Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 14:19   #631
nika9118
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Nie miałam. W tamtym roku miałam usuwaną torbiel jajnika i po operacji zaczęłam mieć problemy z cyklem.
nika9118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:37   #632
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Ciężko coś powiedzieć na ten temat - najlepiej obgadaj to z lekarzem.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:38   #633
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: luteina a test ciążowy

Mam pytanie.. Zażywałam Luteinę przez 5 dni i po dwóch dniach wystąpiła miesiączka. Wszystko było okej. Ale czy to polega na tym, że jeżeli po zażywaniu Luteiny miesiączka wystąpi to znaczy, że ciąża jest wykluczona, czy mimo wystąpienia okresu mogę być w ciąży?
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 22:46   #634
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jeśli @ się pojawiła to nie jesteś w ciąży zdecydowanie.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 09:42   #635
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Kamień z serca. Dzięki wielkie za odpowiedź.
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:53   #636
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

A ja jestem cała przestraszona dostalam luteine oczywiscie na uregulowanie okresu i mialam ja przyjmowac dwa razy dziiennie miedzy 10-25dniam cyklu.
I tak ją biorę, dzis wypada 14dzien brania luteiny (a cyklu 23dzien) i dostalam dzis okres. Zostal mi jeden dzien brana luteiny a czytalam, ze dopiero po zakonczeniu brania pojawia sie okres (do 7 dni po)
I zupelnie nie wiem co mam z tym fantem począć.
Mialam brac luteine przez dwa cykle i nie wiem czy liczyc ten drugi cykl od dzis?!
Jesli ktos orientuje sie w temacie... prosze o odpowiedz.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka

Edytowane przez meggara
Czas edycji: 2010-04-25 o 20:38 Powód: poprawka w liczbach
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:58   #637
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jak to 14 dzień brania luteiny. Przecież lekarz Ci powiedział, że od 15 do 25 dnia cyklu - to jest 10 dni.
Jeżeli zaczęłaś brać wcześniej (z tego co piszesz to brałaś ją od 9 dnia)
A kiedy masz owulacje - że tak wcześnie miałaś zacząć brać luteinę?
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 20:09   #638
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
A ja jestem cała przestraszona dostalam luteine oczywiscie na uregulowanie okresu i mialam ja przyjmowac dwa razy dziiennie miedzy 15-25dniam cyklu.
I tak ją biorę, dzis wypada 14dzien brania luteiny (a cyklu 23dzien) i dostalam dzis okres.
Nie rozumiem, dlaczego brałaś ją przez 14 dni, skoro miałaś ją przymować przez 11?

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
czytalam, ze dopiero po zakonczeniu brania pojawia sie okres (do 7 dni po)
Nieprawda, w trakcie brania luteiny też się może pojawić krawienie (nie nazywaj tego okresem, bo to nim nie jest)

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Mialam brac luteine przez dwa cykle i nie wiem czy liczyc ten drugi cykl od dzis?!
Cykle zawsze się liczy od pierwszego dnia miesiączki, bądź też krwawienia z odstawienia, bądź też wywołanego przez leki.
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:36   #639
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, dlaczego brałaś ją przez 14 dni, skoro miałaś ją przymować przez 11?
Nieprawda, w trakcie brania luteiny też się może pojawić krawienie (nie nazywaj tego okresem, bo to nim nie jest)
Cykle zawsze się liczy od pierwszego dnia miesiączki, bądź też krwawienia z odstawienia, bądź też wywołanego przez leki.
EDIT: ale namieszalam. Przepraszam bardzo! Machnelam sie w liczbach. Ginekolog zalecil mi branie od 10 do 25 dnia cyklu. (a nie 15-25)
Juz to poprawiam.
Moze sie pojawic krwawienie, tylko jak ja teraz mam okreslic czy to co mam to "krwawienie" czy juz okres? To wyglada jak najzwyklejsza miesiączka.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka

Edytowane przez meggara
Czas edycji: 2010-04-25 o 20:38
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:39   #640
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Miałam ją brac przez 15dni. Tak mi zalecił ginekolog. Jesli mi tak zalecil - widocznie wie co robi. Nigdy wczesniej nie brałam luteiny.

Moze sie pojawic krwawienie, tylko jak ja teraz mam okreslic czy to co mam to "krwawienie" czy juz okres? To wyglada jak najzwyklejsza miesiączka.
No to wcześniej napisałaś całkiem co innego. A jesteś pewna że go dobrze zrozumiałaś? Bo nie wydaje mi się - a nawet jestem prawie pewna, że lekarz powiedział - od 15 dnia cyklu. Luteiny nie podaje się przed owulacją. To pochodna progesteronu i podana przed owulacją ją blokuje.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:42   #641
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Miałam ją brac przez 15dni. Tak mi zalecił ginekolog. Jesli mi tak zalecil - widocznie wie co robi. Nigdy wczesniej nie brałam luteiny.

Moze sie pojawic krwawienie, tylko jak ja teraz mam okreslic czy to co mam to "krwawienie" czy juz okres? To wyglada jak najzwyklejsza miesiączka.
Chodziło mi tylko o to, że miesiączką nazywa się krwawienie naturalne, bez ingerencji hormonów. A krwawienia podczas np przerw w braniu anty lub wywoływane fachowo nie powinny być tak nazywane.

Wyżej napisałaś że miałaś brać od 15-25 dnia cyklu więc tym się zasugerowałam. Czyli, od którego dnia cyklu brałaś i w którym dniu wystąpiło krwawienie?
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 20:43   #642
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość



Nieprawda, w trakcie brania luteiny też się może pojawić krawienie (nie nazywaj tego okresem, bo to nim nie jest)
Wytłumacz mi proszę czym jest to krwawienie jak nie okresem - to przecież nie tabletki antykoncepcyjne.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:55   #643
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Wyżej napisałaś że miałaś brać od 15-25 dnia cyklu więc tym się zasugerowałam. Czyli, od którego dnia cyklu brałaś i w którym dniu wystąpiło krwawienie?
ah... to juz wiem, o jakie krwawienie Ci chodzilo o tzw "krwawienie z odstawienia" przy tabletkach anty.

Mialam brac od 10go dnia cyklu i tak tez zaczelam brac tą luteine. Krwawienie wystąpilo w 23dniu cyklu.

Sprawdzilam jeszcze raz dokladnie jak mialam zapisane dawkowanie na kartce i okazlo sie ze miedzy 10-25dniem cyklu.Przepraszam za wczesniejsze wprowadzenie w błąd
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 21:13   #644
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Meggara a lekarz Ci to przepisał po jakimś monitoringu? Masz za długie czy za krótkie cykle? Dla mnie niepojęte jest to jak lekarz może przepisać luteinę przed owulacją (o ile nie masz owulacji wcześnie - wtedy nie widzę problemu)
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 21:25   #645
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Meggara a lekarz Ci to przepisał po jakimś monitoringu? Masz za długie czy za krótkie cykle? Dla mnie niepojęte jest to jak lekarz może przepisać luteinę przed owulacją (o ile nie masz owulacji wcześnie - wtedy nie widzę problemu)
Mialam zbyt dlugie cykle rzędu 44-53dni. A "monitoring" - mam zlecenie na zrobienie poziomu hormonow ale dopiero przed wizyta, ktora wypada 20maja

Sama sie zdziwilam ze tak miedzy 10-25 mam brac bo czytalam, ze sie bierze wlasnie 15-25 ale nie siedze w temacie, wiec ufam lekarzowi.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 17:24   #646
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

miałyście objawy po braniu luteiny takie jak bolesność piersi ? bo ja tak mam. w niedziele odstawiłam luteine po 5 dniach i okresu jak nie bylo tak nie ma. wiem,ze powinien wystapic po odstawieniu od 7 do 14 dni, czy jakos tak, a gdyby nie wystapil to co moze byc przyczyna?
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 08:03   #647
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Mam pytanie, czy kogoś po zażywaniu luteiny bolały łydki?
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 11:01   #648
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy kogoś po zażywaniu luteiny bolały łydki?
W zasadzie to chodzi mi też o takie kłujące bóle za kolanami, w ulotce nie ma nic na ten temat
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 14:29   #649
fifulcia
Raczkowanie
 
Avatar fifulcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Moje Niebo
Wiadomości: 97
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

podbijam wątek i mam do Was dziewczyny istotne dla mnie pytanie, dostałam luteine na wywołanie @ (7 dni 2x1) 2 dni po odstawieniu pojawiło sie delikatne plamienie o brazowym zabarwieniu, ktore trwa juz trzeci dzień i z dnia na dzień jest intensywniejsze, nie wiem czy mam to juz traktowac jako @? i zacząc brac tabletki (po pojawieniu sie @ mialam zacząc brac tab.anty.Mercilon) czy moze poczekac jeszcze aż te plamienie przemieni sie w normalny @ o ile w ogole to nastąpi i dopiero wtedy wziac pierwsza tabletke Mercilonu... ?

prosze o odpowiedz

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
W zasadzie to chodzi mi też o takie kłujące bóle za kolanami, w ulotce nie ma nic na ten temat
nie zauważyłam u siebie zadnych skutków ubocznych, tego o który pytasz równiez
__________________
Najpiękniejsze chwile w życiu często przychodzą niezapowiedziane...

http://www.slubnezakupy.pl/s05102013020105.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/xi7i6fc.png
fifulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 23:32   #650
Anulka12617
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Ja schizowałam bo minęło 6 dni od odstawienia a miesiączki brak. Wpadłam na 'genialny' pomysl zrobienia cieplego okladu, wręcz gorącego na brzuszek i dosłownie po 5 min miałam już czerwony śluz a na drugi dzień...jak z kranu Przepraszam za dosadne określenie.
Pierwszy raz w życiu mam tak obfity okres i tak bolesny Chociaż teraz już się kończy powoli....
Nie wiem jak to jest ale slyszalam ze niektore dziewczęta mają tak jak ja ''kran'':P a niektóre tylko plamią i to też sie traktuje jak okres....
Anulka12617 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 21:22   #651
Myszaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 16
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, jeśli macie normalne cykle w przedziale 28-32 dni to luteinę bierze sie od min.16 cyklu, inaczej możecie sobie zablokować owulację i rozstroić cykl. Owulacja występuje zawsze 14 dni przed nastepnym cyklem... jeśli macie regularne cykle łatwo ją obliczyć kiedy będzie w kolejnym cyklu, gorzej kiedy ktoś ma raz 35 dni cyklu a raz 45 dni, wtedy od 45 odejmujemy 14. Wcześniej luteiny brać nie wolno

Ten lekarz co powyżej przepisał koleżance luteinę pomiędzy 10-25 dniem cyklu to albo się machnął, albo zaspany był, albo nie wiem skad sie urwał.
Byłam u lekarki 4 dni temu, biorę luteinę 3x1 przeciwko plamieniom w fazie lutealnej, od 17 dnia cyklu i mam to jak byk zapisane na kartce od pani dr. z wykrzyknikami! Ja na miejscu koleżanki wyżej skonsultowałabym się z lekarzem ginekologiem, ale innym z zapytaniem czy to nie pomyłka, chyba że koleżanka ma bardzo krótkie cykle.

Co do pytań o to jak liczyć pierwsze dzień okresu: brazowe lub jasnoróżowe plamienia to nie okres. Pierwszy dzień okresu i zarazem pierwszy dzień cyklu liczymy od pierwszego dnia KRWAWIENIA.
Kolorowe plamienia przed tym zaliczamy do poprzedniego cyklu, mogą one wynikać np. z niedoboru progsteronu w fazie lutealnej.

Ja tak właśnie miałam i dlatego biorę teraz luteinę.
Myszaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 21:25   #652
fifulcia
Raczkowanie
 
Avatar fifulcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Moje Niebo
Wiadomości: 97
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

no ja miałam wlasnie tylko takie mocniejsze plamienie...ale potraktowalam to w koncu wlasnie jako @ i zaczełam brac Mercilon :P mam nadzieje, ze bede na nie lepiej reagowac niz na Yasminelle, po ktorych czulam sie koszmarnie...
pozdrawiam
__________________
Najpiękniejsze chwile w życiu często przychodzą niezapowiedziane...

http://www.slubnezakupy.pl/s05102013020105.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/xi7i6fc.png
fifulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 04:44   #653
gotowanawszystko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Z powodu odchudzania na 3 miesiące zatraciłam miesiączkę. 2 razy miałam podaną luteinę, ale niestety nic nie pomogła

Ginekolog przepisała mi Klimonorm. Po 21dniach stosowania, na 2 dzień po odstawieniu pojawiła się miesiączka. Dziś trwa już 3 dzień.

Mam przepisane teraz na 3 miesiące (oczywiście z przerwami tygodniowymi między blistrami) tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Mam nadzieje, że przez ten czas mój organizm przyzwyczai się i będę mogła wrócić do naturalnego miesiączkowania bo nie chcę brać tabletek jakichkolwiek!

(minus terapii - wilcze napady na słodkie, ogromne huśtawki nastrojów, 6 kilogramów więcej w miesiąc)

(ogromny plus - MIESIĄCZKA )
__________________
69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60
gotowanawszystko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 13:26   #654
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witajcie, w listopadzie zeszłego roku odstawiłam tabletki anty. No i oczywiście rozregulował mi się cykl totalnie. Dostawałam miesiączkę co 43, 44 dni... W końcu ostatnio poszłam do ginekolog. Przepisała mi luteinę, od 16 dnia cyklu, przez 10 dni, dwa razy dziennie pod język. Przed wczoraj skończyłam zajadać tą pyszność no i czekam na okres. Piersi mnie bolą jak zawsze przed więc powinnam dostać lada dzień. Tylko zastanawia mnie to dlaczego przez cały ten czas mam obfity śluz. Jest biały, bardzo rozciągliwy, wymieszany z gęstym lepkim (że tak to nazwę ) Na domiar zrobiłam sobie z ciekawości test owulacyjny, który wyszedł pozytywnie Powiedzcie mi kochane czy to możliwe przed miesiączką? A może luteina fałszuje wynik tego testu?
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 15:44   #655
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jeżeli bierzesz luteinę to nie ma możliwości, żebyś miała owulację - ponieważ progesteron ją blokuje - a luteina to progesteron.
A może jesteś w ciąży?
Czasem testy owulacyjne mogą wykryć bardzo wczesną ciążę.
__________________
nie ma mnie

Edytowane przez azakowana
Czas edycji: 2010-06-06 o 15:45
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 19:29   #656
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Jeżeli bierzesz luteinę to nie ma możliwości, żebyś miała owulację - ponieważ progesteron ją blokuje - a luteina to progesteron.
A może jesteś w ciąży?
Czasem testy owulacyjne mogą wykryć bardzo wczesną ciążę.
Kurcze w przed ostatnią miesiączką gdzie mogło dojść do zapłodnienia robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny, a potem przyszła normalna miesiączka. Także raczej wykluczam, że jestem w ciąży. Choć bardzo bym już chciała Zobaczymy, czas pokarze. Tylko ten test owulacyjny bardzo mnie zaskoczył. Dwie wyraźne kreski.... więc jakim cudem mam owulację skoro specjalnie brałam 10 dni luteinę, żeby uregulować cykle. Też słyszałam, że nie ma owulacji w trakcie jej brania.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

A możliwa jest taka sytuacja? - zanim zaczęłam brać luteinę miałam ok 43 dni cykl. Ostatnią miesiączkę miałam 11.05 więc teoretycznie owulacja jest 14 dni przed kolejną miesiączką. Czyli miałabym owulacje gdzieś około 9 czerwca. A skoro zaczęłam brać luteinę od 26 maja przez 10 dni (do 4 czerwca) i powinnam dostać okres lada dzień... to w zasadzie kiedy mam mieć owulacje? Na to wychodzi, że jeszcze nie miałam i nie bedę miała? Bo kiedy skoro zaraz mam dostać @ a luteina blokuje owulacje? Ja już zgłupiałam. Chyba, że zaraz po odstawieniu luteiny nagle dostałam owulacji - i stąd ten pozytywny test owulacyjny? Jejku wybaczcie tą rozpiskę ale już sama nie wiem co o tym myśleć.
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 14:25   #657
majcia2
Raczkowanie
 
Avatar majcia2
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 252
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Mam pytanko dziewczyny, czy w czasie brania luteinę doustną uprawiacie sex??
majcia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:42   #658
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez majcia2 Pokaż wiadomość
Mam pytanko dziewczyny, czy w czasie brania luteinę doustną uprawiacie sex??
Nie słyszałam o przeciwwskazaniach. Ja w każdym razie sobie nie odpuszczam
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:49   #659
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez majcia2 Pokaż wiadomość
Mam pytanko dziewczyny, czy w czasie brania luteinę doustną uprawiacie sex??
A w czym miałaby przeszkadzać?
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 09:29   #660
roxsana1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Post Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam dziewczyny !!!Jestem tu nowa !!! Mam do Was pytanie!! Chciałabym się dowiedzieć o czym mogą świadczyć moje objawy,otóż staramy się o dzidzię od ponad roku,miałam robione wyniki na LH i FSH (miesiąc temu)wyszły pozytywnie,po za tym Usg również wyszło pozytywnie,niby wszystko ok!!! to nie wiem dla czego nie mogę zajść w ciążę Gina przepisała mi luteinę którą mam brać od 12-24 dc w tej chwili jestem w 23 dc w tym czasie współżyłam tak co dwa, trzy dni, podczas prawie każdego stosunku plamiłam było tego dość sporo ale to nie była żywa krew jak przy okresie tylko brązowa,gdy poszłam do łazienki to poleciały mi skrzepy krwi strasznie się przestraszyłam. Nie wiem co to może znaczyć ,po za tym od 2 dni strasznie mnie mdli , boli brzuch i mam bardzo nabrzmiałe piersi aż sie dotknąć nie mogę .Proszę Was o poradę czy ktoś z Was miał coś takiego !!Dodam że moj cykl to 32-34 dni .do @ zostało 10-12 dni.
roxsana1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.