Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-20, 22:19   #3271
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Kobietki, proszę o radę, wybierzcie coś dla mnie, do tej mojej zasyfiałej buziulki, żebym wyglądała jak mój synek na buziulce Jak pisałam wczesniej uzywam Loreala true match minerals, ale nie jestem zadowolona, hmm.
jamau, nadal uważam że jeśli oczekujesz pomocy należy wykazać trochę aktywności własnej. Dziewczyny pisały żebyś wrzuciła zdjęcia w świetle dziennym, poprzednie trudno ocenić.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 22:22   #3272
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
jamau, nadal uważam że jeśli oczekujesz pomocy należy wykazać trochę aktywności własnej. Dziewczyny pisały żebyś wrzuciła zdjęcia w świetle dziennym, poprzednie trudno ocenić.
ale ona wrzuciła zdjęcia w świetle dziennym
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 22:25   #3273
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1154738 7]ale ona wrzuciła zdjęcia w świetle dziennym [/quote]
To prawda, też widziałam , tylko się nie wypowiadam, bo nie umiem doradzić
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 22:38   #3274
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Przecież wrzuciłam dwie fotki w dobrym świetle, pomagam Wam abyście Wy mi pomogły! A co do tej ekspertki to szkoda, że nie zagląda już tutaj, ale napewno znajdzie się następczyni i dobierze mi kolorek pzdr.
jamau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 23:00   #3275
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

mea cupla, przepraszam, nie zarejestrowałam.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 23:36   #3276
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Lorri mam pytanie, do jakiej wielkości powinien być maksymalnie zmikronizowany składnik np. dwutlenek tytanu, żeby był bezpieczny dla organizmu?
Mikronizacja jest pojęciem względnym. Jeśli wiadomo, że w kosmetyku znajdują się minerały "mikronizowane", to najlepiej się dowiedzieć, do jakiego stopnia, ponieważ w powszechnej świadomości (także sprzedawców, dystrybutorów) określenie micronized funkcjonuje często jako synonim nanotechnologii (mikronizacji do cząsteczek o wielkości mierzonej w nanometrach). W praktyce każdy minerał kosmetyczny jest mikronizowany, inaczej nie miałby postaci pudru .

Generalnie przyjmuje się, że cząsteczka większa niż 100 nanometrów nie penetruje w skórę i nie przedostaje się do krwiobiegu.

100 nm (nanometrów) = 0.1 μm (mikrometra/mikrona) [kalkulator]

Cząsteczki o wielkości:

0.07 μm - dostają się do pęcherzyków płucnych;
0.05 μm - mają zdolność wnikania do komórek;
0.03 μm - przedostają się do ośrodkowego układu nerwowego.
• Na temat mniejszych cząsteczek nie ma danych.

Przykładowo: dwutlenek tytanu z CS czy z Conservatorie ma cząsteczki o wielkości 0.3 - 0.4 mikrometra.
Tlenek cynku z Conservatorie czy CS ma 0.12 μm, ale to i tak dużo w porównaniu z mikronizowanym ZnO ze sklepu Zrób Sobie Krem - cząsteczka tego minerału ma 10 - 60 nm, czyli 0.01 - 0.06 μm (nie jest on jednak przeznaczony do stosowania jako puder, tylko ma pełnić rolę filtra w kosmetykach emulsyjnych).
Prawdziwą nanozgrozą jest mikronizowany dwutlenek tytanu z TKB, rozmiar cząsteczki to tylko 0,0015 μm, czyli 1.5 nanometra (lub 0,015 μm, trudno powiedzieć, bo błędnie wyliczyli, że 15 nm równa się 0,0015 μm).

Jeśli kogoś interesuje ten temat, to polecam świetne anglojęzyczne studium (wprawdzie sprzed pięciu lat):

Peter H.M. Hoet, Irene Brüske-Hohlfeld, Oleg V. Salata, Nanoparticles - known and unknown health risks.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-03 o 22:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 09:19   #3277
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziewczyny prosze was o rade

Kilka miesiecy temu skonczylam jesc hormony diane35,mialam problemy z jajnikami.
Teraz juz jestem zdrowa,ale po skonczeniu tej kuracji i odstawieniu hormonow dostalam strasznego tradziku,ropnego.
Wstydze sie chodzic taka wypackana basironem(masc na tyradzik),bo nakladam go punktowo i wygladam jak biedronka.
Od kilku tygodni mieszkam z moim chlopakiem,wkrotce slub.
No i wstyd mi tak chodzic po mieszkaniu w takich kropkach na twarzy.
Wczoraj wymieszalam ten basiron z odrobina pudru mineralnego Monave(wersja mocno kryjaca)
i ladnie to na buzi wygladalo,bardzo naturalnie jak korektor.
Nie musialam sie krepowac,bo efekt byl bardzo ladny,a jednak efekt antytradzikowy ciagle dzialal,bo krostki fajnie wysuszone,prawie poznikaly.
Chcialabym tak uzywac ta masc na dluzej,ale nie wiem,czy tak mozna i czy sobie nie zaszkodze?

Jak myslicie,czy mineraly mi w takiej kombinacji nie zaszkodza?
Jestem naprawde zdesperowana
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 10:12   #3278
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri dziękuję
Nic więcej nie napiszę, bo mi mowę odebrało
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 11:14   #3279
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Przecież wrzuciłam dwie fotki w dobrym świetle, pomagam Wam abyście Wy mi pomogły! A co do tej ekspertki to szkoda, że nie zagląda już tutaj, ale napewno znajdzie się następczyni i dobierze mi kolorek pzdr.
A kto powiedział że już tu nie zagląda? Po prostu ostatnio jej nie ma. Wiesz, poza Wizażem istnieje też inne życie. Więc powtórzę się - cierpliwości.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 11:53   #3280
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mikronizacja jest pojęciem względnym. Jeśli wiadomo, że w kosmetyku znajdują się minerały mikronizowane, to najlepiej się dowiedzieć, do jakiego stopnia.

Generalnie przyjmuje się, że cząsteczka większa niż 100 nanometrów nie penetruje w skórę i nie przedostaje się do krwiobiegu (istnieją jednak badania potwierdzające, że również większe cząsteczki mogą przenikać do głębszych warstw skóry i organów wewnętrznych, zob. artykuł zlinkowany poniżej).

100 nm (nanometrów) = 0.1 μm (mikrometra/mikrona) [kalkulator]

Cząsteczki o wielkości:

0.07 μm - dostają się do pęcherzyków płucnych;
0.05 μm - mają zdolność wnikania do komórek;
0.03 μm - przedostają się do ośrodkowego układu nerwowego.
• Na temat mniejszych cząsteczek nie ma danych.

Przykładowo: dwutlenek tytanu z CS czy z Conservatorie ma cząsteczki o wielkości 0.3 - 0.4 mikrometra.
Tlenek cynku z Conservatorie ma już tylko 0.12 μm, ale to i tak dużo w porównaniu z mikronizowanym ZnO ze sklepu Zrób Sobie Krem - cząsteczka tego minerału ma 10 - 60 nm, czyli 0.01 - 0.06 μm (nie jest on jednak przeznaczony do stosowania jako puder, tylko ma pełnić rolę filtra w kosmetykach emulsyjnych).
Prawdziwą zgrozą jest mikronizowany dwutlenek tytanu z TKB, rozmiar cząsteczki to tylko 0,0015 μm , czyli 1.5 nanometra (lub 0,015 μm, trudno powiedzieć, bo błędnie wyliczyli, że 15 nm równa się 0,0015 μm).

Jeśli kogoś interesuje ten temat, to polecam świetne studium (wprawdzie sprzed pięciu lat):

Peter H.M. Hoet, Irene Brüske-Hohlfeld, Oleg V. Salata, Nanoparticles - known and unknown health risks.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Nic nie zrozumiałam ale mam pytanie: Czy minerały, które kupujemy EDM, EGM, lauress, Joppa i kilka innych wymienianych w tym wątku są bezpieczne czy posiadają składniki, które mogą przeniknąć do organizmu ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 11:56   #3281
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dzis na buzie nalozylam mineraly JR
-Podklad Paula (chyba z tym cynkiem mikronizowanym), wtopil sie rewelacyjnie, ewidentnie moj kolor! nie rozowy, nie bezowy, nie zolty.. sama nie wiem jak to okreslic - dla mnie rewelacja.

Podklad jest strasznie miałki i ciezko go nabrac na pedzel, ale jutro sprobuje na mokro, choc ani razu tak nie robilam.

Podkladu dalam malo bo chcialabym go na 2 razy zastosowac.. a probka wlasciwie chyba tylko na raz jest

Nie mniej krycie bardzo srednie, ujednolicenie - wporządku.. ladnie sie rozprowadzil na filtrze.

Wieciej nie moge nic napisac, bo wczoraj za malo kremu dalam i dzis mi skora kolo nosa i na nosie platami schodzi znow i jest troche szorstka. Nie mniej na policzkach efekt bardzo ładny, zero pudrowosci, nie mniej mineralki sa dosc "suche", przynajmniej tak to odczuwam.


Na to dalam Translucent Veil, no ale co tu pisac bez tego mam mat na twarzy, wiec nic nie napisze..

Chcialam dac bronzer, ale jest go tak malo, ze sobie jutro naloze jak dzis dobrze nakremuje twarz na noc, zeby rano byla jedrna i gladka.

Dalam troche rózu Chloe, ale u mnie nic nie widac bo to taki bladorozowy róż, taki mleczny.. chyba zuzyje na oczy jako baze


Ogolnie jak narazie to podoba mi sie ten podkladzik, ale jutro sie raczej wypowiem dobitniej.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 16:04   #3282
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

przetestowalam probki Lily Lolo
Recenzja na ich temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...9&postcount=34
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 00:35   #3283
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Nic nie zrozumiałam ale mam pytanie: Czy minerały, które kupujemy EDM, EGM, lauress, Joppa i kilka innych wymienianych w tym wątku są bezpieczne czy posiadają składniki, które mogą przeniknąć do organizmu ?
Większość firm zapewnia, że ich minerały nie są mikronizowane (np. EDM i EGM), więc nie ma się czym przejmować. Możliwe, że są też firmy, które nie widzą potrzeby informowania klientów o tym, z czego robią swoje kosmetyki, dlatego, jeśli mamy wątpliwości, możemy spróbować się dowiedzieć. Są też firmy, które przyznają się do wykorzystywania minerałów mikronizowanych (najczęściej chodzi o dwutlenek tytanu i tlenek cynku) i w takiej sytuacji powinniśmy się dowiedzieć, jaka jest wielkość cząsteczki takiego minerału (ponieważ zbyt mała cząsteczka jest potencjalym zagrożeniem dla naszego zdrowia) lub po prostu sobie podarować zakup.

Minerały mikronizowane wchodzą w skład następujących podkładów:

Artemis Cosmetics, Mineral Foundation
Au Courant, Mineral Foundation
Beauté Minéral, Glamorous Beauté Pure + Natural Mineral Foundation
CMH Essentials, Foundation
The Conservatorie, Foundation Kit
Foxy Mineral Makeup, Mineral Foundations
Fusion of Color Cosmetics, Foundation
Jr Minerals, Regular Foundation (Paula)
Kiss Me Minerals, Los Mineral Foundation (Ekstra Dekkende - Ayla, Sarah)
KmS Mineral Essentials, Foundation
Laura Mercier, Mineral Powder SPF 15
Mineral Essence, Loose Foundation
Raesin Images, Colour ID, Illuminization Mineral Powder Foundation
Raesin Images, Colour ID, Transform Mineral Powder Foundation
Raesin Images, Colour ID, X-treme Mineral Powder Foundation
Raesin Images, Colour ID, ExtraOrdinary Mineral Powder Foundation
Sobaré Beauty, Loose Mineral Foundation
Youngblood, Natural Mineral Foundation

Oczywiście, może być tego więcej. Jak znajdę chwilę, to zrobię przegląd firm (lub podkładów), które nie używają minerałów mikronizowanych.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-03-24 o 02:26
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 10:43   #3284
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny,prosze pomozcie.
Czy moge mineraly mieszac z kremem antytradzikowym?
Jak juz pisalam kilka postow wyzej wstydze sie chodzic taka wypackana basironem ,a mineraly Monave maja niesamowite krycie,wiec chcialabym je mieszac z basironem,aby uzyskac kolor zblizony do mojej skory.
Od 2 dni tak robie i jest ok,ale nie wiem,czy np mineraly moga oslabic w jakis sposob dzialanie antytradzikowe?
Jak na razie takiego dzialania nie zauwazylam,ale boje sie czy nie pogorsze sytuacji,chociaz jestem juz tak zdesperowana,ze w sumie moge jeszcze przez kilka dni poeksperymentowac.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:06   #3285
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Dziewczyny,prosze pomozcie.
Czy moge mineraly mieszac z kremem antytradzikowym?
Jak juz pisalam kilka postow wyzej wstydze sie chodzic taka wypackana basironem ,a mineraly Monave maja niesamowite krycie,wiec chcialabym je mieszac z basironem,aby uzyskac kolor zblizony do mojej skory.
Od 2 dni tak robie i jest ok,ale nie wiem,czy np mineraly moga oslabic w jakis sposob dzialanie antytradzikowe?
Jak na razie takiego dzialania nie zauwazylam,ale boje sie czy nie pogorsze sytuacji,chociaz jestem juz tak zdesperowana,ze w sumie moge jeszcze przez kilka dni poeksperymentowac.
nie jestem jakimś wielkim ekspertem i minerały kładę w sposób tradycyjny, nie mieszając z żadnym kremem, ale uważam, że możesz mieszać swój krem z minerałami- nie powinno to osłabiać jego właściwości. no i wiele dziewczyn opowiada o poprawie cery od momentu użycia minerałów
powodzenia w leczeniu!
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:17   #3286
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Większość firm zapewnia, że ich minerały nie są mikronizowane (np. EDM i EGM), więc nie ma się czym przejmować. Możliwe, że są też firmy, które nie widzą potrzeby informowania klientów o tym, z czego robią swoje kosmetyki, dlatego, jeśli mamy wątpliwości, możemy spróbować się dowiedzieć. Są też firmy, które przyznają się do wykorzystywania minerałów mikronizowanych (najczęściej chodzi o dwutlenek tytanu i tlenek cynku) i w takiej sytuacji powinniśmy się dowiedzieć, jaka jest wielkość cząsteczki takiego minerału (ponieważ zbyt mała cząsteczka jest potencjalym zagrożeniem dla naszego zdrowia) lub po prostu sobie podarować zakup.

Minerały mikronizowane wchodzą w skład następujących podkładów:

Artemis Cosmetics, Mineral Foundation
Au Courant, Mineral Foundation
Beauté Minéral, Glamorous Beauté Pure + Natural Mineral Foundation
CMH Essentials, Foundation
The Conservatorie, Foundation Kit
Foxy Mineral Makeup, Mineral Foundations
Fusion of Color Cosmetics, Foundation
Kiss Me Minerals, Los Mineral Foundation (Ekstra Dekkende - Ayla, Sarah)
KmS Mineral Essentials, Foundation
Laura Mercier, Mineral Powder SPF 15
Mineral Essence, Loose Foundation
Raesin Images, Colour ID, Illuminization Mineral Powder Foundation
Raesin Images, Colour ID, Transform Mineral Powder Foundation
Raesin Images, Colour ID, X-treme Mineral Powder Foundation
Raesin Images, Colour ID, ExtraOrdinary Mineral Powder Foundation
Sobaré Beauty, Loose Mineral Foundation
Youngblood, Natural Mineral Foundation

Oczywiście, może być tego więcej. Jak znajdę chwilę, to zrobię przegląd firm (lub podkładów), które nie używają minerałów mikronizowanych.
Lorri jesteś Wielka Bardzo dziękuję
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:50   #3287
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
A kto powiedział że już tu nie zagląda? Po prostu ostatnio jej nie ma. Wiesz, poza Wizażem istnieje też inne życie. Więc powtórzę się - cierpliwości.

Przejrzałam wszystko co piszecie nt. minerałów na forum, ale i tak nadal nie mam zielonego pojęcia jaki puderek bedzie dla mnie ok. Więc daję sobie spokój i pójdę po poradę gdzie indziej, bo tu się nie doczekam. pzdr.
jamau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:55   #3288
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Przejrzałam wszystko co piszecie nt. minerałów na forum, ale i tak nadal nie mam zielonego pojęcia jaki puderek bedzie dla mnie ok. Więc daję sobie spokój i pójdę po poradę gdzie indziej, bo tu się nie doczekam. pzdr.
foch? Zachowujesz się jak dziecko, dziewczyny napisały że nie wiedzą jak Ci pomóc, Pastereczka-nasz ekspert w dobieraniu odcieni jest chwilowo nieobecna a Ty domagasz się pomocy natychmiast. Nieładnie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 12:00   #3289
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Przejrzałam wszystko co piszecie nt. minerałów na forum, ale i tak nadal nie mam zielonego pojęcia jaki puderek bedzie dla mnie ok. Więc daję sobie spokój i pójdę po poradę gdzie indziej, bo tu się nie doczekam. pzdr.
dziewczyno, żeby przeczytać wszystko, musiałabyś spędzić tu miesiąc, czytać i czytać z przerwami na krótki sen i toaletę. Gdybyś rzeczywiście to zrobiła- natknęłabyś się na mnóstwo swatchy, opinni, porównań i sama pozamawiała trochę próbek.
Właściwie jesteś pierwsza z taką postawą.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 12:05   #3290
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

no i znowu ktoś atmosferę psuje Też pomyślałam foch
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 19:21   #3291
ullula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

hmm..
a mogę spytać czym się różni podkład mineralny od naturalnego?
bo się trochę nie znam..
chociaż chciałabym...

czy ten co kupiłam-
http://www.sklepnaturalny.pl/makija/...um-bez-02.html
ma dobry skład?

Aqua (Water), Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Talc, Glyceryl Oleate Citrate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnesium Aluminium Silicate, Xanthan Gum, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond) Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydrolyzed Silk, Parfum (Essential Oils), Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool, [+/-CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499]


Służy mi bardzo dobrze...
Będę wdzięczna za odpowiedz..
ullula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 19:46   #3292
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez ullula Pokaż wiadomość
hmm..
a mogę spytać czym się różni podkład mineralny od naturalnego?
bo się trochę nie znam..
chociaż chciałabym...

czy ten co kupiłam-
http://www.sklepnaturalny.pl/makija/...um-bez-02.html
ma dobry skład?

Aqua (Water), Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Talc, Glyceryl Oleate Citrate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnesium Aluminium Silicate, Xanthan Gum, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond) Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydrolyzed Silk, Parfum (Essential Oils), Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool, [+/-CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499]


Służy mi bardzo dobrze...
Będę wdzięczna za odpowiedz..
Na składach się nie znam, ale na pewno zaraz ktoś ten rozszyfruje Natomiast o kosmetykach mineralnych podstawowe informacje znajdziesz TUTAJ
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 20:11   #3293
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez ullula Pokaż wiadomość
hmm..
a mogę spytać czym się różni podkład mineralny od naturalnego?
bo się trochę nie znam..
chociaż chciałabym...

czy ten co kupiłam-
http://www.sklepnaturalny.pl/makija/...um-bez-02.html
ma dobry skład?

Aqua (Water), Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Talc, Glyceryl Oleate Citrate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnesium Aluminium Silicate, Xanthan Gum, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond) Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydrolyzed Silk, Parfum (Essential Oils), Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool, [+/-CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499]


Służy mi bardzo dobrze...
Będę wdzięczna za odpowiedz..
Róznica zasadnicza - podkład mineralny jest z minerałów - tlenek tytanu, cynku, żelaza, mika, krzemionka, ma postać proszku i w najlepszej wersji zero składników aktywnych. Podkład naturalny, czy jak go zwą, jest oparty raczej na roślinkach i innych składnikach pochodzenia naturalnego, to zupełnie inna bajka.

Czyli generalnie opieramy się na innych kategoriach skaldników. A ten naturalny niestety też może uczulić czy coś podobnego bo każdy składnik może podrażnić teoretycznie.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 20:53   #3294
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny, potrzebuje pomocy w sprawie niecierpiacej zwloki
Wlasnie jestem w trakcie skladania zamowienia na EDM, zamowilam juz jeden pedzel (Flat Top), ale zastanawiam sie nad drugim- tym razem chodzi o taki, ktory bylby odpowiedni do aplikacji prasowanego rozu.
Prosze, powiedzcie, czy ktorykolwiek z pedzli EDM sie do tego nadaje??
Z gory dzieki
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 20:56   #3295
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje pomocy w sprawie niecierpiacej zwloki
Wlasnie jestem w trakcie skladania zamowienia na EDM, zamowilam juz jeden pedzel (Flat Top), ale zastanawiam sie nad drugim- tym razem chodzi o taki, ktory bylby odpowiedni do aplikacji prasowanego rozu.
Prosze, powiedzcie, czy ktorykolwiek z pedzli EDM sie do tego nadaje??
Z gory dzieki
skośny do różu- moim zdaniem jest rewelacyjny.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 21:01   #3296
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frenka Pokaż wiadomość
skośny do różu- moim zdaniem jest rewelacyjny.
Dzieki
Tylko czy chodzi o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28199
?
W opinii na KWC Vren pisze, ze nadaje sie tylko do rozow sypkich, mi natomiast koniecznie zalezy na tym, aby nadawal sie takze do prasowanych- jakie jest Twoje zdanie??
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 21:03   #3297
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Dzieki
Tylko czy chodzi o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28199
?
W opinii na KWC Vren pisze, ze nadaje sie tylko do rozow sypkich, mi natomiast koniecznie zalezy na tym, aby nadawal sie takze do prasowanych- jakie jest Twoje zdanie??
absolutnie nie tylko do sypkich ja nim generalnie prasowane róże nakładam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 21:05   #3298
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Dzieki
Tylko czy chodzi o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28199
?
W opinii na KWC Vren pisze, ze nadaje sie tylko do rozow sypkich, mi natomiast koniecznie zalezy na tym, aby nadawal sie takze do prasowanych- jakie jest Twoje zdanie??
na stronie EDM jest już jego nowsza wersja. moim zdaniem zdecydowanie nadaje się również do różów prasowanych, włosie ma zwarte, nie ma problemu z nabieraniem go.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 21:16   #3299
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Wstawiam fotki zrobione przy świetle dziennym i nadal proszę o porady na w/w pytania.
Przyznam szczerze, że na podstawie tych zdjęć bardzo trudno cokolwiek Ci doradzić. A to z tego względu, że odcienie Twojej skóry są tu diametralnie różne. Jeśli chodzi o podkłady Buff'd, to - oceniając po pierwszym zdjęciu - poleciłabym Fair. Ale na drugim Twoja karnacja jest ciemniejsza i ma zupełnie inny odcień; tutaj pasowałby może Cream. Mogłabyś też zamówić miks tych odcieni (Custom Mix).

Jesteś w stanie powiedzieć, które zdjęcie oddaje wierniej rzeczywistą barwę Twojej skóry?

Cytat:
Napisane przez ullula Pokaż wiadomość
a mogę spytać czym się różni podkład mineralny od naturalnego?
Najzwięźlej jak się da:
- podkłady naturalne mają taką samą postać jak tradycyjne fluidy - czyli kremową lub półpłynną, różnią się od nich składem - głównymi ich skladnikami są nie silikony, tylko oleje i masła roślinne.
- podkłady mineralne mają postać proszku, sypkiego pudru zapewniającego mniejsze lub większe krycie.

Jeśli Twój podkład naturalny Ci służy, to stosuj go śmiało .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-03-22 o 21:54
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 21:40   #3300
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

agabil i frenka- wielkie dzieki- zlozylam zamowienie
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.