Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-21, 21:06   #31
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez demonik
Cena Dia Amouage też jest "lekko" odstraszająca - ok. 900 zł za 50 ml.

No, w Amouage lepiej sie nie zakochiwac, bo skad wytrzasnac tego tysiaka potem?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 09:36   #32
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Kijanko, jeżeli masz ochotę przetestować Mira Bai to podeślij mi swój adres na PW (akurat mam robioną próbeczkę). To naprawdę piękny zapach, pasujący do Twojego opisu i według mnie wcale nie jest przerażliwie słodki
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 12:14   #33
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Cytat:
Napisane przez Doridee
Kijanko, jeżeli masz ochotę przetestować Mira Bai to podeślij mi swój adres na PW (akurat mam robioną próbeczkę). To naprawdę piękny zapach, pasujący do Twojego opisu i według mnie wcale nie jest przerażliwie słodki
Doridee, jestem Ci wdzięczna za propozycję wysłania próbki Mira Bai, chętnie z niej skorzystam, bo jestem bardzo ciekawa tego zapachu, który tak wiele Wizazanek mi poleca. Wysłałam Ci na PW mój adres domowy.
kijanka

Demonik, dziękuję za podanie nut zapachowych w Malabach i Twój obrazowy opis , teraz mam lepsze wyobrażenie o tych perfumach, które tak bardzo polecała mi Pani z Quality.

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2006-07-22 o 19:05
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:43   #34
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

malabah- to orientalna swiezosc, na mnie rozwija sie raczej w kierunku orzezwienia, pobudzenia niz uspokojenia i ocieplenia.Swego czasu mnie mocno zauroczyl, ale jakos przeszla mi na niego ochota...(do czasu
idealnie nadaje sie na wczesna jesien
nie przepadam za mira bai i casmirem, bo sa zbyt jadalne i ten pazurek jest bardzo mikry w nich.
Natomiast Le Parfum- napewno nie sa lekkie,sa pieknie otulajace , maja niesamowity ogon oraz wieeelka klase.Jesli napisalas ,ze lubisz lekkie orienty - moga Ci sie nie spodobac.
Jesli chodzi o lekki orient w Lutensach- to polecam Ci raczej Bois Oriental, niz Arabie i Amber Sultan
Python- jest slodkim orientem, dosyc meczacym przy dluzszym uzywaniu i mocno czekoladowym.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 12:21   #35
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez evee
malabah- to orientalna swiezosc, na mnie rozwija sie raczej w kierunku orzezwienia, pobudzenia niz uspokojenia i ocieplenia.Swego czasu mnie mocno zauroczyl, ale jakos przeszla mi na niego ochota...(do czasu
idealnie nadaje sie na wczesna jesien
nie przepadam za mira bai i casmirem, bo sa zbyt jadalne i ten pazurek jest bardzo mikry w nich.
Natomiast Le Parfum- napewno nie sa lekkie,sa pieknie otulajace , maja niesamowity ogon oraz wieeelka klase.Jesli napisalas ,ze lubisz lekkie orienty - moga Ci sie nie spodobac.
Jesli chodzi o lekki orient w Lutensach- to polecam Ci raczej Bois Oriental, niz Arabie i Amber Sultan
Python- jest slodkim orientem, dosyc meczacym przy dluzszym uzywaniu i mocno czekoladowym.
Evee, cieszę się, że odpowiedziałaś na moją prośbę o pomoc w poszukiwaniu „miękkiego” orientu. Jestem już pewna, w 100%, że Malabach jest warty przetestowania skoro Pani z Quality i Demonik określiły go jako zapach piękny, ciepły i bardzo zmysłowy. Ty odbierasz go jako „orientalną świeżość”, ale piszesz jednocześnie, że kiedyś byłaś nim mocno zauroczona. Po takich recenzjach nie pozostaje mi nic innego, tylko sprowadzić próbkę z Quality. Czy wiesz może ile kosztuję Malabach?
Jeśli chodzi o Le Parfum Lalique, to zaciekawiły mnie bardzo nuty zapachowe, czytałam o nich w dodatku do Avanti, no i sam flakonik też uroczy, szlachetnie prosty, pasujący do Twojego opisu o „wielkiej klasie” tych perfum. Po tym, co napisałaś mam ochotę przekonać się, jakie wrażenie zrobią na mnie. Jestem osobą otwartą.
Szukałam dziś nut zapachowych Bois Oriental S.Lutensa. Na osmoz nic nie ma, ale na salons-shiseido opisano je zwięźle jako kompozycję drzewno – kwiatową z dodatkiem bogatych przypraw marokańskich, bardzo ciepłą, zmysłową i tajemniczą.
Może wiesz coś więcej?. Jak kształtują się ceny „Lutensów” w tym Bois Oriental?
Dziękuję Evee za porady i inspiracje.

Dziewczyny gdzie można kupić "Lutensy" ?, w Quality ich nie ma.

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2006-07-24 o 09:25
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:27   #36
Klucha1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 14
GG do Klucha1
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Kijanko, nie pomogę Ci jeśli chodzi o orient, ale też mieszkam w Toruniu Polecam Ci goraco perfumerię "Marusia" w PDT na Starym Rynku. Jest to perfumeria współpracująca z Quality, którą poleciła mi pani z którą mailowałam na temat zamówienia próbek. Jest tam sporo niszowych zapachów i przemiła obsługa. Jeśli miałabyś ochotę na rekonesans po toruńskich perfumeriach - daj znać
Klucha1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 16:31   #37
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Kijanko, osobiście darzę sporym zaufaniem porady pań z Quality Kiedy precyzyjnie opisujesz nastrój, którego poszukujesz (a tak właśnie się stało), trafiają prosto w cel. Bang bang. Trafiony, zatopiony, portfel w stanie żałosnej ruiny, zmysły na pół odrętwiałe z rozkoszy, wzrok nieprzytomny, brzuch pusty, nogi bose, za to całe otoczenie dopytuje skąd unosi się ten anielski zapach
Również uważam, że Malabah może Ci się spodobać. Ma w sobie mnóstwo delikatnego ciepła, światła odbitego w połyskliwej, półprzejrzystej tkaninie - jest jednocześnie ciepły, konkretny, otulający i lekki jak zarzucony na ramiona kaszmirowy szal w chłodną rześką noc.

Le Parfum. Próbuj. Lekki ci on nie jest, za to nie ma sobie równych w dziedzinie łączenia słodyczy z wytwornością i elegancją. Pociągający do bólu, a jednocześnie przekornie trzymający na dystans, bo jakżesz zbrukać niegodnym dotykiem coś co stoi na tak wysokim piedestale?
Le Parfum odrobinę przypomina Cristobala, którego Demonik poważa znacznie bardziej. Ale o ile Cristobal rozpoczyna się drańsko gryzącą nutą w stylu: "najpierw dam w pysk, a potem zastanowimy się, czy to początek pięknej przyjaźni" (dlatego nazywam go wrednym asasynem), o tyle Le Parfum obiecuje długoletni szczęśliwy związek pod warunkiem znajomości i stosowania się do zasad etykiety. Łagodność i siła, słodycz i wyniosłość razem wzięte.
Wersja za 2223 zł ma czarne pomponiki, więc jeśli ta miniaturka, którą widziała Demonik ma czerwone - można brać i nie przejmować się, że komornik zapuka do drzwi

Dia... Mam do niej podejście gombrowiczowskie. Może i powinna zachwycać, ale mnie nie zachwyca i gęby sobie przyprawić nie dam nawet autorytetowi sułtana Omanu. Tak, wiem, najdroższe składniki, cóż stąd, jeśli efekt podobny jak przy perfumach tańszych, a najbardziej podobają mi się "amułażowe" flakoniki

Ambre Sultan i Arabie... KOCHAM!!! Ale nie polecam. Bo na 7 piekieł! - nie są ani ciepłe ani otulające. Ambre Sultan to zapach kobiety, o której - i owszem - ten i ów śmie jeszcze po cichu bąkać, że swego czasu cały hipodrom oglądał ją na scenie nago, za to teraz zwraca się do niej tylko w pozycji na klęczkach, podziwiając wzorek na posadzce, bo kiedy niesforny wzrok uniesie się o cal w górę, zuchwała głowa może spać pół metra w dół. Zapach siły, autorytetu i władzy unurzanego w porażającym, zainscenizowanym w najdrobniejszych szczegółach przepychu. Jeśli chcesz zobaczyć barwę tych perfum, obejrzyj mozaiki z Ravenny. Złoto i cesarska purpura, wyrazisty kontur, specyficzny typ sztuki
Arabie zaś jest zapachem arcydziwacznym, owszem ciepłym, gorącym nawet. I rozwiązłym Miesza się w nim tak wiele przypraw, że nigdy nie możesz być pewna, czy zapachniesz kurczakiem utopionym w curry czy marokańską, łakomą, zachłanną na życie księżniczką.
Oba zapachy trzeba wypróbować, oba trudno znaleźć, gdyż w Polsce nie ma dystrybutora Lutensa. Można dostać na ebayu, na Wisience i Strawberrynet. Ceny dość wysokie, hazard spory Na Allegro bywały w okolicach 220 zł, na Wisience i Truskawce ok. 330 zł.
Wszystkie Lutensy mają podobną cenę, większe szanse na zostanie Twoim zapachem mają Douce Amere, Bois Oriental i jeszcze jeden, bardzo podobny do Feminite du Bois - jak sobie przypomnę nazwę, to dopiszę

Podobne odczucia mam wobec Ligei i Dzinga. Uwielbiam, ale wątpię czy to o takie zapachy chodzi. Dzinga mógłby nosić Johnny Depp w "The Libertine" - równie ładny, jak odrażający Ma w sobie geniusz, dekadencję, urodę i zepsucie. W dużych ilościach.
Ligea to kuszący byt, który wabi z oddali, ale nie otula tylko wyciąga dłoń, prosząc "Pójdź za mną". I jeśli dasz się przekonać - idziesz, ale zawsze za, nigdy obok. Jak lunatyk. Wdychając woń soli, kredy i śródziemnomorskich ziół, które pozostały na rozgrzanym porannym słońcem ciele.


Idole jest mglisty i trochę niedookreślony. Snuje się wokół ciała jak dym, czegoś mi jednak w nim brakuje. Cały czas znajduje się w fazie testów, na razie nie chcę się o nim rozpisywać.

Mira Bai może się podobać, ale chyba jako "drugi" zapach. Gdyby miał zostać jedynymi perfumami (watpię, skoro już wpadłaś w to forum ) to jest chyba za bardzo jadalny, za mało tajemniczy. na pewno bardziej migotliwy niż Casmir, który może odrobinę zmęczyć jednostajną słodyczą. Beliczek przyrównała kiedyś Casmir do leniwego perskiego rozmruczanego kota i coś w tym jest.

Wypróbuj może zapachy ambrowe (za wyjątkiem Ambre Russe - to ambra z podtekstem alkoholowym) - Etro czy L'Artisana, z Etro polecam także ciepłą, delikatną, zmysłową Etrę albo Sandalo. Coś w sobie ma Shaal Nur, choć osobiście nie dałam się uwieść. Ale kto wie, jak zagra na Twojej skórze.
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 16:43   #38
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Toccato, cudowne są te Twoje opisy

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2006-11-27 o 20:21 Powód: proszę nie cytować bez potrzeby długich wypowiedzi, forum staje się nieczytelne
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 17:47   #39
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Toccato, zanim zarejestrowałam się na tym forum, przeglądałam jego strony i czytałam różne wątki i wiedziałam, że wpadłam na dobre. Wypowiedzi Wizażanek są pełne pasji a Twoje poetyckie opisy przenoszą nas w inny, lepszy świat marzeń i baśni. Dziś czytałam Twoje wypowiedzi o „Lutensach” i byłam pod ogromnym wrażeniem, prawie czułam ich zapach. Miałam nadzieję,że kiedyś doczekam się Twojej opinii i porad w sprawie „ miękkich orientów” no i doczekałam się, za co Ci bardzo dziękuję. Powoli wszystko staje się bardziej klarowne i już mam jakieś wyobrażenie, czego i gdzie szukać. Twoje rady bardzo mi pomogły.
Co będzie, kiedy spędzę z Wami więcej czasu? Może przestanę być laikiem, jeśli chodzi o perfumy, a na mojej karcie częściej pojawiać się będzie debet?!
Bardzo wdzięczna kijanka.

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2006-11-27 o 20:22 Powód: j.w.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 18:08   #40
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Klucha1
Kijanko, nie pomogę Ci jeśli chodzi o orient, ale też mieszkam w Toruniu Polecam Ci goraco perfumerię "Marusia" w PDT na Starym Rynku. Jest to perfumeria współpracująca z Quality, którą poleciła mi pani z którą mailowałam na temat zamówienia próbek. Jest tam sporo niszowych zapachów i przemiła obsługa. Jeśli miałabyś ochotę na rekonesans po toruńskich perfumeriach - daj znać
Kluseczko, dzięki za podpowiedź. Własnie dzwoniłam do "Marusi" i dowiedziałam się co mają w ofercie z niszowców i są to : Annick Goutal, M.Micallef i Les Parfums de Rosine.
Jestem ciekawa jakie są Twoje preferencje jeśli chodzi o perfumy.
Pozdrawiam serdecznie.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 19:10   #41
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko


Toccato, cud, miód i orzeszki! Twoje opisy są genialne

Cytat:
Napisane przez Toccata
Wersja za 2223 zł ma czarne pomponiki, więc jeśli ta miniaturka, którą widziała Demonik ma czerwone - można brać i nie przejmować się, że komornik zapuka do drzwi
Widziałam miniaturkę edp Le Parfum, ale w dalszym ciągu nie wiem ile kosztuje - nie było ceny na opakowaniu. Przypuszczam, że ok. 50 zł, mogę sprawdzić w środę.

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 20:35   #42
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Jak zwykle teraz jestem troszeczkę

Kijanko, skoro w Toruniu jest Micallef, to może wypróbuj Watch. Na większości osób jest co prawda przesłodzony, ale na E rozkwitł przecudownie. Był mięciutki i otulający.
Wart grzechu jest także męski!!! Gaiac. Nie daj się jednak zniechęcić, ponieważ sporo Wizażanek dało się uwieść I naprawdę na skórze potrafi zrobić się szalenie kobiecy
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:05   #43
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Toccata
Jak zwykle teraz jestem troszeczkę

Kijanko, skoro w Toruniu jest Micallef, to może wypróbuj Watch. Na większości osób jest co prawda przesłodzony, ale na E rozkwitł przecudownie. Był mięciutki i otulający.
Wart grzechu jest także męski!!! Gaiac. Nie daj się jednak zniechęcić, ponieważ sporo Wizażanek dało się uwieść I naprawdę na skórze potrafi zrobić się szalenie kobiecy
Toccato, z pewnością przetestuję w miarę możliwości wszystkie Twoje propozycję. To zależy głównie od tego, czy zdobędę próbki tych mniej dostępnych, mam tu na myśli Lutensy. Bois Oriental nie ma w ofercie Wisienki, czy jest Douce Amere nie pamiętam. Pytanie, czy można mieć zaufanie do Wisienki? Zdania na ten temat są podzielone, a ja nie chciałabym za 330 zł kupić podróbki. Czy lepiej kupować w Truskawce?
Wysłałam dziś do Shiseido e-mail z prośbą o wysłanie mi książeczki zapachowej z perfumami Lutensa. Ciekawe czy wyślą. Na salons-shiseido, na liście rozwijanej nie ma Polski, a więc chyba od nich nie można ściągnąć tych perfum, a tam są wszystkie. Czy wiecie coś na ten temat?
We wrześniu pojawi się nowa, orientalna propozycja Serge Lutensa Mandarine.
Pozdrawiam. kijanka
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:08   #44
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Kijanko ja uważam, że lepiej robić zakupy na Truskawce
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:19   #45
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez demonik
Toccato, cud, miód i orzeszki! Twoje opisy są genialne



Widziałam miniaturkę edp Le Parfum, ale w dalszym ciągu nie wiem ile kosztuje - nie było ceny na opakowaniu. Przypuszczam, że ok. 50 zł, mogę sprawdzić w środę.
Demonik, sprawdź proszę ile kosztuje miniaturka Le Parfum. Na pewno sprowadzę próbkę z Quality i jeśli zapach będzie tak fascynujący, jak w Waszych opisach, to może się na nią zdecyduję. Jeśli nawet nie dla siebie, to dla mojej mamy, która ma bardziej wyrafinowany gust niż ja i z pewnością się na nich pozna. Gustuję w perfumach z klasą i charakterem, ich miękkość nie ma dla niej takiego znaczenia, jak dla mnie.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:21   #46
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Nie wiem, nie robiłam zakupów na Wizience, choć namiętnie ją przeglądałam. Może lepiej skusić się na niemiecki ebay? Wiele dziewczyn ma bardzo pozytywne doświadczenia.

Kilka miesięcy temu dostałam książeczkę Lutensa w niespełna tydzień po wysłaniu do nich maila. Krótko po tym dziewczyny miały problem z otrzymaniem paczuszki Nie wiem jak jest teraz.
Niestety, bardzo wielu zapachów w książeczce nie ma Z tego co pamiętam, nie wszystkie użyłam - do białości rozgrzały moje zmysły tylko Ambre Sultan i Cherqui
Trzeba też pamiętać, że woskowa próbka troszkę przeinacza zapach, choć daje pewne jego wyobrażenie.
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:24   #47
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez homyk
Kijanko ja uważam, że lepiej robić zakupy na Truskawce
Dzięki homyk, a jak ma się sprawa z płaceniem kartą kredytowa, nie ma ryzyka? Można płacić tzw karta "przedpłaconą" ?( tak to się chyba nazywa?)
kijanka
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:36   #48
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez kijanka
Dzięki homyk, a jak ma się sprawa z płaceniem kartą kredytowa, nie ma ryzyka? Można płacić tzw karta "przedpłaconą" ?( tak to się chyba nazywa?)
kijanka
Kijanko, ja płaciłam wyłącznie kartą kredytową (nie mam niestety doświadczenia z "przedpłaconą", ale wydaje mi się, że jest taka opcja ). Zawsze było wszystko w porządku. Zwrotu ewentualnych opłat celnych Truskawka dokonywała również na rachunek tej karty.

Wg mnie to pewne zakupy. Nie zawiodłam się ani razu. Niewielkie komplikacje mogą być jedynie ze strony naszego urzędu celnego, ale wątek o wiarygodnych perfumeriach internetowych na pewno już czytałaś, więc nie będę się powtarzać

Wisienka, to ten sam towar, co na Truskawce. Ceny wyższe, bo pośrednik musi przecież zarobić, a i ze zwrotem cła również może być niewesoło. Lepiej więc skorzystać bezpośrednio z truskawkowej oferty.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:54   #49
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Homyczku , skoro sprawdziłaś i polecasz to może i ja się skuszę na Truskawkę. Zanim jednak to zrobię to poszukam w necie próbek Lutensów. Może tak jak radziła Toccata na niemieckim ebayu.
Bardzo się cieszę, że wpadłam na to forum dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Toccata
Jak zwykle teraz jestem troszeczkę

Kijanko, skoro w Toruniu jest Micallef, to może wypróbuj Watch. Na większości osób jest co prawda przesłodzony, ale na E rozkwitł przecudownie. Był mięciutki i otulający.
Wart grzechu jest także męski!!! Gaiac. Nie daj się jednak zniechęcić, ponieważ sporo Wizażanek dało się uwieść I naprawdę na skórze potrafi zrobić się szalenie kobiecy
Toccato, a jakie nuty zapachowe ma Watch Miccallefa? Jutro pójdę go sprawdzić.
Życzę wszystkim dobrej nocy. Jeszcze raz dziękuję Ci Toccato za profesjonalną pomoc i dobre rady. Mam nadzieję, że jeszcze się odezwiesz . Niestety muszę jutro wcześnie wstać. kijanka

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2006-11-27 o 20:25 Powód: post pod postem
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 23:23   #50
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

http://www.mmicallef.com/en/frameset_en.html

Udało mi się znaleźć jedynie informację o jaśminie i wanilii. Podejrzewam, że coś poza tym jeszcze w tych perfumach tkwi
Fakt, są odurzajace jak jaśmin i słodkie jak wanilia. Flakonik z zegarkiem(chodzącym!) jest dodatkową atrakcją
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:42   #51
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Toccato, niedawno wróciłam z wyprawy do „Marusi”. Niestety nie mieli w ofercie Watch Miccallefa, więc nic nie mogę o nim powiedzieć, ale myślę, że sprowadzę sobie próbkę z Quality. Mam nadzieję,że nie będzie na mnie pachniał jak słodziak. Za to Gaiac, piękny, bardzo zmysłowy, wręcz erotyczny zapach dla mężczyzny, nie wiem czy ja odważyłabym się go nosić, nie miałam już wolnego centymetra, żeby wypróbować go na mojej skórze. Wyczułam w nim chyba głównie aromaty drzewno- kadzidlane, ( ale nie jestem specjalistką, nie mam takiego nosa jak Ty i inne znawczynie nut zapachowych, więc mogę się mylić). To było jakieś egzotyczne drzewo, którego nie znam.
Mojej mamie bardzo przypadły do gustu perfumy Hiver i Night Aoud M. Miccallefa. Stwierdziła, że zwłaszcza ten pierwszy wydał je się bardzo ciepły i elegancki.
Sprawdziłam także zapach, który poleciła mi Demonik, a mianowicie Petite Cheri Annick Goutal. Zapach i owszem bardzo przyjemny, milusi, gruszkowo-trawiasty i coś jeszcze tam było, ale mój nos zaczął powoli odmawiać mi posłuszeństwa po tak wielu testach. Niewątpliwie może się podobać, mnie wydał się bardzo bezpiecznym zapachem. Muszę się jednak przyznać,że mnie nie zachwycił, za mało mi było w nim nut orientalnych. Grand Amour to nie moja bajka.
Mojemu mężczyźnie, którego obsługiwała inna Pani, spodobał się Essential A. Schlessera i Esencia de Duende J.Del Pozo, ja jednak już nic nie czułam, więc nie mogę się wypowiadać.
Jutro wyślę e-mail do Quality z prośbą o przysłanie mi kilku próbek. Dzięki waszym radom Wizażanki, wybrałam już, które perfumy chcę przetestować. Z pewnością na pierwszym miejscu będzie Malabach i Le Parfum. Z Quality sprowadzę głównie próbki ”niszowców”, pozostałe sprawdzę w perfumeriach toruńskich. Mam wielką nadzieję, że otrzymam książeczkę zapachową Lutensów, jestem ich baaaardzo ciekawa( zwłaszcza po Twoich opisach Toccato).
Bardzo się cieszę, że mój apel o pomoc spotkał się z takim odzewem na tym forum. Dziękuje Wam wszystkim bardzo gorąco. Kijanka

Doridee, otrzymałam dziś Twoją przesyłkę. Wysłałam Ci wiadomość na PW. Dzięki serdeczne za Mira Bai .

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2006-07-25 o 22:01
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 21:09   #52
Klucha1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 14
GG do Klucha1
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cieszę się, że jesteś zadowolona z wizyty w Marusi Ja już od roku testuję różne zapachy i myślałam, że kiedy znajdę ten jedyny to przestanę Strasznie naiwna byłam Teraz codziennie czytam forum, obwąchuję nadgarstki i nawet najzwyklejsze zakupy planuję tak aby przechodzić obok jakiejś perfumerii. No i rujnuję sie finansowo. Na razie jestem na etapie kwiatków Very Irresistible, Stella, Pure Sander , marzą mi się też fiołki Penhaligon,s. Podobają mi się też wszystkie różane zapachy Les Parfums de Rosine. Jeśli spotkasz chodzącą po ulicach Torunia maniaczkę obwąchującą ręce aż po łokcie - to na pewno będe ja
Klucha1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 21:25   #53
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Klucha1
Cieszę się, że jesteś zadowolona z wizyty w Marusi Ja już od roku testuję różne zapachy i myślałam, że kiedy znajdę ten jedyny to przestanę Strasznie naiwna byłam Teraz codziennie czytam forum, obwąchuję nadgarstki i nawet najzwyklejsze zakupy planuję tak aby przechodzić obok jakiejś perfumerii. No i rujnuję sie finansowo. Na razie jestem na etapie kwiatków Very Irresistible, Stella, Pure Sander , marzą mi się też fiołki Penhaligon,s. Podobają mi się też wszystkie różane zapachy Les Parfums de Rosine. Jeśli spotkasz chodzącą po ulicach Torunia maniaczkę obwąchującą ręce aż po łokcie - to na pewno będe ja
Kluseczko, ja także obwachiwałam dziś swoje i mojej mamy nadgarstki. Wylałam na siebie tyle perfum, że pewnie musiałam już nie pachnieć ale odurzać innych ludzi taką mieszanką.
Różany jest też chyba Madness Choparda, zresztą przeszukaj forum, a znajdziesz osobny wątek na temat różanych zapachów. Bardzo różany jest Tumulte Christiana Lacroix (woda różana, zielona mandarynka, frezja to nuta głowy, nuta serca: polna róża, heliotrop i irys i bazowa:piżmo i bób tonka) ale i niesamowicie słodki.
Z kwiatowych perfum dostałam kiedyś w prezencie Romance R.Laurena, też miał chyba w składzie róże.

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2006-07-25 o 22:59
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:06   #54
Klucha1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 14
GG do Klucha1
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Bardzo chętnie przetestowałabym Tumulte, ale niestety można je tylko kupić w Sephorach (a w tych w których byłam nie było jak na złość testera). Zamówiłam wiec sobie próbkę na Allegro. Jeśli chodzi o Madness i Romance to zaciekawiłaś mnie, zaraz o nich poczytam a jutro wstąpię do Douglasa Dobrej nocy i pachnących snów
Klucha1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 12:09   #55
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Klucha1
Bardzo chętnie przetestowałabym Tumulte, ale niestety można je tylko kupić w Sephorach (a w tych w których byłam nie było jak na złość testera). Zamówiłam wiec sobie próbkę na Allegro. Jeśli chodzi o Madness i Romance to zaciekawiłaś mnie, zaraz o nich poczytam a jutro wstąpię do Douglasa Dobrej nocy i pachnących snów
Kluseczko, wysłałam Ci na PW linki do zapachów różanych.
Pozdrawiam.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 11:03   #56
paulapol72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient, proszę o pomoc znawczynie perfum i nie tyl

Ja osobiście z zapachów poleciłabym : Givenchy Amarige, Givenchy Ange Eau Demon. ten ostatni jest właśnie taki miękki ,delikatny orient. Pierwszy może Ci się wydać troszkę za ciężki ,mimo wszystko spróbuj
paulapol72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 12:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.