Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 11:19   #2101
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez belluci2 Pokaż wiadomość
prosze o analizę

szamponu
Seboravit

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Raphanus Sativus Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Perfum, Hexyl Cinnamal.
Krótko i na temat.
Oczyszczający szampon z ekstraktem z czarnej rzepy [o jej właściwościach chyba pisać nie trzeba ]
Ma trochę wredny konserwant [zaznaczony na czerwono], może też trochę podususzać włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1292 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:37   #2102
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zabkania Pokaż wiadomość
prosze o analize
Bingo, Kuracja dla włosów, 12 ekstraktów roślinnych [włosy słabe, wypadające, po farbowaniu]
Bingo, Maska do włosów z ekstraktem z drożdży [włosy tłuste i zniszczone]
Analize obu masek zrobię w jednym poscie, gdyż po przejrzeniu składów stwierdzam, że różnią sie bardzo, bardzo nieznacznie.
Początek to typowe dla odżywek emolienty, nawilżacz, woda.
dalej:
1/2/3. rozmaryn/rumianek/arnika
4/5/6. jasnota/szałwia/rukiew wodna
7/8/9. łopian/skórka cytryny/bluszcz
10/11/12. nagietek/nasturcja/brak

Kuracja 12-ziołowa ma w składzie ziółek 11
Maska drożdżowa na końcu tej kolejki zawiera dodatkowo wyciąg z drożdży.

Ogólnie skład bardzo fajny, podoba mi sie bogactwo ekstraktów, pozostaje mieć nadzieję, że są użyte w odpowiednich stężeniach. Cieszy tym bardziej, że to polski produkt. Godna polecenia
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:44   #2103
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez idoncare Pokaż wiadomość
Proszę o analizęAvon, Advance Techniques Power Styling, Super Straight Smoothing Balm ( Wygładzający balsam do prostowania włosów) skład z KWC:

Water/Eau, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Pvp/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, Benzyl Alcohol, Polyquaternium-37, Creatine, Peg-8 Dimethicone, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Hydroxyethylcellulose, Parfum/Fragrance, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Imidazolidinyl Urea, Ppg-1 Trideceth-6

Z góry dziękuję
Jak na preparat do prostowania to wygląda nawet nieźle
Oczywiście duuuuuużo silikonów - działają wygładzająco, osłonowo, ochronnie, aja pewnie za zadanie chociaż trochę zabezpieczyć przed temperaturą.
Do tego nawet kreatyna i nawilżające wyciągi z alg znalazły się w składzie.
Kosmetyk jest bezalkoholowy.
Na tle innych tego typu preparatów wypada całkiem dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1290 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-06-04 o 11:49
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:48   #2104
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Pez Pokaż wiadomość
Yves Rocher Phytum Actif
3 w 1 Szampon dodajacy włosom blasku.


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Amonium Laureth Sulfate, Cola Acuminata, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Polyquaternium-16, Polysorbate 20, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium EDTA, Limonene, Quaternium-80, Cocamide Mipa, Citric Acid, Polyquaternium-10, Linalool, Citrus Limonum, Tocopherol, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

są cos warte te skladniki?
-------------------------------------------
ok, juz sprawdzilam ze to glownie detergenty
Dokładnie, prawie same detergenty i "substancje towarzyszące", ale nic wartościowego dla włosów.
Z punktu widzenia funkcji szamponu - połysk, pewnie będzie dobrze oczyszczał, ale nic więcej
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:55   #2105
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez a1n2i3a Pokaż wiadomość
Witaj poproszę Cię o analizę maseczki, którą już od dłuższego czasu używam i jak na razie jako jedyna się u mnie sprawdza, ale ciekawa jestem czy składowo to nie jest przypadkiem przeciętny produkt ale za duże pieniądze:/

James Brown - Moisture Mask:
Ingredients/ Aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, cetyl esters, glycerin, aloe barbadensis leaf juice, bertholletia excelsa(brazil nuf) seed oil, dicaprylyl carbonate, chondrus crispus extract, chlorella vulgaris extract hydrolyzed algin, maris aqua(sea water), parfum, isopropyl alcohol, citric acid, sodium hydroxide, magnesium nitrate, magnesium chloride, cetrimonium chloride, phenoxyethanol, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobuthylparaben, propylparaben

z góry dziękuję
Mogę Cię troszkę uspokoić - składowo nie jest to bubel.
Wysoko w składzie zawiera sok z aloesu, który jest znany z nawilżającego działania a ponadto zawiera masę innych odzywczych składników/mikroelementów i jest ogólnie bardzo zdrowy a oprócz tego gliceryna i olej z orzecha brazylijskiego.
Zaraz za nimi ekstrakt z glonów - chrząstnicy i chlorelli, one również przyczyniają się do nawilżania i odżywienia.
Woda morska zawiera cenne minerały. Magnesium nitrate działa odżywczo.
Jak więc widać, jest dobrze. A skoro działa, to jeszcze lepiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1289 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 12:01   #2106
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez VanillaCafe Pokaż wiadomość
TIGI S FACTOR SMOOTHING LUSTERIZER

Kosmetyk służący do wygładzania włosów, do nakładania przed modelowaniem na mokre lub suche włosy. Kupiłam ze względu na bardzo dobrą ocenę na KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...zer-tamer.html, niestety u mnie raczej sie nie sprawdza. Proszę o analizę jego składu.

AQUA, CYCLOMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, DIMETHICONOL, POLYACRYLAMIDE, PHENYLTRIMETHICONE, TRIETHALOMINE, C13-14 ISOPARAFFIN, LAURETH-7, METHYLPARABEN, METHYLSOTHIAZONINONE, PARFUM, CI 77019 (MICA), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)
Takie serum na końcówki, silikony, nawilżacz, nic więcej.
Powinno wygładzać, ale pielęgnacyjnie i odżywczo do niczego
Poza tym emulska wcale nie wygląda na lekką, silikony mogą włosy obciążać.
Lepiej kombinować z serum do końcówek, np. Joanna [Rzepa, Z apteczki.., Jedwab], tam przynajmniej troszkę substancji odżywczych jest a kosztują znacznie, znacznie mniej
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 13:52   #2107
Priyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Priyaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 3 407
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

'Estelle' bardzo dziękuję za analizę
Co do szamponu to właśnie ostatnio zauważyłam, że coś z nim jednak nie tak, resztę "odżywek" odstawiłam do czasu aż dowiem się, co tam w środku jest I bardzo dobrze zrobiłam Trochę szkoda mi jednak je wywalać Muszę pomyśleć
Priyaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 15:34   #2108
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę
PANTENE PRO-V Intensywna maseczka wzmacniająca "gęste i mocne"
pozbawione gęstości, cienkie lub słabe włosy

SKŁAD: Aqua, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, EDTA, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Lysine HCL, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salivylate, Butylphenyl Methylpropional, Methyl Tyrosinate HCL, Sodium Hydroxide, Histidine, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylsothiazlinone

z góry dziękuje ślicznie
Monian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 16:32   #2109
Pez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, dziekuje za komentarz

umylam raz tym szamponem z Yves Rocher i przekonalam się że jest okropność! kiedys mi sie wydawalo[nie majac pojecia o skladach], że te kosmetyki są dobre skoro tyle kosztują.. cóż za naiwność z mojej strony
Pez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 16:41   #2110
mone rosse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Heej! Przed chwilą odkryłam ten wątek i postanowiłam od razu napisać. Proszę o przeanalizowanie składu Pianki do włosów Nivea Skręt fal i loków "flexible curls" A więc skład:

Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium -68, Polyquaternium -4, Aloe Barbadensis, Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium, Chloride, Hydroxyethyl Cetyldimonium Phosphate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butane, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3 -Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Limonene, Parfum.

Dość często używam tej pianki już od ładnych paru lat. Mam nadzieje że nie wpływa ona źle na kondycje moich włosów. Z góry dziękuję za odpowiedź
mone rosse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 21:02   #2111
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Oriflame, Summer Solutions, Leave-In Spray (Ochronna odżywka na lato w sprayu - bez spłukiwania )

Skład: aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, propylene glycol, panthenol, parfum, sodium citrate, benzophenone-4, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, alcohol denat., citronellol, linalool, butylphenyl methylpropional, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, limonene, tocopherol, vitis vinifera.

Szukam czegoś na plażę, nie chce smarowac olejkiem do opalania, bo nei chce wrażenia tłustych włosów, zastanawiam się czy jesli bede uzywać ta mgiełkę chronię swoje włosy?

Lub jak bede uzywać tego szamponu z tej serii i innych odzywek? Chodzi mi głównie ochrone przed UV i normalny wygląd włosów...

Oriflame, Summer Solutions Shampoo (Ochronny szampon na lato)

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, parfum, polyquaternium-7, panthenol, benzophenone-4, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, glycerin, formic acid, alcohol denat., peg-40 hydrogenated castor oil, citric acid, tocopherol, methylparaben, propylparaben, vitis vinifera.
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 09:46   #2112
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Pięknie proszę o analizę: Schwarzkopf & Henkel, Syoss, Professional performance, Repair Therapy, Dry, damaged hair, Balsam.

Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Steramidopropyl, Dimethylamine, Panthenol, Citric Aid, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Propylene Glycol, Parfum, Hexyl Cinnamal, Isopropyl Myristate, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methlypropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Sodium Methylparaben, Benzyl Ancohol, Limonene.

Nadaje się jako odżywka do mycia włosów?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 11:27   #2113
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Lavera-szampon z mleczkiem pomarańczowym

Water (Aqua), Sodium Coco Sulphate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Coco Glucoside, Glycerin, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water*, Camelia Oleifera Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropytrimonium Chloride, Hydrogenated Lecithin, Glycol Distrearate, Alcohol*, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Limonene** Linalool** * ingredients from certified organic agriculture ** natural essential oils
soremi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 11:47   #2114
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Fryzjerka poleciła mi na moje przesuszone włosy duet z Goldwell, a konkretnie Dual Senses rich repair. Kosztują nie mało więc wolę się upewnić, że nie wyrzucę pieniędzy w błoto

Rich repair conditioner: water, cetearyl alcohol, isopropyl myristate, certrimonium chloride, hydrolized keratin, hydrolyzed silk, sodium PCA, octyldodecyl PCA, dimethicone, pantenol, glycerin, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, lactic acid, alcohol denat., glycoproteins, mathylparaben, propylparaben, parfum, butlyphenyl methylpropional, limonene, linalool, benzyl salicylate, barwnik.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Goldwell Rich repair shampoo: water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, glycol distearate, coco-glucoside, PEG-18 glyceryl oleate/cocoate, laureth-4, hydrolized keratin, hydrolized silk, sodium chloride, polyquanternium-10, lactic acid, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, quanternium-80, propylene glycol, sodium PCA, octyldodecyl PCA, panthenol, glycerin, glycoproteins, alcohol denat., sodium benzoate, parfum, limonene, linalool, benzyl salicylate, butylphenyl, methylpropional, barwniki.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 17:26   #2115
malvazg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

WITAJ ) Ja nie tyle co potrzebuje znać jaki mój preparat jest itp. tylko potzrebuje znać - krótka definicje składników. Nie potrafie ich wszystkich znaleść na internecie. Prosze o pomoc i wyjaśnienie ich:
DIMETHYL ETHER, ALCOHOL DENAT, PENTANE, VA/VINYL BUTYL BENZOATE/CROTONATES COPOLYMER, AMINOMETHYL PROPANOL, PPG-3 METHYL ETHER. PARFUM dodam, że preparat o tych składnikach to LAKIER DO WŁOSÓW INFINIUM FINITION .. Bardzo bardzo bym prosiłą o wyjaśnienie...
malvazg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 12:47   #2116
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Takie serum na końcówki, silikony, nawilżacz, nic więcej.
Powinno wygładzać, ale pielęgnacyjnie i odżywczo do niczego
Poza tym emulska wcale nie wygląda na lekką, silikony mogą włosy obciążać.
Lepiej kombinować z serum do końcówek, np. Joanna [Rzepa, Z apteczki.., Jedwab], tam przynajmniej troszkę substancji odżywczych jest a kosztują znacznie, znacznie mniej
Dziękuję Estelle Właśnie szukam czegoś nie tylko wygładzającego ale i odżywczego,a to serum kupiłam nie znając jego składu. Joanna Rzepa, Z apteczki babuni niestety się u mnie nie sprawdzają, włosy są po nich sztywne i szorstkie . A jedwab stosuję tylko na same końcówki, bo inaczej nie wyglądam za dobrze. Muszę szukać dalej. Niestety
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 13:47   #2117
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Mexara Pokaż wiadomość
Proszę o analizę odżywki
CLAIROL HERBAL ESSENCES NAWILŻENIE PO BRZEGI
(http://poshlifeposhstyle.com/wp-cont...-hydration.jpg)
SKŁAD:
Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, EDTA, Hexyl Cinnamal, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Benzyl Salicylate, Limoene, Linalool, Magnesium Nitrate, Vanilla Planifolia Fruit, Cocos Nucifera Fruit Extract,Methylchloroisothiazolin one, CL 42090, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Skład nieziemsko długi.
Chodziło mi o to głównie żeby silikon nie był za wysoko, no i o typ silikonu (planuję w ogole wyjść z używania ale dopiero jak zetnę włosy, bo w ogóle nie rozszczeszę teraz;p)
Taki przeciętny składzik, bez rewelacji, oparty na typowych dla odżywek emolientach, składniki najbardziej wartościowe, odpowiedzialne za odżywienie, niestety na końcu.
Skład ratuje trochę zastosowanie kwasu glutaminowego, który pełni rolę antystatyczno-odżywczo-nawilżającą.
W składzie jeden silikon.
Mam wrażenie, że skład jakiś taki lepszy od tych dotychczas analizowanych odzywek HE, ale nadal bardzo przeciętny.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 13:56   #2118
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę Ajurwedyjski SHIKAKAI szampon do mycia włosów

AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDE DEA, PARFUM, GLYCOL STEARATE, COCAMIDE MEA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ACACIA CONCINNA EXTRACT, SODIUM PEG-7 OLIVE OIL CARBOXYLATE,ROSMARINUS OFFICINALIS OIL, OLIVEOIL PEG-7 ESTERS, POLYQUATERNIUM-7, MELIA AZADIRACHTA LEAVES EXTRACT, OCIMUM BASILICUM LEAF EXTRACT, TRIGONELLA FOENUM-GRACEUM EXTRACT, SAPINDUS TRIFOLIATUS FOENUM-GRAECUM EXTRACT, SAPINDUS TRIFOLIATUS EXTRACT, PANTHENOL, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE

Skład wygląda bardzo poprawnie, zgodnie z nazwą, zawiera dość dużo ekstraktu z Acacia concinna czyli shikakai, a dodatkowo zawiera inne dobroci ziołowe, takie jak rozmaryn, miodla indyjska, bazylia i inne, oraz odrobinę panthenolu.
Początek, jak to zwykle w szamponach, detergety, te popularne typu SLES i te troszkę łagodniejsze jak SODIUM PEG-7 OLIVE OIL CARBOXYLATE.
Kosmetyk chyba mocno perfumowany - azpach zdecydowanie za wysoko.
Ale ogólnie OK.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1147 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 14:00   #2119
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Hmm, dawno mnie tu nie było, więc mam nadzieję, że nie było analizy tego produktu i nie dostanę bury

Prosiłabym o analizę odżywki bez spłukiwania Henna Wax, jej skład jest następujący:
aqua, polyquaternium-11, cetrimonium chloride, amodimethicone, polysorbate 20, dimethicone copolyol, parfum, panthenol, trideceth-12, tocopherol acetate, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylsothiazolinone, citronellol, hexyl cinnamal, limonene, linalool.

Oto co napisane jest o niej na stronie doz:

Henna Wax ochronna nawilżająca odżywka do włosów słabych i matowych bez spłukiwania.

Zawiera pro-witaminę B5 i witaminę E, dzięki którym:
łagodzi podrażnienia skóry głowy wywołane substancjami podrażniającymi (zanieczyszczeniem środowiska i zabiegami fryzjerskimi),

nawilża włókno włosowe, ułatwia układanie, zmniejsza ich skłonność do rozdwajania, a także poprawia stan uszkodzonych włosów i pogrubia je.

Formuła bez spłukiwania powoduje, że włosy mają na sobie warstwę chroniącą przed działaniem zanieczyszczonego środowiska i suszeniem gorącym powietrzem.


Z góry dziękuję


Niby producent prawde napisał, bo faktycznie odzywka zawiera prowitaminę B5 i witaminę E, ale aby powiedzieć, że to dobry kosmetyk, to raczej za mało. Zachwyty z opisu chyba trochę na wyrost.
Skład taki sobie, przeciętny, ot, kondycjoner, silikon i te dwie witaminy i to by było na tyle.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 13:14   #2120
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam
Poszukuję jakiegoś cudu do moich wyniszczonych przez ostatni szampon włosów. Znalazłam na KWC coś takiego:

Rolland Laboratoires, UNA, Silker Shines and Strengthens (Jedwab w płynie)

Skład: Cyclomethicone, Dimethiconol, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Vaccinium Myrtillus (Vaccinium Myrtillus Extract), Rosa Centifolia (Rosa Centifolia Flower Extract), Myrtus Communis (Myrtus Communis Extract), Centaurea Cyanus (Centaurea Cyanus Flower Extract), Arctium Majus (Arctium Majus Root Extract), Citrus Limonum (Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract), Plantago Major (Plantago Major Leaf Extract), Camellia Sinensis (Camellia Sinensis Leaf Extract), Parfum (Fragrance)



Wiele achów i ochów przeczytałam na forum na jego temat, ale jestem ciekawa na ile są prawdziwe. Ten Denat mnie trochę zaniepokoił, ale ja tam się nie znam, studiuję zupełnie co innego, więc pojęcia bladego nie mam choć tak wysoko w składzie, to chyba niezbyt dobrze...

Bardzo będę wdzięczna za analizę tego produktu
__________________
Passion is my fashion!

Edytowane przez Navien
Czas edycji: 2009-06-10 o 13:16
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 09:39   #2121
Mexara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 321
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle dzięki wielkie za analizę. Tak jak się domyślałam, przeciętny ale faktycznie lepszy niż te poprzednie. Widać to kiedy się używa tej odżywki. Dla mnie wielki plus to zapach ^^ Ale prócz takich mało ważnych aspektów, mogę po niej rozczesać włosy, co raczej nie udawało się wcześniej bez tysiąca sylikonów na początku składów ;]
Mexara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 12:38   #2122
frontin
Raczkowanie
 
Avatar frontin
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 218
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę a analizę tego:

Serum do włosów z karitą, Home Institut

Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Paraffinum Liquidum, Butyrospermum Parkii, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Butylophenyl Methylopropional, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde.

Czy to działa? Używam, ale jakoś nie mogę uwierzyć temu serum...
frontin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 16:08   #2123
ivory kowalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam i poproszę o analizę składu dwóch kosmetyków rosyjskiej firmy NATURA SIBERICA:

1. Balsam dla włosów suchych 400 ml
Ingredients: Aqua, Behentrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Hydrolyzed Wheat Protein,
extracts: Rhodiola Rosea, Sophora Japonica, Thymus Vulgaris, Chamomilla Recutita, Cedrus Deodara
oils:Triticum Vulgare Germ, Pinus Sibirica, Abies Sibirica
Panthenol, Tocopherol, Ascorbic Acid, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Proteins, Keratin Amino Acids, Citric Acid, Parfum, Kathon

2. Szampon neutralny 400 ml
Ingredients: Aqua, Lauryl Glucoside, TEA-Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside
extracts: Bidens Tripartita, Glycyrrhiza Uralensis Fish, Chamomilla Recutita
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cellulose Gum, Kathon


Zamieszczam dodatkowo fotki obu składów, bo w nawiasach przy wielu składnikach jest coś jeszcze dodane po rosyjsku ale nie wiem co
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg natura_siberica.jpg (41,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg balsam_natura_siberica_sklad.jpg (79,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szampon_natura_siberica_sklad.jpg (52,7 KB, 9 załadowań)
ivory kowalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 17:41   #2124
belluci2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 676
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję za analizę farmed i seboravit szampony
__________________



zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy


belluci2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 19:57   #2125
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę szamponu Timotei z henną, bo wyszykiwarka nic nie znalazła:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (A)/ Sodium C12-13, Pareth Sulfate (B)*, Cocamidopropylbetaine, Dimethiconol, TEA-Dodecylbenzene Sulfonate, Carbomer, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Propylene Glycol, Lawsonia Intermis, Glucose, PPG-9, Mica, CI77491, CI 77499
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 18:23   #2126
Pez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Inter Fragrances, Seboradin Niger, Lotion z czarną rzodkwią

Skład: Aqua, Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Hypericum Perforatum Extract, Pine Oil, Raphanus Nigra Extract, Calamus Extract, Coriander Oil, Thymol, Tea Tree Oil, Castor Oil.

i

Inter Fragrances, Seboradin, Intensywna kuracja w ampułkach do włosów potrzebujących silnego wzmocnienia i regeneracji

Skład: Aqua, Alcohol (and) Propylene Glycol (and) Diethyl Phthalate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hypericum Perforatum Extract, Calamus Extrat, DMDM Hydantoin, Raphanus Nigra Extract, Dehydroacetic Acid (and) Imidazolidynyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and)Triethylene Glycol, Nicotinamide, Quanternium-80, Pyridoxine Hydrochloride, Parfum, Aloe Barbadensis Extract, Tea Tree Oil, Thymol, Coriander Oil, Castor Oil, Colour CI 17200.
Mam prośbe o wskazanie różnicy w składzie między tymi dwoma kosmetykami. Tzn. ja widzę, nie znając się na nazwach składników, że ich lista w przypadku ampułek jest dłuższa, ale czy jest w nich coś wartościowego jeśli chodzi o ekstrakty, co uzasadniałoby wyższą cenę ampułek w stosunku do lotionu. Czy substancje aktywne są te same, a różnią się jedynie opakowaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
Nirvanasatkam
Pez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 13:07   #2127
Karmelka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 77
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo prosze a analize szamponu:
Pollena - Savona, Family splash z ekstraktem z pokrzywy i witaminami
Sklad: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Parfum (Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal), Propylene Glycol, Aqua Urtica dioica Extract, Polysorbate 20, Aesculus hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Calcium Pantothenate, PABA, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI19140, CI 42051.
Karmelka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 10:29   #2128
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu tego szamponu:

Rossmann, Isana Med, Anti-Schuppen Shampoo (Szampon Przeciwłupieżowy)
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Panthenol, Piroctone Olamine, Salicylic Acid, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-39, Polyquaternium-43, Polyquaternium-7, Sodium Benzoate, Parfum, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Wheat Protein, Cocamide MEA, Benzoic Acid, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Extract, Equisetum Arvense Extract, Salvia Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Urtica Dioica Extract, Melissa Officinalis Extract, Humulus Lupulus Extract, Potassium Sorbate, Citric Acid.
Na pierwszy rzut oka całkiem porządny szampon jak na drogeryjną półkę
Początek składu to głównie składniki myjące, trochę niepokoi dość wysoko umieszczona sól [zestawiona z detergentami może powodować wysuszenie i podrażnienie - ale nie musi], natomiast bardzo podoba mi się wysokie umiejscowienie panthenolu [działa odżywczo i kojąco] a także dwóch substancji przeciwłupieżowych:
Piroctone Olamine - substancja działająca przeciwzapalnie, wykazuje działanie eliminujące patologiczną mikroflorę obecną w obrębie zmian łupieżowych, w tym hamuje rozwój grzyba odpowiedzialnego za objawy łupieżu - Pityrosporum ovale (Malassezia furfur). Substancja czynna zwalczająca łupież, normalizuje i przywraca równowagę mikroflory naskórka, zapobiegając częstemu nawracaniu dolegliwości.
Salicylic acid - ma działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, złuszcza martwy naskórek, dezynfekuje.
Oprócz tego pod koniec składu znalazło się miejsce na kilka wyciągów ziołowych, które wpływają regulująco na skórę i wzmacniająco na włosy.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 10:42   #2129
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Witam,
Szukałam analizy nowych szamponów i odzywek Oriflame HairX ale nie znalazłam. Jednak jako, że ślepa jestem to w razie przeoczenia poproszę mnie nie opr, będę grzecznie szukać dalej

Oriflame, HairX, Colour Protect Conditioner, Ochronna odżywka do włosów farbowanych HairX[/COLOR]

AQUA, GLYCERIN, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, CYCLOPENTASILOXANE, AMODIMETHICONE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CYCLOHEXASILOXANE, ASPARTIC ACID, PHENOXYETHANOL, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, METHYLPARABEN, DISODIUM EDTA, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN,PROPYLENE GLYCOL, BIOFLAVONOIDS, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA EXTRACT, DEXTRIN

Najbardziej interesuje mnie oczywiście czy jest tam coś porządnego a nie same konserwanty, silikony i zapachy.

Z góry dziękuję
Należałoby zadać sobie pytanie, czego oczekujesz od odżywki.
Jako ochronna, powinna spisać się dobrze, bo zawiera dużą dawkę silikonów, a te zabezpieczają włos przed uszkodzeniami i wygładzają jego powierzchnię. Ale też mogą je obciążyć.
Natomiast jeśli oczekujesz odżywienia i regeneracji, to raczej nic z tego, efekt tylko wizualny, jakieś marne resztki substancji odżywczych pod koniec składu, raczej bez szans na działanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 993 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 10:48   #2130
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Oriflame, HairX, Colour Protect, Hair Mask, Ochronna maseczka do włosów farbowanych HairX

AQUA, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, AMODIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARETH-20, STEARYL ALCOHOL, PARFUM, CITRIC ACID,METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BENZOPHENONE-4, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL,PROPYLENE GLYCOL, BIOFLAVONOIDS, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA EXTRACT, DEXTRIN
Trochę lepiej, jak w przypadku poprzednio analizowanej odżywki, ale nadal słabo.
Dużo silikonów, trochę masła shea o właściwościach regenerujących, nawilżającej gliceryny, odżywcze bioflawonoidy i wyciąg z baobabu na końcu.
Zawiera jeden filtr UV.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.