Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-04, 21:21   #2191
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

A mnie się wydaje, że to właśnie osoby z cerą tłustą (tak jak ja) mają więcej wyprysków.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 16:15   #2192
woma
Raczkowanie
 
Avatar woma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 48
Smile Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dziewczyny a co myślicie o tym ?

http://www.allegro.pl/item614049239_...a_otylosc.html

wiem że w tytule pisze że jest na rozstępy itd. ale niżej jest opis działania:
Działanie dermatologiczne i kosmetyczne
kąpieli z dodatkiem morszczynu:
koji łojotok i inne problemy skóry tłustej
dzięki cynkowi działa
przeciwzapalnie i bakteriobójczo
zawartość peptydów i witamin aktywnych sprzyja uelastycznieniu skóry
poprawia ukrwienie skóry
dzięki kwasowi alginowemu
zwęża naczyńka i leczy rumień
__________________
Moje prace rzeźba
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324835
woma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 16:20   #2193
Pucha20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 50
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez woma Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o tym ?

http://www.allegro.pl/item614049239_...a_otylosc.html

wiem że w tytule pisze że jest na rozstępy itd. ale niżej jest opis działania:
Działanie dermatologiczne i kosmetyczne
kąpieli z dodatkiem morszczynu:
koji łojotok i inne problemy skóry tłustej
dzięki cynkowi działa
przeciwzapalnie i bakteriobójczo
zawartość peptydów i witamin aktywnych sprzyja uelastycznieniu skóry
poprawia ukrwienie skóry
dzięki kwasowi alginowemu
zwęża naczyńka i leczy rumień


Ja zastanowiłabym się nad tym...
Pucha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 17:52   #2194
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

jak ktos ma tlusta cera to ja polecam tonik ktory sobie nie dawno kupilam .. przed tem to mi sie okropnie skora swiecila a teraz too jes super .. ten tonik to z firmy ziaja do cery przetluszczajacej sie i tradzikowej tin tin czy cos takiego... e necie sobie poszukajcie moze znajdziecie cos o nim ale jest naprawde super i nawet mi sie wypryski szybko goja po nim POLECAM !!

Edytowane przez misia15
Czas edycji: 2009-05-05 o 17:55
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 10:56   #2195
tysiak213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja mecze sie z tradzikiem od okolo 2 lat. Nie mam go duzo bo tylko na czole i brodzie, ale przyznam szczerze, ze to ruszam.. dusze z przezwyczajenia;p i pozniej jest tylko gorzej. ale wiadomo jak to przed okresem wysypuje najbardziej... wiec ja stosuje krem z witamina a co bardzo polecam jest swietny! no i oczywiscie hebratka z bratka, sudocrem, masc z cynkniem, i tego nie dotykac!!
To jest moj sposob ktory mi pomaga)
Ale mam problem z rekoma... bo mam wlasnie cos w stylu "krostek" i nie wiem jak sie tego pozbyc...;/ moze ktos pomoze?
))
tysiak213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 11:04   #2196
Pucha20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 50
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
jak ktos ma tlusta cera to ja polecam tonik ktory sobie nie dawno kupilam .. przed tem to mi sie okropnie skora swiecila a teraz too jes super .. ten tonik to z firmy ziaja do cery przetluszczajacej sie i tradzikowej tin tin czy cos takiego... e necie sobie poszukajcie moze znajdziecie cos o nim ale jest naprawde super i nawet mi sie wypryski szybko goja po nim POLECAM !!

Ja mam wszystkie toniki i kremy z żelami z serii Tin Tin, Ziaja i mi nie pomaga. To nie jest tak, że jak Tobie pomaga to na wszystkich działa. Każdy jest inny i ma inną skóre.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez tysiak213 Pokaż wiadomość
Ja mecze sie z tradzikiem od okolo 2 lat. Nie mam go duzo bo tylko na czole i brodzie, ale przyznam szczerze, ze to ruszam.. dusze z przezwyczajenia;p i pozniej jest tylko gorzej. ale wiadomo jak to przed okresem wysypuje najbardziej... wiec ja stosuje krem z witamina a co bardzo polecam jest swietny! no i oczywiscie hebratka z bratka, sudocrem, masc z cynkniem, i tego nie dotykac!!
To jest moj sposob ktory mi pomaga)
Ale mam problem z rekoma... bo mam wlasnie cos w stylu "krostek" i nie wiem jak sie tego pozbyc...;/ moze ktos pomoze?
))

Heh, a mogę prosić jaśniej ? Tzn bardziej szczegółowo
Pucha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:17   #2197
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

moze tobie nie ale innym moze pomoc ale jeszcze polecam kem z soraji care & control antybakteryjny na blizny i zmiany potradzikowe i usuwa wypryski i zaskorniki ... tez sobie poczytajcie na stronce


http://www.soray a.pl/products.php?group=face&c ategoryId=133

tuu pisze o dzialaniu roznych maseczek i kremow a takze zelow wiec poczytajcie bo mi tez to pomaga i zauwazylam ze ostatnio mi sie cera poprawila )

Edytowane przez misia15
Czas edycji: 2009-05-06 o 15:21
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 16:13   #2198
woma
Raczkowanie
 
Avatar woma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 48
Smile Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jeszcze nie próbowałam, ale myślę że będzie dobra.


Maseczka do skóry suchej z żółtka kurzego:
  • Na twarz lub dekolt kładziemy ręcznik zwilżony wcześniej gorącą wodą, ręczik musi byc gorący ale nie powinien parzyć. Ręcznik pozostawiamy na kilka minut aby dobrze rozgrzać skórę.
  • Zdejmujemy ręcznik i nakładamy świeże żółtko kurze. Okład pozostawiamy na ok. 30 minut
  • Zmywamy maseczkę chłodną wodą (najlepiej użyć wody przegotowanej)
Żółtko kurze jest bogate w wiele odżywczych składników, zawiera dużo witaminy A i cholesterolu.


Tonik do cery tłustej:

  • Garść zielonych igieł sosnowych zagotować w wodzie mineralnej, ostudzić, przelać do butelki
  • Przemywać twarz tonikiem z pomocą tamponu kosmetycznego.
Tonik ma działanie ściągające i odkażające.
__________________
Moje prace rzeźba
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324835
woma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:56   #2199
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ja za tym tonikiem to nie za bardzo przepadam
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 01:33   #2200
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dobry wątek
Podczytuję sobie i wprowadzam niektóre z podanych tutaj rad w życie (no dobra, od dziś mam zamiar je wprowadzić ). Moje wypryski powstają głównie na policzkach, wyjdzie jeden, potem obok drugi i tak się rozsiewają.
Oto moje domowe sposoby na walkę z utrapieńcami (jak określono pryszcze w jednej ze starodawnych poradników urody):

- punktowe smarowanie kilka razy w ciągu dnia oraz na noc wyprysków szarym, zwykłym mydłym (można spróbować mocniejszych, np. siarkowego, ale nie wiem jak zadziała) - wysusza, znacznie zmniejsza stan zapalny, krostka maleje
- przemywanie twarzy (zwłaszcza dotkniętych miejsc) naparem z rumianku. Po kilku tygodniach takiej kuracji syfy wyniosły się w te pędy, niestety zachęcona efektem zupełnie rumianku zaprzestałam i... wróciły Zalecam więc systematyczność
- na nawilżenie skóry przesuszonej zabiegami - Olay Hydrogel, zero grama tłuszczu, fajna galaretka bez zbędnych składników obciążających skórę
- zapomnienie o wszelkich czekoladowych produktach

Sama od dziś zaczęłam kurację bratkiem (tabletki, bo naparu nie chce mi się przyrządzać) oraz poleconym mi Brevoxylem. Jak zobaczę poprawę, doniosę!
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:14   #2201
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

do przemywania naparem z rumianku czy parzenia bratka rzeczywiście trzeba się przyłożyć, bo trochę czasu zajmuje, ale efekty są na pewno lepsze niż po tabletkach ale na duże pryszcze raczej nie pomoże, bardziej do wygładzenia cery, rozjaśnienia i poprawienia jej ogólnej kondycji,
na pryszcze dobry jest benzacne, jest w żelu więc lepiej sie wchłania i substancja aktywna zaczyna szybciej działać, mi bardzo pomaga, teraz już rzadko, bo prawie pryszczy nie mam ale kiedyś to był dla mnie jedyny ratunek
no i przestałam myć twarz wodą z kranu... albo myję przegotowaną/mineralną albo tylko tonikiem zmywam, dużo to daje, naprawdę
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 14:13   #2202
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A to mycie sie woda z kranu jest zakazane przy tradziku??
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:09   #2203
kika16171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hej
mam dla was dobry sposob zeby cera byla mieciutka slicznie nawilzone i bardzo przyjemna : maslanka!!!

od kilku dni smaruje cala twarz maslanka przebarwienia znacznie bledna a do tego twarz jest miekka jak po drozdzach! do tego pije codziennie te przeklete drozdze juz od dluzszego czasu (troche drozdzy, wzatek, zatkany nos i cos na zagryzienie i nie jest zle), a poprawa cery naprawde znaczaca! jest swietnie nawilzona dzieki maslance(trzymam na twarzy jakas godzine a drozdze dzialaja od srodka na gole oko widac ze pomaga i to bardzo! jakies male pryszcze na plecach unicestwilam z mydelkiem siarkowym. na twarzy zaskorniki bledna noi krost nie ma! dziala tak na mnie i na moja siostre chociaz mamy zupelnie inna cere: )

polecam bo to naprawde pomaga !!
tylko ostrzegam ze maslanka moze wybielic opalenizne, albo niechcianego buraka na twarza, np po opalaniu

no to takie moje domowe sposoby pozdrawiam i powodzenia;D

( Ja "walcze" od jakis 3 lat i tak dobrze jeszcze nie bylo, chyba ze jak bylam mlodsza i jeszcze tak naprawde nic nie mialam oprocz wstretnych paluchow, dzieki ktorym w pozniejszym czasie bylo tylko gorzej )

pozdrawiam i jeszcze raz polecam;*;*;*
kika16171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:22   #2204
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez elekti Pokaż wiadomość
do przemywania naparem z rumianku czy parzenia bratka rzeczywiście trzeba się przyłożyć, bo trochę czasu zajmuje, ale efekty są na pewno lepsze niż po tabletkach ale na duże pryszcze raczej nie pomoże, bardziej do wygładzenia cery, rozjaśnienia i poprawienia jej ogólnej kondycji,
na pryszcze dobry jest benzacne, jest w żelu więc lepiej sie wchłania i substancja aktywna zaczyna szybciej działać, mi bardzo pomaga, teraz już rzadko, bo prawie pryszczy nie mam ale kiedyś to był dla mnie jedyny ratunek
no i przestałam myć twarz wodą z kranu... albo myję przegotowaną/mineralną albo tylko tonikiem zmywam, dużo to daje, naprawdę
A mnie przemwyanie naparem z rumianku pomogło właśnie na pryszcze - i te większe i mniejsze, generalnie cera zrobiła się zdrowa i ok.
Benzacne też jest dobre, polecam.
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 21:16   #2205
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
A to mycie sie woda z kranu jest zakazane przy tradziku??
nie, nie jest zakazane ale sama wiesz ile świństwa zawiera taka woda z kranu, szczególnie w mieście, na cerę to na pewno dobrze nie wpływa, specjaliści też zalecają przy problemach z trądzikiem mycie wodą właśnie mineralną, jak dla mnie to daje naprawdę dobre efekty
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 20:25   #2206
Fuego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Kosmetyczka mi poleciła, żeby wycierać twarz ręcznikiem papierowym, bo zwykły recznik, którym wycieramy rece maja duzo bakterii. Niby niezauważalne, ale jednak pomaga. Ja sie do tego stosuje
__________________
Fuego

http://www.cocopaws.pl
Fuego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:21   #2207
kika16171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hej dziewczyny!

mialam juz dawno napisac ale zawsze jakos nie mam czasu.

postanowilam wam zdradzic moj sposob na walke z tymi okropnymi krostami.

A wiec tak ja codziennie nakladam na twarz maslanke i pije drozdze i mi to pomaga.

przyznam szczerze ze probowalam juz toniku z cytryny, maseczki z cynamonu, przecierania twarzy cebula ale jakos tak wyszlo ze zaprzestalam.

to co wam moge powiedzec to pewnie to co juz slyszalyscie wiele razy regularnosc jest bardzo wazna! a poniewaz ja mam z tym problemy to wybralam taka metode pielegnacji cery, ktora nie wymaga tego za bardzo. to co musze robic regularnie to pic drozdze a takze na poczatku czyli przez jakis pierwszy tydzien, moze dwa codziennie smaruje twarz maslanka.

maslanka idealnie natluszcza moja twarz (nie mam zadnych wypryskow) i wybiela blizny

tak wiec zycze powodzenia i piszcie czy pomoglo )
kika16171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 18:49   #2208
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

-" punktowe smarowanie kilka razy w ciągu dnia oraz na noc wyprysków szarym, zwykłym mydłym (można spróbować mocniejszych, np. siarkowego, ale nie wiem jak zadziała) - wysusza, znacznie zmniejsza stan zapalny, krostka maleje"

co do tej wypowiedzi to jak to nakladasz. rozcienczasz to mydlo z czyms czy jak? czy samoo


---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

mialam takiego pryszcza na policzku no i go wygniotlam i przemylam spirytusem .. i mialam takiego strupa ktory juz mi zszedl ale zostala taka plama duza i mecze sie z nia tyle czasu i nie wiem czym ja zwalczyc pomozcie... ( teraz zaluje ze sie wyciskalam i sobie przyrzeklam ze juz nie bede tak robic ( aa ta malsanka pomogla by mi cos na to i po ilu dniach widac jakies efekty po niej??
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 18:56   #2209
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Wyczytałam dzisiaj, że dobrym sposobem jest pomieszanie jakiegoś antybiotyku z maścią ichtiolową. Spróbuję na noc i napiszę jak efekty.
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 01:52   #2210
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

[quote=misia15;12303062] -" punktowe smarowanie kilka razy w ciągu dnia oraz na noc wyprysków szarym, zwykłym mydłym (można spróbować mocniejszych, np. siarkowego, ale nie wiem jak zadziała) - wysusza, znacznie zmniejsza stan zapalny, krostka maleje"

co do tej wypowiedzi to jak to nakladasz. rozcienczasz to mydlo z czyms czy jak? czy samoo


quote]

Nabierz trochę mydła na palec (pomaziaj nim po prostu po lekko wilgotnym mydełku ), tak żeby na czubku pozostało go trochę i kropnij nim na syfka, powinno go to podsuszyć
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 19:49   #2211
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

na wielu produktach sie spotykam ktrore kupuje np zele pisze ze na zaskorniki a inny np na wagry .. too wkoncu czym sie roznia wsgry od zaskornikow ... a i zauwazylam u siebie ze mam zaskorniki zamkniete i nie weim jak je usunac ...

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

a i ma jeszcze jednoo pytankoo .. sorki ze tak pytam ale jestem przewrazliwona na punkcie tradziku bo prawie wszystkie dziewczyny maja taka sliczna cera a ja :/ szkoda mowic .. wiec czy trzeba miec na swojej poleczce z kosmetykami krem nawilzajacy czy wystarczy pic 2l-3l wody dziennie??
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 00:24   #2212
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
na wielu produktach sie spotykam ktrore kupuje np zele pisze ze na zaskorniki a inny np na wagry .. too wkoncu czym sie roznia wsgry od zaskornikow ... a i zauwazylam u siebie ze mam zaskorniki zamkniete i nie weim jak je usunac ...

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

a i ma jeszcze jednoo pytankoo .. sorki ze tak pytam ale jestem przewrazliwona na punkcie tradziku bo prawie wszystkie dziewczyny maja taka sliczna cera a ja :/ szkoda mowic .. wiec czy trzeba miec na swojej poleczce z kosmetykami krem nawilzajacy czy wystarczy pic 2l-3l wody dziennie??

Kup sobie Hydrogel do cery mieszanej i tłustej firmy Olay, jak dla mnie idealny do problemowej cery bo ma zero procent tłuszczu a nawilża Nie rezygnuj z nawilżania skóry, wysuszona odpowie jeszcze większym wysypem pryszczy
No i pij rumianek, łykaj bratek, omijaj czekoladę
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 13:14   #2213
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

to bez kremu sie nie obejdzie jak sie bedzie pis wody duzo ?
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 20:58   #2214
kostca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Question Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez metafora Pokaż wiadomość
Oto i przepis

Ewentualnie można dodać troszeczkę więcej wody.
Powiedziałaś , że ta cynamonowa maseczka piecze....A nie podraznia przez to skóry?
kostca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 23:01   #2215
Rywka
Zakorzenienie
 
Avatar Rywka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Frankenstein
Wiadomości: 3 548
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
to bez kremu sie nie obejdzie jak sie bedzie pis wody duzo ?
Raczej nie. Zewnętrznie też trzeba nawilżać
Rywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 00:02   #2216
polunia86
Przyczajenie
 
Avatar polunia86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
GG do polunia86
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hmm, nie wiem czy akurat ta recepta jest na trądzik, wiem jedno ze jest skuteczna w przypadku czarnych zaskórników....wystarczy aspiryna rozpuszczona i dodać do tego miód lub żel z aloesu(konsystencja jest podobna do miodu tyle ze troszkę ciemniejsza), nałożyć na twarz i po 15 minutach zmyć woda. Tę maseczkę bardzo upodobały sobie azjatyckie dziewczyny i wg tamtejszych opinii jest bardzo dobra na oczyszczanie twarzy....
polunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 11:15   #2217
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

czym sie rozni zaskornik od wagra ? i jak wyglada por otwary a jak zamkniety?

Edytowane przez misia15
Czas edycji: 2009-05-23 o 20:02
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 13:53   #2218
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

???????????????????
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 14:37   #2219
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Zaskórkiki i wągry to w zasadzie pojęcia uzywane naprzemiennie. W obu przypadkach chodzi o rozszerzone pory wypełnione substancja tłuszczow0- rogową. Niektórzy stosuja rozóznienie nazywając wągrami otwarte pory skóry. te wyglądają jak małe, czarne kropeczki, równe z powierzchnią skóry. sa one raczej twarde i stosunkowo łatwe do usunięcia. Zaskórnukami zwykło się nazywać pory zamknięte- małe krosteczki o białym kolorze, zazwyczaj miękkie. Substancje, którymi wypełniony jest zaskórki nie mają kontaktu z powietrzem, w przypadku wągrów wprost przeciwnie.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:43   #2220
Monikaa1152
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam Mam straszny problem z pryszczami na twarzy,plechach oraz klatce piersiowej .. Od tyg. stosuje roznych domowych sposobow jak np aspiryna,cebula,spirytus, rozne maseczki,zielona cherbata i niestety nic mi nie pomaga .. stosuje tez antybiotyk lecz nie ma efektow .. mam juz ich totalnie dosyc, tym bardziej, ze jest teraz cieplo a ja musze nosci bluzki pod szyje.. jezeli ktos z was zna dobry sposob na pozbycie sie ich to bardzo prosze o odp
Monikaa1152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.