Trądzik a solarium - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-23, 10:45   #31
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Cytat:
Napisane przez ewka
ja 2 tygodnie temu poszlam pierwszy raz i jestem zadowolona.Ale za 3 razem jak poszlam na 10 m,inut to sie poparzylam i bylam caaala czerwona
No i mamy przykład mało profesjonalnej obsługi Piękna czerwona oralenizna! Tak zwany raczek Jeśli macie jasną cerę to przynajmniej 5 pierwszych wizyt po 5 minut!! Nie więcej!!
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 17:26   #32
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Ewelinko, czy ten Sublim Vip L'oreal rzeczywiści pachnie?? ja jakiś czas temu zapomniałam o solarium, używam różnych balsamów brązujących i jeśli chodzi o kolor to jestem megazadowolona, ale ten zapach .. fuj
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 17:51   #33
ania-2005
Raczkowanie
 
Avatar ania-2005
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 31
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Witam, ja z solarium korzystam od czasu do czasu. Zazwyczaj jest to przed jakimiś większymi imprezami. Staram się chodzić do jednego salonu i tak jak juz wspomniała ewelina27 patrzę na czystość tego salonu, bo łatwo zawsze coś złapać. Mi osobiście nie podobają sie starsze panie, które korzystaja z solarium wyglądaja o pare lat starzej, ale młoda dziewczyna nawet ładnie to wygląda. Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba wiedzieć jak z tego korzystac , aby nie zaszkodziło . Pozdrawiam
ania-2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:11   #34
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Ja korzystam z solarium przed jakimiś imprezami itp albo od czasu do czasu zeby po prostu przyciemnić skórke Myśle, że korzystanie z solarium rozsądnie (mam na mysli czestotliwośc i długośc opalania sie) na pewno nie zaszkodzi
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:37   #35
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Cytat:
Napisane przez ania-2005
Witam, ja z solarium korzystam od czasu do czasu. Zazwyczaj jest to przed jakimiś większymi imprezami. Staram się chodzić do jednego salonu i tak jak juz wspomniała ewelina27 patrzę na czystość tego salonu, bo łatwo zawsze coś złapać. Mi osobiście nie podobają sie starsze panie, które korzystaja z solarium wyglądaja o pare lat starzej, ale młoda dziewczyna nawet ładnie to wygląda. Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba wiedzieć jak z tego korzystac , aby nie zaszkodziło . Pozdrawiam
Zgadzam się. Korzystanie z solarium w bardzo umiarkowany sposób jest dopuszczalne. Troszkę denerwują mnie osoby, które krzyczą o szkodliwości solarium od 1ej minutki. Zastanawiam się, czy są to osoby żyjące zdrowo w 100%, odżywiające się znakomicie, nie palące itd.
Pisząc "bardzo umiarkowane" mam na myśli korzystanie z dobrego salonu, gdzie dba się o higienę i regularnie wymienia lampy, zachowując rozsądne przerwy czasowe pomiędzy kolejnym opalaniem i nie "pieczenie się na ruszcie" a uzyskanie zdrowego koloru ciała
Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę stan cery. Jednym solarium pomoże innym bardzo zaszkodzi. Ale chyba wszyscy przyznają, że solarium to nie lekarstwo na trądzik
Co do poprawy samopoczucia, to ja jednak zgodzę się, że ma to pozytywny wpływ. Samo światło zimą, kiedy jest ponuro, wpływa lepiej na człowieka Sztuczne niestety ale coś w tym jest
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:38   #36
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Cytat:
Napisane przez naked21
Ewelinko, czy ten Sublim Vip L'oreal rzeczywiści pachnie?? ja jakiś czas temu zapomniałam o solarium, używam różnych balsamów brązujących i jeśli chodzi o kolor to jestem megazadowolona, ale ten zapach .. fuj
To chyba jest jedyny samoopalacz który nie ma po paru godzinach tego specyficznego zapachu. Jak dla mnie super!!! Polecam
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 15:25   #37
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Trądzik a solarium

łączę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 14:21   #38
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Mm delikatny trądzik i solarium mi pomaga, to pierwsza zima od 3 lat gdy nie chodze na solarke i cera jest dużo gorsza niz wtedy gdy chodziłam.
5 minut dwa razy w tygodniu tak bardzo skóry nie zniszczy, mojej cery nie zniszczyło bo pomimo ze mam juz 25 lat to nie pojawiły sie ani zmarszczki ani nie rozszerzyły mi sie pory

Każdy musi indywidualnie do swoich potrzeb dobrać rodzaj terapii leczenia trądziku...

Solarium moze byc uzupełnieniem, ale tak jak pisałam wyżej, kilka dosłownie minut w tygodniu ale regularnie...

Moge polecić codzenie na solarium wieczorem, kiedy słonce na zewnątrz już nie świeci, a dodatkowo można przyjśc do domu i zmyć z siebie ten specyficzny zapach

A co do samoopalacza to stosuje go na każdą część ciała z wyjątkiem twarzy, nie wiem co może jej zaszkodzić a samoopalaczy boje sie najbardziej, więc uważam że polecanie samoopalacza osobie z trądzikiem jest nie na miejscu, lepiej być już bladym

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-01-15 o 15:34
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 15:05   #39
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Solarium - podzielone zdania na ten temat

Cytat:
Napisane przez ewelina27 Pokaż wiadomość
Niestety nie poprawia samopoczucia Błedna teoria!! Od tego są inne lampy! Jako kosmetyczka, odradzam!! A w szczególności opalanie twarzy!! Lepiej wydać pieniążki na dobry samoopalacz i przez zimę smarować nim twarz. Np LOREAL-sublime bronze, cena ok.40zł. Sama go używam i jestem zadowolona A do tego pięknie pachnie!
Pozdrawiam!
Jak to nie poprawia samopoczucia? Słońce (czyli inaczej promieniowanie UV) jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wpływa korzystnie na samopoczucie, pobudza wydzielanie wielu hormonów, umożliwia syntezę witaminy D. Co niesie za sobą wiele korzyści. I przy dobrej pielęgnacji skóry, odpowiednim nawilżaniu itp. 2-5 wizyt w solarium podczas miesiąca (zaleznie od fototypu i nie przez cały rok!! trzeba robić duże przerwy pomiedzy kolejnymi sesjami) nie powinny zaszkodzić.

A jeśli chodzi o trądzik. To nie polecam zbyt częstych wizyt w solarium. Ale rozsądne korzystanie, robienie peelingów po opalaniu oraz nawilzanie twarzy nie powoduje pozniejszych zmian (takich jak zgrubienie naskórka). Sama mam problem z trądzikiem grudkowo-zaskórnikowym (czoło, broda). Chodzę na solarium, po jego odstawieniu nie zauważyłąm alby przybyło mi grudek. Jedynie podczas wizyt na solar stan mojej buzi się poprawia, nie dochodzi już do stanów zapalnych, a zaległy łój w gruczołach po peelingu, parówce daje się usunąć w kilka sekund.

Jeszcze jedna rada dla chcacych rozpocząć opalanko - przed wizytą na solar zmyj cały make up, nie perfumuj się, nie rób peelingu na krócej niż dzien przed opalaniem, zastosuj odpowiednie kremy do opalania.

Pozdrawiam
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 15:36   #40
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Trądzik a solarium

Aby pobudzić organizm do wytwarzania wit D, wystaczy kilkanaście min na świezym powietrzu, zimą też. Nikt się nie nabawi niedoboru.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 16:13   #41
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Trądzik a solarium

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Aby pobudzić organizm do wytwarzania wit D, wystaczy kilkanaście min na świezym powietrzu, zimą też. Nikt się nie nabawi niedoboru.
Masz rację. Promieniowanie UV wystepuje w nawet najbardziej pochmurny dzień. Ale podczas intesywnego opalania produkcja wit. D w skórze jest kilkakrotnie większa niż w czasie krótkotrwałej ekspozycji na światło i ograniczonej przenikalności promieni UV chociażby poprzez ubrania. Bo kto by widział aby zimą paradować w bikini.
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 19:10   #42
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Trądzik a solarium

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Masz rację. Promieniowanie UV wystepuje w nawet najbardziej pochmurny dzień. Ale podczas intesywnego opalania produkcja wit. D w skórze jest kilkakrotnie większa niż w czasie krótkotrwałej ekspozycji na światło i ograniczonej przenikalności promieni UV chociażby poprzez ubrania. Bo kto by widział aby zimą paradować w bikini.
Nie trzeba w bikini Cytowałam na wizazu linki do badan nad wit D, przy okazji dyskusji czy filtry blokuja wytwarzanie tejze witaminy. (nie blokuja - btw). Wystarczy ze wystawimy twarz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:24   #43
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Trądzik a solarium

Możewsz wysłać mi w PW ten link? Z miła checia poczytam.
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 14:19   #44
sjar25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 53
Dot.: Trądzik a solarium

Ewa
bo na solarium to trzeba umiec chodzic.................
Na pierwszy raz idzie sie na 5 min zeby przyzwyczaic skore ,a pozniej zystematycznie trzeba chodzic zeby wydlorzac czas opalania.
A jak np pierwszy raz poszlas na 5 drogi na 20 i po dlugim czasie znowu na 20 to takie sa skutki.
Ja jak pierwszy raz zaczelam chodzic tez mi nikt nie powiedzial i madra poszlam w pierwszy dzien na 20 min i spoko na nastepny dzien poprawilam i myslalam ze umre skora to mi platam odpadala nie moglam sie dotkac tak sie poparzylam i jeszcze nikt mi nie powiedzialal z pan tam pracujacych ze s nowe lampy i nawet ktos kto chodzi na solarium systematycznie to spokojenie gora 10 minut
No ale czlowiek na bledach sie uczy teraz chodze juz od 4 miesiecy co drogi dzien na 20 min......wiem ze to przesada lekka zdaje sobie sprawe ale to prawda ze czlowiek sie uzaleznia,tak samo jak anorektyczki ....chude ledwo stoja na nogach a jeszcze powiedza ze sa grobe ,to tak samo ze mna wszyscy mowia ze jestem zjarana jak bambo a ja sie patrze do lusterka i widze blada twarz:-/
Wiec pod wzgledem psychicznym tez jest niebezpieczne.
No ale trodno .....sa plusy i minusy ale co co tam.
Na cos trzeba kiedys umrzec
sjar25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 14:23   #45
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Trądzik a solarium

sjar jakie umiec chodzić na solarium?
umiesz,czy nie i tak niszczysz własną skórę.
A jak ktoś ma trądzik to już w ogóle życzę powodzenia.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 17:29   #46
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Trądzik a solarium

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
sjar jakie umiec chodzić na solarium?
umiesz,czy nie i tak niszczysz własną skórę.
A jak ktoś ma trądzik to już w ogóle życzę powodzenia.
Ja chodze bo lubię mieć lekko, powtarzam lekko opaloną skóre. Dużo wizyt mi nie potrzeba. I nigdy nie przekraczam czasowo opalania powyżej 10 minut. Nigdy nie schodziła mi skóra. Nie dopuszczam do jej poparzenia.
A że się niszczy to inna sprawa, staram jej się to jakoś zrekompensować zazywając witaminki, smarując się mazidłami, zdrowo się odżywiając.

A przy dość zaawansowanym trądziku solarium nie jest polecane, mozna sobie powaznie zaszkodzić. pzdr.
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 00:12   #47
sjar25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 53
Dot.: Trądzik a solarium

takie umiec,ze jak ktos nie umie to niech sie nie bierze za to.
A pozatym chyba zdajesz sobie sprawe ze wszystko niszczy skore.......a wy sie tak uparlyscie na solarium......slonce, klimat ,wiatr ,mroz...wszystko niszczy skore.
Ja nie mowie ze solarium jest super na mega jakies tam ropne gowno na twarzy ale pisze ze jest dobre na pryszcze.
I nie tylko ja, tak uwarzam.
sjar25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 20:38   #48
Carmenka001
Raczkowanie
 
Avatar Carmenka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z szalonej części Twojego umysłu
Wiadomości: 281
GG do Carmenka001
Dot.: Trądzik a solarium

Ja też korzystam z solarium. Pomaga? Pomaga. Lecz nagle zachciało mi sie jasnej cery i karnacji, bo mam dość jasną karnację, ciut jaśniejsza od śniadej. I nie wiedziałam jak pozbyć się krostek na barkach i plecach. Po dluższym czasie zauważyłam, że co tygodniowy pelling ciała jakoś zadziałał i chyba będe się tego trzymać. Bo zestarzeć się zdążę
Carmenka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 11:00   #49
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Trądzik a solarium

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Możewsz wysłać mi w PW ten link? Z miła checia poczytam.
Mnóstwo artykułów znajdziesz w bibliotece Pub Medu, po ang.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 23:37   #50
natural-love
Zakorzenienie
 
Avatar natural-love
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 627
Dot.: Trądzik a solarium

Cytat:
Napisane przez sjar25 Pokaż wiadomość
Ewa
bo na solarium to trzeba umiec chodzic.................
Na pierwszy raz idzie sie na 5 min zeby przyzwyczaic skore ,a pozniej zystematycznie trzeba chodzic zeby wydlorzac czas opalania.
A jak np pierwszy raz poszlas na 5 drogi na 20 i po dlugim czasie znowu na 20 to takie sa skutki.
Ja jak pierwszy raz zaczelam chodzic tez mi nikt nie powiedzial i madra poszlam w pierwszy dzien na 20 min i spoko na nastepny dzien poprawilam i myslalam ze umre skora to mi platam odpadala nie moglam sie dotkac tak sie poparzylam i jeszcze nikt mi nie powiedzialal z pan tam pracujacych ze s nowe lampy i nawet ktos kto chodzi na solarium systematycznie to spokojenie gora 10 minut
No ale czlowiek na bledach sie uczy teraz chodze juz od 4 miesiecy co drogi dzien na 20 min......wiem ze to przesada lekka zdaje sobie sprawe ale to prawda ze czlowiek sie uzaleznia,tak samo jak anorektyczki ....chude ledwo stoja na nogach a jeszcze powiedza ze sa grobe ,to tak samo ze mna wszyscy mowia ze jestem zjarana jak bambo a ja sie patrze do lusterka i widze blada twarz:-/
Wiec pod wzgledem psychicznym tez jest niebezpieczne.
No ale trodno .....sa plusy i minusy ale co co tam.
Na cos trzeba kiedys umrzec
i uwazasz ze umiesz chodzic na solarium jak to okreslilas?
powiedz ze zartujesz ze chodzic co 2 dzien na 20 min... porownujesz to uzaleznienie do anoreksji, wiec poznaj nowe okreslenie -> tanoreksja, google witaja... Poczytaj, zastanow sie czy jest Ci to obojetne mowiac ze na cos trzeba umrzec... bo nie wiem czy chcialabys umrzec na raka skory, poczytaj tez moze o tym, bo chyba nie zdajesz sobie sprawy z wielu rzeczy.
__________________
Uwierz w Anioły... Nawet, Jeśli Mają Czarne Skrzydła…

Zaufanie to piękny dar - buduje się je latami, traci w ciągu sekundy...

natural-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 13:38   #51
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Pytanie o solarium!!

witam.. wiec tak mam na policzkach i na nosie troche wagrow raz na jakis czas wyskoczy mi jakis przyszcz.. ale na policzkach mam rowniez takie czerwone plamki pozostale po wycisnietych pryszczach.. mam pytanie czy jezeli zaczne chodzic na solarium to bede mial ladna twarz i plamek nie bedzie widac? i nie piszcie ze to zaszkodzi bo widzial ktos kogos kto chodzi na solarium i ma pryszcze? bo ja nie z gory dzieki
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 13:39   #52
significant
Rozeznanie
 
Avatar significant
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Vice City.
Wiadomości: 500
Dot.: Pytanie o solarium!!

Solarium trochę wysusza, ale potem będzie ich wielki nawrót.
significant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 13:41   #53
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Pytanie o solarium!!

skad wiesz?probowalas/es?
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 13:59   #54
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Pytanie o solarium!!

KaMyR09 mam to samo z twarzą co ty. I powiem ci, że latem kiedy sporo się opalałam miałam czyściutką twarz. Słońce wysusza i solarium też. Zimą chodzę od czasu do czasu na solarium i jest lepiej, nie mam zsypanej twarzy Tylko, żeby było lepiej to musisz iść kilka razy, bo po jednej wizycie to raczej poprawy nie widać. Na wągry robię peeling, twarz oczyszcza się niemal natychmiastowo. Na te przebarwienia które masz też powinien pomóc.
A co do wysypu pryszczy po zaprzestaniu opalania na solarium, to nigdy nie miałam czegoś takiego. Po prostu normalnie mi wyskakiwały (nie mam żadnego strasznego trądziku) co jakiś czas, tak jak zawsze. Na takie właśnie wypryski to ja osobiście polecam solarium. Tylko oczywiście bez przesady...
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 14:08   #55
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Pytanie o solarium!!

Cytat:
Napisane przez KaMyR09 Pokaż wiadomość
witam.. wiec tak mam na policzkach i na nosie troche wagrow raz na jakis czas wyskoczy mi jakis przyszcz.. ale na policzkach mam rowniez takie czerwone plamki pozostale po wycisnietych pryszczach.. mam pytanie czy jezeli zaczne chodzic na solarium to bede mial ladna twarz i plamek nie bedzie widac? i nie piszcie ze to zaszkodzi bo widzial ktos kogos kto chodzi na solarium i ma pryszcze? bo ja nie z gory dzieki
Dla cery trądzikowej nie jest wskazane opalanie, czy masz wagry czy stany zapalne, solarium pogarsza sytuacje.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 15:09   #56
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Pytanie o solarium!!

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Dla cery trądzikowej nie jest wskazane opalanie, czy masz wagry czy stany zapalne, solarium pogarsza sytuacje.
Duzo osob mowi ze pogarsza jezeli ma tradzik a ja mam pojedyncze pryszcze a w tej chwili nie mam zadnego wiec nie widze zastrzezen
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 15:13   #57
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Pytanie o solarium!!

Bdebusia ile razy musialbym isc na solarium zeby mnie opalilo i ine bylo widac tych czerwonych plamek?
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 15:42   #58
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Pytanie o solarium!!

Cytat:
Napisane przez KaMyR09 Pokaż wiadomość
Bdebusia ile razy musialbym isc na solarium zeby mnie opalilo i ine bylo widac tych czerwonych plamek?
Jak już pisałam KaMyR09 na te plamki (i wągry) to myślę że najlepszy byłby dobry peeling. Mi pomaga super. Nie umiem ci jednoznacznie powiedzieć na ile musiałabyś iść na solar. To zależy dużo od cery. Ja mam np. raczej jasną karnację. I pierwszy raz idę na 6-7 minut (żeby się nie poparzyć, bo jeśli skóra nie jest przyzwyczajona to na dłużej nie polecam), potem ze trzy razy na 10 minut w odstępach około 3-4 dni. I po takim opaleniu nie jestem już biała jak mąka i syfków nie mam No i nie jestem też zjarana na czekolade, bo jednak mi taka solariowa mocna opalenizna się nie podoba. No, co innego naturalna

Tylko gdybyś robiła peeling, to z solarium trzeba poczekac troszke (ja robie odstęp jakieś 2 dni), bo skóra jest wtedy delikatna i mogłabyś ją podrażnić
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 16:02   #59
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Pytanie o solarium!!

a duzo razy taki peeling zeby to zniklo? te plamki nie sa duze praktycznie trzeba sie dobrze przyjrzec zeby zobaczyc ale sa
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 16:11   #60
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Pytanie o solarium!!

a ja proponuje dermatologa, bo nawet jesli solarium pomoże to tylko na chwile. przestaniesz chodzic i problem wróci być może nawet ze zdwojoną siłą, bo przesuszona skóra produkuje więcej łoju żeby 'nadrobić' to co się zdązyło wysuszyć. poza tym może pozbędziesz się pryszczy, a nabawisz np przebarwień i zmarszczek, nie mówiąc o poważniejszych konsekwencjach.

btw nie mam nic do solarium. sama rzadko, bo rzadko, ale lubię położyć się na kilka minut pod lampy, ale chodzenie na solarium w "celach leczniczych" jest conajmniej naiwnym pomysłem.
__________________

Edytowane przez crippled
Czas edycji: 2008-11-23 o 16:12
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.