam pytanie Poczytałam wcześniej o tych rozmiarach i mnie przy wymiarach 87cm pod biustem i 112cm w biuście wypada 38F rozmiar. Ale mierzyłam dzisiaj rozmiar 38 DD i miseczka DD jest na mnie za duża Nie rozumiem jak to jest, przecież F to ja sobie założę na głowę Jaki ja rozmiar powinnam mieć? O ile dobrze załapałam to chyba powinnam mieć 36F (87cm-5cm=82cm i zaokrąglamy w doł tak?), więc jeśli jest 36 a nie 38 to ta miseczka F będzie inna?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 17:51   #1928
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Tak Ćwirko. Zobacz do tej tabelki: http://www.dopasowana.pl/data/includ...ytyjczykow.gif Teoretycznie wychodzi 36G
To jest taki rozmiar na początek. Musisz zmierzyć któryś z tzw. standardowych biustonoszy tzn. ani ściśliwiec ani rozciągliwiec i z normalną miską. Najczęściej polecane to Polyanna Frei i Tango Panache.
Czytałaś jak należy odpowiednio zakładać stanik? Trzeba wygarnąć porządnie piersi do miseczki i odpowiednio skrócić ramiączka. Najlepiej sięgać ręką aż pod pachę.

Widzę, że jesteś z Warszawy. Dobrze by było gdybyś znalazła chwilę i wybrała się na porządny bra fitting do Peachfield albo dopasowanej. Panie by Ci pomogły dobrać odpowiedni rozmiar I nawet jak nic nie kupisz to będziesz wiedziała czego na przyszłość szukać.

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-02-07 o 17:59
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:05   #1929
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Tak Ćwirko. Zobacz do tej tabelki: http://www.dopasowana.pl/data/includ...ytyjczykow.gif Teoretycznie wychodzi 36G
To jest taki rozmiar na początek. Musisz zmierzyć któryś z tzw. standardowych biustonoszy tzn. ani ściśliwiec ani rozciągliwiec i z normalną miską. Najczęściej polecane to Polyanna Frei i Tango Panache.
Czytałaś jak należy odpowiednio zakładać stanik?
Przymierzałam się do La Senzy, aż się boję co mi przyjdzie, bo zamówiłam 36D i 38DD, żeby ogarnąć rozmiary, ale już widzę, że źle

Artykuł właśnie czytałam o zakładaniu na Stanikomani. Moja mama się mocno zdziwiła, bo całe życie nosiła 75C (76cm/92cm) a tu jej nagle 65F wyszło.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:10   #1930
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

kilka fotek staników M&S Ceriso
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (15,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (12,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (16,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (25,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (26,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (19,5 KB, 20 załadowań)
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:10   #1931
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

cd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (19,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (18,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (28,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (9,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (13,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (26,9 KB, 15 załadowań)
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 18:12   #1932
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

cd1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13.jpg (25,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14.jpg (31,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (28,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16.jpg (62,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17.jpg (47,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18.jpg (28,7 KB, 15 załadowań)
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:12   #1933
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

i jeszcze dwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 544167436.jpg (80,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 546921436_1.jpg (18,0 KB, 15 załadowań)
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:13   #1934
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Artykuł właśnie czytałam o zakładaniu na Stanikomani. Moja mama się mocno zdziwiła, bo całe życie nosiła 75C (76cm/92cm) a tu jej nagle 65F wyszło.
ale 65F to w staniku brytyjskim rozciągliwym, normalnie to 70DD/70E a polskie 70F
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:16   #1935
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
kilka fotek staników M&S Ceriso
Ten trzeci Da się takie w polskich M&S kupić?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:18   #1936
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez niezapaominajka1990 Pokaż wiadomość
Okej luizaAle prosze cie o pomoc mozesz poszyukac jakiegos klasycznego białęgo biustonosza odpowiedniego dla mnie?do hm 100 złotych?
Białego? Wybredna jesteś Ale znalazłam w sklepie bellissima Pour Moi? Provence 75F w cenie 99zł. Ja mam z tej firmy St Tropez i jestem z niego zadowolona.

Cytat:
Dziewczęta mam pytanie Poczytałam wcześniej o tych rozmiarach i mnie przy wymiarach 87cm pod biustem i 112cm w biuście wypada 38F rozmiar. Ale mierzyłam dzisiaj rozmiar 38 DD i miseczka DD jest na mnie za duża Nie rozumiem jak to jest, przecież F to ja sobie założę na głowę Jaki ja rozmiar powinnam mieć? O ile dobrze załapałam to chyba powinnam mieć 36F (87cm-5cm=82cm i zaokrąglamy w doł tak?), więc jeśli jest 36 a nie 38 to ta miseczka F będzie inna?
Wychodzi Ci 36G i ono jest o dwie miseczki większe niż 38DD. A jesteś pewna, że prawidłowo zakładasz stanik? Źle założony może wydawać się za duży, mimo, że tak naprawdę jest dobry. W stanikomanii ostatni artykuł wyjaśnia jak prawidłowo zakładać stanik. Jeśli pomimo dobrego zakładania 38DD jest za duże to możesz spróbować z 36FF (tabelka to punkt wyjścia a nie ostateczność).
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:23   #1937
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Naprawdę polecam bra fitting w tych miejscach o których pisałam. Można sobie zaoszczędzić kłopotu z zamawianiem.
A La Senza jest akurat średnia na początek bo mało standardowa.
Dokładnie tabelka to tylko punkt wyjścia. Ja potrzebuję biustonosz rozmiar mniejszy niż mi wychodzi z tabelki.



Dla mnie Flamenco jest bardziej ścisłe od Sylvestrine. Przy wymiarach 77/101 W 75F Sylvestrine bez problemu się dopięłam, natomiast we Flamenco w tym samym rozmiarze nie da rady. Po zmierzeniu bez rozciągania ma 64cm Dało się rozciągnąć do 74-5 max
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:29   #1938
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Ten trzeci Da się takie w polskich M&S kupić?
nie wiem, czy w naszych sklepach M&S można kupić taką bieliznę, ale na allegro czy ebay`u dostaniesz bez wiekszych problemów
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:39   #1939
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

ja niestety nie miałam żadnego z pokazanych, one takie mieksze były, więcej koronek miały

dziewczyny, co sądzicie o firmie GOSSARD ? bo znalazłam na allegro fajny ale nigdy nie miałam do czynienia z tą firmą
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 18:41   #1940
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
ale 65F to w staniku brytyjskim rozciągliwym, normalnie to 70DD/70E a polskie 70F
Nie znam się na tym, więc pytam... Co to stanik ściśliwy a co to rozciągliwy? O co w tym chodzi i jak to poznać po zdjęciu?

Cytat:
Napisane przez luizka__ Pokaż wiadomość
Wychodzi Ci 36G i ono jest o dwie miseczki większe niż 38DD. A jesteś pewna, że prawidłowo zakładasz stanik? Źle założony może wydawać się za duży, mimo, że tak naprawdę jest dobry. W stanikomanii ostatni artykuł wyjaśnia jak prawidłowo zakładać stanik. Jeśli pomimo dobrego zakładania 38DD jest za duże to możesz spróbować z 36FF (tabelka to punkt wyjścia a nie ostateczność).
Założyłam dwa razy wg tych wskazówek i póki stoję wyprężona to ładnie wszystko pasuje oprócz tego, że miseczka odstaje na pół cm od piersi, na górze, tak z 1 cm między ramiączkiem a środkiem piersi(mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi) i w momencie jak np założę ręce na piersi to już wogóle mogłabym sobie tam coś chować
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:43   #1941
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
kilka fotek staników M&S Ceriso

a tych to mam 6 z pierwszej serii ja mam z niego 30G na moje 94/96 w biuscie, strasznie ma mala regulacje dlugosci ramiaczek i te szerokie przody sa dobijajace ;] ogolnie fajny jak potrzebujesz czegos pod jasne bluzki, zeby sie nic nie odznaczalo, niestety miski w wielu w ogole nie trzymaja sie tabelki z ceriso mam w szafie 3 rozne 30G i kazdy lezal dobrze w innych okresach czasu i wielkosci biustu jeden 30G robi mi bule, a mam tez 30F o dziwo miekki a tez dobry jest, wiec wg mnie to loteria czy trafisz czy nie ale generalnie w serii ceriso zauwazylam ze miski te lekko sztywne jak ten moj sa wieksze o oczko od calkiem miekkich
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:45   #1942
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

tootsie, te satynowie sa piekne
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:48   #1943
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym, więc pytam... Co to stanik ściśliwy a co to rozciągliwy? O co w tym chodzi i jak to poznać po zdjęciu?
Stanik ściśliwy to stanik, którego obwód jest ciaśniejszy niż przeciętnie. Rozciągliwy to stanik, którego obwód jest szerszy od przeciętnego lub szybko się rozciąga. Jeśli standardowo masz nosić obwód 36 to z rozciągliwych wybierzesz 34, a ze ściśliwych 38. Ale staników ściśliwych jest bardzo, bardzo mało.

Nie da się tego poznać po zdjęciach Można szukać takich informacji w internecie, pytać w tym wątku.
Można w tym celu poszukać informacji w katalogach Lobby:
http://kataloglb.blox.pl/html
http://kataloglmb.blox.pl/html
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:50   #1944
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Stanik ściśliwy to stanik, którego obwód jest ciaśniejszy niż przeciętnie. Rozciągliwy to stanik, którego obwód jest szerszy od przeciętnego lub szybko się rozciąga. Jeśli standardowo masz nosić obwód 36 to z rozciągliwych wybierzesz 34, a ze ściśliwych 38. Ale staników ściśliwych jest bardzo, bardzo mało.

Nie da się tego poznać po zdjęciach Można szukać takich informacji w internecie, pytać w tym wątku.
Można w tym celu poszukać informacji w katalogach Lobby:
http://kataloglb.blox.pl/html
http://kataloglmb.blox.pl/html
właśnie miałam zacytować Twoją odpowiedź z poprzedniego wątku, ale mnie wyprzedziłaś

jest jeszcze tabelka, z której warto korzystać
http://spreadsheets.google.com/pub?k...Gjb8-r-aEKk9Hw
__________________


Edytowane przez aniolusiek_
Czas edycji: 2009-02-07 o 18:53
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:52   #1945
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym, więc pytam... Co to stanik ściśliwy a co to rozciągliwy? O co w tym chodzi i jak to poznać po zdjęciu?



Założyłam dwa razy wg tych wskazówek i póki stoję wyprężona to ładnie wszystko pasuje oprócz tego, że miseczka odstaje na pół cm od piersi, na górze, tak z 1 cm między ramiączkiem a środkiem piersi(mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi) i w momencie jak np założę ręce na piersi to już wogóle mogłabym sobie tam coś chować
Miseczka też może odstawać dlatego, że stanik nie jest wystarczająco ścisły. A jaki to model? Pytam, bo może to np. dużomiseczkowiec i stąd ta różnica między tabelką a rozmiarem stanika.
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:59   #1946
niezapaominajka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

A coś jeszcze no okej może być droższego ??,tak w ogule cos jaśniejszego biel,ekri czy cos w tym styluCzyli widze ze mi radzisz takie miekkię?A luzika,moglabys pokazac jakie ty sobie kupilas mniej wiecej ?tylko pooglądam?
niezapaominajka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:12   #1947
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez niezapaominajka1990 Pokaż wiadomość
A coś jeszcze no okej może być droższego ??,tak w ogule cos jaśniejszego biel,ekri czy cos w tym styluCzyli widze ze mi radzisz takie miekkię?A luzika,moglabys pokazac jakie ty sobie kupilas mniej wiecej ?tylko pooglądam?
Wcześniej pokazywałam Ci jeszcze Emily (34E) i Portię (34F), one są np. w kolorze ecrie za ok. 88zł na dopasowanej, a białe jest Tango II. Pisałam już, że radzę miękkie staniki, bo lepiej się w nich układa i modeluje biust.
Wklejałam na tym forum (i chyba jeszcze w poprzednim wątku czy stanik musi być przekleństwem) zdjęcia prawie wszystkich staników, które mam. Musiałabyś poszukać.
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:20   #1948
niezapaominajka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Ok dzięki,czyli mówisz ze jeśli zakupie taki biustonosz to bedzie widoczna popraw tak?A prosze cie przypomnij mi jeszcze raz ,na jakiej stronie byly te sklepy w Polsce?
niezapaominajka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:26   #1949
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

www.dopasowana.pl , www.bravissimo.com.pl napewno będzie poprawa. Polecam jeszcze lekturę ostatniego artykułu w blogu www.stanikomania.pl .
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:29   #1950
niezapaominajka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Okej czyli mam szukać polskiego 75F?
niezapaominajka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.