Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-06, 10:38   #1
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084

Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!


Hej
Moze moglybyscie wpisac tutaj jak dbacie o buzie, jakie kremy uzywacie na dzien i na noc?

Ja np. na dzien stosuje krem LRP hydraphase XL, ktory ladnie nawilza moja cere, na to make-up LRP unifiance, ktory jej nie wysusza. Na noc zas co druga noc stosuje effaclare K (aby wygladzic conieco) no i nadal szukam jakiegos kremu na "druga co druga noc", ktory by troszke odzywil buzke i nadawal sie na naczynka (obecnie testuje erisa)

Wpiszcie prosze Wasze metody pielegnacji!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 12:35   #2
Mocca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 38
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Ja stosuję na dzień : serum Flavo C ,nawilżający La Roche Posay Hydraphase lub Helena Rubinstein Hydra Genius, na to dodatkowo krem z filtrami : Estee Lauder Future Perfect lub Iwostin nawilżający SPF 20 .
Z kremami na noc mam problem, nie mogę sobie dobrać odpowiedniego . Ostatnio używam na zmianę resztek Lumene Advanced C- Energy i Biotherm Age Fittness , z żadnego z nich nie jestem zadowolona .
Mocca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 15:23   #3
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Hej! Ja mam cerę mieszaną, trądzikową, młodą. Aha i moje kosmetyki zmieniam co niedługi czas, bo niektórych używa moja siostra (pozdro! )
A więc:
Rano myję twarz mydłem Protex Ultra, na to nakładam krem matująco - nawilżający Clearasil Total Control. Później puder żeby się zmatowić (ale ostatnio nie używałam, bo dopiero go nabyłam i mam basen).
Wieczorem - jesli nie zapomnę - po umyciu twarzy pianką antybakteryjną Eris 20 niebieską przecieram twarz tonikiem Pure Zone albo oczyszczającymi płatkami na wągry Clearasil Complete, a na to - krem ten sam co na dzień, ale niedługo zamierzam sobie kupić jakiś specjalny na noc.
1-2 razy w tyg. - peeling truskawkowy Eris 20, a 2-3 razy w tyg. maseczkę drożdżową Eris 20. Aha, i myję twarz pianką za pomocą gąbki naturalnej Killys. Taką gąbką zmywam też maseczkę. No i tyle Pozdrawiam!
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 15:36   #4
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Ja mam cerę mieszną, delikatną, suche policzki, naczynkową.
Rano: Twarz myję kremowym żelem Nivea (taki w białej tubce), potem stosuję wodę termalna La Roche Posay, smaruję policzki Dirosealem, całą buzię Antirouge Creme Riche Avene. Na błyszczący nos kładę krem matujacy Czysta Skóra Garnier. Na to fluid Ideal Balance.
Muszę pomyśleć jeszcze o blokerze.
Wieczorem: Zmywam tusz do rzęs płynem dwufazowym L'oreal, buzię Niveą, znowu woda termalna i potem krem Duo- C Lirene.
Peeling raz w tygodniu, AA Oligovital, ale teraz kupię enzymatyczny Pharmaceris N. Jeszcze czasami maseczka nawilzajaca w saszetce Dax.
Więcej grzechów nie pamiętam
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 01:11   #5
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Rzastin, przy mieszanej cerze uwazaj z ideal balance. Mi strasznie wysuszyl buzie!
Aha, zapomnialam napisac, czym myje twarz. Otoz dermatolog polecil mi "mydlo" oilatun (jakos tak w kazdym razie...) i zalecil uzywanie recznikow papierowych do osuszania twarzy po umyciu.
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 07:27   #6
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

hej ja myje rano i wieczorem buzie antybakteryjną pianką Daxa,później tonik z tej samej serii z kwasami,na to rano-krem również z tej serii nawilżająco matujący z filtrami,a wieczorem Biocodex Biodermine oczywiscie raz w tyg.peeling antybakteryjny(ten świetny z Avonu :p ) i maseczke z zielonej glinki,poza tym pije herbatki z sokiem owocowym ze skerzypem polnym-2in1 rewelacyjny smak+pielęgnacja
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 21:54   #7
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Cera mieszana, odwodniona, wrażliwa, ze skłonnością do trądziku (tu na szczęście ostatnio spokojna).
Do oczyszczania: Dermedic Acne Expert żel + płyn micelarny Effaclar z LRP (już się kończy, zamierzam zmienić na tonik Acne Expert), czasem do demakijażu chusteczki Olay Daily Facials (do mieszanej i tłustej cery).
Na dzień: krem intensywnie nawilżający Acne Expert + bloker Anthelios XL z LRP / podkład Coverderm z filtrami, ewentualnie punktowo Effaclar A.I.
Na noc: krem z kwasami Lysanel Active + żel pod oczy Hydraphase z LRP.
Od święta: maseczka nawilżająca lub z glinką, używam różnych.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-15, 12:23   #8
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

tak czytam jak dbacie o buźki i aż mi głupio że ja aż tak nie dbam

u mnie wygląda to tak... rano i wieczorem myje twarz żelem L'OREAL pure zone. Rano kremuje buźke (krem biore ten jaki mi wpadnie pod ręke, bo mam kilka ) i na to podkład lub sam puder brązujący lub zostawiam sam kremik... zależy od mojego nastroju hihi
Na noc nie używam żadnego kremu.
Oczywiście używam też rano i wieczorem mleczka do demakijażu (Garnier) i tonika (Bielenda, zielona herbata, niby to jest 2in1 ale dla mnie to zwycvzajny tonik tj w żelu )
peeling robie jak mi się przypomni i tak samo jest z maseczkami
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 12:30   #9
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

a ja jeszcze mniej :P

Wieczorem:
mleczko oczyszczajace nivea visage young
żel do mycia twarzy też nivea
tonik nivea visage ale nie young,tylko poprostu visage łagodny tonik


rano:
żel do mycia nivea VY
żel-krem nivea VY
i podkład.

Raz w tygodniu robię peeling twarzy,a raz w miesiącu kupuje sobie w Douglasie maseczkę i nakładam na pyszczek

ale ja nie mam jakiś specjalnych problemów z cerą,rzadko kiedy mi coś wyskoczy.
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 12:45   #10
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Rano zel LRP Effaclar, woda termalna Avene jako tonik, krem dla cery wrazliwej z miodem L'Occitane, Anti-Gravity Clinique pod oczy i na to podklad w kompakcie Shiseido Pureness.
Wieczorem woda do demakijazu L'Occitane (nie cierpie mleczka), zel Effaclar, woda termalna, Brevoxyl, znow Anti-Gravity i krem na noc, co do ktorego jeszcze nie moge sie zdecydowac. Narazie jest to albo Celestial firmy Lush albo Thermal Fix Vichy, szukam czegos mocniejszego

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 12:49   #11
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

No i jak mi sie przypomni to uzywam miodowej maseczki nawilzajacej L'Occitane, ktora jest po prostu genialna, no i peeling enzymatyczny z maslem karite tej samej firmy. Do tego kosmetyczka co 2 miesiace choc teraz dzieki Brevoxylowi bedzie rzadziej
Powinnam czesciej nakladac maseczki itd., ale jestem len - i tak uwazam, ze robie strasznie duzo dla mojej cery

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-15, 13:18   #12
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

U mnie od paru lat to jest tak:
wieczoremczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie
rano:tonizowanie i nawilżanie.
Generalnie zmieniam komsetyki (chodzi mi najczęściej o kremy i maseczki)kedy zużyje dwa maksywalnie trzy opakowania pod rząd.
Obecnie do pielęgnacji mojej cery (tłustej skłonnej do krostek, ostatnio dosyć mocno wrażliwej) używam:
rano: mleczko Sorayi z serii"Bioodnowa" makroelementy (mam je na współę z mamą),nastepnie opłukuję twarz wodą, natrzepuje twarz tonikiem- obecnie to Dax Comsetics "Cera wrażliwa" i nakładam krem nawilżający-obecnie jest to krem Bielendy do cery wrażlwej z aloesem i wit. E+F (jestem z tego połączenia toniku i kremu bardzo zadwolona, skóra w końcu zaczęła mi normalnie funkcjonawać i nie przesuszać się), pod oczy nakładam krem z serii "Sekrety Urody" pod oczy, na powieki i okolice ust; dodam, że nie zawsze używam mleczka,tylko poprostu przemywam buzię tonikiem i nakładam tak po 10 min. krem.
Z kolorówki na nos, brodę i na powieki (jako bazę) używam podkładu matującego Vipery do cery tłustej i mieszanej, a na całą twarz nakładam pędzlem puder również Vipery z serii Collage matująco-rozśietlający.
Wieczorem najpierw zmywam z twarzy makijaż mleczkiem w/w Sorayi, dalej myję twarz żelem koniecznie z mikorgranlulkami (lubię takie drapiące, bo wtedy mam pewnośc, że dobrze oczyści buzię, nie przepadam natomiast za piankami, bo mam zawsze wrażnie, że buzia po nich jest niedomyta)obecnie używam Perfectę Daxa z mikrogranulkami antybakteryjnego (limonka+mięta), demakijaż oczu robię również za pomocą mleczka, dalej natrzepuję twarz tonikiem (tym co rano), nakładam antybakteryjny krem wygładzający z AHA Daxa, po jakiś 10 min. nakładam krem Sorayi z serii Bioodnowa nawilżający dodający blasku, lub jeśli mam duże problemy z przesuszeniem krem Ziaji Odżywczo-kojący z olejkiem z avocado, pod oczy krem ten co rano, na pojedyńcze niespodzianki pastę cynkową, na niewielkie przebarwienia lub gojące się ranki po pryszczach tormentiol. Oczywiście nie zapominam też o szyi, ale póki co nakładam na nią ten sam krem co na twarz.
Ponieważ używam obecnie żelu z mikrogranulkami to nie robię peelingu (normlanie używam z Avonu, tego antybakteryjnego) i robię raz/dwa razy w tyg. maseczkę, najczęściej kupuję te w saszetkach.Bardzo lubię rozgrzewającą Garniera z ogórkiem i minerały+osmoprotektor daxa bo rewelacyjnie nawilża i nie powoduje wysypu pryszczy.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 13:19   #13
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Na rano myje buzie zelem (teraz Johnson), choc co pare opakowan zele zmieniam. Pozniej kremik nawilzajacy (ostatnio Iwostin, choc czesto tez Avene, InterFragrances), na to podklad Shiseido (choc szukam tego idealnego), czasami puderek sypki, w ciagu dnia makijaz rzadko poprawiam gdyz po prostu nie mam czasu, a tym bardziej nigdy podkladu, bo nie uznaje takich poprawek, jelsi juz to zmywam makijaz. Wieczorem myje buzie zelem, czasami wsmarowuje jakis kremik.
Poza tym czesto punktowo cos na syfki albo przyspieszajace gojenie pozostalosci po nich Od wielkiego swieta maseczka, a peeling jak sobie przypomne.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 13:24   #14
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Acha zapomniałam dodać, że pigułki antykoncepcyjne, które biorę (Cilest) również dobrze wpływają na moją cerę, piję opróćz tego zieloną herbatkę oraz czerwoną Roibos (nie słodzę ich)od czasu do czasu Ziele Bratka (częściej piłam je w liceum),staram się jeść dużo warzyw i owoców (chociaż najczęściej piję soki owocowe), unikać słodyczy i ostrych rzeczy typu chipsy (chociaż ostatnio cieżko mi to idzie)i generalnie wysypiać się...
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 13:44   #15
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Rano i wieczorem żel antybakteryjny Eveline - ale już się kończy i do niego nie wróce, chyba wypróbuję Norela.
Krem Norel nawilżająco odżywczy - nie jest taki zły, ja sobie chwale
Krem pod oczy Tołpy.
Czasami pasta cynkowa bądź olejek z drzewa herbacianego Oriflame. Jak mi się przypomni to peeling St ives, Avon Clearskin lub cukrowy z YR
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 14:10   #16
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Rano łagodny żel do mycia twarzy Lirene Eris, krem Dermedic Acne Expert C, podkład Lirene i puder sypki Pierre Rene. Wieczorem preparat do demakijażu oczu Avon (ten z odżywką), żel do mycia Lirene i tonik Benzacne. Jak nie zapomnę to jeszcze żel pod oczy Herbikaplant Ziaji (niebieski) (zwykle zapominam ). Co jakiś czas peeling Avon Clearskin albo Lirene, maseczka z glinką Eris, maseczka oczyszczająca Hean. Jak mi się coś skończy to zwykle do tego nie wracam, szukam nowych, więc zestaw używanych kosmetyków wciąż mi się zmienia
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 14:56   #17
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Staram się nie przesadzać z pielęgnacją, tzn nie używać zbyt wielu kosmetyków bo cera mi się buntuje i nie jest dobrze wtedy. Największą wagę przywiązuję do dokładnego oczyszczania twarzy oraz ochrony pzeciwsłonecznej. Twarz myję żelami - zawsze mam dwa pod ręką, jeden z problematycznej, a jeden do wrażliwej/suchej, tak samo z tonikami, makijaż zawsze zmywam mleczkiem. Ukochane mleczka - matujące Erisa z niebieskiej serii Lirene i emulsja Norela, toniku używam teraz Dermedic Acne Expert (świetny) i gabinetowy Gerard's. Do mycia żel SVR topialyse, a ponieważ ostatnio ograniczam peelingi (nie słuzą mi teraz), zaczęłam znów uzywać żeli z delikatnymi granulkami - myję teraz raz na dwa dni buzię żelem Eveline z mikrogranulkami. Krem pod oczy Clinique Stop Signs z filtrem, na noc maseczka pod oczy Rosarium Dermiki (ale chyba mi nie służy). Peelingi jak już wspomniałam ograniczam, ostatnio uzywam enzymatycznego Decleora, za to bardzo lubię maseczki i nakladam często - łagodną glinkę Oriflame Tea Tree, błotko Apisu i ziemię wulkaniczną. Nawilżającej dobrze szukam właśnie... jakoś nic mnie nie zadowala teraz, maseczka Hydraphase mnie mocno rozczarowała, testuję inne ostrożnie, bo boję sie zapychaczy. Mój podstawowy krem dzienny i nocny teraz to Dermika Extremale - na noc w połączeniu z olejkiem ylang ylang Decleora, ale jakiś czas temu nabyłam za namową krem Cosmence, taka niedostępna u nas niby dermatologiczna marka naleząca do koncernu Loreal - taki odpowiednik Effaclaru K, kwas LHA tylko z silniejszym efektem nawilżającym (faktycznie różnią się nieco składem). No i teraz kładę Dermikę na noc, w dzień krem Cosmence, obowiązkowo pod bloker, teraz używam Photoderm Max Spray Biodermy (bdb).

Jak pracuję w domu, rezygnuję z makijażu. Do pracy się maluję, podkład + puder sypki jeśli wychodzę na cały dzień, jeśli nie na cały to poprzestaję na płynnym podkładzie i odrobina kremowego różu, bez pudru. Ostatnio z lenistwa używam pudrowych kompaktów z odrobiną pudru brązującego na policzkach i skroniach. Zawsze tuszuję rzęsy, maluję cienką kreskę eyelinerem, ruchomą część powieki pokrywam jakims jasnym rozświetlającym cieniem. Na usta koniecznie szminka

Zawsze obowiązkowo jakieś perfumy na spacer z psem, czy do sklepu idę bez makijażu, w domu też się nie maluję ale z zapachu nie rezygnuję nigdy
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 15:52   #18
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Łoj! U mnie to 1,5 godziny pacykowania Od roku używam głównie dermokosmetyków zaleconych przez dermatologa, ale nakładam na siebie tyle warstw ochronnych, że zanim, się to wszystko po kolei wchłonie ... dobrze, że pracuję w domu

Rano: tonik "Arnika" Norela (naczynka), na to po kolei "Flavo-C" (naczynka, przyszłe zmarszczki), miejscowo "Auriderm" (naczynka), "Sensibio D.S." Biodermy (ciągle się boję nawrotu ŁZS) i "Epitheliale" (ochrona przed podrażnieniem, nawilżenie), pod oczy żel z arniką Flos-Leku (cienie) i krem "Ystheal+" Avene.
Kiedy wychodzę z domu, to jeszcze filtry ("Photoderm Max Spray" Biodermy lub "Anthelios W Gel" LR-P - głównie zimą, to tylko 40 SPF) i makijaż: pudrowy, kompaktowy podkład Guerlaina, coś pudrowego z połyskiem na policzki też Guerlaina, tusz na rzęsy, oczy - konturówka i cienie na bazę, błyszczyk na usta (żadnych szminek - mam na nie alergię ). Kiedy wychodzę z psem, na działkę lub gdzieś blisko na zakupy - filtry i tylko transparentny puder - ale za to obowiązkowo (to warstwa ochronna), no i ochronny sztyft na usta.

Wieczorem: całą twarz zmywam płynem micelarnym "Sensibio H2O" Biodermy (makijaż z oczu mleczkiem Nivea), na to znowu "Flavo-C", "Auriderm", krem na naczynka (teraz Lierac, ale już widzę, że wrócę do "Sensibio Flush" Biodermy - jest lepszy), pod oczy arnika i "Ystheal+" i ... lulu

Raz w miesiącu piling kawitacyjny i "maseczka lodowa" (naczynka, nawilżenie), co tydzień piling enzymatyczny, co parę dni nawilżająca maseczka Mineral Care (z minerałami z Morza Martwego - naczynka, tłusta cera, nawilżenie - bo "Epitheliale" nawilża raczej średnio, a Lierac jeszcze gorzej) i maseczka pod oczy Oceanica, dwa razy w roku dwa miesiące z ziemią wulkaniczną Abacosun ("na wsistkie bóle", jak mówili kiedyś Wietnamczycy, handlujacy na bazarze "tygrysią maścią" ).

I to chyba tyle

Może jeszcze dodam to, że kiedy czeka mnie cały dzień biegania, a twarz musi pozostać matowa i ma się na niej trzymać makijaż bez poprawek, zamieniam tę baterię "porannych mazideł" na doskonale matującą, ale łagodną i nawilżającą emulsję "Clear Difference" Estery Lauder, nakładaną ma wygładzajace serum Idealist.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-09-11 o 10:19
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 16:29   #19
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

O czym zapomniałam? O tym, że o "buźkę" dbam też od wewnątrz
Codziennie: Oeparol (olejek z wiesiołka), Biogal (olejek z ogórecznika), biotynka (wit. H) i Salfazin (cynk, wit. A, B6, C i E). Trzy pierwsze przepisane przez dermatologa.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-16, 16:49   #20
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Ja też nie przesadzam z pielęgnacją
Rano woda termalna LRP+krem [jak się jeden skończy, to kupuję inny] ale zawsze z filtrami.
Na noc mleczko do demakijażu Nivea lub Johnson's&Johnson's + krem nawilżający/regenerujący [bo mam buzie czasem skłonną do przesuszania]
Maseczki, peelingi raz na tydzień,dwa gdy akurat mam czas i o tym pamiętam

Edytowane przez czarna.noc
Czas edycji: 2005-08-08 o 18:09
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 18:02   #21
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Rano: woda, krem Clarinsa Multi Active, na oczy Clinique Anti-Gravity, jeśli wychodzę nakładam podkład DiorSkin+ tusz.

Wieczorem: krem do mycia twarzy Clinique- rinse off foaming...,płyn do demakijażu Plenitude Loreala lub dwufazowy Clarinsa, krem Total Turnaround Cliniqua i na oczy Anty-Gravity.

Jak sobie przypomnę, teraz zdarza się to częściej , peeling + maseczki.
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 19:21   #22
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

rano:
- 2-fazowy tonik avene matujący
- strivectin sd
- hydramax+ chanel lub effaclar k LPR (co 2gi dzień)
- krem pod oczy (ostatnio mocniejszy HR)
- krem matujacy t-zone shine control clinique
- la prairie rose illusion (pod makijaz)
- diorskin fluid

ufff... a teraz wieczor:
- demakijaż chusteczkami nivea
- tonik
- brevoxyl
- strivectin
- krem pod oczy

ale trzeba sie napracowac
co będzie za 20 lat????
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 20:02   #23
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

A u mnie to wygląda tak:
Rano myję buźkę żelem (ostatnio Vichy Normaderm), przecieram tonikiem Oceanica, nakładam żel na dzień Iwostinu, o ile o nim nie zapomnę + krem z filtrami (mój aktualny faworyt to Vichy Thermal UV). No i z kosmetyków podkład albo puder, tuszuję rzęski, ale jak pracuję w domu to nic (chociaż ciężko mi się powstrzymać ), pomadka raczej tylko ochronna.

Wieczorem: myję twarz mleczkiem Oceanica, na to tonik do kompletu (oba nawilżająco-kojące), krem na noc Iwostinu i już.

Aha, co tydzień dochodzi zielona maseczka Argiletz , co kilka dni jakaś maseczka nawilżająca, raz na 2,3 tygodnie peeling enzymatyczny (często oba te kosmetyki też są Oceanica).

Po wielu latach testowania na sobie kosmetyków chyba udało mi się osiągnąć jako-taki minimalizm...?
Chciaż wiele mnie to kosztuje, już zazwyczaj w połowie jakiegoś kremu planuję sobie jaki będzie kolejny (i nie tylko kremu! Właściwie mam już całą listę ). No ale od miesiąca jakoś się trzymam i widzę, że dobrze to robi na cerę .
Żebym jeszcze szła spać o jakiejś normalnej porze... ehh...
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 21:55   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

O właśnie Noor przypomniałaś mi że ja też używam w dzień pod krem Auridermu na policzki i nochal... i też łykam Salfazin (to już uzależnienie) a także drożdże znów
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 12:35   #25
amor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 65
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

codziennie dwa razy dziennie myje bużie krem do mycia clean and clear , na to tonik Nivea Young , i codziennie jakas maseczke (z żen szenia lub nawilzajaca (mam dwa rodzaje , nawilzajaca stosuje co drugi dzien ;p) lub oczyszczajaca z grejfruta , lub gleboko oczyszczajaca z pilingiem lub odzywcza z mango co drugi dzien piling potem naklada krem gleboko nawilzajacy z avonu , potem podklad z avonu i już gotowa do wyjscia a wieczorem to wsyztsko zmywam mleczkiem do demakijazu , obecnie mam jakis z garnier z różą
amor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 16:13   #26
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Amor - nie za czesto uzywasz peelingu? Nie masz podraznien? I jakiego uzywasz? Pozdrawiam!
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 16:36   #27
choco86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 17
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

mam cerę młodą, mieszaną, ze skłonnością do trądziku
RANO:
-myję twarz mydełkiem dla bobasków Bambino lub żelem Dax Cosmetics z mikrogranulkami
-tonik Dax Cosmetics z tej samej serii, antybakteryjny z kwasami AHA
-krem Phyto Activ, Ziaja lub czsami na suche policzki kremik Bambino,
na większe wyjścia, gdy robię makijaż (zazwyczaj się nie maluję, bo młoda jestem)kładę jakiś kremik matujący, np.ostatnio Rilastil i na to podkład też matujący (ostatnio Ideal Balance)

WIECZOREM:
-ogórkowe mleczko do demakijażu Ziaja (ale kiepskie jest, trzeba je będzie zmienić:P )
-mydełko Bambino lub żel DC
-tonik DC
-Acnemycin na pryszcze w strefie T
-na policzki krem: Bambino lub Phyto Activ, Ziaja

do tego 2x w tyg. maseczka -ostatnio z zieloną Glinką Argiletz-rewelacja!
choco86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 23:39   #28
krazek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 63
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Mam cerę mieszaną/tłustą ze skłonnością do wyprysków i jednocześnie do przesuszenia. Od około 2 miesięcy używam kosmetyków Clinique i nie mogę poznać mojej buźki. Wygląda super a w dotyku jest aksamitna (zanim zaczęłam używać C miałam syf na syfie i zamierzałam udać się do dermatologa a tu niespodzianka) .
A więc: rano myję buźkę mydłem 3 kroki do cery tłustej, potem lotion 3 (nalewam na rękę i wklepuje w skórę, bo nienawidzę stosować różnego rodzaju wacików), następnie ddml, na to anti-gravity firming lift lotion, pod oczy anti-gravity (wydaje mi się za słaby na moje zmarchy i mam zamiar wypróbować Advanced stop signs eye).
Na noc demakijaż jakimś mleczkiem do tłustej cery (aktualnie Nivea), mydło 3 kroki, lotion, ddml, Total tornaround (kupował brat i zamiast do tłustej kupił mi do suchej, ale ku mojemu zaskoczeniu efekt jest super), pod oczy anti-gravity.
Około 2 razy w tygodniu Exfoliating scrub gommage tonique.

Rano na kremik nakładam podkład Etre belle Silk lub VelveMat (tego podkładu używałam od 8 lat ale ostatnio mam problemy z zakupieniem i przetestuję Superfit Cliniqua), lubię podkłady o płynnej konsystencji, które nakłada się jak kremik i nie powodują efektu maski. Cienie (różnych firm) jasniejszy wewnątrz oka, ciemniejszy na zewnątrz i pod okiem, eyeliner również etre belle(rewelacyjny cienki, sprężysty pędzelek), maskarę YSL volume effet faux cils, na policzki róż (odcień różowy)Clin. lub puder brazujący Damascar w zależności od kolorystyki makijażu. Na usta błyszczyk.
Nigdy nie wychodzę bez makijażu bo wyglądam okropnie.
krazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 08:05   #29
amor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 65
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

kaori- nie nie Chyba nie za czesto a podraznien na pewno nie mam , lubie jak buzia jest gładziutka i tyle teraz wlasnie nie dawno mi sie skończył peeling z ST.Ives. I zostal mi tylko z avonu o zapachu kiwi - dosc dobry jak dla mnie i z avonu tez jakis rozwodniony lekko ale tamten z kiwi bardziej wole
amor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 16:01   #30
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Jak dbacie o buzie? Wpisujcie!!

Aha i zapomnialam napisac, ze czasami uzywam korektora w sztyfcie Vipery. Pozdrawiam!
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.