Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 00:50   #31
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Jak sama wcześniej zauważyłam, to jest forum fryzjerskie, a nie o kwestiach pracowniczych. Ale odpowiem Ci pokrótce: U nas nie liczy się co się komu zdaje, ale są obiektywne kryteria - np. sprawdzasz jakiej wielkości są budżety projektów, na których dana osoba pracuje, z kim pracuje, jak duże są jej zadania, czy jest podwładnym czy sama za coś odpowiada.
Słowo dyskryminacja zostało użyte przez inną osobę, w kontekście zwrócenia uwagi na element wyglądu zewnętrznego, który nie powinien być tak ważnym kryterium zdaniem tej osoby.
Co do "na wierzchu" - tego mnie uczą, tego ode mnie wymagają, za to klienci płacą ciężkie pieniądze - za znajdowanie i obronę argumentacji.
Jadłam dziś lunch z pewnym wiekowym już wykładowcą akademickim, adwokatem z kilkudziesięcioletnim stażem-wymienił mi kilkanaście kobiecych grzechów w wizerunku - np. gruba kobieta (jego zdaniem średnio powyżej 70 kg) nie powinna nosić dopasowanych rzeczy, kobieta z miseczką powyżej C powinna nosić workowate bluzki, grube, masywne łydki powinny być ukrywane w spodniach....
Dodatkowo, słuchałam relacji jak to co roku przetaczała się fala dyskusji o tym co w biurze nie jest dozwolone - np buty w kolorze innym niż czarny, kołnierz przy marynarce damskiej inny niż klasyczny. Swego czasu żakiet damski zapinany jednorzędowo był niedopuszczalny. Zegarek - wraz z pojawieniem się zegarków o dużej tarczy powstały kontrowersje czy to nie jest zbytnia ekstrawagancja jak na biuro. Przyjęły się.
Pointa z naszej rozmowy była taka, że coraz mniej jest zasad niezmiennych w kwestii ubioru, coraz więcej jest możliwości modyfikacji. Można przyjąć zasadę co nie jest zabronione, jest dozwolone . Część osób nie stosuje się do zasad zbytniow ewdientny sposób np. nie mając danego dnia spotkania z klientem przychodzi w swetrze do międzynarodowej kancelarii o ścisłym dress code, nie mając z powyższego powodu zbytnich problemów z przełożonymi.W moim odczuciu powinno być tak, że jeśli ktoś szuka przyczyn określnego stanu rzeczy czy udziela rad, to powinien skupić się na sprawach istotnych, o ile uważa się za poważną osobę, zwłaszcza jeśli jest na wysokim stanowisku, o dużym zakresie odpowiedzialności. Abstrahując od mojego buntu wewnętrznego, który jest bardziej moją prywatną sprawą, od zaskoczenia informacją, że taki drobiazg niektórzy uznają za ważny na tyle, że możnaby uczynić go przedmiotem dobrej rady czy co gorsza, uwagi, to wydaje mi się, że na pewnym (dość wysokim) etapie życia zawodowego ludzie szanują swój czas i rozmawiają o poważnych kwestiach. To są, w przybliżeniu powody, dla których dziwi mnie, że komuś chce się zajmować takimi pierdołami.
Chyba jednak osoba udzielająca rady w kwestii włosów była odosobniona, bo inne osoby z mojego środowiska/firmy, przebywające tamże dłużej, z którymi rozmawiałam (aż tak mnie ta sprawa zafrapowała|) wykazały zdziwienie/dezaprobatę, że ktoś się w ogóle tym zajmuje.

---------- Dopisano o 01:50 ---------- Poprzedni post napisano o 01:44 ----------

Przepraszam za błędy, ale padam z nóg - pracowałam od 7 rano do pólnocy.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:43   #32
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Moja opinia jest taka, że nie ma jednego dress codu obowiązującego dla wszystkich i próba upierania się przy takim jest równie bezsensowna co dyskusja o pogodzie. Przykład? Mój typ urody powoduje, że w czarnym wyglądam jak wystylizowana na celebrytkę, "niknę" w stalowo szarych lub szaroniebieskich kolorach. Odwrotnie będzie w przypadku osoby o urodzie lato, ale to jest off top, więc nie ma co kontynuować.

Wracając do meritum sprawy odnośnie fryzury - to co u jednych jest niewidoczne u innych razi w oczy. Być może Twój typ urody powoduje, że rozpuszczone włosy są odbierane np przez pryzmat zmysłowości albo nadaje Ci nieco infantylny wygląd? I to może być przyczyną, dla której jesteś w dany sposób odbierana/traktowana. Często spotykam się z zarzutem, że zawsze wyglądam jakbym właśnie wyszła od fryzjerki (dodam, że z racji zapuszczanie włosów chodzę do fryzjera co 2-3 miesiące. więc zarzut jest iście kretyński), ot takie mam włosy i tyle.

Drugim możliwym rozwiązaniem jest to co podkreślasz już kolejny raz - uważasz, że jest to przykrywka do głębszego problemu. Może faktycznie tak jest? Może nie zauważasz jakiejś relacji albo zachowania ze swojej strony które powoduje że ktoś jest Tobie przeciwny?

A tego wiekowego doradcę sobie odpuść - jeśli ktoś uważa, że z racji obfitego biustu posiadaczka musi przebierać się za kaszalota to nie go licho porwie. A) osoby atrakcyje częściej odnoszą sukcesy, np dzięki zjawisku aureoli. B) atrakcyjność wyglądu nie wyklucza jego profesjonalizmu. Do wyglądu liczy się bowiem nie tylko sam ciuch, ale również sylwetka i sposób poruszania się noszącej go osoby.

A co do "na wierzchu" - tutaj Twoje nie musi być na wierzchu, bo to nie jest rozprawa. Usiłujemy wspólnie zastanowić się nad problemem, jaki zasygnalizowałaś i znaleźć rozwiązanie.

Edytowane przez Avari
Czas edycji: 2009-03-11 o 12:45
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:45   #33
tasz
Raczkowanie
 
Avatar tasz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 101
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Współczuję takiego traktowania w pracy .. ale nie sądzisz , że jest to pewnego rodzaju cena za wysokie zarobki i pewien prestiż pracy ? W mniejszej kancelarii - nie-korporacyjnej , indywidualnej cudzej czy też własnej , spółce partnerskiej , whatever .. zapewne nikt nie wpadłby na taki pomysł , ale wymienione wyżej profity mogłyby być niższe .. choć niekoniecznie ..
wydaje mi się , że przestrzeganie pewnych reguł często absurdalnych jest wpisane w takie miejsca pracy ...
tasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:04   #34
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Drogie panie, jedna z podstawowych zasad savoire vivre mówi, że długie rozpuszczone włosy mogą nosić tylko młode dziewczęta i tylko poza miejscem pracy. To tak samo oczywiste jak zakaz noszenia w pracy butów z odkrytymi palcami lub na zbyt wysokim obcasie. To w żadnym razie nie jest dyskryminacja. Praca nie jest miejscem gdzie mamy chwalić się włosami czy czymkolwiek innym związanym z wyglądem. Jeśli chodzi o inne zasady dotyczące włosów, to warto pamiętać, że warkocz też jest zarezerwowany dla młodych kobiet. Paniom po trzydziestce raczej nie przystoi. To tak na marginesie, bo to nagminnie popełniany błąd.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:32   #35
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 259
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Widze ze wätek przeistoczyl sie w dyskusje-przesuwam na Plotkowe.
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 259 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 03:19   #36
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Hm, cos mi posta wcielo. Przez to nie bede sie juz bawil w cytowanie itd.

Droga autorko, pewne stanowiska maja okreslone wymagania i nie ogranicza sie to tylko do wiedzy i umiejetnosci, ale tez dotyczy okreslonego wygladu i norm zachowania. Dziwi mnie troche, ze tak do tego podchodzisz, zamiast podejsc pragmatycznie - coz takie jest jedno z wymagan pracy i tyle. Oczywiscie ze kompetencje sa (badz tez: powinny byc) najwazniejsze, ale nie oszukujmy sie - wyglad jest wazny, szczegolnie w Twoim zawodzie.

Pisanie o dyskryminacji nie ma sensu - bo jaka to dyskryminacja? To tak jakby pisac, ze ktos jest dyskryminowany, bo ma problemy w pracy przez niedostosowanie sie do dress code Z kolei teksty o nonkonformizmie i nieprzejmowaniu sie radami "zyczliwych" - jak ktos chce udowadniac bycie nonkonformista w taki sposob, to tej pracy nie musi podejmowac; a ten tekst padl z ust przelozonego.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 03:55   #37
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Avari Pokaż wiadomość
Moja opinia jest taka...
Avari, mam dokładnie takie same odczucia co do założycielki wątku co Ty... i podpisuję się obiema rękoma pod tym co zapisałaś w tym i we wcześniejszych postach

evitanna, prawdopodobnie jesteś bardzo inteligentną, pewną siebie kobietą, do tego zadbaną i elegancką, jednak Twoje doświadczenia z dzieciństwa obracania się w kręgach dyplomacji oraz w dorosłym zyciu w kręgach prawniczych międzynarodowej korporacji adwokackiej, chyba powodują, że patrzysz na wszystko pod trochę innym kątem od nas, zwykłych szaraczków... przypominasz mi pewną dziewczynę, która mieszkała ze mną i moimi współlokatorkami przez dwa miesiące w akademiku, była z krakowa, przyjechała na praktyki/staż do jakiejś bardzo znanej kancelarii adwokackiej, a że nie chciała mieszkac w hotelu, zamieszkała w akademiku [centrum miasta, b.dobre warunki]. Na początku wywierała wrażenie niezwykle przyjaznej, obrotnej, kulturalnej, pewnej siebie... z czasem to wrażenie zanikało, a ujawniała się prawdziwa jej twarz... twarz dziewczyny z "dobrego domu", rodzice adwokaci, inna dalsza rodzina też coś w ten deseń, uprzejme zapytania czym nasi rodzice się zajmują i niedbale ukrywany grymas, że nie trafiła na kogoś godnego siebie, okazywanie jaka to ona jest lepsza, początkowo w drobnych sprawach, poten konkretnie w czym to jest od nas lepsza, jakie to ma buty, bo w kancelarii wymagają najlepszej jakości i w takich jak moje to wstydziaby się pokazac, opowiadała czym to się wożą pracujący z nią adwokaci i że ona tez kiedyś zarobi na czarne porsche itp. możliwe, że nie robiła tego złośliwie, po prostu taka była, nie należałyśmy do jej kręgów i nie mogła z nami odnalezc płaszczyzny porozumienia...
bez urazy, ale niestety po przeczytaniu Twoich postów czuję taki lekki posmak tamtej sytuacji, i w związku z tym na mnie, zamiast kobiety inteligentnej, pewnej siebie, sprawiłaś wrażenie kobiety aroganckiej i wyniosłej... prawdopodobnie się mylę, mówię Ci tylko o swoich odczuciach po czytaniu Twoich postów... może problemem nie są włosy, tylko to jak Ty siebie widzisz, a jak odbierają Cię inni?
BTW jak roziązałaś problem z włosami? upinasz czy chodzisz jak zwykle?
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy

Edytowane przez atenaz
Czas edycji: 2009-03-12 o 04:01
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 08:53   #38
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Przeczytałam z uwagą wszystkie posty i dochodzę do wniosku,że Autorka wątku robi problem z niczego.Skoro możesz dostosować się do określonego sposobu ubioru(dress code),to dlaczego nie możesz na czas pracy wiązać włosów?Nijak nie potrafię tego zrozumieć.Nie trafiają też do mnie argumenty o tym,że tylko Tobie tak każą,że to dyskryminacja...Jaka dyskryminacja?Brutalnie napiszę-nie podoba się,poszukaj innej pracy i się tam przenieś.
Zgadzam się z kilkoma dziewczynami,że sprawiasz wrażenie,jakbyś to Ty chciała decydować o tym,co Tobie wolno w pracy-ale w chwili obecnej jesteś zwykłym pracownikiem,a nie zastępcą kierownika.I Twoje spotkanie z ambasadorem Xlat temu w obecnej sytuacji nie ma nic do rzeczy-dostałaś uwagę dot.wyglądu w pracy,od przełożonego,a nie od ambasadora.
Uważam,że pewne zawody wymagają odpowiedniego wizerunku.Podam przykład: chodziłam pewien czas temu do ortodontki,której zdarzało się nie spinać włosów...zawsze byłam zaskoczona,jak ona w takich długich włosach opadających na twarz widzi,co się u mnie dzieje-i nie uważam,żeby prezentowała się wybitnie profesjonalnie,a wręcz przeciwnie.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 10:39   #39
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Niestety, ale długie rozpuszczone włosy nie mają nic wspólnego z profesjonalnym wizerunkiem, a jak zrozumiałam z 1 postu takiego się od autorki wątku wymaga.

W obecnej chwili w swojej pracy mam luz blus, aczkolwiek zdarzają się pewne uwagi szefa, jednak jeszcze parę lat temu sposób ubierania się + sposób malowania i czesania był w naszej firmie ściśle określony dla pracowników. Obecnie każdy sam ma dbać o swój odpowiedni wizerunek w miejscu pracy (po prostu zmienił się szef).

Kiedyś było tak: stonowane, ciemne kolory garsonek/garniturów (czarny, szary, stalowy, antracyt) nie krzykliwie bluzki (zarówno jeśli chodzi o kolor jak i fason), jeśli włosy sięgały poza ramiona to miały być spięte, dozwolone kolory paznokci tylko jasne (broń boże róż czy czerwień, fiolet itp. najlepiej delikatny frencz), dozwolony makijaż tylko dyskretny, usta tylko błyszczyk, dozwolone kolory włosów - tylko klasyczne odcienie (żadnych czerwieni, śliwek itp.). Mężczyzna musiał regularnie się golić i odwiedzać fryzjera (tak jest do dziś dnia).

Nikt z pracowników nie miał problemu z dostosowaniem się, nikt z nas nawet nie próbował się burzyć. Owszem teraz mamy luźniej i korzystamy z tego (ja np. lubię krótkie sukienki, legginsy i tuniki itp.) ale każdy sam siebie pilnuje i stara się przestrzegać zasad odpowiedniego ubioru. Zaznaczam, że nie jesteśmy firmą na jakimś nie wiadomo jakim światowym poziomie - ot, mała firemka prywatna. Nie dziwi mnie tym bardziej obowiązywanie pewnych zasad, w dużych firmach, szczególnie w korporacjach prawniczych.

--------------------------
Mój mąż jest wysokiej klasy profesjonalista w swojej branży, ma długie włosy - do pasa, spina je w kucyk. W jego branży nie szkodzą wizerunkowi tak bardzo, aczkolwiek nie są mile widziane (jednak on nie jest od wyglądania, on jest od rozwiązywania problemów) aczkolwiek zabawnie wygląda w garniturkach i całej tej "biznes oprawie" w połączeniu z jego piórami Kiedyś bardzo chciał mieć dredy, ale mu gorąco odradzałam, to jednak byłaby "trochę" przesada...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-03-12 o 10:44
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 11:58   #40
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Drogie panie, jedna z podstawowych zasad savoire vivre mówi, że długie rozpuszczone włosy mogą nosić tylko młode dziewczęta i tylko poza miejscem pracy. To tak samo oczywiste jak zakaz noszenia w pracy butów z odkrytymi palcami lub na zbyt wysokim obcasie. To w żadnym razie nie jest dyskryminacja. Praca nie jest miejscem gdzie mamy chwalić się włosami czy czymkolwiek innym związanym z wyglądem. Jeśli chodzi o inne zasady dotyczące włosów, to warto pamiętać, że warkocz też jest zarezerwowany dla młodych kobiet. Paniom po trzydziestce raczej nie przystoi. To tak na marginesie, bo to nagminnie popełniany błąd.
Nie zgodzę się z takim stanowiskiem. Podążając tym tokiem rozumowania przekroczywszy 30 powinnam ściąć włosy do ramion, a po 50 zrobić sobie rude loczki. Wysokość obcasa powinnam dopasować do zasad, a nie do wielkości stopy??? A długość spódnicy w żadnym razie nie powinna uwzględniać kształtu nóg? I np odsłaniać słoniowate łydki? Bez wątpienia wiek ma znaczenie, jeśli chodzi o dobór stroju, ale jest nie mniej ważny niż sylwetka, osobowość i rodzaj środowiska, w jakim przebywamy. Osobiście uważam, że należy się ubierać w sposób świadomy, ale na pewno nie "od linijki".

A co do Evitanny - może najlepiej iść do przełożonego i powiedzieć, że jesteś zaskoczona jego sugestią i czy możesz prosić o jej doprecyzownie, bo jej nie rozumiesz, w końcu to jest jego opinia.
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:18   #41
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?
Tak. Są zawody, wykonywane w dodatku w pewnych miejscach, które rządzą się pewnymi zasadmi, skoro w Twoim środowisku zajmują się tarczami od zegarków, tym bardziej przyczepią się do kaskady włosów.
Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Co do rzeczy nie na miejscu, to myślę, że należy zwrócić uwagę np prawniczkom, które zarabiają po 10 tys. miesięcznie i noszą bluzki, kostiumy z bazaru/ulicznego straganu, szyte z materiałów, które z daleka wyglądają na sztuczne, a ze szwów wypruwają się nitki, do tego torebka z ceraty.
Serio, są takie panie..? ;-)

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Jakoś ciężko mi się z tym pogodzić. Naszły mnie takie nieuczesane myśli, że trochę chyba zbyt dumna jestem, znam swoją wartość, swoje możliwości, mam za co żyć na porządnym poziomie i nie muszę się płaszczyć przed nikim. Nie podoba mi się dyskryminowanie osoby z przygotowaniem merytorycznym, chęcią do pracy i ocenianą jako zdolna, ponieważ ma nie takie tam włosy. Może po prostu ktoś mnie lubi... jego strata.
Nie sądzę...
To już sama musisz wiedzieć, czy chodzi tylko (w ogóle) o wlosy, czy też może Twoje kompetencje/pochodzenie/koneksje nie są najlepsze i ktoś Cię przebija, ale skoro przełożony na Twój zarzut, że jesteś pomijana przy pracy ciekawej i interesującej, odpowiada, czy sugeruje, że ze względu na to, że nosisz rozpuszczone włosy - nie ma znaczenia, że się buntujesz. To Twoi pracodawcy decydują, kogo przy czym chcą widzieć, co Ci z tego, że Ty uważasz coś za przesadę, skoro mecenasi przydzielający zadania nie chcą Cię potem w zespole.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 15:23   #42
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Drogie panie, jedna z podstawowych zasad savoire vivre mówi, że długie rozpuszczone włosy mogą nosić tylko młode dziewczęta i tylko poza miejscem pracy.
No i tego należy sie trzymać Są pewne zasady które pomimo naszego indywidualizmu musimy przestrzegać U mnie w pracy długie włosy nie spięte są oznaką braku profesjonalizmu

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
Avari, mam dokładnie takie same odczucia co do założycielki wątku co Ty... i podpisuję się obiema rękoma pod tym co zapisałaś w tym i we wcześniejszych postach

evitanna, prawdopodobnie jesteś bardzo inteligentną, pewną siebie kobietą, do tego zadbaną i elegancką, jednak Twoje doświadczenia z dzieciństwa obracania się w kręgach dyplomacji oraz w dorosłym zyciu w kręgach prawniczych międzynarodowej korporacji adwokackiej, chyba powodują, że patrzysz na wszystko pod trochę innym kątem od nas, zwykłych szaraczków... przypominasz mi pewną dziewczynę, która mieszkała ze mną i moimi współlokatorkami przez dwa miesiące w akademiku, była z krakowa, przyjechała na praktyki/staż do jakiejś bardzo znanej kancelarii adwokackiej, a że nie chciała mieszkac w hotelu, zamieszkała w akademiku [centrum miasta, b.dobre warunki]. Na początku wywierała wrażenie niezwykle przyjaznej, obrotnej, kulturalnej, pewnej siebie... z czasem to wrażenie zanikało, a ujawniała się prawdziwa jej twarz... twarz dziewczyny z "dobrego domu", rodzice adwokaci, inna dalsza rodzina też coś w ten deseń, uprzejme zapytania czym nasi rodzice się zajmują i niedbale ukrywany grymas, że nie trafiła na kogoś godnego siebie, okazywanie jaka to ona jest lepsza, początkowo w drobnych sprawach, poten konkretnie w czym to jest od nas lepsza, jakie to ma buty, bo w kancelarii wymagają najlepszej jakości i w takich jak moje to wstydziaby się pokazac, opowiadała czym to się wożą pracujący z nią adwokaci i że ona tez kiedyś zarobi na czarne porsche itp. możliwe, że nie robiła tego złośliwie, po prostu taka była, nie należałyśmy do jej kręgów i nie mogła z nami odnalezc płaszczyzny porozumienia...
bez urazy, ale niestety po przeczytaniu Twoich postów czuję taki lekki posmak tamtej sytuacji, i w związku z tym na mnie, zamiast kobiety inteligentnej, pewnej siebie, sprawiłaś wrażenie kobiety aroganckiej i wyniosłej... prawdopodobnie się mylę, mówię Ci tylko o swoich odczuciach po czytaniu Twoich postów... może problemem nie są włosy, tylko to jak Ty siebie widzisz, a jak odbierają Cię inni?
BTW jak roziązałaś problem z włosami? upinasz czy chodzisz jak zwykle?
Niestety muszę się z tym zgodzić Szczerze to przypominają mi sie wątki na których nastolatki sie oburzają na mundurki w szkole A ty masz chyba troszkę wiecej lat i troszkę wiecej rozumu
Życzę powodzenia
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:47   #43
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Tak, długie rozpuszczone włosy - tylko młode dziewczęta - dziękuję za to, że kobiecie, gdy kończy 30 lat psim obowiązkiem związywać włosy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:56   #44
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Niestety muszę się z tym zgodzić Szczerze to przypominają mi sie wątki na których nastolatki sie oburzają na mundurki w szkole A ty masz chyba troszkę wiecej lat i troszkę wiecej rozumu
Życzę powodzenia
Szczerze mowiac, to ja sie dziwie, ze autorka watku jest dorosla, ma taki a nie inny zawod i wrecz tupie nozka na takie a nie inne wymagania i normy.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Tak, długie rozpuszczone włosy - tylko młode dziewczęta - dziękuję za to, że kobiecie, gdy kończy 30 lat psim obowiązkiem związywać włosy.
Nie znam sie na tym jak to wyglada od strony wieku Pachnie robieniem z 30stolatek statecznych matron znowuz Co nie zmienia faktu, ze w pewnych zawodach/miejscach pracy, to moze byc norma, czy byc wymagane, niezaleznie od wieku.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 16:11   #45
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

I właśnie dlatego nigdy nie zamierzam pracować w dużej korporacji, gdzie nie ma miejsca na indywidualność, tylko jest się trybikiem w ogromnej machinie i trzeba znać swoje miejsce. Z całą pewnością gładkie upięte włosy wyglądają bardziej neutralnie i profesjonalnie, stąd zapewne taki wymóg przełożonego - kobieta ma być prawnikiem, istotą bezpłciową. Ma profesjonalnie wykonywac swoje obowiązki, a nie kokietować.

Ja mam burzę kręconych, ciemnych loków i nie zamierzam nigdy 'czegoś z nimi robić', za żadne pieniądze. Do tego mam lekko kokieteryjny styl bycia, ubieram się elegancko i jednocześnie sexy, ale staram się zachować przy tym wszytskim klasę ( i uśmiech). Może i jest to skrajnie nieprofesjonalne, ale grafik mam zapełniony do końca roku - i mam satysfakcje z tego, że nie tylko dzięki wiedzy, ale i osobowości, jestem jakąś tam indywidualnością, wyróżniam się od innych i istnieję jako samodzielny byt. Jest mi niezmiernie miło, kiedy ktoś mnie poleca nie tylko ze względu na kwalifikacje, ale i sympatyczną atmosferę, którą potrafię stworzyć. Co więcej, wcale nie jestem marginalizowana w tzw. środowisku - wrecz przeciwnie, traktowana jestem duzo lepiej, niż zaniedbane, bezbarwne i 'zimne' koleżanki, nawet gdy przewyższają mnie kwalifikacjami.

Zawód prawnika jest zawodem, w którym bardzo dużą rolę odgrywa zaufanie, które trzeba wzbudzac swoją osobą. Obrazując to kolokwialnie - każdy normalny facet woli załatwiać stresujacą, jak by nie było sprawę, w towarzystwie zadbanej, uśmiechniętej i 'kobiecej' kobiety, niż zimnej, przesadnie ugrzecznionej i sztywnej --> vide Magda M.
To tak jak z lekarzem, kazdy woli iść do sympatycznego luzaka, z którym można pogadać, a czasem nawet niewinnie poflirtować, niż posępnego i nieprzystepnego faceta, do którego strach się odezwać.

W korporacjach nie ma na coś takiego miejsca, stąd takie, a nie inne wymogi. Pozostaje Ci tylko upiąć włosy i przecierpieć do czasu wyjścia z kancelarii
Gdybym to była ja, to spakowałabym rzeczy i au revoir - na sali sądowej. Ale jestem skrajnym przypadkiem, który nade wszystko ceni wolność. Swoją drogą, faktycznie moznaby to skarżyć jako przejaw dyskryminacji wobec kobiet. Sad pracy pewnie przyznał by Ci rację Rozumiem zakaz głebokich dekoltów, którkich spódniczek, sandałków - ale gładkie, proste włosy są bardzo neutralne. To właśnie naga szyja może nasuwać skojarzenia erotyczne - wszak tę cześć ciała kokieteryjnie odkrywamy (najcześciej) dla partnera.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-03-12 o 16:29
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 16:37   #46
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Drogie panie, jedna z podstawowych zasad savoire vivre mówi, że długie rozpuszczone włosy mogą nosić tylko młode dziewczęta i tylko poza miejscem pracy. To tak samo oczywiste jak zakaz noszenia w pracy butów z odkrytymi palcami lub na zbyt wysokim obcasie. To w żadnym razie nie jest dyskryminacja. Praca nie jest miejscem gdzie mamy chwalić się włosami czy czymkolwiek innym związanym z wyglądem. Jeśli chodzi o inne zasady dotyczące włosów, to warto pamiętać, że warkocz też jest zarezerwowany dla młodych kobiet. Paniom po trzydziestce raczej nie przystoi. To tak na marginesie, bo to nagminnie popełniany błąd.
Jak widać autorka postu, mimo swojego obeznania, i umiejętności odnajdywania się w każdej sytuacji (do czego była od wczesnych lat dziecinnych przyzwyczajana), nawet podczas lunchu z wykładowcą akademickim (który na temat ubioru wypowiedział największe, pardon, farmazony jakie słyszałam), nie potrafi pojąć tego prostego faktu.

Evitanno, przez Twoje wypowiedzi przebija przekoananie o wyższości nad innymi ludźmi. Nie umniejszam Twoim zaletom i wartości, ale sprawiłaś na mnie wrażenie osoby niesympatycznej i zapatrzonej w siebie. Nie wynajęłabym Cię. Bez względu na fryzurę.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 16:46   #47
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego (.......) dla partnera.
Nawiązując do Twojej wypowiedzi, zgadzam się, że jeśli reguły panujące w danym środowisku nam nie odpowiadają, to najlepiej pozbierać zabawki i się wynieść. Nie zgodzę się jednak, że korporacje odbierają możliwość na prezentowanie indywidualizmu - obsługująca naszą firmę account manager z sieciowej agencji reklamowej miała często pomalowane na czarno usta i do tego burzę marchewkowych loków. A raz wybierając się na spotkanie do agencji trafiłam tam nieco wcześniej niż byłam umówiona i zobaczyłam całą ekipę rozbijającą sie po biurze na rolkach. A w międzynarodowej firmie, w jakiej pracowałam dyrektor generalny idąc po kawę dla siebie nie miał problemu, żeby zapytać swojej sekretarki czy jej też zrobić kawę, zachowując stricte profesjonalne relacje. Co kraj to obyczaj.

Kiedyś Clarkson podśmiewał się z zaproszeń, na których widniała informacja o obowiązującym dress codzie. Ma rację - ludzie powinni umieć odnaleźć się w danej sytuacji bez wytycznych i szkoda, że wielu osobom brakuje wyczucia. Jeśli gdzieś są ludzie, którzy tego nie potrafią to podobnie do niego raczej nie mam ochoty na takie towarzystwo. Panująca obecnie swoboda nie powinna być nadmiernie wykorzystywana.

Osobiście wysoko cenię ludzi, którzy mają swój styl i umiejętnie łączą go z profesjonalizmem. Z takimi ludźmi dużo przyjemniej jest współpracować.
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:23   #48
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Nie no jasne, są duże korporacje, gdzie na wygląd WCALE nie zwraca się uwagi - czym się zresztą szczycą, gdyż uważają, że najważniejsze są kwalifikacje.
Wielu wybitnych specjalistów jest ekscentrykami i dziwakami - wiec trzeba by wybrać elegancka, niedoświadczona jeszcze panienka czy stary wyjadacz w dziurawym swetrze? Wiadomo, że kultura osobista wymaga stosownego ubioru, toteż jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. Albo zabrać zabawki i iść do innej piaskownicy. Takie życie.

Osobiście lubię eleganckie i zadbane kobiety, bo wychodzę z założenia, że jeśli ktoś nie umie zadbać o siebie, to nie będzie potrafił zadbać o kogoś innego. Jeśli ktoś 'zapomina' umyć włosy, to pewnie zapomni też o terminie czy ważnym dokumencie.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:19   #49
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Gdybym to była ja, to spakowałabym rzeczy i au revoir - na sali sądowej. Ale jestem skrajnym przypadkiem, który nade wszystko ceni wolność. Swoją drogą, faktycznie moznaby to skarżyć jako przejaw dyskryminacji wobec kobiet. Sad pracy pewnie przyznał by Ci rację Rozumiem zakaz głebokich dekoltów, którkich spódniczek, sandałków - ale gładkie, proste włosy są bardzo neutralne. To właśnie naga szyja może nasuwać skojarzenia erotyczne - wszak tę cześć ciała kokieteryjnie odkrywamy (najcześciej) dla partnera.
Bez jaj, noz mi sie w kieszni otwiera jak widze takie opinie. Jaka dyskryminacja? Czy facet moglby chodzic z rozpuszczonymi dlugimi wlosami? Czy w ogole moglby chodzic z dlugimi wlosami?

Nie chcesz sie dostosowywac = zmien prace, a nie narzekaj na dyskryminacje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 18:30   #50
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

A ja nie mam wrażenia, że Evitanna się wywyższa. Normalnie opisala w jakim środowisku przebywa i z czym nie chce się zgodzić, a że jest w wyścigu szczurów z wysokiej półki, to ma tak a nie inaczej.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:35   #51
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Jakoś mi to nie przyszło do głowy... Znam, nieliczne co prawda, kobiety ok. 30-40 z długimi, zadbanymi, rozpuszczonymi włosami. Wydawało mi się, że takie włosy to klasa, elegancja i podziw i zazdrość....
A noszenie krótszych czy związanych włosów uważałam za przejaw praktyczności, nie wiązałam tego z profesjonalizmem zawodowym.
a może chodzic tu sexapil.
jakby nie było głeboki deklod,krótka spódnica,czy rozppuszczone włosy sa elementem sexapilu.

słyszałam rowniez o NAKAZIE noszenia rajstop w pracy.gołe nogi sa zbyt sexowne.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2009-03-12 o 18:37
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:00   #52
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
Avari, mam dokładnie takie same odczucia co do założycielki wątku co Ty... i podpisuję się obiema rękoma pod tym co zapisałaś w tym i we wcześniejszych postach

evitanna, prawdopodobnie jesteś bardzo inteligentną, pewną siebie kobietą, do tego zadbaną i elegancką, jednak Twoje doświadczenia z dzieciństwa obracania się w kręgach dyplomacji oraz w dorosłym zyciu w kręgach prawniczych międzynarodowej korporacji adwokackiej, chyba powodują, że patrzysz na wszystko pod trochę innym kątem od nas, zwykłych szaraczków... przypominasz mi pewną dziewczynę, która mieszkała ze mną i moimi współlokatorkami przez dwa miesiące w akademiku, była z krakowa, przyjechała na praktyki/staż do jakiejś bardzo znanej kancelarii adwokackiej, a że nie chciała mieszkac w hotelu, zamieszkała w akademiku [centrum miasta, b.dobre warunki]. Na początku wywierała wrażenie niezwykle przyjaznej, obrotnej, kulturalnej, pewnej siebie... z czasem to wrażenie zanikało, a ujawniała się prawdziwa jej twarz... twarz dziewczyny z "dobrego domu", rodzice adwokaci, inna dalsza rodzina też coś w ten deseń, uprzejme zapytania czym nasi rodzice się zajmują i niedbale ukrywany grymas, że nie trafiła na kogoś godnego siebie, okazywanie jaka to ona jest lepsza, początkowo w drobnych sprawach, poten konkretnie w czym to jest od nas lepsza, jakie to ma buty, bo w kancelarii wymagają najlepszej jakości i w takich jak moje to wstydziaby się pokazac, opowiadała czym to się wożą pracujący z nią adwokaci i że ona tez kiedyś zarobi na czarne porsche itp. możliwe, że nie robiła tego złośliwie, po prostu taka była, nie należałyśmy do jej kręgów i nie mogła z nami odnalezc płaszczyzny porozumienia...
bez urazy, ale niestety po przeczytaniu Twoich postów czuję taki lekki posmak tamtej sytuacji, i w związku z tym na mnie, zamiast kobiety inteligentnej, pewnej siebie, sprawiłaś wrażenie kobiety aroganckiej i wyniosłej... prawdopodobnie się mylę, mówię Ci tylko o swoich odczuciach po czytaniu Twoich postów... może problemem nie są włosy, tylko to jak Ty siebie widzisz, a jak odbierają Cię inni?
BTW jak roziązałaś problem z włosami? upinasz czy chodzisz jak zwykle?
zgadzam się.

poza tym - nie chciałabym powierzyć swoich spraw osobie, która ma życiowy problem z ... upięciem włosów
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:25   #53
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Myślę że autorka jest tylko troszkę wyniosła (na dopuszczalnym poziomie-biorąc pod uwagę jej profesję), aż tak jej nie atakujcie i nie szukajcie miejsca gdzie by tu jej wbić szpilę.

Odnośnie problemu włosów- tak na prawdę tu chyba nie tylko o nie się spór rozgrywa, wydaje mi się że evitanna jest po prostu ładną, zadbaną kobietą co w połączeniu z długimi włosami być może daje obraz ZBYT atrakcyjnej kobiety. Rozumiem tu przełożonego, spięte włosy mają nadać większą powściągliwość, powiedzmy "zbrzydzić" ją. Niestety ale na pierwszy rzut oka taka zbyt atrakcyjna prawniczka wydawać się może mniej profesjonalna, gorsza, głupsza na zasadzie ładna kobieta- czyli ma pstro w głowie. Wiem że to dziwne ale tak jest. Atrakcyjna moze byc sekretareczka, a nie poważna prawniczka. Ludzie oceniają stereotypowo i dlatego szef chce tego uniknąć, skoro widzi że rozpuszczone włosy "szkodzą", to nie mówi tego tylko dlatego że ma takie widzimisię tylko widocznie coś w tym musi być. Całkiem logicznego uzasadnienia nie da się wysunąć, to nie fabryka ciastek gdzie normą jest czepek na głowie.
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:35   #54
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

czy upięte włosy naprawdę pozbawiają nas atrakcyjności?
owszem zgodzę się, że rozpuszczona burza loków prezentuje się naprawdę seksownie, zresztą sama najczęściej noszę rozpuszczone włosy [z tym że jestem studentką póki co ], ale spięte włosy wcale nie ujmują urody [oh, popisałam się nieskromnością] a wręcz mogę napisać, że wtedy jeszcze lepiej prezentują się moje kości policzkowe, profil i ogółem twarz.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:01   #55
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Nie no jasne, są duże korporacje, gdzie na wygląd WCALE nie zwraca się uwagi - czym się zresztą szczycą, gdyż uważają, że najważniejsze są kwalifikacje.
Wielu wybitnych specjalistów jest ekscentrykami i dziwakami - wiec trzeba by wybrać elegancka, niedoświadczona jeszcze panienka czy stary wyjadacz w dziurawym swetrze? Wiadomo, że kultura osobista wymaga stosownego ubioru, toteż jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. Albo zabrać zabawki i iść do innej piaskownicy. Takie życie.

Osobiście lubię eleganckie i zadbane kobiety, bo wychodzę z założenia, że jeśli ktoś nie umie zadbać o siebie, to nie będzie potrafił zadbać o kogoś innego. Jeśli ktoś 'zapomina' umyć włosy, to pewnie zapomni też o terminie czy ważnym dokumencie.

Tą wypowiedź nazwałabym nadinterpretacją oraz stawianiem na ostrzu noża. Ludzie nie są tylko zadbani i tylko niezadbani. Wiele osób ma wręcz zerową świadomość własnego wyglądu oraz możliwości kreowania wizerunku. Osoby, o których napomknęłam, jak najbardziej były świadome swego wizerunku i o niego dbały. Ale indywidualizm wychodził z nich każdym szwem Są restrykcyjne reguły zarówno w korporacjach, jak i małych rodzinnych firmach i to chciałam wykazać w odniesieniu do wypowiedzi osób twierdzących, że korporacje są listą nakazów i zakazów. I wynikają one z różnych przyczyn.

A to, czy ktoś ma umyte włosy czy nie nie świadczy o jego profesjonalizmie, ale bardziej świadomości. Znam szereg osób do tego stopnia pochłoniętych innymi, że nie mają czasu na siebie. Idąc tym tropem można wyjść z założenia, że zadbana osoba będzie wyżej ceniła zrobienie sobie manicure niż zaangażowanie się w moją sprawę.

Analizując problem Evitanny zwróciłam uwagę na jej odbiór otoczenia, co nasunęło mi myśl, że problemem mogą nie tyle być jej włosy, co sposób bycia. Świadomy czy nie, to już odmienna kwestia. "Gdyby wina leżała po jednej stronie, awantury nie trwałyby tak długo" - możliwe że w jej przypadku jest szereg czynników, które uwarunkowały zaistniałą sytuację:
- indywidualne postrzeganie profesjonalizmu
- indywidualne postrzeganie kobiecości
- indywidualne preferencje
- osobiste doświadczenia ludzi
- układy
- zachowania ludzi zaangażowanych i ich odbiór otoczenia
- kultura korporacyjna
- wreszcie sama osoba autorki
Uwaga rzucona przez szefa mogła być luźnym komentarzem, któremu ona nadała przerysowana znaczenie (co zdaje się sugerować rozległe dyskutowanie tematu z różnymi ososbami), możliwe że dziewczyna ma rację - jest dyskryminowana albo padła ofiarą szklanego sufitu, a może pozycja o którą walczy została już przeznaczona dla kogoś innego. Może też nie umie się odnaleźć w danej sytuacji?
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 21:58   #56
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Suzi_Sun Pokaż wiadomość
Myślę że autorka jest tylko troszkę wyniosła (na dopuszczalnym poziomie-biorąc pod uwagę jej profesję), aż tak jej nie atakujcie i nie szukajcie miejsca gdzie by tu jej wbić szpilę.

Odnośnie problemu włosów- tak na prawdę tu chyba nie tylko o nie się spór rozgrywa, wydaje mi się że evitanna jest po prostu ładną, zadbaną kobietą co w połączeniu z długimi włosami być może daje obraz ZBYT atrakcyjnej kobiety. Rozumiem tu przełożonego, spięte włosy mają nadać większą powściągliwość, powiedzmy "zbrzydzić" ją. Niestety ale na pierwszy rzut oka taka zbyt atrakcyjna prawniczka wydawać się może mniej profesjonalna, gorsza, głupsza na zasadzie ładna kobieta- czyli ma pstro w głowie. Wiem że to dziwne ale tak jest. Atrakcyjna moze byc sekretareczka, a nie poważna prawniczka. Ludzie oceniają stereotypowo i dlatego szef chce tego uniknąć, skoro widzi że rozpuszczone włosy "szkodzą", to nie mówi tego tylko dlatego że ma takie widzimisię tylko widocznie coś w tym musi być. Całkiem logicznego uzasadnienia nie da się wysunąć, to nie fabryka ciastek gdzie normą jest czepek na głowie.
Ja jej nie ujmuję atrakcyjności, zresztą bez przesady - nie ma to nic do rzeczy. I wybacz, ale uważam, że zupełnie nie masz racji. Tu nie chodzi o umniejszanie czyjejś atrakcyjności, nie wiem jak to jest u Ciebie, ale w moim świecie na ludzi atrakcyjnych nie czychają pułapki i zastępy zawistnych pracodawców, knujących tylko jak tu kogoś obrzydzić.

Upięte włosy są po prostu bardziej eleganckie. W klasycznym, biurowym i biznesowym, pojęciu elegancji. Tyle.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 22:16   #57
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Myślę, że klientom długie, rozpuszczone włosy nie będą przeszkadzały w stopniu rónym co współpracownikom.

Dodatkowo nie chodzi o sam profesjonalizm, tylko o fakt, że takie włosy uważane są za wabik seksualny (przynajmniej przez niektóre osoby).

Długie włosy to prezentowanie swojej kobiecości i widocznie ktoś, gdzieś uznał, że w wypadku autorki tych atrybutów kobiecości jest zbyt wiele

Dla mnie luz czy pracownik ma rozpuszczone włosy czy też upięte (chociaż ładnie upięte włosy czasem są niesamowicie kobiece, ładnie odsłaniają kark ) ważne aby swoją pracę wykonywał dobrze
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 23:04   #58
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
w moim świecie
...a obracasz się w świecie markowych garniturów, dobrych butów i aktówek po 3 tyś z włoskiej skóry?

Nie wiem, czemu się dziewczyny czepiacie, moim zdaniem, pisze tak samo jak kazda inna, tylko zamiast problemu mój tzcik mnie nie docenia ma problem w świecie bliższym finansowo kosmetykom diora.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 08:50   #59
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
...a obracasz się w świecie markowych garniturów, dobrych butów i aktówek po 3 tyś z włoskiej skóry?
Po części Ale nie podkreślam tego w każdym zdaniu
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 09:20   #60
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Długie rozpuszczone włosy - nieprofesjonalny wizerunek?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
czy upięte włosy naprawdę pozbawiają nas atrakcyjności?
owszem zgodzę się, że rozpuszczona burza loków prezentuje się naprawdę seksownie, zresztą sama najczęściej noszę rozpuszczone włosy [z tym że jestem studentką póki co ], ale spięte włosy wcale nie ujmują urody [oh, popisałam się nieskromnością] a wręcz mogę napisać, że wtedy jeszcze lepiej prezentują się moje kości policzkowe, profil i ogółem twarz.
nie ujmują kobiecości,ale wygląd się zmienia na bardziej schludny-ułożony.
burza włósw to oznaka zamętu,a gładki kok ukazuje pełen profesjonalizm. tak samo jak dłonie.delikatne paznokcie w porównaniu ze szponami w kolorze czerwieni wygladają na schludne.
może to znów stereotypy,ale coś w tym jest.kiedys słyszałam,że osoby w okularach wygladają na bardziej inteligentne.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.