Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 08:52   #2281
nin10dolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cleanic jest w 100% cf: "Nasze produkty nie są testowane na zwierzętach – jest to zabronione przepisami Dyrektywy Kosmetycznej UE. Stosowane przez nas składniki są potwierdzane deklaracjami dostawców, że nie były testowane na zwierzętach." (fragment mejla)

O nich jeszcze nie było, wiec mam nadzieję, że komuś się przyda to info.
nin10dolova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 18:20   #2282
sabi87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Czytam wasze wypowiedzi i czytam i szukam na necie wiadomosci i liste z klubu OK tez zobaczylam no i... nie ma tam nivei... bo teraz glownie o nia mi chodzi. Tak naprawde nie wiem co mam o niej myslec... caly czas myslalam ze nie testuje wiec zostala mi jedna z lepszych firm jesli chodzi o kremy zele do mycia twarzy, dezodoranty itp. ale teraz juz nie wiem co mam o tym myslec, bo nawet jesli testuja nowe skladniki to te skladniki co sa teraz w kremach itp tez byly testowane...
nastepna sprawa ze od marca (czyli od tego miesiaca) sa zabrionione testy (co mozna przeczytac na poprzedniej stronie) wiec nivea tez nie moze testowac...? ani w sumie zaden produkt ktory ukazuje sie w polskich sklepach? (no oprocz tych typowo amerykanskich jak Loreal USA, meybelline etc)
Głowną moją prośba tutaj jest wypowiedzenie się na temat Nivei....
sabi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 18:31   #2283
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Nivea testuje niestety. Tzn. oczywiście nie mam 100 % pewności, ale skoro ktoś tutaj pisał że sami się do tego przyznali..
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 18:45   #2284
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez sabi87 Pokaż wiadomość
Czytam wasze wypowiedzi i czytam i szukam na necie wiadomosci i liste z klubu OK tez zobaczylam no i... nie ma tam nivei... bo teraz glownie o nia mi chodzi. Tak naprawde nie wiem co mam o niej myslec... caly czas myslalam ze nie testuje wiec zostala mi jedna z lepszych firm jesli chodzi o kremy zele do mycia twarzy, dezodoranty itp. ale teraz juz nie wiem co mam o tym myslec, bo nawet jesli testuja nowe skladniki to te skladniki co sa teraz w kremach itp tez byly testowane...
nastepna sprawa ze od marca (czyli od tego miesiaca) sa zabrionione testy (co mozna przeczytac na poprzedniej stronie) wiec nivea tez nie moze testowac...? ani w sumie zaden produkt ktory ukazuje sie w polskich sklepach? (no oprocz tych typowo amerykanskich jak Loreal USA, meybelline etc)
Głowną moją prośba tutaj jest wypowiedzenie się na temat Nivei....
ktoś tam pisał coś o nowych składnikach, że niby można ? a to są ustalenie z UE te z poprzedniej strony ? bo jeśli tak to będa zapewne w USA testować...;/ ja się w tmy za bardzo nie orientuję..kupuję tylko te pewne produkty, odradzam innym nic więcej..
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 18:56   #2285
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

było pisane kilka razy, był wklejany list od niveii, były prawa z UE, Nivea testuje nowe składniki, postępują zgodnie z prawem.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 07:28   #2286
nin10dolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Nivea nie jest ok.

To, że testują "tylko" (dla mnie i tak aż) nowe składniki, zręcznie wymijając dotychczasowe przepisy, nie oznacza, że są ok.

Wszystko jest kwestią pieniądza - kupując ich produkty wspierasz politykę firmy, testy etc. Tak samo jest z korporacjami dużymi - kupujesz dajmy na to coś małej firmy, nietestującej etc., ale należącej do jakiegoś kolosa - wspierasz kolosa właśnie.

Osobiście uznaje zasadę: nie mam pewności - nie biorę, jakaś firma kombinuje - także nie kupuję. Kosmetyki są, że tak to ujmę dodatkiem - bez nich nie umrę.

Tyle ode mnie.
nin10dolova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 07:47   #2287
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

nie wymijaja przepisów , postępują zgodnie z nimi jako jedna z nielicznych firm, ja bede kupowała nivee, ale nie bede kupowała ich kosmetykó z nowymi składnikami.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 07:59   #2288
nin10dolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
nie wymijaja przepisów , postępują zgodnie z nimi jako jedna z nielicznych firm, ja bede kupowała nivee, ale nie bede kupowała ich kosmetykó z nowymi składnikami.
Reklamując się jako nietestująca firma a w rzeczywistości testują "tylko" składniki? Właśnie, że wymijają.

Dla mnie nie ma różnicy czy testowany był produkt czy tylko składniki - nie i już. Poza tym, które to te nowe składniki? Nie masz pewności raczej. Ponadto nie od Twojego nastawienia lecz od działań zależy to czy uda Ci się jakoś wpłynąć na istniejący rynek, sytuacje etc. A właśnie wybór tego czy innego kosmetyku jest tym co może zrobić każdy. I chociaż w ten sposób pomóc. Siła pieniądza i wyboru jest niewyobrażalnie duża - tu chodzi o kase, a nie o uspokajanie sobie sumienia.

Z góry uprzedzam: to tylko moje zdanie i szanuje Twoje, lecz nie oznacza to, że nie mogę go skomentowac. Joł.
nin10dolova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 09:24   #2289
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ja wybieram mniejsze zło. Jeśli muszę kupić deo Rexony albo apteczne, bo innych nie znoszę, to kupuję, nie będę się męczyć z czymś naturalnym, co nie działa, brudzi ubrania itp. Tusze do rzęs od wieków mam z MaxFactor, zwykle dostaję. Większość kosmetyków jednak udało mi się zastąpić.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:01   #2290
bifido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez k_ota Pokaż wiadomość
NIVEA również. ostatnio napisałam email z pytaniem i o to co pani Irena Latasiewicz mi odpisała:
" Chciałabym poinformować, że nasza firma, zgodnie z wymaganiami określonymi w Europejskiej Dyrektywie Kosmetycznej oraz polskiej Ustawie o Kosmetykach z dnia 30 marca 2001 nie przeprowadza testów na zwierzętach, żeby ocenić bezpieczeństwo i skuteczność swoich kosmetyków. Ocena bezpieczeństwa produktów kosmetycznych jest oparta na bardzo szczegółowych wynikach badań toksykologicznych użytych surowców.
Produkty kosmetyczne Beiersdorf (tak jak wszystkie inne kosmetyki) mogą zawierać składniki, które były przez dostawców testowane na zwierzętach, w celu spełnienia wymagań ustawodawstwa kosmetycznego w Europie i innych krajach. Należy podkreślić, że testowanie surowców na zwierzętach dla celów spełnienia wymagań ustawodawstwa chemicznego jest na dzień dzisiejszy zgodne z prawem. Oczywiście nasz Koncern dąży cały czas do wyeliminowania takich surowców ze swojej bazy i szuka nowych dostawców. Ustawodawstwo kosmetyczne wymaga zebrania danych toksykologicznych w celu oceny bezpieczeństwa surowców. Nie wszystkie jednak z wymaganych informacji można uzyskać wykorzystując alternatywne metody badawcze (nieprzeprowadzane na zwierzętach). Przykładem są badania mające dać odpowiedź na bardzo ważne pytanie, np. czy substancja wywołuje alergię.
Koncern Beiersdorf był jedną z pierwszych firm kosmetycznych, które w latach 70-tych zaprzestały testowania kosmetyków na zwierzętach i opracowały cztery spośród dziesięciu obecnie uznawanych w Unii Europejskiej metod oceny bezpieczeństwa i skuteczności działania składników lub produktów gotowych polegających głównie na testach "in vitro" przeprowadzanych na ochotnikach przez kliniki dermatologiczne. Informuję również, że ustawodawstwo UE nie wymaga stosowania specjalnego znaku informującego, że produkt nie był testowany na zwierzętach, gdyż jest to ogólnie przyjętym standardem i od 2002 roku wymogiem niezbędnym do zarejestrowania produktu kosmetycznego. W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt."

moze i same kosmetyki NIVEA nie sa testowane na zwierzetach, ale skladniki w nich wystepujace owszem. PETA to podaje na swoich stronach. To samo dotyczy kilku innych firm, ktore tu wymieniacie.
bifido jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:34   #2291
nin10dolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez bifido Pokaż wiadomość
moze i same kosmetyki NIVEA nie sa testowane na zwierzetach, ale skladniki w nich wystepujace owszem. PETA to podaje na swoich stronach. To samo dotyczy kilku innych firm, ktore tu wymieniacie.
Uważałabym na PETE. Już było kilka akcji z nią dziwnych (chociażby reklamowanie kejefa bodajże, bo wege sałatki tam mają, omg:|). Ponadto jeszcze nie tak dawno mieli właśnie Nivee na liście, więc o czymś to świadczy.
nin10dolova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 11:43   #2292
sabi87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

dzieki za wszystkie wypowiedzi. Ja powiem tak z tego listu wynika ze nie testuja, chociaz jak juz zostalo powiedziane nie wiadomo co dokladnie ze skladnikami... lecz jest juz marzec 2009 wiec nie powinni jako tako testowac juz w calej UE a chyba nie beda sprowadzac wszystkich produktow z USA, zreszta z tego co zrozumialam to w UE chyba trzeba przestrzegac testowania nawet skladnikow i ktos to tam sprawdza... Mialam nadzieje ze Nivea jest ok, poniewaz strasznie lubie ich szampony, wg mnie sa naprawde dobre... a nie znam frmy ktora mogla by tez miec takie dobre szampony... jak wiecie prosze pisac.
pozdrawiam
sabi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 13:28   #2293
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez sabi87 Pokaż wiadomość
dzieki za wszystkie wypowiedzi. Ja powiem tak z tego listu wynika ze nie testuja, chociaz jak juz zostalo powiedziane nie wiadomo co dokladnie ze skladnikami... lecz jest juz marzec 2009 wiec nie powinni jako tako testowac juz w calej UE a chyba nie beda sprowadzac wszystkich produktow z USA, zreszta z tego co zrozumialam to w UE chyba trzeba przestrzegac testowania nawet skladnikow i ktos to tam sprawdza... Mialam nadzieje ze Nivea jest ok, poniewaz strasznie lubie ich szampony, wg mnie sa naprawde dobre... a nie znam frmy ktora mogla by tez miec takie dobre szampony... jak wiecie prosze pisac.
pozdrawiam
testowanie nowychj składnich jest wskazane, i samo Nivea pisało, że składniki testują.. więc nie są ok !
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 14:18   #2294
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

"Produkty kosmetyczne Beiersdorf (tak jak wszystkie inne kosmetyki) mogą zawierać składniki, które były przez dostawców testowane na zwierzętach, w celu spełnienia wymagań ustawodawstwa kosmetycznego w Europie i innych krajach. Należy podkreślić, że testowanie surowców na zwierzętach dla celów spełnienia wymagań ustawodawstwa chemicznego jest na dzień dzisiejszy zgodne z prawem."

List ten był wklejany przed marcem 2009, wtedy testowanie składników było zgodne z prawem, od marca 2009 w UE weszła w życie ustawa która zakazuje testowania składników na zwierzętach ( oprócz nowych składników , właśnie w celu sprawdzenia ich toksykoczności ) więc jeżeli Nivea postępuje zgodnie z obecnym prawem, to testuje tylko nowe składniki. Więc nie powinniśmy kupować nowych kosmetyków niveii , wyprodukowanych po marcu 2009.


Wszystkie firmy które będą chciały wypuścić w UE, kosmetyki z nowymi składnikami muszę je przetestować na zwierzętach, mają taki nakaz, inaczej kosmetyk nie zostanie zarerejstrowany, tak więc nie tyczy się to tylko niveii.

Edytowane przez black-bubu
Czas edycji: 2009-03-27 o 14:23
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 16:54   #2295
sabi87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

wiec wychodzi na to ze wzystkie nawet Eris stosuje nowe skladniki jesli taki jest wymog... ;(
sabi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 17:24   #2296
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez sabi87 Pokaż wiadomość
wiec wychodzi na to ze wzystkie nawet Eris stosuje nowe skladniki jesli taki jest wymog... ;(
No niestety..
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 18:02   #2297
lisa009
Zakorzenienie
 
Avatar lisa009
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 3 448
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Joanne polecam
__________________
Vegetarian
lisa009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 19:10   #2298
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Joanna też będzie testowała, musimy zwracać uwagę na skład, ewntualnie nie kupować kosmetyków które są wydane jako - nowość
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 19:50   #2299
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Joanna też będzie testowała, musimy zwracać uwagę na skład, ewntualnie nie kupować kosmetyków które są wydane jako - nowość
ech a ja dzisiaj kupiam ten nowy żel pod prysznic
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 20:18   #2300
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

zastanawia mnie tylko czy jeżeli firma ma w kosmetyku nowe składniki , ale przetestowane przez inną firmę kosmetyczną , to czy też je testuje drugi raz czy nie.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-28, 12:09   #2301
bifido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
zastanawia mnie tylko czy jeżeli firma ma w kosmetyku nowe składniki , ale przetestowane przez inną firmę kosmetyczną , to czy też je testuje drugi raz czy nie.
obawiam sie, ze niestety tak. to tak jak z lekami generycznymi. sa testowane na zwierzetach po raz kolejny.
Kiedys probowalam sie tego dowiedziec w PZH i oni powiedzieli, ze sa testowane, bo musza, ale moze sie cos zmienilo.
Co do PETY to zgadzam sie, ze oni tam raz na jakis czas walna jakas wtope tak jak z salatkami. Poza tym na ich liscie swego czasu widnialy NIVEA oraz L'Oreal jako producenci nie testujacy niczego na zwierzetach, a teraz to zniknelo. Mialam kiedys taki link (tylko nie moge go teraz znalezc), gdzie wpisywalo sie nazwe kosmetyku lub firme i wyskakiwalo, czy ta firma jest vege, czy nie, czy testuje skladniki na zwierzetach, czy cale kosmetyki sa testowane. Jak znajde to wkleje.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez sabi87 Pokaż wiadomość
dzieki za wszystkie wypowiedzi. Ja powiem tak z tego listu wynika ze nie testuja, chociaz jak juz zostalo powiedziane nie wiadomo co dokladnie ze skladnikami... lecz jest juz marzec 2009 wiec nie powinni jako tako testowac juz w calej UE a chyba nie beda sprowadzac wszystkich produktow z USA, zreszta z tego co zrozumialam to w UE chyba trzeba przestrzegac testowania nawet skladnikow i ktos to tam sprawdza... Mialam nadzieje ze Nivea jest ok, poniewaz strasznie lubie ich szampony, wg mnie sa naprawde dobre... a nie znam frmy ktora mogla by tez miec takie dobre szampony... jak wiecie prosze pisac.
pozdrawiam

ostatnio uzywam szamponow firmy: ECO cosmetics oraz Helan i jestem bardzo zadowolona, ale to oczywsicie kwestia gustu.....
bifido jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-28, 12:15   #2302
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez bifido Pokaż wiadomość
obawiam sie, ze niestety tak. to tak jak z lekami generycznymi. sa testowane na zwierzetach po raz kolejny.
Kiedys probowalam sie tego dowiedziec w PZH i oni powiedzieli, ze sa testowane, bo musza, ale moze sie cos zmienilo.
Co do PETY to zgadzam sie, ze oni tam raz na jakis czas walna jakas wtope tak jak z salatkami. Poza tym na ich liscie swego czasu widnialy NIVEA oraz L'Oreal jako producenci nie testujacy niczego na zwierzetach, a teraz to zniknelo. Mialam kiedys taki link (tylko nie moge go teraz znalezc), gdzie wpisywalo sie nazwe kosmetyku lub firme i wyskakiwalo, czy ta firma jest vege, czy nie, czy testuje skladniki na zwierzetach, czy cale kosmetyki sa testowane. Jak znajde to wkleje.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------




ostatnio uzywam szamponow firmy: ECO cosmetics oraz Helan i jestem bardzo zadowolona, ale to oczywsicie kwestia gustu.....
ktoś taką stronę w wątku podawał, to nawet ziaja będzie testowałą nowe składniki, nawet te polskie firmy ? i znowu koło się zamyka..niby mają nie testować ale i tak będą nowe składniki..świetnie..i w dodatku robią to na zwierzętach..
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-28, 15:16   #2303
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

pozostaje jedynie nie kupować żadnych nowości.
Na KWC czytałam o firmie Himalaya Herbals, ekologiczne i podobno nie testowane na zwierzętach kosmetyki, ale chodzę do każdej apteki i nigdzie nie słyszeli o takich kosmetykach.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-29, 21:46   #2304
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

black bubu - na Czyżynach jest pełen asortyment HH. Składy nie zachwyciły mnie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-29, 23:03   #2305
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

na czyżynach, ale dokładniej gdzie?
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-30, 00:35   #2306
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

w Euroaptece w CH Czyżyny

podobno olejek do włosów mają bardzo fajny
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-30, 09:55   #2307
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

ja myślałam nad maseczkami, mają dobre recenzja na KWC.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-30, 17:39   #2308
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Chciałam kupić ich krem do rąk, ale po drodze napatoczyła mi się znacznie tańsza Joanna waniliowa...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 14:49   #2309
paulac97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Domu$$$$ :)
Wiadomości: 11
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ale kicha a ja mam płyn z dove
________
Wszystko się uda... musisz tylko uwierzyć

Edytowane przez paulac97
Czas edycji: 2009-03-31 o 19:23
paulac97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 15:00   #2310
paulac97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Domu$$$$ :)
Wiadomości: 11
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

no i jeszcze coś
masakra
_______
Wszystko się uda... musisz tylko uwierzyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg draize.jpg (11,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (2,3 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg vivisection-beagle.jpg (33,4 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez paulac97
Czas edycji: 2009-03-31 o 19:23
paulac97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.