Yasmin / Midiana / Asubtela / Lesine / Vibin - wątek zbiorczy! - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-12, 16:57   #2671
asiula1433
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 10
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez poolinkaa Pokaż wiadomość
no niestety... w sieci też pisze o tym... ciekawe czy mi uda się je dostać, może gdzieś jeszcze zapas mają ;]
Ja Akurat znalazłam jeszcze apteke gdzie jest Midiana na szczęście !
asiula1433 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 12:29   #2672
martulka19
Raczkowanie
 
Avatar martulka19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 178
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cześć dziewczyny, chciałabym Was prosić o radę. Otóż biorę tabletki Yasmin, dopiero kończę pierwsze opakowanie.. od dzisiaj zaczęłam brać antybiotyk, ponieważ się rozchorowałam. Na ulotce wyczytałam, że podczas brania antybiotyków należy się jakoś dodatkowo zabezpieczyć.. 7 dniową przerwę powinnam zacząć we wtorek, więc wtedy będę brała jeszcze antybiotyki bo mam je brać 5 dni. W ulotce piszą, że wtedy nie robi się przerwy i zaczyna się brać drugie opakowanie. Ale ja nie potrzebuję być teraz zabezpieczona, nie będę uprawiać seksu przez najbliższy miesiąc na pewno, gdyż jestem obecnie w związku na odległość. Stąd też moje pytanie.. czy jest sens nierobienia przerwy skoro nie potrzebuje teraz "100%" skuteczności tabletek ? Chciałabym dać odpocząć organizmowi w ciągu tej 7 dniowej przerwy..Co Wy o tym myślicie ? Nie jestem specem w tej dziedzinie bo jak mówię to dopiero moje pierwsze opakowanie, dlatego chętnie poznam zdanie dziewczyn, które są bardziej doświadczone w tej kwestii.
martulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 12:32   #2673
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Ja biorę Yasmin od ponad 5 lat i wiele razy brałam w tym czasie antybiotyk, jednak zawsze normalnie robiłam przerwę a w ciąży nie jestem Na twoim miejscu spokojnie bym sobie zrobiła 7 dniową przerwę i już.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 12:54   #2674
martulka19
Raczkowanie
 
Avatar martulka19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 178
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Ja biorę Yasmin od ponad 5 lat i wiele razy brałam w tym czasie antybiotyk, jednak zawsze normalnie robiłam przerwę a w ciąży nie jestem Na twoim miejscu spokojnie bym sobie zrobiła 7 dniową przerwę i już.
Dziękuje bardzo, a powiedz mi podczas brania tabletek i antybiotyków czułaś się jakoś gorzej ? Miałaś jakieś skutki uboczne ?
martulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 13:08   #2675
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martulka19 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo, a powiedz mi podczas brania tabletek i antybiotyków czułaś się jakoś gorzej ? Miałaś jakieś skutki uboczne ?
nie, czułam się normalnie. Tylko w trakcie brania i 7 dni po mąż nie kończył we mnie. Tzn ostatnio mu się zapominało (bo ja 2 tyg temu skończyłam brać antybiotyk ale nic się nie przytrafiło więc spokojnie
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 13:41   #2676
powons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

hej . dzisiaj przeszłam aż 8 aptek i nie dostałam Midiany , wiec wzięłam odpowiednik Asubtela , i nie wiem kompletnie jak teraz to wziąć czy w pierwszy dzien okresu czy w 8 dzień po przerwie. Ale kurcze po midianie dość dobrze się czułam , pasowały mi to je wycofali jak na złość.
powons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 16:53   #2677
Sollcia
Raczkowanie
 
Avatar Sollcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 75
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

m pierwsze opakowanie \midiany i właśnie mam przerwę, okres normalny, i w końcu bezbolesny na to tabsy pomogly, aczkolwiek tez zauwazylam zmiany cery ;/ martwi mnie to. czy to minie? kiedy organizm przywyknie do tabsow... jezeli mam miec problemy z cera to wolalabym zrezygnowac z tabletek;/ z tego co wyczytalam to wiele z was ma ten problem z cera, napiszcie mi prosze czy u was nastapila w koncu poprawa? bo poza tym jestem zadowolona z midiany, nic mnie nie bolalo, nie plamilam a libido... jakby nawet wrecz wzroslo a nie spadlo
Sollcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 11:59   #2678
Leeonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 28
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Od kilku dni, a często i w nocy, dopadają mnie nagłe bóle brzucha, którym towarzyszą mdłości i biegunka. Zastanawiam się teraz czy to skutek brania tabletek, czy po prostu może jakaś choroba. Miała któraś z Was podobnie??
Dodam, że początkowo brałam 3 opakowania YAZ, które zamienione zostały na YASMIN (aktualnie jestem w trakcie 6 opakowania). Dotychczas nie miałam jakiś strasznych skutków ubocznych, więc nie wiem czy możliwe, aby po takim czasie, mogły być jakieś nagłe skutki, skoro oraganizm potrzebuje ok 3 miesięcy aby przyzwyczaić się do hormonów.
Leeonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 14:31   #2679
msoltys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej. Czytałam Wasze posty na temat nowego specyfiku jakim jest Midiana. Jeśli chodzi o moje samopoczucie po tych tabletkach to muszę zaznaczyć, że ogólne jest dobre, jednakże....
Zaczęłam je brać jakieś dwa miesiące temu i od tamtego czasu mam bardzo ,,tkliwe" piersi. Do tego muszę dodać, że w ciągu tych dwóch miesięcy miałam problem z zapaleniem dróg rodnych. Oczywiście wiemy, że biorąc antykoncepcje jesteśmy narażone na częstsze występowanie tego typu problemów.Dlatego nie wiem czy akurat te tabletki miały akurat większy wpływ na to.
pozdrawiam
msoltys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 17:27   #2680
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez powons Pokaż wiadomość
hej . dzisiaj przeszłam aż 8 aptek i nie dostałam Midiany , wiec wzięłam odpowiednik Asubtela , i nie wiem kompletnie jak teraz to wziąć czy w pierwszy dzien okresu czy w 8 dzień po przerwie. Ale kurcze po midianie dość dobrze się czułam , pasowały mi to je wycofali jak na złość.
Ja miałam trochę więcej szczęścia i znalazłam Midianę w siódmej aptece. Mieli jeszcze kilka opakowań. Wydaje mi się, że Asubtelę skoro ma taki sam skład powinnaś wziąć tak samo jak Midianę po siedmiodniowej przerwie. Ale ja bym radziła dopytać lekarza. Sama wybieram się niedługo i ciekawa jestem co mi powie lekarka jak usłyszy, że są problemy z dostaniem Midiany.

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Sollcia Pokaż wiadomość
m pierwsze opakowanie \midiany i właśnie mam przerwę, okres normalny, i w końcu bezbolesny na to tabsy pomogly, aczkolwiek tez zauwazylam zmiany cery ;/ martwi mnie to. czy to minie? kiedy organizm przywyknie do tabsow... jezeli mam miec problemy z cera to wolalabym zrezygnowac z tabletek;/ z tego co wyczytalam to wiele z was ma ten problem z cera, napiszcie mi prosze czy u was nastapila w koncu poprawa? bo poza tym jestem zadowolona z midiany, nic mnie nie bolalo, nie plamilam a libido... jakby nawet wrecz wzroslo a nie spadlo
Ja miałam na początku przyjmowania Midiany pogorszenie cery. Ale teraz jest gładka. Już od dłuższego czasu. Skończyłam czwarte opakowanie.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 18:02   #2681
Memie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: EU
Wiadomości: 94
Dot.: Yasmin - zbiorczy

martulka19, antybiotyki zmniejszaja dzialanie tabletek antykoncepcyjnych. Do najpowazniejszych skutkow zazywania antybiotykow i tabletek antykoncepcyjnych jest ciaza. Dlatego w tym czasie wazne jest aby sie dodatkowo zabezpieczyc chocby prezerwatywa. Zaleca sie zazywania tabletek bez 7dniowej przerwy aby miec pewnosc ze twoj organizm nie zostanie 'rozchwiany' z cylku w ktory go ustawilas, czyli cyklu nie twojego organizmu, a cyklu tabletki. Jesli na opakowaniu antybiotykow nie ma napisane ze niewolno ich laczyc z hormonalna terapia - masz tam odpowiedz. Jesli jednak nic nie pisze, powinnas pojsc za rada na ulotce tabletek anykocepcyjnych. Nie wiem jakie antybiotyki stosujesz, ale w razie obaw mozesz zawsze pojsc do lekarza lub farmaceuty.
- - - - - - - - -
Leeonka, objawy o ktorych piszesz nie powinny byc spowodowne zazywaniem tabletek. Wszelkie dzialania niepozadane ustepuja po pierwszych 3 miesiacach brania lekow. Po tym czasie, jesli leki zostaly dobrze dobrane nie powinno byc zadnych nieprzyjemnosci zwiazanych z ich przyjmowaniem.
Objawy o ktorych piszesz moga byc spowodowane zmiana diety, zmiana stylu zycia, badz tez stresem. Jesli jednak utrzymuja sie dlugo i/lub pojawiaja sie czesto radze sie zglosic do lekarza.
Memie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 09:12   #2682
Szelmutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 8
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Błagam nie mówcie że wycofali Midiane... mi bardzo podpasowała, jestem po 3 opakowaniu i nigdzie nie moge dostać tabletek ;( nie wiecie może kiedy wznowią dostawy? nie chciałabym zmieniać tabletek ;/
Szelmutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 15:33   #2683
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Szelmutka Pokaż wiadomość
Błagam nie mówcie że wycofali Midiane... mi bardzo podpasowała, jestem po 3 opakowaniu i nigdzie nie moge dostać tabletek ;( nie wiecie może kiedy wznowią dostawy? nie chciałabym zmieniać tabletek ;/

mnie również,tym bardziej że to moje pierwsze tabletki.
bandito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 16:42   #2684
poolinkaa
Raczkowanie
 
Avatar poolinkaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 304
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez bandito Pokaż wiadomość
mnie również,tym bardziej że to moje pierwsze tabletki.
no to przykrą mam wiadomość, bo Midiany w hurtowniach nie ma. To dzisiaj usłyszałam w którejś już z kolei aptece.
No i dostałam odpowiednik... yasmin... ;/ cena, powalająca!
poolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 17:49   #2685
kusia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Serock/Bydgoszcz
Wiadomości: 10
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej Dziewczyny
Ja jestem w trakcie przerwy (6 dzień).
Ogólnie spotkałam się z rzeczą mało przyjemną, ponieważ musiałam wziąć antybiotyk -DUOMOX :/ który niestety wpływa na zabezpieczenie :/
wziełam 3 tabl. pierwsza o 24 drugą o 12 i ostatnią o 24 w niedziele.
No i teraz nie wiem czy jeżeli nie brałam w tym czasie tabletek(bo mam przerwe) to też to zmniejsza zabezpieczenie?
To teraz mam zaczać normalnie opakowanie jak zawsze tylko ze 7 dni musze sie zabezpieczać dodatkowo?
Bo nie wiem czy przy braniu tabletek (przy działaniu hormonów) a przy przerwie to tak samo dziala? Jak uważacie?
Pomóżcie ! :/
kusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 19:40   #2686
monika2907
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 188
GG do monika2907
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Mam problem i sama nie wiem, czy jestem takim ciemnogrodem, czy co. Otóż skończyłam drugie opakowanie midiany i jestem w trakcie tej 7 dniowej przerwy. Dziś mija czwarty dzień tej przerwy, a ja jeszcze nie mam okresu, a miesiąc temu okres dostałam w trzeci dzień rano. I zastanawiam się, czy okres już zawsze będzie sie dostawało w trakcie tej przerwy czy ja już prawdopodobnie jestem w ciąży. Wiem, że to dopiero jeden dzień, ale lekarz mówił, że okres się unormuje dzięki midianie, a tu się spóźnia...
monika2907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 21:46   #2687
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez kusia91 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ja jestem w trakcie przerwy (6 dzień).
Ogólnie spotkałam się z rzeczą mało przyjemną, ponieważ musiałam wziąć antybiotyk -DUOMOX :/ który niestety wpływa na zabezpieczenie :/
wziełam 3 tabl. pierwsza o 24 drugą o 12 i ostatnią o 24 w niedziele.
No i teraz nie wiem czy jeżeli nie brałam w tym czasie tabletek(bo mam przerwe) to też to zmniejsza zabezpieczenie?
To teraz mam zaczać normalnie opakowanie jak zawsze tylko ze 7 dni musze sie zabezpieczać dodatkowo?
Bo nie wiem czy przy braniu tabletek (przy działaniu hormonów) a przy przerwie to tak samo dziala? Jak uważacie?
Pomóżcie ! :/
Ja bym zapytała lekarza. A jeśli nie, to jednak na wszelki wypadek ten jeden tydzień dodatkowo się zabezpieczała. Ja brałam Ospamox w przerwie i dwa dni po przerwie, to potem ten tydzień wolałam jednak zabezpieczyć się dodatkowo. Chociaż na ulotce było napisane, żeby zabezpieczać się dodatkowo W TRAKCIE PRZYJMOWANIA antybiotyku ani słowa o tym, że po.

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez monika2907 Pokaż wiadomość
Mam problem i sama nie wiem, czy jestem takim ciemnogrodem, czy co. Otóż skończyłam drugie opakowanie midiany i jestem w trakcie tej 7 dniowej przerwy. Dziś mija czwarty dzień tej przerwy, a ja jeszcze nie mam okresu, a miesiąc temu okres dostałam w trzeci dzień rano. I zastanawiam się, czy okres już zawsze będzie sie dostawało w trakcie tej przerwy czy ja już prawdopodobnie jestem w ciąży. Wiem, że to dopiero jeden dzień, ale lekarz mówił, że okres się unormuje dzięki midianie, a tu się spóźnia...
Myślę, że powinnaś się zacząć przejmować dopiero jak nie dostaniesz krwawienia szóstego dnia przerwy, bo wtedy należy zrobić test, bo trzeba wykluczyć ciążę żeby móc rozpocząć kolejne opakowanie.
Nie ma żadnej zależności jeśli chodzi o dni w których występuje krwawienie z odstawienia. Następuje w miarę regularnie, ale występują co jakiś czas jakieś odstępstwa. A nawet brak krwawienia z odstawienia nie musi oznaczać ciąży. Brałam kilku rodzajów tabletek i też się nieraz stresowałam. Zupełnie niepotrzebnie. Jak tabletki są brane zgodnie z ulotką, to nie ma się czym przejmować.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 21:49   #2688
magooszowa
Raczkowanie
 
Avatar magooszowa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 46
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej, może trochę nie na temat Midiany... ale... ma może ktoś do sprzedania cilest? błagam o kontakt!!!
__________________
autorska biżuteria handmade
magooszowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 22:37   #2689
zelka887
Raczkowanie
 
Avatar zelka887
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Yasmin - zbiorczy

kobietki jak uważacie musze sie poradzic biore juz dosc dlugo Yasmin i dzis powinnam zaczac nowe opakowanie (o 21 zawsze biore) ale bylam na wyjezdzie i calkowicie mi to umkneło-zakup;/ i jak jutro rano ok godz 8-zjem ta dzisiejsza, a o 21 normalnie ta jutrzejsza to czy mam to traktowac jako pominięcie;> wlasnie mnie to zastanawia.
__________________
^^ pokażę Ci raj

pokażę Ci zło xD


o! o! o o ooo !
zelka887 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 23:07   #2690
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: Yasmin - zbiorczy

.

Edytowane przez Lejdi Bond
Czas edycji: 2012-01-26 o 12:52
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 06:47   #2691
kusia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Serock/Bydgoszcz
Wiadomości: 10
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Dzięki Ci bardzo No własnie też myślałam żeby jednak wrazie co sie zabezpieczać Dzięki za odp
Pozdrawiam
kusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 09:47   #2692
zelka887
Raczkowanie
 
Avatar zelka887
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Yasmin - zbiorczy

a no to super dziekuje xd
__________________
^^ pokażę Ci raj

pokażę Ci zło xD


o! o! o o ooo !
zelka887 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 14:06   #2693
monika2907
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 188
GG do monika2907
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Alarm odwołany - dostałam okres. Ale bardzo dziękuję za pomoc .
monika2907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 14:23   #2694
kami1869
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Witam, od września tamtego roku biorę tabletki novynette, w wakacje miałam przerwę i ostatnio zaczęłam 3 opakowanie tabletek... ostatnio boli mnie brzuch, mam takie kłucia... plamienia koloru ciemno-pomarańczowe.. czy jest taka możliwość, że 2 miesiące temu zaczęłam brać tabletki będąć w ciąży ? Czy byłoby możliwe, że dostałam okres od tego czasu 3 raz w przypadku ciąży ?
kami1869 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 14:37   #2695
rielka90
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 466
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kami1869 Pokaż wiadomość
Witam, od września tamtego roku biorę tabletki novynette, w wakacje miałam przerwę i ostatnio zaczęłam 3 opakowanie tabletek... ostatnio boli mnie brzuch, mam takie kłucia... plamienia koloru ciemno-pomarańczowe.. czy jest taka możliwość, że 2 miesiące temu zaczęłam brać tabletki będąć w ciąży ? Czy byłoby możliwe, że dostałam okres od tego czasu 3 raz w przypadku ciąży ?
Przez identyczny problem przechodzilam ja. Tyle ze z yasminem.
Równiez bralam rok i równiez mialam przerwe w tegoroczne wakacje.
Rozpoczynajác ponownie brac yasmin bylam przekonana ze organizm zareaguje identycznie jak na poczatku ich brania (yasmin to moje jedyne tabletki).

Jednak sie mylilam. Podczas pierwszego opakowania bolal mnie czesto brzuch;lekko plamilam nawet raz wymiotowalam. Teraz juz przeszlo. Doszlam do wniosku ze organizm na nowo musi sie przestawic na sztuczne hormony tymbardziej ze przerwa w braniu wynosila 3 cykle.
Nie wim czy to nie za krótko i przez to nie zrobilam " zamieszania" w organizmie.


Tez mialam obawy ciázy.
Co do Twojego pytania- jest to mozliwe. Niektóre kobiety maja nawet
krwawienia do ok 5misieca ciázy. Myslác jednoczesnie ze to okres.
Zdarza sie to rzadko;ale jednak.

Na wszelki wypadek zrób po prostu test ciázowy.
Ja zrobilam dwa. W dniu spodziewanego okresu/krwawienia z odstawienia
(nie wiem jak to ujác bo wówczas nie wiedzialam czy jestem w ciazy czy tez nie). A nastépny po tygodniu.
W stanie blogoslawionym nie jestem.
-uffff


Piszesz ze zaczelas 3 opakowanie tabletek. Poczekaj do konca blistra.
zazwyczaj organizm potrzebuje 3 cykli na oswojenie sié.
__________________
zapuszczam włoski.... aż do ślubu
jest 80cm



-naiwność łatwowiernego baranka?
być może, ale dobrze mi z tym...

Edytowane przez rielka90
Czas edycji: 2010-11-16 o 14:38
rielka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 14:47   #2696
kami1869
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź... mam nadzieję, że to faktycznie przez tą przerwę, choć boleści mam dopiero od 2 tygodni. Ale z drugiej strony zastanawiam się czy po roku czasu brania tabletek mogłabym zajść w ciążę.. Moja siostra po odstawieniu zaszła dopiero po pół roku.. no ale brała tabletki 5 lat.. jeśli się nie poprawi to pójdę do lekarza..
kami1869 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 15:03   #2697
rielka90
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 466
Dot.: Yasmin - zbiorczy

teraz dolegliwosci sie objawily w momencie rozpoczecia
trzeciego opakowania? hmm.. jezeli nie ustapiá rzeczywisacie
warto skontaktowac sie z lekarzem.


Co do plodnosci po odstawieniu antykoncepcji- zdania sa podzielone.

Jedni lekarze twierdza ze pary powinny jak najszybciej starac sie o dzidziusia bo po odstawieniu prawdopodobienstwo jest b.wysokie.
Drudzywlasnie odwrotnie; ze nie zawsze ta plodnosc wraca od razu po odstawieniu.


mysle ze to indywidualna kwestia. kazdy organizm reaguje inaczej.
__________________
zapuszczam włoski.... aż do ślubu
jest 80cm



-naiwność łatwowiernego baranka?
być może, ale dobrze mi z tym...
rielka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 15:08   #2698
Ann_Love
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Witam Was dziewczyny!
Właśnie skończyłam 3. opakowanie Midiany i niestety coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą tabletek...a szczególnie po przeczytaniu Waszych komentarzy Mam skutki uboczne...w sumie tylko dwa ale bardzo uciążliwe - problemy z cerą ( i tak miałam lekki trądzik, bo z ginekologiem o tym rozmawialiśmy i starał dobrać coś na poprawę cery, ale jak na razie nie jest ani trochę lepiej ), drugi problem to nastrój ( jestem bardziej płaczliwa albo byle głupstwo może mnie zdenerwować). Poza tym jest ok.
Mam małe pytanie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Czy kolejne opakowanie trzeba zaczynać 8. dnia(po siedmiu dniach przerwy) czy pierwszego dnia okresu który wystąpił np. czwartego dnia przerwy?
Z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
Ann_Love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 15:15   #2699
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Ann_Love Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny!
Właśnie skończyłam 3. opakowanie Midiany i niestety coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą tabletek...a szczególnie po przeczytaniu Waszych komentarzy Mam skutki uboczne...w sumie tylko dwa ale bardzo uciążliwe - problemy z cerą ( i tak miałam lekki trądzik, bo z ginekologiem o tym rozmawialiśmy i starał dobrać coś na poprawę cery, ale jak na razie nie jest ani trochę lepiej ), drugi problem to nastrój ( jestem bardziej płaczliwa albo byle głupstwo może mnie zdenerwować). Poza tym jest ok.
Mam małe pytanie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Czy kolejne opakowanie trzeba zaczynać 8. dnia(po siedmiu dniach przerwy) czy pierwszego dnia okresu który wystąpił np. czwartego dnia przerwy?
Z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi

ja płaczliwa,wrażliwa z natury z cerą też mam problemy, to praktycznie główny powód brania tabletek,cera mi się nie poprawiła(1 opak.) ale dziewczyny pisały,że efekty są po 3,4,niektóre nawet po więcej opakowaniach.
Tak,następne opakowanie w 8. dniu (7 pełnych dni przerwy) niezależnie czy wtedy jest plamienie z odstawienia no ale jesteś po 3 opakowaniach więc skąd takie pytanie?
bandito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 18:20   #2700
Moolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 114
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny ile zazwyczaj trwa krwawienie z odstawienia? Okresu dostałam drugiego dnia przerwy i zastanawiam się czy skończy się równo z rozpoczęciem nowego opakowania czy może potrwa trochę dłużej.
Moolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.