Jestem eko ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-20, 23:27   #31
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Nie warto też kupować mleka w kartonach, nie dość, że to papier, to jeszcze plastik i aluminiowa powłoczka w środku. Nie da się tego zutylizować, chyba, że rozbierze się to na części pierwsze... Szkoda, że w Polsce nie ma mleka w szklanych butelkach
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 23:41   #32
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Jestem eko !

No akurat dla mleka w kartonach nie ma odpowiedniej alternatywy... ale nad sokami można się zastanowić
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 23:46   #33
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Ja wolę sama wycisnąć sok z owocu - jeszcze lepsza alternatywa No i w planach mam właśnie zmywarkę
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 09:36   #34
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jestem eko !

Nie zgadzam się z ulotkami.
To, czy ja ją wezmę, czy nie i czy ten ktoś, kto pracuje wrzuci mi ją do skrzynki, niczego nie zmieni.

W wakacje roznosiłam ulotki i te, których nie rozdaliśmy, a były "przeterminowane", lądowały w koszu na śmieci (och, ale ekologia).

ZAWSZE biorę ulotki - dlatego, że wiem, co to za bół dostawać 3 grosze za sztukę i wysłuchiwać drących się na mnie ludzi - "Po co mi to k***a dajesz?!", "Zabierz mi te śmieci z klatki schodowej!".

A ulotki wkładam w domu do pojemnika na makulaturę.

I był już taki wątek, okropnie się tam kłóciliśmy.

Edytowane przez larva
Czas edycji: 2010-03-21 o 09:39
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 09:50   #35
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Firma firmie nie równa. Również roznosiłam ulotki i jeżeli ktoś miał naklejoną karteczkę, żeby nie rzucać ulotek, to tego nie robiłam. Korona mi z głowy nie spadła, a ludzką wolę trzeba szanować. U mnie ulotki były oddawane do skupu, często te, które zostały oddawaliśmy ludziom, którzy je od nas brali i sobie sprzedawali.
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 12:56   #36
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jestem eko !

No bardzo ładnie z Twojej strony, ale różne firmy maja różne "odpały" - ja musiałam biegać po klatkach i zostawiać wszędzie, bo pracownicy po nas sprawdzali i nie dostawaliśmy wypłat, jeśli ktoś zostawil gdzie bądź.

I szanowanie ludzkiej woli nie zmieni tego, że lasów ubywa.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 22:26   #37
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Sikanie pod prysznicem, to naprawdę dobry pomysł. Wcale nie jest nie higieniczny - po prysznicu przecież trzeba go wymyć, a my w siuśkach nie pływamy, tak jak to się dzieje podczas kąpieli. Wiadomo nie musimy robić tak zawsze, ale chociaż czasami. Oszczędzimy na to wodę, pieniądze i czas
Ale przecież takie mycie prysznica czy wanny kilka razy dziennie to wpuszczanie do środowiska dużej ilości szkodliwych substancji, np. chloru, więc co to za pożytek...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 13:33   #38
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ale przecież takie mycie prysznica czy wanny kilka razy dziennie to wpuszczanie do środowiska dużej ilości szkodliwych substancji, np. chloru, więc co to za pożytek...
Są inne sposoby odkażania, np sok z cytryna, soda oczyszczona czy olejek herbaciany.


Cytat:
No bardzo ładnie z Twojej strony, ale różne firmy maja różne "odpały" - ja musiałam biegać po klatkach i zostawiać wszędzie, bo pracownicy po nas sprawdzali i nie dostawaliśmy wypłat, jeśli ktoś zostawil gdzie bądź.

I szanowanie ludzkiej woli nie zmieni tego, że lasów ubywa.
Ale być może jeżeli popyt na ulotki będzie mniejszy, zmniejszy się też ilość wytwarzania. Może i są to tylko marzania, ale mam nadzieję, że sie kiedyś spełnią
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 14:33   #39
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Są inne sposoby odkażania, np sok z cytryna, soda oczyszczona czy olejek herbaciany.
To ja podziękuję za mycie kibla sokiem z cytryny...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 19:50   #40
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Są inne sposoby odkażania, np sok z cytryna, soda oczyszczona czy olejek herbaciany.



Ale być może jeżeli popyt na ulotki będzie mniejszy, zmniejszy się też ilość wytwarzania. Może i są to tylko marzania, ale mam nadzieję, że sie kiedyś spełnią
Można by i od tej strony ugryźć, ale musiałby się drastycznie zmniejszyć - wszyscy naklejają "Nie chcę ulotek"? Nie przejdzie .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:01   #41
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
To ja podziękuję za mycie kibla sokiem z cytryny...
Jeżeli masz możliwość oglądnięcia - na Zone Club jest program (How clean is your house?) Porządek musi być, na którym dwie profesjonalistki pokazują jak tanim i naturalnym kosztem wszystko zdezynfekować i wyczyścić. Można się naprawdę wiele nauczyć Do oglądnięcia o 10.00 i 18.00.


Może nie wszystkie ich metody są eko, ale większość napewno
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 20:10   #42
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Soleilka - to, że można umyć okna czy buty octem nie oznacza, że wanna może zostać dobrze umyta i zdezynfekowana po oddawaniu moczu przez użycie soku cytrynowego
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:34   #43
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Soleilka - to, że można umyć okna czy buty octem nie oznacza, że wanna może zostać dobrze umyta i zdezynfekowana po oddawaniu moczu przez użycie soku cytrynowego
A kto mówi, że akurat sokiem cytrynowym? Działanie antybakteryjne i antygrzybiczne ma np olejek herbaciany, który ma o wiele ładniejszy zapach
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:40   #44
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Jestem eko !

Ja, chociaż jestem fanką różnych babcinych trików domowych, nie wyobrażam sobie WC nie zalać Domestosem.

Olejek herbaciany może w drugiej kolejności.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:40   #45
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Przecieram nim śmietnik, po czym uciekam, gdzie pieprz rośnie, bo jest intensywny. Olejek ma działanie przeciwgrzybiczne, ale nie myje.

Naprawdę chcecie sikać pod prysznicem? :/
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 22:09   #46
Rider
Rozeznanie
 
Avatar Rider
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 717
Dot.: Jestem eko !

No nie przesadzajmy. Po tym sikaniu wcale nie trzeba tak dużo myć i odkażać, bo przecież mocz odkaża
A jeżeli chodzi o segregacje śmieci to ja sobie segreguje, a później przyjeżdża śmieciara i do jednego kubła wsypuje makulature i plastik.
Ciesze się, że jest ten wątek. Czasami jak jestem u kogoś i ten myje naczynia to mnie aż serce boli, gdy woda leci i leci... Rodzina mnie już nie lubi przez tą moją manie. Dlatego dobrze znalźć kogoś kto też tak ma
A toalete też dobrze się myje octem.
Rider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 22:23   #47
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Rider Pokaż wiadomość
A jeżeli chodzi o segregacje śmieci to ja sobie segreguje, a później przyjeżdża śmieciara i do jednego kubła wsypuje makulature i plastik.
Przecież to normalne, a jak sobie to wyobrażasz? I tak wszystko trafia do sortowni, bo tak do końca nie da się ludziom zaufać (nie odkręcają nakrętek, wrzucają złe odpady itp.). Dzwony zapełniają się w nierównym tempie, więc gdyby po każdy rodzaj śmieci przyjeżdżał inny pojazd albo na jednym były rozdzielne kubły, to by musiało jeździć więcej aut, a to przecież takie nieekologiczne... Jak nie ma miejsca w jednym dzwonie, to śmiało możesz wrzucać do innego i uwierz mi, nikt się nie obrazi oprócz złomiarzy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 08:32   #48
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Soleilka - to, że można umyć okna czy buty octem nie oznacza, że wanna może zostać dobrze umyta i zdezynfekowana po oddawaniu moczu przez użycie soku cytrynowego
przecież ten mocz który notabene jest sterylny spłynie razem z wodą z prysznica...po co tu szorować, czymkolwiek? no chyba że ktoś ma ogromną wannę/brodzik i sika w jeden kąt a w drugim się myje to nie polecam. wannę to trzeba po kąpieli szorować bo pływa w niej tona brudu i naskórka który przylepia się do ścianek (nigdy nie byłam fanką kąpieli)
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 09:26   #49
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Przecież to normalne, a jak sobie to wyobrażasz? I tak wszystko trafia do sortowni, bo tak do końca nie da się ludziom zaufać (nie odkręcają nakrętek, wrzucają złe odpady itp.). Dzwony zapełniają się w nierównym tempie, więc gdyby po każdy rodzaj śmieci przyjeżdżał inny pojazd albo na jednym były rozdzielne kubły, to by musiało jeździć więcej aut, a to przecież takie nieekologiczne... Jak nie ma miejsca w jednym dzwonie, to śmiało możesz wrzucać do innego i uwierz mi, nikt się nie obrazi oprócz złomiarzy.
Po to są specjalne kontenery żeby nie mieszać. Tak czy siak jest obowiązek cotygodniowego wywozu śmieci. Ludzie sortują, próbują coś osiągnąć, więc dlaczego ich praca ma być marnowana? Po to są te kubły, żeby wywózka była do utylizacji, a nie zrobić jedno wielkie gówno z tego.



Ten wątek został założony żeby promować dbanie o środowisko... Dlatego proszę, nie wprowadzaj w błąd ludzi
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 09:44   #50
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Przecież to normalne, a jak sobie to wyobrażasz? I tak wszystko trafia do sortowni, bo tak do końca nie da się ludziom zaufać (nie odkręcają nakrętek, wrzucają złe odpady itp.). Dzwony zapełniają się w nierównym tempie, więc gdyby po każdy rodzaj śmieci przyjeżdżał inny pojazd albo na jednym były rozdzielne kubły, to by musiało jeździć więcej aut, a to przecież takie nieekologiczne... Jak nie ma miejsca w jednym dzwonie, to śmiało możesz wrzucać do innego i uwierz mi, nikt się nie obrazi oprócz złomiarzy.
Nie do końca jest tak, jak piszesz - w moim mieście owszem, podjeżdża jeden samochód, ale ma przegrody i posegregowane śmieci nie mieszają się. Co dalej - nie wiem, ale na to już wpływu nie mam, niestety.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 10:02   #51
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
przecież ten mocz który notabene jest sterylny spłynie razem z wodą z prysznica...po co tu szorować, czymkolwiek? no chyba że ktoś ma ogromną wannę/brodzik i sika w jeden kąt a w drugim się myje to nie polecam. wannę to trzeba po kąpieli szorować bo pływa w niej tona brudu i naskórka który przylepia się do ścianek (nigdy nie byłam fanką kąpieli)
Też nie jestem fanką kąpieli - jak dla mnie to pływanie w swoim brudzie. Kiedyś gdzieś czytałam, że po kąpieli powinno się wziąć jeszcze prysznic, żeby spłukać brud, w którym się kąpało Więc po co lać tyle wody skoro można szybko wziąć prysznic
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 10:42   #52
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Jestem eko !

A prawda jest taka, że ekologia z tym co wy nazywacie byciek ekologicznym ma niewiele wspólnego wiem co piszę, bo studiowałam na takiej katedrze

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Po to są specjalne kontenery żeby nie mieszać. Tak czy siak jest obowiązek cotygodniowego wywozu śmieci. Ludzie sortują, próbują coś osiągnąć, więc dlaczego ich praca ma być marnowana? Po to są te kubły, żeby wywózka była do utylizacji, a nie zrobić jedno wielkie gówno z tego.



Ten wątek został założony żeby promować dbanie o środowisko... Dlatego proszę, nie wprowadzaj w błąd ludzi
no niestety prawda jest okrutna ale tak jest czy ci się to podoba czy nie i to nie jest wprowadzanie ludzi w błąd. A prawda jest taka, że środowisku szkodzi wszystko. Nawozy, spaliny, proszko do prania, dymy, ogrzewanie, a nawet pola ryżowe i wypasanie bydła! (jakby ktoś nie wiedział wytwarza się wtedy bardzo dużo metanu i ma to duży wpływ na powiększanie się efektu cieplarnianego). Twoje sikanie pod prysznicem też jest szkodliwe, bo nie dość, że używasz środków myjących, które są szkodliwe dla środowiska, to jeszcze wprowadzasz azot (w postaci moczu) który jest tym bardziej szkodliwy dla środowiska. tak jak nawozy, które prowadzą do eutrofizacji. Wątpię żebyś wiedziała co to jest, więc BŁAGAM! Poczytaj sobie coś o Ekologii a później się wypowiadaj, bo twoje posty o sikaniu do prysznica czy kartonach po mleku są żenujące! Chcesz być na siłę ekologiczna, jak to powiedziałaś bo to jest modne! I to jest najbardziej żałosne!
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2010-03-23 o 10:53
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 10:59   #53
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Po to są specjalne kontenery żeby nie mieszać. Tak czy siak jest obowiązek cotygodniowego wywozu śmieci. Ludzie sortują, próbują coś osiągnąć, więc dlaczego ich praca ma być marnowana? Po to są te kubły, żeby wywózka była do utylizacji, a nie zrobić jedno wielkie gówno z tego.

Ten wątek został założony żeby promować dbanie o środowisko... Dlatego proszę, nie wprowadzaj w błąd ludzi
To Ty wprowadzasz ludzi w błąd. Proponuję się trochę wyedukować, ten temat był wielokrotnie poruszany na Wizażu przez studentki ochrony środowiska. Jeśli nie chce Ci się korzystać z wyszukiwarki, przeczytaj poniższy artykuł:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/c...eci_74580.html
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:09   #54
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A prawda jest taka, że ekologia z tym co wy nazywacie byciek ekologicznym ma niewiele wspólnego wiem co piszę, bo studiowałam na takiej katedrze

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------


no niestety prawda jest okrutna ale tak jest czy ci się to podoba czy nie i to nie jest wprowadzanie ludzi w błąd. A prawda jest taka, że środowisku szkodzi wszystko. Nawozy, spaliny, proszko do prania, dymy, ogrzewanie, a nawet pola ryżowe i wypasanie bydła! (jakby ktoś nie wiedział wytwarza się wtedy bardzo dużo metanu i ma to duży wpływ na powiększanie się efektu cieplarnianego). Twoje sikanie pod prysznicem też jest szkodliwe, bo nie dość, że używasz środków myjących, które są szkodliwe dla środowiska, to jeszcze wprowadzasz azot (w postaci moczu) który jest tym bardziej szkodliwy dla środowiska. tak jak nawozy, które prowadzą do eutrofizacji. Wątpię żebyś wiedziała co to jest, więc BŁAGAM! Poczytaj sobie coś o Ekologii a później się wypowiadaj, bo twoje posty o sikaniu do prysznica czy kartonach po mleku są żenujące! Chcesz być na siłę ekologiczna, jak to powiedziałaś bo to jest modne! I to jest najbardziej żałosne!
Proponuję poczytać kilka poprzednich postów o środkach czyszczących. W pierwszych postach napisane jest dlaczego nazwa jest taka a nie inna. Dodatkowo - nie siedzisz w mojej łazience, więc nie wypowiadaj się czego używam, a czego nie. A jako ostatnie, nie założyłam tego wątku, aby kogoś obrażać. Ja nie obrażam Ciebie, więc Ty uszanuj i mnie. A jeśli nie chcesz wprowadzić czegoś nowego do wątku - coś wyjaśnić, coś pomóc, to nie widzę tutaj powodu, aby się wypowiadać i obrażać innych

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
To Ty wprowadzasz ludzi w błąd. Proponuję się trochę wyedukować, ten temat był wielokrotnie poruszany na Wizażu przez studentki ochrony środowiska. Jeśli nie chce Ci się korzystać z wyszukiwarki, przeczytaj poniższy artykuł:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/c...eci_74580.html
Kilka cytatów z tego właśnie tekstu:
Cytat:
Bardzo często można zaobserwować (zwłaszcza na dużych osiedlach) kosze na odpady selektywne, które wypełnione są zwykłymi śmieciami. Nikt nie musi być zwolennikiem recyklingu, ale kultura człowieka nakazuje uszanować wysiłek innych. Jeśli nie chcemy segregować śmieci to wrzućmy je do zwykłego pojemnika, bo czytać polskie społeczeństwo potrafi i wydaje mi się, że rozumie znaczenie słów papier, szkło i plastik.
Cytat:
[...]Zbiórka odpadów selektywnych nie wszędzie wygląda tak samo.[...]
Rozwiązania zastosowane w Warszawie nie mogą sprawdzić się w mniejszych miastach.
To odnośnie Twojego wrzucania do różnych kontenerów.
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:18   #55
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Zgadza się, odrębne pojemniki mają uczyć kultury. Jednakże, cytując artykuł:
"Niekiedy możemy spotkać się również z sytuacją, kiedy odpady z kolorowych pojemników wrzucane są razem do jednej skrzyni ładunkowej. Nie powinno to jednak nikogo niepokoić. Wszystkie odpady surowcowe trafią do sortowni, gdzie zostaną odpowiednio posegregowane."
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:23   #56
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zgadza się, odrębne pojemniki mają uczyć kultury. Jednakże, cytując artykuł:
"Niekiedy możemy spotkać się również z sytuacją, kiedy odpady z kolorowych pojemników wrzucane są razem do jednej skrzyni ładunkowej. Nie powinno to jednak nikogo niepokoić. Wszystkie odpady surowcowe trafią do sortowni, gdzie zostaną odpowiednio posegregowane."
Ponieważ śmieciarki bardzo często mają osobne komory Bardzo często przyjeżdzają też osobne śmieciarki o czym piszą tutaj :

Cytat:
Śmieciarka tego typu zabiera śmieci z czerwonych pojemników (odpady opakowaniowe zbierane łącznie) lub przyjeżdża tylko po jeden rodzaj odpadów surowcowych np. plastik.

Rozumiem wrzucanie śmieci do jednej bębnowej śmieciarki, ale tylko wtedy, gdy zakład, do którego jedzie zajmuje się wszystkim (szkłem, makulatura, plastikiem etc), co innego gdy jest on rozbity i np plastik utylizuje się w drugiej części miasta
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję

Edytowane przez Soleilka
Czas edycji: 2010-03-23 o 11:26
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:38   #57
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Nie rozumiem, czemu bezsensownie się kłócisz. Nie zawsze mają oddzielne komory. Prawdę mówiąc, przez całe życie nie spotkałam się w miejscu, do którego wyrzucam odpady, ze śmieciarką z odrębnymi komorami, a specjalnie wychodziłam do śmieciarzy się pytać. Wiadomo, że najlepiej wyrzucać do odpowiedniego pojemnika, jednak warto się zorientować, jak to jest w danym miejscu, bo to nic nie szkodzi, a znacznie ułatwi segregację w miejscach, w których dzwony szybko się zapełniają (najczęściej na plastik).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2010-03-23 o 11:39
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:45   #58
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, czemu bezsensownie się kłócisz. Nie zawsze mają oddzielne komory. Prawdę mówiąc, przez całe życie nie spotkałam się w miejscu, do którego wyrzucam odpady, ze śmieciarką z odrębnymi komorami, a specjalnie wychodziłam do śmieciarzy się pytać. Wiadomo, że najlepiej wyrzucać do odpowiedniego pojemnika, jednak warto się zorientować, jak to jest w danym miejscu, bo to nic nie szkodzi, a znacznie ułatwi segregację w miejscach, w których dzwony szybko się zapełniają (najczęściej na plastik).
Nie kłócę tylko wyrażam swoje zdanie na dany temat. To duża różnica.

U Ciebie w mieście mogą takie nie jeździć akurat, może w innych są. U mnie w mieście wiem, że przyjeżdza osobna zielona Ekośmieciarka po same butelki - tyle wywnioskowałam ze swoich obserwacji. Zobaczymy, może z czasem wprowadzą lepszy system



Chciałam jeszcze pokazać jaką akcję znalazłam na stronie IKEA
Cytat:
WYŁĄCZ ŚWIATŁO ! Sobota, 27 marca, godz. 20.30


Dołącz do nas i całego świata w akcji przeciwko zmianom klimatu


Zainicjowana przez organizację ekologiczną WWF Godzina dla Ziemi to największa na świecie akcja społeczna na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych. Miliony ludzi na całym globie na jedną godzinę zgaszą światło, aby symbolicznie przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety i apelować o konkretne działania na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W sobotę 27 marca o 20:30 zgasną iluminacje sklepów IKEA a także takich spektakularnych miejsc jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Koloseum w Rzymie, Opera w Sydney czy Most Golden Gate w San Fransisco.

Dołącz do nas!Zarejestruj się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi i daj znać światu, że 27 marca o 20.30 także i Ty zgasisz światło.
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:56   #59
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Świetnie, że macie osobne wozy, do moich rejonów Krakowa jeszcze cywilizacja nie dotarła Za to pochwalę mieszkańców osiedla, to głównie starsi ludzie, którzy dzielnie segregują śmieci.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 12:39   #60
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Świetnie, że macie osobne wozy, do moich rejonów Krakowa jeszcze cywilizacja nie dotarła Za to pochwalę mieszkańców osiedla, to głównie starsi ludzie, którzy dzielnie segregują śmieci.
Duże miasto - dużo śmieci... Trzeba walczyć, może uda się coś osiągnąć U mnie na osiedlu bardzo mało osób segreguje śmieci. Dodatkowo potrafią do zwykłego kontenera wrzucić wersalkę
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.