Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 15:37   #2941
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tak, miałam taką samą przygodę, co prawda nie z peelingiem z BU ale samo robionym, też z bromelainą. Plamki zniknęły ale po kilku dniach te miejsca zaczęły mi się łuszczyc. Kolejne podejście do peelingu z bromelainą spowodowało duże pieczenie od samego początku, zmyłam. Później stosowałam z dużo mniejszą ilością bromelainy, sprawował się super, oczyszczał a jednocześnie nie podrażniał.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 16:01   #2942
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
A gdzie kupujesz ten kwsik lipohydroksylowy,jezeli mam problemy z naczynkami to ryzykowała byś?
Kupiłam na zróbsobiekrem. dziewczyny na forum LU piszą, że nie szkodził im na naczynka. Ja w sumie mam kilka naczynek, ale są tylko przy nosie i czego bym nie robiła to ani ich nie przybywa ani nie ubywa i traktuję je bardzo po macoszemu. Mam nadzieję że się to na mnie nie odbije kiedyś w przyszłości . Przy wrażliwych naczynkach pewnie bym się bała dawać kwas lha na skórę bo po nim jest duży burak, który u niektórych utrzymuje się nawet do kilku godzin.
Na zróbsobiekrem jest taki fajny kwasik laktobionowy. Nie wiem czy on w ogóle ma jakieś właściwości złuszczające (ale chyba nie) i właśnie m.in ma likwidować naczynka, ile w tym prawdy to nie wiem, ja go mam, ale jeszcze nie próbowałam go stosować, jakby co to dam znać czy poradzi coś na te kilka naczynek przy nosie, ale szczerze to one mi specjalnie nie przeszkadzają.

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2010-04-14 o 16:05
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 16:28   #2943
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Kupiłam na zróbsobiekrem. dziewczyny na forum LU piszą, że nie szkodził im na naczynka. Ja w sumie mam kilka naczynek, ale są tylko przy nosie i czego bym nie robiła to ani ich nie przybywa ani nie ubywa i traktuję je bardzo po macoszemu. Mam nadzieję że się to na mnie nie odbije kiedyś w przyszłości . Przy wrażliwych naczynkach pewnie bym się bała dawać kwas lha na skórę bo po nim jest duży burak, który u niektórych utrzymuje się nawet do kilku godzin.
Na zróbsobiekrem jest taki fajny kwasik laktobionowy. Nie wiem czy on w ogóle ma jakieś właściwości złuszczające (ale chyba nie) i właśnie m.in ma likwidować naczynka, ile w tym prawdy to nie wiem, ja go mam, ale jeszcze nie próbowałam go stosować, jakby co to dam znać czy poradzi coś na te kilka naczynek przy nosie, ale szczerze to one mi specjalnie nie przeszkadzają.
Dziękuję bardzo za odpowiedz Dawno nie zaglądałam na strone ZSK,no i może lepiej żebym na razie tego nie robiła bo na odwyku jestem
Ja na kwasy reaguje niezle,tych kwasików nie znam ale kiedyś bede musiała wypróbowac
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 18:22   #2944
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

wroce jeszcze do frakcji. solo jest dla mnie zbyt tresciwa i woskowata ale od kilkunastu dni robie taki mniej wiecej mix na noc :
frakcja + ha+ kilka kropel oleju ze slodkich migdalow + kropla oleju z rokitnika . Robie taka ilosc ze na szyje jeszcze wystarcza .
rano buzia mieciutka, ladny kolorek, zero zapchania
( z tym ze z rokitnikiem trzeba uwazac, nadaje kolorku ze hoho !)
__________________

beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 20:11   #2945
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez moniar83 Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz użyłam Peelingu enzymatycznego z bromenaliną z BU... I nie wiem czy to normalna reakcja, ale zaczeło mnie po 2 min. swędzieć, szybko to zmyłam.
Na twarzy miałam jakieś czerwone plamki, które na szczęście zniknęły rano...
Nie wyobrażam sobie tego trzymać na twarzy 10min. zgodnie z instrukcją

Czy wy miałyście podobne przygody z tym peelingiem
Ja tak miałam za 1 razem, już po 5 min. miałam zaczerwienienie (na szczęście szybko zniknęły), a potem już nie. Spróbuj rozrobić peeling żelem HA z dodatkiem wody i tylko pomasuj skórę przez ok. 3 min. jak przy zwykłym peelingu a potem zmyj, nie trzymaj na twarzy. Jak będzie dalej podrażniał to "rozcieńcz" go zmielonymi w młynku płatkami owsianymi i mlekiem w proszku.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 21:12   #2946
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Ja tak miałam za 1 razem, już po 5 min. miałam zaczerwienienie (na szczęście szybko zniknęły), a potem już nie. Spróbuj rozrobić peeling żelem HA z dodatkiem wody i tylko pomasuj skórę przez ok. 3 min. jak przy zwykłym peelingu a potem zmyj, nie trzymaj na twarzy. Jak będzie dalej podrażniał to "rozcieńcz" go zmielonymi w młynku płatkami owsianymi i mlekiem w proszku.
Wypróbuję z HA. Ja mieszałam z hydrolatem oczarowym

Dzieki
__________________
WYMIANA
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 21:25   #2947
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ktoras z was ostatnio pytala o robienie mydla w plynie.
poczytalam na zsk o tym jak zrobic takie mydlo i postanowilam ze zrobie
no i zrobilam z mydla afrykanskiego z cs. tak jak na stronie pisalo- w stosunku 1:3 (1 czesc obj. mydla i 3 wody) wstawilam mydlo w kapiel wodna, dodalam wode i podgrzewalam zeby sie rozpuscilo. troche to trwalo bo mydlo sie ciezko rozpuszczalo. dodalam gliceryne i po ostygnieciu zakonserwowalam.
mydlo nie przypomina takiego zwyklego z plynie, jest o wiele rzadsze, jak woda. ale zachowuje wszystkie wlasciwosci mydla w plynie.
wylewam troche na dlon, i myje twarz, od razu sie mydli, zmywa makijaz bez problemu.
mysle, ze nastepnym razem sprobuje zrobic to samo z innym mydlem.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 21:55   #2948
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

w jakim maksymalnym stężeniu mogę dodać witaminę C do maseczki? Nie mogę znaleźć, wszędzie tylko stężenie do serum i kremów.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 22:02   #2949
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Kupiłam na zróbsobiekrem. dziewczyny na forum LU piszą, że nie szkodził im na naczynka. Ja w sumie mam kilka naczynek, ale są tylko przy nosie i czego bym nie robiła to ani ich nie przybywa ani nie ubywa i traktuję je bardzo po macoszemu. Mam nadzieję że się to na mnie nie odbije kiedyś w przyszłości . Przy wrażliwych naczynkach pewnie bym się bała dawać kwas lha na skórę bo po nim jest duży burak, który u niektórych utrzymuje się nawet do kilku godzin.
Na zróbsobiekrem jest taki fajny kwasik laktobionowy. Nie wiem czy on w ogóle ma jakieś właściwości złuszczające (ale chyba nie) i właśnie m.in ma likwidować naczynka, ile w tym prawdy to nie wiem, ja go mam, ale jeszcze nie próbowałam go stosować, jakby co to dam znać czy poradzi coś na te kilka naczynek przy nosie, ale szczerze to one mi specjalnie nie przeszkadzają.
Koniecznie daj znac własnie czytam o nim na zsk
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 22:22   #2950
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
ktoras z was ostatnio pytala o robienie mydla w plynie.
poczytalam na zsk o tym jak zrobic takie mydlo i postanowilam ze zrobie
no i zrobilam z mydla afrykanskiego z cs. tak jak na stronie pisalo- w stosunku 1:3 (1 czesc obj. mydla i 3 wody) wstawilam mydlo w kapiel wodna, dodalam wode i podgrzewalam zeby sie rozpuscilo. troche to trwalo bo mydlo sie ciezko rozpuszczalo. dodalam gliceryne i po ostygnieciu zakonserwowalam.
mydlo nie przypomina takiego zwyklego z plynie, jest o wiele rzadsze, jak woda. ale zachowuje wszystkie wlasciwosci mydla w plynie.
wylewam troche na dlon, i myje twarz, od razu sie mydli, zmywa makijaz bez problemu.
mysle, ze nastepnym razem sprobuje zrobic to samo z innym mydlem.
Robilam to mydlo jakis czas temu, ale nie bylam zadowolona, to dalam sobie spokoj. Wyszlo mi wodniste, o dosc niejednolitej konsystencji. Myc mylo, ale nie byl to jakis szczyt luksusu.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
w jakim maksymalnym stężeniu mogę dodać witaminę C do maseczki? Nie mogę znaleźć, wszędzie tylko stężenie do serum i kremów.
Za strona http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

sugerowane stezenie 5-20%, ale ilosc wit C w preparacie zalezy od jej tolerancji. Maseczka z zalozenia ma dzialac intensywnie, co nie oznacza, ze mozesz dac wit C 20%. Jesli w serum czy kremie dobrze tolerujesz stezenie np 15%-sprobuj zrobic sobie 20%. I obserwowac, czy nie dochodzi do podraznienia, a o to latwo w przypadku tej witaminy.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 22:42   #2951
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Robilam to mydlo jakis czas temu, ale nie bylam zadowolona, to dalam sobie spokoj. Wyszlo mi wodniste, o dosc niejednolitej konsystencji. Myc mylo, ale nie byl to jakis szczyt luksusu
no mi tez wyszlo wodniste, mysle, ze gdyby dodac jakis skladnik zageszczajacy/ zelujacy, byloby takie jak mydlo drogeryjne.
mi wyszlo o jednolitej konsystencji, nie narzekam.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 23:10   #2952
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

To ja pytalam o mydla w plynie Nie trzeba niczym zageszczac, wystarczy dac mniej wody Ja robie tak, ze mydlo scieram na tarce, wkladam do miseczki, zalewam wodą tak, zeby przykryła i podgrzewam w kapieli wodnej. Wychodzi jednolite i dosc geste (raz mi wyszlo nawet o wiele za geste). Wiec to zalezy od proporcji.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 09:30   #2953
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

postanowiłam spróbować EMU, przy okazji zakupów na BGminerals, zamówiłam ten 100% Pure Emu Oil wersja Peppermint.
tak też pachnie
1/2 oz to 15ml. skład: emu, vitamina E, olejek zapachowy .
użyty wieczorem solo-zostawia taka tłustą powłokę, ale pachnie ok.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 11:29   #2954
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Koniecznie daj znac własnie czytam o nim na zsk
Mam zamiar dziś ukręcić tonik. To znaczy, że dam znać za 3 tygodnie .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 12:31   #2955
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja wczoraj po raz pierwszy w życiu się skwasiłam u mojej kochanej kosmetyczki 40% migdałem. Fajna sprawa, oczywiście natychmiastowych efektów nie ma, ale buzia nawilżona i fajnie gładziutka, jeden zaskórnik mi sam wylazł na wierzch taki wielgachny, a w lusterku go wcale nie było widać drania
Za tydzień idę na poprawkę, potem AHA padsy z EGM, RF, mezoterapia igłowa i będę znowu trzydziestoparolatką
A na jesień zaplanowałyśmy cięższe działa - 70% glikol
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:41   #2956
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam skorzystałam z zaproszenia moniar83 i przekopiowałam swój post z innego wątku :
proszę o pomoc w ułożeniu prawidłowej pielęgnacji skóry dojrzałej z mocno zarysowanymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust , na policzkach początki efektu chomika , cera mieszana (suche tylko policzki , reszta tłusta-pewnie przesuszona ?) , naczynkowa , wrażliwa , skóra delikatna , w jednym miejscu pod okiem niewielkie przebarwienie ( większe na szyi), ciemniejsza skóra na brodzie i dookoła. Pół roku temu moja skóra ostro zareagowała na tolerowane dotychczas gotowe kosmetyki . Wiem że nie toleruję Glikolu Propylenowego ale też potrafią mnie podrażnić kremy bez GP (np LRP Toleriane)chyba z duż ilością alkoholu . Obecnie stosuję Cetaphil MD Dermoprotektor i Oeparol SCC. Planuję zakupy kosmetyków naturalnych i sporo mam z tym problemu pomimo że wczytuję się w związane z tym wątki .Proszę o pomoc :

rano :
hydrolat oczarowy na to serum z wit. C +olejek arganowy+żel HA 1%, pod oczy i na powieki skwalan i na całość podkład mineralny

wieczorem :
olejek myjący drzewko różane
hydrolat geraniowy czy lepiej tonik z PHA
żel HA 1% +olej z pestek śliwki +koenzym Q 10 lub roślinne komórki macierzyste
Czy tak mogę zacząć ?

Nie stosowałam dotychczas filtrów , przekopałam KWC wiekszość ma w składzie GP . Jedynie niezbyt zachwalany Iwostin emulsja , Klorane spf 50+ ma GP pod koniec składu .

zapomniałam dopisać , że stosuję podkład mineralny Lucy Mineral formuła oryginal i cienie mineralne

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-04-16 o 12:43
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:53   #2957
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Witam skorzystałam z zaproszenia moniar83 i przekopiowałam swój post z innego wątku :
proszę o pomoc w ułożeniu prawidłowej pielęgnacji skóry dojrzałej z mocno zarysowanymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust , na policzkach początki efektu chomika , cera mieszana (suche tylko policzki , reszta tłusta-pewnie przesuszona ?) , naczynkowa , wrażliwa , skóra delikatna , w jednym miejscu pod okiem niewielkie przebarwienie ( większe na szyi), ciemniejsza skóra na brodzie i dookoła. Pół roku temu moja skóra ostro zareagowała na tolerowane dotychczas gotowe kosmetyki . Wiem że nie toleruję Glikolu Propylenowego ale też potrafią mnie podrażnić kremy bez GP (np LRP Toleriane)chyba z duż ilością alkoholu . Obecnie stosuję Cetaphil MD Dermoprotektor i Oeparol SCC. Planuję zakupy kosmetyków naturalnych i sporo mam z tym problemu pomimo że wczytuję się w związane z tym wątki .Proszę o pomoc :

rano :
hydrolat oczarowy na to serum z wit. C +olejek arganowy+żel HA 1%, pod oczy i na powieki skwalan i na całość podkład mineralny

wieczorem :
olejek myjący drzewko różane
hydrolat geraniowy czy lepiej tonik z PHA
żel HA 1% +olej z pestek śliwki +koenzym Q 10 lub roślinne komórki macierzyste
Czy tak mogę zacząć ?

Nie stosowałam dotychczas filtrów , przekopałam KWC wiekszość ma w składzie GP . Jedynie niezbyt zachwalany Iwostin emulsja , Klorane spf 50+ ma GP pod koniec składu .

zapomniałam dopisać , że stosuję podkład mineralny Lucy Mineral formuła oryginal i cienie mineralne
ojojojoj... nie za dużo tego?
Ja bym używała 1 hydrolatu. Najwyżej jak skończysz jeden, to użyj ten drugi.
To samo się tyczy olejów...
Ekspertem, nie jestem, ale używasz serum z wit. C i łączysz to z tonikiem PHA? Ja bym się bała Ale niech bardziej kompetentni ode mnie się wypowiedzą

Ja używam:
Rano: hydrolat geraniowy + olej tamanu + HA 1%, na to podkład mineralny.
Ja nie mogę używać LM... Za bardzo mnie swędzi twarz po niej.

Wieczorem: krem oczyszczająco rozświetlający z NP + micel Bioderma H2O + hydrolat geraniowy + krem normalizujący na noc z NP

Czasami jak mi się przypomni to mam krem po oczy z NP.

Nie mogę za bardzo kombinować, bo jak chcę coś ulepszyć np. ostatnio kupiłam Hauschkę olejek i krem i Jakaś masakra wysypowa...
__________________
WYMIANA

Edytowane przez moniar83
Czas edycji: 2010-04-16 o 13:40
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:08   #2958
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Grazkoko, Roślinne Komórki Macierzyste i Q10 to bardzo doby duet na mazidło nocne dla cery dojrzałej . Bardzo szybko widać poprawę kondycji skóry.

Zrób sobie dwa sera. Jedno HA + RKM i drugie olej + Q10, będziesz je mogła używać solo lub mieszajać ze sobą.

Pierwsze: w wodzie destylowanej rozpuść RKM, i do tego dodaj HA.
Drugie: w oleju rozpuść Q10. Możesz to zrobić w kąpieli wodnej, bo koenzym jest dość trudny do rozpuszczenia. Ale cierpliwe mieszając uzyskasz jednorodną konsystencję. Dokładne proporcje znajdziesz na stronie www.mazidla.com

Co do filtrów to Klorane SPF 50+ ostatnio zniknęło z aptek. Albo zmieniają szatę graficzną, albo skład, albo je wycofują.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2010-04-16 o 14:47
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:15   #2959
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Grazkako witam
Brakuje myjola do twarzy na rano. Widze tylko hydrolat i nawilzacze.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 13:27   #2960
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez moniar83 Pokaż wiadomość
ojojojoj... nie za dużo tego?
Ja bym używała 1 hydrolatu. Najwyżej jak skończysz jeden, to użyj ten drugi.
To samo się tyczy olejów...
Ekspertem, nie jestem, ale używasz serum z wit. C i łączysz to z tonikiem PHA? Ja bym się bała Ale niech bardziej kompetentni ode mnie się wypowiedzą

Ja używam:
Rano: hydrolat geraniowy + olej tamanu + HA 1%, na to podkład mineralny.
Ja nie mogę używać LM... Za bardzo mnie swędzi twarz po niej.

Wieczorem: micel Bioderma H2O + hydrolat geraniowy + krem normalizujący na noc z NP

Czasami jak mi się przypomni to mam krem po oczy z NP.

Nie mogę za bardzo kombinować, bo jak chcę coś ulepszyć np. ostatnio kupiłam Hauschkę olejek i krem i Jakaś masakra wysypowa...
Upss serum z wit. C połączone z tonikiem PHA to efekt mojego niedouczenia ( albo nadmiaru pochłanianej wiedzy w krótkim czasie) Jak widzisz błądzę i wszelkie wskazówki są dla mnie bardzo cenne . Ok. mój portfel się ucieszy odpuszczam tonik PHA , hydrolat geraniowy i skwalany

wyglądało by to tak:
rano:
hydrolat oczarowy na to serum z wit. C +olejek arganowy+żel HA 1%,

wieczorem:
olejek myjący drzewko różane
hydrolat oczarowy
żel HA 1% +olej z pestek śliwki +koenzym Q 10 lub roślinne komórki macierzyste - tu mam problem z wyborem co lepsze ale to pewnie trzeba sprawdzić na własnej skórze ?

czy teraz jest lepiej ? czy wystarczy jeśli nie będę stosować gotowych kremów na twarz i pod oczy ?
Tak do konca to nie wiem czy olejki przejdą , jak się chciałam codziennie wieczorem Dermogalem smarować to mi się "te pod skórą" pobudziły. Czy wogóle nie powinnam tych olejków ze sobą porównywać ? Laik ze mnie straszny. Proszę o cierpliwość.

ojjjj nie nadążam , dziękuję Contax jak to dobrze , że mogę stosować oba specyfiki i nie muszę podejmować "męskiej "decyzji
Vril również dziekuję na rano też olejek czy lepiej woda np mineralna czy to też zależy co skóra przyjmie ?

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-04-16 o 13:38
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:47   #2961
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Upss serum z wit. C połączone z tonikiem PHA to efekt mojego niedouczenia ( albo nadmiaru pochłanianej wiedzy w krótkim czasie) Jak widzisz błądzę i wszelkie wskazówki są dla mnie bardzo cenne . Ok. mój portfel się ucieszy odpuszczam tonik PHA , hydrolat geraniowy i skwalany

wyglądało by to tak:
rano:
hydrolat oczarowy na to serum z wit. C +olejek arganowy+żel HA 1%,

wieczorem:
olejek myjący drzewko różane
hydrolat oczarowy
żel HA 1% +olej z pestek śliwki +koenzym Q 10 lub roślinne komórki macierzyste - tu mam problem z wyborem co lepsze ale to pewnie trzeba sprawdzić na własnej skórze ?

czy teraz jest lepiej ? czy wystarczy jeśli nie będę stosować gotowych kremów na twarz i pod oczy ?
Tak do konca to nie wiem czy olejki przejdą , jak się chciałam codziennie wieczorem Dermogalem smarować to mi się "te pod skórą" pobudziły. Czy wogóle nie powinnam tych olejków ze sobą porównywać ? Laik ze mnie straszny. Proszę o cierpliwość.

ojjjj nie nadążam , dziękuję Contax jak to dobrze , że mogę stosować oba specyfiki i nie muszę podejmować "męskiej "decyzji
Vril również dziekuję na rano też olejek czy lepiej woda np mineralna czy to też zależy co skóra przyjmie ?
Do mycia zamiast olejku polecam krem oczyszczająco-rozświetlający z Naturalnego Piękna.
__________________
WYMIANA
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:52   #2962
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ide poczytać o kremie
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:56   #2963
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
ide poczytać o kremie
Z NP używam jeszcze:

Krem odżywczo normalizujący na noc
I krem pod oczy

Zapomniałam dodać, że cudownie na niespodzianki działa
Balsam Copaiba z mazideł
__________________
WYMIANA
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 14:13   #2964
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez moniar83 Pokaż wiadomość

Z NP używam jeszcze:

Krem odżywczo normalizujący na noc
I krem pod oczy

Zapomniałam dodać, że cudownie na niespodzianki działa
Balsam Copaiba z mazideł
Kurza stopa po co ja tam weszłam moniar83 Już współczuję mojej rodzinie okrojonego budżetu.

chyba nic nie stoi na przeszkodzie by tym kremem pod oczy smarować też powieki ?

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-04-16 o 14:32
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 14:15   #2965
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Vril również dziekuję na rano też olejek czy lepiej woda np mineralna czy to też zależy co skóra przyjmie ?

Przy Twojej wrażliwej cerze unikałabym 2x dziennie mycia twarzy wodą możesz sobie podsuszyć skórę, lepiej ogranicz się do micela rano, a wieczorem delkatny myjoł + woda
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 14:35   #2966
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ok. dziekuję
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 14:36   #2967
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Przy Twojej wrażliwej cerze unikałabym 2x dziennie mycia twarzy wodą możesz sobie podsuszyć skórę, lepiej ogranicz się do micela rano, a wieczorem delkatny myjoł + woda
Popieram. Ja używam wody tylko wieczorem, aby zmyć makijaż, potem micel i cała reszta

Co do kremu pod oczy, to ja go nie stosowałam na powieki, więc nie wiem

Ja również przechodziłam boje, jeśli chodzi o wybór pielęgnacji i stwierdzam, że co za dużo to nie zdrowo, przynajmniej dla mojej skóry

Czekam teraz na pielęgnację z Lure Beauty... I zobaczymy, czy sprawdzi się moja teoria, że nie należy przedobrzać, jeśli jest OK
__________________
WYMIANA
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 14:59   #2968
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Rowniez popieram. Micel rano, wieczorem przy demakijazu zel z woda. Niemniej myjol rano musi byc (ten micel np.), samo pomazanie sie hydrolatem czy woda nie myje, trzeba uzyc "zmywacza".
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 15:09   #2969
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, a jaki micel ?

Ja używam do mycia twarzy Cetaphil emulsja wieczorem,
a rano nieraz myję Cetaphilem(+hydrolat), a nieraz przecieram tylko hydrolatem z kocanki.. No i oczywiście po umyciu twarzy - krem, najczęściej jest to Dermoprotektor Cetaphil + kropelka HA z BU.
Na dzien próbowałam ostatnio krem Iwostin intensywnie nawilżający spf20, ale ściągalo mi cerę jak położyłam makijaż

Jeszcze jedno: jak byłam ostatnio u dermatologa i zapytałam o pielęgnację naturalną, to dostałam taką odp "po 30stce.. teraz jak masz 24 lata to nie kładź za dużo na cerę.., no.. ten hydrolat z kocanki to czasem możesz użyć"

Może i coś w tym jest.. jak za dużo się odżywia cerę w młodości, to później te rzeczy nie będą działać.. jak myślicie? Póki co chcę pozbyć się przebawrień i w tym celu przemywam twarz hydrolatem z kocanki po każdym myciu, co 2 dni na noc stosuję Skinoren. Chciałam dorzucić jeszcze olej tamanu lub serum Lemon, które zalegają mi w domu, ale póki co dam sobie spokój, bo testuję kosmetyki Pixie i w razie czego nie będę wiedzieć co mi szkodzi
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-04-16 o 15:13
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 15:22   #2970
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A jaki balsam polecicie do ciała? Obecnie używam Babydream z Rossmana, i nie wiem, czy kupować jakieś masło z NP, czy pozostać przy tym mleczku...
magtru jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.