boże ciało? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-10, 22:57   #151
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: boże ciało?

Wierzący zawsze są wiele urażeni jak ktoś się w ten sposób wypowie na pewne tematy, może przydałby się dystans. Autorka, fakt, niemiło pojechała, trochę się z nią zgadzam, ale potrafie to zachować dla siebie
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."

Edytowane przez veronicas15
Czas edycji: 2009-06-10 o 23:05
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 23:20   #152
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Jeśli już, to powinno być: panimajesz
(ja panimaju, ty panimajesz, on panimajet...)
Tak, jeżeli mówimy o języku rosyjskim.

Panimaju jest też pewnego rodzaju regionalizmem wystepującym na wschodnich rubieżach Polski, dość często spotykanym i co więcej - nie tylko w środowiskach wiejskich

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
To, że pozują ludzi lepszych, niż inni, a w rzeczywistości bardzo często są zepsuci. Ateiści i antyteiści nie kryją się pod maską miłosierdzia, bogobojności i uczciwości. Zaraz z braku argumentów zarzucicie mi to, że generalizuję.
Pewnie, że generalizujesz.

Moi sąsiedzi nie uczestniczą w obowiązku mycia klatki schodowej, pomimo poinformowania ich o konieczności odwalenia co trzeci miesiąc pańszczyzny, nie zrobili tego ani razu. (Ale nie generalizuję, że wszyscy ŚJ to brudasy )

Spotkałam bardzo agresywnych ateistów, przekonanych o swojej wyższości intelektualnej i światłych umysłach, w tym jeden znajomy ateista jest głupiomądry (ale nie generalizuję, że wszyscy ateiści plują jadem i uważają się za nadludzi, po prostu te konkretne osoby, o konkretnych nazwiskach tak się zachowują)

Spotkałam katolików robiących koło tyłka kościołowi, ale wiem, że ludzie są różni... bo spotkałam i fantastycznych, tak jak znam fantastycznych ateistów, śj, żydów...


Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
W tej chwili to ty - jak mniemam jako ateistka - robisz to, co zarzucasz katolikom, czyli kreujesz się na osobą lepszą od innych.


Nie tylko lepszą, ale i sprawiającą wrażenie osoby, która jako jedyna (oprócz osób myślących identycznie ) doznała iluminacji i poznała Prawdę...


Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Absolutnie nie mam nic do tego, że ktoś jest wierzący, ale już mam w momencie, gdy zakłóca mi tym spanie/oglądanie tv, czy cokolwiek mam ochotę robić w tym dniu, jako osoba niewierząca.
Mi nie przeszkadza minaret, dzwony w kosciele, procesja katolicka czy prawosławna (czy jakakolwiek inna) - w sumie ludzie mają jakąś głebszą ideę.

Wkurza mnie wrzeszcząca sąsiadka pod oknem, która bezsensownie (i głośno) kultywuje rozsiewanie plot lub porad dobrego ogrodnika
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 23:24   #153
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Absolutnie nie mam nic do tego, że ktoś jest wierzący, ale już mam w momencie, gdy zakłóca mi tym spanie/oglądanie tv, czy cokolwiek mam ochotę robić w tym dniu, jako osoba niewierząca.
Cytat:
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie.
I jak tu rozgraniczyć prawo do wolności sumienia, wyznania?
Nie chcę się wypowiadać stricte w kwestiach wiary i obrzędów, bo nie zostałam wychowana w tej wierze i niestety moje wiadomości na jej temat są nader skromne. Niemniej jednak w tej sytuacji nie wyobrażam sobie rozwiązania, które zadowoliłoby tą część nie-Katolików, której przeszkadzają głośne, publiczne obrządki.

Można zbojkotować, zakazać procesji, ale to będzie przecież naruszenie przyznanej każdemu wolności sumienia i religii.
Można też przyjąć, że głośne, publiczne procesje...chmm..."tłamsz ą" i przeszkadzają nie-Katolikom, więc naruszają ich prawo do sumienia i religii.

Tak czy inaczej nie wyobrażam sobie rozwiązania, które by zakazało procesji, bądź nakazywało zmianę ich formy (tak, żeby nie przeszkadzała osobom postronnym).

I te (jak to zostało określone) "wycie" księży nie może zostać uznane (pod względem prawnym) jako naruszające przepisy ustawy: Prawo o zgromadzeniach, gdyż przepisy te nie dotyczą zgromadzeń odbywanych w ramach działalności kościoła i związków wyznaniowych.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-06-10 o 23:29
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 23:29   #154
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: boże ciało?

Dzustam - przyznałam się, że generalizuję, że atakuję, że robię to, bo się bronię. Mam wrażenie, że przeczytałaś może dwa moje posty.
Ja również znam fantastycznych katolików... Z tym że podchodzą oni z dystansem do swojej wiary, w związku z czym akceptują to, że są ludzie, którzy nie wierzą. W sumie... to oni poddają w wątpliwość swoją wiarę. Chociaż może nie tyle wiarę w Boga, co wiarę w Kościół. Niestety fanatycy - czyli księża, tzw. mohery i wiele innych, 'zwykłych' ludzi, tego nie akceptuje i swoją wiarę narzuca. Właśnie ze względu na to przymuszanie do robienia różnych rzeczy wielu katolików odsuwa się od Kościoła.

I przyznaję Ci rację - w każdej grupie społecznej są różne jednostki. Ja napisałam, co mnie wkurza konkretnie w katolikach, bo to wiąże się z ich zasadami. Nie mam prawa napisać, co mnie wkurza? Mam prawo. Mam prawo napisać, co mnie wkurza w lekarzach, sprzątaczkach, starych babciach, nauczycielach, katolikach. Nie popieram stereotypów - co to, to nie. Ale na podstawie naszych doświadczeń wyrabiamy sobie opinię na temat pewnej grupy. I ja mam pewną opinię na temat sporej części katolików - zasłaniają się wiarą, bogobojnością, uważają się za lepszych, bardziej wartościowych, wytykają innych palcami, podczas gdy sami robią o wiele gorsze rzeczy. I jeszcze zasłaniają się swym Bogiem. I to mnie wkurza. I ma prawo wkurzać.
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2009-06-10 o 23:37
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 00:34   #155
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Jednym z przykładów są niektórzy ludzie na tym forum. Inne przykłady widuję w rzeczywistości dookoła siebie. Wiem, że nie jest to wiarygodne, ale dużo, dużo się o tym czyta. To logiczne, że w Polsce dominuje katolicyzm, ateiści nie są torturowani itd. ale dyskomfort psychiczny mają zapewniony. Widać to po tym wątku właśnie - ktoś napisał, że coś mu w katolicyzmie nie pasuje, a zaraz robi się nagonka, że ateiści robią nagonkę na katolików Wypowiedź założycielki wątku była naprawdę pozbawiona szacunku - to przyznaję. W taki sposób nie powinniśmy wypowiadać się na jakikolwiek temat. Ale tutaj nie chodzi tylko o tę jedną kwestię.
Bez obrazy, ale jedyny dyskomfort jaki wg mnie moze ktos czuc, to gdy sie wkreci w syndrom oblezonej twierdzy. Nie rozni sie to, czy moher wszedzie bedzie widzial jakis spisek, czy wojujacy ateista strasznie narzucajacy sie katolicyzm.

Jesli chodzi o pogrubione, to mylisz sie. Nie chodzi o to, ze cos nie pasuje, tylko sposob wyrazenia opinii.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ja jestem agnostykiem i nie spotkałam się osobiście z jakimkolwiek przejawem dyskryminacji czy nagonki. A szum medialny jaki się roztacza wokół rzekomej "armii moherowych bojowników" olewam (wybaczcie) ciepłym moczem.
Dystans przede wszystkim!
Ja wrecz twierdze, ze jej nie ma, a wrecz modne jest byc ateista i przywalic w tych wstretnych katoli.

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
W wielki tydzień też jest procesja i w maju też jakaś jest - nie znam się, ale pod oknami słyszę, więc nie taki raz do roku
Gdzie ta procesja jest? Bo w tych kilku parafiach co mi sie zdarzylo byc, to procesja na rezurekcji jest w okolo kosciola, nie wychodzi w ogole na ulice. Bez obrazy, nie zebym nie wierzyl, ale nie wierze (), ze akurat sie Tobie trafil taki wikary, co lubi po ulicach posmigac.

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
A choćby religia w szkole. Dlaczego dziecko czy niewierzący nastolatek nie ma swobody chodzenia na etykę? Jeśli mieszka w Warszawie czy innym duzym miescie, to zapewne znajdzie sie szkola, ktora go na takie lekcje przygarnie. A co z mniejszymi miejscowosciami, wsiami? Ma siedziec godzine na korytarzu lub w bibliotece?
Z moich doswiadczen wynika, ze nie ma mowy o zadnej dyskryminacji na tym tle.

Jak to nie ma mozliwosci chodzenia na etyke? W wiekszych miastach etyka jest, nie wiem jak w mniejszych miejscowosciach; nie wiem jak teraz jest z religia, ale kiedys do sredniej sie nie liczyla i zwykle byla na poczatku lub na koniec zajec.

Przestancie dorabiac martyrologie do niewiadomo czego, sam w liceum mialem tak, ze mialem po poludniu okienko, gdy dziewczyny mialy wf. Straszne, bylem dyskryminowany


Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
O tym, ze zdarzaja sie sytuacje wytykania placem takiego dziecka , nie muszę chyba mówić.
Rozumiem, ze tych niechodzących na religię nie jest dużo, ale o nich też trzeba jakoś zadbać.
Dzieci wytykaja sie nawzajem palcami z roznych powodow, z religia nie ma to zwiazku.

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Następna sprawa. Wpływ kościoła na ustawodawstwo. Taki przykład: Dlaczego osoba niewierząca ma mieć utrudniony dostęp do in vitro? Dlaczego kościoł się miesza w takie sprawy? Jak ktos jest prawdziwym katolikiem i zyje zgodnie z zasadami i prawdami głoszonymi przez kościół, to niech nie robi in vitro, jego decyzja, jego życie. Ale dlaczego katolicy mają zabraniac tego osobom, które nie wierzą i nie widzą nic złego w tej metodzie?
To nie jest dyskryminacja (gdzie Ty ja w ogole widzisz ?), to jest demokracja - rzady wiekszosci, a nie kazdy ustala sobie takie prawo jakie mu sie podoba

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
To tylko 2 przyklady, moglabym pisac wiecej..
Pisz wiecej, bo te dwa przyklady pojawiaja sie wciaz. Na tym sie zwykle konczy... Tak wiec, pisz wiecej.

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
A analogicznie czytając innych, człowiek wie jakiego pokroju ludzie byli konkwistadorami.
A co maja do rzeczy ludzie zdobywajacy ziemie w Ameryce Lacinskiej dla krola Hiszpanii do tematu.

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Madaleinee, Ty naprawdę nie widzisz, o co nam chodzi? Czy udajesz?
Ja naprawde nie widze. Nie mowie tego zlosliwie, po prostu uwazam, ze Twoje wypowiedzi to wynik uprzedzen, bo naprawde nie widzialem nic takiego o czym piszesz.

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Nie, ci co tutaj pojechali po ateistach, którzy po prostu nie chcą uczestniczyć w katolickim święcie są strasznie tolerancyjni.
Wskaz jeszcze, gdzie tu ktokolwiek mowil o uczestniczeniu w czymkolwiek

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
I pokazuję Ci, że Twój argument, dotyczący kryształowej nocy jest śmiesznym, bo analogicznie można znaleźć wiele zbrodni popełnionych przez chrześcijan.
Dawaj

Ateistow zadna religia nie przebije w tej sprawie.

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Wierzący zawsze są wiele urażeni jak ktoś się w ten sposób wypowie na pewne tematy, może przydałby się dystans. Autorka, fakt, niemiło pojechała, trochę się z nią zgadzam, ale potrafie to zachować dla siebie
Ja tam mam dystans, co nie zmienia faktu, ze taka niekulturalna i plytka wypowiedz skomentuje...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 00:40   #156
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
I pokazuję Ci, że Twój argument, dotyczący kryształowej nocy jest śmiesznym, bo analogicznie można znaleźć wiele zbrodni popełnionych przez chrześcijan.
Po pierwsze: nie jestem chrześcijanką Po drugie: chyba nie wystarczająco zrozumiale przedstawiłam swoją myśli - jeśli są jakieś wątpliwości co do moich intencji Nie chodzi o wyznanie, czy poglądy polityczne, ale sposób ich wyrażania. Autorka napadła na katolików, jej post zionie nienawiścią, a nienawiść zwykle jest podszyta agresją... resztę można dopisać sobie samemu
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 08:08   #157
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: boże ciało?

Ja czegoś tu nie rozumiem. Jesteśmy KATOLICKIM krajem-tak? Więc czemu ktoś ma czelność mówić, że kilkudziecięciominutowa procesja raz w roku zakłóca mu spokój? No ludzie, wybaczcie, nie pogrążajcie się! Niedługo zaczną Wam przeszkadzać dzwony bijące w kościele- bo też zakłócają Wasz spokój? Żenujące, szkoda słów dla takich poglądów. Jestem wierząca, ale nawet gdybym nie była- trzeba mieć szacunek do innych religii i chociaż krztę tolerancji! Przecież ta procesja nie przechodzi codziennie o 6 rano pod Twoim oknem, tylko RAZ W ROKU! Jeśli nie rozumiesz intencji święta- najpierw się doinformuj, potem się zastanów czy warto zaśmiecać forum swoimi bezsensownymi wynurzeniami, a jeśli już koniecznie chcesz wyrazić swoje poglądy to rób to z klasą, nie obrażając niczyich uczuć.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 08:14   #158
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Ja czegoś tu nie rozumiem. Jesteśmy KATOLICKIM krajem-tak? Więc czemu ktoś ma czelność mówić, że kilkudziecięciominutowa procesja raz w roku zakłóca mu spokój? No ludzie, wybaczcie, nie pogrążajcie się! Niedługo zaczną Wam przeszkadzać dzwony bijące w kościele- bo też zakłócają Wasz spokój? Żenujące, szkoda słów dla takich poglądów. Jestem wierząca, ale nawet gdybym nie była- trzeba mieć szacunek do innych religii i chociaż krztę tolerancji! Przecież ta procesja nie przechodzi codziennie o 6 rano pod Twoim oknem, tylko RAZ W ROKU! Jeśli nie rozumiesz intencji święta- najpierw się doinformuj, potem się zastanów czy warto zaśmiecać forum swoimi bezsensownymi wynurzeniami, a jeśli już koniecznie chcesz wyrazić swoje poglądy to rób to z klasą, nie obrażając niczyich uczuć.
Polska nie jest państwem wyznaniowym. Państwa wyznaniowe to np. Watykan, Arabia Saudyjska, Izrael.

A co do dzwonów bijących w kościele - na forum mojej gminy pojawiły się głosy osób, które domagały się, żeby coś z tym zrobić. W jednej miejscowości w mojej gminie dzwony biją strasznie głośno, co przeszkadza osobom mieszkającym w sąsiedztwie kościoła. Nie wiem jak sprawę rozwiązano, bo przestałam się tym interesować. Nawet gdyby poglądy KK były mi bliskie to nie wiem czy byłabym szczęśliwa, gdyby codziennie o 6 rano budziły mnie kościelne dzwony
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 08:27   #159
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Polska nie jest państwem wyznaniowym. Państwa wyznaniowe to np. Watykan, Arabia Saudyjska, Izrael.
!

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
A co do dzwonów bijących w kościele - na forum mojej gminy pojawiły się głosy osób, które domagały się, żeby coś z tym zrobić. W jednej miejscowości w mojej gminie dzwony biją strasznie głośno, co przeszkadza osobom mieszkającym w sąsiedztwie kościoła. Nie wiem jak sprawę rozwiązano, bo przestałam się tym interesować. Nawet gdyby poglądy KK były mi bliskie to nie wiem czy byłabym szczęśliwa, gdyby codziennie o 6 rano budziły mnie kościelne dzwony
Kwestia przyzwyczajenia

Dziwne, że trudno zrozumieć ludziom, że takie rzeczy mogą przeszkadzać. Mamy różnego rodzaju wolności, ale już przeszkadzać nic nie może. Kwestia tego, co kto zrobi z tym.

Autorka w nieco złych słowach się wyraziła
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:03   #160
milkNhoney
Rozeznanie
 
Avatar milkNhoney
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 946
Dot.: boże ciało?

ile tu jadu...
jestem ateistką... w większości nie lubiłam obchodzić świąt. Jednak ostatnio zaczynam zwyczajnie zazdrościć Katolikom... Nie tego co się coraz częściej powtarza w kąśliwych wypowiedziach. Tylko tego, że wierzą, mają taką wewnętrzna pewność, zaufanie. Mimo, że bym chciała to tego nie czuję. Nie spełniałabym wszystkich wymogów religii więc czułabym się z tym źle. A z drugiej strony czy wystarczy tylko wierzyć? Dzisiejsze święto może mniej huczne niż BN i to mi się podoba, że nie ma aż takiej presji [ chociażby ze strony rodziny czy w tv] i można to bardziej przeżywać. Chociaż co ja mogę wiedzieć o tym..
__________________
Regeneracja ducha i ciała

Uczę się żyć na nowo. Tym co tu i teraz.

milkNhoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:08   #161
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: boże ciało?

Wniosek ogólny z tego wątku - przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli. Jak pójść do kościoła, to się drogi zapomina, jak procesja to przeszkadza bo pod oknami, ale jak ślub to tylko w kościele, no a niech no tylko ksiądz pogrzebu spróbuje nie odprawić...

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

O! a petardy i sztuczne ognie w sylwestra nikomu nie przeszkadzają? w końcu w nocy człowiek chce spać nie każdy musi mieć ochotę na szampańską zabawę do białego rana, są ludzie starsi, chorzy...
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 09:14   #162
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
podalam przyklady dyskryminacji
Droga wyrozumialo katoliczko. Wywiazala sie dyskusja na temat ateistow i katolikow, stad watki o religii i Madonnie.
Co do tolerancji, o którą tak apelujesz...
Tolerancją byłoby zachowanie - "nie lubię Madonny bo, ale inni lubią, więc niech sobie idą na koncert, mi nci do tego". A nie protesty i odwolywanie go zgodnie z jedynym slusznym katolickim światopoglądem. To jest cenzura w czystej postaci.
Ja nie apeluję o odwolywanie festiwali piosenki katolickiej itp., bo wiem ze są tacy, którzy taką muzykę lubią i nic mi do tego. Nie wtrącam się w czyjes gusta muzyczne, filmowe (pamietacie nagonke na Kod L.Da Vinci czy Dogme?) czy inne...I chcialabym, aby jacys fanatycy katoliccy nie mówili mi czego mam sluchac a czego nie , co mam czytac i co oglądać.

Jesli chodzi o etykę, to nie wiem czy wiesz, ze:
"Na 32 tysiące szkół tylko w 354 jest etyka. Lekcje religii są w 27 tysiącach placówek." (zrodlo wiadomosci24.pl).
Czy to jest rowne traktowanie ateistow?
i sama sobie odpowiadasz;
fanatycy pojawiają się w każdej religii zarówno u ŚJ, którzy wręcz narzucają się ze swoimi poglądami (nie jest to żaden stereotyp; do mojego domu przychodzili co kilka dni dopóki mój brat im nie "podziękował") tak samo u Zielonoświątkowców, którzy stoją u nas pod szpitalem i wciskają jakieś ulotki o Maryi czy wyznawców Islamu, którzy biegają z kałachami i "umacniają" swoją wiarę.
Takich skrajnych przykładów możemy doszukiwać się w absolutnie każdej religii bo w każdej religii występuje grupa FANATYKÓW a to coś znacznie innego niż grupa WYZNAWCÓW.
Widzisz różnicę?

Więc skończcie to generalizowanie o wrednych katolach, bo ta dyskusja nie ma końca.

*aha i gwoli wyjaśnienia dodam, że nie jestem "drogą wyrozumiałą katoliczką" ani żadną dewotą, która siedzi w pierwszej ławce a po wyjściu z kościoła "przyjmuje" nowe oblicze.
Bronie katolików bo Wasze poglądy mogą krzywdzić ludzi na prawdę wierzących, a to, że macie doczynienia z takimi a nie innymi katolami to już nie jest nasza wina, ja nie jeżdżę po tych, którzy nie chodzą do kościoła i tego samego też wymagam względem siebie.
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:18   #163
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość



Dawaj

Ateistow zadna religia nie przebije w tej sprawie.

.
Jako że wątek rozwinął się w innym kierunku....
1. Krycjaty - na cholerę się zapuszczali na wschód, tak tak głosić wiarę chrześcijańska (czyli siłą nawracać), wzbogacić się, tylko, że z perspektywy podbitych to zbrodnia i całkowicie się z tym zgadzam.
2. Kościół Katolicki ukrywający zbrodniarzy hitlerowskich w Ameryce Południowej, bez komentarza..
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:48   #164
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: boże ciało?

Jestem ateistką, to tak tytułem wstępu.

Nie przeszkadza mi ani procesja, ani dzwony, choć rozumiem, że może to niektórych drażnić.

Natomiast: żądania odwołania koncertów, zamykanie sklepów- wolne żarty! Bo z jakiej racji? Nie żyjemy w kraju wyznaniowym (przynajmniej teoretycznie), dlaczego mam cierpieć na jakiekolwiek niewygody z tego tytułu, że jakaś część społeczeństwa obchodzi święto? To dopiero jest chore.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:52   #165
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: boże ciało?

A może autorkę pogrzeby też denerwują? W mojej rodzinnej miejscowości wyprowadza się ciała z domu, do kościoła, a z kościoła na cmentarz - wszystko z reguły główną droga, bo kosciół na rynku, a do cmentarza się też idzie główną z rynku, i też są ulice zablokowane - straszne, prawda? Bezczelność po prostu, jak oni mogą, nie?

A zamykanie sklepów? No, faktycznie okropne, bo przecież nie można zrobić zakupów 'spożywczych' dzień wcześniej, bo korona z głowy spadnie i się będzie toczyć Jestem naprawdę ciekawa predyspozycji intelektualnych osób, których jedyną rozrywką w dni wolne jest robienie zakupów - jakże szerokie horyzonty umysłowe

Mi żadna procesja nie przeszkadza, dzwony mi nie przeszkadzają, a jak tak już bruździcie po 'katolach' to sobie pomyślcie co maja osoby w pobliżu meczetów, gdzie imam przez głośniki 5 razy dziennie nawołuje śpiewem wiernych do modlitwy. Już widzę jaki raban byście podniosły


Co do tematu kibole/kibice - swego czasu chodziłam na wszystkie mecze Wisły, i zawsze przed wejściem były bramki i kontrola, obmacywanie, konfiskata butelek z wodą nawet Dodatkowo - trzeba wiedzieć gdzie siąść żeby nie siedzieć z chamami, na trybunie na którą ja miałam karnety był zawsze spokój i nigdy się nic nie zdarzyło, a jak ktoś się pcha w sektor gdzie siedzą Ci skłonni do bójek to jego problem A kibole to dla mnie te młotki, które umawiają się na ustawki poza meczem, albo wręcz zamiast meczu idą się napierdzielać czym popadnie gdzieś za miasto
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...



Edytowane przez Elliannia
Czas edycji: 2009-06-11 o 09:55
Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:10   #166
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
A zamykanie sklepów? No, faktycznie okropne, bo przecież nie można zrobić zakupów 'spożywczych' dzień wcześniej, bo korona z głowy spadnie i się będzie toczyć Jestem naprawdę ciekawa predyspozycji intelektualnych osób, których jedyną rozrywką w dni wolne jest robienie zakupów - jakże szerokie horyzonty umysłowe
No właśnie (ciekawe zresztą, dlaczego ci, którym przeszkadza, że jest i święto i wolne z tej okazji, nie poszli dziś i nie pójdą jutro, na ochotnika do pracy )
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:27   #167
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Gdzie ta procesja jest? Bo w tych kilku parafiach co mi sie zdarzylo byc, to procesja na rezurekcji jest w okolo kosciola, nie wychodzi w ogole na ulice. Bez obrazy, nie zebym nie wierzyl, ale nie wierze (), ze akurat sie Tobie trafil taki wikary, co lubi po ulicach posmigac.
Dolny Śląsk. Wierz lub nie, procesja nie była wokoło kościoła.







Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

A co maja do rzeczy ludzie zdobywajacy ziemie w Ameryce Lacinskiej dla krola Hiszpanii do tematu.
Popatrz na post, na który swoim przykładem odpowiadałam.

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No właśnie (ciekawe zresztą, dlaczego ci, którym przeszkadza, że jest i święto i wolne z tej okazji, nie poszli dziś i nie pójdą jutro, na ochotnika do pracy )
A to moja wina, że wolne jest ?
Mam przepraszać za to, że nie wierzę a jeszcze śmiem mieć wolny dzień i się nim cieszyć?
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:52   #168
milkNhoney
Rozeznanie
 
Avatar milkNhoney
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 946
Dot.: boże ciało?

Niektórzy po prostu sobie życie utrudniają.

rozumiem, że niektórzy chcą pokazać, że to jest niesprawiedliwe etc. Szkoda nerwów na negatywne emocje i szukanie dziury w całym.
__________________
Regeneracja ducha i ciała

Uczę się żyć na nowo. Tym co tu i teraz.

milkNhoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:53   #169
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: boże ciało?

Strasznie zaatakowaliście autorkę wątku. Może faktycznie nie użyła 'eleganckich' sformułowań, ale rozumiem co chciała napisać.

Katolikom brakuje dystansu do samych siebie. Nie można wyrazić swojego zdania na temat Kościoła, wiary, Boga. Od razu zostaje się wytkniętym palcami. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale niestety spora większość katolików jest strasznie drażliwa na tym punkcie.

Procesja nie jest tylko raz w roku oprócz Bożego Ciała często ulicami miasta przechodzi procesja z 'okazji' Drogi Krzyżowej. Ja się pytam po co wychodzić z tym na miasto? Nie lepiej przejść koło Kościoła? Można to przecież lepiej zorganizować. U mnie w mieście chyba każdy Kościół organizuje procesje ulicami miast. Strasznie utrudnia to poruszanie się. W upalny dzień chyba lepiej przejść kilka 'kółek' wokół kościoła niż pocić się w pełnym słońcu grzejącym do asfaltu. Ale nie będę wchodzić w sprawy komfortu - ja w procesjach nie uczestniczę więc mnie to nie dotyczy.

Uważam, że żadna religia nie powinna 'wpływać' na życie publiczne. Ktoś wierzy - niech swoją wiarę wyznaje w zgromadzeniu innych wierzących bądź w bliskim otoczeniu świątyni czy innego budynku wyznawców.

Jeśli chodzi o koncert Madonny - dla mnie jest to pełna kompromitacja środowisk katolickich. Kogoś to obraża - nie idzie na koncert, nie kupuje płyt Madonny, ale niech pozwoli innym (wierzącym i nie) bawić się i skorzystać z życia.

Aha i jeszcze jedno: dlaczego sklepy mają być otwarte skoro wszystkie firmy, zakłady są zamknięte? W sklepach też pracują ludzie i nie rozumiem dlaczego mają pracować podczas gdy inni mają wolne? Wy byście chcieli pracować podczas gdy obowiązuje dzień wolny? Wątpię.

Edit: jeszcze jedna sprawa. Czemu przez procesję cierpią wszystkie kwiaty? Nie lepiej zostawić je w spokoju, żeby rosły i ozdabiały świat?
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 10:54   #170
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
A to moja wina, że wolne jest ?
Mam przepraszać za to, że nie wierzę a jeszcze śmiem mieć wolny dzień i się nim cieszyć?
No sorry, ale masz dzień wolny dzięki temu że inni wierzą, to nie narzekaj że Ci procesja idzie, bo przez tą właśnie procesje możesz odpocząć w domu
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:59   #171
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
No sorry, ale masz dzień wolny dzięki temu że inni wierzą, to nie narzekaj że Ci procesja idzie, bo przez tą właśnie procesje możesz odpocząć w domu
Ale co z tego ? Ktoś wierzy, państwo ustanawia dzień wolny. Proste.
I nie uważam, żebym z tego powodu miała obowiązek siedzieć cicho.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:03   #172
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Ale co z tego ? Ktoś wierzy, państwo ustanawia dzień wolny. Proste.
I nie uważam, żebym z tego powodu miała obowiązek siedzieć cicho.
Tyle że gdyby 'ktoś' nie wierzył to wolne można by sobie było przez szybkę polizać i obejść się smakiem
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:05   #173
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Tyle że gdyby 'ktoś' nie wierzył to wolne można by sobie było przez szybkę polizać i obejść się smakiem
Gdyby ktoś nie wierzył, nie byłoby takiego święta, więc nie byłoby powodu, żeby obchodzić się smakiem.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:16   #174
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Tyle że gdyby 'ktoś' nie wierzył to wolne można by sobie było przez szybkę polizać i obejść się smakiem
Możliwe, że byśmy przeżyli bez tego dnia wolnego

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość
Strasznie zaatakowaliście autorkę wątku. Może faktycznie nie użyła 'eleganckich' sformułowań, ale rozumiem co chciała napisać.

Katolikom brakuje dystansu do samych siebie. Nie można wyrazić swojego zdania na temat Kościoła, wiary, Boga. Od razu zostaje się wytkniętym palcami. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale niestety spora większość katolików jest strasznie drażliwa na tym punkcie.

Procesja nie jest tylko raz w roku oprócz Bożego Ciała często ulicami miasta przechodzi procesja z 'okazji' Drogi Krzyżowej. Ja się pytam po co wychodzić z tym na miasto? Nie lepiej przejść koło Kościoła? Można to przecież lepiej zorganizować. U mnie w mieście chyba każdy Kościół organizuje procesje ulicami miast. Strasznie utrudnia to poruszanie się. W upalny dzień chyba lepiej przejść kilka 'kółek' wokół kościoła niż pocić się w pełnym słońcu grzejącym do asfaltu. Ale nie będę wchodzić w sprawy komfortu - ja w procesjach nie uczestniczę więc mnie to nie dotyczy.

Uważam, że żadna religia nie powinna 'wpływać' na życie publiczne. Ktoś wierzy - niech swoją wiarę wyznaje w zgromadzeniu innych wierzących bądź w bliskim otoczeniu świątyni czy innego budynku wyznawców.

Jeśli chodzi o koncert Madonny - dla mnie jest to pełna kompromitacja środowisk katolickich. Kogoś to obraża - nie idzie na koncert, nie kupuje płyt Madonny, ale niech pozwoli innym (wierzącym i nie) bawić się i skorzystać z życia.
Dla mnie tekże.

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość
Aha i jeszcze jedno: dlaczego sklepy mają być otwarte skoro wszystkie firmy, zakłady są zamknięte? W sklepach też pracują ludzie i nie rozumiem dlaczego mają pracować podczas gdy inni mają wolne? Wy byście chcieli pracować podczas gdy obowiązuje dzień wolny? Wątpię.
Naprawdę, wiele osób dzisiaj pracuje i dla nich nie istnieje "dzień wolny". Co to w ogóle oznacza? Gdyby to miał być naprawdę dzień wolny, to byłyby zamknięte apteki, szpitale, nie jeździły by autobusy. Dlaczego nie kłócimy się także o dzień wolny lekarzy, kierowców? Ponieważ taki jest charakter tej pracy. Moim zdaniem, do tej grupy należy także sprzedawca artykułów pierwszej potrzeby.
Jeżeli ktoś nie chce być "zmuszany" do pracy, to nie wybiera zawodu sprzedawcy, aptekarza, lekarza.
Z drugiej strony: jest zapotrzebowanie, to sklepy są otwarte.

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość
Edit: jeszcze jedna sprawa. Czemu przez procesję cierpią wszystkie kwiaty? Nie lepiej zostawić je w spokoju, żeby rosły i ozdabiały świat?
Taka tradycja ().
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:28   #175
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Naprawdę, wiele osób dzisiaj pracuje i dla nich nie istnieje "dzień wolny". Co to w ogóle oznacza? Gdyby to miał być naprawdę dzień wolny, to byłyby zamknięte apteki, szpitale, nie jeździły by autobusy. Dlaczego nie kłócimy się także o dzień wolny lekarzy, kierowców? Ponieważ taki jest charakter tej pracy. Moim zdaniem, do tej grupy należy także sprzedawca artykułów pierwszej potrzeby.
Jeżeli ktoś nie chce być "zmuszany" do pracy, to nie wybiera zawodu sprzedawcy, aptekarza, lekarza.
Z drugiej strony: jest zapotrzebowanie, to sklepy są otwarte.


Taka tradycja ().
Sama pracuję w sklepie więc odnoszę się do tego. A poza tym wywiązała się dyskusja dotycząca sklepów. Sklepy nie są niezbędne. Jeden dzień nic nie znaczy. Zakupy można zrobić wcześniej - żyjąc te kilkanaście lat na świecie wiemy ile zjemy chleba, co nam potrzeba na obiad. Zastanowić można się wcześniej i zakupy zrobić w dzień poprzedzający święto.
Lekarze, policjanci, strażacy - to są zawody, które mają wpisane w obowiązki pracę w święta. Bez nich nie można się obejść. Taki zawód.
Kierowcy autobusów - ja nie mam nic przeciwko temu żeby mieli wolne od pracy. Z resztą autobusy kursują dzisiaj jak w święta więc tych kursów jest sporo mniej.
Apteki też mają dyżury - nie wszystkie pracują.

A co do kwiatków - tradycja to żaden argument. Całe szczęście, że nie składa się już ofiar ze zwierząt
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:11   #176
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Jestem ateistką, to tak tytułem wstępu.

Nie przeszkadza mi ani procesja, ani dzwony, choć rozumiem, że może to niektórych drażnić.

Natomiast: żądania odwołania koncertów, zamykanie sklepów- wolne żarty! Bo z jakiej racji? Nie żyjemy w kraju wyznaniowym (przynajmniej teoretycznie), dlaczego mam cierpieć na jakiekolwiek niewygody z tego tytułu, że jakaś część społeczeństwa obchodzi święto? To dopiero jest chore.
Z takiej racji, że mamy demokracje. Większość społeczeństwa to katolicy [to w jakim stopniu są zaangażowani w wiarę nie ma znaczenia], ta większość społeczeństwa wybrała takich przedstawicieli w rządzie, a nie innych, którzy postępują wg. wytyczonych przez KK standardów. Koniec kropka.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:16   #177
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Z takiej racji, że mamy demokracje. Większość społeczeństwa to katolicy [to w jakim stopniu są zaangażowani w wiarę nie ma znaczenia], ta większość społeczeństwa wybrała takich przedstawicieli w rządzie, a nie innych, którzy postępują wg. wytyczonych przez KK standardów. Koniec kropka.
wybory ministrów z religijnego ugrupowania nie zmienią podejścia polityków do spraw kościoła.
choćby wybory wygrała partia SLD i tak nic nie zmieni.to większość społeczeństwa narzuca politykom droge,a oni bojąc się sondazy robią,jak lud chce.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:35   #178
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Polska nie jest państwem wyznaniowym. Państwa wyznaniowe to np. Watykan, Arabia Saudyjska, Izrael.

A co do dzwonów bijących w kościele - na forum mojej gminy pojawiły się głosy osób, które domagały się, żeby coś z tym zrobić. W jednej miejscowości w mojej gminie dzwony biją strasznie głośno, co przeszkadza osobom mieszkającym w sąsiedztwie kościoła. Nie wiem jak sprawę rozwiązano, bo przestałam się tym interesować. Nawet gdyby poglądy KK były mi bliskie to nie wiem czy byłabym szczęśliwa, gdyby codziennie o 6 rano budziły mnie kościelne dzwony
Mieszkam 100 metrów od Kościoła i codziennie o 6:00 biją dzwony - uwierz, tego się nawet nie słyszy Nie mówiąc już o budzeniu, po prostu tak się człowiek przyzwyczaja...
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:49   #179
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
wybory ministrów z religijnego ugrupowania nie zmienią podejścia polityków do spraw kościoła.
choćby wybory wygrała partia SLD i tak nic nie zmieni.to większość społeczeństwa narzuca politykom droge,a oni bojąc się sondazy robią,jak lud chce.
Nie zauważyłam, żeby politycy z SLD byli antykatoliccy Większość posłów nawet z partii bardzo liberalnych jest katolikami i tak się definiują publicznie. Tworząc program polityczny partie biorą pod uwagę zdanie społeczeństwa, dlatego też te największe partie idą drogą wyznaczoną przez większość, co moim zdaniem jest logiczne.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 13:05   #180
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: boże ciało?

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Ale co z tego ? Ktoś wierzy, państwo ustanawia dzień wolny. Proste.
I nie uważam, żebym z tego powodu miała obowiązek siedzieć cicho.
gdzież tam, powinnaś siedzieć cicho i być dozgonnie wdzięczna, bo jak nie to Cię wyzwą od pracoholiczek
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.