Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz. VI - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 13:15   #2401
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
noo bartki to sa dobre buty dla dzieci, odpowiednio wyprofilowane itp


dostalam malej weny i zrobie TZ zoladki w sosie chrzanowym (blagam powiedzcie, ze nie trzeba tego swinstwa oczyszczac)
a dla mnie i Eryka pierogi leniwe - wszystko przez sylke tylko nie mam maszynki, moze zetre jakos ten ser na tarce
No nie wiem, nie wiem

I dla mnie
U mnie dzisiaj rybka, frytki i surówka z kiszonej kapusty. Tylko Małż się spóźnia, a mi kiszki marsza grają

Svinecko, pytałam się kiedyś Ciebie, może Ci umknęło, o stężenie wody do farby Matrix. Od czego zależy i które mam wybrać Poradź
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:15   #2402
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Ja do chodzenia tylko nowe zamierzam nabywać


Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Miramej zaciśnięte, bo niedługo wizyta
, czekamy na Małża

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
noo bartki to sa dobre buty dla dzieci, odpowiednio wyprofilowane itp


***
My się zbieramy do neurologa, do później
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:24   #2403
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Miramej


Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
No nie wiem, nie wiem

I dla mnie
U mnie dzisiaj rybka, frytki i surówka z kiszonej kapusty. Tylko Małż się spóźnia, a mi kiszki marsza grają

Svinecko, pytałam się kiedyś Ciebie, może Ci umknęło, o stężenie wody do farby Matrix. Od czego zależy i które mam wybrać Poradź
zapraszam

odpowiedzialam, moze Ci umknelo

stezenie zalezy od tego jaki chcesz kolor uzyskac, czy rozjasnic, czy przyciemnic i o ile tonow. zalezy rowniez od Twojego wyjsciowego koloru wlosow. jezeli chcesz koloryzacje ton w ton to poleam matrixa color sync - dziala podobnie jak szampon koloryzujacy bo nie niszczy ale to jest co innego, ladne kolory wychodza, sa trwale, a przede wszystkim bardzo odzywia wlosy

musialabys mi napisac co chcesz zrobic z wlosami i z jakiego koloru to bym Ci poradzila

ogolnie do czarnych i ciemnych brazow t woda 3%, do rudych i jasnych brazow 6%, jezeli chcesz rozjasniac to 9%, a najmocniejsza jest 12%, ja np z 12% robie odrosty, ale na calosc nie nalozylabym bo by sie spalily
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:24   #2404
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość




My się zbieramy do neurologa, do później
my też trzymamy kciuki mocno i czekamy na relację po
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:30   #2405
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Wpadam tylko na chwilę, dziewczyny sytuacja jest bardzo poważna u nas, zaczęto zrzut wody z zapory i grozi to przerwaniem wałów, mamy być gotowi do ewakuacji.... Ludzi jakieś pół kilometra dalej własnie ewakuowali, czegoś takiego jeszcze nigdy u nas nie było...
Anula bardzo Ci współczuję i mam ogromną nadzieję, że sytuacja się ustabilizuje...

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
wysłałam, zmykam, może spakuję małej jakieś rzeczy....trzymajcie kciuki
Trzmamy

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Karolinko próbujemy z kredytem w różnych bankach - sprawa skomplikowała sie jeszcze bo mielismy miec zasw o dochodach wieksze a szef chce - nie wiem dlaczego dac mniejsze. myslalam ze da jakie chcemy a tu d..a
O kurcze, to rzeczywiście nieciekawie...wstrętny ten szef na pewno Wam się uda...

Cytat:
Napisane przez agga19851985 Pokaż wiadomość
Cześć kochaneczki
Ja tylko na sekunde bo wogole nie mam czasu. Wyobraźcie sobie Ze Alan od kilku dni WCALE nie śpi w dzień !!! W nocy już nie jje, ale w dzień mam urwanie głowy.
Mam do waS kilka pytań, i proszę o pomoc:
1) Co dajecie dzieciakom do jedzenia z nowości?

2) Do którego miesiąca dziecko może stawać na paluszkach i od kiedy powinnam zacząć się martwić?

3)Czego uczycie dzieciaki?
Alan potrafi bić brawo, robić pa pa, zrobić cześć, przybić "piątkę", kręci głową na "nie"(nie rozumie że to znaczy nie), podaje mi zabawki, rozpoznaje np. żabę, świnkę, pieska, piłkę. Zaczyna ładnie bawić się samochodzikami tzn. już nimi nie rzuca tylko ładnie jeździ, potrafi turlać do mnie piłkę, próbuje trafiać klockami o różnych kształtach do dziurek, próbuje układać wieże z klocków,robi akuku.
Nie wiem czego teraz mogłabym go jeszcze uczyć?

4) I jeszcze jedno, Młody przestał mówić. Kiedyś mówił baba, dzidzi, tata, kilka razy zdarzyło się mama. A teraz ciągle jest tylko ba, ba, ba i tak przez cały dzień. Gdy mówię do niego: Alanku powiedz mama, tata itp to on kręci głową na nie i się śmieje Wasze dzieci też miały przerwę w mówieniu? U nas ta przerwa trwa już ok 1,5 m-ca.
Nie zazdroszcze nie-spania

1/ Moja je prawie że wszystko...i to raczej większe kawałki, bo dziecko musi nauczyć się gryźć...rzuć i przełykać. Z Nami było tak że wiedziałam że szybko musi zacząć jeść nowe rzeczy dlatego że w żłobku od razu powiedzieli ze od 10 miesiąca dziecko przechodzi na "normalną" kuchnię tak jak starsze, więc wolałam sama jej podawać nowe rzeczy i obserwować reakcję niż by w żłobku dostała.

2/Niestety nie pomogę, bo moja praktycznie w ogóle tak nie stawała...

3/Moja robi to co Wy...a poza tym po jedzonku sama masuje brzuszek jak jej smakuje Uwielbia zabawę w "akuku", "tryku tryku", dostała fontannę piłeczek z Playskool i łapie te piłki, wrzuca, sama potrafi ją włączyć. Bawi się w kosi-kosi, bije brawo (zwłaszcza jak słyszy że w tv jest "jaka to melodia" to najpierw tańczy a później bije brawo jak widownia bije) Kurcze teraz więcej nie pamiętam...ale jak mi się przypomni to napisze

4/ ja mimo wszystko myślę że mówienie takich maluszków to jest jeszcze nieświadome...nawet jak mówi mama to nie wie że to mama to raczej dzieci język...moja ma ostatnio fazę na dydy...jak widzi smoczka to od razu dydy...aż się tak rozpędziła ze ciągle powtarza...do tego dochodzą inne wyrazy w jej języku. Wrzucę film w klubie wieczorem to zobaczycie moją gadułkę

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
No, poczytaj jeszcze, jak zachowuje się przed jedzeniem

Dzięki , u nas już owsiana i musli czeka , co do jaglanej z owocami, to mam takie przemyślenia, jak Ty . O sojowa, daj znać, czy Tymkowi zasmakuje


A całe żółtko co drugi dzień to może to samo, co pół codziennie?
Potem chcesz dać całe codziennie, tak? A kiedy całe jajo? I jaki masz schemat? Podrzucisz linka? (sto pytań do... )

Reasumując, dobił mnie Twój post
Co Ty chciałabyś mieć Aniołka w domu nie ma tak dobrze, bo byś nie wiedziała że masz dziecko

Nic nie mów o jaglanej..w weekend stałam przy garach, gotowałam obiadek z jaglaną właśnie, kurczaczek, warzywka i te sprawy...a Zu jak spróbowała jaglanej to pluła dalej niż widziała

Ja żółtko daje na razie, ale bardzo nieregularnie. Myślę jednak że przy najbliższej okazji (weekend) zrobię jej jajecznicę

__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej

Edytowane przez Karolinak82
Czas edycji: 2010-05-18 o 13:35
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:35   #2406
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

czy któras z was kupowała na all fotelik maxi cosi priori? mozecie polecić któregos sprzedającego te foteliki?
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:39   #2407
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
czy któras z was kupowała na all fotelik maxi cosi priori? mozecie polecić któregos sprzedającego te foteliki?
z tgoco pamietam to moj sprzedawca mial ten fotelk tez
zaraz poszukam

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

ma ten sprzedawca maxi cosi priori XP z tego co widze
jezeli to o ten chodzi
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=9385851
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 13:40   #2408
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość


O kurcze, to rzeczywiście nieciekawie...wstrętny ten szef na pewno Wam się uda...


raczej nie chcieliśmy zaświadczenie 3000 netto bo wtedy byłyby szanse na coś ale wg niego to zaśw wystawia księgowa i ona wystawi na podstawie umowy, a na podst umowy to tak wychodzi i on większego nie może

Ole kochane wszystkiego dobrego
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:42   #2409
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Kuba też ma zabawkowy i go je , swojego nie daję, bo tam jest siedlisko bakterii, mimo, że go przecieram, jakoś boję się dać go Kubie.

Starcza, Kuba to waga piórkowa , na razie nie narzeka, nie kręci się, więc mamy jeszcze chwilę na zmianę
Moja Maluda dostała zabawkowy tel to nie chciała patrzeć na niego, a normalny to najlepsza zabawka, zwłaszcza jak włączy a tam jej zdjecie...od razu się śmieje i gada do siebie Jeden tel już zepsuła...zalała śliną

Zuza też do wielkich (wagowo) nie należy...całe 8600 g ale ta ciekawość

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My się zbieramy do neurologa, do później
Miramejku : kciuki:

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
stezenie zalezy od tego jaki chcesz kolor uzyskac, czy rozjasnic, czy przyciemnic i o ile tonow. zalezy rowniez od Twojego wyjsciowego koloru wlosow. jezeli chcesz koloryzacje ton w ton to poleam matrixa color sync - dziala podobnie jak szampon koloryzujacy bo nie niszczy ale to jest co innego, ladne kolory wychodza, sa trwale, a przede wszystkim bardzo odzywia wlosy

musialabys mi napisac co chcesz zrobic z wlosami i z jakiego koloru to bym Ci poradzila

ogolnie do czarnych i ciemnych brazow t woda 3%, do rudych i jasnych brazow 6%, jezeli chcesz rozjasniac to 9%, a najmocniejsza jest 12%, ja np z 12% robie odrosty, ale na calosc nie nalozylabym bo by sie spalily
To ja też poproszę o radę
Kiedyś kupowałam jedną farbę, ale niestety już nie sprzedają tego koloru i szukam i szukam i nic...a chciałabym czerwone włoski...takie super czerwone...teraz kupuję najbardziej czerwoną jaka jest na półce, ale to już nie to samo, chyba mam zbyt ciemne włosy już
Z drugiej strony podobają mi się też takie jak w załączniku u Zielińskiej...doradź prosze Svi jak je zrobić
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:45   #2410
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
...zapraszam

odpowiedzialam, moze Ci umknelo

stezenie zalezy od tego jaki chcesz kolor uzyskac, czy rozjasnic, czy przyciemnic i o ile tonow. zalezy rowniez od Twojego wyjsciowego koloru wlosow. jezeli chcesz koloryzacje ton w ton to poleam matrixa color sync - dziala podobnie jak szampon koloryzujacy bo nie niszczy ale to jest co innego, ladne kolory wychodza, sa trwale, a przede wszystkim bardzo odzywia wlosy

musialabys mi napisac co chcesz zrobic z wlosami i z jakiego koloru to bym Ci poradzila

ogolnie do czarnych i ciemnych brazow t woda 3%, do rudych i jasnych brazow 6%, jezeli chcesz rozjasniac to 9%, a najmocniejsza jest 12%, ja np z 12% robie odrosty, ale na calosc nie nalozylabym bo by sie spalily


Sorki, przeoczyłam w takim razie Dzięki

Ja ma ciemne włosy i chciałabym czekoladowy brąz, a przede wszystkim chciałabym przykryć siwe odrosty Doradź mi, którą farbę wybrać, no i które stężenie płynu
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:45   #2411
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
z tgoco pamietam to moj sprzedawca mial ten fotelk tez
zaraz poszukam

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

ma ten sprzedawca maxi cosi priori XP z tego co widze
jezeli to o ten chodzi
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=9385851
chciałam zwykły priori, nie XP, ale taki tez ma, dzieki, popatrze sobie
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 13:52   #2412
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
chciałam zwykły priori, nie XP, ale taki tez ma, dzieki, popatrze sobie
Tak z ciekawości weszłam do tego gościa na aukcje i okazuje się że on ma tą strone www.autofoteliki.pl a tam ma tańszy Priori niż na allegro...nieznacznie, ale jednak
http://www.autofoteliki.pl/dane1,30,...si-Priori.html
a przesyłka też darmowa
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej

Edytowane przez Karolinak82
Czas edycji: 2010-05-18 o 13:53
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:54   #2413
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Dla naszych Oluniek


Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
Normalnie jakbym o Lenie czytala. Lacze sie w bolu





witaj Aga -z tego co piszesz to Alanek duzo umie wiec nic sie nie martw, a czemu nie spi w dzien?? wogole mu sie nie chce?


mama robi pierogi ruskie
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 14:05   #2414
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

dziewczyny ile mniej wiecej musza dusic sie zoladki aby byly miekkie?


Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
To ja też poproszę o radę
Kiedyś kupowałam jedną farbę, ale niestety już nie sprzedają tego koloru i szukam i szukam i nic...a chciałabym czerwone włoski...takie super czerwone...teraz kupuję najbardziej czerwoną jaka jest na półce, ale to już nie to samo, chyba mam zbyt ciemne włosy już
Z drugiej strony podobają mi się też takie jak w załączniku u Zielińskiej...doradź prosze Svi jak je zrobić
powiem Ci, ze wszelkie rudosci to bardzo ciezki temat, ciezko uzyskac taki kolor jaki sie chce i na dodatek na kazdej glowie wychodzi inaczej

a jaka chcesz farba farbowac? zwykla czy fryzjerska?

najlepiej wychodza mieszanki z kilku kolorow
Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość


Sorki, przeoczyłam w takim razie Dzięki

Ja ma ciemne włosy i chciałabym czekoladowy brąz, a przede wszystkim chciałabym przykryć siwe odrosty Doradź mi, którą farbę wybrać, no i które stężenie płynu
no to jezeli na ciemno i chcesz przykryc siwe odrosty to napewno 3%
ja mojej mamie klade np odrosty siwe z 3 a reszta 3 zmieszana z 6



dziewczyny jak bede miala chwile to przejrze farby i Wam cos zaproponuje

ale zeby potem nie bylo na mnie
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 14:09   #2415
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
chciałam zwykły priori, nie XP, ale taki tez ma, dzieki, popatrze sobie

A najtańsze są TUTAJ

Wróciłam, ale napiszę później. Było bardzo miło, a teraz obiad i te sprawy

Moze jakaś kawka

Aannuullaa, trzymaj się. Pisz do Miramej. Martwię się o Was
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 14:10   #2416
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
dziewczyny ile mniej wiecej musza dusic sie zoladki aby byly miekkie?



powiem Ci, ze wszelkie rudosci to bardzo ciezki temat, ciezko uzyskac taki kolor jaki sie chce i na dodatek na kazdej glowie wychodzi inaczej

a jaka chcesz farba farbowac? zwykla czy fryzjerska?

najlepiej wychodza mieszanki z kilku kolorow


dziewczyny jak bede miala chwile to przejrze farby i Wam cos zaproponuje

ale zeby potem nie bylo na mnie

Co do pierwszego pytania...to nie wiem nigdy nie gotowałam na próbowanie pewnie nie ma szans?


W zasadzie nie wiem, zawsze farbowałam sklepowmi różnymi, ale raczej z "wyższych" półek, jeśli tak można w ogóle powiedzieć...z chęcią jednak posłucham Twoich rad i wypróbuję Twoich typów

W czerwcu chcę zrobić blond balejaż na mega czerwone włosy (miałam tak kilka razy i najlepiej się tak czuję), ale teraz ciezko mi trafić w taką fajną czerwoną farbę
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 14:14   #2417
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
...

no to jezeli na ciemno i chcesz przykryc siwe odrosty to napewno 3%
ja mojej mamie klade np odrosty siwe z 3 a reszta 3 zmieszana z 6



dziewczyny jak bede miala chwile to przejrze farby i Wam cos zaproponuje

ale zeby potem nie bylo na mnie
O

---

Wszystkim Olom i Oleńkom spełnienia marzeń
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 14:19   #2418
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Dzięki Wam wielkie za życzenia. :dziekuje :

To co impreza
Zapraszam na koktajle owocowe dla karmiących i z % dla butelkowych
(Dobrze, zę to nie urodziny, jakoś tak sympatyczniej )
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 14:19   #2419
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Svi...Ponizej farba którą uwielbiałam, ale nie ma już w sklepach tego koloru...
pierwszy z lewej...coś takiego bym chciała...ewentualnie zielińskiej
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej

Edytowane przez Karolinak82
Czas edycji: 2010-05-18 o 14:23
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 14:30   #2420
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

oooo nie probowac nie bede, wystarczy, ze kuchnie musze wietrzyc

ok Karola, magi pozniej pomysle
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:05   #2421
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Olu jeszcze z kawką?? o ja sobie właśnie zrobiłam - pogoda do bani znowu pada. zazwyczaj nie piję dwóch dziennie ale w dziś to obowiazkowo
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:08   #2422
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:12   #2423
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Olu jeszcze z kawką?? o ja sobie właśnie zrobiłam - pogoda do bani znowu pada. zazwyczaj nie piję dwóch dziennie ale w dziś to obowiazkowo
Jeszcze tak

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh
Kurcze, a tak trzymałam kciuki

A jak Kubuś ma podwinięte te paluszki? A wykrzywia do środka, czy jak?

Na pewno to chwilowe i przejdzie. Pomasujecie nóżki i będzie dobrze.
My też mieliśmy napięte mięśnie (odchylał główkę itp), a wszystko przeszło i jest dobrze
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:17   #2424
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Przepraszam, zapomniałam z tego wszystkiego podziękować za kciuki , dziękujemy z Kubaskiem

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Kurcze, a tak trzymałam kciuki

A jak Kubuś ma podwinięte te paluszki? A wykrzywia do środka, czy jak?

Na pewno to chwilowe i przejdzie. Pomasujecie nóżki i będzie dobrze.
My też mieliśmy napięte mięśnie (odchylał główkę itp), a wszystko przeszło i jest dobrze


No podkurcza, tak jakby chciał coś chwycić stópką, a jak Mu pani doktor badała i rozprostowywał, to też nie do końca dobrze, bo jakoś wachlarzowato. Nie umiem do końca powtórzyć, co mówiła, bo skupiłam się bardziej na zaleceniach .
A tego wykrzywiania my nie zauważyliśmy w domu w ogóle, ciężko mi teraz opisać.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:29   #2425
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Co Ty chciałabyś mieć Aniołka w domu nie ma tak dobrze, bo byś nie wiedziała że masz dziecko

Nic nie mów o jaglanej..w weekend stałam przy garach, gotowałam obiadek z jaglaną właśnie, kurczaczek, warzywka i te sprawy...a Zu jak spróbowała jaglanej to pluła dalej niż widziała

Ja żółtko daje na razie, ale bardzo nieregularnie. Myślę jednak że przy najbliższej okazji (weekend) zrobię jej jajecznicę

Nie no, moje dziecko jest prawie Aniołkiem

A jaką jaglaną? My mamy taką specjalną dzieciową



I co się śmiejesz, co?

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Moja Maluda dostała zabawkowy tel to nie chciała patrzeć na niego, a normalny to najlepsza zabawka, zwłaszcza jak włączy a tam jej zdjecie...od razu się śmieje i gada do siebie Jeden tel już zepsuła...zalała śliną

Zuza też do wielkich (wagowo) nie należy...całe 8600 g ale ta ciekawość

Miramejku : kciuki:
Kuba zaślinił pilota

To i tak cięższa o 200 g niż nasz Malutek , dzisiaj też się wychylał ze swojego fotelika, ale nie płakał



Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Moze jakaś kawka
Ja mam, ale nastrój mam nieprzysiadalny

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
To co impreza
Zapraszam na koktajle owocowe dla karmiących i z % dla butelkowych
(Dobrze, zę to nie urodziny, jakoś tak sympatyczniej )
Poproszę truskawkowy

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Dziewczyny, znacie się na tych urządzeniach do masażu stóp? Bo muszę kupić Kubie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:32   #2426
sylka79
Wtajemniczenie
 
Avatar sylka79
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 995
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Kurczę, skąd macie swoje schematy? Ja też trzymam się schematu i daję codziennie pół żółtka
Ja mam jakiś z Nestle i pisze podawać żółtko jaja kurzego pół co drugi dzień,a od 11 miesiąca życia 2-3 razy w tygodniu całe jajkoCzyli tak jak u nas za nieco ponad tydzień można próbować.Widać co schemat,to jakaś różnica,ale chyba nie musimy się aż tak sztywno go trzymać

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Gratuluję pięknych nocek

Mam nadzieję, że nie pozalewało Wam nic.

Z ręką tak? Dokucza jeszcze czy zupełnie nic?




na szczęście nie,byłam oglądnęłam,wszystko w porządku,trochę mokro na działce-ale woda nie stoi

no własnie niedokucza już i rozważałam mozliwośc odwołania wizyty,ale to juz jutro wiec pójdę

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
sylka pierogi leniwe powiadasz? hmm nigdy nie robilam - co sie daje? ser, maka, jajko?
w sumie mam twarog w lodowce ale taka malutka kosteczke
Spóźniłam sięTak wszystko to,co mówisz,ser przepuszczam wcześniej przez maszynkę,jak chcesz dokładny przepis to moge podać

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Zapisywaliśmy się już w grudniu . Wszytsko mamy 30. czerwca. I chirurga, i scyntygrafię i urologa. Z jednej strony dobrze, bo wsio załatwimy jednym wyjazdem. Już się martwię, jak Maciulek wytrzyma badanie, a dokładnie leżenie bez ruchu ok. 30 minut Ostatnio, w grudniu, był horror i skończył siny od płaczu Musiał być przybandażowany do stołu, a dodatkowo ja Go trzymałam. Serce się kroiło, jak tak patrzył na Ciebie i rozpaczał Niestety musimy, nie mamy innego wyjścia A co do wyników, to chciałabym, żeby nie było operacji, żeby nerka dalej sobie radziła jak radzi do tej pory



?
magi kochana to wszystko dla dobra Maciusia
zaciśniete będą,żeby było dobrze.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Kuba śpi już półtorej godziny, kochane dziecko, wie, że przez wizytę u lekarza popołudniowa drzemka Mu się przesunie, to dba o siebie
Ale Ci dobrze
__________________
D i B







sylka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:34   #2427
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh

kochana poćwiczysz trochę z Kubusiem i na pewno wszystko wróci do normy
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:52   #2428
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
Ja mam jakiś z Nestle i pisze podawać żółtko jaja kurzego pół co drugi dzień,a od 11 miesiąca życia 2-3 razy w tygodniu całe jajkoCzyli tak jak u nas za nieco ponad tydzień można próbować.Widać co schemat,to jakaś różnica,ale chyba nie musimy się aż tak sztywno go trzymać
(...)
Ale Ci dobrze
Wiem, że nie trzeba się sztywno trzymać schematów, tylko dziwią mnie takie rozbieżności. W moim najpierw kazali dawać 1/2 żółtka co drugi dzień (do końca 9. miesiąca), potem 1/2 żółtka codziennie (do końca 10. miesiąca), a potem całe jajko 3-4 razy w tygodniu.

Wiem , teraz też śpi już godzinę

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
kochana poćwiczysz trochę z Kubusiem i na pewno wszystko wróci do normy
, mam nadzieję
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:52   #2429
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Dziewczyny o jakim klubie piszecie i jak mozna do niego dolaczyc?

Dziekuje wszystkim za miłe powitanie!
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 15:53   #2430
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh
oj ale ja mysle, ze pocwiczycie i bedzie ok. do tego butki i napewno wszystko mu sie poprawi

spojrz jakie bartek ma sliczne buciki w ofercie
http://www.bartek.com.pl/produkty_baby.php

a tutaj jest jakis outlet i sa naprawde atrakcyjne ceny, ale musze doczytac czy to jakies koncowki kolekcji, pojedyncze sztuki czy co? no bo chyba nie wadliwe nie?
http://www.outlet.bartek.com.pl/prod...id_kategorii=1
Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
Spóźniłam sięTak wszystko to,co mówisz,ser przepuszczam wcześniej przez maszynkę,jak chcesz dokładny przepis to moge podać
juz znalazlam przepis na necie ale jeszcze nie robilam bo Eryk sie najadl zupa wiec mozesz podac tylko malo mam sera
i nie mam maszynki ale sprobuje zetrzec go na tarce - a i tak go bede miksowac z zoltkiem
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.