biale plamy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-25, 14:49   #1
lea57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5

biale plamy


Witam serdecznie!

Moim problemem są białe plamy na skórze przedramienia, obawiam się, że ciężko mi będzie je opalić, wiosna sie zbliża i lato Przy dokładnym obejrzeniu można zauważyć , że skóra w tym miejscu jest bardziej twarda i są na niej maleńkie krostki.

Jak sobie poradzić z tym problemem,? Czym one są spowodowane... może ktoś sie orientuje, ja się ich pozbyć??
dziękuję za każdą odp
pozdrawiam
lea57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:12   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: biale plamy

Cytat:
Napisane przez lea57
Witam serdecznie!

Moim problemem są białe plamy na skórze przedramienia, obawiam się, że ciężko mi będzie je opalić, wiosna sie zbliża i lato Przy dokładnym obejrzeniu można zauważyć , że skóra w tym miejscu jest bardziej twarda i są na niej maleńkie krostki.

Jak sobie poradzić z tym problemem,? Czym one są spowodowane... może ktoś sie orientuje, ja się ich pozbyć??
dziękuję za każdą odp
pozdrawiam
Ja radze isc do dermatologa, i nie zartuje. Nie mowie, ze to ma byc cos powaznego, ale mozliwe ze bedziesz reagowac alergicznie jak wyjdziesz z tym na slonce. Ja kiedys mialam takie raz biale raz ciemniejsze plamy na dekolcie i na plecach, myslalam ze to jakies przebarwienia. Poszlam w koncu do dermatologa i okazalo sie, ze to lupiez pstry (spowodowala go podobna bakteria co powod. lupiez na glowie), smarowalam pare dni mascia Nizoral i zeszlo natomiast zeby ocenic co tobie dolega, to naprawde lekarz musi ocenic.
pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:20   #3
syrnka19
Raczkowanie
 
Avatar syrnka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 39
Dot.: biale plamy

ja miałam i mam to samo od jakis 3 lat.dermatolog tez powiedział ze to łupierz pstry...osobiście w to nie wierze bo nic co mi przepisali nie pomogło te plamy białe nie zejda pouki ich nie opaisz...najpierw pojawia sie wysypka taka brazowawa a jak schodzi to w jej miejscu biale plamy. Mi to wyskoczyło przed studniówka zaczełam smarować mocno nawizrzającym kremem i nie drapac i w wiekszym stopniu zeszło a w szczególności za sprawa solarium.Na to słonce bardzo pomaga(lub solarium)te plamy sie opala nie ma obawy...wiem ze to uciazliwe. ja to mialam ze wzmozona siła po basenie a w tym roku nie chodziłam i tez mam. mozliwe ze to zwiazane z głową wiec dobrze tez stosowac szampon np head&shoulders
syrnka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:30   #4
lea57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: biale plamy

dziękuję za odp... ale skąd to sie mogło u mnie wziąć, skoro ja na głowie nie mam łupieżu i nie miałam od ponad 3 lat... ??
ale bardzo dziękuję za rady pozdrawiam
lea57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:52   #5
syrnka19
Raczkowanie
 
Avatar syrnka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 39
Dot.: biale plamy

ja tez nie mam łupierzu to jest jakaś niewidoczna odmiane hehepoprostu jakaś bakteriaa ze w zime sie nie opalamy to sobie wyskakuje w moim przypadku słońce ja zabija i mam spokój w lato...
syrnka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:55   #6
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: biale plamy

A może to bielactwo ?
Idz do lekarza - koniecznie !
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 17:00   #7
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: biale plamy

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a
A może to bielactwo ?
Idz do lekarza - koniecznie !
Agaaa no co ty,nie strasz dziewczyny ,to napewno nie jest bielactwo,najlepiej bedzie sie wybrac do dermatologa,wtedy bedziesz wiedziała na 100%,mozesz miec np atopowe zapalenie skóry lub zwykłe uczulenie na cos,pozdr
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 17:37   #8
lea57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: biale plamy

dzieki , mam nadzieje ze szybko sie tego pozbede... pozdrawiam
lea57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 19:25   #9
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: biale plamy

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a
A może to bielactwo ?
Idz do lekarza - koniecznie !
ja tez nie wykluczałabym bielactwa! nie jest to taka straszna choroba, jest głównie problemem estetycznym, bo plamy uwidaczniaja sie wlasnie wtedy, gdy sie opalamy, bo wyraznie odgraniczaja sie od pozostalych miejsc na skórze. spowodowane jest zakłoceniem w wytwarzaniu barwnika skóry melaniny.
istnieja kremy które stosuje sie miejscowo na plamy, np. drula pigment. dobre efekty daje tez naswietlanie specjalnymi lampami, tzw. PUVATERAPIA.
ale przedtem do lekarza dermatologa, tak jak mówią dziewczyny
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 13:04   #10
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: biale plamy

Cytat:
Napisane przez syrnka19
ja tez nie mam łupierzu to jest jakaś niewidoczna odmiane hehepoprostu jakaś bakteriaa ze w zime sie nie opalamy to sobie wyskakuje w moim przypadku słońce ja zabija i mam spokój w lato...
Moze to w takim razie nie jest lupiez pstry...mnie nie pomogl lek ktory przepisala mi dermatolog, skora zaczela niemilosiernie swedziec i musialam to zmyc. Poskutkowal natomiast Nizoral-krem od kolezanki, ktora miala to samo kiedys i jej to pomoglo. Zaryzykowalam i pomoglo!! nie mam tego do tej pory
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 18:24   #11
lea57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: biale plamy

mam nadzieje, że się tego szybko "pozbędę"... dzięki za każde słowo, pozdrawiam
lea57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-10, 17:36   #12
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: biale plamy

helo Jezeli pomógł Wam Nizoral to myślę, że to jednak był lupież pstry.
Dobry jest szampon Seboderm. Do kupienia w aptece jednak nie wiem czy można bez recepty. KOsztuje około 30 zł ale warto.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2009-11-11 o 23:08
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:32   #13
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: biale plamy

Czy nie stosowałaś w tym miejscu jakichś maści albo kremów sterydowych? Bo jeśli tak to może być bielactwo polekowe, ja mam właśnie ten problem, ale plamy znikają po jakimś czasie.
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:01   #14
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: biale plamy

lepiej rzeczywiscie wybierz sie do dermatologa, bo to rzeczywiscie może być bielactwo. miałas ostatnio jakies wieksze stresy?
ja jak byłam młodsza to też miałam białe plamki. były malutkie i wystepowały na przedramionach. jedna pani dermatolog powiedziała ze to bielactwo, a druga powiedziała, ze nie i miała racje bo to w krótkim czasie zniknęło. teraz tez mam plame na reku, ale widac ja tylko latem jak sie opale i nie jest bardzo widoczna. dermatolog powiedziała, ze taka po prostu moja uroda i dała jakas masc, ale za bardzo nie pomogła.
mam pytanie: czy jesli ktoś ma bielactwo to może używać samoopalaczy i czy plam nie będzie wtedy widać?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 00:38   #15
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: biale plamy

Bielactwo-źródło: http://www.resmedica.pl/zdart80012.html
"Odbarwione plamy są różnej wielkości i kształtu. Początkowo okrągłe, wielkości ziarna soczewicy, potem stopniowo powiększają się. W obrębie plam nie ma stanu zapalnego, zaczerwienienia, złuszczania naskórka. Charakterystyczne jest występowanie przebarwień na obwodzie ognisk, tak jakby barwnik został tam przesunięty z części środkowej. Samo ognisko jest mlecznobiałe. Czasami w otoczeniu mieszków włosowych, w obrębie plamy bielaczej utrzymują się resztki barwnika, widoczne w postaci drobnych punkcików"
Jeśli to łupież pstry - to jest łatwy w leczeniu- jednak trzeba trafic w lek!
Czy korzystasz z solarium? łózka w solarium to częste miejsce zakażeń.
Tu- o łupieżu pstrym: http://www.maluchy.pl/artykul/145
Idź do dermatologa- to najbardziej pewny sposób aby się dowiedzieć i odpowiednio zareagować
Pozdrawiam!
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 11:10   #16
oranżka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 20
Dot.: biale plamy

Takie biale plamki na skorze to odmiana lupiezu wlasnie - lupiez pstry. I faktycznie, pomagaja na nie szampony przeciwlupiezowe (mi pomogl Nizoral wlasnie). Mozna go stosowac nie tylko na skore glowy ale takze na zmiany na ciele.
oranżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:40   #17
Agulek22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 19
Dot.: biale plamy

Ja jestem pewna ze to lupiez...bo sama go mam, ale przy okazji mam bielactwo wiec tylko sie pochlastac. Roznica polega na tym ze plamki spowodowane lupiezem mozna opalic a plam bielaczych ja niestety opalic nie moge. Na lupiez dostalam kilka masci i tak naprawde zadna mi nie pomogla...lupiez zawsze wracal zima a wiosna plamki opalalam na solarium i na lato juz bylo ok. Wiec nie masz sie narazie czym przejmowac i najlepiej wybierz sie do dermatologa
Agulek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:40   #18
Agulek22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 19
Dot.: biale plamy

Ja jestem pewna ze to lupiez...bo sama go mam, ale przy okazji mam bielactwo wiec tylko sie pochlastac. Roznica polega na tym ze plamki spowodowane lupiezem mozna opalic a plam bielaczych ja niestety opalic nie moge. Na lupiez dostalam kilka masci i tak naprawde zadna mi nie pomogla...lupiez zawsze wracal zima a wiosna plamki opalalam na solarium i na lato juz bylo ok. Wiec nie masz sie narazie czym przejmowac i najlepiej wybierz sie do dermatologa
Agulek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 11:37   #19
leamia
Raczkowanie
 
Avatar leamia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 174
Dot.: biale plamy

Witam!
Odnosnie bialych plam... ja mam na dloniach i na lokciach wczesniej nie zauwazylam zebym je miala dopiero po paru wizytach w solarium pojawily mi sie obawiam sie ze to wina zle zdezyfekowanego solarium.. przynajmniej tak mi sie wydaje ale wole chuchac na zimne i ide dzisiaj do dermatologa zeby mi powiedzial dokladnie co to moze byc.
Przyznam sie ze jak tylko zauwazylam te plamki to przerazilam sie ze to bielactwo!!!
leamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-30, 08:59   #20
sandra667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 235
Dot.: biale plamy

Ja tez mam te plamy Byłam juz dwa razy u dermatologa, dawał mi jakies kremy, drugim razem dał tez tabletki i maści, zeszło wszystko ładnie...ale jak przestałam brac leki to znow wrociło :/ próbowałam to opalac, ale to nie bardzo idzie:/ Najgorsze jest to ze czasem strasznie swędzi...i jak mam wysuszone nogi np. po kąpieli, to na zakonczeniach tych plam,widac jakby w tych miejscach schodziła skóra. [ dodam, że plamy mam tylko na nogach- pod kolanem na udach, łydkach :/ ] Juz sama nie wiem co to moze być :/ Pójde znow do dermatologa, zobaczymy co tym razem wymyśli:/ A moze przed tym spróbuje Nizoralem ? Ta maść nizoral w aptece bez recepty jest, tak ?
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi !
sandra667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:56   #21
sandra667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 235
Dot.: biale plamy

znalazłam w necie takie cos jeszcze : http://lek.terbiderm.pl/serwis.php?s=270&pok=8078 moze ktos to stosował ? Jak myślicie dziewczyny spróbować ?
sandra667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:47   #22
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: biale plamy

MOżecie spróbować Nizoralu- szampon też może być ( maść jest na pewno wygodniejsza ) - dwa razy dziennie smarować zmienione miejsca - i zaostawiać pisanę ( to przy używaniu szamponu) na 10 - 15 minut.

Mi pomogła maść dostępna w aptekach BEZ recepty- CLOTRIMAZOLUM.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:47   #23
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: biale plamy

MOżecie spróbować Nizoralu- szampon też może być ( maść jest na pewno wygodniejsza ) - dwa razy dziennie smarować zmienione miejsca - i zaostawiać pisanę ( to przy używaniu szamponu) na 10 - 15 minut.

Mi pomogła maść dostępna w aptekach BEZ recepty- CLOTRIMAZOLUM.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 13:36   #24
sandra667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 235
Dot.: biale plamy

CLOTRIMAZOLUM dostalam jak ostatnio bylam u dermatologa, pomogła ale na troche, bo wszystko wrociło :/ Chyba spróbuje tego nizoralu, albo tego co podałam w linku wyżej.
sandra667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 14:46   #25
ewek
Raczkowanie
 
Avatar ewek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 367
Question biale plamy :/

witam! mam taki problem: uzywam antyperspirantow w sztyfcie jednak zawsze pozostawiaja one biale plamy na czarnych bluzkach (a glownie w takich chodze)
jakich uzywac antyperspirantow? czy moze lepiej w kulce?
a uzywal ktos nivei pure roll-on? ona niby nie zostawia sladow ale wole byc pewna
ewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 20:07   #26
3vcia
Przyczajenie
 
Avatar 3vcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: biale plamy :/

Ja używam Rexony w sztyfcie i też zostawia ślady.Ale wystarczy zmoczoną dłonią to "strzepnąć" i schodzi
3vcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 20:12   #27
Alex76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Dot.: biale plamy :/

a ja proponuje dezodorantow firmy Adidas nie zostawiaj bialych sladow - jest w kulce
Pozdr
Alex76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 23:00   #28
ewek
Raczkowanie
 
Avatar ewek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 367
Dot.: biale plamy :/

no wlasnie z moich bluzek nie schodza tak latwo te plamy
nawet po wielu praniach zostaja biale plamska
hmmm moze sprobuje z adidasa



dzieki
ewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 13:25   #29
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: biale plamy :/

ja używam w zelu rexony
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 15:21   #30
franiulka
Raczkowanie
 
Avatar franiulka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 283
Dot.: biale plamy

witajcie dziewczyny!
ja też mam te białe plamki, dermatolog stwierdził ze to nie jest łupież pstry!!takze nie mam pojecia co!?wiem tylko ze sie to rozprzestrzenia.mam nadzieje ze cos na to znajde.i nie chcą sie opalić co najgorsze może to jest właśnie bielactwo!!!!czy wogóle bielactwo można wyleczyć do końca.??U mnie ma to mama i siostra :/także nie zaciekawie
franiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.