Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 12:01   #3331
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Co do kolorku, to może truskawka poprostu ci pomalowała buzię Ja od niedawna stosuję serum z ekstraktem z pestek winogron, który tez jest bardzo ciemny i już po pierwszym razie moja buzia wyglądała na opaloną A truskawka lubi uczulać... Wiem coś o tym, chociaz nie kładłam jej na twarz... ale wystarczy, że zjem jej troszeczkę, a momentalnie jestem czerwona... dużo osób tak ma... Pomaga na to coś na poparzenia, czyli d-pantenol lub alantoina, jak masz, to sie tym wysmaruj
Nie, to nie byl efekt mocnego koloru ekstraktu, bo najbardziej czerwona bylam w miejscu mojego typowego rumienia (nos i policzki) A z drugiej strony truskawki jest w lecie na kilogramy i nigdy nie mialam na nie uczulenia
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 12:26   #3332
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Rocki - pamiętam jak w wątku o BU Wizażanki skarżyły się na podrażnienie po truskawce mimo, że je normalnie jedzą bez żadnych sensacji. Może to truskawka?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 13:02   #3333
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

truskawka zawiera kwas salicylowy, więc jak da się za dużo...
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 13:15   #3334
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Rocki - pamiętam jak w wątku o BU Wizażanki skarżyły się na podrażnienie po truskawce mimo, że je normalnie jedzą bez żadnych sensacji. Może to truskawka?
Nastepnym razem zrobie z samym granatem, zobaczymy

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
truskawka zawiera kwas salicylowy, więc jak da się za dużo...
Ale na mazidlach jest podane, ze mozna ja uzywac nawet w stezeniu 100%. Ja dosypalam do glinki na oko, ale wiecej niz 10-15% to na pewno nie bylo
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 15:20   #3335
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mnie ostatnio podrażniło mydło afrykańskie z tym kw. , chociaż wcześniej bardzo dobrze mi robiło i musiałam je odstawić ( parę dni się kurowałam). Może dla twojej cery to też już było za wiele
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:10   #3336
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

W mazidłach pojawiła się nowa forma witaminy C
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Ta, która jest dostępna w olejowym serum w BU. Już chciałam się na nią rzucić, ale cena bardzo wysoka 2g za ok. 15 zł. Czyli mniej więcej wyjdzie z tego 20 ml serum z 10% wit. C. Musze się zastanowić czy warto bo olejowe sera błyskawicznie pochłaniam Natomiast mam nadzieje, że skoro do sklepu dodano nowy produkt to w końcu doczekam się też cytrusowego drzewka herbacianego bo pokończyły mi się niektóre półprodukty, a z zamówieniem ciągle zwlekam i zwlekam :rooleyes:
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:55   #3337
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

o żesz cholercia, a ja właśnie zapłaciłam za zamówienie..
no przecież nie zamówię samej witaminy

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-03-10 o 20:32
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 12:27   #3338
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
W mazidłach pojawiła się nowa forma witaminy C
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Ta, która jest dostępna w olejowym serum w BU. Już chciałam się na nią rzucić, ale cena bardzo wysoka 2g za ok. 15 zł. Czyli mniej więcej wyjdzie z tego 20 ml serum z 10% wit. C. Musze się zastanowić czy warto bo olejowe sera błyskawicznie pochłaniam Natomiast mam nadzieje, że skoro do sklepu dodano nowy produkt to w końcu doczekam się też cytrusowego drzewka herbacianego bo pokończyły mi się niektóre półprodukty, a z zamówieniem ciągle zwlekam i zwlekam :rooleyes:
Też rano to widziałam... Super, przy najbliższym zamówieniu się nie oprę. Choć Confused ma rację, że wychodzi drogo... Ale i tak taniej niż na BU - tam 15 ml serum z 10% witaminy C kosztuje 28,5 zł.
Zresztą przecież serum z witaminą c nie trzeba stosować codziennie - a akurat serum olejowe może postać...
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-03-10 o 12:30
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:43   #3339
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Też rano to widziałam... Super, przy najbliższym zamówieniu się nie oprę. Choć Confused ma rację, że wychodzi drogo... Ale i tak taniej niż na BU - tam 15 ml serum z 10% witaminy C kosztuje 28,5 zł.
Zresztą przecież serum z witaminą c nie trzeba stosować codziennie - a akurat serum olejowe może postać...
Zgadza się, wychodzi dużo taniej niż na BU (ale to dotyczy wszystkich produktów tam dostępnych ), ale dalej jak dla mnei 20 ml to mało Serum z 10% kwasu askorbionowego używam codziennie rano, a jednak ta odmiana działa troszkę słabiej Pewnie i tak się skuszę, żeby chociaż wypróbować Jak już w końcu złoże zamówienie

EDIT:
Może któraś z Was używała szklanej pipetki z Mazideł? Dobrze się sprawdza przy olejach?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-03-10 o 13:48
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 14:05   #3340
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
o żesz cholercia, a ja właśnie zapłaciłam z zamówienie..
no przecież nie zamówię samej witaminy
no to trzeba miec pecha, niedawno o tym pisalam i juz zamowilam serum z C z BU....
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 19:36   #3341
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
...

EDIT:
Może któraś z Was używała szklanej pipetki z Mazideł? Dobrze się sprawdza przy olejach?

Ja mam z 4 ( te mniejsze) i nie narzekam - od kilku miesięcy bez problemu działają, a do oleju są według mnie wręcz idealne.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 19:45   #3342
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ale jestem zachwycona spiruliną. Działa niesamowicie... mimo, że trudno mi to zmyć ze skóry i włosy mam jak ufoludek
Natomiast bromelaina tak średnio... Wcale mnie nie szczypie, nie odnotowałam nic, poza gładką skórą, ale mam wrażenie, że taka sama by była po samych płatkach. Może zwiększę stężenie
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 06:43   #3343
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

no i nie wytrzymałam - domówiłam witaminę C
na szczęście poprzednie zamówienie jeszcze nie wyszło, więc p. Lidia dorzuci jeszcze witaminkę do paczki

jeszcze pytanie:
z opisu tatraizopalmitynianu askorbylu z Mazideł):
witamina c - kwas L-askorbinowy (w silikonowej bazie)

nie bardzo rozumiem, co Limaria miała na myśli - ktoś potrafi mi to wyjaśnić co to ta baza silikonowa
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 08:07   #3344
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

KKZJ po opisie wydaje mi się, że chodzi o to ,że tą nową formę wit. c moża łączyć z kwasem L-akorbinowym, ale musi być rozpuszczony w bazie silikonowej, bo nowa forma wit.c nie rozpuszcza się w wodzie. Czyli nie można nowej formy wit.c dodać do "klasycznego serum"

Zastanawiam się też w związku z tym że nowa wit.c rozpuszcza się w tłuszczach ( i silkonach ), jak połączyć ją np. z pine bark?
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 08:30   #3345
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

z pine bark czy też całą wymienioną przez Limarię resztą to chyba tylko w emulsjach, z emulgatorem

co do klasycznego serum, to myślałam bardziej w drugą stronę, czyli kwas jako dodatek do olejowej

nadal nie rozumiem jak to jest tą bazą silikonową

czy chodzi o taką bazę jak np. kompleks silikonowy z BU?
tak baj de łej to marzę sobie po cichu żeby taki półprodukt można było kupić w detalu
on ma w składzie emulgator woda w silikonie, łączy się i z wodą i z tłuszczami
może to jest tak, że w takim czymś trzebaby rozpuścić wit. kwasową i potem połączyć z olejami
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:09   #3346
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wydaje mi się że właśnie o TO chodzi.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:13   #3347
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

wzięłam się wreszcie dziś za mazidełka

na dobry początek zrobiłam maseczkę z jogurtu, mango i banana - faktycznie, takie to apetyczne, że musiałam się powstrzymywać coby nie skonsumować
ale że dodałam parę kropel d-panthenolu i owsa hydrolizowanego...
pod maseczkę położyłam coś takiego:
1ml hydrolatu rumiankowego
0,15ml colostrum
kropla czy dwie wit. E
2-3 krople maceratu herbatki

ogólnie najświeższe wrażenia bardzo pozytywne, szczególnie, że okolice oczu mam ostatnio bardzo przesuszone

tak się zastanawiam, czy mogłabym zrobić mieszankę kwasu HA i colostrum i trzymać w lodówce - aplikować jako serum ekspresowe z olejami
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:46   #3348
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja jak chcę zmyć maseczkę, która ciężko się zmywa, to na początek przemywam ja trochę wodą by zmiękła, a potem ścieram ręcznikami papierowymi lub chusteczkami Resztę jest już dużo łatwiej zmyć

Ilona, mi aż ślinka pociekła jak sobie przeczytałam skład Twojej maseczki... Ciężko by mi było jej nie zlizać zaraz po nałożeniu...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:35   #3349
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dotarł wersenian i 2 butelki lipowego Ukręciłam serum z witaminą C 15% + wit. E 1% + lecytyna HLB 7 + kwas alfa-liponowy...i chyba skuszę się na większą porcję alfa-liponowego.
Serum nie jest proste w przygotowaniu ze względu na dodatek sody oczyszczonej... pierwsza porcja fazy A poszła z pianą do zlewu
Ale bardzo fajne jest... i wydaje się lepiej pielęgnować niż okrojone wersje.
Kolejnym razem sprobuje zastąpić HA gliceryną... ciekawe co z tego wyjdzie
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 16:39   #3350
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny mam pytanie:
Zamowilam keratyne, chce ją dodac do odzywki do wlosow, ale nie wiem czy sa jakies skladniki z którymi nie powinnam jej łączyc? I czy dobrze obliczyłam,ze jesli chce stężenie 5% to na 75 ml odzywki musze wlac 3.75 ml keratyny?
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 12:53   #3351
aagata4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mińsk Maz
Wiadomości: 2
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1090896 5]Aagata4 myślę, że wybrałaś sobie bardzo dobre serum i raczej nie powinnaś mieć problemów z jego wykonaniem. Na pewno powinnaś skorzystać z rad LouLou25 dotyczących hydrolatów - maseczki zresztą to też niezły pomysł, choć rozumiem że musiałabyś wygospodarować więcej czasu. Natomiast co do gotowych kremów Lavera czy Weleda, to przy cerze naczynkowej odradzam ich stosowanie ze względu na alkohol wysoko w składzie. Jeśli zaś chodzi o kwasy to szkodliwe dla naczynek są tylko AHA, natomiast spokojnie możesz używać PHA, a jeśli masz problem z zaskórnikami to również BHA czy łagodniejsze LHA.[/quote]
długo nie odpowiadalam, na posty od 10,02 - sorki, że nie wkleje cytatów ale nie potraię jeszcze tak biegle poslugiwac się komputerem...

dzięki LouLou25 i psychodelia za pomoc - najpierw kupie eco cosmetysc - tak jak poradziłąs mi Lou Lou25 (Lavera i Welede sobie darowałam ze wzgledu na ten alkohol niekorzystny dla naczynek natomiast Martina Gebhardt nie kupie bo w necie nie podają pełnego skladu kremu - tylko wybrane skladniki wrrr)
W kremie ktory wybralam firmy eco cosmetisc gliceryna podana jest prawie na początku składu kremu wiec pewnie jest jej tutaj dużo(sprawdze w ten sposób czy to wlasnie ta gliceryna mnie tak uczula czy te konserwanty), jezeli ten krem bedzie niedobry dla mnie to ukrece sobie to mazidlo, ktore wybrałam i zamowie tez ten hydrolat w mazidłach - chyba, że znajde wiecej czasu i pokopie troche w necie i poszukam innych kremow lub sklepow ktore wzbudza moje zaufanie tak jak mazidla ...
wezme pod uwagę ten hydrolat do spryskiwania twarzy, ...
maseczki poczekają aż będę bardziej zaawansowana w temacie ...

dlaczego wg Ciebie LouLou25 mam uzywac koniecznie filtr naturalny? w kilku źródłach w necie była informacja ze jest niezbyt skuteczny ...
czy to chodzi o ideologię aby uzywać rzeczy przyjaznych srodowisku? czy o skuteczność? byc może korzystam z nieprawdziwych źródeł ...

dotychczas uzywałam dziecinnego kremu Nivea na słońce i przyznam,
że dopóki stosowałam regularnie to sie wcale nie opalałam pomimo iz mam bardzo jasną karnację i przebywania na słońcu po kilka godzin przez całe lato
(nie licząc tych dwóch kolejnych dni kiedy zapomniałam sie posmarować tym kremem) ...
czy fakt ze moja skóra była biała pomimo przebywania na słońcu jest równoznaczny z tym że była dośc chroniona przed tym słynnym szkodliwym promieniowaniem?

pozdrawiam

Agata
aagata4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 13:22   #3352
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aagata4 Pokaż wiadomość
(Lavera i Welede sobie darowałam ze wzgledu na ten alkohol niekorzystny dla naczynek natomiast Martina Gebhardt nie kupie bo w necie nie podają pełnego skladu kremu - tylko wybrane skladniki wrrr)
Agato, to trochę OT, ale zerknij tu:
http://apmp.natura.xip.pl/index.php?...509ad85a7fd63b
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 14:54   #3353
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aagata4 Pokaż wiadomość
długo nie odpowiadalam, na posty od 10,02 - sorki, że nie wkleje cytatów ale nie potraię jeszcze tak biegle poslugiwac się komputerem...

dzięki LouLou25 i psychodelia za pomoc - najpierw kupie eco cosmetysc - tak jak poradziłąs mi Lou Lou25 (Lavera i Welede sobie darowałam ze wzgledu na ten alkohol niekorzystny dla naczynek natomiast Martina Gebhardt nie kupie bo w necie nie podają pełnego skladu kremu - tylko wybrane skladniki wrrr)
W kremie ktory wybralam firmy eco cosmetisc gliceryna podana jest prawie na początku składu kremu wiec pewnie jest jej tutaj dużo(sprawdze w ten sposób czy to wlasnie ta gliceryna mnie tak uczula czy te konserwanty), jezeli ten krem bedzie niedobry dla mnie to ukrece sobie to mazidlo, ktore wybrałam i zamowie tez ten hydrolat w mazidłach - chyba, że znajde wiecej czasu i pokopie troche w necie i poszukam innych kremow lub sklepow ktore wzbudza moje zaufanie tak jak mazidla ...
wezme pod uwagę ten hydrolat do spryskiwania twarzy, ...
maseczki poczekają aż będę bardziej zaawansowana w temacie ...

dlaczego wg Ciebie LouLou25 mam uzywac koniecznie filtr naturalny? w kilku źródłach w necie była informacja ze jest niezbyt skuteczny ...
czy to chodzi o ideologię aby uzywać rzeczy przyjaznych srodowisku? czy o skuteczność? byc może korzystam z nieprawdziwych źródeł ...

dotychczas uzywałam dziecinnego kremu Nivea na słońce i przyznam,
że dopóki stosowałam regularnie to sie wcale nie opalałam pomimo iz mam bardzo jasną karnację i przebywania na słońcu po kilka godzin przez całe lato
(nie licząc tych dwóch kolejnych dni kiedy zapomniałam sie posmarować tym kremem) ...
czy fakt ze moja skóra była biała pomimo przebywania na słońcu jest równoznaczny z tym że była dośc chroniona przed tym słynnym szkodliwym promieniowaniem?

pozdrawiam

Agata
Mam 2 kremu Martiny i nic niepokojacego nie ma w skladzie, nawet gliceryny nie ma, bardziej naturalnych kremow od tego nie mam Eco cosmetics sa ok ale dla mnie troche malo tresciwe ( i wszystkie maja alkohol w skladzie) zamow sobie najpierw probki, zeby sie nie naciac na cos nieodpowiedniego. Weleda poczatkowo bylam zachwycona ale obsuszyla mnie na amen (rozana) mam jeszcze irysowa, ale sie zniechecilam i nawet nie otworzylam tubki. (pewnie wszystko przez ten alkohol) Jesli kosmetyki ekologiczne beda Cie wysuszac to polecam nieszkodliwa chemie (krem Physiogel i kremy z serii Babydream rossmanna, ktore tez mozna wzbogacic paroma rzeczami np dodajac oleje organiczne, kwas hialuronowy, ekstrakty, witaminy i inne)
Filtry mineralne wystepuja w roznych kremach, tych z parabenami i innymi tez.. Filtry mineralne, w przeciwienstwie do chemicznych sa calkowicie nieszkodliwe dla skory. Chemiczne potrafia byc niestabilne a do tego ( tak jak np Oxybenzone) kancerogenne, toksyczne i wywolujace reakcje alergiczne. Polecam Mustele dla dzieci z filtrem mineralnym 50, oprocz konserwantow sklad ma bardzo dobry. Jesli chodzi o filtry ekologiczne to dobrze wyglada skladowo Sante emulsja 30+, wiekszosc innych firm stosuje alkohol.
Ja unikam szkodliwej chemii jak tylko moge, nie dlatego, ze sie boje ze mnie szlag trafi tylko takie mam hobby ale fakt jest taki, ze wszystko co nalozysz na skore wchlania sie do krwioobiegu.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 16:29   #3354
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Smile Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Ukręciłam serum z witaminą C 15% + wit. E 1% + lecytyna HLB 7 + kwas alfa-liponowy...i chyba skuszę się na większą porcję alfa-liponowego.
Serum nie jest proste w przygotowaniu ze względu na dodatek sody oczyszczonej... pierwsza porcja fazy A poszła z pianą do zlewu
Ale bardzo fajne jest... i wydaje się lepiej pielęgnować niż okrojone wersje.
Kolejnym razem sprobuje zastąpić HA gliceryną... ciekawe co z tego wyjdzie
Psycha, jak postępujesz z lecytyną HLB7 w serum z wit. C? Bo ja co zrobię coś z tą lecytynką to nie chce mi się ona za skarby rozpuścić i zawsze coś pływa w tym serum. A zdecydowanie bardziej mi ona pasuje niż HLB 4.

Co do szybkości realizacj zamówienia to ostatnio zrobiłam małe zakupy na mazidłach i nie czekałam długo na przesyłkę. Równo po tygodniu otrzymałam wszystko i oczywiście próbeczki o które prosiłam a nawet więcej
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 18:19   #3355
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
Psycha, jak postępujesz z lecytyną HLB7 w serum z wit. C? Bo ja co zrobię coś z tą lecytynką to nie chce mi się ona za skarby rozpuścić i zawsze coś pływa w tym serum. A zdecydowanie bardziej mi ona pasuje niż HLB 4.

Co do szybkości realizacj zamówienia to ostatnio zrobiłam małe zakupy na mazidłach i nie czekałam długo na przesyłkę. Równo po tygodniu otrzymałam wszystko i oczywiście próbeczki o które prosiłam a nawet więcej
Mam ten sam problem z HLB7, ale zauwazyłam że dając jej 5 min czasu, az sobie napęcznieje, wspomagając rozbicie grudek bagietką, jednocześnie pozwalając miksturze nabrać temperaturę pokojową, bez problemu się rozpuszcza.
W serum które teraz robiłam tez mam grudki, ale to chyba wina gumy ksantanowej ...grudki są bezbarwne Chyba ze to jednak HLB7
Ja też nie przepadam za HLB4 ...strasznie obkleja skóre no i zawsze miałam problem z dozowaniem Jest fajna, ale tylko w serum antycellulitowym, nie na twarzy...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 20:23   #3356
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem z HLB7, ale zauwazyłam że dając jej 5 min czasu, az sobie napęcznieje, wspomagając rozbicie grudek bagietką, jednocześnie pozwalając miksturze nabrać temperaturę pokojową, bez problemu się rozpuszcza.
W serum które teraz robiłam tez mam grudki, ale to chyba wina gumy ksantanowej ...grudki są bezbarwne Chyba ze to jednak HLB7
Ja też nie przepadam za HLB4 ...strasznie obkleja skóre no i zawsze miałam problem z dozowaniem Jest fajna, ale tylko w serum antycellulitowym, nie na twarzy...
Pytanie laika:
to HLB 7 mozna zamiennie stosowac z HLB 4?
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-15, 12:31   #3357
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

milena 72 lecytynę hlb 7 można stosować jako samodzielny emulgator, natomiast lecytynę hlb4 trzeba "wspamagać" innym emulgatorem o wyższym hlb , np polysorbate 80. Poczytaj na mazidłach tam wszystko pisze dokładnie.Jeśli posiadasz polysorbate80 i lecytynę hlb 4 to możesz tym zastąpić lecytynę hlb7.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-15, 15:38   #3358
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hmmm...po ostatnim zamowieniu to mam akurat wszystkie
Szkoda ze wczesniej nie wiedzialam..spojrzalam tylko na pare receptur ktore mnie interesuja a tam w kazdej z nich inny emulgator...To wiec mam "spizarnie zaopatrzona"...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 09:56   #3359
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem z HLB7, ale zauwazyłam że dając jej 5 min czasu, az sobie napęcznieje, wspomagając rozbicie grudek bagietką, jednocześnie pozwalając miksturze nabrać temperaturę pokojową, bez problemu się rozpuszcza.
Dzięki za odpowiedź. W takim razie dam jej więcej czasu i postaram się co nieco porozbijać chociaż ostatnio trochę czekałam i nic... dalej coś tam pływa i chyba lecytyna teraz poczekam jeszcze dłużej
HLB 4 stosuje też tylko do ciała, dodaje jej do pilingu z kawą wtedy skóra jest taka nawilżona i natłuszczona do buzi mam opory chociaż mnie nie zapycha
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 16:54   #3360
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, a macie może jakiś taki swój półprodukt z mazideł, bez którego nie możecie się obejść?

Dla mnie takim niezbędnikiem jest hydrolat różany, który dodaję do prawie wszystkich upatrzonych przeze mnie formacji i d-pantenol - sprawdził się zarówno na super zniszczonych włosach jak i na przesuszonej i podrażnionej buzi i też go będę wszędzie lała
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.