Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 22:15   #4351
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Jutrzejsze R

1. owsianka na mleku 1,5% z kakao, płatkami Nestle Fitness z jogurtem, trochę mieszanki studenckiej, herbata z cytryną i dwiema łyżeczkami miodu
2. bułka z Almette ziołowym, filetem z indyka, rzodkiewką i szczypiorkiem, dwie mandarynki
3. kurczak po koreańsku, ryż z curry, marchewką i groszkiem, sałata polana sosem vinegrette
4. naturalny homo z wkrojonym pomidorem i papryką, garść słonecznika łuskanego
5. dwa jajka na miękko, kanapka z chleba pełnoziarnistego żytniego z masłem, szynką i ogórkiem kiszonym, herbata zielona
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 22:22   #4352
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez krtek_ Pokaż wiadomość
Jutrzejsze R

1. owsianka na mleku 1,5% z kakao, płatkami Nestle Fitness z jogurtem, trochę mieszanki studenckiej, herbata z cytryną i dwiema łyżeczkami miodu mleko zamień na 2% i dodaj jakiś owoc, będzie okej, o ile płatków była solidna porcja
2. bułka z Almette ziołowym, filetem z indyka, rzodkiewką i szczypiorkiem, dwie mandarynki
3. kurczak po koreańsku, ryż z curry, marchewką i groszkiem, sałata polana sosem vinegrette
4. naturalny homo z wkrojonym pomidorem i papryką, garść słonecznika łuskanego
5. dwa jajka na miękko, kanapka z chleba pełnoziarnistego żytniego z masłem, szynką i ogórkiem kiszonym, herbata zielona
Wg wizażowych zasad jadłospis nie do końca dobry ze względu na węgle w kolacji itd., ale ja byłam na podobnej R i schudłam bez efektu jojo Twoje jedzenie bardzo mi się podoba
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 22:40   #4353
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U:

- 2 kiełbasy białe parzone z indyka (grillowane, normalnej wielkości ) z musztardą, chrzanem & 4 (cieniutkimi, małymi i napowietrzonymi ) kromkami chleba żytniego
- szklanka rosołu z makaronem pełnoziarnistym (ok. 50g); 3 mandarynki
- 8 wykałaczkowych szaszłyków (pierś z kurczaka, papryka, pieczarki, ogórek kiszony, camembert) z 3 ziemniakami pieczonymi w piekarniku, uprzednio maźniętymi oliwką (obiad by mama & ja )
- 2 sucharki
- lody bakaliowe algida (z pudełka, ok. 3 niepełne kulki, więc całkiem sporo )
- pewnie wpadną jeszcze kanapki z chleba żytniego (4-5 kromek jak na śniadanie) z twarogiem i dżemem jagodowym

i jak?
up, up
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 06:01   #4354
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

R:

Ś: jogo naturalny 320 g z 4 łyżeczkami otręb, dwie mandarynki

2Ś: dwie kromki razowca z szynką i pomidorem

O: warzywa na patelnię, 5 łyżek ryżu

p: grejpfrut

K: wieśniak z pomidorem
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 06:05   #4355
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
R:

Ś: jogo naturalny 320 g z 4 łyżeczkami otręb, dwie mandarynki

2Ś: dwie kromki razowca z szynką i pomidorem

O: warzywa na patelnię, 5 łyżek ryżu

p: grejpfrut

K: wieśniak z pomidorem
otrąb, nie otręb
do śniadania lepiej dorzuć płatki owsiane, a zrezygnuj z tak dużej ilości rzeczonych otrąb. Drugie śniadanie jest ładne, ale obiad wydaje mi się mały (ze względu na ryż.. chyba, że to było z pół torebki, bo 5 łyżek brzmi licho ).
W drugiej połowie dnia na redukcji unikamy owoców... ale kolacja według mnie ładna.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 07:42   #4356
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

a mozna tu pisac swoje bmi?
bo wiesz,nie chcialabym sie spotkac z komentarzami typu "zachowaj to dla siebie"
ale skoro pytasz:
mam bmi ok 12,8.
pisalas cos o szpitalu-nie,dziekuje,bylam w dwoch.
w ostatnim rok temu,wyszlam ok 8 pazdziernika i od tamtego czasu jestem w domu,ten caly rok ponad.
2x w tyg.mam terapie,dostaje szanse,teraz probujemy z mama dac rade.
o psychiatryku nie ma mowy,przez te pobyty tylko choroba sie poglebila.
mama tez mnie Bogu dzieki nie chce dac,jakos damy rade.
wsparcie najwazniejsze,choc wiadomo,ze nie zawsze jest kolorowo,
Pozdrawiam!
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 08:02   #4357
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U/R

śniadanie: jogurt naturalny bez cukru + 3 łyżki płatków żytnich + łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki mieszanki studenckiej (orzechy, rodzynki i inne suszone owoce); banan; kawa bez cukru

II śniadanie: grahamka z sałatą, pomidorem, papryką, serem żółtym, masłem; 2 marchewki; woda mineralna

Obiad: makaron pełnoziarnisty z cukinią (jedna sztuka), szynką (jeden duży plaster), serem żółtym (jeden plaster), masłem (trochę do duszonej cukinii), czosnkiem (duży ząbek), ziołami, przyprawami; herbata zielona; herbata czarna;

Podwieczorek: cappuccino; sałatka (sałata, pomidor, papryka, cebula, pierś z kurczaka, zioła, oliwa)

Kolacja: jajecznica z 2 jajek, pomidor, kromka chleba tostowego wieloziarnistego posmarowana masłem; herbata zielona; herbata czarna;
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 10:28   #4358
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U.

I: podłużna grahamka z masłem,wędliną z kurczaka,twarożkiem domowym piątnicy150g,jajkiem na twardo, plastry pomidora,actimel,kawa
II: (po treningu) 2wafle ryżowe z wędliną z kurczaka,jablko,kawa
III:piers z kury,warzywa na patelnie 750g by biedronka z ketchupem
IV:twarożek domowy piątnicy z jabłkiem i cynamonem
V:serek wiejski,pomidor,susz warzywny.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 10:48   #4359
flamme
Rozeznanie
 
Avatar flamme
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 847
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U:

- 2 kiełbasy białe parzone z indyka (grillowane, normalnej wielkości ) z musztardą, chrzanem & 4 (cieniutkimi, małymi i napowietrzonymi ) kromkami chleba żytniego ładnie, ale mogło się znaleźć masełko na chlebku i warzywka jakieś
- szklanka rosołu z makaronem pełnoziarnistym (ok. 50g); 3 mandarynki to chyba nie 2 śn a pierwsza część obiadu? ;] Ok
- 8 wykałaczkowych szaszłyków (pierś z kurczaka, papryka, pieczarki, ogórek kiszony, camembert) z 3 ziemniakami pieczonymi w piekarniku, uprzednio maźniętymi oliwką (obiad by mama & ja ) brzmi bardzo smaczniee. Fajnie
- 2 sucharki
- lody bakaliowe algida (z pudełka, ok. 3 niepełne kulki, więc całkiem sporo ) to wygląda na deserek, ale bardzo dobrze, że wpadły lody, trzeba było je jeszcze wzbogacić o jakieś smaczne dodatki- NNKT, sosik jakiś, czeko ;P
- pewnie wpadną jeszcze kanapki z chleba żytniego (4-5 kromek jak na śniadanie) z twarogiem i dżemem jagodowym ok, mam nadzieję, że wpadły i obkładu chociaż nie żałowałaś

i jak?
Powiem Ci, że nawet fajnie i smacznie. Tylko oby te posiłki nie były sztywno planowane i byłoby super!

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
U.
przed śn- kawał domowego ciasta z jabłkami, herbata zielona mniamm!
I. buła z ziarenkami, z turkiem, polędwicą, ogórkiem i ketchupem ok, o ile to była rzeczywiście ''buła''
II. kilka kawałków wyżej wymienionego jabłecznika
+ kawka z mlekiem,
3 kostki gorzkiej z wiśnią fajnie
III. 2 klopsy drobiowe w sosie, z łychą ziemniaków, buraczkami i surówką z kapusty kiszonej; oj, łycha ziemniaczków brzmi skromnie ;>A klopsy, jeśli duuże to ok
kilka ciastek , coś typu herbatniki, lecz kokosowe
mandarynka , rumianek fajnie, że wpadło coś słodkiego po obiedzie
IV.jogurt naturalny 180g z garścią pestek dyni i "jesiennym" musli
kilka irysków
miseczka 'corn flakesów' na sucho jak na podwieczorek to super, tylko gdzie w takim razie kolację wcięło?
Jako U, mi się podoba, o ile porcje nie były malusie.

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
R:

Ś: jogo naturalny 320 g z 4 łyżeczkami otręb, dwie mandarynki

2Ś: dwie kromki razowca z szynką i pomidorem

O: warzywa na patelnię, 5 łyżek ryżu

p: grejpfrut

K: wieśniak z pomidorem
Moim zdaniem jadłospis łamie regulamin, za mało w nim kcal. Poza tym masz już teraz bardzo niską wagę, więc jeszcze się redukujesz?

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
U/R

śniadanie: jogurt naturalny bez cukru + 3 łyżki płatków żytnich + łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki mieszanki studenckiej (orzechy, rodzynki i inne suszone owoce); banan; kawa bez cukru Ok, o ile połączenie tł z ww nie jest dla Ciebie niekorzystne. Banan- dobrze, że jest na śniadanie. Tylko białeczka troszkę mało tutaj

II śniadanie: grahamka z sałatą, pomidorem, papryką, serem żółtym, masłem; 2 marchewki; woda mineralna jeśli grahamka miała wiecej niż 60 g to ok, tylko ser żółty na R niezbyt i też łączysz tł z ww. Zamiast daj twaróg/wiejski/homo i wędlinkę może?

Obiad: makaron pełnoziarnisty z cukinią (jedna sztuka), szynką (jeden duży plaster), serem żółtym (jeden plaster), masłem (trochę do duszonej cukinii), czosnkiem (duży ząbek), ziołami, przyprawami; herbata zielona; herbata czarna; j.w., za mało białka mi się wydaje, bo plaster nie brzmi zbyt okazale. Zależy ile było makaronu

Podwieczorek: cappuccino; sałatka (sałata, pomidor, papryka, cebula, pierś z kurczaka, zioła, oliwa) ok, jeśli piersi więcej chociaż niż 100 g

Kolacja: jajecznica z 2 jajek, pomidor, kromka chleba tostowego wieloziarnistego posmarowana masłem; herbata zielona; herbata czarna;tak jak wyżej (tł + ww). Jeśli 2-3 h przed snem, może być
Oceniłam bardziej w kierunku R. Chyba, że dążysz do U. Ogólnie fajny, wartościowy jadłospis.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
U.

I: podłużna grahamka z masłem,wędliną z kurczaka,twarożkiem domowym piątnicy150g,jajkiem na twardo, plastry pomidora,actimel,kawa
II: (po treningu) 2wafle ryżowe z wędliną z kurczaka,jablko,kawa
III:piers z kury,warzywa na patelnie 750g by biedronka z ketchupem
IV:twarożek domowy piątnicy z jabłkiem i cynamonem
V:serek wiejski,pomidor,susz warzywny.
Orzeszku, naprawdę patrząc na to widzisz U? Albo inaczej, to jest dla Ciebie U? Nie chudniesz? Coś Ci ciężko chyba z przejściem z redukcji, prawda?
flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 11:08   #4360
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Proszę o ocenkę
R:
- owsianka (pół szklanki mleka, pół szklanki jogurtu nat.) z otrębami, starkowanym jabłkiem, cynamonem + suszona śliwka
- 2 małe kromki razowca z piersią indyczą, sałatą lodową, ogórkiem, rzodkiewką, pomidorem + niecała szklanka kefiru
- potrawka z piersi kurczaka, pora, papryki + kilka łyżek brązowego ryżu + micha kapusty kiszonej z marchewką
- sałatka z tuńczykiem, jajkiem, ogórkiem kiszonym i czerwoną cebulką i z kilkoma łyżeczkami jogurtu nat. + garść orzechów włoskich i płatków migdałowych
- sałatka z podwieczorku + micha fasolki szparagowej

Z góry dziękuję
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 11:48   #4361
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
a mozna tu pisac swoje bmi?
bo wiesz,nie chcialabym sie spotkac z komentarzami typu "zachowaj to dla siebie"
ale skoro pytasz:
mam bmi ok 12,8.
pisalas cos o szpitalu-nie,dziekuje,bylam w dwoch.
w ostatnim rok temu,wyszlam ok 8 pazdziernika i od tamtego czasu jestem w domu,ten caly rok ponad.
2x w tyg.mam terapie,dostaje szanse,teraz probujemy z mama dac rade.
o psychiatryku nie ma mowy,przez te pobyty tylko choroba sie poglebila.
mama tez mnie Bogu dzieki nie chce dac,jakos damy rade.
wsparcie najwazniejsze,choc wiadomo,ze nie zawsze jest kolorowo,
Pozdrawiam!

powiem Ci tak
- zacznij zabielac zupe - niech to nie będa warzywa z woda, ale dodaj, maki smietany, łyzke masła...nie zwiekszy to objetosci posiłku
- nie licz nic,nie licz kalorii ani sztuk makaronu
- wprowadzaj posiłki na poczatku "mniej objetosciowe" nastepnie te juz brardziej
- nie cackaj sie ze soba, tylko wez sie za siebie, ale spokojnie, tak, aby organizm na spokojnie sie przyzwyczajał do papu
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 12:04   #4362
ju5tyna
Raczkowanie
 
Avatar ju5tyna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U
śniadanie: 2 kromki chleba słonecznikowego (z Lidla) z masłem i szynką; herbata z cytryną
2 śniadanie: kromka chleba z masłem i żółtym serem; jabłko
obiad: 2 duże mielone kotlety; 2 ziemniaki posypane koperkiem; dużo kiszonej kapusty z marchewką; sok pomarańczowy do picia
podwieczorek: banan; kawał placka drożdżowego ze sliwkami; kakao
kolacja: kromka chleba z masłem i polędwicą; serek wiejski 200g (wkroiłam szczypiorek, czerwoną paprykę i ogórka); herbata z cytryną
później: jabłko; jakaś pralinka czekoladowa z mlecznym nadzieniem
ju5tyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 12:20   #4363
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

moje R.



I. owsianka- Pół szklanki mleka 1,5 proc, 3 łyżki płatków, łyżeczka miodu, jabłko


II. 2 kromki chrupkiego pieczywa graham( ale nie tekturka w stylu wasy, to jeszcze jakieś inne pieczywo) 2 plastry sopockiej, ogórek kiszony


III. pół szklanki kaszy jęczmiennej, kotlet mielony z papryką i pieczarką w środku, warzywa na patelnię, oczywiście bez tłuszczu


IV. serek homo naturalny


V. wieśniak z pomidorem


i jak ??
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 12:36   #4364
orosier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

RRRrrr
Sn 6;40
owsianka(5 lyzek pl owsianych gorskich, 1 lyzeczka miodu, jablko duuze starte z cynamone,, szklanka mleka 2 %)
SnII 9;30 marchew (nie bylam glodna po takim sniadaniu)
Ob 13;00 troche wiecej niz po torebki kaszy gryczanej, kawalek karkowki grillowanej,salatka( salata zielona, ogorek ogorek kiszony, pomidor-duza porcja), filizanka kawy z odrobina mleka 2 %
Pod 16;00 bulka pelnoziarnista z jakimis ziarnami z 4 plastrami poledwicy drobiowej i porcja warzyw
Kol 19;00 100 g twarogu chudego z dodatkiem mleka i szczypioru

Ile w koncu ma 1 lyzka platkow owsianych? Rozne strony roznie podaja. Chyba moje posilki dzisiaj byly za duze.
Jak to wyglada?

Edytowane przez orosier
Czas edycji: 2010-11-22 o 14:53
orosier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 15:10   #4365
TrueLook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 370
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Wegetariańskie U

1. trzy kromki chleba razowego na miodzie z serem, papryką i pomidorem, almette i pomidorem; herbata
2. croissant z czekoladą, marchewka
3. duże jabłko, lizak
4. kotlet sojowy, trzy różyczki brokułów, dwie różyczki kalafiora, szpinak
5. wieśniak z dżemem truskawkowym
TrueLook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 16:14   #4366
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez ju5tyna Pokaż wiadomość
U
śniadanie: 2 kromki chleba słonecznikowego (z Lidla) z masłem i szynką; herbata z cytryną dodałabym owoc
2 śniadanie: kromka chleba z masłem i żółtym serem; jabłko może jakieś warzywa do kanapki? masła używasz?
obiad: 2 duże mielone kotlety; 2 ziemniaki posypane koperkiem; dużo kiszonej kapusty z marchewką; sok pomarańczowy do picia ładnie
podwieczorek: banan; kawał placka drożdżowego ze sliwkami; kakao ładnie
kolacja: kromka chleba z masłem i polędwicą; serek wiejski 200g (wkroiłam szczypiorek, czerwoną paprykę i ogórka); herbata z cytryną
później: jabłko; jakaś pralinka czekoladowa z mlecznym nadzieniem i też fajnie

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
moje R.



I. owsianka- Pół szklanki mleka 1,5 proc, 3 łyżki płatków, łyżeczka miodu, jabłko mleko zamień na 2 % i daj całą szklankę, płatków dosyp więcej - ze dwie łyżki więcej by się przydało, bo śniadanie skromne


II. 2 kromki chrupkiego pieczywa graham( ale nie tekturka w stylu wasy, to jeszcze jakieś inne pieczywo) 2 plastry sopockiej, ogórek kiszony jeżeli to pieczywo jest pożywne to ok


III. pół szklanki kaszy jęczmiennej, kotlet mielony z papryką i pieczarką w środku, warzywa na patelnię, oczywiście bez tłuszczu kaszy dałabym więcej


IV. serek homo naturalny + orzechy? brak w Twoim jadłospisie NNKT


V. wieśniak z pomidorem malutko. dodaj może jajko na twardo?


i jak ??
mało
Cytat:
Napisane przez orosier Pokaż wiadomość
RRRrrr
Sn 6;40
owsianka(5 lyzek pl owsianych gorskich, 1 lyzeczka miodu, jablko duuze starte z cynamone,, szklanka mleka 2 %) ślicznie
SnII 9;30 marchew (nie bylam glodna po takim sniadaniu) jeżeli nie możesz po śniadaniu zmieścić drugiego, to na pierwsze zjedz mniej, np. tylko 4 łyżki płatków, bo taka marchew to jednak za mało.
Ob 13;00 troche wiecej niz po torebki kaszy gryczanej, kawalek karkowki grillowanej,salatka( salata zielona, ogorek ogorek kiszony, pomidor-duza porcja), filizanka kawy z odrobina mleka 2 % fajnie
Pod 16;00 bulka pelnoziarnista z jakimis ziarnami z 4 plastrami poledwicy drobiowej i porcja warzyw + orzechy? brak NNKT
Kol 19;00 100 g twarogu chudego z dodatkiem mleka i szczypioru malutka kolacja. twarogu dałabym całą kostkę i do tego jeszcze jajko np.

Ile w koncu ma 1 lyzka platkow owsianych? Rozne strony roznie podaja. Chyba moje posilki dzisiaj byly za duze.
Jak to wyglada?
Ja liczę, że łyżka ma 10 g.
A Twoje posiłki były dzisiaj za małe, a nie za duże!
Cytat:
Napisane przez TrueLook Pokaż wiadomość
Wegetariańskie U

1. trzy kromki chleba razowego na miodzie z serem, papryką i pomidorem, almette i pomidorem; herbata + owoc?
2. croissant z czekoladą, marchewka trochę mało, do tego croissanta mogłaś zjeść jogurt, owoc czy bułkę z mięsem i warzywami...
3. duże jabłko, lizak znowu zbyt mało. to jest co najwyżej przekąska
4. kotlet sojowy, trzy różyczki brokułów, dwie różyczki kalafiora, szpinak dodaj węgle
5. wieśniak z dżemem truskawkowym taka kolacja na U? tutaj powinny być jeszcze warzywa i chleb
jw.

chorobowe U

Śniadanie: owsianka z 5 łyżek płatków na mleku 2% z bananem, garścią rodzynek, garścią jogurtowej fitelli, zalana dużym jogurtem naturalnym wymieszanym z kakao

II śniadanie: 1/4 bagietki razowej posmarowanej twarogiem półtłustym wymieszanym z masłem orzechowym i miodem, na wierzch garść pokruszonych orzechów laskowych
1/4 bagietki razowej zapieczonej z sosem, pieczarkami, szynką, papryką, cebulą, serem żółtym, polanej ketchupem
(wiem, że dużo, ale byłam jakoś dziwnie bardzo głodna )

Obiad: 3 gołąbki posypane obficie mieloną ostrą papryką

Podwieczorek: kromka razowca z dżemem jagodowym
jogurt brzoskwiniowy

Kolacja: duży talerz sałatki (sałata lodowa, papryka, pomidor, cebula, kukurydza, grillowana pierś z kurczaka, grzanki razowe, sos na jogurcie naturalnym)

Edytowane przez emelie
Czas edycji: 2010-11-22 o 16:21
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 16:30   #4367
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Proszę o ocenkę
R:
- owsianka (pół szklanki mleka, pół szklanki jogurtu nat.) z otrębami, starkowanym jabłkiem, cynamonem + suszona śliwka
- 2 małe kromki razowca z piersią indyczą, sałatą lodową, ogórkiem, rzodkiewką, pomidorem + niecała szklanka kefiru
- potrawka z piersi kurczaka, pora, papryki + kilka łyżek brązowego ryżu + micha kapusty kiszonej z marchewką
- sałatka z tuńczykiem, jajkiem, ogórkiem kiszonym i czerwoną cebulką i z kilkoma łyżeczkami jogurtu nat. + garść orzechów włoskich i płatków migdałowych
- sałatka z podwieczorku + micha fasolki szparagowej

Z góry dziękuję
up
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:00   #4368
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

@Winky - nie rozumiem. idealnie planuję? jak mam na 8 to wstaję o 6, wietrzę pokój, idę siusiu, posmyram pieska, ścielę łóżko, robię śniadanie i to mi zajmuje ok 20 minut więc jem o 6:20 a jak jestem na uczelni to wiem na których zajęciach mogę zjeść, kiedy dłuższa przerwa i w jakim budynku mam zajęcia (z czy bez bufetu)


Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:29   #4369
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U
  1. grahamka z masłem, polędwicą sopocką, pomidorkiem, cebulą, rzodkiewkami...kilka plastrów szynki wiejskiej tak luzem- dość sporo
  2. ziemniaczki w sosie chrzanowo- śmietanowym, jajko na twardo + ryż z warzywkami i kurczakiem...nieduża porcja, na takim śniadaniowym talerzu
  3. 1/4 kurczaka z rożna + 200g warzyw na patelnię (sporo brokułów i ziemniaczków), piwko
  4. wpadnie pewnie wieśniak 150g



ocenicie mnie?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 17:39   #4370
Mo_Nika
szamanka
 
Avatar Mo_Nika
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 7 135
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Dzisiejsza R (już normalniejsza )

6.45 - 4 owsiane, szkl mleka 2%, wieśniak 3%, jabłko, mała kawa z mlekiem (powtarzam się, wiem... ale póki co smakuje mi to bardzo )
10.15 - bułka ciemna posmarowana homo nat, 2 plasterki szynki z kurczaka, sałata (nie miałam innych warzyw w lodówce)
15.00 - 1/2 ryżu brąz, pierś pieczona kurza, 4 łyżki sałatki z buraczków, paryki
17.30 - homo nat + garść słonecznika
ok. 20.00 wpadnie jajecznica z sałatką (pomidor i sałata)
__________________
Jet set top zip pale blue szuka nowego domu
Selma messenger medium pearl grey grommet też
Mo_Nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:55   #4371
flamme
Rozeznanie
 
Avatar flamme
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 847
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Proszę o ocenkę
R:
- owsianka (pół szklanki mleka, pół szklanki jogurtu nat.) z otrębami, starkowanym jabłkiem, cynamonem + suszona śliwka ile było płatków owsianych? Jakie mleko? Zamiast jogurtu dałabym serek homo
- 2 małe kromki razowca z piersią indyczą, sałatą lodową, ogórkiem, rzodkiewką, pomidorem + niecała szklanka kefiru jeśli tego indyka było sporo, to ok
- potrawka z piersi kurczaka, pora, papryki + kilka łyżek brązowego ryżu + micha kapusty kiszonej z marchewką ekstra
- sałatka z tuńczykiem, jajkiem, ogórkiem kiszonym i czerwoną cebulką i z kilkoma łyżeczkami jogurtu nat. + garść orzechów włoskich i płatków migdałowych ok, jakościowo bardzo fajnie
- sałatka z podwieczorku + micha fasolki szparagowej ok, skoro tak Ci smakowała ;]

Z góry dziękuję
j.w.
Cytat:
Napisane przez Mo_Nika Pokaż wiadomość
Dzisiejsza R (już normalniejsza )

6.45 - 4 owsiane, szkl mleka 2%, wieśniak 3%, jabłko, mała kawa z mlekiem (powtarzam się, wiem... ale póki co smakuje mi to bardzo )
10.15 - bułka ciemna posmarowana homo nat, 2 plasterki szynki z kurczaka, sałata (nie miałam innych warzyw w lodówce)
15.00 - 1/2 ryżu brąz, pierś pieczona kurza, 4 łyżki sałatki z buraczków, paryki
17.30 - homo nat + garść słonecznika
ok. 20.00 wpadnie jajecznica z sałatką (pomidor i sałata)
Super redukcja! Nie ma się do czego przyczepić.
flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:59   #4372
Mo_Nika
szamanka
 
Avatar Mo_Nika
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 7 135
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez flamme Pokaż wiadomość
Super redukcja! Nie ma się do czego przyczepić.
Dziękuję
staram się stosować do rad uzyskanych tutaj
Jedyny problem jaki mam teraz, to fakt, że warzywa coraz gorsze są...
no i boję się monotonii... a zaczyna się wkradać powoli
__________________
Jet set top zip pale blue szuka nowego domu
Selma messenger medium pearl grey grommet też
Mo_Nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 18:23   #4373
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

flamme - mleko 2% i 3 łyżki płatków dałam jogurt, bo akurat nie miałam homo. Mam pytanie, czy mogę jeść chudą szynkę wieprzową, czy raczej wieprzowina odpada? I dziękuję za ocenkę
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 19:28   #4374
roolka
Raczkowanie
 
Avatar roolka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 196
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U
byłabym wdzięczna gdyby ktoś jednak czasem ocenił mój jadłospis

śniadanie (7.40)- 1,5 małej bułki z pasztetem (z pomidorami) + 2 plasterki pomidora+ kawa z łyżeczką cukru zabielona mlekiem 1,5%
II śniadanie (11.30) - jogurt nat. 2% 180 g + muesli bananowe 50 g
obiad (16.10)- talerz zupy cebulowej + grzanka z serem bez masła
potem wpadła kawa jak rano i duży pierniczek (wielkości jakiś 3 małych)
kolacja (19)- wieśniak 3% 150 g. ze 2 łyżeczki tuńczyka sałatkowego + 1/4 pomidora + trochę sałaty pekińskiej + oregano i czosnek w proszku do smaku (razem wszystkiego wyszła miseczka)
potem jeszcze czekoladka merci z herbatką owocową

i jaaaaak?
roolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 19:38   #4375
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U
  1. grahamka z masłem, polędwicą sopocką, pomidorkiem, cebulą, rzodkiewkami...kilka plastrów szynki wiejskiej tak luzem- dość sporo
  2. ziemniaczki w sosie chrzanowo- śmietanowym, jajko na twardo + ryż z warzywkami i kurczakiem...nieduża porcja, na takim śniadaniowym talerzu
  3. 1/4 kurczaka z rożna + 200g warzyw na patelnię (sporo brokułów i ziemniaczków), piwko
  4. wpadnie pewnie wieśniak 150g



ocenicie mnie?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 19:41   #4376
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Lekkie U (ćwiczę intensywnie i mam nadzieję zgubić trochę brzucha, ale ogólnie to na luzie wszystko )
Śniadanie - owsianka (4ł. płatków) z połową dużego jogurtu malinowego i jabłkiem
IIśniadanie (rozłożone w czasie - szkoła):
jogurt naturalny (150g) pomieszany z łychą malinowego z otrębami i płatkami kukurydzianymi
2 kromki chleba zwykłego z masłem i kiełbasą
Obiad - rosół z lanymi kluskami
1,5 mandarynki, pół banana
ćwiczenia
ObiadII/podwieczorek (tak dziwnie, bo po powrocie Mama miała tylko zupę, a że byłam głodna to zjadłam ) - gulasz z indyka+kasza (taka porcja 2/3 zwykłego obiadu), kawałek omletu biszkoptowego (jajka,cukier,mąka)
Kolacja - placki otrębowe z serkiem homo nat. z aromatem waniliowym
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 20:13   #4377
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Ostatnio lekarka znow mowila o szpitalu,ale ja i mama nie chcialysmy,razem sobie poradzimy,chociaz ciezko,oszukuje,mama mnie lapie na tym..
pisalas o stopniowaniu..ja rok temu nic nie jadlam,pozniej stopniowo,niby ok jakis czas-pozniej gorzej i tak od czerwca.kilkaset kcal,niecale 1tys..a teraz niby jem,tylko jakos obcinam kcal,oszukuje troszke:-(
eh,rozne etapy..

Dzis(troszke odlewam,chowam,eh,jak z tym walczyc?)

SNk 100ml mleka2%+mala plaska lyzeczka owsianych+mala plaska jeczmiennych+pol lyzki otrab,ok 1,5kromki cienkiej i lekkiej chleba zytniego(ok 30g)-sama kroje+pol lyzeczki miodu spadziowo-lipowego.

OB:rzadka zupa krem rozcienczona z woda(200ml razem z woda)-marchew,buraki,pietruszka ,seler gotowane na palce kury;ok 1/3woreczka kaszy gryczanej+kawalek schabu pieczonego(ok 30g)

PODW:2/3 activii z ziarnami zboz(ok 70kcal)+ok 2wafle ryzowe Kupiec(ok 40kcal)

KOL:pol pomidora,troszke ogorka i salaty,w sumie ok 1,5kromki cieniutkiej razowego(30
g),bialko jajka,1/3 plasterka poledwicy sopockiej.

Jak?
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 20:16   #4378
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez roolka Pokaż wiadomość
U
byłabym wdzięczna gdyby ktoś jednak czasem ocenił mój jadłospis

śniadanie (7.40)- 1,5 małej bułki z pasztetem (z pomidorami) + 2 plasterki pomidora+ kawa z łyżeczką cukru zabielona mlekiem 1,5% fajnie
II śniadanie (11.30) - jogurt nat. 2% 180 g + muesli bananowe 50 g ok, może świeży owoc?
obiad (16.10)- talerz zupy cebulowej + grzanka z serem bez masła
potem wpadła kawa jak rano i duży pierniczek (wielkości jakiś 3 małych) talerz wydaje mi się dosyć mało pojemny, ale jeśli się najadłaś to ok. przydałoby się białko
kolacja (19)- wieśniak 3% 150 g. ze 2 łyżeczki tuńczyka sałatkowego + 1/4 pomidora + trochę sałaty pekińskiej + oregano i czosnek w proszku do smaku (razem wszystkiego wyszła miseczka) wg mnie spokojnie mogłabyś jeść ten 5%, może warto by zjeść wieśniaka oddzielnie a z tuńczyka i warzyw zrobić sałatkę, polaną oliwą?
potem jeszcze czekoladka merci z herbatką owocową

i jaaaaak?
Niezbyt obfity jadłospis, ale to już kwestia apetytu chociaż ja dodałabym podwieczorek. Wg mnie brakuje tutaj dobrego źródła białka, właściwie jest go trochę w serze z obiadu i kolacji, no i NNKT.

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
U
  1. grahamka z masłem, polędwicą sopocką, pomidorkiem, cebulą, rzodkiewkami...kilka plastrów szynki wiejskiej tak luzem- dość sporo
  2. ziemniaczki w sosie chrzanowo- śmietanowym, jajko na twardo + ryż z warzywkami i kurczakiem...nieduża porcja, na takim śniadaniowym talerzu
  3. 1/4 kurczaka z rożna + 200g warzyw na patelnię (sporo brokułów i ziemniaczków), piwko
  4. wpadnie pewnie wieśniak 150g



ocenicie mnie?
Nareszcie po dłuuugimm czasie zaczynasz się stosować do wizażowych rad w każdym razie robisz postępy, może jako kolejny etap postaraj się wprowadzić owoce - chociaż raz na kilka dni, brakuje mi też węgli złożonych i NNKT.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 20:35   #4379
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
Ostatnio lekarka znow mowila o szpitalu,ale ja i mama nie chcialysmy,razem sobie poradzimy,chociaz ciezko,oszukuje,mama mnie lapie na tym..
pisalas o stopniowaniu..ja rok temu nic nie jadlam,pozniej stopniowo,niby ok jakis czas-pozniej gorzej i tak od czerwca.kilkaset kcal,niecale 1tys..a teraz niby jem,tylko jakos obcinam kcal,oszukuje troszke:-(
eh,rozne etapy..

Dzis(troszke odlewam,chowam,eh,jak z tym walczyc?)

SNk 100ml mleka2%+mala plaska lyzeczka owsianych+mala plaska jeczmiennych+pol lyzki otrab,ok 1,5kromki cienkiej i lekkiej chleba zytniego(ok 30g)-sama kroje+pol lyzeczki miodu spadziowo-lipowego.

OB:rzadka zupa krem rozcienczona z woda(200ml razem z woda)-marchew,buraki,pietruszka ,seler gotowane na palce kury;ok 1/3woreczka kaszy gryczanej+kawalek schabu pieczonego(ok 30g)

PODW:2/3 activii z ziarnami zboz(ok 70kcal)+ok 2wafle ryzowe Kupiec(ok 40kcal)

KOL:pol pomidora,troszke ogorka i salaty,w sumie ok 1,5kromki cieniutkiej razowego(30
g),bialko jajka,1/3 plasterka poledwicy sopockiej.

Jak?

KZ?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 20:49   #4380
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

dzisiejsze U:

śniadanie
dwie kromki chleba: jedna z papryką i pomidorem (dużo), druga z żółtym serem i papryką
+ duża kawa z łyżeczką cukru

II śniadanie
kanapka z parówką i papryką, duża marchew, kanapka z żółtym serem i papryką, 3 bit xxl
+ duża kawa z cukrem

obiad
klops mielony smażony, maca razowa (wiem słabo, ale to takie marne zastępstwo jakiś ziemniaków czy czegoś, czasem tak bywa), duża marchew
+ duża kawa (spałam dziś półtorej godziny stąd tyle kaw- na co dzień tyle nie pije)
deser: 3 pierniki lukrowane

podwieczorek
serek waniliowy z truskawkami- duży (taki gotowy deser), miseczka płatków kukurydzianych

kolacja
100g serka wiejskiego, pół pomidora, suszone pomidory, bazylia, czosnek, oregano (zasnęłam pod wieczór i po przebudzeniu nie miałam wcale ochoty na jedzenie stąd taka stosunkowo lekka kolacja)
+ cytrynowa herbata
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.