2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-07, 09:08   #2521
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
co do kleiku RYŻOWEGO to dzisiaj wyczytałam żeby unikać dawania dzieciom, które mają problem z kupką, bo zatyka.. lepiej dawać kukurydziany podobno. Jak jest to nie wiem, bo na razie kleiku nie daję jeszcze
aha, czyli jabłko się daje surowe? bo myślałam że też trzeba gotować, że na początku nie daje się nic surowego
Ale dla skazowcow lepiej dawac kleik ryzowy U nas nic nie zatyka, kupki sa ladne.
A co do jablka to szczerze powiem, ze po surowym ma ladniejsze kupki niz po gotowanym (wczesniej dawalam tylko gotowane, bo sie balam, sama nie wiem czego ).
I mozna surowe jak najbardziej. Marchew tez. Bo np. jak inaczej zrobisz sok w sokowirowce?
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 09:11   #2522
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
A
I mozna surowe jak najbardziej. Marchew tez. Bo np. jak inaczej zrobisz sok w sokowirowce?
ja na poczatku tez dawalam surowe jabluszko. Bo Dawidek poczatkowo jadl lyzeczke, dwie wiec szkoda otwierac sloiczka jak sie zaczyna karmic. Obieralam jabluszko i skrobalam sobie lyzeczka tak ze wychodzila taka fajna konsystencja
I wogole bede dawac surowe tez, bo jest ok.
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 10:25   #2523
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Bordowa spóźnione ale szczere!! zdrówka sił i miłości!

Paula nie wiem ja mam z tego większą radochę niż z cycowania

NIKa gabisun my się też dużoooo przytulamy oj dużooo i myślę że nie wolno dziecku tego zabraniać, skoro chce to czemu nie, owszem nie cały dzień na rękach ale chodzi o bliskość z nami wkońcu były 9 mce w brzuchu to nie dziwne że potrzebują kontaktu
p.s. ja jakbym mogła to jeszcze teraz bym tacie czy mamie na kolana wskoczyła bo czemu nie

gabisun no właśnie coś o tej obręczy mówiła że Pat to napięcie ma zwichrowane więc żeby nie cały czas, owszem jak próbuje ale naprawdę nie za dużo.. tyle że on już i bez pomocy non stop ćwiczy - coś ala brzuszki, a mostki takie jak u ciebie.. rewelacja


widzę ze facebook was wciągnął...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 10:36   #2524
niuniuniau
Zadomowienie
 
Avatar niuniuniau
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 138
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć dziewczyny
Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość

mam jeszcze pytanie. karmicie dzieci przed czy po kąpieli??? ja od kilku dni karmię po, żeby małą wyciszyć i uspokoić przed snem, żeby jej się zasypianie dobrze kojarzyło, kąpiel-cycuś-sen (niestety z tym ostatnim to tak różowo nie jest ) ale zawsze po kąpieli mała jeszcze nie jest głodna, bo od ostatniego karmienia minęło zazwyczaj ok. półtora godziny. a wy jak robicie???
Ja zazwyczaj karmię małą koło 19 a potem kąpiel po 20 i cycuch i wcina Choć jak np brzuszek ją boli i się pręży, odrzuca cyca nic nie zje a śpi tak samo jakbym ją karmiła i przed kąpielą i po, więc nie wiem, może po prostu po kąpieli sobie mymła żeby szybciej zasnąć przy cycku

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Twoje dziecko na pewno nie jest głodne,ono po prostu ma problem ze snem i jak przy stawiasz je karmisz to sie uspokaja i to pomaga mu zasnąć.Możesz spróbować podawać smoczek,bujać etc.
Nie jesteś sama z tym,że dziecko Ci kiepsko śpi.U mnie też jest tragedia....No chyba nawet mało powiedziane.MOja mała w dzień jako tako,czasem uspię ja w leżaczku,czasem sama w łóżeczku przy suszarce,ale po kąpieli nie ma mowy.Ręcę i koniec.Problemem jest to jak chcemy ja odłożyć.Od razu oczy jak 5 złotych i ryk.I już próbowaliśmy ją przetrzymywać,głaskać,prz ytulać,odkładać,smoczek itp i nic. I jak zaczniemy o 19,to zazwyczaj dobija północ,a my dalej nie wiemy co z tym dzieckiem zrobić ,bo nie śpi.Już nawet kołyskę kupiliśmy,ale to niewiele pomaga.U nas karmienie nocne to max dwa razy,ale co z tego...Nie wiem kiedy nasze dziecko zacznie normalnie sypiać...
Kasienka masakra z tym usypianiem, współczuje Ja bym się chyba wykończyła. Ze dwa razy się tak zdarzyło że mała marudziła i nie chciała spać a ja padałam na ryjek więc nie wyobrażam sobie tej mordęgi jaką wy przechodzicie przy usypianiu.

Dzisiaj moja rybka obudziła się o 2,30 i tak zaczęła płakać i się prężyć że szkoda mi jej było jak cholera. Próbowałam jej ostatnio odstawić delicol w nadziei że kolki przeszły ale niestety :/ Dopiero jak strumień ciepłego powietrza z suszarki skierowałam na brzuszek i pomasowałam to się uspokoiła, zjadła i poszła dalej spać. Teraz odsypia nocne rewelacje, bo zjadła koło 9, chwilę się pobawiła i tylko położyłam ją do łóżeczka to wpadła w kimono i śpi do tej pory.
__________________
[vichy]263566[/vichy]
Niechaj Bóg ma w swej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, okrutna, psotna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków.


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008080201001030.png
niuniuniau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 10:38   #2525
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

A my idziemy na spacer bo +5 na termometrze widze zreszta codziennie chodzimy ale dzis cieplo to jakos mam dobra motywacje

Co znalazlam- moze sie przyda:

Pierwsza zupka jarzynowa (od 5 miesiąca):

1/2 małej marchewki
j eden mały ziemniak
1/4 korzenia pietruszki
łyżeczka oliwy z oliwek lub oleju sojowego
2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego
150-200ml wody
Warzywa myjemy obieramy i płuczemy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy na małym ogniu do miękkości (20 - 30 minut). Uzupełniamy wodą podczas gotowania. Ugotowane warzywa przecieramy bądź miksujemy, a następnie łączymy z wywarem oraz kleikiem ryżowym. Gotujemy całość mieszając dodajemy oliwę. Po schłodzeniu podajemy dziecku.
....................
Marchewka w sosie własnym

Dokładnie umytą marchewkę gotujemy do miękkości. Obieramy ze skórki i miksujemy. Jeśli papka jest za gęsta, dodajemy odrobinę wody z gotowania.
......................... ..........
Owocowa fantazja

Słodka gruszka i lekko kwaskowate jabłko w duecie. Dokładnie myjemy owoce, obieramy, ucieramy na drobnej tarce i mieszany.

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-01-07 o 10:42
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 10:58   #2526
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

jak tak wszystkie na fb wyemigrują to niedługo wątek umrze...

Ja sie zarejestrowałam na fb,ale dalej nie kumam o co chodzi?Gdzie jest ta grupa itd?Zaprosi mnie ktoś?
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 11:00   #2527
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Dziwczyny Franek trzy dni kupy nei zrobił dziś jest 4 (no ale może zrobi) czy jak nei płącze a brzuch ma miękki to powinnam jakoś działać?
a ty karmisz piersią, dobrze pamientam??? jeśli tak, to do 2 tyg może kupy nie być. ja ostatni pytałam się pediatry bo jak może wiesz u nas ciągle z kupą problem. jeśli brzuszek miękki i dziecko nie płacze to czekamy i nic nie robimy. możesz ewentualnie masowa brzuszek, to nie zaszkodzi. to fajny link do tego jak masować http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...1,2449645.html

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Twoje dziecko na pewno nie jest głodne,ono po prostu ma problem ze snem i jak przy stawiasz je karmisz to sie uspokaja i to pomaga mu zasnąć.Możesz spróbować podawać smoczek,bujać etc.
Nie jesteś sama z tym,że dziecko Ci kiepsko śpi.U mnie też jest tragedia....No chyba nawet mało powiedziane.MOja mała w dzień jako tako,czasem uspię ja w leżaczku,czasem sama w łóżeczku przy suszarce,ale po kąpieli nie ma mowy.Ręcę i koniec.Problemem jest to jak chcemy ja odłożyć.Od razu oczy jak 5 złotych i ryk.I już próbowaliśmy ją przetrzymywać,głaskać,prz ytulać,odkładać,smoczek itp i nic. I jak zaczniemy o 19,to zazwyczaj dobija północ,a my dalej nie wiemy co z tym dzieckiem zrobić ,bo nie śpi.Już nawet kołyskę kupiliśmy,ale to niewiele pomaga.U nas karmienie nocne to max dwa razy,ale co z tego...Nie wiem kiedy nasze dziecko zacznie normalnie sypiać...
ja też tak myślę, że ona nie z głodu się budzi, tylko że ją coś wybudza, nie wiem może brzuszek, a może tak jak mówisz zaczęła mieć problemy ze spaniem. ale nigdy nie mam pewności że dodatkowo głodna nie jest więc daje cyca. po za tym to wygodniejsze dla mnie niż branie na ręce i usypianie, co może zakończyć się histerią, wole sobie tego w nocy oszczędzić. smoka czasami daje jak krócej niż po 1 h od jedzenie się budzi. w sumie jak się budzi często ale od razu po cycu zasypia to jest ok, najgorzej jak po cycu i tak trzeba ją usypiać, wtedy nocka do bani. zastanawiam się co zrobić żeby małej lepiej się spała, ale coś mi się zdaje że po prostu muszę to przetrwać i modlić się aby szybko z tego wyrosła.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 11:07   #2528
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej mamusie..
a a padam z nóg..
Domik przez ostatnie dwie noce takie cyry odprawiał że szok..
Budził sie co chwile z ryliem, miał wysoka goraczke..to chyba te nieszczesne 5-teczki bo ani nie kaszle, anie chrypy nie ma no i pokazuje ze go buzia boli
A mój chłopina to taki uraźny że szok więc mam z nim cuda wianki
Do tego Patryczek wczoraj miał temperaturke podwyzszona ale dałam mu czopa i spał do 2,30 wypił flache, strzelił kupśtala i spał o 8
szkoda że ten okres zabkowania jest taką mordęga dla naszych maluszków
Ja ledwo widze na oczy ze zmęczenia

Któras z was pytałą o smoczki TT te do butelek..ja wczoraj zmieniłam na te po 3+ i młody sobie nawet z nimi radzi.

Domik chwilowo sie zajoł robieniem "sałatki z liści kwiatka" a Patryk spi wiec mam troche spokoju ..ide na mooocna kawe

a i zdiecia
1. Pat
2. Pat
3. mama i Pat
4 Fryz mamy (dla zainteresowanych)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010587 [800x600].jpg (52,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010603 [800x600].jpg (50,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010572 [800x600].jpg (54,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010560 [800x600].jpg (41,0 KB, 50 załadowań)
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 11:34   #2529
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Aaaneczka fajne fotki. Fajna fryzurka.

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad kupnem małej maty edukacyjnej. myślicie że warto zainwestować w taką zabawkę??? czy to zbędny gadżet?? jakie maty polecacie?
Ja mam matę, ale Pascal jeszcze nie kuma o co chodzi i się denerwuje. Chwilę popatrzy na wiszące zabawki i mu się nudzi. On jeszcze nie umie chwytać, ani nie kuma, że ma rączki, więc wiadomo, że nie sięga do tych zabaweczek. A leżenie na szeleszczących, czy piszczących elementach maty też mu nie odpowiada i się denerwuje. Myślę, że on jest jeszcze trochę za mały. Może za miesiąc będzie lepiej.
Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
To nie tak mało, Dagmara dwa dni przed skończeniem 3 miesięcy ważyła 5800 i to jest na 25 centylu, więc nie jest źle.

Moja Dagmara ciągle podnosi się do siadania: jak mam ją w pozycji półleżącej na kolanach, podczas jedzenia, na leżaczku a nawet jak leży na płasko. Dźwiga głowę i ramiona i częsc pleców. Powinnam jej na to pozwalać? Bo ciągle się siłuje i widzę, że aż jest tym zmęczona.
Dzięki za info w sprawie wagi. Muszę gdzie poszukać tej siatki centylowej.

A co do siadania. to mój mały pimpek też siada i to już od dawna. Nie bronię mu, wręcz przeciwnie. Sama podawałam mu palce, żeby chwycił i się podciągnął. On to uwielbia.
Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Weronisia, kurcze, to mnie nastraszyłaś troszkę tą stulejką... Boryskowi pediatra zawsze ogląda siusiaka i naciąga tą skórę i nic nie mówiła, więc chyba jest ok
A Pascal waży odpowiednio do swojego wieku Będzie gdzieś w 25 centylu

Szczęśliwa, Borysek też ostatnio bardzo dużo się podciąga i dźwiga główkę. Nawet na leżaczku próbuje

No i muszę się "pochwalić", że dziś Borysek usiadł sam Wprawdzie trzymał się moich dłoni, ale dźwignął się samodzielnie. I tak fart, że zauważyłam, bo oglądałam akurat tv z nim na udach/brzuchu (był na pół leżąco). Podałam mu tylko dłonie, by mi się nie zsunął i nie spadł. W pewnym momencie poczułam, że nie dotyka mojego brzucha, patrzę, a ten sobie siedzi Wariat mały
Dzięki za info w sprawie wagi.
Co do stulejki, to nie ma co panikować. Przynajmniej lekarz twierdzi, że na razie jest za mały, żeby panikować.
A Pascalek też siada. Wystarczy, że złapie moje palce i się podciąga.
Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o kupę to moje dziecko, jak już zrobi, raz na tydzień, to zawsze żółtą ale śmierdzi strasznie.

weronisia - to źle że kupy malucha śmierdzą???? z tego co wiem to taki kwaśny smrodzić to coś normalnego
...
mam jeszcze pytanie. karmicie dzieci przed czy po kąpieli??? ja od kilku dni karmię po, żeby małą wyciszyć i uspokoić przed snem, żeby jej się zasypianie dobrze kojarzyło, kąpiel-cycuś-sen (niestety z tym ostatnim to tak różowo nie jest ) ale zawsze po kąpieli mała jeszcze nie jest głodna, bo od ostatniego karmienia minęło zazwyczaj ok. półtora godziny. a wy jak robicie???
Hagar, no kupy śmierdzą wiadomo Ale te biegunkowe śmierdzą inaczej. Te normalne mają taki mdły smrodek, a te biegunkowe są ostre, że aż w oczy szczypie Czuć samym kwasem.
A jak twoje dziecko robi rzadko kupy, to jak już zrobi, to wiadomo, ze musi śmierdzieć. Im dłużej siedzi to w jelitach, tym bardziej potem śmierdzi. To normalne.
Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Widze ze o wiele wiecej na facebooku piszemy
Ja nie.
Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Kochana my też mamy stulejkę niemowlęcą i ona do roku jest normalna i wcale nie znaczy, że będą później problemy. Ale po ok 5 m-cu można delikatnie ruszać (nie przeciskać przez dziurkę, tylko tak troszkę naciskać do dziurki) podczas kąpieli- wtedy jest rozluźniony peniol i może z czasem się po prostu rozrusza na tyle, że zejdzie, stopniowo

A waga- jak dla mnie normalna. W 3 mcu podwaja wagę urodzeniową dziecko, dobrze pamiętam? i to jest ok
No to on podwoił już dawno temu, bo ważył 2450g

Kurcze, mi lekarz nic nie mówił, żeby w 5 m-cu cos tam robić. Kazał mi to zostawić.
Ale znając siebie, to i tak co jakiś czas będę próbować, czy aby się nie naprawiło
Więc pewnie w kąpieli będę to robić

A mój młody nie chce dziś nic jeść i tylko śpi. Wczoraj miał szczepienie na pneumo i to pewnie dlatego. Choć po poprzednim na pneumo nic mu nie było. Dziwne.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 11:42   #2530
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej Mamusie.
JA tak na szybko bo zaraz maja wpaść teście.
A na 16-tą z wizytą do dziadka.
Nocka u nas kiepska (jak na nas) bo dwie pobudki na jedzenie o 1 i 4. A ja położyłam się spać dopiero po północy więc się, nie wyspałam.

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość

czyli mówicie że warto zainwestować w matę, no to zaczynam poszukiwania. mam nadzieję, że to będzie dla małej jakieś urozmaicenie. choć mi się zdaje że karuzela nad łóżeczkiem spełnia podobną funkcje.
.
Mata i karuzela to całkiem coś innego. Na karuzelę tylko patrzy, a zabawki na macie są na takiej wysokości, że może złapać. One grzechoczą, szeleszczą, są jak gryzaki, lub graja itp. I sama mata ma "niespodzianki" dla dzieci leżących na brzuszku, szeleszczące i piszczące elementy, lusterko itp.


Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
No i od kilku dni boli mnie chyba nerka j
Oby to nic groźnego

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Nie jesteś sama z tym,że dziecko Ci kiepsko śpi.U mnie też jest tragedia....
Naprawdę współczuję takiego usypiania, u nas nieciekawie było w drugim miesiącu- po 2 godziny usypiania. A później jak ręką odjął- smoczek, boczek przytulanka i śpi.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 12:35   #2531
ilonalu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 112
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Czesc dziewczyny, mam pytanie do Tych które karmią piersią i dokarmiają mm. Moj synek skonczył 3 miesią ce i do tej pory był karmiony wyłacznie piersia, jednak zauważyłam, że nie dojada, je co godzine i strasznie płacze. Jakie proponujecie wprowadzic mleko mm( jakiej firmy) jako dodatkowe? Jest tyle tych firm, że trudno jest mi wybrac, zastanawiam sie nad Bebilon.
ilonalu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 12:38   #2532
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, mam pytanie do Tych które karmią piersią i dokarmiają mm. Moj synek skonczył 3 miesią ce i do tej pory był karmiony wyłacznie piersia, jednak zauważyłam, że nie dojada, je co godzine i strasznie płacze. Jakie proponujecie wprowadzic mleko mm( jakiej firmy) jako dodatkowe? Jest tyle tych firm, że trudno jest mi wybrac, zastanawiam sie nad Bebilon.
a jesteś pewna że płacze bo jest głodny???
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 12:38   #2533
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Weronisia Tutaj proszę link do siatki z której my korzystamy
http://siatkicentylowe.edziecko.pl/
No a z ta wagą to nie przesadzaj ze Pascal taki mały my ważymy około 5800 przy 62cm wzrostu
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 12:53   #2534
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Heloł ja już się na fb naprodukowałam dzisiaj i widzę,ze większa część z nas tam wyemigrowała. Ninaad a ty masz konto na fb? Bo szukam i szukam i znaleźć nie potrafoę.
U nas też nocka dziwna, mała późno zasnęła jak na nią bo po 21 a wstała już przed 5 na pierwsze karmienie. Halny czy magia skoku w 17 tygodniu ?
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 12:58   #2535
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, mam pytanie do Tych które karmią piersią i dokarmiają mm. Moj synek skonczył 3 miesią ce i do tej pory był karmiony wyłacznie piersia, jednak zauważyłam, że nie dojada, je co godzine i strasznie płacze. Jakie proponujecie wprowadzic mleko mm( jakiej firmy) jako dodatkowe? Jest tyle tych firm, że trudno jest mi wybrac, zastanawiam sie nad Bebilon.

ja pierwszemu synowi dawałąm Nan A patrykowi Nan PRO
nie ma zadnych problemow kupkowych i mały dobze je toleruje więc nie bede kupowałą 2x drozszego bebilonu

Weronisiu..
ja tez nie pisze na fb
w sumie to sie nam straaasznei gubie...
profil mam tam załozony tylko dlatego, bo chciałm zobaczyc zdiecia mojej kuzynki z USA

aa i taka moja sąsiadka gówniarzyca kiedys mnie pyta
-ona..masz profil na fb??
-ja ..no nie..ale mam na nk
-ona..no co ty..tylko wieśniaki sa na nk, teraz to juz niemodne-

No tak dziewczyna pochodzi raptem z liczacej sobie niecałe tysiąc osób wsi

czita. boshe..to z tej siatki wynika że moje dziecie jest na o 90 centylu bo wazy ponad 7 kg..przynajmniej na mojej wadze elektrycznej
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 12:59   #2536
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

a u nas dzisiaj nocka dziwna mały znowu wrócił do swoich starych godzin wstawania czyli 2 i 6,ale po odbiciu nie spał tylko gadał w końcu włączyłam mu karuzelę i zasnął.pierwszy raz takie coś nam się zdarzyło...

a dzisiaj z okazji swojej 4 miesięcznicy walnął taką kupę,że musiałam przebierać jego,siebie i jeszcze zmienić pościel
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:09   #2537
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
czita. boshe..to z tej siatki wynika że moje dziecie jest na o 90 centylu bo wazy ponad 7 kg..przynajmniej na mojej wadze elektrycznej
hih to ja tam już nie wiem, ja sprawdzam na tej dla wcześniaków bo my z 36 tygodnia i zgadza mi sie z innymi siatkami, wage mamy ponad 50 centylem a wzrost to prawie 90 hih
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:12   #2538
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez czita18 Pokaż wiadomość
Weronisia Tutaj proszę link do siatki z której my korzystamy
http://siatkicentylowe.edziecko.pl/
No a z ta wagą to nie przesadzaj ze Pascal taki mały my ważymy około 5800 przy 62cm wzrostu
Nie wiem czy przesadzam, skoro tu prawie wszystkie dzieci ważą ponad 6 kg albo i nawet 7

Dzięki Czita za linka.
Wychodzi, że Pascal wagowo jest poniżej 10 centyla, a wzrostem nawet jest poza skalą.

Jednak jeśli podam, że urodził się między 32 a 37 tc, to wychodzi, że jest na 75 centylu I tego będę się trzymać, bo przecież on się urodził w 35t+6dni.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2011-01-07 o 13:22
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:16   #2539
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez czita18 Pokaż wiadomość
hih to ja tam już nie wiem, ja sprawdzam na tej dla wcześniaków bo my z 36 tygodnia i zgadza mi sie z innymi siatkami, wage mamy ponad 50 centylem a wzrost to prawie 90 hih
w ksiazeczce zdrowia sa siatki centyli wiec musze porównac..
ale moj starszy synek tez był okraglutki jako niemowle

wiecie co..coraz mniej podoba mi sie tan cały fb!!!!
wątek nam obumiera
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 13:18   #2540
czekajaca na fasolke26
Zadomowienie
 
Avatar czekajaca na fasolke26
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 1 145
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

witajcie dziewczyny! ja tylko na chwilke bo zaraz uciekam z małą do lekarza na wizyte kontrolną! boje sie że lekarka mi powiem, że nic sie nie polepszyło po antybiotyku i nadal cos słyszy na oskrzelachostatnio myslałam,ze jest juz wszystko teges a ona stwierdziła, że wcale nie ehhh
czekajaca na fasolke26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:23   #2541
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez czekajaca na fasolke26 Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny! ja tylko na chwilke bo zaraz uciekam z małą do lekarza na wizyte kontrolną! boje sie że lekarka mi powiem, że nic sie nie polepszyło po antybiotyku i nadal cos słyszy na oskrzelachostatnio myslałam,ze jest juz wszystko teges a ona stwierdziła, że wcale nie ehhh

Oj ..mam nadzieje ze będzie wszystko ok..duzo zdrówka życze
Patryk tez coś pokasłuje.i te gorączka wczorajsza..hmmm oby nic sie nie przyplątało

a ja mam katar...pierwszy raz od 5 lat
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:24   #2542
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
wiecie co..coraz mniej podoba mi sie tan cały fb!!!!
wątek nam obumiera
Mi też się to nie podoba. Nie rozumiem co wy dziewczyny widzicie w tym fb??? Mam nadzieję, że wam przejdzie szybko. Na nk też był na początku szał i jakoś umilkło, to może i fb szybko przygaśnie Ja się wciągnąć nie dam

Tylko brakuje mi tu dziewczyn...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:25   #2543
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

pandziolka, ale ja Boryskowi nie pomagam siadać Wczoraj sam się podciągnął, jak się zagapiłam na tv. Normalnie też, raczej go stopuje troszkę, bo on się bardzo złości, że się nie może bardziej podciągnąć A co do Twojego siostrzeńca, to, jak już pisałam, dziecko 6miesięczne powinno już siedzieć Może nie samo, ale trenować musi. Ja Boryska nie zmuszam, sam się podciąga i mu w tym wcale nie pomagam.
Swoją droga, niektóre dzieciaczki po prostu szybciej się biorą za siadanie i chodzenie i nie wolno ich stopować. Ja zaczęłam podobno chodzić (z pomocą), jak miałam 8 miesięcy (tak mówi moja mama )

IlonaN2, 4 dni bez kupy, to nie powód do zmartwień. Skoro Franek nie marudzi, nic go nie boli, a brzuszek ma miękki, to spokojnie czekaj na niespodziankę w pieluszce Tylko uważaj, bo zapewne będzie gigantyczna

kasienka1701, a może za dużo dajesz jej pospać za dnia? I po kąpaniu nie jest senna? Pomęcz ją, może sama polegnie po kępieli Albo nie usypiaj na siłę, tylko jak nie chce spać w łóżeczku, to niech nie śpi w ogóle. Pobaw się z nią, wymęcz. W końcu nie będzie miała wyboru i uśnie gdziekolwiek

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Co znalazlam- moze sie przyda:

Pierwsza zupka jarzynowa (od 5 miesiąca):
....................
Marchewka w sosie własnym
......................... ..........
Owocowa fantazja
Bardzo fajne, na pewno skorzystam

aaneczka1984, super zdjęcia Współczuję ząbkowania u Dominika.
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:33   #2544
ilonalu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 112
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hagar1-myslę, że płacze bo jest głodny, gdyz w nocy budzi się co dwie godziny, w dzień co godzine chce jesc. Dzisiaj sprawdziłam czy po karmieniu piersią zje z butelki odciągniete mleko, i o dziwo zjadł 120 ml, byłam w szoku. Pediatra polecała mi mleko 1 HA jednak maluch nie jest alergikiem i nie wiem czy jest sens kupowania HA.
ilonalu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:36   #2545
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ycnan wyobraź sobie, że moja Oliwia, która była drobniutka, maluteńka itp. sama siedziała na kanapie mając 5 m-cy. Ale chodziła późno, bo miała 15 m-cy. I nigdy nie raczkowała.

Natomiast mój Thomas dźwigał się do siadania, tak jak ty opisujesz, gdy miał 4 m-ce. Musiałam go wtedy przerzucić do spacerówki, bo w niej są szelki i pasy, a z głębokiego raz mi prawie wypadł, bo się dźwignął, a przeciez siedzieć nie umiał i przechyliło go na bok. Złapałam go w ostatnim momencie. I od razu przesiadł się na spacerówkę. Nie musiał się dźwigać, bo oparcie miał ustawione na półsiedząco, więc wszystko widział i nie kombinował.
A sam siedział dopiero jak miał 7 m-cy.
Nie raczkował, tylko jeździł na tyłku, podciągając się rękami.
A chodził jak miał 10 m-cy, wręcz biegał. Nie umiał wyrobić na zakręcie i miał strasznie obitą główkę, bo ciągle o coś zahaczał biegnąc w takim tempie. Zakładaliśmy mu grubą czapkę taką jakby ruską, więc jak znowu wycelował w futrynę, to chociaż nie nabił sobie guza

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
hagar1-myslę, że płacze bo jest głodny, gdyz w nocy budzi się co dwie godziny, w dzień co godzine chce jesc. Dzisiaj sprawdziłam czy po karmieniu piersią zje z butelki odciągniete mleko, i o dziwo zjadł 120 ml, byłam w szoku. Pediatra polecała mi mleko 1 HA jednak maluch nie jest alergikiem i nie wiem czy jest sens kupowania HA.
Jak nie ma skazy, to HA jest nie potrzebne.
A jakie mleko to musisz sama wypróbować.
Jednym dzieciom odpowiada Nan, a mój miał po nim biegunkę i bóle brzuszka.
Inni dają Bebilon lub Bebiko.
Ja daję Humanę.
Musisz jakieś kupić i sprawdzić czy jest dobrze tolerowane. A jak nie to po kilku dniach musisz zmienić na inne. Ale zbyt często zmieniać nie wolno. Organizm potrzebuje kilku dni, żeby się przestawić na coś nowego.

Ja karmiłam piersią co 2 godziny i to jest normalne.
Na noc czyli karmienie ok. 22.00 dawałam Humanę i spał mi po niej ok. 4 godziny. Potem dawałam już znowu cycka.
Teraz daję tylko Humanę.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2011-01-07 o 13:37
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:42   #2546
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, mam pytanie do Tych które karmią piersią i dokarmiają mm. Moj synek skonczył 3 miesią ce i do tej pory był karmiony wyłacznie piersia, jednak zauważyłam, że nie dojada, je co godzine i strasznie płacze. Jakie proponujecie wprowadzic mleko mm( jakiej firmy) jako dodatkowe? Jest tyle tych firm, że trudno jest mi wybrac, zastanawiam sie nad Bebilon.
ja dokarmiam Bebilonem. Moj jest na piersi i na mm. Bardzo jestem zadowolona z Bebilonu. Juz w szpitalu zasugerowali aby go dawac. Jest stosunkowo drogi bo place 27 zl za puszke, ale maly nie ma ani problemow brzuszkowych po nim, kupki robi codziennie.
My dajemy Bebilon Ha, ale jak ty i maz nie macie alergii to moze byc zwykly. My dajemy bo maz ma chyba bo kicha zawsze rano

Mielismy jeden dzien NAN ale byly problemy brzuyszkowe i bardzo nieladna kupa, wiec stwierdzilam ze nie ma co na dziecku oszczedzac.

Ale musisz sama zdecydowac i wyprobowac co dla twojego malucha bedzie najlepsze. Najtanszy jest bebiko (ale ponoc slodki i dzieci tyja- tak mi kolezanka powiedzila, nie wiem czy to prawda)

Weronisia - mleko Ha to nie jest na skaze, ale ma za zadanie zmniejszac ryzyko wystapienia alergii. Na opakowaniu pisze ze to nie mleko dla skazowow bialkowych

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-01-07 o 13:49
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:58   #2547
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
ja dokarmiam Bebilonem. Moj jest na piersi i na mm. Bardzo jestem zadowolona z Bebilonu. Juz w szpitalu zasugerowali aby go dawac. Jest stosunkowo drogi bo place 27 zl za puszke, ale maly nie ma ani problemow brzuszkowych po nim, kupki robi codziennie.
My dajemy Bebilon Ha, ale jak ty i maz nie macie alergii to moze byc zwykly. My dajemy bo maz ma chyba bo kicha zawsze rano

Mielismy jeden dzien NAN ale byly problemy brzuyszkowe i bardzo nieladna kupa, wiec stwierdzilam ze nie ma co na dziecku oszczedzac.

ja tez jestem zdania ze nie ma co na dziecku oszczedzac, ale skoro mi mały ładnie toleruje Nan to nie bede kupowac Bebilon...
mamy 1 kupke dziennie..niestety wczesnie lub w nocy rano..buuu..

A co Bebiko to ma ono podobny smak jak NAN a wartość kaloryczna wszystkich rodzajow mleka jest prawie taka sama..z wyjątkiem tych zageszczanych..

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2011-01-07 o 14:05
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 14:01   #2548
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Czy sa jeszcze jakies dzieci co nie siadaja, nie chca siadac i sie nie podciagaja?

Olek jak go ciagne za raczki (nawet mamy takie cwiczenie) to mu glowa leci jak bombka. Za to jak lezy na plecach, albo nosimy go na samolota to trzyma ja baaaaardzo wysoko i sztywno jak kobra. Nie wiem czy mu sie nie chce tej glowy na plecach dzwigac, czy ma tylko tylne miesnie mocne, a przednie nie?

zabawek tez ciagle niespecjalnie lapie

No i wyklniecie mnie,ale nauczylam Olka ssac kciuk
Cmokal cale piesci, wiec mamusia mu pokazala jak to robic profesjonalnie (sama cmokalam kciuka 6lat ) i Maly zalapal. Od tygodnia na zmiane ssie raz lewgo raz prawego kciuka.
Co mnie cieszy, bo ladnie sam wyciaga paluszki z piastek.
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 14:06   #2549
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Weronisia - mleko Ha to nie jest na skaze, ale ma za zadanie zmniejszac ryzyko wystapienia alergii. Na opakowaniu pisze ze to nie mleko dla skazowow bialkowych
wiem
to mleko sie daje gdy np. ktos w rodzinie juz ma alergie.
A przy samej skazie daje np. nutramigen itp.
Moja Oliwia miała skaze, ale Thomas nie, wiec musiał pic HA
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 14:10   #2550
dash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 241
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej Mamusie!!!!!
my dzisiaj po pierwszej kaszce Małej bardzo smakowała i zjadła wszystko co jej zrobiłam. Na pierwszy raz zrobiłam tylko z jednej łyżki, ale i tak nie było tego bardzo mało. Wczoraj dałam jej też pierwsze jabłuszko z Hippa i zjadła kilka łyżeczek super, nie mogę się napatrzeć na taką umorusaną buźkę Co do spania to bardzo Wam wspólczuję, u nas ostatnio Maja śpi całkiem sporo w nocy przesypia 7 godzin, później je i śpi dalej, przeważnie tak do 10. Następnie ubieram ją, pogadamy, połazimy i ona znowu ziewa... Także spanie ma po rodzinie tatusia bo u niego to wszyscy mogliby spać i spać... My odpukać nie mamy już problemów z kupkami, ale zobaczymy co będzie po tych kaszkach. Widzę, że piszecie o sadzaniu... Maja ciągle chce siedzieć i jak trzymamy ją na wpól-siedząco to już jest krzyk. Często siedzi nam na kolanach w takiej pozycji, ale też mam obawy czy to nie za szybko...

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość

No i wyklniecie mnie,ale nauczylam Olka ssac kciuk
Cmokal cale piesci, wiec mamusia mu pokazala jak to robic profesjonalnie (sama cmokalam kciuka 6lat ) i Maly zalapal. Od tygodnia na zmiane ssie raz lewgo raz prawego kciuka.
Co mnie cieszy, bo ladnie sam wyciaga paluszki z piastek.
hehe Maja ssie całą piąstkę, ale kupiłam jej gryzak i też jej podpasował... Ja natomiast paląc głupa przed Mają nauczyłam ją pokazywać język, czego oczywiście nie chciałam, ale ona bardzo szybko podłapała i uwielbia to robić, szczególnie jak przyjdą goście
dash jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.