Do filtromaniaczek:) - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 21:42   #571
vikki77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczynki !!! Jak ja Was kocham !!! Zasiadałam z nosem na kwintę bo jakoś ubrdałam sobie że nikt pewnie nie odpowie, a tu miłe zaskoczeczeni!!!
jaosiak i Alchemiczka -dziękuję Wam ogromnie za odpowiedzi !!!
Przeszperałam dalej i słyszę że tusia25 zamówiła próbki kosmetyków rhea. Ja widziałam te kosmetyki na niesławnym Allegro (przyznam się że czasem tam kupuję to i owo...)i strasznie mnie korci żeby kupić różyk-bo właśnie mi sie skończył...a chciałabym aby nowy spełniał wymóg niekolidowania z filtrem. Zadałam Sprzedającej pytanie czy te minerały sa w silikonowych otoczkach (z tego co zrozumiałam śledząc wątki o filtrach -tak powinno być...no może coś pokręciłam wiec proszę o sprostowanie). Zdziwiła się mówiąc że pierwszy raz o tym słyszy-ale obiecała że spyta się producenta, więc jak tylko coś będę wiedziała dam znać.
A tak nawiasem mówiąc to tragedia z tymi pudrami sypkimi na filtr. Teraz co prawda lekko zaniemogłam i niewychodzę więc w domku używam tyko podkładu revlona botafirm 20SPF-ale juz niedługo zacznie się pewnie zabawa ze skrobią...

CAłUSKI I POZDROWIENIA DLA WDZYSTKICH FILTROMANIACZEK !!!
vikki77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 21:49   #572
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

[Zadałam Sprzedającej pytanie czy te minerały sa w silikonowych otoczkach (z tego co zrozumiałam śledząc wątki o filtrach -tak powinno być...no może coś pokręciłam wiec proszę o sprostowanie). Zdziwiła się mówiąc że pierwszy raz o tym słyszy-ale obiecała że spyta się producenta, więc jak tylko coś będę wiedziała dam znać.


Droga Viki, oto co znalzałam na temat pudrów/podkładow dostepnych na polskim rynku. wszystkie zawieraja pigmnety w otoczkach silikonowych, czyli nie destabilizuja Parsolu.

- La Roche Posay Touche Pro
- Avene Couvrance [podklad w kremie]


Natomisat nie znalazlam zadnych informacji o rozach i mysli ze z tym moze byc problem.
Ja sie " różuje" na skrobie...a poza tym uzywam filtra avene, a on jest "Zgodny" ze wszystkimi talkowymi i "mikowymi" pudrami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 21:50   #573
vikki77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Smile

Dziękuję Ci Joasiu za wyczerpującą odpowiedź-oczywiście wg Twoich zaleceń będę czekać z mieszaniem na dalsze wypowiedzi. Ja juz niestety muszę iść do łózeczka bo jutro od rana same obowiązki !!Pa, Pa!!!:

Cytat:
Napisane przez L_V
[Zadałam Sprzedającej pytanie czy te minerały sa w silikonowych otoczkach (z tego co zrozumiałam śledząc wątki o filtrach -tak powinno być...no może coś pokręciłam wiec proszę o sprostowanie). Zdziwiła się mówiąc że pierwszy raz o tym słyszy-ale obiecała że spyta się producenta, więc jak tylko coś będę wiedziała dam znać.


Droga Viki, oto co znalzałam na temat pudrów/podkładow dostepnych na polskim rynku. wszystkie zawieraja pigmnety w otoczkach silikonowych, czyli nie destabilizuja Parsolu.

- La Roche Posay Touche Pro
- Avene Couvrance [podklad w kremie]


Natomisat nie znalazlam zadnych informacji o rozach i mysli ze z tym moze byc problem.
Ja sie " różuje" na skrobie...a poza tym uzywam filtra avene, a on jest "Zgodny" ze wszystkimi talkowymi i "mikowymi" pudrami.
Ale ze mnie gapa !! z tego co piszesz wynika że tylko te z Parsolem kolidują z talkiem i miką, a jeśli parsola nie ma w składzie to nie ma sie co obawiać !!! tyle sie naczytałam o tych filtrach że pomięszało mi się w głowie!
Czyli jeśli będę miała La roche posay Anthelios-a on nie ma Parsola to mogę się nieobawiać miki. W zasadzie nie planuję nakładać podkładu i filtra-tylko krem nawilżający, filtr i puder (no i róż-bo niestety uwielbiam róże)...
Całuski, dziękuję Ci!

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-03 o 12:47 Powód: post pod postem
vikki77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 22:01   #574
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Vikki Antki LRP mają Parsol - tylko przy Avene możesz używać talku i miki.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 22:02   #575
vikki77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Smile

Dziękuję Ci Alchemiczko za odpowiedź !!! Całuski i pozdrowienia !!! I spokojnej nocki!!!

Oj jaka szkoda...a już tak sie cieszyłam...ale ogromnie dziękuję Sandijo za podpowiedź-widać jestem jeszcze na poziomie oseska co do filtrow -mimo że tyle się naczytałam. Ale szczerze mówiąć w składzie nic nie pisze że jest ten pieroński parsol (no chyba że kryje się pod inną nazwą).

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-03 o 12:49 Powód: post pod postem
vikki77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 22:13   #576
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Vikki, Parsol występuje w składach pod nazwą methoxydibenzoylmethane, a konkretnie butyl methoxydibenzoylmethane = avobenzon = Parsol 1789

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-03-02 o 22:27 Powód: Dopisałam inne nazwy:)
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 03:47   #577
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Cytat:
Napisane przez tusia25
Testuję więc teraz pudry mineralne Rhea (zamówiłam próbki).
Dziś na filtr nałożyłam Hauschkę a potem leciusieńko musnęłam pędzlem umaczanym w pudrze Rhea Sheer Tan ( skład: mica, titanium dioxide, iron oxides, ultramarine blue). Efekt piorunujący.
Do końca dnia mam piękną, naturalną buzię w 100% zmatowioną
Mogłabyś Tusia napisać coś o tym brązerku mineralnym? Jaki daje efekt, kolor, jak się nakłada?

A swoją drogą to coraz ciekawszy się ten wątek robi!
Dzięki dziewczyny .
Sandija - udanego wypadu życzę!

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-03 o 12:58 Powód: post pod postem
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 09:11   #578
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

To jest ta firma, która produkuje mineralne pudry, cienie, róże i brązery:



http://www.allegro.pl/item88763007_p...do_wyboru.html


Z tej firmy bardzo podobają mi się cienie do oczu, bardzo duży wybór i ładne kolorki
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 10:38   #579
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
To jest ta firma, która produkuje mineralne pudry, cienie, róże i brązery:



http://www.allegro.pl/item88763007_p...do_wyboru.html


Z tej firmy bardzo podobają mi się cienie do oczu, bardzo duży wybór i ładne kolorki
Dzięki Paula za ten link!
Ale przy okazji mam pytanko - czy macie jakies linki do artykulow nt. kosmetykow mineralnych. tzn. obawiam sie ze moga one zatykac..mnie np. zatykaja filtry calosciowo mineralne i obawiam sie ze z tym moze byc podobnie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 11:16   #580
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
A swoją drogą to coraz ciekawszy się ten wątek robi!
Dzięki dziewczyny .
Sandija - udanego wypadu życzę!
Dzięk Kate wyjeżdżamy niby dopiero o 22 (żeby jechać przez noc), ale ja juz histeryzuję - oczywiście, jak zwykle nie wiem, co wziąć, nie umiem się pakować i Teżet krzyczy, że do czego mi tyle ciuchów potrzebnych? Jak to, do czego, do szczęścia Same narty nie wystraczą A się tradycyjnie okazało, że i tak jeszcze jakiś tam drobiażdżków brakuję (w tym noweho kostiumu kąpielowego ), wiec zaraz wyruszam na zakupki.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 19:53   #581
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Tornado i Vikki cieszę się, zę mogłam pomóc. A propo tych puderków, to tutaj parę Dziewczyn używa puderka Hauschki. Według Ich relacji jest transparentny, nie bieli twarzy, trzyma sie cały dzień, no i najważniejsze: nie gryzie się z filtrami. Jak znajdę do niego linka to zapodaM

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 20:27   #582
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Tornado i Vikki cieszę się, zę mogłam pomóc. A propo tych puderków, to tutaj parę Dziewczyn używa puderka Hauschki. Według Ich relacji jest transparentny, nie bieli twarzy, trzyma sie cały dzień, no i najważniejsze: nie gryzie się z filtrami. Jak znajdę do niego linka to zapodaM

Pozdrawiam
Chodzi ci o linka do apteki czy o linka do KWC?
Do apteki jest tutaj:

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=1104
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 20:28   #583
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Czy któraś z Was, oprócz Tusi, może używała tych pudrów Rhea?? Jakie wrażenia?? Powiem szczerze, że zaciekawiły mnie produkty tej firmy
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 08:04   #584
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Cytat:
Napisane przez Kate30
Chodzi ci o linka do apteki czy o linka do KWC?
Do apteki jest tutaj:

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=1104
Myślałam o KWC, bo tam są jeszcze opinie, ale ten link też jest dobry Dzięki Kate

Vikki znalazłam linka do recenzji pudra DR Hauschki na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8975

Miłego czytania, pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-05 o 19:20 Powód: post pod postem
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 13:40   #585
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Vikki znalazłam linka do recenzji pudra DR Hauschki na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8975

Miłego czytania, pozdrawiam
Ale czy to tego pudru używacie do twarzy?
A ten? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13495
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 14:24   #586
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez !violet!
Ale czy to tego pudru używacie do twarzy?
A ten? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13495
Używamy tego do "ciała" do twarzy, jest transparentny i nie zawiera składników kłócących się ze składem filtrów, można nim matować wszystkie preparaty, używając go zamiast skrobii. Ten rozświetlający dodałam bo już wkrótce go zrecenzuję ( muszę mu dać chwilkę na testowanie). On zawiera mikę, a więc nie można go używać z kremami z parsolem (LRP czy Biodermą).
Jest to puder beztalkowy, ale z miką, o charakterze typowo makeupowym.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 14:35   #587
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Do filtromaniaczek:)

O! Kate pomęczę Cię jeszcze w tym wątku
Czy puder rozświetlający Hauschki nadaje cerze jakiś delikatny kolorek, czy też jest transparentny jak puder do ciała tej firmy?

PS. czekam niecierpliwie na Twoją recenzję tego pudru na KWC
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 14:42   #588
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Magdalenus
O! Kate pomęczę Cię jeszcze w tym wątku
Czy puder rozświetlający Hauschki nadaje cerze jakiś delikatny kolorek, czy też jest transparentny jak puder do ciała tej firmy?

PS. czekam niecierpliwie na Twoją recenzję tego pudru na KWC
Delikatny kolorek typowy dla jasnych pudrów talkowych transparentnych.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 15:51   #589
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez !violet!
Ale czy to tego pudru używacie do twarzy?
A ten? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13495
Tak Violet, mimo, ze na pudrze pisze, ze jest do ciała urzywamy go do twarzy. Z relacji Dziewczyn wynika, ze jest bardzo fajny
Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 15:54   #590
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Delikatny kolorek typowy dla jasnych pudrów talkowych transparentnych.
Oj, korci mnie on, korci.
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 14:00   #591
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A ja sie dziewczyny wczoraj obkupiłam
Kończy mie się emulsja Avene 50+, wieć postanowiłam odwiedzić swoją aptekę. Emulsji oczywiście już nie mieli bo wykupiłam wcześniej, a od wakacji nie sprowadzają, więc wziełam wszystko co im zostało Dwa razy Mleczko Avene SPF50+ (po 100ml) i raz Mleczko Avene SPF40+ (100ml) dla dzieci. Odnoszę wrażenie, że tylko ja w tej aptece kupuje kosmetyki z tak wysokimi filtrami. Za każdym razem pokazuję Paniom aptekarkom, w której szawce mają szukać, bo nawet nie wiedzą, że jeszcze mają te filtry
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 14:27   #592
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Basiu to szczęściara z Ciebie, że udało Ci się zdobyć te mleczka , bo w moim mieście ich w ogóle nie ma. Ale w przyszłym tygodniu ma już być dostawa na kolejny sezon, więc czekam cierpliwie
Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 14:48   #593
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny, mam mleczko Avene spf 40 Zachęcona recenzjami naszych filtromaniaczek na KWC zamówiłam z internetowej aptece. Wszystko mi w nim pasuje [jest mniej tłuste od fluidu Biodermy, prawie wogóle się nie świecę!], ale muszę jeszcze popracować nad ostatecznym roztarciem tej białości. Ostatnio kilka razu zdarzyło mi się, że koleżanka zwróciła mi uwagę "masz coś białego na twarzy" Więc szybko lusterko i rozcieram

W planie wiosną mam zakup mleczka 50+ i emulsji 50+ [muszę wszystko sprawdzić na własnej skórze ].
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 14:54   #594
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cena za 100 ml mleczka Avene jest taka sama jak za 50 ml emulsji Avene, wiec jesli mleczko okaze sie dla mnie tak samo dobre, albo nawet lepsze jak emulsja, a opinie na KWC na to wskazuja to nie ma co przeplacac
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 16:09   #595
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Basia39
Cena za 100 ml mleczka Avene jest taka sama jak za 50 ml emulsji Avene, wiec jesli mleczko okaze sie dla mnie tak samo dobre, albo nawet lepsze jak emulsja, a opinie na KWC na to wskazuja to nie ma co przeplacac
I tutaj bym uważała z przedwczesną radością- na mnie mleczko się wałkowało niemiłosiernie, powstawały białe kluski, wcale się nie chciało wchłaniać. Pomimo podobnego składu, efekt diametralnie różny.
Polecam innym, zachęconym wizją zaoszczędzenia wypróbować, bo można się nieźle przejechać
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 16:32   #596
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Każda cera jest inna. U mnie to mleczko wchłania się natychmiast i przepięknie pielęgnuje cerę, jak najlepszy krem. Emulsja wchłaniała się u mnie dużo gorzej, i to klejenie fuj!
Za to mleczko uwielbiam.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 16:33   #597
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Jelonek
I tutaj bym uważała z przedwczesną radością- na mnie mleczko się wałkowało niemiłosiernie, powstawały białe kluski, wcale się nie chciało wchłaniać. Pomimo podobnego składu, efekt diametralnie różny.
Polecam innym, zachęconym wizją zaoszczędzenia wypróbować, bo można się nieźle przejechać
Jelonku to moze dopisz swoja negatywna ocene tego mleczka do recenzji na KWC, bo dotychcza zarowno jedno jak i drugie mleczko ma same pozytywne opinie, mleczko 50+ ma 4 gwiazdki a mleczko 40+ ma 5 gwiadek. Żadna z recenzentek nie zauważyła efektu wałkowania czy klusek. Mam więc nadzieję, że ja również będę z nich zadowolona - jestem optymistką Oczywiście po przetestowaniu również zamieszczę swoją opinię na KWC. Myślę, że warto wypróbować te mleczka bo stosunek pojemności do ceny jest naprawdę imponujący.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 17:32   #598
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Jelonek
I tutaj bym uważała z przedwczesną radością- na mnie mleczko się wałkowało niemiłosiernie, powstawały białe kluski, wcale się nie chciało wchłaniać. Pomimo podobnego składu, efekt diametralnie różny.
Polecam innym, zachęconym wizją zaoszczędzenia wypróbować, bo można się nieźle przejechać

Kazda cera ma rozne tendencje jak narazie testuje probke mleczka 50+ i 40+ i jestem zadowolona.Tymbardziej,ze wychwalana przez wiekszosc emulsja Avene w moim przypadku totalnie sie nie sprawdzila.
Poza tym zauwaz,ze jednak to spora roznica kiedy masz produkt 100ml za taka sama cene jak 50ml -to tak odnosnie oszczedzania
Slusznie Basia zauwazyla,ze jezeli jestes niezadowolona to umiesc recenzje na KWC zawsze to bedzie pewne porownanie
Z Kate sie zgodze co do wchlanialnosci mleczka,pod tym katem jest super!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 18:52   #599
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam

Kate30 oraz vikki77 pytały o pudry i brązery mineralne Rhea.

Musiałam poeksperymentować trochę, bo na nosie pojawiła się "niespodzianka" i trzeba było ustalić sprawcę...

Nie jest nim na pewno dr. Hauschka puder do ciała. Ten mnie matowi, ale nie zapycha. Uffff.......
I któraś z babeczek pytała o to czy nadaje kolor - nie nadaje. Jest prawie całkowicie transparentny po prostu podkreśla ślicznie moją bladość, dlatego bez odrobiny brązera wyglądam jakby mi cała krew z twarzy odpłynęła.

Prawdopodobnie zatkało mnie chyba titanium dioxide w składzie pudrów Rhea. Inna sprawa, że miałam na sobie 2ml Biodermy Max + dr. Hauschkę + puder brązujący Rhea przez niemal 12 godzin - bo taki akurat miałam dzień okrutny i pracowity...

Składy pudrów mineralnych Rhea (strona internetowa: http://republika.pl/malika/ ) są niemal takie same - podam ich nazwy wraz ze składem ze słoiczków.
Mój lubiony to puder brązujący matowy o nazwie Sheer Tan. Nałożony w minimalnej ilości na dr. Hauschkę nadaje mojej twarzy leciutki bardzo naturalny kolor - wygląda to tak, jakbym nic na twarzy nie miała. Jedyny warunek - należy nałożyć go naprawdę mało. Ja dotknęłam go pędzelkiem (typ Kabuki) i heja na policzek - a tu ciach! Ciemna plama... na szczęście po dwóch pociągnieciach opuszkami palców - ładnie się rozprowadził. Ale za drugim razem już uważałam i ochuchałam pędzel przed nałożeniem na buzię Zastanawiam się, czy nie poeksperymentować i wymieszać go z Hauschką na stałe - mniej roboty przy nakładaniu

Sheer Tan (puder brązujący matowy): mica, titanium dioxide, iron oxides, ultramarine blue

Baby bronze (puder brązujący z połyskiem): mica, titanium dioxide, iron oxides
- ten jest dla mnie za ciemny. będę próbowała mieszać go z Hauschką.

Satin Glow (puder rozświetlający bez koloru): mica, titanium dioxide, iron oxides - ten jest świetny - nałozyłam go na puder brązujący Sheer Tan by rozświetlić kilka punktów na twarzy - pięky, bardzo delikatny satynowy połysk. Nie nadaje koloru.

Mam jeszcze podkład Natural light o składzie: mica, zinc oxide, titanium dioxide, iron oxides, ultramarine blue - wypróbuję go wkrótce.
Oraz puder matujący Translucent Veil - bez koloru: mica, kaolin day - też go wypróbuję, choć akurat jego zadanie świetnie spełnia Hauschka.
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 18:57   #600
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Jelonek
I tutaj bym uważała z przedwczesną radością- na mnie mleczko się wałkowało niemiłosiernie, powstawały białe kluski, wcale się nie chciało wchłaniać. Pomimo podobnego składu, efekt diametralnie różny.
Polecam innym, zachęconym wizją zaoszczędzenia wypróbować, bo można się nieźle przejechać
Na mnie tez sie to mleczko troszkę wałkuje, bieli mnie tez trochę no i nie chce sie za bardzo wchłaniać. Stosuje je dopiero od tygodnia, toteż jeszcze nie zamieszczam recenzji na KWC, ale za jakiś czas na pewno zamieszczę. I znów potwierdza się zasada, ze co słuzy jednym, nie koniecznie służy drugim. Oj, ciężko znaleźć "swój" krem z filtrami
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.