Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz. VI - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 16:11   #2431
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
, dużo masz tego urlopu? Odpoczniesz trochę? Jutro, z tego co pamiętam, wyjeżdżacie już na wesele, tak?

A czy to dobry pomysł, żeby dla dzieci, które uczą się dopiero chodzić, kupować używane buty? Czy nie są one już "dopasowane" do poprzedniej nóżki?

mam tydzień, więc trochę sie oderwę od pracy

no jak dziecko chodzi to pewnie, ze nowe, ale ja miałam na myśli, ze teraz jak nasze dzieciaczki postawią kilka kroczków, a butki zakładamy tylko do samochodu albo do wózka i bucik będzie za mały po kilku tygodniach to nie będę płacić 200 zł za butki
potem jak już samodzielnie będzie biegał czyli przebywał w buciku po kilka godzin i trzymał na nich cały ciężar to pewnie, ze nowe

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh

a powiedziała co to może oznaczać?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:30   #2432
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh
Dobrze bedzie...
Kurcze troche i mnie zmarwilas bo Lenka tez ma skulone/przykurczone paluszki do tej pory smielismy sie z mezem ze to po nim bo on jak siedzi to trzyma je wlasnie tak podwiniete, ale teraz juz sama nie wiem

Jutro ide do przychodni to podpytam.

Powstal nowy watek "smoczek moja zmora" czy jakos tak. Ide poczytac-juz sie boje
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:30   #2433
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości weszłam do tego gościa na aukcje i okazuje się że on ma tą strone www.autofoteliki.pl a tam ma tańszy Priori niż na allegro...nieznacznie, ale jednak
http://www.autofoteliki.pl/dane1,30,...si-Priori.html
a przesyłka też darmowa
oo dzieki
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:36   #2434
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Wpadam tylko na chwilę, dziewczyny sytuacja jest bardzo poważna u nas, zaczęto zrzut wody z zapory i grozi to przerwaniem wałów, mamy być gotowi do ewakuacji.... Ludzi jakieś pół kilometra dalej własnie ewakuowali, czegoś takiego jeszcze nigdy u nas nie było...
O, kurczę Mam nadzieję, że nie dojdzie do ewakuacji Trzymajcie się


Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dzięki , u nas już owsiana i musli czeka , co do jaglanej z owocami, to mam takie przemyślenia, jak Ty . O sojowa, daj znać, czy Tymkowi zasmakuje


A całe żółtko co drugi dzień to może to samo, co pół codziennie?
Potem chcesz dać całe codziennie, tak? A kiedy całe jajo? I jaki masz schemat? Podrzucisz linka? (sto pytań do... )
Wszystkie naraz glutenowe kupiłaś? Dam znać, ale jeszcze chwilę z nią poczekam

To samo Tylko ja wybrałam wersję dla leniwych
Czemu całe codziennie? Codziennie nie, 3-4 razy w tygodniu. Spróbuję zacząć dawać z białkiem może za jakieś +/- 2 tygodnie
W sumie nie kieruję się jednym - oglądam zawsze kilka schematów i wyciągam średnią Korzystam np. z tego, który mam od Ciebie (z KUKP), lubię też czytać ten z edziecka, z oseska również... No z kilku
__________________
Trollom stop!
...................
morska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:37   #2435
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

sylka zaproponowala przepis i poszla
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:47   #2436
sylka79
Wtajemniczenie
 
Avatar sylka79
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 995
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Wpadam tylko na chwilę, dziewczyny sytuacja jest bardzo poważna u nas, zaczęto zrzut wody z zapory i grozi to przerwaniem wałów, mamy być gotowi do ewakuacji.... Ludzi jakieś pół kilometra dalej własnie ewakuowali, czegoś takiego jeszcze nigdy u nas nie było...
anulka :glasiu: ja jak zwykle spóźnionaale mocno zaciśnięte.

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość

My nadal mamy 0-13kg i zamontowany jest z tylu za pasazerem.


Ja też miałam z tyłu za pasażerem(i nawet dobrze mi było w trakcie jazdy zerknąć na Bartosza)później przełożyłam na środkową kanapę,a teraz to już zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez agga19851985 Pokaż wiadomość
1) Co dajecie dzieciakom do jedzenia z nowości?
Ja oprócz słoiczków i kaszek daję chrupki i biszkopty i nie wiem co dalej? Wasze dzieciaki jedzą już duże kawałki? robicie im jakieś kanapeczki czy coś innego? Alan chyba jeszcze nie poradzi sobie z dużymi kawałkami.

2) Do którego miesiąca dziecko może stawać na paluszkach i od kiedy powinnam zacząć się martwić?

3)Czego uczycie dzieciaki?
Alan potrafi bić brawo, robić pa pa, zrobić cześć, przybić "piątkę", kręci głową na "nie"(nie rozumie że to znaczy nie), podaje mi zabawki, rozpoznaje np. żabę, świnkę, pieska, piłkę. Zaczyna ładnie bawić się samochodzikami tzn. już nimi nie rzuca tylko ładnie jeździ, potrafi turlać do mnie piłkę, próbuje trafiać klockami o różnych kształtach do dziurek, próbuje układać wieże z klocków,robi akuku.
Nie wiem czego teraz mogłabym go jeszcze uczyć?

4) I jeszcze jedno, Młody przestał mówić. Kiedyś mówił baba, dzidzi, tata, kilka razy zdarzyło się mama. A teraz ciągle jest tylko ba, ba, ba i tak przez cały dzień. Gdy mówię do niego: Alanku powiedz mama, tata itp to on kręci głową na nie i się śmieje Wasze dzieci też miały przerwę w mówieniu? U nas ta przerwa trwa już ok 1,5 m-ca.




1)oprócz biszkoptów i chrupek,Bartosz je trochę bułeczki z masełkiem

2)tu Ci nie doradzę,póki co Bartosz stawia ładnie całe stopy.

3)mój piątki nie przybija,oprócz tego co wymieniłaś bawimy się w pokazywanie paluszkiem lampa,nos.Mówię lampa,pokazujemy lampa i później to samo z "nos"i tak co raz szybciej,a śmiechu Bartosz ma przy tym co niemiaraI lubi jak czytamy książeczki

4)pewnie ma taki okresBartosz miał tak z gaworzeniemgaworzył ,przestał a później znowu zaczął

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Hm, a wg jakiego schematu? Bo to chyba obowiązywało do końca 9. miesiąca?


Ja mam z Nestle Nic mi tu nie pisze o całym żółtkuale to nic wprowadzę całe żółtko,a po np.2tygodniach całe jajkoChyba nic się nie stanie

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
a dla mnie i Eryka pierogi leniwe - wszystko przez sylke tylko nie mam maszynki, moze zetre jakos ten ser na tarce
A jednakDamian wtrybił dwie porcje

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

p4w dużo zdrówkanie tylko na czas urlopowy
__________________
D i B








Edytowane przez sylka79
Czas edycji: 2010-05-18 o 16:45
sylka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:53   #2437
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh

Masaże, butki i witamina pomogą i będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
...No podkurcza, tak jakby chciał coś chwycić stópką, a jak Mu pani doktor badała i rozprostowywał, to też nie do końca dobrze, bo jakoś wachlarzowato. Nie umiem do końca powtórzyć, co mówiła, bo skupiłam się bardziej na zaleceniach .
A tego wykrzywiania my nie zauważyliśmy w domu w ogóle, ciężko mi teraz opisać.
Jejku, już się boję piątkowej wizyty , bo Maciulek też podkurcza i dodatkowo czasami staje na podkurczonych. I stópki stawia jak kaczka, takie rozchylone


Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
...magi kochana to wszystko dla dobra Maciusia
zaciśniete będą,żeby było dobrze.
...


Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
...

ok Karola, magi pozniej pomysle
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 16:55   #2438
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Unholy, wlasnie tą aukcję tez znalazłam. Jutro pojedziemy do sklepu z Oliwką, przymierzymy ją do fotelika, i jak wszytsko bedzie oki, to zamówie na tej aukcji. moja Oli tez troche podkurcza paluszki u stóp, ostatnio mniej, ale zdarza się, mam nadzieje ze to przejdzie, bo do lekarza z tym się nie umawiałam, nie wiem czy powinnam, w czerwcu bede u ortopedy, to moze najpierw jemu pokazemy stópki i jakby cos to umówimy sie do neurologa.

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2010-05-18 o 16:57
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:58   #2439
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh
No co Ty mówisz... Byłam pewna, że wszystko będzie w porządku.
Jak wykrzywia nóżki?
USG główki robi się w przypadku większego napięcia?
Ale to, co u Kubusia wypatrzyła to chyba nic strasznego, prawda? Wiem, że lepiej byłoby, żeby nic nie wypatrzyła, ale na pewno szybko się poprawi

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
No podkurcza, tak jakby chciał coś chwycić stópką, a jak Mu pani doktor badała i rozprostowywał, to też nie do końca dobrze, bo jakoś wachlarzowato. Nie umiem do końca powtórzyć, co mówiła, bo skupiłam się bardziej na zaleceniach .
A tego wykrzywiania my nie zauważyliśmy w domu w ogóle, ciężko mi teraz opisać.
To może i ja się przejdę, skoro można coś samemu przeoczyć.. Zgłupiałam już.


Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
Ja mam z Nestle Nic mi tu nie pisze o całym żółtkuale to nic wprowadzę całe żółtko,a po np.2tygodniach całe jajkoChyba nic się nie stanie
Pewnie, że nic, tylko z ciekawości pytam, bo na razie nigdzie nie spotkałam się z takim zaleceniem jajecznym, raczej wszystkie te, które przejrzałam, pokrywały się w tym temacie
A ten schemat Nestle to z netu czy z tych materiałów, które pocztą przychodziły?
__________________
Trollom stop!
...................
morska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:06   #2440
sylka79
Wtajemniczenie
 
Avatar sylka79
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 995
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh
będzie dobrzepoćwiczycie troszkę Kubusiowe paluszki i wszystko będzie tak jak trzeba

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Wiem, że nie trzeba się sztywno trzymać schematów, tylko dziwią mnie takie rozbieżności. W moim najpierw kazali dawać 1/2 żółtka co drugi dzień (do końca 9. miesiąca), potem 1/2 żółtka codziennie (do końca 10. miesiąca), a potem całe jajko 3-4 razy w tygodniu.

Wiem , teraz też śpi już godzinę



, mam nadzieję
No widziszja mam w swoim cały czas pół żółtka co drugi dzień,a od 11 miesiąca całe jajkow końcu dojdziemy do całego

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
juz znalazlam przepis na necie ale jeszcze nie robilam bo Eryk sie najadl zupa wiec mozesz podac tylko malo mam sera
i nie mam maszynki ale sprobuje zetrzec go na tarce - a i tak go bede miksowac z zoltkiem
starty na tarce też będzie,robiłam dawniej tak jak nie miałam maszynki

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Pewnie, że nic, tylko z ciekawości pytam, bo na razie nigdzie nie spotkałam się z takim zaleceniem jajecznym, raczej wszystkie te, które przejrzałam, pokrywały się w tym temacie
A ten schemat Nestle to z netu czy z tych materiałów, które pocztą przychodziły?
dostałam w szpitalu taki osobny kartonik z Nestle wytyczne jakie produkty i kiedy powinny zagościć w diecie dziecka,taka kolorowa tabelkaNie mam jeszcze aparatu,bo wkleiłabym fotkę
__________________
D i B







sylka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:13   #2441
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
oj ale ja mysle, ze pocwiczycie i bedzie ok. do tego butki i napewno wszystko mu sie poprawi

spojrz jakie bartek ma sliczne buciki w ofercie
http://www.bartek.com.pl/produkty_baby.php

a tutaj jest jakis outlet i sa naprawde atrakcyjne ceny, ale musze doczytac czy to jakies koncowki kolekcji, pojedyncze sztuki czy co? no bo chyba nie wadliwe nie?
http://www.outlet.bartek.com.pl/prod...id_kategorii=1


Po buciki pojedziemy do Sopotu, tam jest firma Tombut

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
mam tydzień, więc trochę sie oderwę od pracy

no jak dziecko chodzi to pewnie, ze nowe, ale ja miałam na myśli, ze teraz jak nasze dzieciaczki postawią kilka kroczków, a butki zakładamy tylko do samochodu albo do wózka i bucik będzie za mały po kilku tygodniach to nie będę płacić 200 zł za butki
potem jak już samodzielnie będzie biegał czyli przebywał w buciku po kilka godzin i trzymał na nich cały ciężar to pewnie, ze nowe


a powiedziała co to może oznaczać?
To dobrze



Nie , a ja nie zapytałam z przejęcia . Ale za miesiąc mamy przyjść na kolejną wizytę, to może będę bardziej przytomna.

Cytat:
Napisane przez syla39 Pokaż wiadomość
Dobrze bedzie...
Kurcze troche i mnie zmarwilas bo Lenka tez ma skulone/przykurczone paluszki do tej pory smielismy sie z mezem ze to po nim bo on jak siedzi to trzyma je wlasnie tak podwiniete, ale teraz juz sama nie wiem

Jutro ide do przychodni to podpytam.


Zapytać nie zaszkodzi
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 17:14   #2442
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Wszystkie naraz glutenowe kupiłaś? Dam znać, ale jeszcze chwilę z nią poczekam

To samo Tylko ja wybrałam wersję dla leniwych
Czemu całe codziennie? Codziennie nie, 3-4 razy w tygodniu. Spróbuję zacząć dawać z białkiem może za jakieś +/- 2 tygodnie
W sumie nie kieruję się jednym - oglądam zawsze kilka schematów i wyciągam średnią Korzystam np. z tego, który mam od Ciebie (z KUKP), lubię też czytać ten z edziecka, z oseska również... No z kilku
Kupiłam 2 glutenowe i 2 bezglutenowe

Ja spytałam o całe żółtko, czy codziennie, bo tak początkowo zrozumiałam, ale już teraz doczytałam i wiem, że pisałaś o całym jajku, ups



Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość

Masaże, butki i witamina pomogą i będzie dobrze

Jejku, już się boję piątkowej wizyty , bo Maciulek też podkurcza i dodatkowo czasami staje na podkurczonych. I stópki stawia jak kaczka, takie rozchylone
, mam nadzieję

Może to coś zupełnie innego , dla nas może wyglądać podobnie, dla lekarza może oznaczać coś zupełnie innego

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
moja Oli tez troche podkurcza paluszki u stóp, ostatnio mniej, ale zdarza się, mam nadzieje ze to przejdzie, bo do lekarza z tym się nie umawiałam, nie wiem czy powinnam, w czerwcu bede u ortopedy, to moze najpierw jemu pokazemy stópki i jakby cos to umówimy sie do neurologa.
Kuba bardzo często ma podkurczone, dlatego mimo, że pediatra uważa, że to nic takiego, to i tak poszłam do neurologa.

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
No co Ty mówisz... Byłam pewna, że wszystko będzie w porządku.
Jak wykrzywia nóżki?
USG główki robi się w przypadku większego napięcia?
Ale to, co u Kubusia wypatrzyła to chyba nic strasznego, prawda? Wiem, że lepiej byłoby, żeby nic nie wypatrzyła, ale na pewno szybko się poprawi

To może i ja się przejdę, skoro można coś samemu przeoczyć.. Zgłupiałam już.
Lakarka mi to pokazywała w gabinecie, tak jakby stopy zawijał do środka bokiem, stawał na zewnętrznych brzegach, nie umiem opisać W domu tego nie widziałam.

Nie wiem, zaleciła zrobienie, więc się zapisaliśmy.

, chyba nie, ale wiadomo, lepiej, jak wszystko jest w porządku.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:20   #2443
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

nie doczekam sie dzis tego przepisu
ide robic z netu
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:21   #2444
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
będzie dobrzepoćwiczycie troszkę Kubusiowe paluszki i wszystko będzie tak jak trzeba

No widziszja mam w swoim cały czas pół żółtka co drugi dzień,a od 11 miesiąca całe jajkow końcu dojdziemy do całego


Wiem, tak chciałam się skonsultować i poradzić
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:38   #2445
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Svi a ty na leniwe chciałas przepis tak?

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2145 z tego przepisu robiłam i były ok

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2144 a tu przepis bez ziemniaków

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2010-05-18 o 17:41
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:41   #2446
sylka79
Wtajemniczenie
 
Avatar sylka79
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 995
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość


Wiem, tak chciałam się skonsultować i poradzić


Idę szykować malcowi kąpiel
Gdybym już nie zajrzała:to spokojnej nocki

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Svi a ty na leniwe chciałas przepis tak?

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2145 z tego przepisu robiłam i były ok
E,chyba na żołądki
__________________
D i B







sylka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:42   #2447
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Svi a ty na leniwe chciałas przepis tak?

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2145 z tego przepisu robiłam i były ok
dzieki ale ja zrobie z innego bo leniwych nie robi sie z ziemniakami

no patrz co za sylka wstretna przylazi i przepisu nie podaje
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:42   #2448
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

hmm, cos mi sie porypało, by myslałam ze na leniwe
wlasnie Svi, edytowałam posta i dałam przepis drugi bez ziemnaków

czyli jednak na leniwe


http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2144 o o ten, ale nie wypróbowany, mówie od razu

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2010-05-18 o 17:43
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:45   #2449
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
hmm, cos mi sie porypało, by myslałam ze na leniwe
wlasnie Svi, edytowałam posta i dałam przepis drugi bez ziemnaków

czyli jednak na leniwe
nieee to sylce sie porypalo i grabi sobie oj grabi

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

ja zrobie z tego przepisu
http://passionfruit.blox.pl/2009/05/Pierogi-leniwe.html

z komentarzy wyniki, ze sa dobre
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 17:48   #2450
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

oj sylka podpadłaś
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 18:20   #2451
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
dostałam w szpitalu taki osobny kartonik z Nestle wytyczne jakie produkty i kiedy powinny zagościć w diecie dziecka,taka kolorowa tabelkaNie mam jeszcze aparatu,bo wkleiłabym fotkę
Ee nie, aż fotki nie trzeba Pytałam, bo pomyślałam, że może też mam w domu ten schemat, a nie wiem, że mam

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja spytałam o całe żółtko, czy codziennie, bo tak początkowo zrozumiałam, ale już teraz doczytałam i wiem, że pisałaś o całym jajku, ups


Kuba bardzo często ma podkurczone, dlatego mimo, że pediatra uważa, że to nic takiego, to i tak poszłam do neurologa.


Lakarka mi to pokazywała w gabinecie, tak jakby stopy zawijał do środka bokiem, stawał na zewnętrznych brzegach, nie umiem opisać W domu tego nie widziałam.


, chyba nie, ale wiadomo, lepiej, jak wszystko jest w porządku.
Teraz doczytałam jak wtedy odpowiedziałam bez sensu o "całym" i oczywiście każdy ma wiedzieć o co mi chodzi Chyba się skupić nie potrafię ostatnio

Czyli pediatra uważała odruch Babińskiego u Kubusia za prawidłowy, a neurolog, że nie do końca prawidłowy?

Wydaje mi się, że wiem o co chodzi.

Niebawem będzie w porządku, już Ty się o to postarasz


Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
Idę szykować malcowi kąpiel
Gdybym już nie zajrzała:to spokojnej nocki
Wzajemnie
__________________
Trollom stop!
...................
morska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:15   #2452
sylka79
Wtajemniczenie
 
Avatar sylka79
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 995
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
no patrz co za sylka wstretna przylazi i przepisu nie podaje nieee to sylce sie porypalo i grabi sobie oj grabi




Kobieto nie tak mocnomi sie porypało,czy Ty wcześniej pisałaś,że masz z Internetucoś przeoczyłam?


Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
oj sylka podpadłaś
Na całej linii

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Ee nie, aż fotki nie trzeba Pytałam, bo pomyślałam, że może też mam w domu ten schemat, a nie wiem, że mam

No to już wieszpewnie nie masz,bo byś już dawno w niego też lukała

Dobranoc
__________________
D i B







sylka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:23   #2453
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

oj niedokladnie czytamy niedokladnie

ale sie obzarlam masakra

myslalam, ze moze mojemu niejadkowi posmakuja jakos bardziej ale szalu nie bylo
no ale zjadl to najwazniejsze
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:23   #2454
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość

Zapisywaliśmy się już w grudniu . Wszytsko mamy 30. czerwca. I chirurga, i scyntygrafię i urologa. Z jednej strony dobrze, bo wsio załatwimy jednym wyjazdem. Już się martwię, jak Maciulek wytrzyma badanie, a dokładnie leżenie bez ruchu ok. 30 minut Ostatnio, w grudniu, był horror i skończył siny od płaczu Musiał być przybandażowany do stołu, a dodatkowo ja Go trzymałam. Serce się kroiło, jak tak patrzył na Ciebie i rozpaczał Niestety musimy, nie mamy innego wyjścia A co do wyników, to chciałabym, żeby nie było operacji, żeby nerka dalej sobie radziła jak radzi do tej pory
biedny Maciulek mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Wpadam tylko na chwilę, dziewczyny sytuacja jest bardzo poważna u nas, zaczęto zrzut wody z zapory i grozi to przerwaniem wałów, mamy być gotowi do ewakuacji.... Ludzi jakieś pół kilometra dalej własnie ewakuowali, czegoś takiego jeszcze nigdy u nas nie było...
anulka trzymajcie się! U nas nie jest aż tak poważnie ... zeby wszystko było ok!
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
u nas na "nie wolno" Wercia reaguje tak "ne, ne , ne" i glowa kiwa,
jak bierze sie za kabel i mowie ze ma zostawic to z mina zlosnicy i swoim"ne ne ne" idzie po zabawke
hehe
Bartuś reaguje na "nie wolno" jak małż mu to powie, mój ton chyba nie jest tak poważny ... i sprawdza na ile moze sobie pozwolić
Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
czy któras z was kupowała na all fotelik maxi cosi priori? mozecie polecić któregos sprzedającego te foteliki?
ja kupowałam od tego sprzedawcy co UnholyOne wklejała linka wszystko super - fotelik, gratisy i szybka wysyłka
Cytat:
Napisane przez UnholyOne;193983j56
Dzięki Wam wielkie za życzenia.
To co impreza
Zapraszam na koktajle owocowe dla karmiących i z % dla butelkowych
(Dobrze, zę to nie urodziny, jakoś tak sympatyczniej )
ciagle zapominam
Olusie - wszystkiego naj naj naj!

mmmm uwielbiam koktajle
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh

mam nadzieje, ze masaze i butki pomogą i Kubuś szybko zacznie ładnie chodzić

boje się, że jutro nam pani neurolog powie to samo
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:58   #2455
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Ja mam od początku fotelik po prawej stronie, w razie jak same jedziemy to żebym Małą widziała...


Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Ja mam za fotelem pasażera. Gdybym na środkowym miała 3-punktowe pasy, to zamontowałabym tam właśnie.
A z którego roku ta instrukcja?
Ja poprawię. Jest napisane, że pozycja najmniej bezpieczna to na przednim siedzeniu. Ale jest tabelka i w niej różne rodzaje fotelików i gdzie montować i przy każdym jest, że nie zalecają na środkowym miejscu. Nie wiem z którego roku instrukcja bo ją musieliśmy dokupić bo razem z samochodem nie dostaliśmy (zresztą po niemiecku i tak bym nic nie zrozumiała ). Musiałabym sprawdzić ale to już nie dziś.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
czy któras z was kupowała na all fotelik maxi cosi priori? mozecie polecić któregos sprzedającego te foteliki?
Ja kupowałam u tego co Unholy wkleiła

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Dzięki Wam wielkie za życzenia. :dziekuje :

To co impreza
Zapraszam na koktajle owocowe dla karmiących i z % dla butelkowych
(Dobrze, zę to nie urodziny, jakoś tak sympatyczniej )
Ja poproszę winko

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My po wizycie. I smutno mi trochę .
Odruchy Kubuś ma prawidłowe, ale te podkurczone paluszki to nie jest normalne, tam ma bardziej napięte mięśnie. Do tego zaczyna wykrzywiać nóżki, jak staje . Pani neurolog zapisała Mu witaminę B1, kazała robić masaże stóp w takim urządzeniu do masażu, no i mamy kupić butki, za kostkę z usztywnionym zapiętkiem.
I zrobić USG główki, to już ostatni moment, póki ciemiączko nie zarosło do końca.

Eh

Poćwiczycie, porobicie masaże i będzie dobrze, zobaczysz Szybciej niż się spodziewasz
Muszę poobserwować Zuzię...

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość

Dziewczyny, znacie się na tych urządzeniach do masażu stóp? Bo muszę kupić Kubie.
Ja niestety nie znam się i nigdy sobie nie szukałam.

Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
na szczęście nie,byłam oglądnęłam,wszystko w porządku,trochę mokro na działce-ale woda nie stoi

no własnie niedokucza już i rozważałam mozliwośc odwołania wizyty,ale to juz jutro wiec pójdę


Pamiętam jak pisałaś, że już nie boli a my tu Cię namawiałyśmy, żebyś wizyty nie odwoływała Tylko nie byłam pewna czy z ręką idziesz...

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
boje się, że jutro nam pani neurolog powie to samo
Aniu trzymam żeby wszystko było w porządku
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:58   #2456
agga19851985
Wtajemniczenie
 
Avatar agga19851985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 144
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

ooo własnie Alan robi to samo ze stópkami co Kuba Miramej. Gdyby tylko stawał na paluszkach to nie martwiłabym się aż tak bardzo, ale dochodzi do tego to przekrzywianie i to mnie bardzo niepokoi.
Miramej jeśli czegoś się dowiesz to proszę daj znać.


Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi.
Chyba Alanowi przeszło to niespanie bo dziś uciął sobie jedną 30-minutową drzemkę. A czemu nie chce spąc to nie wiem, ziewa ale nie zasypia. Nie umiem go uśpić. Mam nadzieję że ta faza już mu przeszła i znowu zaczne spać w dzień.
Muszę już zmykać bo mąż właśnie wrócił z pracy, a i M jak Mdłości chcę obejrzeć.
Do juterka, miłej nocki.
agga19851985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:59   #2457
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

migrena mnie dopadla
jeszcze akurat jak sama jestem
glowa mi peka
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 20:00   #2458
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Jeszcze coś mi sie przypomniało.

Miramej Wam lekarz polecił kupić te butki, do których stronkę wkleiłaś?
I jeszcze jedno pytanie bo nie chce mi się wracać kilka stron wstecz i szukać Przypomnij jakiej firmy kupujecie kaszki (Ty i Morska )
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 20:17   #2459
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Teraz doczytałam jak wtedy odpowiedziałam bez sensu o "całym" i oczywiście każdy ma wiedzieć o co mi chodzi Chyba się skupić nie potrafię ostatnio

Czyli pediatra uważała odruch Babińskiego u Kubusia za prawidłowy, a neurolog, że nie do końca prawidłowy?

Wydaje mi się, że wiem o co chodzi.

Niebawem będzie w porządku, już Ty się o to postarasz
, to ja źle przeczytałam

Neurolog mówiła, że pediatra sprawdziła najprawdopodobniej tylko odruch podeszwowy i ten jest dobry, ale nie sprawdziła czegoś innego, ale nie pamiętam już czego



Oby

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
Bartuś reaguje na "nie wolno" jak małż mu to powie, mój ton chyba nie jest tak poważny ... i sprawdza na ile moze sobie pozwolić
(...)

mam nadzieje, ze masaze i butki pomogą i Kubuś szybko zacznie ładnie chodzić

boje się, że jutro nam pani neurolog powie to samo




Aniu, a czemu tak myślisz? Wydaje mi się, że już ostatnio było dobrze. Ale w razie jakby co, to

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość

Poćwiczycie, porobicie masaże i będzie dobrze, zobaczysz Szybciej niż się spodziewasz
Muszę poobserwować Zuzię...


Ja niestety nie znam się i nigdy sobie nie szukałam.


Kupię jakiś średniej klasy, może Clatronic, byle masował , ale dziękuję

Cytat:
Napisane przez agga19851985 Pokaż wiadomość
ooo własnie Alan robi to samo ze stópkami co Kuba Miramej. Gdyby tylko stawał na paluszkach to nie martwiłabym się aż tak bardzo, ale dochodzi do tego to przekrzywianie i to mnie bardzo niepokoi.
Miramej jeśli czegoś się dowiesz to proszę daj znać.
Na razie tylko tyle, co dzisiaj, następna wizyta za miesiąc.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
migrena mnie dopadla
jeszcze akurat jak sama jestem
glowa mi peka


Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Jeszcze coś mi sie przypomniało.

Miramej Wam lekarz polecił kupić te butki, do których stronkę wkleiłaś?
I jeszcze jedno pytanie bo nie chce mi się wracać kilka stron wstecz i szukać Przypomnij jakiej firmy kupujecie kaszki (Ty i Morska )
Lekarka tylko powiedziała, jakie "wymogi" mają spełniać buty, ja zapytałam czy może nas jakoś pokierować, to poleciła sklepy ortopedyczne i jeszcze tę firmę jako dobrą, ale mówiła, że nie wie, czy robią z miękką podeszwą teraz, bo kiedyś nie robili.

Holle, są w sklepie Amarantus
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 20:24   #2460
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Każde dziecko nam zdrowo rośnie i za mamą raczkuje radośnie (07-08.2009r.) cz.

hej

nie moge pisac bo mala sie wspina na mnie i musze jej pilnowac

Miramejku
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.