Trądzik: Blizny, przebarwienia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Pokaż wyniki sondy: CO wybraliście lub wybbralibyście na czerwone plamy po trądziku??(nie chodzi o dziury
laser 145 39,19%
oczyszczanie u kosmetyczki 43 11,62%
peeling 182 49,19%
Głosujący: 370. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-09, 21:29   #61
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

farmaceutką.
dodatkowo zajmuję się szczególnie dermokonsultacjami (ogólnie kosmetologią) oraz antykoncepcją hormonalną/interakcjami.


na stronie, którą podałam (biochemia urody)- wszystkie ważniejsze zalecenia są poparte wynikami badań naukowych w ten sam sposób, jak napisałam powyżej
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 23:05   #62
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

Mam pytanie do Seony...
Czy ta mikstura daisydee, gdzie można ją kupić? Czy jest wydawana na receptę przez dermatologa?
A co do moich objawów starzenia się skóry...na czole, przy nosie i w okolicach oczu drobne zmarszczki...na czole nieco głębsze.
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 16:18   #63
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

Już wiem o co chodzi z tą miksturą, tylko, że ona pomaga na zaskórniki ponoć...Jakoś mi sie wierzyc nie chce, że na blizny też...
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 13:21   #64
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Thumbs down Laserowe leczenie blizn po tradziku

witam,mam pytanie odnosnie laserowego usuwania blizn.Mecze sie od 9 lat z tradzikiem w tej chwili po kazdym wycisnieciu pryszcza zostaje mi czerwona plama na skorze,i bardzo to mnie szpeci,bo wyglada jak pryszcz a pryszczem juz nie jest.czy istnieje mozliwosc usuniecia tych przebarwien laserem?ile taki zabieg kosztuje i jak mniej wiedcej wyglada ,no i czy to wogole cos skutkuje i gdzie mozna to wykonac pozdrawiam pap
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 15:45   #65
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowe leczenie blizn po tradziku

hej, ja sie tak wlansie lecze, z tradzikiem juz sie mecze od uhuhu i wiecej:/ no teraz to stosuje sporo kosmetykow, wychodzi mi cos, ale nie tak czetso juz i nie az tak duze jak kiedys!! mimo, ze nieraz cos wyskakuje, teraz przed okresem 2:/ i wieksze i wlasie siedze z masciami nalozonymi wrrr ale kontynuuje - to lecze sie juz laserowo, chodze na zabiegi, ja akurat do Wroclawia jezdze na te zabiegi... mialam kiedys 2 serie, a 2 tygodnie temu 3 serie, oczywiscie, ze pomaga! plamki staja sie bardzo malo widoczne, albo znikaja juz po 1 zabiegu w moim przypadku oczywiscie! zabiegi mozna powtarzac najlepiej co 3 lub 4 tygodnie i nie wczesniej! bo to wszystko musi zanikac stopniowo i na to trzeba czasu, a jak chodze na inne kolejne zabiegi, to na te nowe plamki, albo jak cos zostanie z poprzedniego zabiegu, mi duzo plamek zniklo! albo bardzo jasne sie zrobily, ale coz powstaja tez nowe:/ a za taki zabieg place ok 350 zl, zalezy ile ma sie tych plamek, takze nie umiem dokladnie sprecyzowac ceny... jest tez dostepny zabieg na takie dziurki po tradziku, ostatnio mialam zrobiony pierwszy raz... mam kilka takich dziurek i jedna taka wieksza, no ta wieksza to trudno mi powiedziec, moze sie cos zmniejszyla, ale te mniejsze widze poprawe! po tym 1 zabiegu! pamietam jak sie malowalam to moglam sobie korektora nalozyc w te dziurki a teraz juz sie nie da! mowie o tych mniejszych, a ta wieksza to moze cos sie zmniejszyla nie wiem... ale na pewno bede na te zabiegi chodzic, mam nadzieje, ze jakos nie zagmatwalam bo tak na syzbko pisze, pozdrawiam
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 17:16   #66
nadja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 157
Dot.: Laserowe leczenie blizn po tradziku

A gdzie dokładnie we Wrocławiu chodzisz na te zabiegi ? Sama myślałam czy by nie spróbować (ja mam strasznie dużo tych plamek). A i jeszcze mam pytanie czy te laserowe zabiegi mają wpływ na trądzik, czy jedynie na te pozostałości (przebarwienia, blizny) ?
nadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:28   #67
ewa.l.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowe leczenie blizn po tradziku

mam pytanie do jakajataka jaka jest dokladnie nazwa tego zabiegu/laseru ? i jak wyglada skora tuz po zabiegu i w kilka dni pozniej, czy konieczne jest pozostanie w 'ukryciu'
ewa.l. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 22:55   #68
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowe leczenie blizn po tradziku

czesc
to odpowiadam

nadja - chodze do Cetrum Terapii Laserowej, adres ul. Jaracza 74
co do tradziku to raczej nie ma wplywu, jak nieraz szlam tam i mialam jakas "niespodzianke" na twarzy, to lekarka tego nie dotykala, tylko omijala i zajmowala sie plamkami, ale wrato leczyc przyczyne tradziku:/ bo mozna po zabiegu ladnie wygladac, wyjda nowe i znowu buzka w ciapki:/ mnie to ciagle wkurza, chociaz juz tak czesto nie mam jak kiedys...


ewa.l - dokladna nazwe nie znam, po prostu sie zapisalam i powiedzialam, ze chce usunac przebarwienia na twarzy po tradziku - to wszystko
jesli chodzi o wyglad skory po zabiegu to nie mozna jednoznacznie odpowiedziec, to kwestia indywidualna, moze nieraz byc jakies opuchniecie, zaczerwienienia, itp. ja np. mam aby twarz zaczerwieniona zaraz po zabiegu i wychodza mi takie "pregi" szczegolnie ta czesc twarzy od nosa w bok pod oczami ale nie zaraz pod oczami hehe ciekzo opisac, no to wlansie tam, ale sa one jedynie widoczne jak patrze pod swiatlo... super sprawa, ze zaraz po zabiegu mozna zrobic sobie makijaz!! to ratuje tego dnia po paru godzinach nie mam juz zaczerwienienia, aby kilka tych preg, nastepnego dnia te pregi sa juz praktycznie niezauwazalne i pozniej juz wszystko normalnie wiem, ze przed zabiegiem nie mozna jakimis kremami sie smarowac, typu cos z kwasami, zluszczajace, itp. zadna solarka! nie pamietam co jeszcze... mozna sie zapytac tam
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 07:41   #69
sylwiam227
Raczkowanie
 
Avatar sylwiam227
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 54
przebarwienia na twarzy

Mam problem z niewielkimi przebarwieniami na twarzy,ale niestety widocznymi. Część z nich jest niestety po wypryskach. wiem że skuteczne sa na to zabiegi kwasami owocowymi. Jest jedno "ale" czy zrobić je u kosmetyczki, kasami o niewielkim stężeniu, czy lepiej u dermatologa, kwasami o duzym stężeniu.
sylwiam227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 08:44   #70
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: przebarwienia na twarzy

Jest jeszcze opcja: kwasy do domowego użytku. Wpisz w wyszukiwarce słowo "kwasy" i otrzymasz w zamian mnóstwo lektury. Na forum "Pytania do kosmetyczki" jest też przyklejony wątek z artykułem Basi dot. kwasów. Piszesz, że masz niewielkie przebarwienia - te zabiegi domowe powinny pomóc bez problemu no i koszty... Tym bardziej, że dla dobrego efektu kwasy u kosmetyczki/dermatologa należy przeprowadzić kilkakrotnie, więc cena wzrasta... A poczytać nie zaszkodzi
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:13   #71
sylwiam227
Raczkowanie
 
Avatar sylwiam227
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 54
Dot.: przebarwienia na twarzy

no własnie, koszty.......U kosmetyczki jeden zabieg kosztuje ok 50 zł, trzeba ich wykonać minimum 5 w cotygodniowych odstępach. Natomiast te zabiegi wykonywane u dermatologa, to koszt ok 150 zł i powtarza je sie co miesiąc. Ja wiem, że kwasy są wspaniałym wynalazkiem, redukują zmarszczki, likwiduja przebarwienia, blizny, rozjaśniają skórę itp. I chciałabym wszystkie te efekty uzyskać. zastanawiam sie tylko czy jeśli sie decydować i wydawać pieniądze, to może zrobić to u dermatologa. Nie wiem na ile te wykonuwane u kosmetyczki są skuteczne. Słyszałam,że po tych zabiegach u dermatologa skóra przez kilka dni schodzi płatami.... I jak tu normalnie funkcjonować
sylwiam227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 10:11   #72
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez sylwiam227
Mam problem z niewielkimi przebarwieniami na twarzy,ale niestety widocznymi. Część z nich jest niestety po wypryskach. wiem że skuteczne sa na to zabiegi kwasami owocowymi. Jest jedno "ale" czy zrobić je u kosmetyczki, kasami o niewielkim stężeniu, czy lepiej u dermatologa, kwasami o duzym stężeniu.
radzilbym sprobowac zastosowac kawas azelainowy, u niektorych osob ladnie dziala rozjasniajac przebarwienia potradzikowe jednoczesnie zapobiegajac ponownemu tworzeniu sie zmian!! ale wiadomo ze profesjonalne zabiegi dermokosmetyczne z uzycuiem kawasów przyniosą szybszy efekt, choc zawsze przed takim zabiegiem jesli leczylas sie na tradzik warto skonsultowac z dematologiem!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:16   #73
sylwiam227
Raczkowanie
 
Avatar sylwiam227
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 54
Dot.: przebarwienia na twarzy

Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, mam raczej suchą cerę. Ale jak każdy od czasu do czasu cos na niej wyskoczy. Niestety stan mojej skóry pogorszył się od kiedy stosuję tabletki antykoncepcyjne. Stała sie bardzo cienka i wrazliwa
sylwiam227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:01   #74
ulfamidka
Przyczajenie
 
Avatar ulfamidka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 19
Question Znacie jakies domowe sposoby na przebarwienie skóry?

za kazda pomoc bardzo dziekuje probowalam juz wcierac sok z cytryny lub przykladac zielonego ogorka, ale nic nie pomaga, niestety przebarwienie mam na skroni wiec nie moge niczym przykryc...moze sa jakies dobre masci na przebarwienia skory, to nie sa przebarwienia po tradziku, poprostu wyglada to tak jakby w tym miejscu miala wiecej barwnika...POMOCY!!
__________________
"MogĘ S!3 OpRz3ć \/\/sZysTk!3/\/\u z \/\/yJ@tk!3/\/\ PokUsY"...
ulfamidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:31   #75
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Znacie jakies domowe sposoby na przebarwienie skóry?

Cytat:
Napisane przez ulfamidka
za kazda pomoc bardzo dziekuje probowalam juz wcierac sok z cytryny lub przykladac zielonego ogorka, ale nic nie pomaga, niestety przebarwienie mam na skroni wiec nie moge niczym przykryc...moze sa jakies dobre masci na przebarwienia skory, to nie sa przebarwienia po tradziku, poprostu wyglada to tak jakby w tym miejscu miala wiecej barwnika...POMOCY!!
Powiem szczerze, ze sama niewiem czy chcesz domowych sposobów czy maści???
Jeśli chodzi o domowe wynalazki to wrzuć w wyszukiwarke "maseczka aspirynowa" , wyskoczy całe mnóstwo a zachwalana pod niebiosa i skuteczna.
Jeśli chodzi o apteczne sprawy to też znajdziesz w wyszukiwarce pod hasłem "kwasy" , naprawdę bardzo dobrze radzą sobie z przebarwieniami.
Widziałam nawet , że Smoczyca na kosmetycznym prawie u samej góry załączyła do "kwasików" osobny wątek gdzie jest link na ten temat. Powodzenia i życzę miłej lektury bo naprawdę jest co czytać .
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 22:30   #76
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Znacie jakies domowe sposoby na przebarwienie skóry?

jeśłi to nie jest jakiś pieprzyk lecz faktycznie przebarwienie- plama pigmentacyjna, to powinno pomóc codzienne stosowanie porządnego kremu z filtrm, oraz ewentualnie kremu wybielającego, np. neostrata, drula itp.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2006-01-18 o 16:49 Powód: literówki
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 11:23   #77
ulfamidka
Przyczajenie
 
Avatar ulfamidka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 19
Dot.: Znacie jakies domowe sposoby na przebarwienie skóry?

dzieki za pomoc sprobujemy poczekamy zobaczymy
__________________
"MogĘ S!3 OpRz3ć \/\/sZysTk!3/\/\u z \/\/yJ@tk!3/\/\ PokUsY"...
ulfamidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 13:54   #78
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Wink czerwone plamy

mialam trądzik kosmetyczny przez pół roku,próbowałam wielu sposobów łącznie z kwasami.pomógł mi dopiero olejek pichtowy z naftą,ale zostały mi czerwone plamy po pryszczach.i moja prośba dotyczy właśnie tych plam.jak sie ich pozbyć,najlepiej jakims domowym sposobem...nie chciałabym ponownie kupować kremów które mają w swoich składach mnóstwo chemi
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 20:54   #79
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Unhappy Przebarwienia...

Co najlepsze??

Edytowane przez Doni79
Czas edycji: 2006-02-09 o 19:58
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 10:08   #80
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Blizny i przebarwienia po raz kolejny...

NIkt nic nie wie na ten temat???
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 13:54   #81
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Blizny i przebarwienia po raz kolejny...




Niejednokrotnie po wyleczeniu zmian trądzikowych pozostają na skórze blizny i przebarwienia. Istnieje wiele sposobów aby je usunąć.
Podane tutaj metody można zastosować w przypadku niewielkich (płaskich) blizn oraz plam typowo potrądzikowych.

1. Dermabrazja jest to usuwanie warstw naskórka za pomocą lasera (CO2) lub frezy. Po dermabrazji następuje regeneracja naskórka. Dermabrazję wykonuje się przy miejscowym (np. chlorek etylu) lub ogólnym znieczuleniu. Po zabiegu przez 1-2 tygodnie występuje rumień na skórze, który zanika. Skóra jest jednak gładka i napięta. Przez 4 miesiące od zabiegu nie należy wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jest to skuteczna metoda usuwania blizn, teleangiektazji i przebarwień po trądziku. Zabieg wykonują kosmetolodzy lub dermatolodzy. Cena zabiegu jest różna, w zależności od placówki, rodzaju znieczulenia i obszaru ścieranej powierzchni skóry – 500-1500 zł.
2. Chemiczne złuszczanie naskórka: za pomocą kwasów: kwasu trójchlorooctowego, kwasu glikolowego, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego; ponadto związków fenolowych, mieszanin kwasów (retinolowy, azelainowy, mlekowy). Mechanizm polega na spowodowaniu koagulacji białek naskórka, martwicy, a następnie złuszczeniu martwego naskórka, na miejsce którego powstaje nowy. Zabieg kosztuje od 250 do 1200 zł, zależnie od placówki, rodzaju wykorzystanego kwasu i wielkości obszaru skóry złuszczanej. Likwiduje blizny i przebarwienia, wygładza skórę.
3. Acne-Derm (16 zł) - krem, Skinoren (44 zł) – żel, krem, Hascoderm (29 zł) - krem – preparaty zawierające kwas azelainowy o działaniu keratolitycznym, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i wybielającym. Usuwają przebarwienia. Stosuje się dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Leczą trądzik i zapobiegają powstawaniu nowych zaskórników i zmian trądzikowych.
4. Rezorcyna – 1,3-dihydroksybenzen – związek fenolowy o silnych właściwościach redukujących, keratolitycznych i złuszczających naskórek. Niszczy bakterie, grzyby, pierwotniaki, roztocze. Działa przeciwłojotokowo, przeciwgnilnie, przeciwzaskórnikowo. Usuwa przebarwienia i małe blizny. Maksymalne stężenie w preparatach do samodzielnego użycia w domu wynosi 15%. Substancja może wywołać ostrą reakcję alergiczną. Najczęściej stosowana w formie roztworu alkoholowego i wodno-alkoholowego. Miejscowo może być stosowana w postaci maści. Do zwalczania łojotoku i zakażeń grzybiczych, roztoczowych czy bakteryjnych w roztworach wodno-alkoholowych 5%. Rezorcyna jest składnikiem płynu Adonis-Afrodyta o działaniu antyseptycznym, przeciwłojotokowym i przeciwzapalnym. Zbyt mała zawartość rezorcyny nie zapewnia jednak skutecznego złuszczenia naskórka. Adonis-Afrodyta długotrwale stosowany powoduje jednak rozjaśnienie plam potrądzikowych.
5. Pasta rezorcynowa Unny. Rezorcyna wchodzi w skład pasty rezorcynowej Unny 40%, która obecnie jest rzadko stosowana, jednakże skuteczna: rezorcyna 40 g + tlenek cynku 10 g + kwas salicylowy 2 g + smalec konserwowany benzoesanem – 28 g. Pastę stosuje się przez 3 dni 2 razy dziennie. Rumień i uczucie pieczenia skóry po zastosowaniu pasty Unny trwa 5-7 dni. Pastę nakłada się na 5-8 minut po czym zmywa starannie naftą kosmetyczną z olejkiem rycynowym lub eterem z dodatkiem oliwy. Na plecach można pastę trzymać do 20 minut. Należy zachować szczególną ostrożność. Po zabiegu skórę należy smarować olejem wiesiołkowym, tranem, olejkiem migdałowym lub olejem ogórecznikowym. Zabieg może być przeprowadzony tylko pod kontrolą dermatologa lub kosmetologa.
6. Kwas trójchlorooctowy jest najsilniejszym kwasem organicznym. Do złuszczania naskórka wykorzystuje się 40% roztwory. Zabieg wykonuje tylko dermatolog lub kosmetolog. Zabieg polega na posmarowaniu skóry roztworem kwasu. Dochodzi do koagulacji białka (z punktu widzenia patologa jest to oparzenie chemiczne!), co przejawia się zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień, stan zapalny, obrzęk. W ciągu kilku dni wykształca się strup barwy miodowej lub brunatnej, który odpada od skóry w formie pękającej warstwy w ciągu 7-14 dni. Niekiedy dla ułatwienia i kontroli odpadania strupa stosuje się po tygodniu okłady z gazy nasączonej w oliwie. Skóra po zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, o czym powinien pacjenta poinformować dermatolog lub kosmetolog.
7. Kwas salicylowy – w roztworach 20% powoduje wybielenie skóry i złuszczenie naskórka, podobnie jak wyżej. W domowych warunkach możliwe jest stosowanie przemywania skóry z przebarwieniami 1 raz dziennie roztworem 10% w alkoholu 70%. Jeśli skóra złuszcza się nadmiernie należy stosować roztwory 5% w alkoholu 40%.
8. Kwas askorbinowy z kwasem salicylowym: kwas askorbinowy (witamina C) – 5 g, kwas salicylowy (lub acetylosalicylowy) - 3 g, alkohol 40% - 100 g – roztwór złuszcza naskórek i wyraźnie wybiela skórę. Stosować 1-2 razy dziennie.
9. Mocznik – urea – w roztworach 5-10% wodno-alkoholowych działa wybielająco i keratolitycznie. Do własnych potrzeb można nabyć czysty mocznik w sklepach ogrodniczych (granulowany) i sporządzać roztwory 5% w alkoholu 40%.
10. Nadtlenek benzoilu – (benzoyl peroxide) – posiada właściwości utleniające, wybielające, przeciwzaskórnikowe, keratolityczne, przeciwłojotokowe. Przyśpiesza tworzenie nowego naskórka. Stosowany do produkcji żeli, kremów, toników, roztworów, np. Benzacne, Brevoxyl, Akncefug, Acneroxid, Lubexyl. Skojarzony z peeling’ami mechanicznymi lub chemicznymi doprowadza do usunięcia przebarwień i małych blizn.
11. Allantoina – 5-ureidohydantoina, pochodna mocznika łatwo przenikająca do naskórka z powodu amonowego charakteru i powinowactwa do białek. Zmiękcza naskórek (keratolitycznie), usuwa strupy i martwy naskórek, w większych stężeniach działa złuszczająco. Pobudza naskórnikowanie, czyli powstawanie nowego naskórka, zwłaszcza po skojarzeniu z witaminą A. Posiada właściwości rozjaśniające cerę. Przyśpiesza gojenie ran, oparzeń, owrzodzeń, nadżerek, zapobiega zmianom ropnym. Leczy wiele wyprysków. Należy ją stosować wiele miesięcy (najlepiej do codziennej pielęgnacji skóry), aby efekty były widoczne. Usuwa przebarwienia.
Preparaty alantoinowe, które można wykorzystać do usuwania przebarwień i małych blizn
Nazwa preparatu z allantoiną
Producent
Składniki dodatkowe w preparacie
Cena
w przybliżeniu
Wskazania
Alansil (Terpol) aerozol 200 ml
Dexpantenol o działaniu przeciwzapalnym i przyśpieszającym regenerację naskórka.
-
Przebarwienia, małe blizny
Alantan (Unia) – maść 2%
Alantan Plus – krem
Alantan Plus – maść
Cepan – krem 1%
-
Dekspantenol
Dekspantenol
Wyciąg z cebuli, wyciąg z rumianku, heparyna – działanie przeciwzapalne, poprawiające ukrwienie miejscowe skóry.
Ok. 5 zł
Ok. 6 zł
Ok. 6 zł
Ok. 11 zł
Przebarwienia, małe blizny
Alantavit (Coel) – maść 1%
Witamina A, witamina D
Witamina A i D działają również rozjaśniająco na cerę, przeciwzaskórnikowo, zapobiegają zmianom ropnym, przyśpieszają regenerację skóry.
Ok. 8 zł
Przebarwienia, małe blizny
Alcepalan (Herbapol Poznań) – żel 1%
Wyciąg z cebuli, heparyna
Heparyna działa przeciwzapalnie, polepsza ukrwienie skóry, działa przeciwzakrzepowo. Wyciąg z cebuli przyśpiesza regenerację, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, poprawia ukrwienie skóry.
Ok. 6 zł
Przebarwienia, małe blizny
Tointex – (GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.) – krem 2%
Wyciąg z nagietka i rumianku, heparyna.
Ok. 7 zł
Małe blizny i przebarwienia
Linoeparol (Agropharm) – krem 2%
Olej z wiesiołka, tokoferol = witamina E.
Ok. 6 zł
Małe blizny i przebarwienia
Działa przeciwtrądzikowo dzięki witaminie E, witaminie FF zawartej w oleju wiesiołkowym
Dernilan (Herbapol Wrocław) – maść 3%
Kwas salicylowy 1%, kamfora 1%, witamina PP 2,5%
Poprawia krążenie, działa złuszczająco, wybielająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie.
Ok. 5 zł
Blizny i przebarwienia
Alliogel (Herbapol Poznań) – żel 1%
Wyciąg z czosnku, heparyna, rutyna.
Ok. 6 zł
Blizny i przebarwienia, teleangiektazje, wysięki w bliznach, trądzik różowaty, trądziki nietypowe (zawodowe, kosmetyczne, sterydowe, polekowe)


Preparaty do domowego użycia usuwające plamy i małe blizny po trądziku
Rp. Płyn 1
Polopiryna S – 5 tabletek (rozpuścić w 50 ml wody)
Witamina C – draż. 200 mg – 5 drażetek (zmyć żółtą otoczkę i rozpuścić w roztworze polopiryny S)
Sok cytrynowy – 15 ml
Spiritus salicylowy lub mrówczany – 100 ml
Olejek cytrynowy, grejpfrutowy lub Geranium – 5 kropli
Składniki wymieszać. Skórę przemywać 2 razy dz. w ciągu dnia. Jednocześnie stosować krem Tointex, preparaty allantoinowe lub preparat z kwasem azelainowym (np. na noc).
Rp. Płyn 2
Roztwór kwasu mlekowego 5% w wodzie - 50 ml
Sok cytrynowy – 15 ml
Witamina C – draż. 200 mg – 5 drażetek (zmyć w ciepłej wodzie żółtą otoczkę i rozpuścić w soku cytrynowym)
Azulan – 5 ml
Woda mineralna gazowana – 50 ml
Spirytus kamforowy – 30 ml
Składniki wymieszać. Skórę przemywać 2 razy dziennie. Jednocześnie stosować preparaty z nadtlenkiem benzoilu do mycia i smarowania.
Rp. Płyn 3
Benzacne – żel 5% - 1 tubka
Żel do mycia ciała lub szampon dla dzieci – 200 ml
Imbir sproszkowany – 2 łyżki
Olejek cytrynowy – 1 ml

Składniki wymieszać. Skórę myć 2-3 razy dziennie (masować kilka minut, spłukać woda).

Rp. Płyn 4
Mocznik – 5 g
Woda mineralna bogata w siarkę, np. Zuber - 55 ml
Spirytus kamforowy – 45 ml
Składniki wymieszać. Skórę przemywać 2 razy dziennie.
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 10:11   #82
Venus_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny i przebarwienia po raz kolejny...

Moze poprostu twoja skora ma sklonnosci do tzw bliznowca? tylko niestety nie wiem co na to poradzic, ja z kolei mam plamki na plecach po napadzie tradziku-sama nie wiem skad sie wzial. Zaden srodek mi nie pomaga a uwierzcie ze stosowalam juz chyba wszystko Jedynym moim ratunkiem jest opalenizna , bo po tym zawsze jasnieje, moze i Ty tak sprobuj?
Venus_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 11:09   #83
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Blizny i przebarwienia po raz kolejny...

Venus_M--> Opalenizna ma u mnie dokladnie odwrotny efekt do zamierzonego

Edytowane przez Doni79
Czas edycji: 2006-02-09 o 19:53
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:27   #84
Gizi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 405
GG do Gizi
Dot.: czerwone plamy

Przylaczam sie do Twojego pytania
Gizi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 04:46   #85
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: czerwone plamy

Warto wypróbować krem A-dermy Dermalibour - odbudowuje i regeneruje naskórek. U mnie świetnie się sprawdza przy przebarwieniach i podrażnieniach.
W każdym razie jeśli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi. Recenzje na KWC, warto poczytać.
Pozdrawiam.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:47   #86
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Red face drobne przebarwienia... pomóżcie!

hej.. wiec ja borykałam sie z trądzikiem jakieś 3 lata.. teraz jest w miare dobrze... nie mam już tyle syfków ile miałam na początku.. w obecnej chwili mam tylko jednego małego pryszczyka na brodziea to wszystko dzięki Dianie za niedługo zaczne 3 opakowanie
mam do was pytanie.. już pare lat chodze regularnie na solarium.. jestem opalona.. ale trądzik spowodował że mam pare przebarwień na twarzy ( takich czrwnonych- ale nie są to tzw. " dziury"), chciałabym zapytać czy moge ich sie w jakiś sposób pozbyć tak żeby głupio nie wyglądać tzn. jak bym używała czegoś wybielacjącego to żebym nie była w jedym miejscu brązowa a w drugim biała... już pewnie wiecie o co mi chodzi
bardzo prosze o info na ten temat
pozdrawiam!!
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:55   #87
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: drobne przebarwienia... pomóżcie!

wrzuć w wyszukiwarkę: kwasy, retinoidy, krem z dobrym filtrem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 15:21   #88
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: drobne przebarwienia... pomóżcie!

hej.. szukałam.. ale nie ma odpowiedzi na moje pytanie najbardziej chodzi mi o moją opaleniznę.. dziewczyny..prosze pomóżcie!
najbardziej tyczy się to do dziewczyn chodzących na solarium> które miały bądź maję trądzik!
czekam na info z góry bardzo dziękuje za wszystkie komentarze
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 18:43   #89
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: drobne przebarwienia... pomóżcie!

ee, słabo szukałaś.
po pierwsze: opalanie utrwala przebarwienia potrądzikowe. solarium tylko nasila twój problem.

jeśli złuszczymy skórę, to potem (gdy zakończy się złuszczanie) spokojnie można nakładać samoopalacz i będzie on zabarwiał skórę równomiernie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 22:01   #90
alorah
Zadomowienie
 
Avatar alorah
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 923
Dot.: Krem na blizny!!!!!

Cytat:
Napisane przez inkluzja_ultymatywna Pokaż wiadomość
no własnie potrzebuje czegoś koniecznie na blizny. mam 6 brzydko wyglądają cych sznytów na lewym przedramieniu. te ctratubexy i to inne pomogą na takie kilkunastomiesięczne bliznowce???????????????? ???????????????????
Podpinam się do tego pytania. Mam dość stare blizny na całych rękach i nogach, z daleka niezbyt widoczne jednak mi przeszkadzają- wypadek z żywopłotem.
__________________
Luty/Marzec najnowsza WYMIANKA


Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 09:04:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.